Šarpej [Shar Pei]

Ch · 462307

Lemon.aka.Fruit

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 13 Marec 2008, 22:51:42
Ch: ful lepi kužiki  :-* :-*.. zelo sta si podobni  ;D ..
Btw Andraž.. sem vedela da bo Tai kmalu dočakal kakšno šarpejko v naselju  :) ..
ah ja.. mi pa še kar čakamo na prvo gonitev.. po drugi strani nam pa Maia tudi ne prizanaša z norčijami..  ::) ..sem šla na večerni tek, pridem nazaj in Maia lepo na moji postelji s pregriženim kulijem in zelenim flekom na postelji.. da ne omenjam da je bila pomoje edini šarpej z zelenim jezikom..  :D .. sicer me je takrat bolj skrbelo da se ni zastrupila, kot pa tisti flek na deki.. :-\ ..ampak se je vse dobro izkazalo konec koncev.. ::)

lep večerni pozdrav, LakaF & M


MR.G

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #571 : 14 Marec 2008, 10:19:29
HEJ.
Še pozdravi iz naše strani...
Gucci se je ta teden prelevil v inšpektorja  8), saj pri nas prenavljamo stanovanje in seveda je gospod povsod in pri vsem prisoten, če se le da.. Tako je cel nenaspan( saj ponavadi večji del dopoldneva prespi ), rahlo nervozen in vse spremembe ga  motijo. Pa upam, da se kmalu navadi na novo situacijo  :-\. Drugače pa naslednji teden praznujemo njegov prvi rojstni dan  :)

CH- zelo lepi damici
Soli- se priporočam za kakšno sliko Lee-ja

Vsem gubicam  :-*




soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #572 : 14 Marec 2008, 10:51:52
MR.G, če ti po resnici povem, ne znam prilepiti slik. Za te stvari sem bolj na levo  :o, časa si pa ne znam vzeti, da bi proučila  :'( kako se to naredi. Sicer tudi slik nimam prav veliko, še tiste, ki so, so z razstav in nezanimive  :), ene in iste.

Tudi Leeja vse spremembe in nove situacije motijo, dopoldan je naraje sam, da ga prespi in ima mir. Vikende še potrpi, da se mora kar naprej nekaj dogajati, dopusti so pa že preveč  ;D. Čeprav lansko poletje je bil prav vesel, da smo bili po cele dneve skupaj a v jeseni, ko se je zopet začela šola in služba, je pa rabil zopet kar nekaj časa, da se je vrnil v stare tire. Zato ga nikoli ne puščamo doma ali v pasjih hotelih, prav iz razloga, da ne doživlja prevelikih šokov, da bi nas izgubil. Smo nomadska family z nomadskim psom  ;D!



MR.G

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #573 : 14 Marec 2008, 11:24:11
Soli ok. Mogoče se kdaj srečamo in se "žlahtnika" še v živo spoznata  ;).
Vidim, ga Gucci ni edini, ki ima rajši utečene in poznane stvari. Tako se najbolje počuti doma..Drugače pa je pri nas tako, da se Gucci čez teden, ko sva v službi, prav fino naspi in spočije, ko pa  midva ( zmatrana) prideva domov je seveda G. poln energije in pripravljen na akcijo.. Vikendi so druga pesem, ker gospod želi iskoristiti maksimum in o njegovem dopoldanskem počitku ne duha ne sluha ::)
lp




Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #574 : 14 Marec 2008, 17:14:58
Ru in Lotka se zahvaljujeta za pohvale  :-[. Sta si pa podobni ja, ne samo na zunaj...predvsem sta kot dvojčici, ko je govora o ''špičenju vragolij''  :).

Hehe Andraž, čestitke za ''sosedo'' šarpejko. Tai je po moje čisto navdušen. En šarpej je zakon, dva skupaj v akciji sta pa 2x zakon...jaz se igri najinih dveh frajl pošteno nasmejim...včasih zganjata takšne, da ne veš, a bi ju kregal, ko ti pa usta vleče narazen.

L. in R. imata tudi radi rutino, ampak sumim, da predvsem v tistih pogledih, ki jima prinašajo ''korist''. Tako me bockata in godrnjata vsaj 10 minut pred uro za obrok ali sprehod. Ko je pa treba npr. zvečer ob določeni uri s kavča spat v njune postelje, bi pa kar malo zamižali, kar se rutine tiče. Ju je treba spomniti in poslat spat vsako na svojo stran  :P.

Drugače pa tudi mi te dni uživamo v vremenu. Tai pa menda letos organizira eno pomladansko srečanje ali kako  >:D  ;)?

Lep pozdrav vsem.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #575 : 14 Marec 2008, 17:31:29
Dan :D

Kar se tiče te 'prijateljice' ... Nažalost ni ravno soseda...je 10 km iz Postojne...ampak glede na to, da sta najbližje pomoje Šenza pa Momo, je tudi 10 km blizu :D

Hehe, se mi je zdelo, da ne boš pozabila tega   >:D

Sedaj, ko nas je več tukaj na kupu, bi se res lahko dogovorili za kakšen skupen sprehod, se še v živo spoznali in prečohali naše zgužvance :D

Lp, Andraž & Tai


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #576 : 14 Marec 2008, 19:57:35
Hehe, se mi je zdelo, da ne boš pozabila tega   >:D
Ti mogoče delujem kot nekdo, ki ne bi izkoristil vsake prilike za čohanje mase gubic  :o>:D

Lp.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #577 : 16 Marec 2008, 19:26:33
Niti približno :D ... V tej temi mislim, da ni osebe, ki nebi premečkala kup gubic ;)

Lp


Lemon.aka.Fruit

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #578 : 17 Marec 2008, 16:22:28
haha.. kakšno reklamo sem našla:
http://www.youtube.com/watch?v=2OFH75GXmZs
 :o :D


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #579 : 17 Marec 2008, 19:06:13
Kul, kakšne grimase  ;D  ;D!
Ampak ''sleepy bulldog'' (kot piše v napovedniku reklame) pa tole res ni  ::). Je kar ''ecstatic pei'', lol.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #580 : 17 Marec 2008, 19:24:30
Tale reklama je tudi po mailih krožila ja ...

Čeprav zgleda hecna, pomoje kuža ne uživa nevem kako.  :-\


*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #581 : 17 Marec 2008, 21:18:55
 :o tud jest sm že slišala za to reklamo, samo vidla jo pa do danes še nisem, res zanimiva reklama, ampak kuža pa najbrž res lih ne uživa kej preveč!!


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #582 : 17 Marec 2008, 22:46:18
Mah, pa saj to najbrž niso snemali med ''pravo'' vožnjo  :-\? Glede na to, kaj vse se da dandanes zmontirat...Ne vem, meni kuža ne zgleda travmiran, ves čas z repkom miga (če je to ves čas sploh isti kuža). Imam pa na sumu, da bi se naše mrcine kar vozile tako z glavo skozi okno, če bi jim dovolili >:D- se bolje vidi, pa še pihlja  ::).

Lp.



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #583 : 22 Marec 2008, 11:27:20



*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #584 : 22 Marec 2008, 18:39:56
Tudi midve želiva vsem lepe praznike in uživajte v snegu



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #585 : 22 Marec 2008, 22:39:36


[b]VESELE PRAZNIKE[/b]



Lemon.aka.Fruit

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #586 : 23 Marec 2008, 22:09:35
Tudi midve z Maio želive vesele praznike  :)


elica

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
  • lepa kajne?
Odgovori #587 : 30 Marec 2008, 14:28:15
zdravo.mene pa neki zanima a je mogoče,da se je začela gonitev.kr včeraj naj bi se nekaj začelo dons pa ni več duha in sluha o tem.pa moja pikica noče nič jest pa še ves cajt cvili. včeri sem poklicala k veterinarju pa mi je reku da je lhka tudi kakšno vnetje.a kdo kej ve o tem....



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #588 : 30 Marec 2008, 20:44:41
Zdravo, elica in dobrodošla na forumu.  :)

Nič nisi povedala, koliko je stara tvoja šarpejka. Bi bila to njena prva gonitev? Je čas ustrezen?
Če nisi sigurna glede izcedka, jo obriši s papirnatim robčkom in če bo robček rahlo roza, se goni. Je prisotna tudi oteklina? Lahko bi šlo za ti. ''tiho gonitev'', ko je izcedek minimalno opazen.
Psica lahko (po mojih izkušnjah) tudi rahlo spremeni obnašanje med gonitvijo. Lahko je bolj občutljiva, mirna ali pa celo plašna, agresivna ali begava. Večkrat lula tj. ''po žensko'' markira okolico  :P. Pravijo pa, da naj bi psice v splošnem ne delale takšnega teatra med gonitvijo kot npr. muce  ;).

Jaz bi jo opazovala, če pa nisi sigurna, pa kar do veterinarja. Po moje bolje zastonj kot po možnosti spregledati kakšno vnetje. Sicer pa se ti bo sigurno še kdo javil s kakšnim preverjenim nasvetom.

Lp.

PS: Ful luštne slike prazničnih gubic  :-*.



*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #589 : 04 April 2008, 13:32:15
Pozdravljene gubice :)

Da vam povem, da je bila naša Pea spet operirana. Operirali so ji še desno nogico, tko da imamo zopet šest tednov počitka :(, kar bo pa spet zelo težko za Peo. Včeraj je bila še malo uboga, danes pa je že čist vredu, saj bi že najraje skakala, ampak kaj ko še ne sme.

Lep vikend in veliko sprehodov


Lp, Katja


MR.G

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #590 : 04 April 2008, 14:26:39
Res revica tale vaša Pea. Želim ji čimhitrejše okrevanje  :-*



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #591 : 04 April 2008, 16:50:24
Uboga Pea naj se čim prej pozdravi  :)



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #592 : 06 April 2008, 11:54:07
Mi tudi navijamo za Peino super hitro okrevanje!  :)

Lp.



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #593 : 08 April 2008, 08:30:38
Pozdravljeni dragi ljubitelji gubic!

Prosila bi vas za mnenja, izkušnje glede sterilizacije šhar pejk?
Ali ima kdo sterilizirano pejko?
Kako je sterilizacija vplivala na kužiko?

Neka znanka, lastnica shar pejke, ki je bila tudi sterilizirana, me je opozorila, da se je kužiki z sterilizacijo porušil celotni imunski sistem in so alergije butnile na plano. Prebrala sem vse poste tega vašega foruma in videla, da imate z alergijami težave tudi kužki, po čemer bi sklepala, da  vzrok alergijam ni samo sterilizacija.
Mi čakamo pejko. Za kužiko smo se odločili, ker imamo majhne otroke in so nam na dveh veterinarskih klinikah zagotovili, da kužike sterilizirajo brez zadržkov pred prvim gonjenjem. Za kužiko so nam omenili še celo nekaj prednosti (izogib gnojni maternici in tumorjem na dojkah) tega postopka. ???

Zelo bom hvaležna za trud, napisano besedo, voljo.

Lepo vas pozdravljam in želim veliko užitkov z vašimi kužki! Olima


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #594 : 08 April 2008, 18:13:41
Pozdravljena Olima!

Sama sicer ne vidim razloga zakaj bi vašo Pei-ko sterilizirali in kakor sem razumela zaradi otrok  ??? Ne vem če se mogoče bojite, da bi psička postala breja jo pač enostavno v času gonitve bolj pazite da ne pride v stik s kakšnim mačotom  :-\ Saj gonitev se pa tudi točno vidi kdaj je tako da mislim da je sterilizacija skoraj odveč. Ne vem to je pač moje mnenje. Kar se pa tiče alergij ipd. pa žal ne vem povedati. Mislim da je najbolje da glede vsega pokličete dr. Matka, ki vam bo znal še najbolje odgovoriti na zastavljena vprašanja http://www.toplica-vet.net/  ;)



Mama_pei

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #595 : 08 April 2008, 19:33:20
Pozdravljeni dragi ljubitelji gubic!

Prosila bi vas za mnenja, izkušnje glede sterilizacije šhar pejk?
Ali ima kdo sterilizirano pejko?
Kako je sterilizacija vplivala na kužiko?

Neka znanka, lastnica shar pejke, ki je bila tudi sterilizirana, me je opozorila, da se je kužiki z sterilizacijo porušil celotni imunski sistem in so alergije butnile na plano. Prebrala sem vse poste tega vašega foruma in videla, da imate z alergijami težave tudi kužki, po čemer bi sklepala, da  vzrok alergijam ni samo sterilizacija.
Mi čakamo pejko. Za kužiko smo se odločili, ker imamo majhne otroke in so nam na dveh veterinarskih klinikah zagotovili, da kužike sterilizirajo brez zadržkov pred prvim gonjenjem. Za kužiko so nam omenili še celo nekaj prednosti (izogib gnojni maternici in tumorjem na dojkah) tega postopka. ???

Zelo bom hvaležna za trud, napisano besedo, voljo.

Lepo vas pozdravljam in želim veliko užitkov z vašimi kužki! Olima

Pozdravljena Olima,

najprej lepo pozdravljena med ljubitelji in lastniki te cudovite pasme.Samo na kratko bi iz svojih 16 letnih izkusenj zivljenja s sar peji povedala, da sterilizacija sigurno ni razlog nobeni alergiji in sigurno ni razlog popolnem padcu imunitete. Ravno tako bom z vso odgovornostjo povedala, da ni vsaka sprememba na dlaki in kozi sar peja nujno alergija. Predvsem bo pomembno paziti na prehrano in pravocasno ukrepati ob morebitnim spremembam na kozi, saj te so lahko gljivice, prsice ali enostavno menjavanje dlake. Svetujem vam in vas vabim, da se nam pridruzite v Slovenskem klubu za sar peje, kjer nas je vec kot 150 clanov, ki bodo z vami rado podelili svoje izkusnje.

Mirjana, mama pei
www.golding-kennel.com
www.sharpei-klub.si



*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #596 : 08 April 2008, 22:21:52
Pozdravljena bodoča lastnica gubice   :)

Naša Pea je sterilizirana. Sterilizirana je šele en teden, tako da vam informacij o njenih spremembah in vpilivih na njo ne morem povedati :-\
Ker so tudi meni povedali, da s sterilizacijo preprečiš določena obolenja, kot ste jih že našteli, sem se za sterilizacijo sploh odločila, res pa je da sem imela povod za to, ker je Pea že veliko pretrpela in nočem, da bi imela še kakšne zdravstvene težave, ki lahko nastopijo, če pes ni steriliziran. Pri zadnji operaciji nogice so jo še zraven sterilizirali, kljub temu da je imela dvojni poseg težav nima :).  Pea je imela že dve gonitvi za seboj, pa so jo tudi brez zadržkov sterelizirali.


Lp, Katja


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #597 : 08 April 2008, 23:09:15
Pozdravljeni!!
Tu še ena bodoča lastnica gubice, po imenu Oliver, ki bo v naš dom prispela maja.
In že komaj čakamo. HEHE


Mama_pei

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #598 : 09 April 2008, 08:37:40
Olii dobrodosla med ljubitelji gubic,

druzina na forumu se povecuje, Soli, Gucci, Oliver je polbratec od vajinih Leea in Guccija, istega oceta imajo vsi trije.

Morda je Olima lastnica ene od sestric Olly ali Otty???

Olii, pridruzi se nam v Slovenskem klubu za sar peje.

Dobrodosla!

Mama pei, Mirjana

www.golding-kennel.com

www.sharpei-klub.si



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #599 : 09 April 2008, 09:35:15
Mama_Pei - res je!

Še z našo Olly (Olivo) se bomo pofočkali na tem forumu. Sem vesela, da smo taka druščina.

Preden smo se odločili za "deklico" smo preverili morebitne zadržke pri vzrediteljih, veterinarjih,... in nismo dobili nobenega proti-mnenja, še celo obratno:  - hočem reči, da mi nihče ni rekel, da je sterilizacija za kužiko nujno samo zlo
Vemo pa vsi, da se kužike in kužeki razlikujejo tudi zaradi spola... ne rabimo tega negirat

Katja-Pea: sem vse o vama prebrala. Odlično vama gre, le tako naprej!

Hvala za mnenja in dobrodošlico. In velik pasjih užitkov!!!