Hrana za hitrorastoče (velike) pasme

Neyka · 10127

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
: 02 Junij 2006, 23:19:54
Katera je po vašem mnenju najboljša?
Katere sestavine in v kakšni količini bi bilo primerno da vsebuje?

Mi lahko kdo prepiše sestavine Nutro, ProPlan, Hils, Arden Grange puppy hrane in še ostalih ki jih poznate in se jih da brez problema kupit pri nas.

+1

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1 : 03 Junij 2006, 00:27:27
Neyka, mi za nasega bucmana uporabljamoo Nutro largee breed. Z isto hrano je hranila tudi vzrediteljica in smo potem, ker je psu odgovarjala kar ostali ne tem. Kaksnih negativnih posledic ob hranjenju z nutro nismo imeli in pes brikete naravnost obozuje, zato zaenkrat ostajamo pri nutro.

Sestavine v nutro largee breed (preprisane iz zlozenke) so :

Proteini (v %)    29,00
Maščobe (v %)   14,00
Vlaknine (v %)    2,50
Pepel (v %)        6,50
Voda (v %)         9,00
Vitamin A (IU/kg)  15,00
Vitamin D3 (IU/kg)  2,00
Vitamin E (mg/kg)  250
Vitamin K (mg/kg)  1,45
Vitamin C (mg/kg)  62,00
Tiamin (B1) (mg/kg)  11,00
Riboflavin(B2) (mg/kg)  17,00
Pantotenska kislina (mg/kg)  28,00
Niacin (mg/kg)  78,00
Piridoksin(B6) (mg/kg)  9,20
Folna kislina (mg/kg)  1,81
holin (mg/kg)     1,450
  Biotin (mg/kg)     1,86
 Vitamin B12 (mg/kg)  0,22
Kalcij (v %)  1,20
Fosfor (v %)  1,10
Kalij (v %)   0,65
Natrij (v %)  0,45
Klor (v %)   0,50
Magnezij (v %) 0,17
Železo (mg/kg)  350,0
Baker (mg/kg)   12,00
Mangan ((mg/kg)   67,00
Cink (mg/kg)   287,0
Jod (mg/kg)    6,00
Selen (mg/kg)  0,34
Linolejska kislina (min %)  3,50

Dodajam se sestavine:
osušeno piščančje meso, mlet riž, koruzni gluten, psenicna moka, rizevi otrobi, perutninska mascoba (min.7%), pesina kasa, soncnicno olje (min.2%), kalijev klorid, osuseni jajcni produkti, osusene morske alge


+1


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #2 : 03 Junij 2006, 08:58:14
Jaz Nubo hranim z Hills puppy large breed. Tudi ta hrana ji zelo odgovarja in jo z veseljem papca... Sestavine so prepisane z vreče, tako da ni čisto vsega. ::)
Tukaj je sestava:
beljakovine 29,6%
maščobe 12,9%
vlaknina 2,7%
pepel 6,0%
voda 7,5%
kalcij 1,02%
fosfor 0,79%
natrij 0,46%
kalij 0,74%
na kg:
vit A 13630 IE
vit D3 620 IE
vit E 600 mg
vit C 70 mg
beta karoten 1,5 mg
L-karnitin 335 mg
baker 12,9 mg

Dodajam še ostalo, da bo sporočilo popolno... Torej
piščanca min. 34%, piščanca in purana skupaj min. 45%; drugače pa:
mleta koruza, dehidrirano piščančje in puranje meso, hidrolizat, pesina pulpa, moka koruznega glutena, živalska maščoba, ribje olje, jajca v prahu, laneno seme, kalijev citrat, sol, ovsena vlaknina, kalijev klorid, dinatrijev fosfat, L-triptofan, rožmarinov ekstrakt...

+1

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #3 : 03 Junij 2006, 09:04:26
Tole bo zelo zanimivo, ko bomo na enem kupu lahko videli sestavo različnih hran... Me prav zanima, če me bo prepričala kakšna druga hrana... Zaenkrat še vedno stavim na Hills, ker se v tistih bistvenih stvareh nekoliko razlikuje... :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 03 Junij 2006, 09:26:07
jaz Brino tudi hranim z large breed hrano zaradi njenih kosti. pa tudi briketi so večji in jih celo zgrize... prej mi je vse brikete goltala. evo sestava:

Arden Grange Adult Large Breed with Fresh Chicken and Rice

SESTAVINE:
Piščančja moka (min 27%), Riž v zrnih (min 26%), Zrna koruze, Piščančja maščoba*, Pesni rezanci, Sveži piščanec (min 5%), Posušeni pivski kvas, Jajce v prahu, Ribja moka*, Laneno seme, Ribje olje*, Minerali, Vitamini, Nukleotidi, Probiotični FOS, Probiotični MOS, Izvleček brusnic, Kondroitin sulfat, Glukozamin sulfat, MSM, Izvleček yucce, L-karnitin. * Ohranjeno z mešanico tokoferolov in izvlečkom rožmarina. 

TIPIČNA ANALIZA:
Beljakovine 24%, Maščobe 14%, Vlakna 2.5%, Pepel 7%, Vlaga 8%, Omega6 2.51%, Omega3 0.36%, Vitamin A 15000 IU/kg, Vitamin D3 1000 IU/kg, Vitamin E 100 IU/kg, Kalcij 1.52%, Fosfor P 0.85%, Baker 20 mg/kg (kot Bakrov sulfat). 

+1




*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 03 Junij 2006, 09:33:02
Royal Canin GIANT Junior

Sestavine v RC GIANT Junior:
Proteini - sodelujejo pri gradnji celic, mišic, hormonov - 32%
Maščoba - daje energijo, koža, dlaka - 16%
   Omega 6 maščobne kisline - 3.3%
   Omega 3 maščobne kisline - 0.66%
Vlaknine - črevesje - 7.3%
Minerali - okostje, mišice, zobje - 29.5%
Škrob - energija - 6.2%

Minerali: Kalcij, Fosfor, Magnezij, Kalij, Natrij, Klor, Cink, Mangan, Jod, Selen, Železo, Baker.

Vitamini: A, D3, E, C, B1, B2, B5, B3, B6, H biotin, Folna kislina, B12.

Ostale sestavine: Lutein, Tavrin, Glucosamine, L-Karnitin


Če te zanima da bi hrano predlagala ljudem ki bodo kupili Lotte. Jim reči za Royal Canin GIANT Puppy. Mislim pa da bi za zdaj Lotte naj bila na Baby Dog še. Mislim da še kakšen mesec. Če se ne motim.

(No tako imajo razdeljeno pri Royal Caninu - pač adult, junior, puppy, baby dog)

+1



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6 : 03 Junij 2006, 09:37:20
Aski dajem brikete Arden Grange LARGE BREED PUPPY / JUNIOR :

SESTAVINE:
Piščančja moka (min 30%), Riž v zrnih (min 19%), Zrna koruze, Piščančja maščoba*, Pesni rezanci, Sveži piščanec (min 5%), Posušeni pivski kvas, Jajce v prahu, Ribja moka*, Laneno seme, Ribje olje*, Minerali, Vitamini, Nukleotidi, Probiotični FOS, Probiotični MOS, Izvleček brusnic, Kondroitin sulfat, Glukozamin sulfat, MSM, Izvleček yucce. * Ohranjeno z mešanico tokoferolov in izvlečkom rožmarina. 

TIPIČNA ANALIZA:
Beljakovine 26%, Maščobe 16%, Vlakna 2.5%, Pepel 7%, Vlaga 8%, Omega6 3.8%, Omega3 0.69%, Vitamin A 20000 IU/kg, Vitamin D3 1350 IU/kg, Vitamin E 135 IU/kg, Kalcij 1.4%, Fosfor P 0.95%, Baker 28 mg/kg (kot Bakrov sulfat). 

in z briketi  BiOMill Junior MAXI:

Z oligosaharidi za odlično prebavo.
Briketi prilagojeni mladičem velikih pasem (Maxi croc).
Z izvlečkom juke za zmanjšanje neprijetnih vonjav, ki so posledica prebave.
Obogaten s pomembnimi maščobnimi kislinami omega 6 in 3 za zdravo kožo in lepo dlako.
Z ARTHRO+, prehrambenim dodatkom, ki vsebuje glukozamin in hondroitin za pospeševanje razvoja hrustanca.
Z IMMUNO+, prehrambenim dodatkom, ki vsebuje vitamine A, E in C, selen ter betakaroten za okrepitev imunskega sistema.
Sestavine
Posušeno perutninsko meso, koruza, pšenica, riž, rastlinske in živalske maščobe, rastlinske beljakovine, ribe in ribje olje, pesina kaša, oligosaharidi, izvlečki juke, izvleček perutninskega hrustanca, kvas, beta karoten, DL-metionin, minerali, elementi v sledovih in vitamini.
Analiza
Beljakovine 32%, maščobe 14%, minerali 7%, celuloza 2,5%, vitamin A 20000 ie/kg, vitamin D3 1500 ie/kg, vitamin E (a-tokoferol) 300 mg/kg, vitamin C 50 mg/kg, baker 20 mg/kg, selen 300 mcg/kg, EEC dovoljeni antioksidant, brez barvil in konzervansov.


Oboje ji zmešam, res pravijo, da eni pravijo, da ni dobro, da  se meša birikete, drugi pa drugače, no moja oboje lepo poje, brez goltanja.

lp

+1


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 03 Junij 2006, 09:43:06
aja... spregledala sem, da je govora o puppy hrani  :-[ ups... no Brina ni na puppy hrani tako, da lahko moj post preskočite  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8 : 03 Junij 2006, 09:52:59
Šapa bo pa tvoj post prišel v poštel kasneje, ko bodo na adult hrani..lp


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #9 : 03 Junij 2006, 11:13:19
samo pripomba - ce ze delate primerjavo hran, prepisite se sestavine (tako kot sta to naredili aska in Šapa). Samo tipicna analiza ni dovolj za primerjavo.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 03 Junij 2006, 11:58:17
Jaz nekako ciljam na Royal Canin ker ma v sebi tut snovi za izgradnjo hrustanca in nekaj manj kalcija kot večina ostalih hran. Evo sestavine:

Giant babydog

Proteini - sodeluejo pri gradnji in vzdrževanju organizma - 30%
Maščobe - zagotavljanje energije, koža dlaka - 22%
Vlaknine - črevesni tranzit in uravnoteženo črevesno mikrofloro - 6,3%
Minerali - okostje mišice zobje - 26.9 %

Kalcij - formacija kosti in zob - 1 mg/kg
Fosfor - Energetski metabolizem, okostje, zobje - 0,85 mg/kg
Magnezij - mišične kontrakcije, živčni sistem - 0,09 mg/kg
Kailij - Mišične kontrakcije, okostje - 260mg/kg
Natrij - Srčna in ledvična funkcija - 23mg/kg
Klor - Obnova epidermisa - 55mg/kg
Cink - Ustrezna funkcija encimov - 170mg/kg
Mangan - Živčevje okostje - 4mg/kg
Jod - Nujen za normalno delovanje ščitnice, energetski metabolizem - 0,43mg/kg
Selen - Celični antioksidant - 0,35%
Železo - Pomembno pri transportu kisika - 0,45%
Baker - Omogoča lepo in zdravo kožo ter dlako - 0,6%

A - Prispeva k zdravi koži, vidu in enakomerni rasti - 24000IE/kg
D3 - sodeluje pri metabolizmu kosti in rasti - 1200 IE/kg
E - Preprečuje staranje celic - 12mg/kg
C - Antioksidant - 7mg/kg
B1 - Za boljšo funkcijo živčenga sistema - 6,5mg/kg
B2 - Sodeluje pri celični rasti - 0,29mg/kg
B5 - Pomaga okrepiti integriteto tkiv - 27mg/kg
B3 - Sodeluje pri metabolizmu aminokislin - 0,85mg/kg
B6 - Za zdravo kožo in dlako - 1,2 mg/kg
H biotin - Sodeluje pri produkciji eritrocitov - 3000 mg/kg
Folna kislina - Pomembna pri razvoju - 600mg/kg
B12 cianokobalamin - Zaščita jetrnega tkiva in razvoj eritrocitov - 300mg/kg

Lutein - celični oksidant, pomembno vpliva na vid - 5mg/kg
Tarvin - pomembno vpliva na vid in funkcionalnost srca - 0,22
Glukosamin + Kondroitin - zaščita sklepov, sodeluje pri izgradnji hrustanca 500mg/kg

Energetska vrednost (kcal/kg) - 4388

Tisti ki se mal bol spoznate a bi bla hrana primerna za njufico staro 10 tednov pa do starosti 5 mesecev (prvo obdobje rasti)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 05 Junij 2006, 01:19:45
Neyka, še sestavine prosim, sestava ni dovolj. Meni tisti procent beljakovin ne pove nič, če ne vem ali so živalskega ali rastlinskega izvora. Se mi zdi pa malo preveč maščob.

Jaz vedno pogledam razmerje beljakovine: maščobe, kalcij:fosfor, predvsem pa sestavo (prvih 10 hranil), pa ponavadi zatežim še proizvajalcu s procenti teh sestavin. Iz tega si potem ustvarim sliko o izvoru beljakovin, saj želim, da je večina beljakovin živalskega izvora, saj jih telo precej bolje izkoristi.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #12 : 05 Junij 2006, 10:07:11
grrrr tega pa v knjižici ni. Nastja a pogledaš na svoj žakelj prevelke razlike med izvorom ne bi smelo bit.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 05 Junij 2006, 11:23:52
Vsaka hrana ima svoje sestavine, zato prepisovanje z druge vrste ne bo OK.

Sem našla sestavine: riž, dehidrirano perutninsko meso, živalske maščobe, koruzni gluten, hidrolizirani sojini proteini, pesna pulpa, perutninska jetra, kvas, minerali, rastlinsko olje, ribje olje, frukto-oligo-saharidi, sledni elementi (med drugim tudi kelati) + ostale male zadevice vključno z viri glukozamina in hondrotina.



Mene ne prepriča.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #14 : 07 Junij 2006, 16:08:52
Kaj pa priporočaš?

Meni je hrana čisto OK. Ampak ok kaj se pa jaz spoznam na pasje sestavine.

Sem priporočala zaenkrat Royal Canin in Nutro pa bomo videli za kaj se bodo odločili.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15 : 09 Junij 2006, 16:11:51
Tista sestavina, ki je prva napisana, je v najvecji kolicini prisotna v hrani, in ce je riz, to ni fajn, ker psi slabo izkoristijo OH, mora bit meso. Poglej si malo tisto temo, ki govori o dolocanju kvalitete hrane.

Ce ze izbiras samo med Nutro in RC, se meni zdi Nutro boljsa. Sestavine imas v prispevku od Nelly.

Za sestavine Arden Grange in ostalih poglej na njihove strani, ce jih vpises v najdi.si, ti jih bo sigurno vrglo ven.

Drugace sem jaz enkrat sla v Tukano z blokcem in svincnikom in si prepisoovala sestavine hran iz vrec in me je prodajalec vprasal, ce delam to za solo :D

battito animale


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 09 Junij 2006, 16:31:35
Ja sam NUTRO ime 27% mesa .. Royal Canin pa 34% če se ne motim. Kaj je zdej bljš? Manj mesa al več mesa? Sam zanima me



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #17 : 09 Junij 2006, 16:34:15
Kje vidis, koliko ima mesa ???

battito animale


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 09 Junij 2006, 16:48:43
tko je pisal na prospektu  :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #19 : 09 Junij 2006, 16:51:39
Ma, odvisno tudi od tega, koliko ostalih stvari ima, pa kaksno je meso, kaksen je procent proteinov, itd.

battito animale


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #20 : 09 Junij 2006, 23:01:12
Zgoraj sem dopolnila sestavo za Hills. Meni se še vedno zdi zelo dobro... Komentarji  ::)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #21 : 10 Junij 2006, 13:41:33
Evo točno prepisane sestavine iz žaklja RC Giant Junior (v angleščini):

rice, dehydratet poultry meat, maize gluten, animal fats, maize, beet pulp, poultry liver, poultry proteins, minerals, yeast, fish oil, soya oil, fructo-oligosaccharides, psyllium husk and seeds, egg powder, yeasts extract (source of manno-oligosaccharides), taurine, DL-methionine, L-carnitine, hydrolysed crustaceans (rich in glucosamine), hydrolysed cartilage (rich in chondroitin), marigold exstract (source of lutein).

AVERAGE ANALYSIS:
Protein: 32,0%
Fat: 16,0%
Ash: 7,0%
Fibre: 2,5%
Calcium: 1,2%
Phosphorus:0,95%


Lp (na žaklju nisem našla sestavin v slovenskem jeziku)  :-\ al jih ni al pa sem čorava  :-[


p.s. pa če kdo ne ve: dehidrirano .. to ne pomeni samo da je žival brez vode .. to pomeni tudi sušeno.  :D



danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #22 : 09 Februar 2007, 22:33:17

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.