Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924377

Natuzzi

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1680 : 23 Marec 2008, 07:41:21
Vesele praznike voščiva tudi midva :)

"Beauty always comes with dark thougts"


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1681 : 23 Marec 2008, 07:48:44
Danes pa moja bejba in njeni bratci in sestrice z B legla Monte gerassov praznujejo 1. rojstni dan  :o  :o.
:-*  :-*VSE NAJNAJ ! ! :-*  :-*

slikovni pregled skozi Rivino prvo leto:
http://www.mojvideo.com/video-prvo-leto/5771a1c52d28c4e18e3a

in še eden..kot veste smo pred 3 meseci začele s frizbijem...učerajšnji rezultat:
http://www.mojvideo.com/video-riva-frizbi/1beafcd6185224aa4e76

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1682 : 23 Marec 2008, 08:32:01
Vse najboljse za prvo svecko B-jevcki!!!  :-* :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1683 : 23 Marec 2008, 10:00:15
VSE NAJ NAJ tudi od mene, Lize in Aarona  ;D


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1684 : 23 Marec 2008, 16:01:41
Hvala!  :-*



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1685 : 23 Marec 2008, 16:12:08
"Vse najboljše za te, vse najboljše za te, vse najboljše draga Riva, vse najboljše za te  :D !"

Lušten filmček *sara*!Kak hitro zrastejo, a ne?

Vsem ostalim pa želiva, da vam velikonočni zajc prnese čimveč pirhov ;D!


Tiya & Tobias

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1686 : 23 Marec 2008, 21:23:37
Hvala za čestitke vsem!  :-*
Hitro...PREHITRO zrastejo  :(..čeprav po eni strani bi rada mela mladička, po drugi pa mi je 1000% ušeč taka "zverina" kot je zdaj :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1687 : 25 Marec 2008, 16:00:30
pozdravljeni, sem nova na forum in ponosna lastnica 9 tednov stare ZP Nelly, slike pošljem takoj ko bo možno, ker me računalnik nekaj ne uboga
lp, mika



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1688 : 25 Marec 2008, 16:02:26
O super ;) Dobrodošla   :-*  :)
Nam zaupaš še kaj več o Nelly..s kod prihaja, kdo so starši, kakšne načrte imata?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1689 : 25 Marec 2008, 16:43:56
hvala za dobrodošlico!!
nelly prihaja iz vasice ter, ljubno ob savinji. mamica je Goldwaley of mecek denise oče pa potomec karvin zajca, lormar kristian dior. evo ravnokar smo prišle noter, smo šle na wc.  nelly je zelo pametna, se ji vidi že po enem tednu, kaj je pri nas, v malo šolo bomo šle, pol bomo pa videli, najbrž gremo na agility, ker je prepolna energije. nevem še. hrano ima eukanubo, sam jo počasi navajam na almo natur, zaradi tega ker je bela. brala sem da eukanuba barva dlako.

lp, mika



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1690 : 25 Marec 2008, 17:07:31
hej

mika-nelly naj ti se jaz zazelim dobrodoslico!  ;) Drugace pa upam da ti uspe nalozit kaksno slikco, me res zanima kaksna lepoticka je tamala..  :)

Aja, pa za info.. Smo v daljnem sorodu, namrec dedek od tvoje Nelly (Karvin Zaicca) je pradedek od mojega "tamauga"  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1691 : 25 Marec 2008, 17:51:50
hvala, še enkrat.
lepo da smo v sorodu, pol imaš ti tudi pravega lepotca, bom pogledala nazaj če maš kakšno slikico gor. sem probala še enkrat naložit slikice, pa noče :(, bom probala kasneje z drugega računalnika

lp, mika



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1692 : 25 Marec 2008, 17:59:06
prej sem spregledala bližnice do tvojega albuma, sem si zdej pogledala, kako lepo, pravi šampion :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1693 : 25 Marec 2008, 18:14:00
prej sem spregledala bližnice do tvojega albuma, sem si zdej pogledala, kako lepo, pravi šampion :)

Hehe, hvala.. :) Sicer ni se sampion, ampak se trudiva  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1694 : 25 Marec 2008, 18:38:09
evo ena slikica, smo odkrili problem



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1695 : 25 Marec 2008, 21:54:28
Zlata  :-*

Mi pa imamo tisto lepo, belo mrzlo stvarco ki pada z neba...koako že... S N E G  :o  :o  :o
Štoraste primorke valda ne znamo hodit po njemu in smo bolj ali ne padale na vsakem ovinku  :-[  :-[ , ampka uživali pa smo ful :D.
Par fotoutrinkov (več pa v temi ;))









...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1696 : 26 Marec 2008, 09:42:21
mika-nelly lustna je  :-* :-*

*sara* no, pa ste tudi v vasem koncu docakali malo snega  :o :D :D Mi ga imamo pa po okoliskih hribih toooliko, midva pa se zmeraj na bolniski  :-[ :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1697 : 26 Marec 2008, 11:17:15
imam en problem, nelly v jutro ni pojela obroka, no čisto malo, mislim da jo trebučšek boli :(. kolcala je, pol ko sem jo peljala na wc je pa travo jedla.drugače je vse ok, kaj naj naredim



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1698 : 26 Marec 2008, 11:23:15
mika-nelly moj ko je bil mladicek se mu je drugace vsako jutro navsezgodaj ful kolcalo, tudi potem ko je pojedel. Uglavnem veckrat na dan, tako da to ni nic hudega. Ce ni hotela pojest zajtrka, mogoce samo lacna ni, pa tudi napisala si, da ji pocasi menjas hrano. Mogoce ji tanova pac ne odgovarja? Ce pa travo je pa tudi ni nic narobe, naj poje, potem se pa se malo sprehajajte, saj vreme je danes krasno, pa bos videla ce bo slucajno kaj bruhala ali drisko dobila. Potem te lahko zacne skrbet, prej ne  ;) 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1699 : 26 Marec 2008, 11:33:19
ok, hvala ti, veš da si me potolažila, full ;D. prej ob desetih je pojedla, tak da mislim da bo ok. še enkrat hvala, zdej grem lahko i ja papat. pol pa gremo na sprehod, ker zdej spi ::)



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1700 : 26 Marec 2008, 16:44:38
 ob 16:00 je pojela cel obrok, pol smo šle ven, in DRISKA :(

sveže vode ima skos na razpolago in jo tudi pije, sam zdej me ta driska mantra, še bol ker sem te dane bila doma, jutri pa moram v službo, sicer ne bo sama, ampak vseeno....
kaj ji lahko dam kakšno suho borovnico za pojest???
mamo doma tudi muce in ko so bile manjše, pri driski, Njim so vedno pomagale



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1701 : 26 Marec 2008, 17:30:46
Joj, bogica mala.. Lej, najprej si malo preberi tole temo. Drugace pa kadar ima moj drisko, mu kar riz skuham, in mu jo skupaj s sluzjo zmesam med brikete, pa se mu potem driska ustavi. Ce se pa ne, pa se mu vlece vec kot en dan, imajo pa v lekarnah tablete Linex, ki so za uravnavanje crevesne flore, tiste so nama pa se zmeraj pomagale.. Sem mu pa enkrat skuhala tudi borovnicev caj, ampak nisem opazila kaksnega izboljsanja, tako da tega ne uporabljam vec.

Tako da, zaenkrat kar brez strahu, mozno da je samo kaj taksnega pojedla, in ji ni pasalo.. Brikete ji dajes sedaj katere? Stare ali nove ali mesanico obeh?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1702 : 26 Marec 2008, 17:41:04
brikete še vedno  mešam,  eukanuba puppy&junior large in almo nature puppy large.
že en teden ji mešam, driska pa danes, res je pa tudi, da ko smo vani vse pobira po tleh in poje, sej jo cel čas nadziram, ampak ji vseeno uspe.
ok, če bo še enkrat šla tekoče, do večera, ji v obrok namešam riž, če pa do jutri nebo bolje, grem po tablete.



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1703 : 26 Marec 2008, 19:24:10
Ko je biu še naš Tobi majhen in je imel prebavne motnje mu je pomagal probiotični jogurt. Smo mu ga kar tako samega nalili v skodelico in ga je brez problema polizal. Pa je blo ponavadi naslednji dan takoj boljše.

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1704 : 28 Marec 2008, 10:03:21
mika-nelly:dobrodošla na forumu!

Jaz mojega Aarona hranim z Eukanubo in se mu dlaka ni prav nič obarvala. Pravzaprav je bil temnejši po eni italijanski hrani kot po Eukanubi. Se mi pa zdi, da je odvisno od psa do psa, kako reagira na Eukanubo-nekaterim zelo ustreza, drugim pač ne. Tako kot vsaka hrana. Jaz sem pa z njo izredno zadovoljna.

Glede driske: mladički (sploh naši zlatkoti  ::) )zelo velikokrat dajo kaj v usta (in pojejo) kaj, kar temu ni namenjeno. Posledica je potem driska ali pa bruhanje. Lahko da je od tega, možno pa je tudi, da je od menjave briketov. Mojadva sta bila oba grozna požeruha, ko sta bila mlajša, tako da se nam je kar parkrat zgodilo, da sta imela drisko zaradi česa, kar sta pojedla med sprehodom-samo za sekundo si se obrnil stran, pa je že bilo kaj v ustih in če mi ni dovolj hitro uspelo ven potegnit, sta vse požrla. Jaz sem pri več kot dan trajajoči driski nehala dajat brikete in jima skuhala navaden riž na vodi. Včasih sem jima zmešala skupaj z briketi, včasih dala samo riž-odvisno od tega, koliko časa je trajalo in kako huda je bila driska. Samo enkrat se mi je zgodilo, da je driska trajala tri dni, takrat smo šli pa do veterinarja preverit, če je vse v redu. Tako da držim pesti, da bo vse ok ;)
Smo pa drugače tudi mi v sorodu  ;D Aaronov dedek je Karvin Zaicca ;)


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1705 : 28 Marec 2008, 10:17:18
No tule pa je od mje kolegice Lumpi!  ;D :-*
http://ayame.shrani.si/?dolensk



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1706 : 28 Marec 2008, 11:24:02
hvala za nasvet, včeraj sem šla po linex, v jutro je bilo ok, pol pa čez pol ure pa spet tekoče, tak da danes neham z briketi pa preidem na riž, bomo videli kaj bo, če pa po rižu nebo bolje pa gremo k vet. v ponedeljek.



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1707 : 28 Marec 2008, 11:30:31
no tale lumpi je pa tudi pravi cukerček, dej povej kaj več o nje



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1708 : 28 Marec 2008, 14:15:53
Lumpi je en tak fenomenalen kuža, ki se ujame z vsemi psi/psičkami. Je močne konstrukcije, je rodovniški, predvsem pa obožuje vodo.  :o
Kaj več bo pa napisala lastnica ko se bo logirala na pesjanarja.  ;)



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1709 : 29 Marec 2008, 14:29:59
Hej hej!

LIZA eno vprašanje zate. Mi tudi našega hranimo z Eukanubo in sicer Eukanuba dermatosis, ker ima včasih probleme s kožo. Pa me zanima če imaš slučajno kakšno izkušnjo z to ta novo vrsto briketov od Eukanube, ko so direkt za zlatkote narejeni? Ali pa kdrorkoli drug? Naš ima že dolgo to firmo, pa se mu barva dlake ni nič spremenila.

Lp, Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER