Moj pes je ful prijazen.. nič ne bo naredil.. hoče se samo igrati!

Geri · 235962

delfinčika

  • Gost
No, jaz imam doma pasjega butla, ki se s polovico pasje populacije (ta velike) igra, z polovico se pa tepe.

(Hudiča)

In zaradi tega, ker se s polovico psov igra s polovico pa tepe (majhnih pa sploh ne pošteka) sem morala fajn gledat na govorico telesa.
Se je pa tudi zgodil, da sta obe psički  (moja in tuja) veselo mahali z repom , potem sta se pa kar naenkrat počili (ampak ne fajn, ker sem jaz in lastnik tuje psice reagirala).

No glede malih pa:

Naša je enkrat skoraj stopila na čivavo  ::) ::) :-[.
(Kaj češ, saj jaz sem tut skoraj).

Zato pa naše ne spuščam k malim psom, ker je, priznam, precej nerodna,



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
bi rekel, da je stvar vodnika  da se  odzove na mantretiranje svojega psa;: tko da mi mogoče ni jasno tole pritoževanje čez nevzgojene otroke, mantretiranje mladičev in vsiljevanje drugih psov / lastnikov
Ne vem ali tud ravnodušno opazujete kako okolica škodljivo posega recimo na vašega otroka ? Sploh ideja da si je potrebno nabaviti masivnega psa, ker recimo posameznik ne posreduje ob dani situaciji ni ravno rešitev:
In če človek ni karakter za nekaj takega, zakaj ravno silit v to situacijo ? pač se ogneš; ne hvala in greš dalje


Me pa zanima, ali so samice vedno načeloma med seboj problematične; sploh takšne ki se še ne poznajo ? mislim, da bi bile za igro




When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
No saj moji nimajo slabih izkušenj z otroki ker jih jaz vedno umaknem :) bi pa lahko imele, ker je bilo veliko bližnjih srečanj z nezgojeno mularijo. tako pač je ko živiš v mestu, redno srečuješ človeški podmladek :) v glavnem, se strinjam da moraš odreagirati če preden pride do kakšne neljube situacije v smislu da otrok zagrabi psa, ga cukne, ali karkoli podobnega.

drugače pa, moja prva kitajčica je izredno dominantna baba, obanaša se kot samec, ščije na vsakem vogalu in vsaki malo višji travci, da ja pomarkira vse :) enako se obnaša ko sreča drugo samico, rep gor in se igra glavno - to je pri samicah njene velikosti. z večjimi psi ima slabe izkušnje tako da se njih ogne v loku 5 m :) zanimivo ima pa rada zlate prinašalce, ker je imel sosed enga tam kjer smo prej živeli, samca itak :) in je vedno pobegnila k njemu in ga pozdravila :) dobesedno sovraži pa vse pse tipa bull in kratkonose pse ki sopejo in glasno dihajo :) ok ampak to je že druga tema.
sicer pa če vidim da je za igro z kakšnim psom, kar je redno, seveda nimam nič proti.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Jao... Enim ni pomoči... niti ko se hecaš ne razume...  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Seveda se odzovem, marsikdaj se obrnem in grem v drugo smer, da ne pride do neljube situacije.
Ko pa otrok laufa za tabo, da bi božal kužija in ga začne poditi.. Ok, ga bom zlasala, brez problema (saj on isto dela mojemu psu).
Isto je s cucki. Spuščeni, nevzgojeni se poženejo za nama. Lepo vzgojeni naju niti ne opazijo. ::)
Jaz pa potem brcam na vse pretege. Preostane mi samo še, da ne hodim več ven. ???



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Citiraj
z večjimi psi ima slabe izkušnje tako da se njih ogne v loku 5 m

neko občo prepričanje je, da samci ne napadejo samic, koliko se je moj pes igral z samicami so vse bile še mladiči. Znanec ima dobermana, samico , sicer cartek, socializirana, ampak mal cvikam, da bi na obisk prišli z psom
Se sicer z velikimi psi razume, tud v igri znajde, sam babe so si lahko hitr v laseh :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
v skrajnem primeru, če nista kompatibilni, lahko pač psici za čas obiska tudi ločiš... svojo v box, privežeš nekam, ta domačo pa tudi...


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Me pa zanima, ali so samice vedno načeloma med seboj problematične; sploh takšne ki se še ne poznajo ? mislim, da bi bile za igro
Moja se razume z vsemi samicami, ki jih sreča in je dosedaj vedno imela težave samo s samci  ??? (.. v smislu da so jo "napadli")



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Citiraj
Me pa zanima, ali so samice vedno načeloma med seboj problematične; sploh takšne ki se še ne poznajo ? mislim, da bi bile za igro

Načeloma se psice med seboj veliko lepše razumejo kot se razumejo med seboj samci (imajo manj potrebe po napihpovanju in razkazovanju). Če so igrive po naravi, potem seveda so za igro.
Izjema so zoprne samice, ki jih je precej manj, kot je zoprnih samcev.
Je pa res, da psice medsebojne zamere pestujejo in negujejo bistveno dlje kot samci.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Me pa zanima, ali so samice vedno načeloma med seboj problematične; sploh takšne ki se še ne poznajo ? mislim, da bi bile za igro
Moja je popolnoma neproblematična do vseh, velikih, malih, psic, psov... Pravzaprav ima raje psice, ker se dejansko hočejo igrat, ne pa jo na vsak način naskočit... Se pa seveda dogaja, da druge psice niso tako prijazne in če ne dobi opozorila, oz. nima možnosti umika, se brani. Če ni potrebno, se ne krega niti, ko si jo kakšna psica hoče podredit. V tem primeru jaz prekinem druženje, če mi to ne uspe (ali pa se z lastnikom strinjava, da njegov mladi pubertetnik rabi kakšno vzgojno), ji pa pove, da takega obnašanja ne tolerira.



MANDY

  • Gost
Ni problema, pri nas so prijazne do psov in do psičk. Če prav pomislim imajo rajši psičke, ker so prej za igro in ne težijo z ovohavanjem in naskakovanjem. Je pa prav zanimivo, ko srečaš lastnika psičke, ki najprej vpraša a so psičke in čaka v strahu kako se bodo "steple" do zdaj se to še ni zgodilo.



gornik

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Nasveti za obrambo pred psi:

http://obrambapes.ednevnik.si