Šarpej [Shar Pei]

Ch · 462975

bnm

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #840 : 11 Julij 2008, 21:38:15
Prejšnji teden sem postal lastnik 9 tednov starega shar peia z imenom Gubi!
Marsikaj sem prebral na tem forumu in lahko povem le RES imeti gubico je nekaj zelo zelo posebnega saj kako deluje ta pes na ljudi je nekaj vsaj za moje pojme nerazumljivega. Dovolj je povedati da starsi niso bli ravno navduseni ko je gubi prispel, bilo je dovolj 24h in že je postal družinski član. mama se ne bi taknila psa za noben denar nesti gubico na stranišče pa je no problem mislim  ??? ??? ??? Prvic se je zgodilo da so me "tirali" pol ure prej v službo :)
Shar pei bi naj malo jedli moj je skoraj non stop lačen, če bo nadaljeval tako se bo za 2 meseca spremenil v bernardinca! :P

Skratka shar pei je kot skok s padalom dokler ne probaš ne ves kakšnen občutek je ne veš kaj zamujaš pol pa ti zleze pod kožo... enako gubica dokler nisi lastnik ne veš kakšen "zaklad" je!

V glavnem v je en extremist Jeb Corliss ki je enkrat izjavil eno zelo zelo zanimljivo stvar:
" Kako nekomu ki še ni bil zaljubljen razložit ljubezen,
kako nekomu ki še ni skočil razložit občutke pri skoku"
Moj dodatek:
"Kako nekomu ki nima peia razložit kakšen občutek ga je imeti.... :)"


LP Miki&Gubi

Ja pa slike sledijo!!!!!! ;D ;D



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #841 : 11 Julij 2008, 21:50:31
Pozdravljen bnm!

To si tako lepo napisal! Midva s fantom imava 4 mesce starega shar peija. To je res kuža, ki ti zleze pod kožo in se mu včasih lahko nasmejiš do solz.  :) :) :).
JA tudi moja mami je čisto nora na psa, naprej, ko pride s službe psa pozdravi, potem smo drugi na vrsti. :D

Želim ti veliko lepih trenutkov s gubico!!!

Lp


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #842 : 12 Julij 2008, 14:17:10
Miki, dobrodošel!

Čestitke za peja!  ;)

Šar pej je res en kuža, ki ti na čisto poseben šar-pejevski način zleze pod kožo. Premami te njegov pogled, zunanjost, najbolj pa me pri šar peju pritegne karakter. Vsak je zgodba zase in to mi je všeč  :)

Tudi jaz ti želim obilo lepih in dolgih let z Gubi-jem! (pa čim manj uničenih stvari po hiši)  >:D

Fotko pa kar pripopaj, da ga vidimo korenjaka  :P

Lp, Andraž


D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #843 : 13 Julij 2008, 23:06:43
Sam kaj k sm jest že skoču s padalom ... sej pravim po tem kar sem videl se nebi nikoli odločil za drugega psa kot peija ... (karakter dela svoje  >:D)

Še malo ... u torek se gre še cepit potem pa bo prvo tkole  ;D pol bo tkole  :o potem bo najbrz tkole  >:( ampak na koncu pa vsekakor tkole  ;D ;D ;D



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #844 : 16 Julij 2008, 14:38:53
Tudi mene je ta šar pej karakter totalno prevzel  >:D ...Od milega pogleda, nežnosti, samostojnosti,  pa vse do odličnega čuvaja in totalnega 'zmešanca' , ko ga le malo 'ogovoriš' :)

Upam, da mi nekoč ko bom na svojem uspe imeti par doma. S tem da bo eden od njiju 'prikrajšan' za razplod. Tako, da bosta brez problemov non-stop skupaj  :-*

D3lux3, kako ste prestali cepljenje?  ;)

Lp, Andaž



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #845 : 17 Julij 2008, 09:57:33
No pa smo doma že dve noči  :P :P Prve dva dni je bila malce zbegana pa je vse prevohala no danes pa je ze cisto domaca in se hoce kar naprej cohat, pa neki ravsat :D Najbolje je, ko se jest pol zacnem metat po tleh pa grizt njeno kost pa me zacne tko butast gledat kt da sem jest pes pa ona človek  :o ;) :o Učeri smo mel res seanse smeha :D No mal smo tudi lulal po hiši ampak se vidi, da je to bolj kot ne tud nas problem saj še nismo čisto prepoznali znakov "lulanja" :P Pol pa vedno ko se vsede tko skocim, pa je ze ugotovila, da se raje kar direktivo uleze :D Je pa dons celo noč smrčala in včasih se mi zdi kt da se je sama sebe ustrašila k je tok zasmrčala ... Res je nekaj posebnega tole bitje še posebej, ko me zasleduje po hiši, pol se pa ustavim se pa skrije  :P :o :P Al pa ko sem jo zalotil pri kraji copatov je tud smešno izpadla :D No slike pridejo v kratkem, da jih še malo več naredim :D Zdej pa že rabi pozornost, ker brez tega pa ne zdrži 3 sekunde  8)

Tai: cepljenje je kaže, da je šlo v redu kakor tudi sterilizacija no mozno, da malo vec lula zaradi tega ampak psiček je zdrav kot riba, ki mi jih je mimogrede včeraj skoraj ukradel iz rok :D (Rio Mare je zame da best) ampak on bo pa ostal na briketkih :D

Sem se pa že počasi odločil, da ga septembra pelemo v šolo ... Joj kar naprej šola :D Komi končam maturo pa spet bomo mogel it v šolo  :o :o



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #846 : 17 Julij 2008, 10:09:08
Hehe, no super, samo da si zadovoljen!  ;)

Kar se teh 'fac' in delanja neumnosti, te še veliko čaka :) ...Najbolj hecno je, ko ga/jo zalotiš. Potem naredi takšno faco, da ne veš ali bi ga okregal, ali se mu pa le smejal :)

Tudi jaz sem nor na ribe, da o Taiu ne govorimo :) tako, da tudi on sem pa tja dobi en rio mare med brikete :)

Zanima me le še, ali je Gubi samček ali samička :):) , ker si parkrat napisal, kot da je On, drugič pa Ona :)

Fotke pa že nestrpno čakamo  >:D  :P

Lp, Andraž


D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #847 : 17 Julij 2008, 10:14:47
Moja je samička in smo se odločili, da ostanemo pri imenu Buba, ker je nočemo preveč obremenjevat z novimi imeni :D Itak pa smo jo ze na vse mozne nacine poklical :D



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #848 : 17 Julij 2008, 11:07:36
No če kdo pozna kakšno foro kako peija naučit osnovne stvari kot so sedi, lezi, poleg itd., če mi lahko zaupa ... Veliko sem že prebral o temu a vsi vemo, da je pei čisto svoja pasma in rabi "posebne" prijeme :D
Sam sem že nekaj poskušal a ne vem čist točno kako se zadeve lotit :D Ko mam priboljšek v roki me na koncu kar prepriča, da ji ga dam  >:D

Bral sem tudi o klikerju to mogoče kdo prakticira ? :D



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #849 : 17 Julij 2008, 11:50:57
No če kdo pozna kakšno foro kako peija naučit osnovne stvari kot so sedi, lezi, poleg itd., če mi lahko zaupa ... Veliko sem že prebral o temu a vsi vemo, da je pei čisto svoja pasma in rabi "posebne" prijeme :D
Sam sem že nekaj poskušal a ne vem čist točno kako se zadeve lotit :D Ko mam priboljšek v roki me na koncu kar prepriča, da ji ga dam  >:D

Bral sem tudi o klikerju to mogoče kdo prakticira ? :D

Jaz ti lahko svetujem le vztrajnost, vztrajnost in vztrajnost. Moraš vedeti, da je sar pei izredno pameten pes in izredno hitro te naštudira zato sam ne boš vedel kdaj te je okrog prinesla  8) Pač takšni so in res če se odločiš učiti sedi potem daš priboljšek ko izvede vajo. Najbolje je da začneš pri sedi in potem čez čas nova vaja prostor itd,... Pač vaje stopnjuj in ne uči ga vseh naenkrat in nikoli več kot 15 minut na dan ter obvezno naj bo prej igra potem vaja in nato zopet igra, da se ne bo naveličala in naj vse jemlje kot zabavo.  :)

Učiš pa lahko tako. Rečeš sedi in valda psica te gleda  :D kaj bi zdaj ti rad. Ti ji še enkrat rečeš sedi in še vedno ji ni jasno pa ji pomagaš z roko na hrbtu da jo pritisneš proti tlom da se vsede in potem rečeš bravo sedi in ji daš priboljšek. To ponoviš nekajkrat in za vsakič ko izvede vajo tudi če ji od začetka pomagaš ji daš priboljšek, ampak PAZI vedno najprej pohvališ in to tako BRAVO SEDI, da bo vedela zakaj je pohvaljena šele nato dobi priboljšek. Priboljšek pa naj ne bi bili briketi ki jih ona je ampk vzemi nekaj drugega kar bo dobila samo takrat ko jo boš učil. Npr. hrenovka ( kolobarček ) kockica sira ali kaj podobnega, zato da se bo potrudila za nagrado.

No upam da sem ti malo pomagala, drugače pa pazi da te ne bo okrog prinesla in ji ne boš dal prej priboljška preden ne bo izvedla vaje ker potem je ona zmagala ne ti  ;) Pa poročaj o rezultatih.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #850 : 17 Julij 2008, 11:57:29
Aha, samička je :D

Da ima šar pej 'posebne' prijeme, ne vem če bo najbolj držalo :D Kar je, je to, da se ne sme prakticirati vzgoje s prisilo. Kakšna 'zaušnica' ali pa tlesk po tazadnji, ji bo dala vedeti, da misliš resno, vsaka druga grobost, pa mora biti izključena.

Mi smo se sedi naučili tako, da sem imel priboljšek v roki, se postavil pred psa, briket držal višje od njegove glave, tako da je gledal gor, nato pa mu čisto malo pomagal z roko ritko pritisniti navzdol (ob tem sem rekel sedi) Boš videl da bo hitro skapirala kaj hočeš. Ko se vsede pa obvezno veliko pohvale in tudi kakšen priboljšek. S časom priboljške zmanjšuješ in jo le na veliko hvališ. (če ne bo vse počela le za hrano) :D  Namesto hrane lahko uporabiš tudi igračo. Pri našem požeruhu je sirček bolj zažgal kot pa igrača :D

Prostor sva se naučila na podoben način. Najprej na povelje sedi, potem pa mu pred smrčkom po tleh vlečeš priboljšek in kuža kar sam pade na tačke oz. zdrsne. Spet ponoviš Prostor.

Pazi le to, da ne boš ponavljal ukaza nonstop. To sem mislil tako, da ne boš govoril: sedi, sedi, sedi, ali pa prostor, prostor,prostor, ampak povelje ukaži 1-2 in tistikrat 'resno' . Če se boš preveč 'ponavljal' ji bo hitro postalo dolgočasno  >:D

Glede klikerja mi nimamo izkušenj, ampak ti bosta Daisy in Lota kaj več povedali od tega :D

Lp, Andraž


D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #851 : 17 Julij 2008, 12:28:48
No bova zdele zacela mal pa po mal ... "posebni" prijemi pa sem mislim posebni v smislu, da hm... ne vem, da greš čisto v njegovo kožo ... Tako kot smo jo na začetku hotel spravt v malo premajhnen box sem jest dal glavo not namesto nje hahaha pa če noče zaspat jest začnem smrčat pa me gleda pa pol zaspi :D Tole smrčanje mi je res luškano hahaha :D

No zdej smo ji kupl večji box in je bla zlo vesela, ker je tudi pri vzrediteljih bila v boxu ... joj še tri dni je nimam pa mam tok za povedat ... :D Edino kar nam je zagodla je to, da nam vse ploščice polije ko pije hahahha samo jo navajam na to, da jo vedno obrišem po pitju in po hrani :D Aja pa odločil smo se, da ji "šenkamo" en čevelj za zgrizt pa ga je sam prenašala po bajti in pustila takega kot je hahaha Pa fetiš ma na vohanje nog :D Tako, da ko je kolega prišel na obisk, da bi jo spoznal sem mu sam rekel, da nej ji da noge za povohat  :o :P

Joj pa skos govorim kot, da je samček pa sproti popravlam kar napišem, ne vem zakaj ampak tudi k pridem v trgovino je tako, neglede na vse je vloga lastnika nekaj novega zame pa sem še malce zbegan, glih tok kt Buba hahaha :D

No zdele se greva pa slikat tako, da proti večeru bom dal gor slike :D



Candy

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #852 : 17 Julij 2008, 12:42:50
Žiujo

Pa se po dougem času končno oglasim spet tukej.
Vidm, da je tukej zmerej več novih nagubančkov. ;D

Pri naši se trenutno soočamo s 'puberteto'…in na momente se spremeni v malega hudička, ki na vsak način poskuša uničit vse kar najde. >:D
Kakšni nasveti že izkušenih? :)
Drugač pa je še zmerej ena velika velika razvajenka. ::)

Lp, tina


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #853 : 17 Julij 2008, 13:44:05
Bral sem tudi o klikerju to mogoče kdo prakticira ? :D

Kliker je super zadeva.  ;D Jaz sem začela klikati svoji psički (ni Shar Pei) že pri dveh mesecih in sem zelo zadovoljna.  ;)
Je pa tudi odvisno v kateri KD misliš hoditi. Si že kaj razmišljal o tem? Na žalost niso vsi inštruktorji v KD primerni za vse pasme.

Aja pa še to če želiš psički klikati, začni že zdaj. Naprej začni tako, da vedno ko je čas za obrok, vzameš kliker in en briketek, vedno ji klikneš ko te pogleda v oči in ji daš istočasno briketek, to ponovi pri vsakem obroku vsaj na 4 briketke.  ;) Da bo dojela, kaj pomeni klik boš rabil kar nekaj časa, ne gre vse kar čez noč.  ;) S to vajo psa učiš pozornosti nase, ko boš opazil da te pes vedno pogleda v oči in da je dojela kaj mora narediti da dobi klik+nagrado, dodaš povelje GLEJ ME.  :) No to je ena osnova vaja navajanja psa na kliker in s tem da se nauči pozornosti na lastnika.  :)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #854 : 17 Julij 2008, 14:55:47
Candy, tale puberteta je res hudič  >:D

Spomnim se, da sem tudi sam v času Taieve pubertete potreboval par nasvetov :) Od enega 7 meseca pa do 9 je bilo kar pestro :)

To je pomoje obdobje v katerem kuža poskuša uveljaviti svojo 'moč', tebe pa obračati na 101 način. Ko premagaš ta 2 meseca 'hudobije' potem ne bo več problemov :) je pa res, da moraš biti ti 100% zmagovalec :) ker če te 2 'obrne' se ji bo to zdelo tako zakon, da bo poskušala ona vsakič zmagati :)

Drugače pa ta puberteta ni noben živ-žav. Vsi smo jo že prerasli in če so naši starši z nami zdržali, bomo pa ja tudi mi s svojimi kužki  8)

Pomaga en dober sprehod, dosti igre pa bo gospodična tako utrujena, da na neumnosti ne bo niti pomislila  :P

Andraž & Godrnjalo :)


D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #855 : 17 Julij 2008, 15:02:58
O pol buba prihaja glih v puberteto  :o bo treba pazit  :o Sva probavala sedi in morem rečt, da bo kar hitro pokapirala tole foro je pa ne mislim več obremenjevat, da ne bo živčna ratala in se ji bo vse skupaj zdelo neumno :D Tako kot se ji zdi iti neumno ven, ko pa so enkrat vrata zaprta in je ona zunaj pa tekamo gor pa dol ampak je ne smemo še preveč obremenjevat tako, da jo malo zaviramo :D



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #856 : 17 Julij 2008, 15:42:35
Evoti jo našo lepotico ... Kljub temu, da menja dlako je se ima za najlepšo pri nas ... jah optimizma je v naši hiši veliko ne samo pri njej :D Ni moj fotoaparat tako, da mi nastavitve njega niso glih znane :D Bom naredu še kšno fotko kdaj :D




Tud jest moram met čas zase ...  :P :P


Buba ?! :D




kle sem šel v zgronje nadstropje pa vedno tkole opazuje, ker sama ne upa po stopnicah  :o


Kam greš ???


No to pa je ko je stopila iz avta :DD




tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #857 : 17 Julij 2008, 16:01:17
Lušna tale vaša Buba!  :o



Candy

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #858 : 17 Julij 2008, 16:49:14
Glede na to da je Candy stara že 1 let in 8 mescov bo to očitno pozna pubrteta oz. mogoče samo močna luna-na kar upamo. :)
Seveda pa vse neumnosti počne na zlo prefinjen način…najprej se prepriča da jo vsaj nekdo gleda in potem začne razgrajat…da se slučajno ne bi trudla zastonj ::)

Tale Buba je pa zlo podobna moji Candy. :)


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #859 : 17 Julij 2008, 22:00:59
Joj kakšna lepotica je Buba!


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #860 : 18 Julij 2008, 10:55:06
D3lux3, zelo je simpatična   ;)

Še enkrat obilo veselja z gospodično ;)

Lp, Andraž


D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #861 : 19 Julij 2008, 08:41:19
Zdaj sva že čisto domača ... Ko hoče kakat al pa lulat mi čevelj prnese, kao pejt obuj se pa greva ... Pol pa rata problem k je treba dobesedno jit haha ampak gre vedno :D Pa malo se ji utrga, ko je treba kakat začne tko kroge nabirat pa se je sploh ne da umirit, takrat se malo ustrašim, da se bo kam udarla drugače je pa vse lepo in prav :D Pa malce je plašna na take nepredvidljive (hitre) gibe, pa tko če se kej premakne bova že to, da je zelo pogumna, ko o zadevi razmisli, pa na hitre gibe plašna je gotovo pobrala po meni. Ko je prepih pa se vrata zaprejo obadva skočiva k neumna, ko pa je en velik nemški ovčar za ograjo pa obadva ratava firbčna :D



bnm

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #862 : 19 Julij 2008, 11:12:47
Naš gubi je tudi pri lulanju in kakanju "zvezda" prve dni mi ni bilo jasno kam izgine. Ko sma sla ven je samo pobegnil pa prisel nazaj po 2 dnevu sem ugotovil da se gospod sramuje da ga kdo greda med opravljanjem potrebe. Ko je čas za hrano ne lafa tako zagnano kot ko mora na... pol pa tista faca odrešitve čes USPELO JE :) :) V glavnem vsak trenutek z njim je zakon. Na nenavaden nacin se zelo hitro uci, tu pa tam celo pokaze kaj zna  :) :)

Ja slike bodo kmalu so ze na aparatu ta pa je romal na morje se preden mi je uspelo slike dolpobrat.

Vprašanje: trenutno ga hranim z Eukanubo junior (medium) pa me zanima s cem ste vi hranili gubico v prvem letu?

LP Miki



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #863 : 19 Julij 2008, 11:26:48
Naša je nutra gold lamb + rice (mislim da je za adult), ker se je s tem prehranjevala že pri vzreditelju ... Da bi pa kaj več povedal o prehrani pa težko, ker je pri nas zdaj 4 dan :D Vem samo, da poje toliko kolikor ji damo in ne prosi za več. Tudi ko mi jemo kosilo ni tako, da bi fehtala edino kot sem že omenil, ko jem rio mare je pa hitro zraven ampak, ko ugotovi, da ne bo dobila gre stran in me gleda kako jem  :P Danes sem ji dal recimo prekmalu pa je pustila in pojedla čez 05.h-1h tako, da je kar pridna in ni preveč požrešna :D Ja tole s kakanjem pa lulanjem so pri nas kar seanse, moram rečt, da zdaj že res opazim, da mora na potrebo samo pol sem jest tok neumen pa jo pelem samo tam, ko je asfalt pa se na pločnik poserje in pol pucam pa se mi vsi režijo vključno z njo češ pismo si neumen k me ne peleš na travo  :o :D :o



bnm

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #864 : 19 Julij 2008, 11:34:06
Nas strogo"kaka" samo na travo. Zadnjic ko je padal dez smo imeli burlesko... Zal mi ga je bilo ampak ko sem ga videl kako se dava sem pa tja pa tja pa sempa.... caa 30 min pol pa bezi na travo pa med bezanjem opravi potrebo... mislim ze smo se doma pogovarijali da bi naredili manjsi nadstresek, da bo gospod imel mirno "kakanje" no ni tako hudo je pa ful smesno ko ga gledas kako si isce mesto!




D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #865 : 19 Julij 2008, 11:59:58
Moja ni tolk mahnjena na travo ampak jo privajam, da vedno ko na travi porihta zadevo jo pohvalim tako, da ji bo hitr jasn za kaj se gre ... Tudi ne more kej dost zadrževat ampak to je vse lahko posledica sterilizacije ... Ker vsekakor zdej ze malo dalj zadrzi kot je recimo pred vcerajsnim :D Dons ma čoha-čoha dan, ker bi se skos sam čohala, ko klele spi zraven ji moram držat roko na glavi če ne ona ni zadovoljna :D

Pa dons sem res preveru česa ne mara: borut veselko, klasična glasba in harmonika :D  Še sreča, da mi tega ne poslušamo  :P :P :P



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #866 : 21 Julij 2008, 18:58:24
pozdravljeni!
najprej vsem novim clanom izrekam dobrodoslico ;)
nas terry pa mislim da je tudi prisel v puberteto. vse do zdaj je bil zeeelo miren in priden kuza. vedno sma ga mela v kletki ampak kr je bil res zelo priden sma se odlocla da je vec ne rabi. in je blo kaki mes vse ok, vceraj pa nama je ko je bil sama doma zgrizel mizo v dnevni sobi :o pa nisma prevec jezna ker sma si tak sama kriva. pa zeeeelo je postal zivahen in smesen. trenutno smo osvojili povelje prostor ampak ce sma v hodniku in mu recem prostor leti v dnevno in se vleze na tepih :D :D ne morem ga nikakor prepricat da se vleze na ploscice, ceprav drugace ko mu je vroce vedno lezi na njih. samo 1x mi je uspelo da se je vdal in dal prostor tudi na ploscicah. tako da ga je treba se to strenirat. pa zacel je nevrjetno vlect na povodcu. kot da je zmesan. ceprav smo dosti na sprehodih ampak vedno ko gre ven je res celi nori. tak da ga bo treba se tega odvadit. je pa res zelo pameten kuza in vse razume tako da upam, da bomo tudi to cimprej odpravli. je pa blo smesno to da nama je mizo zgrizo glih med tem casom ko sma mu sla v trgovino kupit take palcke za grizenje kr mu jih je zmanjkalo, tako da sma naredla zdaj pravo zaloga da tega vec ne zmanjka :)



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #867 : 21 Julij 2008, 22:11:49
pa se nekaj slikic nasega terrya






_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #868 : 22 Julij 2008, 10:53:04
Živijo, the great one!

Hehe, vaš Terry je enak opičnjak, kot naš Tai. Tudi mi smo mislili, da ne potrebuje več kletke. Prišla je teta Puberteta in poslovil sem se od svojega jogija :D ...nekaj škode pa ja morajo napravit  >:D ...res da sem skoraj skupaj padel, ko sem ga videl z jogi-peno v gobcu, ampak mu je bilo potrebno oprostiti  ;)

Lepe fotke! Še najbolj mi 'pali' tretja. Kot bi si mislil 'kaj pa tebi ni jasno?, a ne vidiš da počivam'  :D

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #869 : 22 Julij 2008, 13:11:47
ja teta puberteta je ocitno na pohodu :o  vceraj zvecer je bil spet taka faca. je tekal take krogi pa stanovanju da je mel jezik do tal ;D pa seveda ga je skoraj v vsakem ovinku "ven vrglo" ampak se kr ni nehal. pa po novem ne smemo pustit vec nic na mizi v dnevni sobi kr on takoj "pospravi". ocitno bo res treba drugo mizo nabavit :) kr mamo tako nizko ko je v bistvu bolj za okras kot kaj druga, glih prava da lahko terry ob njej lezi pa jo grize >:D ;D ne, ne se zdaj smo se "zmenli z njim" da tega vec ne bo naredil ;D pa vceraj nam je malo kopalnico "pospravil" ;D je njegovo blazino ven zvlekel pa oni tepih za kopalnico, ne vem kaj ga je spet zmotlo ::) ;D vsaki dan pac nekaj uspici tako da se mu do solz nasmejima. zadnji 2 sliki sta pa posneti po tem ko smo prisli iz sprehoda in je bil taaaak utrujen kot da smo sli na triglav prehodli pa smo samo kaksen kilometer ;D