Šarpej [Shar Pei]

Ch · 464390

sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #510 : 21 Januar 2008, 19:14:06
Sem brala, da je neka psarna, ki je v centru LJ. Mogoče kdo ve ime? Mislim, da sem jih že videla na sprehodu, ker dotikrat vidim eno žensko s tremi šarpeji, pomojem prav oni. ;)
Najbrz mislis Sandro, ona zivi tukaj v Zupancicevi?



*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #511 : 22 Januar 2008, 21:05:49
Dober večer gubice :)

Z našo Peo je po operaciji vse v najlepšem redu. Operacijo je prenesla super ;D . Veseli smo, ker ji ni bilo potrebno kosti krajšati, ampak so ji sčistili komolčni sklep. Da ji ni potrebno kosti krajšati je dr. videl šele, ko je nogico odprl, saj slike najbrž niso pokazale dejanskega stanja. Sedaj je problem le to, da mora počivati šest tednov, kar bo za našo živahno gubico zelo, zelo težko :-\, toda....bomo že.

Lp





_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #512 : 22 Januar 2008, 21:17:49
*Pea*

Tole je bilo pa lepo prebrati :)

Super, da je z malo vredu! Kar se pa 6-ih tednov tiče...verjamem, da bo kar težko tamalo 'štopat' :D
Kar poročaj nam, kako gospodična okreva!  ;)

Tamali, pa en velik  :-*


Lp, Andraž


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #513 : 24 Januar 2008, 17:09:52
Najbrz mislis Sandro, ona zivi tukaj v Zupancicevi?

Nevem, če je to ta...to žensko, ki jaz vidim se sprehaja čez kongresca pa tam čez do stare ljubljane..



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #514 : 25 Januar 2008, 07:56:43
Ta lastnik ima tri psičke v stari Ljubljani a se ne ukvarja z vzrejo. Saj tako sem slišala, ampak jih ima čisto ljubiteljsko.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #515 : 28 Januar 2008, 19:54:32
Živijo!

Po dolgem času se spet malo javljava... :)

Tai je super, priden, skratka en velik pajac :)

Še par dni in Tai bo imel 1 leto in 10 mesecev...


Tukaj pa par fotk...

Lp, Andraž














Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #516 : 30 Januar 2008, 08:28:30
 :o Vau! Tai je očitno v super kondiciji... Pa uživa tudi, vidim.... ;D

Še pozdrav od Lote in Ru v eni izmed njunih najljubših poz: čakanju na brikete  :P.


Lp.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #517 : 30 Januar 2008, 16:59:35
Ch, hehe :D ...pomojem mu ni hudega ja :D ...samo da se nori...nič lepšega  >:D

Glede tvojih punc.... a to sta se zmenile...ena levo druga desno?  >:D  :P ...super fotka  ;D


*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #518 : 30 Januar 2008, 21:59:06
Ena velka pohvala od naju s Peo za take krasne fotke :o. Tai, Lota, Ru, res znate lepo pozirat pred objektivom ;), no pa tud lastniki znajo dobr trenutk za fotko ujet  ;D


lp


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #519 : 31 Januar 2008, 15:44:01
*Pea*

Tudi mi se priporočamo za kakšno fotografijo tvoje gubice ;)

Kar se pa trenutka za fotko ujet tiče... Marsikatera rata čisto nepričakovano, izpade pa najbolj hecna  >:D  :P

lp


*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #520 : 31 Januar 2008, 19:33:31
Ja prov z veseljem bi tud jest nardila kkšno zanimivo fotko, ampak je takih trenutkov zdej bl mal, saj ima Pea večino časa ovratnik na sebi, tko da je lahko fotka le "Pea z ovratnikom"  :-\ , no tud take znajo bit zanimive ;).

Lp


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #521 : 31 Januar 2008, 20:20:47
*Pea*, pa daj z ovratnikom kakšno fotko. Če dobro pogledaš ima naša Ručka (ta mala) na sliki plenico gor, ker se je še do predvčerajšnjim gonila  :o.

Glede tvojih punc.... a to sta se zmenile...ena levo druga desno?  >:D  :P
Itak  :D. Onidve sta ful usklajeni v vsem, kar počneta. Posebno se ujameta pri fehtarjenju za brikete, nagovarjanju k sprehodu in špičenju vragolij.

Lp.



*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #522 : 31 Januar 2008, 21:43:06
 :o Sploh nisem opazila, da ima plenico gor, res čist neopazno na fotki.

No evo našo Peo in njen ovratnik   :-\


*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 31 Januar 2008, 22:10:04
 :o  :o no pa mi je le uspel, da sm fotko skrčla in jo lahko zraven pripela! A lahko še kako drugače daš fotko gor ???, al gre samo preko prponke (tm, ko piše dodatne možnosti)
lp


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #524 : 01 Februar 2008, 15:02:28
*Pea*

Tale vaša zgužva je zelo simpatična :)  (sem pogledal tudi ostale fotke na moj-album) ;)

Fotke lahko daš gor le na ta način se mi zdi...ali pa direkten naslov do strani... (če se motim, naj me gdo popravi) :D

Lp



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #525 : 01 Februar 2008, 16:23:56
Lahko daš fotko gor tudi preko strani shrani.si. Pridejo enakih velikosti slikce kot tvoja Pea. Jaz sem Daisy tako dodala ko je plavala v morju, če se seveda še kdo spomni  ???



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #526 : 01 Februar 2008, 17:20:31
Daisy, tega pomoje ni nihče pozabil....tako srečo, kot jo imata ti in soli, je drugi nažalost nimamo :D:D

Mogoče bojo pa tudi naši buhtli gdaj celo zaplavali :D ...

Lp!


*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 01 Februar 2008, 18:47:55
Hvala, za nasvet, kako dam fotko gor, no pa da vidmo, če bo uspelo.... :-[ .    :o :o uspelo je.    Tud jest sm poiskala fotko na forumu, ko Daisy plava :o, res zanimivo, da sharpei plava, pa tok se baje vsi vode bojijo, no saj naša Pea se jo ;)

Našo Peo lani na morju nismo spravl v vodo,ona bi le morje opazovala   ::), no tačke je pa le namočila :D. Da sprobam, kako deluje objava fotke preko shrani.si. ;D  (kakšen rep je imela Pea pri treh mescih :-[ in dokaz da le opazuje morje in namaka tačke.)



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #528 : 01 Februar 2008, 22:17:18
Daisy, tega pomoje ni nihče pozabil....tako srečo, kot jo imata ti in soli, je drugi nažalost nimamo :D:D



he he Tai nikoli ne veš kaj jih pikne saj poznaše naše gube  :P mogoče pa si letos celo Daisy premisli  ??? upam da ne  ;)
Lani je že ugotovila da ji ni vroče če se malo pofriša  :o  :P



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #529 : 02 Februar 2008, 10:59:50
Imaš kar prav ja...en dan tako...drugi dan že drugače  ;)

Mi smo te dni malo na trnih...psičke se gonijo...in očitno diši do 100 hudičev :D ...tako da smo na sprehodih kar malo zgubljeni...vohamo, piskamo, bufamo...itd :D

Kaj pa kaj vaši zgužvanci uganjajo?

Tai trenutno grize kost...jutranji sprehod je bil zelo moker in smo se malo prej kopali...tako da kost je zaslužena :D


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #530 : 02 Februar 2008, 19:51:09
Naša gonitev pa pride nekje marca tako, da imamo še malo fora  ::) bogi taj ko mu brči po glavi ker je vse okoli njega "odišavljeno "  :o  :P

Pri nas tudi že cel dan dežuje ampak smo bli vseeno malo zunaj za lažji spanec smo se znoreli  ;)



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #531 : 10 Februar 2008, 12:57:28
No sedaj pa že lep čas ni bilo koga na forum  :-\ Pri nas se že veselo mesimo tako, da je vse naokrog kosmato in marca pričakujemo še gonitev tako da imamo pestro  :o Kako je kaj pri vas ostalih ali že imate ementalerčke ali je še zimski plašč oblečen  :D  ;)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #532 : 10 Februar 2008, 16:38:21
All i want is you ...pri nas tudi še kar 'sneži' ja :D ... ampak ni kaj hudega...le po hrbtu je malo opazit...na parketu pa kar  ;D

Uf, potem bo pa res pestro pri vas...najprej odmetavanje dlake...potem pa še 2 gonitvi :D ...


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #533 : 14 Februar 2008, 19:27:02
Dan zaljubljenci!  :D

Srečno, veselo in zaljubljeno Valentinovo!  :-*

A ste tut svoje pesjane danes kaj razvajali ;) ...mi smo našemu bučmanu eno fajn žvačko nabavili...bil je več kot presrečen  ;)  :P

Trenutno sem gledal ene njegove fotke in ne morem mimo, ne da bi jo prilepil...

Taia smo šli prvič premečkat pri 3 tednih...in rodila se je ljubezen na prvi pogled  :-*






Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #534 : 15 Februar 2008, 09:13:31
Oooo, ježešna, lepi lepi Tai... :-*  :-* Take srčkane fotke bi mogle bit prepovedane, ker mene ob njih vedno prime, da bi še kakšnega pejkota domov pripeljala. >:D
So pa res prave fotke za včerajšnji dan  ;).

Jaz sem cel dan delala (še nekaj, kar bi moralo biti prepovedano  :P), tako da so se babnici in D. sami cartali doma.
Naše ''sneženje'' se umirja. Čakamo gonitev nagubane kolovodje. Zunaj že veselo ovohava vsako travo  ::).

Lp vsem.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #535 : 15 Februar 2008, 10:24:04
Hehe, a ni res tako, da človeka takoj prime, da bi še eno gubico domov pripeljal?  :P  >:D

Ampak zaenkrat, nažalost to ne pride v poštev... nekoč pa :D 

Tudi pri nas se sneženje umirja...nasrečo pa nikoli ni preveč snežilo z njega...ima le kakšno luknjico, ampak skoraj neopazno...  8)

Lp, Andraž


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #536 : 17 Februar 2008, 11:25:44
Mene pa zanima kakšen šampon uporabljate za vaše peie? Mi smo imeli do sedaj enega ki smo ga kupili pri veterinarju sedaj pa pozrebujemo novega in me zanima ali ga kupite pri veterinarju ali kar v trgovini ( zootic, mr.pet,...)  ;)



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #537 : 17 Februar 2008, 13:07:52
Mi imamo 3 vrste šampona:

1. Bio Groom Fluffy Puppy, tega sva nabavila za Lotkino prvo kopanje, pa ga še zdaj uporabljamo. Skopava ju nekje na 2, 3 mesece, več ne. (Dnevno nego izvajamo z baby robčki. Vsaj enkrat na teden se seveda tudi dobro skrtačimo.) S tem sem se tudi jaz že enkrat po pomoti stuširala  :-[ in sem imela potem prav fluffy frizuro  ;D.
2. Cardinal Oatmeal Shampoo- naraven šampon z ovseno kašo, ki ga uporabljamo za občasno kopanje, ko se pojavi kakšna srbečica na koži (npr. ob cvetenju trav).
3. Jean Peau Tea Tree Shampoo- blažilni šampon(piki insektov, manjše ranice...) z eteričnim oljem. Tega smo uporabili samo enkrat, ko sva na Ru našla osamljeno bolho in smo naredili preventivno akcijo.

Vsi šamponi so iz zoo trgovin.

Lp pa enga  :-* za Daisyko!



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #538 : 17 Februar 2008, 16:38:29
Lep pozdrav!

Tudi pri nas imamo od Jean Peau - Puppy šampon. Je zelo blag in Ph nevtralen... Ga pa čisto malo rabimo...na par mesecev enkrat...tako kot Ch :) ...



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #539 : 18 Februar 2008, 19:26:30
Hvala za nasvete bomo kupili nekaj za kopanje  ;) In seveda Ch hvala za  :-* in mi vračamo  :-*  :-* za vsako enega  ;)