Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924086

LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1620 : 25 Februar 2008, 19:46:14
Hehe, bom poslala kakšno fotko! Samo zdaj se učim,kako z mobilca prenest na računalnik fotke, pa mi ne gre najbolje. Bomo se malo fotkali kar z digitalcem-me je bolj prepričal kot mobitel :D
Naša damica Liza uživa pri babici, danes sem videla pri babici eno fotko (ki je pa žal v navadni obliki,tako da je ne morem dat na net), ko Liza leži razpotegnjena čez cel kavč, babi se pa stiska na enem koncu  :D :D
Čez približno 3 tedne pride pa damica k meni za 10 dni,ker gresta babi in dedi v toplice in je ne moreta vzet s sabo. Tako da bo Aaron do nadaljnega v pasji družbi :)


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1621 : 25 Februar 2008, 20:46:55
Buuu  :)!

Ovcka tut vaju je blo lepo spoznat ;). Sem Personu ene 3x rekla, da naj me že pelje do Cosmota ;D Pa fajn je blo videt še ostale, Tangota, Figara...Žal mi je le, da vas nisem uspela videt v ringu. Po uri so Zp-ji mal zamujali, men se je pa rahlo mudilo domov (knjige pa to... ::) ). Slikce bodo konec tedna, ko pridem iz Lj. Jih nisem uspela dat na moj PC včeraj.

Čestitke vsem za lepe rezultate :)!

Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1622 : 27 Februar 2008, 16:30:59
Da poživim mal tole temo  :)

Naš krtolovec...


Le kje je krt :)?


V akciji...


Ni komentarja...


 :D :D

Lp, Tiya



If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #1623 : 27 Februar 2008, 17:33:26
Tiya tvoj kosmatinček pa koplje globoke luknje!  :o Koliko pa je drugače star?


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1624 : 27 Februar 2008, 17:33:49
Haha Tiya, teli prizori so nam pa dobro poznani  :D :D :D  Zadnja slikca je sploh zakon  ;)  Joj no, krti mali  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1625 : 27 Februar 2008, 20:07:59
No tudi pri nas je kopanje nekaj vsakdanjega! Slika za dokaz:


Pa še ena spomladanska:

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1626 : 27 Februar 2008, 21:46:16
Ja, Ewe,v dveh letih in 2 mesecih se je že specializiral v tem :P To mu je najljubši hobi.

Je rekla mami, da sta z očetom ta teden obrezovala drevje in da je naredu ene par takih lukenj. Je rekla da ko greš po travniku morš prou pazit
 da ne pristaneš kako nadstropje nižje ::) Jah, pol pa pride takle domov, mami pa sam  :o, jst pa :D

Ovcka, to je mali  >:D, še mal pa bomo prišli na drug konc sveta ::)

Pol pa se vračava takšna tudi iz sprehoda, pa me sosedi sprašujejo če sem psa zamenjala ::)

Lp  ;)

P.S Rapgirl ta druga slikca je pa tak luštkana  :-*


If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1627 : 28 Februar 2008, 13:08:42
Za vse tiste, ki ne prebirate teme razstave.. Tam se skriva nekaj za vse ljubitelje zlatkotov K L I K  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1628 : 28 Februar 2008, 22:45:43
Evo jih, obljubljene slikce iz pasje razstave v Celju še iz moje strani :)

Ali ju poznate? ;)


Personov Pluto in Ovckin Cosmo :)


Pa še Figaro in Tango


Cosmotova palčka


Vse ostale fotke pa na: http://tobias.moj-album.com

Lp, Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1629 : 28 Februar 2008, 22:53:42
Cosmota sem pa spoznala na prvi slikci. :P Figaro je pa tok luškan. ;)

Tista razstava sepembra je suuper...mislim za lastnike zp, se pravi bom mogla eno mojo sošolko prepričat da gre. :D



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1630 : 28 Februar 2008, 23:45:39
LOL, tole sliko si morš od blizu pogledat:

Pluti se kao smeji oz. šale trosi, Cosmo ga pa tak resno gleda oz. kao posluša :)

Hehe, kako je navdušen nad Lano: :D


Drugače pa Lana obvlada:


No, ostale fotkice so pa tukaj, klik.


Ovcka: Tenksi za zgornji link :)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1631 : 29 Februar 2008, 09:03:40
Tiya hvala za slikce!  ;)  Kok si dobr ujela mojo zverino na prvi slikci, tko lepe kremaste barve izgleda na soncku  :o :o :D

Mucika hehe, je moj peso tok spesl, da se ga da ze kar prepoznat?  :P  Drugace pa vabljena na septembrsko razstavo!  ;)

Person prosim  :) Po tem sklepam da prideta?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #1632 : 29 Februar 2008, 09:14:32
Še ena slikca iz Cac Celja.
Kater zlatko je tole ne bi vedla ampak tisti, ki pa veste pa kar povejte.  :D



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1633 : 29 Februar 2008, 11:25:09
Ovcka slikce bi lahko bile še mal boljše, vendar sem slikala proti soncu, ker sta bila modela tako obrnjena in mi je na parih slikcih svetloba mal ponagajala. Ampak kaj hočmo, treba upoštevat manekene :D

Midva sva pa ravnokar prišla domov. Sva pridno pobirala veje po sadovnjaku pri stari mami. No večinoma sm pobirala jst, Tobi jih je pa odnašu, sam ne vedn na pravi konec sadovnjaka ::)

Uživajte v sončku  ;D

Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1634 : 29 Februar 2008, 11:59:27
Person prosim  :) Po tem sklepam da prideta?  ;)
Načeloma se mi zdi razstava vsaj tok zanimiva kot SKR, katere sem tudi redni gost ;)
Do septembra je pa sicer še daleč ... tako da obljubit ne moreš ničesar do tedaj 100%.

Bomo pa prišli, če že :)
(poudarek je v številu oseb, ker Pluto itak rabi celo ekipo, navijači, stilisti, trener, nadzornik ...  ;) )


PS: Ne se preveč hvalit s sončkom, ker tuki v LJ je megla ... pa rahlo zavidam :(

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1635 : 02 Marec 2008, 10:49:46
No, tako, mi smo pa zopet staknili Hot spot in sicer v dokaj "lepi" obliki :'(  Na tački sta se mu naredli dve kritični mesti in sicer eno na spodnjem delu in eno v področju pazduhe. Pa smo spet na tabletah, Kuteridu in po novem razkužujemo še z jodom. Pa vse ga srbi reveža. Tak da ga morm popoldan še skopat. :-\

Mam pa eno prašanje. Glede na to, da ga v banji absolutno ne smem skopat, morm to naredit zunaj. Danes je lepo vreme, pa mislim da bi ga lahko. Pol bi se pa lohk v hodniku posušil ( fena ne mara, ker ga nismo ko je biu mičken nikoli kopali, pa tudi sedaj ga ne, razen če ni takšne potrebe).
Ali takšno vreme še vseeno ni dovolj toplo, da mojga zlatkota skopam zunaj? :-\

...in kaj je najbolj zanimivo pri vsem tem je, da je dobil isti problem lansko leto na isti dan.

Lp, Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1636 : 02 Marec 2008, 12:24:57
Tiya meni kaze, da je zunaj 13 stopinj, tako da pomoje ni premrzlo.. Recimo Cosmo je decembra se plaval v jezeru, pa je bilo presneto mraz, ampak je potem, ko je prisel iz vode bil na hitro obrisan, enkrat prej, ko se je kopal pa v enem bazencku, pa nisva imela brisace sabo, sva pa sva tekla hitro celo pot domov, da se ni prevec shladil in prehladil.  :) No, vem da to ni isto, ampak ce se spravite na eno mesto kjer je soncek, malo pohitite s kopanjem, da ne bo recimo celo uro zunaj ves moker, pomoje nebi smelo biti problema no.. ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1637 : 02 Marec 2008, 14:19:34
Tiya meni kaze, da je zunaj 13 stopinj,
Nam pa 20  :o  :o...Primorci pač preskočimo pomlad in gremo takoj na poletje :). Tako da smo danes tudi medve z Rivo bolj zunaj kot notri, saj je na soncu bolj toplo kot notr, pa še malo te "notranje depresije" jo rešim :D. Še 4 dni mormo potrpet, potem pa spet lauf zunaj  ;D. Glede kopanja pa..mi imamo ob hiši potok in Riva često zahaja (beri..uhaja) vanj. Potem pa se malo po travi valja, laufa in jo obrišemo pa se itak takoj posuši :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1638 : 02 Marec 2008, 14:54:08
Ovcka mi smo pa na sončni strani Mrzlice, tak da nam kaže 18 stopinj :) No pa zdej tak vseeno, je vse skup v vodo padlo...Sva s sestro že vse pripravle, pol smo pa ugotovili, da nimamo tople vode, ker se ni zakurlo dopoldne...

*sara* pri nas je isto. Mamo 10 m stran od hiše potok in kadakoli je zunaj je njegova prva postojanka v njem. Sam ne bi smel bit, ker ta voda ni lih najbolj čista in je ena izmed možnosti, da dobi te izpuščaje prav ta voda. Pol mora bit pa skoz na dolgi vrici...Pa sj to ZP-jim ne morš preprečit, ker tudi če mu ne pustimo tega, pa na sprehodu najde še najbolj majhno lužco za namakanje.

Tak da bomo hočeš nočeš počakali na naslednji vikend.

Lp

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1639 : 02 Marec 2008, 15:11:18
Jah..obsedeni z vodo..ne mormo nič proti temu  ::)  :)
In ko je že ta stran tako slikovita, še tri naše današnje..
Tle se vidi kako je naša smrklja velika (upoštevat da ni počesana, niti skopana in ostrižena, pa tudi v naravnem "stoj", tako da slika pač ni perfektna, ampak če moraš sam slikat se ne da drugače ;))





In ena mal bolj kičibriči :)





...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1640 : 02 Marec 2008, 17:09:14

No, ko bo pa moj prbližn tko lepo stal, pol bom pa zadovoljn z njegovim poziranjem ;)

Hehe, ga bomo že zdresirali, hihi  :P

Tko, da bravo Sara & Riva !!!

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1641 : 02 Marec 2008, 18:02:20
Matr je Riva velka babnca  :o :P  Ej men se zdi, da se je cisto po fotru vrgla.. Vsaj tko, po masi, v visino je pa verjetno bolj po mami, ker je Lasse med nizjimi  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1642 : 02 Marec 2008, 23:27:04
Riva je lepa. Mi je všeč k je velika. Naš je tudi bolj pri visokih, sam njemu bi še kak kilogramček prišu prav, tak pa že od mejhnega pazi na linijo ::)

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1643 : 03 Marec 2008, 09:56:39
hej

Ker je bil pretekli vikend zopet razstavno zelo uspesen za Hoikerje, moram napisat malo rezultatov iz dvojnega CACIBA v Zagrebu  ;) (za vse tiste, ki nas spremljate)

In sicer, v soboto so se razstavljali Amy, Tango in mali Figaro, sodil je madzarski sodnik g. Andras Korozs:
Hoiker's Amy Ful of Fun (Amy) je v razredu sampionov dobila odlicno 1 in CAC ter postala Ch-Cro!  :o :o
Nice Brad Happy Company (Tango) je v razredu vmesnih dobil odlicno 1, CAC in kasneje v kar hudi konkurenci se CACIB  :o :o :o ;D ;D
Blue Sky Happy Company (Figaro) je pa v razredu mladicev dobil oceno zelo perspektivno 1, ter bil BIS2 mladicek!!  :D :D Bravo mali!  :-* :-*

No, pa se v nedeljo, kjer je sodil sodnik iz Anglije g. Frank Kane:
Figaro je bil pri mladickih zopet zelo perspektiven, v best in showu pa zopet dobil 2. mesto!  :o :o
Tango je pa v vmesnih spet zasluzeno dobil CAC in CACIB !!!  :o :o :o

Vsi smo z rezultati zelo zadovoljni, se posebej Viktor, ki pravi da je bilo sojenje (se posebej v nedeljo) zelo korektno, tako da je tudi BOB dobila ena druga psicka, ki je bila res lepa si ga je zasluzila.  ;) 

Drugace pa, se ena zanimivost.. Na Viktorjevi spletni strani se da po novem prebrati tudi opise psov iz razstav (tudi iz obeh zagrebskih).. Za Tangota je tukaj ter za malega Figara tukaj.  ;D ;D Kajti, ze nekajkrat je bilo slisati pripombe, da so njegovi psi cisto "nestandardni", zdaj pa se lahko lepo prebere mnenja razlicnih sodnikov, in potem se sami odlocite, koliko je ta trditev pravilna (oz. v tem primeru cisto napacna).  :P

Se enkrat pa cestitam Viktorju in nasi pasji familiji, ki nas tako lepo zastopa na vseh razstavah!  ;D ;D ;D

Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1644 : 03 Marec 2008, 13:56:05
Am, Figaro v Celju ni tekmoval, ne?

Prišel je pa kot gledalec, a ne?
Če se prav spomnem sta se tud s Plutijem spoznala :)

Mali je tak facko ;D

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1645 : 03 Marec 2008, 14:15:50
Am, Figaro v Celju ni tekmoval, ne?

A, seveda je!  :D :D Samo verjetno ga nisi opazil v ringu, ko smo se mi ravno pripravljali na vrsto  :P Dobil je pa zelo perspektivno in pa bil je BIS3 puppy!  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1646 : 03 Marec 2008, 14:25:48
Hm  ??? ??? ???

A pol sta bila 2 čist mičkena goldna?
Potem je možn, da mislim tistega ta drugega.
Ko njihovi lastniki so mi rekli, da so prišli sam gledat.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1647 : 03 Marec 2008, 14:34:31
A pol sta bila 2 čist mičkena goldna?

Ne vem, jaz sem videla samo Figara  :) Drugace je pa Tiya objavila slikco kjer je Figaro slikan..

Lej ga:


Sej te lusne facke ne mores zgresit, tako da, se lahko zdaj odlocis katerega si gledu  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1648 : 03 Marec 2008, 14:42:19
Ma ka pa vem ... če je Figara lastnik Hoiker tak k piše, pol je bil pa še en mali zraun ...


Levo od najinih dveh modelov je biu tist ta mali ... pa ga je en mali fant držal za povodec, zraven sta bila pa oče in mama.
Več podrobnosti se pa ne spomnem.

:)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1649 : 03 Marec 2008, 14:50:11
Hvala hvala! :-* . Riva je res velika, sam slika pa ni bogvekako dobra no, bi lahko bla boljša ::)  ::)
In seveda, kot že miljonkrat dosedaj..BRAVO Hoikerjem..super so se izkazali!

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...