Šarpej [Shar Pei]

Ch · 464379

soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #720 : 12 Junij 2008, 10:11:30
Jaz nisem za nepripete pse, pa naj si bo kakršnakoli pasma ali spol. V naselju niti slučajno ne zaradi otrok in neljubiteljev psov, na osamelih krajih (travniki in gozdovi) pa le pogojno z veliko mero pazljivosti, saj mimogrede priteče kakšna srna ali sraka in potem je   >:D. Naša izkušnja s srno je bila več kot dovolj, da si tega več ne omislim, saj sem ga že videla s pretrganimi kolki in počeno hrbtenico  :'(. Na srečo se je zmazal le z natrganimi vezmi in so bili njegovi enomesečni sprehodi omejeni na 5 - 10 minut ;).
Sicer si tudi bližnjega srečanja s samci ne smemo privoščiti, kajti dominantnost našega šar peja ne pozna meja. Takšne samozagledanosti  ;D še nisem srečala, pa ni to moj prvi pes. Že iz teh razlogov mi je res nekaj posebnega  :).
Kar se pa kilogramov tiče, jih ima naš 28, pa mislim, da bi lahko glede na njegovo konstitucijo in višino imel še kakšno kilo več  :), ampak gospod se prenajedel ne bo nikoli, maneken  ;D.
lp
Sonja



MR.G

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #721 : 12 Junij 2008, 13:36:54
Uf.. sedaj pa res ne vem ali ima Gucci samo 22 kg  :-[.. Lahko, da sem kaj zamešala.. Vem, da ko smo bili pri veterinarju..je po nekih tabelah gledal in je rekel, da ima naš buhtel 2 kg celo preveč za svojo starost..Meni so itak bolj všeč kompaktni kot suheci..samo kaj ko so pejčki tako izbirčni  ::)..

Če mi "rata" ga danes stehtam, ker me res zanima koliko kg ima...

Lp



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #722 : 12 Junij 2008, 17:19:58
Jaz nisem za nepripete pse, pa naj si bo kakršnakoli pasma ali spol. V naselju niti slučajno ne zaradi otrok in neljubiteljev psov, na osamelih krajih (travniki in gozdovi) pa le pogojno z veliko mero pazljivosti,
Se strinjam popolnoma in podpišem!

Vau, jaz pa rajši sploh ne bom napisala kilaže od najinih bab  :-[. Ok, bom. Ru ima cca 19 kil, Lotka pa pol kilce več.
MR. G, jaz sem ravno zadnjič gledala tabelo telesne teže pri veterinarju (mislim, da je od Hillsa) pa za šarpeja piše idealna teža 16- 20 kg, kar se meni zdi konkretno mimo. Moji dve bi bili po tej logiki proti zgornji meji kilaže, sta pa drobižka. Takole na pamet ima en povprečen šarpej 20-30 kg (psi več, psice manj), popravite me prosim, če sem sfalila.
 
..samo kaj ko so pejčki tako izbirčni  ::)..
:-X Naši dve bi pojedli, kot sem nekje za peje prebrala, pico, škatlo od pice in še račun  ;D. V prispodobi seveda. Mogoče imamo srečo.  Dobita kar konkretne porcije. Sta pa veliko v gibanju in jima ne udari  na +kg.

Lp.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #723 : 12 Junij 2008, 19:07:04
Mr.G : pri nas je tako... sedaj sem ga izmeril in zvagal...višina je okoli 53, teža pa malo pod 30kg.
A tudi tvoj pajac je sinko-edinko :o hehe

Ch: Mislim, da je bufanje pa mufanje kar isto :D ..ko sem prebral, da se tako obnaša ko se 'repenči' sem se kar nasmejal, ker mi je v glavi odmeval tale 'buf'  :P

Lp!


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #724 : 12 Junij 2008, 22:44:39
pozdravljeni!
pa da vam se še jaz spet javim. sma bla na morju 14 dni terrya pa so razvajali moji starsi. pol pa smo se sli skupaj za vikend na morje. jaz, zarocenec in terry. in morem povedat da je nas terry plaval :P sicer sem ga mogla kr dolgo vabit v vodo ampak je priso. je pa bim smesn ko mu ja zmanjkalo podna, sem misla da se bo vtopil in se ga hitro zgrabla in sem ga pol malo drzala za trebuscek on pa je cofotal ;D je zgledlo kot da se bo potopil ce ga ne bi drzala.  najin terry pa ma zdaj pri 5 mesecih malo manj kot 18 kg, pa se mi tudi zdi da je malo presuh. sicer poje vse kar mu dam ampak je treba bit zelo vztrajn in potrpezljiv da poje. uhice smo mi ze meli 1x vnete ampak je blo hitro mimo. cistimo pa jih 1x na teden s to tekocino. ni glih prevec vesel ko pridem do njega s to flasko :-\
imam ga vedno pripetega, ker se zna naret zelo gluhega ko slisi svoje ime :o vcasih pa slisi takoj, odvisno kaki dan ma. je pa zeeeelo priden kuza in zeeeelo rad spi :) sploh ni nobenega problema z njim.
pa se nekaj slikic...
to je terry na colnu

takole je terry priden ko midva jema

pa se ena s colna


je mozno da pes sanja ne?ker terry pravkar smrci in se v sapnju nekaj buni pa miga s tackami  :)



*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #725 : 12 Junij 2008, 22:56:11
 :o kere luštne slikice in kakšen lepotec

Ne morem verjet, da ima rad morje, našo ne spravimo nikakor.

Ja pomoje tudi psi sanjajo, ker tudi naša velikokrat med spanjem miga s tačkami in nekaj godrnja, prov zanimivo jih je občudovati ko to počno med spanjem :o


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #726 : 13 Junij 2008, 07:46:05
Čestitke, za še enega plavalca :P ...mislim, da so sedaj na frumu že 3-je, če se ne motim >:D

18 kg pri 5 mesecih ni premalo :) ...kolikor se jaz spomnim je imel Tai pri 4 mesecih 16 kg.

Ima pa Terry luškana velika lička! :P prav za premečkat :)

Lepe fotke!

Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #727 : 13 Junij 2008, 08:35:19
sej ne da bi mel ne vem kak rad morje pac ocitno je bil tako radoven da je poskusi. pa vroce mu je blo full in mu je vrjetno vseeno malo pasalo :) ceprav se je revez ko je priso ven celi treso. sem ga mogla v 2  brisaci zavit, da je blo ok.
sej vem da ni premalo 18 kg pri 5 mes, ampak se mi zdi, da bi lahko mel kako kg vec ali dve, ker je tudi zelo velik za 5 mes. no sej vrjamem, da se bo dobil kak kg. :)
tai a tvoj kuza tud rad plava?pa Daisy od all i want is you vem, da je plavalka ne?no cez kaksna 2 tedna grem spet za kak teden na morje s terryem seveda in me zanima ce bo spet sel v vodo. :)



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #728 : 13 Junij 2008, 11:21:35
no cez kaksna 2 tedna grem spet za kak teden na morje s terryem seveda in me zanima ce bo spet sel v vodo. :)

Definitivno bo šel v vodo. Jaz sem mislila, da Daisy ne bo šla naslednjič več v vodo ampak se je zagodilo ko smo bli na sprehodu in smo morali it žez eno brv čez potok. Pa Daisy tako razmišlja in gleda kako naj stopi na tisto brv, pa jo razjezi in veselo zakoraka v potok  :o pa se še malo gor pa dol sprehaja potem pa ven in se je stresla. Nisva mogla verjet kakšna frajerka  :D



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #729 : 13 Junij 2008, 13:26:45
Ojla!

Zanima me, če kdo od vas uporablja hrano Nutro. Jaz jo namreč. In kaj izvem? Da hrane ne dobo več proizvajali v Ameriki, ampak na MAdžarskem. What?
Jaz močno dvomim v isto kakovost hrane. Tako, da bomo zdaj uporabljali drugo hrano.

Lp


MOJCHI

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #730 : 13 Junij 2008, 20:24:46
Tudi naša moja je plavalka:




MOJCHI

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #731 : 13 Junij 2008, 20:31:28
Naj še samo dodam, da sem tudi jaz za pripete kužke,vendar bi želela vseeno, da ko jo spustim (tam kjer ni drugih psov, ljudi...)pride do mene ne pa da jo moram lovit. Tudi če pride do kakšne nepredvidljive situacije bi bila bolj mirna, saj se mi je že 2x izmuznila ven iz ovratnice, čeprav imamo polzatezno. No jaz upam, da jo bo to z leti minilo kot je večino kužkov.
Hvala na vaših mnenjih.

LP



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #732 : 13 Junij 2008, 21:21:02
Olii: Mi smo imeli na začetku Nutro, ker je Tai jedel Nutro že pri vzrediteljih. Potem smo prešaltali na Pro-Plan in na njem ostali. Vse 'štima', kot mora :D

Glede tega, da bodo sedaj hrano proizvajali na Madžarskem, pomoje ni nič kaj hudega. Sigurno bodo imeli nadzor, in vse te testerje (pojma nimam, kako hrano pregledujejo  :D) poštimane, tako da pomoje ne bo problemov  :-\

MOJCHI: Čestitke tudi tvoji deklici :D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #733 : 13 Junij 2008, 21:31:22
http://www.grizzlyrun.com/Files/Images/Other/chinese_shar_pei.jpg Evo ga, takšen je pa meni všeč :)
http://img.photobucket.com/albums/v190/wrinkly/groupwin.jpg Tale pa ima preveč mehko dlako in preveč gub-tipični ameriški tip. Čim bolj so podobni prvotnim shar-peijem s trdo dlako in manj gub-bolj so mi všeč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #734 : 13 Junij 2008, 22:52:36
Čara, se pridružujem tvojem okusu. Tudi meni so bolj všeč "stari" šar peji, horsi, s kratko ščetinasto dlako in pravim temperamentom. Čeprav se mi zdi, da so bolj popularnii brushi  :(. Ampak sto ljudi, sto čudi  :).
Šar pej z druge slike je sigurno preveč zguban po hrbtni liniji.
lp
Sonja



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #735 : 14 Junij 2008, 02:23:22
mi uporabljamo nutro gold. te hrane je navajen ze od vzrediteljev in zaenkrat ni blo nobenih problemov tako, da bomo ostali na tej hrani.



Mama_pei

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #736 : 14 Junij 2008, 07:36:20
mi uporabljamo nutro gold. te hrane je navajen ze od vzrediteljev in zaenkrat ni blo nobenih problemov tako, da bomo ostali na tej hrani.


Lep pozdrav vsem,

samo mali popravek, Katja, ni Nutro gold ampak NUTRA GOLD.


Mama pei in gubice



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #737 : 14 Junij 2008, 12:05:11
sem se malo zatipkala ja. pardon.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #738 : 15 Junij 2008, 11:33:48
Zadnič ste poslali fotke z nasmeškom vašega psa  :P

Tukaj je pa še naš pajac  >:D

smeh
http://www.moj-album.com/uredi/shar-pei-tai/4239037/?os=12480636

lenarjenje
http://www.moj-album.com/uredi/shar-pei-tai/4239037/?os=12480633


*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #739 : 15 Junij 2008, 22:17:15
Tai ima pa velik nasmešk  ;D

Lepe fotke


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #740 : 15 Junij 2008, 22:28:36
Tai je pa res luštkan pajac!


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #741 : 16 Junij 2008, 09:08:06
pravi lepotec je! :o



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #742 : 16 Junij 2008, 09:09:24
čudovite sike, kakšni užitkarji in kakšni plavalci.
Pri nas Oli tudi obožuje vodo - vsakič ko se tuširam želi na vsak način zraven. Zdaj smo jo že dvakrat skopali (stara je 3 mesece in pol) - ona bi pa še.... Kako je pri vas s kopanjem? Ali se vam zdi, da smo jo že prevečkrat skopali? Oli je pa kopanje očitno zelo všeč. Saj ušeska pazimo, dlaka pa je zaenkrat še čudovita.

Malo sem gledala vaše teže pri 4-ih mesecih - se mi zdijo hudo velike cifre, ker mi imamo zdaj slabih 10 kg  ??? 

Drugače pa nam gre zdaj malo bolje. Razen pogriženih in uničenih čevljev, je ni stvari, ki bi nas motila. V pasji trgovini mi je prodajalka zagotovila, da tiste pasje kosti za žvečenje iz 100% naravne kože niso še primerne - a naši pobarvani čevlji pa so primerni ::) - tako je včeraj po uničenem 8-mem  paru obuval dobila svojo žvečilno kost.  Ugotavljamo, da nam čevlje pogrize takrat, ko je jezna, ker jo doma samo pustimo in nam  :P

Opazka: malo se nam solzijo oči in zaspančki se nabirajo - ni sicer v velikem obsegu in beločnice so lepo bele,....  :-\ 
ali se vam tudi stalno učki solzijo??


*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #743 : 16 Junij 2008, 09:28:15
Pea ima tudi velikokrat zaspančke na učkih :-\, največkrat jih ima zjutri al pa ko preveč dolgo spi. Glede kopanja pa ne vem točno ???, men so priporočali, da ko je bila še mladiček, da jo naj ne kopamo, tako da je tudi nismo, sedaj pa jo skopamo en krat na dva meseca, no če je nujno tudi prej. Mladiček naj bi s preveč kopanja tudi izgubil vonj mladiča ???, tako pravijo eni, drugi pa drugače.

Lp


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #744 : 16 Junij 2008, 17:23:47
terry je mel danes pri 5 mesecih 18.5 kg ;D ceprav se mi vseeno zdi suhec. je pa res, da je zelo velik za 5 mesecev. nama terry ni zrigzel niti enih cevljev al pa copatov. je zelo priden.
kopam ga jaz kr pogosto, ker se mi zdi da hitro dobi vonj. sploh zdaj ko je vroce se mi zdi da se znoji pa ga je treba skopat. je pa sigurno res, da prevec pogosto ga ni priporocljivo kopat.
ocke se mu lahko solzijo tudi zaradi cvetnega praha. terryu so se pred 1 mes nekje zacele malo solzit pa mu je blo potrebno potem veke sivat. tak, da ga opazuj in ce se mu bodo fejst solzile al pa bel rdece ga raje pelji k veterinarju.
ce sem kaj narobe napisala pa naj me kdo popravi :-[



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #745 : 16 Junij 2008, 17:56:21
ni zgrizel nobenih čevljev, copatov?
potem se mi lohk stran vržemo, ker pri nas pa kuža ni tako priden ::)..... mogoče že malce zrcali domačo sliko...... :-[
je pa pri nas kuža sam doma dopoldne in iz dogločasja išče zabavo in še vsakič se zgodi, da nekdo v naglici pusti kaj "užitnega" na hodniku  >:( >:D :P

kaj to pomeni pogosto kopanje? Ker nekje na netu sem zasledila, da so shar pei zelo čisti psi in jim tako moraš pogosto prati "posteljnino"  to je 1-2x na teden in tudi kopanje 1x na dva tedna  - kaj bi rekli na to?

kako ste šivali veke - a to tisto tretjo veko ki je bolje pri nosku? Vem, da je to potrebno pazit, da jo veterinar ne odstrani, ker bi bilo potem oko preveč suho in bi se poškodovalo - kako je izgledala operacija (mislim, če je neboleča za psa) in kako je stanje sedaj?

Vsekakor želim čimveč zdravja tem našim malčkom in čimveč brzkrbnega potepanja - LP OLI



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #746 : 16 Junij 2008, 19:28:03
Prepogosto kopanje ni priporočljivo. Za mladičke uporabljajte blage 'baby šampone'. Malo bolj pogosto ga komot skopate, ampak le z vodo. Prevečkrat uporabljat šampon ni ravno priporočljivo. Naš je star malo čez 2 leti in imamo še vedno blag baby šampon. S šamponom ga pa skopam na 3-4 mesece.

'umaže' se le v gozdu, kjer so kakšne blatne luže in mimo njih pač se ne da it, brez da bi malo 'počofotali'  >:D
Drugače so pa šar-peji že sami po sebi čisti psi - čuvajo svoj 'zlat kožuh'  :P

Mi mu redno peremo posteljnino in ni nobenih težav z 'umazanim Taiom' :D

Lp


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #747 : 17 Junij 2008, 00:01:27
tai, ce psa skopas brez sampona a nena potem se bolj smrdi?no jaz se nisem niti probala. mamo pa tudi zelo blag baby sampon.
to ni nobena operacija to je samo sivanje vek. da ma oci bolj odprte al kak naj recem. zgornja veka mu je drsela po rozenici in mu jo poskodovala. danes glih sma bla na tretjem in mislim da zadnjem sivanju. pes dobi pomirjevalo in ne cuti nic. pejkoti so zelo nagubani in  jim pac te gube lahko pritiskajo na veke in potem je to pac treba sivat. upam, da sem ti kolko tolko dobro napisala, ampak ne vem glih dosti o tem :-[  ce mas pac obcutek, da mu fejst tece iz ock al pa da ma rdece (tak se je zacelo pri terryu pri 3 mes in pol) ga pelji raje k veterinarju. mi hodimo k dr. matku v topolsico in je super.
ja terry res ni zgrizel niti enih cevljev. nic nama ni unicil. enkrat sem ga zalotla ko je zelel zacet mizo grizt pa sem mu dala njegovo igraco v usta in od takrat dalje vec ni probal. ve, da lahko grize samo njegove igrace. tudi terry je vcasih sam pa nic ne unici. je pa normalno, da niso vsi enaki. nekateri so pac bolj zivahni drugi manj, nekateri bolj ubogljivi drugi ne... taki kot smo si ljudje razlicni so si tudi psi. najin terry je bil baje najbolj priden kuza v leglu in res je zelo priden. zna pa tudi zelo dobro ignorirat in te ne poslusa nic ko se mu ne da :-\ :P



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #748 : 17 Junij 2008, 07:45:16
Kopanje šar peja s šamponi je popolnoma dovolj na 4-5 mesecev. Psi so čisti, le njihove tačke je potrebno po vsakem sprehodu zbrisati z mokro ali suho brisačo, odvisno od sprehoda. Vonja psa se ne znebiš s kopanjem, kajti vsak pes ima svoj vonj. Nekateri bolj intenziven, nekateri praktično nič. Koliko pa koga moti ta vonj, je pa čisto odvisno od človeka. Prepogosto kopanje vodi le v suho kožo, prhljaj in tudi alergije, saj je zaščitni plašč kože poškodovan.
Naš pesjan ima kar močan vonj in po kopanju je brez vonja dva dni, potem smo zopet na istem. Mi smo se vonja čisto navadili, sicer pa imamo tudi ljudje vonj, morda za pse neprijeten  ;D. Jaz pravim: tistega, ki moti vonj mojega psa, naj ostane pred vrati in počaka na poletje, če me hoče obiskati  :P.
Tudi naš pesjan je eden izmed tistih, ki doma ni uničil poponoma nič  :), in je tudi dopoldan sam doma. Mislim, da to je pa le stvar karakterja psa. Naš je doma zelo miren, praktično ne vemo, da ga imamo, zunaj pa je pravi vaški kavboj, ki mora imeti vse pod kontrolo  :o.
lp
Sonja



*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #749 : 17 Junij 2008, 09:32:17
Tudi Pea je na začetku imela samo šivanje vek in to tudi 3krat, ampak ji samo šivi niso pomagali :-\, ker ima preveč gub, zato so ji mogli spodnjo veko operirati (so ji malo odrezali veko), ampak je sedaj en uček res krasen, drugi pa še zmeraj ni čisto vredu.
Tudi mi smo jih operiralii pri Dr. Matku, ki je po moje tudi zelo dobr veterinar. Po operaciji zgleda res vse bolj grdo, toda  po nekaj dneh je že vse drugače :).

Tudi Pea nima problemov z grzenjem naših stvari :), tudi ko je bila majhna. Res pa je, da ko najde kakšno stvar na mestu, kjer ne bi smela biti si jo malo privošči. Pri njej so bolj boge njene igrače, saj jih je že kar nekaj uničla >:D, ampak pravim, da boljše da so njene stvari uničene, kot naše ;D.

Lp