Šarpej [Shar Pei]

Ch · 462934

_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #900 : 28 Julij 2008, 11:53:40
Zdravo!

OLLI: Najprej tudi tebi pohvale za vajinega Olija :D
Res je en velik faconar :-*

Presenečen sem, da ga je Tai lepo sprejel ;) Pomoje sta se oba zavedala, da sta na območju turistov in da se je treba lepo obnašat  >:D

Še enkrat hvala za obisk 8)

Kar se pa muc tiče,  smo pri nas na istem  >:D


LP, Andraž


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #901 : 28 Julij 2008, 12:14:10
Ojla!

Andraž ni za kaj. Drugič pa si ti vabljen v Prekmurje. ;).

Kar se pa obnašanje psov tiče, sem pa tudi jaz malo presenečena. ;D ;D. Oli je sicer mal zalajal, ampak to je pr njem navada pol se pa umiri. Mal se hoče pokazat, buča mala.
Ja verjetno sta res ugotovila, da ga ne smeta grdo obnašat. ;D ;D ;D
Zdaj ne vem al je to sam naključje al kaj, tudi na morju, je bil priden. Saj ne rečem, da doma ni, ma pa svoje fore.

Lp
Mihaela


D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #902 : 01 Avgust 2008, 11:13:37
Jaz sem ugotovil zakaj majo shar peiji preveč kože: ker morajo vsaj še eno osebo (če ne več) spravit vanjo haha :D

Mi2 z Bubo pa uživava, kamor koli po hiši grem gre ona za mano sicer mi je pa to dobro vsaj vidim kaj ta naš "sesalec" vtakne v gobec ... A ni to smešno zakaj se sesalcov tok bojijo  :D:D 

Trenutno si ne najde najbolj mrzlega prostora in se prestavla iz balkona (senca) v sobo in spet nazaj :D V kratkem bomo našo bubiko zavarovali pa me zanima od vas, če ima mogoče kdo zavarovano pa kje in cena me tudi zanima ? Sicer sem se že pozanimal pa me zanima še vaše mnenje ...

Aja v kratkem sva osvojila tudi kliker in morem rečt, da je zadeva fenomenalna saj sem jo v res kratkem času naučil (glej me, sedi, prostor in še prid sem) s tem da sej veste uzuni je pa to čisto drug pes hahaha  :o Spoznala sva že kar veliko ljudi tako, da ko je zunaj dokaj hitro vzpostavi stik, če pa kdo pride na obisk pa rabi malo več časa ampak to mi je popolnoma v redu :D Psom se pa od tistega dogodka zelo izogibam, u bistvu tudi nekega pretiranega vohanja ne dovolim, ker se mi zdi, da je zelo zaščitniška ko pride do psov in samozavestna :D. Prvo gremo v šolo, da mi oni razložijo kako jo naj socializiram z drugimi psi, ker pse za ograjo skoraj vse oblaja :D  V šolo bom šel pa v KD Ljubljana ali pa agility-Ilirija to še nisem povsem prepričan kam :P No to je iz moje strani vse, ker mora nekdo pri nas sedaj papat :P No, če sem pa kaj pozabil pa še napišem tako, da malo poživimo tale topic, da ne bo zlezu čisto spodaj ... Bomo pa ja bolj aktualni kot dogo argentino (hec hec) mi je ta pasma tudi vredu samo čez peije jih pa ni :D:D



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #903 : 01 Avgust 2008, 11:40:35
Aja v kratkem sva osvojila tudi kliker in morem rečt, da je zadeva fenomenalna saj sem jo v res kratkem času naučil (glej me, sedi, prostor in še prid sem) s tem da sej veste uzuni je pa to čisto drug pes hahaha  :o Prvo gremo v šolo, da mi oni razložijo kako jo naj socializiram z drugimi psi, ker pse za ograjo skoraj vse oblaja :D  V šolo bom šel pa v KD Ljubljana ali pa agility-Ilirija to še nisem povsem prepričan kam :P

Super, da si ji pričel klikati. Kdo ti pa je svetoval kako naučiti psa, sedi, prostor,...? Samo firbec, ker nisem zasledila nikjer, da hodiš na kakšne pasje urice.  ::)
Zunaj te bo tudi začela ubogati le vstrajen moraš biti in vsak dan ponavljati kar že znata, nato pa na nove stvari.  ;) Ko ti bo doma delala 1000% na vse ukaze, probaj iti na samoten kraj in probaj s tistimi povelji ki jih res doma obvlada 1000%, pa boš videl da bo s potrpljenjem in vstrajnostjo ratalo. ;)
Jaz ti toplo priporočam Ilirijo.  :) ;)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #904 : 01 Avgust 2008, 11:42:55
Za popestritev teme pa še fotka Pee in Tare.  8)




D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #905 : 01 Avgust 2008, 11:59:29
O kva sta dobre ...

O klikanju sem pa več al manj prebral tisto od Silvije Trkman pa klele na forumu sem mal zbral pa začel improvizirat pa je ratvalo :D V šolo pa čimprej morem dons spet malo poklicat upam da se kdo javi :P



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #906 : 01 Avgust 2008, 12:08:29
O kva sta dobre ...

O klikanju sem pa več al manj prebral tisto od Silvije Trkman pa klele na forumu sem mal zbral pa začel improvizirat pa je ratvalo :D V šolo pa čimprej morem dons spet malo poklicat upam da se kdo javi :P

To je bilo slikano okoli 00:00 ko sta bili obe zelo zaspani, drugače ne moreš narediti tako mirne fotke.  :D :o
Ti le pokliči in si rezerviraj mesto pri Iliriji.  ;) :)
S katerega konca LJ pa si?



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #907 : 01 Avgust 2008, 13:10:51
Vižmarje (Nad Brodom :P) Ilirija niti KD lj mi ni tako daleč no saj u bistvu pa vedno najdem saj en prevoz, ker se še nisem zbral, da bi do konca naredil izpit hahaha :P Me zanima a ti si svojo trenirala pr iliriji ? Povej mi mal kako je potekalo, poznajo šar peje in njihovo trmo :P ?



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #908 : 01 Avgust 2008, 13:49:27
Jaz imam predstavnico pasme SBT -Tara, Pea pa je Shar Pei od Katje registrirane na tem forumu kot *Pea*.  :)

Jaz s svojo hodim v KD Barje k Ivani in sem zelo, zelo zadovoljna. ;D  Ker pa Peo spremljam od prvega dne ko je prišla h Katji, sem prepričana da je za Shar Pee najboljša Ilirija-mala šola, seveda pa je odvisno vse od tebe, v smislu koliko boš bil vstrajen in dosleden in pa da boš z njo tudi pridno vadil doma, tisto kar se boste učili v šoli.  ;)
Pošlji mail na Iliriijo in jih povprašaj o vsem kar te zanima, katero pasmo imaš,... paboš dobil odgovore iz prve roke. ;)



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #909 : 01 Avgust 2008, 18:04:33

Evo, pa naj še kdo pravi, da je težko pasje življenje. :D :D :D :D


Slikica pa je nastala, ko sem pospravljal sobo pa sem mogla gospodiča malo prestavit. In buča mala je takole zaspala. :P



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #910 : 01 Avgust 2008, 19:25:46
Haha tole je pa res edinstvena poza ... Naša se začne tko obračat, da nam ni nič jasn pa tko mal hrkat al kako se že reče temu zravn res cortkano. Pol pa če je noben ne poboža pa sledi un poglej pokrivljen ... hahahaha res so legende :d

Že pišem mail (no sej ne  :P) ampak ga bom pa kmal :D



bnm

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #911 : 01 Avgust 2008, 22:34:38
No pri nas je gubi zgruntal eno zanimljivo stvar da hodim na 8 delat  :P po jutranjem mujckanju je obvezen prevzem nasega vrta to se je ponavadi dogajalo po kakanju pa podobnih zanimljivih zadevah..  v glavnem ponavadi mi je med prevzemom vedno uspelo oditi na delo pol pa so ga prevzeli starsi dokler me ni sedaj pa ja misli si vrag je ugotovil gdaj odhajam in dokler se zrihtam za delo se vleze za avto tako da ga moram ko policaj blokado premikat :) Ze en teden ma relacijo vlezimo se pod avto ali pred ograjo :D :D



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #912 : 03 Avgust 2008, 22:06:19
kake dobre fotke :o   zanima me ce ve kdo kaj kak je s psom v hotelu?fejt komplicirajo al v vecini lahko gre s tabo v hotel?meni pa je terryy danes korencek vkrado pa ga pojedo :D :D ne mores vrjet kake fragolijo mu hodijo po glavi zadnje case pa kake kroge dela ko on laufa, kr trga se mu ;D :D



Lemon.aka.Fruit

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #913 : 04 Avgust 2008, 19:29:55
Hej hoj!  ;D
Končno sem neki sprčkala skupi z računalnikom in končno lahko ene par slikic pokažem..  8)

Hvala bogu je tudi Maino menjavanje dlake pri koncu in zdej ji samo še en par šop dlake štrli pri riti  ::) ..

Moram tudi omenit, da je Maia prejšno sredo praznovala svoj prvi rojstni dan in se je zelo razveselila ostudne grde zelene žabe, ki jo je v roku ene ure že uničila, kar smatramo da ji je bila všeč..  :D

LP, M&M







OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #914 : 04 Avgust 2008, 22:25:52
Vse naj naj!

Lepe fotke

Lp


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #915 : 05 Avgust 2008, 13:20:20
O, lej jo prjatlco Maio  :P

Vse naj naj, pa da bi še naprej ostala taka maza  :-*

Tai pa še čaka, da jo kušne  :D  :P

Lp, Andraž


SWS

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #916 : 07 Avgust 2008, 15:00:01
Naj malo morsko popestrim temo s svežimi slikami, ki pričajo o tem, kako je naša kosmatinka trpela letošnje poletje. Vode sicer ne mara, ampak če je kaj zanimivega pod gladino, zna pa tudi tauhat.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #917 : 07 Avgust 2008, 18:21:42
O, lej jo Kono :)

Na 2 fotki je pa takoj opazit gdo je očka  :P 

Zelo je lušna!  :-*

Jaz se pa ravno danes odpravljam na dopust. Za Taia bodo skrbeli starši in brat. Za 12 dni se še nisva nikoli ločila, tako da moram kar priznati, da bom pajaca zelo pogrešal. On pa verjetno mene tudi  8)  cel dan se mi že mota okoli nog. Ko pripravljam prtljago itd., kot da čuti, da se nekam odpravljam.  :-\  ampak bova potrpela teh 12 dni. Potem pa tudi jaz prilepim kakšne nove 'vesele' fotke :D

Fajn se imejte!

Andraž





MR.G

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #918 : 08 Avgust 2008, 07:49:33
Hej.

Lemon.aka.Fruit- Maia vse najboljše.
SWS- res luškana tale tvoja guba  :-*
Olli- tvoj Oliverček je pravi lepotec..se mi zdi,da je čedalje bolj Linki podoben ;)
Tai- Uf kako te razumem.. tudi jaz grem čez en teden z letalom na dopust, tako da Gucci ostane doma.. Mi je že sedajle hudo, če samo pomislim na to, kljub temu, da vem, da bodo zanj lepo skrbeli...a nisva bila še nikdar ločena več kot kak dan. Samo vem, da mu bo tako lepše kot če bi ga vzela s seboj nekam na morje-ker vode ne mara, najraje je doma in kar rabi da se prilagodi na novo okolje.. Tako da upam, da bomo zdržali- Tako Tai kot Gucci  :-[

Lep dan, Teja



SWS

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #919 : 08 Avgust 2008, 11:52:02
Maia, vse najboljše in še mnogo zdravih let!

Andraž, prijeten dopust! Ja, 12 dni zna biti zelo dolgih. Naši šritinožci nas imajo tako okoli prsta navite, da ne moremo brez njih. Pri nas bo ta vikend obratno. Jaz v službi, Kona pa na morju. Če boste ta vikend kaj hodili po slovenski obali, jo morda še srečate :)

Teja, tudi tebi veliko užitkov na dopustu!

Lp, Nina



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #920 : 12 Avgust 2008, 11:25:43
uuuu spet take lepe slikice :o mai zelim tudi jaz vse najboljse. mi pa smo spet prisli malo na "pocitnice" k mojim starsem, kjer zivi tudi koker spanjelka in imamo ograjeno parcelo. ceprav je stara ze 8 let v ;Dzganjata s terryom take norije da se jima lahko cel dan smejes. ona spi zunaj in ima hisko pa boks pa vse in ji je vceraj terry vse odejice  zvleko ven iz hisice in vze ratrgo >:D ;D en dan pred tem pa je ona jedla in je terry priso k njeni skledi in ga je napadla oz rencala na njega, ker pri hrani pa ona ne pozna heca in je mogo revez gledet zraven kako ona je kr ga ni spustila ne proc od sklede pa ne k skledi mela ga je v kotu :P tako da ji je on to samo vrnil vrjetno ;D naucila ga je tudi da ce mu nekdo zogico vrze je mora nazaj prinest ;D ;D bom prilepla kasneje se kaj slikic... nekaj me se zania za tiste ki mate samcke... kdaj so zaceli dvigovat taco ko so lulali?kr terry je star zdaj 7 mes pa se vedno lula kot puncka :D :D



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #921 : 12 Avgust 2008, 13:00:27
Haha sam se vid da sta brat pa sestra ... Moja tud skos nekaj prvleče iz nekje  :o Najraj ma pa skret papir, ko se ji odvija pod ritjo, no evo čist zares o tem govorim pa glih kar mi je to nardila  >:( Smotka  ::)
No poleg tega, da nam doskrat zmanjka skret papiprja smo vsi vredu, čili in zdravi.

Imam pa eno vprašanje: Kako približno veš, ko pes vzpostavi stik z nekim psom, da je vse cool. Ker moja je včeraj spoznala enga samčka (en manjši maltežanček mislim, da je bil) pa ga je na začetku ovohavala potem pa začela nanjga malo lajat. (niti ni renčala) Pa so vsi rekli, da je to friendly lajež ampak jaz sem vseeno raje šel stran, da ne bi blo kaj narobe. Še vedno se najbolj zanesem na svojo lastno intuicijo. Kako hitro pri psih lahko pride do napada, če se med seboj spoznavata ?

Je pa zadnjič fotr, ko jo je pelu spoznal z eno muco in sta se igrala kot nora. Ona se je vlegla na hrbet, Buba pa čukast gledala pa mal božala pa lizala HAHA :D



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #922 : 12 Avgust 2008, 17:22:08
d3lux3 fajn da mate tudi vi pestro :D :P  tudi terry vcasih laja na eno psicko ampak je noce napast ampak ona ga pac ponavadi ignorira in on zacne lajat da bi ga ona kao opazla kr se hoce igrat. jaz si ne znam predstavljat da bi terry napado kaksnega psa, res je star komaj 7 mes ampak vseeno. ga je 1x napadla ena pscika pa skakala v njega pa je samo rencal nazaj, ji ni nic naredo jaz pa sem jo spodila vstran. sem bla tak jezna na lastnike ker ni bla pripeta oz jim je pobegnila >:(



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #923 : 13 Avgust 2008, 09:13:45
Maia (z zamudo) vse najboljše  :-*!

Kako hitro pri psih lahko pride do napada, če se med seboj spoznavata ?
Lahko takoj, lahko sploh ne, odvisno od situacije. Nas so učili, da psa ne smeš vlečt stran, ampak, da se mora naučit vztrajat v situaciji in jo tolerirat-> tolerirat torej drugega psa in ne renčat in skakat vanj. Zdaj če drugi napade...hja, potem pa spet odvisno od situacije.

The great one, Terry bo že še lulal kot fant, brez skrbi  :P.

Lepe fotke! Lp.



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #924 : 13 Avgust 2008, 11:59:10
Živjo!

Sedaj pa pa naš Oli ima malce probleme. Že dva dni čudno mežika z enim učkom, pa solzi se mu pa mal ma rdečo. PA s taco si mane po učki. Ubožec se mi smil. Zdaj ne vem če je to od vetra kej, ko tuku že tri dni fuul piha. Sva se s fantom pogovarjala, da bi ga peljala v Topolščico k veterinarju. Kaj mi svetujete?
NAj povem, da to ni tisto oko, ko je bil operiran.

Lp


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #925 : 13 Avgust 2008, 16:18:12
jaz bi ga na tvojem mestu vseeno peljala v topolsico ja. kr ce mezika pa si mane ocko s tacko ga po moje nekaj drazi... lahko pa je tudi mogoce od cvetnega praha. terry ce je dalj casa zunaj dobi tudi rdece ocke vcasih ampak nena pa mezika in si jih ne mane. dobro zrihtajte.



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #926 : 14 Avgust 2008, 18:57:18
Ojla!

Mi2 sma bla v Topolščici. V četrtek ima operacijo obeh učk. Pa mal si je rano, ker si je s tačko potegno.
Upam da bo vse ok


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #927 : 15 Avgust 2008, 23:17:03
operacijo ali sivanje?upam, da dobro porihtate!mi smo tudi meli nesreco z ockami, zdaj je blo nekaj casa vredu, danes pa spet ma neke zaprte ocke, tako da gremo jutri zjutraj vrjetno v topolsico ce bo stanje isto kot danes.



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #928 : 16 Avgust 2008, 12:05:45
ojla!

Veke so se mu zavihale navznoter, pa treba šivčke nardit.
A z obema učkama je že mel probleme? KAj ste danes zrihtal?  NAš ma un ovratnik okol, se mi tak smili. Ko se ne sme po učki s tačko.
PA kalpjice je dobu, pa mu tak težko damo not, ko ne pusti.


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #929 : 16 Avgust 2008, 17:27:08
ja smo meli kar pestro s temi ockami, ker ma dosti gub in so tezke in pritiskajo na oci. nismo sli danes v topolscico, ker je mel danes vredu oci. mam eno kremo iz srbije in mu je pomagala. ce bo slo tak lepo nazaj bo tak ok, drugace pa v ponedeljek.
prvi dan je kapljice dajat malo tezje, ker je se vse obcutljivo potem pa ze gre. nas terry brez problema pusti, da mu dam kremo ali pa kapljice. meni se je tudi terry smilil s tem ovrantikom ja :'( ampak sej bo boljse!