Pasja ležišča

Gost · 252395

pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #240 : 06 Februar 2008, 15:22:20
Kakšna je pa velikost tega ležišča?

Andreja, v vsakem primeru ne, ker tega kar iščem nimajo. Taka ležišča kot ga želim za Paxa v željeni velikosti ne obstajajo, imajo jih samo za majhne in srednje velike pse. Diskriminacija  >:D

129.00 evrov + DDV  ;)

Meni se zdi Comfort XXL zelo velik  ???, tudi nemške doge spijo na njih.


                    Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #241 : 06 Februar 2008, 15:37:56
Že, ampak ni tak kot ga ona hoče.  :P

Sicer bo pa sigurno ceneje od 100 € hi hi

To ležišče se dopade tudi meni.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #242 : 06 Februar 2008, 16:49:55
Velikost takšnega ležišča je 90 cm x 120 cm.
Je zadost veliko za tvojga RW-ja

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #243 : 06 Februar 2008, 17:19:56
Ajki, hvala za mere.

Pupa, jaz bi kaj mehkejšega od Comforta.

Andreja, takoj bi mu kupila RogZovega, če bi imeli primerno velikost, pa je žal nimajo.


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #244 : 06 Februar 2008, 17:48:34
debelina je pa cca 20 cm.
res kvalitetna zadeva

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #245 : 06 Februar 2008, 17:49:43
Jaz sem nekaj casa gledala tole: http://www.danishdesign.co.uk/countyrange.html (za v avto). Imajo tudi drugacne (drugo zunanje blago) v takih dimenzijah. Ne vem kaksne so cene, je za vprasat Pupo. Imajo pa ravno akcijo, tako da se ti mogoce splaca vprasat.

Drugace pa si Spela doma lasti tole ...  ::) http://www.ikea.com/PIAimages/39645_PE132492_S3.jpg Dovolj mehko in dovolj veliko, da lahko obcasno tudi jaz gostujem na tem  ;D ;D ;D

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #246 : 06 Februar 2008, 19:07:59
Kar se velikosti tiče. Jaz mam take velikosti blazine (120*90) za moje 20 kg zverine ;)

Ampak zanimivo je pa to, da se je pol ena od teh dveh pošasti spravla in zvila v ležišče z visokim robom 5 kilske podgance  :o
In v njej spala celo noč!

Sicer je doma zadovoljna glih s kavčem polnim blazin...  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 07 Februar 2008, 09:33:17
Ciao!

Tudi jst sm želela sama narediti ležišče za mojo psičko (kupit peno v hobi programu, sešit nekakšne prevlekce kot za povšter iz malo bolj trdega blaga-kako platno ali kaj podobnega), vendar trenutno nimam časa, zato sem se odločila, da ji eno kupim. Tisto, ki jo želim, čakam že več kot dva meseca in se mi zdi popolnoma neumno, da bi sedaj jst njih klicala in ponovno spraševala, kdaj bo. Te pri Toplerju sem tudi sama gledala, vendar pa bi želela imeti tako ležišče, ki ima tudi ogrodje in ne samo blazine, zato se nisem odločila zanj, vendar pa je bil tudi meni daleč najbolj všeč iz izbire, ki jo pri nas ponujajo trgovci (ta izbira pa ni ravno najbolj pestra!). Pri comfortu pa se strinjam z Urško-tudi jst bi za svojo psičko rada nekaj bolj mehkega(comfort se mi zdi pretrd, vendar je najbrž praktičen, saj se ga samo obriše in je že spet čist.)! Ali ima kdo kako idejo, kako priti do kakšnega zastopnika za rogz? Pa lp



nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #248 : 07 Februar 2008, 12:18:14
Še enkrat jst!

Mam še eno vprašanje in sicer, če morda kdo ve za kakšne pasje trgovine v Trstu?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #249 : 07 Februar 2008, 12:23:36
Nikson, pozabi RogZ, sem kar proizvajalca kontaktirala, pa ne obstaja nič tako velikega pri njih http://www.rogz.co.za/home.htm


Anna

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 09 Februar 2008, 15:10:48
naši Luni (bullmastiff) pa ta velik rogz odgovarja-siicer res spi po večini časa zvita...

Growing old is inevitable.
Growing up is an option.


nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 13 Februar 2008, 13:23:57
Ciao spet!

Rogz bi bil uredu (un t.i. extreme!!!), ki je tudi za potovanja in se ga zloži kot šotor in spalko, drugi so pa dejansko premajhni, morda bi še šli, vendar pa naša zelo redko spi zvita v klobčič, raje se razteguje in preteguje kokr je prostora in tako vse štiri tačke štrlijo naokoli. Šla sem pogledat tudi v pikin butik, kjer bi sicer imeli kako postlco, vendar ne meni všečno, zato sem se sedaj odločila, da se ne bom matrala z izdelavo ležišča iz pene, temveč bom šla kar kupit otroški jogi, ki je izealnih mer zanjo in za kot kjer bo postavljeno njeno ležišče. Mere so tako 60x120x10 in je zelo ugoden, saj ga imajo v akciji. Obstaja pa tudi zložljiv jogi, ki je ene 5cm ožji in je še bolj poceni. Potem bom pa sama sešla še kako prevlekco in bo! Grem danes pogledat in se že veselim, da bo tudi moja kužika končno imela neko pravo ležišče!!! :P pa lp



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #252 : 13 Februar 2008, 13:48:32
Jaz sem nekaj casa gledala tole: http://www.danishdesign.co.uk/countyrange.html (za v avto). Imajo tudi drugacne (drugo zunanje blago) v takih dimenzijah. Ne vem kaksne so cene, je za vprasat Pupo. Imajo pa ravno akcijo, tako da se ti mogoce splaca vprasat.


Akcija?  :o  Kje si zasledila?  ???  Jaz nisem nikjer nič zasledila....

Jaz sem bila zelo razočarana nad izbiro v Pikinem butiku v LJ.

Kristinca & Florinca


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #253 : 13 Februar 2008, 14:36:10
tudi mi nameravamo za našo novofundlanko kupiti ležišče in kot vidim najbolj priporočate confort.
a je še kje ceneje ali kupujete v btc-ju pri hovawart?
ali kaj drugega priporočate?


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #254 : 13 Februar 2008, 19:04:46
njufika Pupa od moje mame ima tudi comfort :)
in Pupa je rekla, da ga priporoča tudi vsem drugim psom ;D

kupili smo ga pri hovawartih, in mislim da se ga ceneje kot tam ne da dobiti, ker jih oni izdelujejo.
52evrov za največjo velikost pa se mi tudi ni zdelo drago spljoh.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #255 : 14 Februar 2008, 08:02:34
potem se bom pa držala priporočila  :P
upam da mi v petek uspe it v BTC, ker imajo na zalogi velike, sem klicala včeraj.

hvala


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 14 Februar 2008, 08:44:05
Čaw,

Urška, tudi jest sem razmišljala, da bi ležišče naredila kar doma, kao veliko ceneje  ;D , pa mislim, da se skoooraj ne splača. Kot prvo peno zelo težko dobi, imajo jo samo v bivši Astri, sedaj pa je to prevzel Merkur, se mi zdi, da je to nekje blizu Bežigrada, ne poznam tako dobro Ljubljano pa še teta me je peljala tja, ker sva peno iskali že v Baumaxu. In cena: za približno 10 cm debelo peno ene 2m v dolžino stane 30 EUR. Res pa je, da lahko iz ene cele pene naredim kar dve postelji. Blago imam doma (mislim, da ga je zadosti), noh ja... ko takole razmišljam, se kar splača  :D . Sem šla pa gledat ležišča v Mr.Pet pa je najcenejše, tisto mehko ovalno 40 EUR.

L.P.P. Špela   



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #257 : 14 Februar 2008, 08:54:15
Jaz ne govorim o "splača". Govorim o tem, da nimajo ležišča po mojih željah oz. po spalnih navadah mojega psa. Iščem nekaj takega kot so tista dobra RogZ-oova, ampak Paxove velikosti (spi stegnjen, v več kot polovici primerov kar na hrbtu). Potrebujem dovolj mehko in udobno ležišče velikosti tam vsaj 120 x 90 in z obodom, kamor se lahko stistne ali nanj naloži svojo glavo. Želim, da ima posteljo, ki mu bo bolj všeč kot moja  ;)


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #258 : 14 Februar 2008, 09:06:20
Urška, saj to Ležišče za psa – COMFORT -ima tako velikost

Velikosti:
XXL, ovalne oblike, 125 cm x 90 cm; primerno za: nemška doga, bernardinec, novofundlandec, bernski planšarski pes, leonberžan, irski volčji hrt, borzoj, angleški hrt,..


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 14 Februar 2008, 10:51:45
Čaw,

ja Urška, saj vem, da misliš po velikosti  :) , vem kako zgleda to spanje, tudi pri mojemu je tako spanje standart  ;D . Zaenkrat so zame ta ležišča malce predraga  :) ,

L.P.P. Špela



nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 15 Februar 2008, 12:55:24
Ciao!

Akcija otroških jogijev se je začela ta tedn v leklerku in traja mislim da do 26.2., stane pa 28eu in je mer 60x120x10. Sama se zanj sicer nisem odločila, ker sem v baby centru dobila malo trši jogi iz pene s prevleko istih mer in cena 34eu. Mi je bil bolj všeč, ker je vseeno malo trši od unega v leklerku in malo tanjši (nima 10cm višine). Tudi jst sm bla kar razočarana s ponudbo v pikinem butiku, je bila pa prodajalka izredno prijazna. Mislim, da se glede na ceno, sploh ne splača sam kupovat pene in izdelovat ležišča, ker se mi zdi, da z denarjem prideš tam tam, pa še veliko časa porabiš za izdelavo, potem pa še niti ni nujno, da bo dobro ratalo. Jst in moja kužika sva zelo zadovoljni, bomo pa vidl, kako se bo to obneslo čez čas. Tudi moja spi več ali manj raztegnjena ali na hrbtu, tako da ovalna in okrogla ležišča ne pridejo v poštev, pa tudi mere so vse iste, nobenih posebnih ali pa da bi malo odstopale. Čudno se mi zdi, da vsi, ki delajo pasja ležišča uporabljajo iste mere, namesto da bi se nekdo spomnu neki novga in naredu tudi izven standardna ležiška (se pravi različnih mer!). Urška, če boš slučajno dobila kake nove informacije za rogz ležišča, mi jih prosim napiši, bi ti bila resnično hvaležna, ker bi kljub temu, da trenutno imamo ležišče, kupila tudi rogza, extreme me zanima(ki je tolk fajn tudi za potovanja!!!), pa lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #261 : 15 Februar 2008, 13:43:18
tudi jaz za pse srednje in večje velikosti kupujem opemo za dojenčke- vse od jogijev do kovtrčkov za podlago in prevlek za posteljnino (z akovtre-ležalne, pa tudi jogi gre super v kovter oblekico ).
V neoporočnost kvalitete ne dvomim, izbira je pestra, pri navijanju cen pa se opazi, da so psi tretirani kot luksus, otroci pa sicer tudi so luksuz, ampak vsaj uradno se to ne prizna  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #262 : 15 Februar 2008, 14:06:42
kje pa to kupujete (otroške ), a bi jaz tudi kaj našla za svojo novofundlandko?


nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #263 : 17 Februar 2008, 15:54:41
Hellow!

Že v parih dneh sm opazila, da moja psička zelo uživa v svojem novem ležišču (otroški jogi iz pene). Ležišče je super, saj je pena bolj trda kot navaden jogi, tako da se preveč ne pogreza, je pravih mer in res super. Otroške trgovine v katere greš lahko pogledat so seveda baby center, pa še vse ostale(kot npr. rutar, lesnina, itd., povsod kjer prodajajo opremo za dom, tam se najde tudi oprema za otroške sobe. Strinjam se s tabo deteljica, mnoge stvari za malčke so še kako primerne tudi za pse, saj za otroke delajo kvalitetno opremo, ki pa je tudi zelo uporabna (kot si rekla-prevleke, jogiji, kovtri, previjalne mizice, itd.). Tudi glede cen se strinjam s tabo, saj so stvari za otroke cenejše kot pa stvari za pse. Mi smo vsi resnično zelo, zelllooooo zadovoljini :o pa lp ::)



nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 17 Februar 2008, 15:57:49
Aja....tudi za tvojo novofundlanko bi se najbrž kaj našlo, odvisno kaj iščeš, mislim pa, da če iščeš ležišče, sploh ni problem...moja psička je približno take velikosti kot novofundlanci in ji je otroški jogi super...lp



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #265 : 17 Februar 2008, 17:41:32
Meni zelo všečne postelje imajo tudi v http://www.pasjisvet.si   ;)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #266 : 05 April 2008, 10:03:14
Živjo!

Vem, da je bilo o ležišču comfort že veliko napisanega, samo me pa zanima, kako se comfort obnese pri mladičku. Glede na to, da bi pes spal v sobi(ponoči) in bi imel tam tudi ležišče, da se odpočije, me zanima, če je pametno zdaj kupit comfort ali kakšno leto počakati, da se mladiča odvadi grizenja? In za zdaj kakšno košaro, ki je ne bi bilo"škoda", če jo uniči v "parih dneh"? Ker bi bil v sobi brez nadzora(ponoči).

Hvala!

Lp



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #267 : 14 April 2008, 10:19:40
Jst sem Comforta kupila predno smo našo zdaj 1 letno pesjanko pripeljali domov. Sem šla pač na to, da se pes takoj navadi na nekaj, kar naj bi bilo njegovo. Ker se je tudi dogajalo, da so se potem psi bali Comforta itd. Je ena redkih stvari (poleg še dveh igračk iz Nalinega otroštva) ki so dejansko ostala popolnoma taka kot je bila. Nala celo noč prespi na njemu in ga ima res rada. Spuca se odlično in mal se mi zdi čudno, ker govorite da je Comfort trd? Meni se zdi bolj mehek kot moj jogi! Še sama se kdaj uležem z Nalo skupaj nanj in mi je res super. Tako da jst vsekakor priporočam Comfort, tudi cenovno se mi zdi ful ugoden za kar dobiš.
*star* jst bi psa takoj navadla da je Comfort njegov in ne bi dovolila grizenja. Kako to dosežeš pri mladičku - težko in  vztrajno. Probaj, mogoče bo takoj ok. Če ne bo, ga lahko začasno vzameš. Jst bi reskirala pa bi vidla kaj bi se zgodilo.




*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #268 : 18 April 2008, 13:36:56
Jst sem Comforta kupila predno smo našo zdaj 1 letno pesjanko pripeljali domov. Sem šla pač na to, da se pes takoj navadi na nekaj, kar naj bi bilo njegovo. Ker se je tudi dogajalo, da so se potem psi bali Comforta itd. Je ena redkih stvari (poleg še dveh igračk iz Nalinega otroštva) ki so dejansko ostala popolnoma taka kot je bila. Nala celo noč prespi na njemu in ga ima res rada. Spuca se odlično in mal se mi zdi čudno, ker govorite da je Comfort trd? Meni se zdi bolj mehek kot moj jogi! Še sama se kdaj uležem z Nalo skupaj nanj in mi je res super. Tako da jst vsekakor priporočam Comfort, tudi cenovno se mi zdi ful ugoden za kar dobiš.
*star* jst bi psa takoj navadla da je Comfort njegov in ne bi dovolila grizenja. Kako to dosežeš pri mladičku - težko in  vztrajno. Probaj, mogoče bo takoj ok. Če ne bo, ga lahko začasno vzameš. Jst bi reskirala pa bi vidla kaj bi se zgodilo.



Najlepša hvala za odgovore, Bela stella! :-*
Še to me zanima, kje bi se dalo dobiti comfort, ker, ko smo bili en teden nazaj v zootic-u ga nisem videla?

Starša, sta pa tudi za to, da kupimo comforta, samo dobiti da bo še treba! :)

Lp



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #269 : 18 April 2008, 13:39:42
jutri in v nedeljo na razstavi v Celju bodo (vsaj tako piše na njihovi spletni strani)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou