Šarpej [Shar Pei]

Ch · 464418

_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #150 : 20 December 2006, 17:06:53
Živijo!

No pa smo le dočakali sneg  :P  ;)

Danes je bil tudi lep sončen dan, kar pa sva s Tai-em izkoristila za 'divjanje' po snegu :)

Najprej mu je bilo vse čudno...kot je že Soli rekla :D ...ampak čez 10 min je opravil svoje potrebe brez kakršnih koli problemov...  ;)

Prav fajn se mu je zdelo ker je vse 'škripalo' pod njim :)

lp, Andraž


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #151 : 20 December 2006, 19:27:15
Sneg  :o? Pri nas v Lj. ni ne duha, ne sluha o snegu  :-\. Bomo še malo počakali, če ga pa ne bo, pa tudi ne bomo jokali  :P.



Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #152 : 20 December 2006, 22:21:40
Živjo. Ja pričakujem mladička :D samo z enim problemom...pričakujem ga prehitro :-\ lastnik mi ga namreč hoče prodat že po enem mesecu. je to lahko zelo nevarno za mladička...je moten njegov ravoj ali kaj podobnega? zanima me še, katera je najprimernejša hrana za mladička in kasneje za odraslega peja? kaj priporočate? moja tečnoba se že vnaprej zahvaljuje za odgovore :-[ :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #153 : 21 December 2006, 07:42:49
Živjo. Ja pričakujem mladička :D samo z enim problemom...pričakujem ga prehitro :-\ lastnik mi ga namreč hoče prodat že po enem mesecu. je to lahko zelo nevarno za mladička...je moten njegov ravoj ali kaj podobnega? zanima me še, katera je najprimernejša hrana za mladička in kasneje za odraslega peja? kaj priporočate? moja tečnoba se že vnaprej zahvaljuje za odgovore :-[ :P

Ok tole bo en nasvet če ga boš upoštevala ali ne je konec koncev tvoja stvar močno pa predlagam, da ga. Mladiček pri starosti 1 mesec niti slučajno ni pripravljen it od mame, niti slučajno ni dobro za njegov psihičen razvoj, mladiček ne bo niti cepljen, kaj se z takimi mladički zgodi si preberi V temi o Husky-ih recimo pa ni edin tak primer, tale je imel samo srečo, da je preživel.
Pred 8-mim tednom nima mladiček kaj iskat pri tebi, po zakonu pred 9-im. Če je vzreditelj pravi to ve in mladička pred to starostjo ne bo oddal ne glede na to kako močno bi si ga ti želela. Glede na to, da ste malo nazaj že ugotoavljali, da shar-pei ni neka easy pasma, ki bi jo dal na štrik in peljal na sprehod ampak je treba v vzgojo tudi kaj vložit, se mi zdi pametno psa kupit tam, kjer vedo kaj delajo in nekaj vložijo že v samo socializacijo mladiča, ki pa aktivno poteka tudi pri mami do 8-ega tedna.

Čisto mimogrede je kuža rodovniški??

Lp nina



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #154 : 21 December 2006, 08:23:44
Lotti, pri enem mesecu mladička  ??? ? Niti slučajno. Socializacija mladička je najpomembnejša med 4. in 7. tednom. Kakšen "vzreditelj" pa je to? Da ga ja ne boš "kupila" pri kakšnem "švercarju"?
Moraš se zavedati, da shar pei ni enostavna pasma in da iz simpatičnega, mehkega, prijaznega medvedka, zraste lahko v neoblvladljivo zverino. Odrasel pes ima med 25 in 30 kg in 50 cm višine, močan ugriz in gene borbenega psa. In zakaj bi z neprimerno socializacijo, zgodovino genov, potegnili na plano? Pa še nekaj, nenačrtovana vzreja shar pejev je ponavadi bolezensko precej vprašljiva. Dobro premisli!!!



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #155 : 21 December 2006, 15:28:17
Lotti, se 100% z ninci in soli.

Še iz svojih izkušenj ti povem...

Sicer nisi še nič omenila, ampak vseeno...pod nobenim pogojem si ne kupi nerodovniškega šar peja!!!

Svojega prvega šar peja sem kupil pri preprodajalcu...čez leto in pol sem ga uspaval...ne si tega narediti, ker se boš v kužga zaljubila, ga imela rada, pomenil ti bo vse, navazena bosta en na drugega...na koncu boš pa lahko na istem kot jaz... ti ne priželim!

Če pa čakaš na rodovniškega pejčka pa super...ampak čudno, da ti ga ponujajo pri 1 mesecu... :/


Povej še kaj!

Lp


Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #156 : 21 December 2006, 18:52:06
Ne, res ni rodovniški, ker si takega niti slučajno ne morem privoščit. Sploh pa, kakorkoli že gledate na to...v vsakem primeru je psiček na slabšem...skotil se je že, in če že mora kdo skrbeti zanj, se raje zanesem nase, kot na nekoga drugega.. tako da, mislim, da ga bom kljub temu vzela. Bom pa poskušala prepričati lastnika, da bi ostal psiček vsaj še kak mesec pri mami. Najbrž boste vsi nastopli proti meni in moji presoji, ampak vseeno...premislite. psiček tako ali tako nekam mora, jaz pa bom dala vse od sebe da mu bo karseda dobro. glede bolezni pa....tako pač je, če bo trpel on bom tudi jaz. tveganje pa tako ali tako vedno obstaja. ni me strah...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #157 : 21 December 2006, 19:11:06
Ne, res ni rodovniški, ker si takega niti slučajno ne morem privoščit. Sploh pa, kakorkoli že gledate na to...v vsakem primeru je psiček na slabšem...skotil se je že, in če že mora kdo skrbeti zanj, se raje zanesem nase, kot na nekoga drugega.. tako da, mislim, da ga bom kljub temu vzela. Bom pa poskušala prepričati lastnika, da bi ostal psiček vsaj še kak mesec pri mami. Najbrž boste vsi nastopli proti meni in moji presoji, ampak vseeno...premislite. psiček tako ali tako nekam mora, jaz pa bom dala vse od sebe da mu bo karseda dobro. glede bolezni pa....tako pač je, če bo trpel on bom tudi jaz. tveganje pa tako ali tako vedno obstaja. ni me strah...

Brez zamere, obstaja velika verjetnost, da te bo tak pes v prvih dveh mesecih življenja pri tebi stal več kot rodovniški pes ::) Sicer pa lahko povprašaš tudi maleno3, sem ti nalimala link do teme husky-ev, koliko živcev in denarja je šlo v 14 ih dneh zdravljenja njenega Kala in kaj bi dobila za to ceno + ceno ki jo je dala za Kala, sigurno rodovniškega, zdravega, razglistenega in cepljenega psa.

Nikar ne razmišljaj o tem, da pes nekam mora in da ga nekdo mora vzet. Misli malo na to, kar ti je napisal _Tai_ . Misliš, da je lepo gledati trpečega psa, ki umira, ker mu ne moreš pomagat, ki te bo zapustil še preden boš lahko z njim resno začela uživat? Še enkrat premisli, ker so cene zdravljenja psa res lahko ogromne. Že če gre za kakšne nedolžne poškodbe, si ob kar nekaj denarja, če gre za operativne posege še ob malo več, če pa imaš psa na kliniki vsak teden .... pa raje ne računaj. Že samo če primeš za kljuko vet. ordinacije si ob 5.000 brez da bi vet. naredil karkoli drugega kot rekel "Dober dan".

Kakorkoli ti pri nakupu želim veliko pameti in sreče.

Lp nina




Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #158 : 21 December 2006, 20:48:21
Moje mnenje...Lotti (kako lepo ime/ vzdevek  :o ), nikar nerodovniškega šarpeja.

Po svoje je razumljivo, da želiš kužka zdaj takoj in kolikor je lahko zate mamljiva misel, da ponudiš dom ''ubožčku'', ki je že skoten-a pomisli, da bo ta gubica naredila prostor naslednjemu (nesrečnemu) mladiču in ta naslednjemu. Nerodovniškemu, z nepreverjenimi koreninami (večje tveganje za dedne bolezni, lahko se pojavi problematično obnašanje/ karakter prednikov...), ki je tam samo zato, da prinaša denar. Nobenega drugega vzroka namreč ne vidim, zakaj bi nekdo neodgovorno paril svojega šarpeja, kot zaslužek. Ljubezen do živali to vsekakor ni (sploh oddati 1-mesečnega pasjega dojenčka  >:( ), še manj ljubezen do pasme, ki ima svoje telesne in značajske posebnosti, ki jih kot bodoča lastnica, upam, poznaš.
Razmisli pri sebi, s čim lažje živiš, kaj ti bo povzročilo manj trpljenja. S tem, da ''preskočiš'' tega psička in ga ne ''rešiš'' ali s tem, da narediš prostor novim kužkom, ki bodo tako zgodaj odtrgani od mame in/ ali morebitno zgodnjo izgubo psa zaradi bolezni.
Verjemi, ni lahko, ko ti psička vzamejo iz naročja in odnesejo v operacijsko sobo, že če veš, da je manjša operacija in da bo vse ok. Da pa bi tvegala in nič vedela o kužkovih prednikih, njihovih karakterjih, kolkih, očeh, ušesih, koži in tako naprej in nazaj...verjemi, pri šarpeju tveganje ni malo. Rodovnik ni 100% zagotovilo, da bo vse ok, vsekakor pa je boljša garancija od nepreverjenega nakupa. In ti, kot odgovorna lastnica, boš vedela, da si z odgovornim nakupom storila prvi korak k temu, da bosta s pejčkom zadovoljna in srečna dolga skupna leta.

Ob pravilni zgodnji socializaciji (še enkrat: psa se oddaja dosti tednov kasneje kot pri 4- 5 tednih), primerni vzgoji in negi, prehrani (o vsem tem te pouči ODGOVOREN vzreditelj), ob lastnikovi pripravljenosti učiti se in pripravljenosti na partnerstvo s šarpejevsko trmico  ::) , predvsem pa z ljubeznijo do pasme, je šarpej  enkraten pes, ki te popolnoma osvoji in zasvoji. Je vredno ''preskočiti'' to čarovnijo in na koncu ostati razočaran in bognedaj, sam? (Preberi še enkrat Tai-ovo zgodbo).

Odločitev je vsekakor tvoja in nočem te v karkoli prepričati. Le na vse skupaj je včasih dobro pogledati z večih strani.

Lp.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #159 : 21 December 2006, 23:39:13
Citiraj
Po svoje je razumljivo, da želiš kužka zdaj takoj in kolikor je lahko zate mamljiva misel, da ponudiš dom ''ubožčku'', ki je že skoten-a pomisli, da bo ta gubica naredila prostor naslednjemu (nesrečnemu) mladiču in ta naslednjemu.

Se strinjam! Nekdo vidi mladička in reče: oooo, bogi in ga vzame. Ne ve pa, kaj to potegne za sabo. Naj se ti ljudje, ki so spravili nerodovniške mladičke na svet, zelo pomatrajo, da bodo prodali te mladičke (upam, da jih ne bodo uspeli prodati vsaj do 6tega meseca >:D). In naj drugič pred parjenjem zelooo premislijo, ali se jim še splača parit ali ne. Pojdi raje pogledat kakšno kvalitetno rodovniško vzrejo in primerjaj (kje imajo mladičke, s čim jih hranijo, kdaj jih oddajajo, kakšna je mama...). In boš videla razliko (v to sem 100% prepričana).

Se mi zdi pa brez veze kupovat nerodovniškega mladička samo zato, "ker je že na svetu" :-\. Potem je najbolje, da pobereš vse pse iz zavetišča (saj oni tudi niso krivi, da so tam).

Še enkrat: ne kupuj nerodovniškega psa, ne podpiraj šteparjev (jaz bi se obrnila pri prvi omembi, da dobim 1 mesec starega psa). Ker ti bo žal. Pri nakupu psa razmišljaj s trezno glavo, ne samo s srcem!!



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #160 : 22 December 2006, 08:09:54
Lotti, tudi jaz se pridružujem ostalim, ki ti hočejo dobro svetovati in ne bom še jaz zgubljala besed, kajti povedanega je bilo zadosti, prav tako tudi pri ostalih temah.
Res dobro razmisli ali se ti to izplača in predvsem ali imaš dovolj denarja. Shar pei je, kar se tiče zdravja, res precej delikatna pasma. Čeprav z dobrimi predniki, pravilnim, striktnim in kvalitetnim hranjenjem, ponavadi ni težav. Pri tej pasmi ni eksperimentiranja.
Moram reči, da, čeprav je cena rodovniškega mladička precej visoka in za marsikoga nedosegljiva  :-\,  je mene shar pei popolnoma zasvojil  ;D, saj je s svojo drugačnostjo res nekaj posebnega, in cene zanj mi ni žal.



Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #161 : 22 December 2006, 21:52:55
Razumem in hvala za nasvete, ampak res ne morem preko tega. mogoče mi bo žal, ampak na napakah se učimo. Ta psiček mi je pravzaprav že dolga obljubljen, lastnik mi da je zagotovil že pred 3mi leti (znanec), takrat mi je rekel tudi, da bo dal psičko (ki je rodovniška) pariti v nemčijo z rodovniškim...sicer nisem prepričana, ker sama nimam stikov z njim (dogovarja se moj oče), ampak ne vejamem (kolikor ga poznam), da bi tvegal. Kljub vsemu se mi zdi, da vi bolj gledate na mene osebno in na moje doživljanje in ne na psa, jaz pa ne morem prek sebe. ne morem ga prepustit nekomu za katerega nisem prepričana, da mu bo nudil največ. Psiček na vsak način mora preživeti in za to sm pripravljena naredit mogoče veliko več kot kdo drug. Vsekakor se mu ne bom odrekla in ga prepustila usodi. Možno je da tako razmišljam ker imam komaj 17 let in je moje srce večje od možganov, če tako mislite...kakorkoli ...ta pejko je moj že odkar sem slišala zanj :-[ Žal mi je da vas bom razočarala. Najbrž si mislite, da sem navadna smrklja....no..pa saj sem, ampak vseeno mi pa definitvno ni, kakorkoli obrnete ;) hvala vsem še enkrat...



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #162 : 25 December 2006, 13:32:41
Lotti, poglej tole. Nekaj o leglu je napisanega tukaj.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #163 : 25 December 2006, 16:32:10
Lotti kar sem si pri 14 letih SAMA kupila rodovniškega novofundlandca me izgovori ala nimam dovolj denarja ne ganejo več. Šparala sem par let z dohodki enakimi 5k mesečno in kakšnim dobrovoljnim prispevkom moje babice.

Kar se pa zdravja psa tiče ti pa priporočam da se raje učiš na izkušnjah drugih kot na svojih. Dobro premisli - zgodb kot je Kalova (malena3) ali zgodba Saše in njene yorkice je preveč! Želiš biti ena izmed njih? Ali se raje odpoveš kužku še za kakšno leto in rpišparaš za rodovniškega pri preverjenem vzreditelju (dovolj si stara da greš med kakšnimi počitnicami delat pa bo denar še hitreje prikapljal)? Verjemi - tudi meni se zelo zelo smilijo psi našega zelo znanega Celjskega preprodajalca pa mi vseeno na kraj pameti ne pade da bi šla k njemu po psa. Med drugim zato ker želim psa za več kot kakšno leto ali bog ne daj še to ne.

Pa vzemi stroške nakupa tako - če ga želiš hranit z dobro hrano te bo le ta prišla cca 7-10k mesečno. Potem so tu še vsa cepljenja (okrog 20k letno) Prištej še sredstva proti klopom in bolham (najcenejša varjanta (precej neučinkovita) so ovratnice ki so kupljene pri veterinarju - pa še te ne delujejo na vsakem psu) Recimo Advantixove ampule so učinkovite - pa tudi super drage. Pa recimo da sploh ne štejem možnih poškodb (recimo za prevez tace in šivanje ene blazinice sem dala za mojega kar okrog 20k) ali bolezni (pri pejčkih so kolikor se spomnem pogoste kožne bolezni - zdravljenje razne tablete, dietna hrana, možna mazila in kaj jaz vem kaj vse še)

Če stroške sešteješ in ta denar imaš boš imela v letu, letu in pol dovolj denarja za kužona.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #164 : 25 December 2006, 19:44:36
Seveda bi imela dovolj. Glede počitniškega dela pa...delam že zdaj...mislim, med šolo in to. In ko si naštevala stroške...za hrano, za veterinarja...to je tako ali tako obvezno, če je pej rodovniški ali ne. Poškodbe pa tudi niso odvisne od tega ali je ali ni..



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #165 : 25 December 2006, 19:49:19
Poškodbe pa tudi niso odvisne od tega ali je ali ni..

Poškodbe ne, dedne bolezni, do katerih pride zaradi take neodgovorne vzreje pa.  ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #166 : 25 December 2006, 19:52:19
Seveda bi imela dovolj. Glede počitniškega dela pa...delam že zdaj...mislim, med šolo in to. In ko si naštevala stroške...za hrano, za veterinarja...to je tako ali tako obvezno, če je pej rodovniški ali ne. Poškodbe pa tudi niso odvisne od tega ali je ali ni..

S Svojim pisanjem sem hotela povedati samo to, da če imaš za popolno oskrbo psa imaš tudi za rodovniškega psa pri dobrem vzreditelju.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #167 : 11 Januar 2007, 18:22:03
Lotti, kako si se odločila glede pejčka?

No, ''šarpejisti''  :P , za koga lahko pridemo navijat v Ljubljano ta vikend in februarja v Celje?
 :o



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #168 : 12 Januar 2007, 07:59:55

 
Kar za vse! Kot slišim nas bo v primerjavi z ostalimi razstavami kar nekaj  ;D.

Tai prideš?



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #169 : 12 Januar 2007, 18:08:12
Živijo!

Soli: Tai pride mogoče samo gledat :)
Bomo pa držali pesti za vse vas...če ne tam...pa doma ;)
Kako kaj Lee?

Lp, Andraž


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #170 : 12 Januar 2007, 18:33:27
Je možno, da sem prejšnjo soboto videla v Lenartu ob glavnem križišču enkrat po 12h katerega od vaših pejčkov? Mislim, da je bila samička, nisem pa 100%.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #171 : 12 Januar 2007, 18:46:39
Iz Lenarta mislim, da ne poznam nobenega pejčka.  :-[

Naju lahko vidiš, če boš 'pohajala' po Postojni  :P   :D


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #172 : 12 Januar 2007, 21:51:08
Nas pa v Ljubljani  ;D.




Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #173 : 12 Januar 2007, 21:52:53
Hehe, ok.  :) Moji mami so všeč, ampak samo mladiči. ::) Pa še kos mu ne bi bila ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #174 : 12 Januar 2007, 22:04:46
Aja, Lee je dobro, le dlako še vedno odmetavamo. Pa saj ne vem več, ali lansko poletno, ali letošnjo zimsko  ;D? Kajti zimske se je nekaj začelo nabirati, pa že ven leti. Imam občutek, da smo že dva meseca vsi kosmati od njega  :o.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #175 : 13 Januar 2007, 08:39:25
Meni se tudi zdi, da smo pri nas malo bolj 'kosmati' :D

Letos slabo kaže s to zimo...  :'(
Soli mislim, da plaščka letos ne boš potrebovala :D :D


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #176 : 16 Januar 2007, 16:00:37
Soli kako je bilo kaj na razstavi? ;)


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #177 : 16 Januar 2007, 20:07:46
Tai, tokrat manj uspešno, oba dneva smo dobili le pd  :(. V soboto italijanu zgleda ni bil všeč, v nedeljo pa rusa raje ne bi komentirala, kajti ne vem ali je sploh dobro videl, saj je v ocenjevalni list napisal, da ima kratek vrat  ???. Haloo??
Bo naslednjič bolje  ;D.



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #178 : 17 Januar 2007, 08:51:02
Soli, škoda, da so bili takšni čudni sodniki oz. so tako čudno sodili. Kratek vrat? Vprašanje, koliko sploh poznata ta oba gospoda šarpeje.  :-\

Držimo pesti za naslednjič  8) .



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #179 : 17 Januar 2007, 12:11:48
Ja, tako pač je. Vsake oči po svoje vidijo. Sicer pa so imeli tudi pri naslednji pasmi nekaj težav, ne vem sicer zakaj, ampak je vmes stopil sodnik s sosednjega ringa  :-\.