zakaj je kužek prenehal jesti?

lilly24 · 26645

lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
: 25 Maj 2006, 07:40:06
ko smo dobili Sparkya je prvi dan dobil merkatorjevo hrano, brikete - vem napaka. takoj sva šla kupiti boljšo hrano, hrano ki zavira rast nemškega ovčarja, da nima kasneje težav s sklepi. tako so nama svetovali.

ko smo prešaltali na hill's puppy large breed with chicken. kupila sva 3 kg. ful jih je imel rad. sedaj sva kupila 15 kg,ker je onih zmanjkalo in ker bi naj vedno več jedel a jih noče več, je jih edino iz roke.
če mu daš pa kaj kuhanega (razen makaronov - jih ne mara) pa poje.

zdaj ko bi naj največ pojedel je nehal jest. ima 14 kg in 3 mesce. veterinarka je rekla, da bi lahko imel kak kg več. kako? če noče jest? ali mu naj dajemo samo kuhano hrano?

aja pa konzerve od hill's pa je. sam samo konzerve mu tudi ne morem dajet. 2 pa pol na dan?to je kar malo drago ali ne?

kaj naj naredim. malo me že skrbi

lp



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 25 Maj 2006, 09:03:03
V brikete vmešaj 2 žlici konzerve. Pa psu hrano pusti 10 minut, kar ne poje pa odstrani. In mu ponovno ponudi šele, ko bo čas za naslednji obrok. Pes mora imeti redno prehrano (mladiči tudi do petkrat dnevno), ampak morajo se navaditi na red, ker drugače imaš samo težave z zmišljevanjem, ko so starejši.


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #2 : 25 Maj 2006, 09:09:56
Živjo!

Že kot ti je urška svetovala če ne je ji skledo pusti sam odeset do petnajst minut na mestu hranjenja potem pa odmakni in ko bo čas za naslednji obrok ponovi isto s tem da mu daj kar je ostalo od prej tako da bo videl da če ne bo pojedel bo dobljaval isto hrano pa bo hitro zmazal svojo hrano :). Preizkušena metoda in deluje.

lp




T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #3 : 25 Maj 2006, 09:19:45
Še nekaj, če pa ne bo jedel ena dva dni pa le pojdi z njim do vterinarja bo dobil kakšno vitaminsko enjekcijo pa bo jedel nazaj.


lp



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Maj 2006, 17:29:38
hvala za odgovor.

bom najprej probala tako ja. me kr rahlo že skrbi, da ni tudi kaj z njim narobe - tko kot je bilo z mucom

lp



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 25 Maj 2006, 21:27:28
no od včeraj zvečer do danes zvečer je pojedel samo nekaj makaronov in še tiste je zbruhal. kaka vsake 3 min bolj mehko blato, ni ravno driska. sploh se ne igra, samo leži. on ni takšen da bi ležal, ker je ful nagajiv. tudi grize me ne več-to pomeni da je nekaj narobe. :'( :'( :'( :'(
sva s fantom prišla do njega je ležal in se fullll tresel. pa ko diha skozi nosek piska, pa iz enga očesa mu je malo gnoj tekel. ful sva ga pokrila, da se je segrel,..trese se ne več, še vedno pa piska ko diha skozi nos. rad vleče in grize kakšne cunje..zdaj je kr pustil ko sma ga pokrila...

zjutraj ko sem ga pred službo šla pogledati je še skakal pa se igral, me grizo ( ne grize več tak kot je prej)...a pol popoldan pa konec. :(

razmišljala sma ali je pojedel kaj takega kar mu ne paše ali se je prehladil??? a mogoče ker ve? al naj ga peljem k veterinarju ali naj še malo počakam?  ??? ???

koliko stanejo če da antibijotike ali vitaminske tablete?



BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 25 Maj 2006, 21:41:13
Če se stanje do jutri ne bo izboljšalo, pojdi k veterinarju. Mladi psi so bolj občutljivi in hitreje zbolijo. Sicer nisi nič napisala koliko je star in če je bil cepljen, ampak taka sprememba počutja kaže, da je nekaj narobe.
Cene so pri veterinarjih različne, ampak po moje lahko računaš pribižno 5 tisoč za pregled (več ali manj, tudi odvisno iz kje si) pol pa še nekaj zraven za zdravila.


lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 25 Maj 2006, 21:46:41
star je 3 mesece. cepljen je bil kak teden nazaj.



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 25 Maj 2006, 21:54:41
a se lahko prhladi? saj je bil samo včeraj dež, drugače pa ful toplo.
diha čudno, skozi nos, pa kar piha, po taktu, ne znam povedat. pa kot da mi jamral.... skrbi me.
nočem še kužka zgubit če sem že muca v petek  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(



BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 25 Maj 2006, 22:02:08
ne vem...glede na simptome, ki si jih opisala, mislim, da bi ga bilo kar dobro peljat pokazat veterinarju, če do jutri ne bo boljši, sploh pa če bi še kako drisko staknil. Tele otroške pasje bolezni niso tako redke. Ali pa zjutraj pokliči na kako kliniko (če koga poznaš, da te ne bodo odpravili kar z - pripeljite ga pokazat), če se ti bo zdelo, da ni več tako hudo.


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #10 : 25 Maj 2006, 22:39:59
Ojla!
Ko sem videla kakšne simptome ima kuža sem šla hitro pogledat v knjigo, ki jo imam doma. Naslov je Kaj se dogaja z mojim psom. Pa sem malo pogledala.... možno je, da ima gliste... :-\
A ima kaj povišano temperaturo?? ???
Drugače pa ti svetujem čimprej k veterinarju!
lp


                                                                                               

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #11 : 25 Maj 2006, 22:41:29
Lilly24 izmeri mu tudi temperaturo! Če ima povišano (nad 39 C) ga nujno odpeljite k veterinarju, ker če je že cel dan "švoh" oz. se že nekaj dni nenormalno vede-ne je, je treba jutri kar nujno ukrepati. Mladi psi so namreč zelo občutljivi in hitro lahko pride do resnih zapletov... Ali pije?
Lp :'(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #12 : 25 Maj 2006, 23:26:18
 lilly24 kot so ti že svetovali pojdi do vetija. Moja je lani, ko stara bila ravno tako okoli tri mesece čez en teden dni po njenem drugemu cepljenju začela kašljat, kasneje je to v plučnico prišlo, kljub pravočasnemu urgiranju pri vetijih (vzrok plučnice okužen klop) No kakor koli, pojdi čimprej do vetija..lp.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 26 Maj 2006, 06:54:51
Hm .. podobno je bilo z Indijem. Ampak se ni tresel. Sploh ni imel nikakršne moči. Vročine je imel 40. Pa vneto uho zaradi jugo vetra. Pil je bol malo. Jedel pa nič. Najbvolj mi je bilo pa hudo ker je vstal in šel pit sede. Počasi pa se je kar vlegel. Čisto so ga noge izdale. Sploh ni mogel več tko hodit. Na sprehodu ni NIČ vlekel .. grizel me ni nič. Nič od ničega. Jezen je bil ker je mogel biti na toplem ker mu je bilo zelo vroče. Ampak je dobil antibiotike in vitaminčke. Pa je bilo kmalu boljš. Je dobil tek pa napil se je tudi.  :D



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 26 Maj 2006, 07:35:34
pil ni pomoje od vćeraj zvečer do danes nič. saj je bil celo noč pokrit tako kot smo ga pokrili zvečer. ponoči sem si  uro naštimala, ga šla gledat...pod nos sem mu dala posodo z vodo...pa ni htel. zdaj zjutraj pa sem mu spet dala posodo pod gobček in je pil in pil in pil... malo se že odziva, te liže ko prideš zraven,..sam to ni naš sparky. on bi skakal, grizo,..
vročine mu pa res nisem merla.



T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #15 : 26 Maj 2006, 10:01:19
Ne čakaj več TAKOJ pelji ga k veterinarjz, če že dva dni ni nič pil je lahko nevarno da ti dehidrira. Možno je da se je prehladil. Pojdi k veterinarju in ne čakaj!

lp

Toni



Alenka**

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 6
Odgovori #16 : 26 Maj 2006, 10:15:58
Lily, na tvojem mestu bi ga nemudoma peljala k veterinarju. :(

p.s. Kje si ga pa dobila oz. kupila?

"Ta bedni pes, ta tvoj prijatelj vdani,
ki prvi te pričaka, prvi brani
ki v tvojem srcu svoje ima srce,
ki srečen je. če zate v ogenj sme."
Lp,Alenka


Jolly

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 26 Maj 2006, 17:35:27
Lily si bla pri veterinarju? Je vse v redu?



{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #18 : 26 Maj 2006, 19:13:36
ja peljala sva ga k veterinarju. čeprav je dopoldan potem že začel piti. jedel še vedno ni, oz jedel ni briket,, klobaso pa je.
aja temp sem zmeril in je bila 39,4.
dobil je antibiotike (inekcijo in tablete), ter še dve inekciji (pospeševalec)
in  zdaj je na dieti.

aja tem, je zaj 39. smček je že moker.

hvala za nasvete
 sam še vedno mislim da so to gliste. ravno zaj ga grem prepričat da bo pojedu tabletke.

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 26 Maj 2006, 19:55:50
Alenka** kupila sva ga malo s ptuja ven.



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 26 Maj 2006, 22:38:55
ko sva prišla od veterinarja je dobil piščančje hrenovke in not tablete. ful hitro je pojedel. pol sem mu skuhala riž in vmešala dietno konzervo, ki sva jo dobila pri veterinarju. malo je pojedel, a ne veliko.sem si rekla, bo že, počasi. a mi ni dalo miru. zakaj ni pojedel, če ma rad riž. mogoče je bil preveč topel, pa mu ni pasalo.  ???
in sem mu dala malo prej še ostalo konzervo in je takoj pojedel in pol še kruh s piščančjo pašteto in tudi to je takoj pojedel...
in pol je že skakal po meni in me grizo  ;D ;D ;D :) :)
zdaj sem bila prvič vesela da me je grizel  :o(in to me je močno)
briketov pa tudi povohal ni  :-\

a bi bilo kaj narobe, če začnemo s konzervami in kuhano hrano in prenehamo z briketi? :-\ če bomo nadaljevali z briketi, bo stradal.
sploh mi ni jasno. prej jih je oboževal brikete, pa piškote. prej sma mela 3 kg hill's, zdaj sem pa kupila enakega , samo da 15 kg in piškote za priboljške. brikete je jedel samo en dan in konec, piškote kak dan dlje in tudi nehal. v čem je fora če so enaki?  ??? ??? ???

aja...pa shujšal je za  2 kg. pred enim tednom je mel 14 kg, pa je rekla veterinarka da bi lahko mel še kak kg več, a je drugače vredu,..a danes je namerila 12 kg. jedel pa je1 dan slabo, danes nič.nebi rekla da bi 3 dni stradal.da bi tok shušal... :( :(



BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 26 Maj 2006, 23:02:49
Super, da mu gre na boljše. A so ti kaj rekli, kaj naj bi mu bilo?
Po moje ga zdaj še nekaj časa lahko razvajaš s kuhano hrano in konzervami, dokler ne pride čisto k sebi.
Moja tudi ni bila preveč navdušena nad briketi. Lepega dne se je odločila, da jih ne mara več in pika. Pa je bila še tudi malo premlada, da bi se upala vztrajat pri tehniki - saj bo, ko bo lačna.. Zato sem ji začela mešat brikete z malo konzerve ali pa ji dam kdaj pa kdaj kako vrečko od Pedigreja (očitno je noter nekaj na kar so psi nori, ker takrat skoraj vedno vse poje).
Je pa čisto možno, da ti je Sparky tako na hitro shujšal, sploh če je imel zraven še malo driske.
Upam, da bo kmalu spet tak kot prej.
lp


lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 26 Maj 2006, 23:29:48
hvala, tudi jaz upam.
nič mi ni znala prav povedati kaj bi bilo. dala mu je samo 3 injekcije, pretipala ga je, je baje vse ok, tudi vročine ni imel pri njej pa neka teblete nama je dala za domov, vsake 12 ur more dobiti pol tabletke.

a naj se držim diete, al mu dam kr za jest če bo htel jesti. pomoje bo jedel vse, sam da niso briketi.
a kruh lahko je,a ne? pa sadje, zelenjavo...? ???



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 27 Maj 2006, 09:04:24
Kruh (najbolje krajcelj) lahko posušiš, da bo zelo trd in mu ga daješ kot priboljšek. Se bo kar nekaj časa zamotil z njim pa še fino je za zobe.




Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #24 : 27 Maj 2006, 12:13:12
Če so ti svetovali dieto se je drži-vsaj toliko časa kot ste zmenjeni... Drugače pa se posvetuj z veterinarjem! Tudi jaz bi mu zaenkrat dajala hrano ki jo rad je (dokler ne pride k sebi), vendar bi mu vmes mešala brikete, ko se bo bolje počutil pa naj dobi kakšen obrok samih briketov-če ne poje jih umakni in mu jih daj za naslednji obrok! Drugače lahko začne izsiljevati in briketov ne bo hotel jesti...
Sadje, zelenjavo lahko je (samo ne grozdja, zelja,...), lahko mu daš tudi malo jogurta, sploh če ima prizadeto prebavo. Kruh pa dajaj le suh ker svež napenja...
No pa hitro se zrihtajte

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #25 : 28 Maj 2006, 06:48:04
u zaj je že cel navit opet. je ko nor. no briket še vedno ne. od včer do dons se je zredu, na tok ko  je bio prej + še malo


:) :)

zakaj pa ne sme jesti zelja?

ja saj se bomo probal čim bolj držat diete. zdaj papa še tablete po 1/2 na 12 ur, se pravi eno na dan, torej še 19 dni. nevem mi ni nič rekla a naj do konca jih poje al ko bo bolše. ponavad se antibiotike mora pojest do konca.

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #26 : 28 Maj 2006, 18:43:28
Super, da lepo okreva.  :)

Zelje, ohrovt in podobna hrana napenja in tudi ni najbolj priporočljiva za občutljiv pasji želodček.

Za antibiotike pa pokliči veterinarja. Za take stvari se jih da za 8-10 dni, 19 pa je že malo huda. Zgleda, da ni noben nič računal in so ti kar celo škatlico prodali.

lp


Lanyca

  • Gost
Odgovori #27 : 28 Maj 2006, 20:49:12
Tudi mene veseli, da gre Sparkyju na boljše. :)
Držimo pesti in tačke, da se bo čisto pozdravil :)



malo ga počohajta v mojem imenu


lp



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 07 Junij 2006, 09:38:32
no z našim Sparkyem smo končali s tableti in dieto. A kaj ko se je med dieto navadil na piščanca v rižu,... in zdaj nikakor ne povoha briket. Konzerve bi jedel, vse bi jedel, samo briket ne. Mislili smo da se je pač naveličal Hill's-a, in smo v mr.pet dobili kao testerje 100g od drugih proizvajalcev, ene 4 vrste. in tudi tega ni jedel.

Enkrat ste mi svetovali naj mu dam jesti, če v 10 min ne poje mu vzamem. to smo probali in ne deluje. sploh se jih ne pretakne, pa tudi če je cel dan lačen. meni se smili. ne moremo si pa privoščiti, da bi mu skos kupovali konzerve pa meso,...to pride kar drago. pa tudi briketi so baje boljši, saj vsebujejo vse, kar kuža rabi.

Kako ga prepričati da začne jesti? Ali naj jaz odneham ali mora on? ??? ???

Nevem ali je tok neumen ali tok trmast. ;)



T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #29 : 07 Junij 2006, 09:45:53
Živjo!

Pes ni neumen je zelo pameten vendar tudi zelo trmast vsekakor mora tvoja zveljati in kakor koli že. Predlagam ti da za kakih štirinajst dni popolnoma prekineš z briketami in ga z njimi ne posiljuješ, potem pa mu jih začni postopoma mešati z drugo hrano tako da boš postopoma prešla nazaj na brikete. No to je moj predlog če je pravi ali pa bodo pa še drugi povedali :)

lp

Toni