Šarpej [Shar Pei]

Ch · 462298

_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #930 : 18 Avgust 2008, 12:39:08
Živijo!

Mi smo z dopusta :)

Tai je bil danes zjutraj, ko sem prišel domov, totalno izgubljen, pretresen, obenem pa je celih 15 minut lajal, skakal name, me preslinil od-do :)
Še zdaj ne more verjeti, da sem res prišel domov :)

Mami mi je rekla, da je bilo najhuje, ko sem jo en dan klical in je bila ravno na balkonu s Tai-em. Rekla je, da je kar naenkrat ustal in začel rjoveti in me iskati. Možno, da me je slišal  :-\ ...potem pa je odšel na svoj prostor in začel 'piskati' . Vsi so rekli, da se jim je prav zasmilil.  :'(

Ampak zdaj sva skupaj in po faci mu vidiš, da je presrečen :)

Olli: s tamalim bo pa vse ok. Tale ovratnik res kužka naredi čisto bogega, ampak bo kmalu mimo. Počohaj bučmana :-*

Lp, Andraž


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #931 : 18 Avgust 2008, 13:44:29
Ojla, welcome back!

Ja takle mi mamo, sam še dva dni pol pa gremo v Topolščico. Mal se mi smili najin Oli. Ma sam, da bo vse ok.
JA sam seb se smili, pol pa pride kdo na obisk, pa s tačko tolče gr po ovratniku, da na mu ga dol dajo, ko je on bogi. Živahen zaj tud ni tak, sem že misla, da je zbolel, pol smo pa ugotovili, da je to od ovratnika.
MAl bomo potrpeli, pa bo vse ok.

Lp


Laalaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #932 : 18 Avgust 2008, 13:58:08
oi!!!

ti psi so tok luškani :-[...kakšne so pa kaj izkušnje z njimi glede kože?...baje da imajo probleme z njo:/



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #933 : 18 Avgust 2008, 15:19:16
tai dobrodosel nazaj!olli cez 2 dni ze greste v topolsico?kaj mu bo sive ven vzel?kak dolgo jih je mel?
laalaa nas se ni mel nobenih problemov s kozo. shar pei ko menjava dlako lahko dobi take luknjice (brez dlake) in zgleda kot ementaler ampak s tem ni nic narobe, pac grozno zgleda dokler ne zraste nova dlaka. tako da ob pravilni hrani in negi po moje ne sme bit problemov s kozo.



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #934 : 18 Avgust 2008, 15:22:17
Oj!

Laalaa: NAš Oliver je star 5 mescev do zdaj morem potrkat še ni mel nobinh problemov s kožo. Preden sva se odločila za shar peija, sva prebrala kar se more vedet o shar peijih. Edini problem, ki nastane s kožo je nepravilna prehrana. Mi2 ga hranima samo s kakovostnimi briketi. Za posladek je pa kakšna zelenjava, sadje, kuhana riba, riž.
To z učkami je pač tak preveliko gub ma. ::) ::)


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #935 : 18 Avgust 2008, 15:24:11
The great one: Takrat komi gremo tja, da mu nardi šive. Saj si ne predstavljam kak bo to zgledalo.


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 18 Avgust 2008, 15:45:55
The great one: Takrat komi gremo tja, da mu nardi šive. Saj si ne predstavljam kak bo to zgledalo.

a nima se sivov?zakaj pa mora ze met ovratnik gor?da si pusti ocke pri miru?ko so terryu prvic nardili sive se mi je res full smilo s tistimi okicami pa na zacetku se mi je grozno zdelo, ampak drugi dan je ze boljse ko vec niso ocke tak rdece pa to. sej pol se mu pa to nikjer ne bo poznalo.



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #937 : 18 Avgust 2008, 16:44:42
Ojla!

Ne šivov še nima zato, ker jih ni mogel nardit pa kaj po očesu delat, ket si je oliver s tačko potegno po očesu, pa si jo je mal ranil. Dobu je dvoje kapljice da mu not spušam. Pa ovratnik je rekel, da ga lahka dol vzamem sam ga ne bom, ker si bo spet po očesu drgnu.


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #938 : 18 Avgust 2008, 18:17:45
pri doktor matkotu sta bla?lahko vprasam katere kapljice je dobil?kaj rozenico je mel tudi poskodovano?



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #939 : 18 Avgust 2008, 18:28:59
Ja pr Matkotu sma bla. JA verjetno je mel poškodovano ja. Ciloxsan pa tobrex, te kapljice sma dobla.


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #940 : 18 Avgust 2008, 20:19:35
aha. mi smo tudi ze meli ciloxan, tobrex pa smo meli mazilo ne kapljice. ti le lepo vztrajaj pa mu dajaj te kapljice, vrjamem da ni prijetno. meni je blo tak grozno to na zacetku pa tak se mi je smilil, zdaj pa je res brez problemov. lepo pride pa se mi postavi pa mu odprem ocke pa dam not.



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #941 : 22 Avgust 2008, 19:10:37
en lep pozdrav vsem. kr nihce nic ne pise vam bom nalepla par slikic nasega terrya :P ;D







OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #942 : 22 Avgust 2008, 21:52:08
Ojla!

JAvlam se, Oli ma pa šivčke. Ne zgleda prav grozno.

Terry si pa lep za pojest,hehehe


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #943 : 23 Avgust 2008, 07:47:58
The great one: Terry izgleda naravnost fantastično  :P

Še posebej mi je všeč predzadnja slikca na kateri zgleda prav: 'matr kok sm js fejst' :)

Res lep dečko!

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #944 : 23 Avgust 2008, 12:50:46
terry se vam zahvaljuje za komentarje ;D zdaj je se bolj "zrasto" :P     kaj vasi pejkoti so ze kaj "luknjasti"?terry je dobil par luknjic po tackah.... je zacel ze menjavat dlako?sept bo star 8 mes... pa kaj se ne zacne kasneje menjavanje dlake?kr se mi zdi da mu nena glih nekaj izpada...



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #945 : 24 Avgust 2008, 12:58:51
Naš bumbar je že menjal dlako. Še malo 'sneži' z njega, ampak res malo :)

Tai je eden izmed tistih odstotkov pejov, pri katerih skoraj ni opaziti, da menjava dlako. Par luknjic je imel le po zadnjih tačkah. Je pa menjavanje dlake zelo lepo vidno na parketu  >:D

Tole 'poletno' menjavanje dlake traja malo dlje kot drugo, zaradi tega, ker se kužku 'ne mudi' menjat dlake, tako kot pozimi.

Lp, Andraž


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #946 : 24 Avgust 2008, 18:15:10
Ojla!

V reviji Kinolog je tri strani dolg članek o Shar peijih. Toliko za informacijo.

Lp


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #947 : 27 Avgust 2008, 14:31:22
Da vam pokažem naš luster. ;D ;D ;D



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #948 : 27 Avgust 2008, 15:12:06
Hehe, kokr si rekla. Šnofla s trepalncami :)

Počohi lepotca!



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #949 : 27 Avgust 2008, 17:40:39
iiiii kak gleda. kot da je najbol bogi na svetu. res je zelo lep. pa ocke ma tudi lep, nas terry je mel vedno full rdece po sivanju.



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #950 : 02 September 2008, 14:33:10
Ojla!

Evo Olija brez lustra in šivčkov. Prav luštkan zgleda. Vse je ok, tak, da sma prav vesela. :) :) :)

Lp


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #951 : 02 September 2008, 20:43:05
Evo ga!



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #952 : 02 September 2008, 20:53:59
Tale Oli je en velik cuker  :-*

Maza na kubik! :D

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #953 : 03 September 2008, 08:38:24
iiiiiiiiiiiiii lep, lep, lep!!!!!!!!! :-*



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #954 : 03 September 2008, 09:07:21
Ojla!

Oli se zahvaljuje za pohvale! Dans pa bo tak cel dan spal, ker smo bli včeraj cel dan na poti. Še jest se mu zjutraj ni dalo.


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #955 : 03 September 2008, 15:23:21
Hehe, kar naj si privošči gospodič malo počitka  ;)

Naš bučman tudi spi... pri nas namreč grmi in lije za znoret, tako, da kaj drugega sploh ne more početi :D
Pomoje pa se mu bom tudi jaz malo pridružil  >:D

Lp, Andraž


*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #956 : 04 September 2008, 16:24:09
Ojla!  :)

Najprej en lep pozdravček vsem novim, ter seveda tudi ostalim  :-*  Že kar nekaj časa se nisem nič oglasila na forumu, no zato se pa danes po dolgem času javljam. Po prebranem sem ugotovila, da ste kar nekaj novega doživeli s svojimi gubicami. Edino kar pogrešam so kakšne slikce "gubice na počitnicah". ???

Jest prilagam nekaj slikic iz morja.








No takole pa naša Pea spančka, seveda v senčki :)



Lp, Katja



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #957 : 04 September 2008, 18:32:38
iiiiiiii kak je lepa!pa zgleda kot da prav uziva v vodi :P midva s terryom sma bla vceraj v topolsici pri veterinarju, ker je pset zacel tak bolj "cudno" gledat pa smo dobili kapljice in je zdaj ze hvalabogu boljse. pa bli samo pohvaljeni da ma zelo lepo dlako ;D jutri pa zacne terry z malo solo. sicer je ze star 8 mesecev ampak prej nismo mli prisloznosti it z njim, ker smo bli v tujini, zdaj pa bomo te 2 ali 3 mes kako dolgo se bomo tukaj izkoristli in ga dali v solo. komaj cakam ;D je kdo tukaj iz stajerskega konca in obskuje pasjo solo?ikatero?



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #958 : 05 September 2008, 09:24:20
jaz mam eno vprasanje. terry je ze iz legla prisel čist. mogoce, da se je ene 3x na zacetku polulal noter ampak druga pa nic. vceraj ko se zbudim je bila pa luza v sobi in sem mislila, da mogoce sem ga prehitro dala spat ceprav je sel samo ene 15 min prej kot ponavadi, no vceraj sem ga se ob pol 10 dala ven da je lulal in sta danes bile 2 luzi!!!eno je ocitno naredo sredi noci eno pa kak sem oci odprla. ponavadi je sel spat ob 8 pa smo lahko do pol 11 spali pa se ni polulal in niti ni silil ven, zdaj pa ne vem kaj je narobe... je pa dobil v sre pri veterinarju neko inekcijo, je mozno da je to zdaj kaka reakcija?



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #959 : 05 September 2008, 11:58:50
Ojla!

Pea je prava lepotica. :).
The great one: Jaz nisem tukaj nek strokovnjak. Ampak tudi Oliver, ko je zadnjič prišel od veterinarja, je samo lulal. Je tudi dobil inekcijo. Pa je pil zelo malo vode. Ko smo prišli domov je ene 4 krat šel lulat. Pa še pred spanjem sem ga peljala ven, da je lulal. Mogoče bi pa lahko bilo od tega.
Drugač pa je Oliver tako živahen. JA saj skoraj tri tedne ni mogu kaj dojst noret, ko je mel luster. Zdaj pa že mamo dirke.

LP