Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924141

mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1710 : 29 Marec 2008, 18:26:12
LP
naša nelly je danes dobila pesjak :), sam ni še dokončan, bomo prej po tleh linolej dali, pol pa uto noter, uta je pa tudi že gotova :), no ko bo vse fertik, dam slikico gor
driska se je umirila, sumim na brikete, če bo sum potrjen, grem nazaj na eukanubo



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #1711 : 30 Marec 2008, 16:05:30
mika-nelly dobrodošla med nami!
Pri nama z Olijem ni bilo težav pri driski, sploh ne pomnim da jo je kdaj imel. Od moje tete psu so dajali riž in se mu je driska pomirila.
No lepo da se je vama tudi umirila.
Na prejšni strani in na oni sliki ki je gor ZPjevka, je tvoja mala Nelly?

LP Maša


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1712 : 30 Marec 2008, 17:29:20
ewe, hvala.

ja na teh slikicah je moja  nelly, 9 tednov, danes je pa mlada 10 tednov :)

no dijeto(riž), je imela dva dana,pa je bilo ok, zdej smo šle nazaj na brikete, pa bomo videli, kako bo, če bo spet isto, pol je od briketov



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1713 : 01 April 2008, 19:38:32
hej

mika-nelly je sedaj uredu? Ste ugotovili kaj je bil vzrok?

Drugace je bil pa ta vikend na razstavi v Luxemburgu Tango spet med najlepsimi. Ce sem si prav zapomnila je dobil CAC in pa BOB v kar precejsnji konkurenci, kajti bilo je vec kot 100 zlatih prinasalcev  :o :o  Cestitke Viktor in Tango! :-* :-*

Midva bova imela pa ta mesec tudi dve razstavi na sporedu, prva bo 20. v Celju, potem pa se 26. specialka retrieverjev v Dugem selu na hrvaskem  :D Prej imava napovedan se B-Bh izpit 19. (sicer datum se ni od KZSja potrjen, tako da se ni cisto sigurno ali bo, ali ne). Tako da bo tale april kar pester za naju dva  :D Ampak seveda prej morava se tace v red spraviti, pa malo delati na kondiciji, kajti po teli "bolniski" je tamau cisto prevec len postal.  :-\

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1714 : 02 April 2008, 17:05:00
ovčka, sedaj je ok, mislim da je bil vzrok to, da je nekaj vani pojela ::), kajti po dieti sem prešla nazaj na brikete, pa je zdej vse ok. moram jo bolj pazit, ko smo vani!!!

čestitke tudi od mene Tango in Viktor

ovčka, držim pesti zate in za tvojega Cosmota ;D



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1715 : 02 April 2008, 20:59:49
mika-nelly vidim da imaš eno malo kepo doma :D Oh spomini spomini hehe :D Čeprav je šele slabo leto od takrat, pa se mi zdi kot da je to že daaaleč za mano.
Glede raznih prebavnih motenj mladičkov v obliki bruhanja, driske ipd se pa kar navadi. Pri nas smo mel parkrat na teden kolobocije glede tega. Nala = komunala. To pomen da je pojedla dejansko vse kar je vidla - posledice so še danes vidne, ker še vedno vsake tok kaj pobere in popapca. Včasih nam je pojedla vse in ni blo čudno da je bruhala, driskala in vse. Je pa treba kar mal pazit kaj dajo v gobčke, da ni kak strup oz kaj kar lahko škoduje. Tega je pa itak povsod preveč.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1716 : 03 April 2008, 09:14:30
Tiya: Sem razmišljala, da bi poskusila Aarona hranit z Eukanubo za zlatkote, samo ima malo manjši delež proteinov kot ta za aktivne pse, ki pa Aaronu zelo ustreza. Tako da zaenkrat še nisem poskusila...


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1717 : 03 April 2008, 17:54:32
Hm, bom še vprašala mal v Eukanubi kako je kaj s temi briketi :)

Evo, pa še dve globooooko zaspani ::)






Se še meni drema zraven....

Lp

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1718 : 03 April 2008, 17:57:21
Mi Ajko hranimo z Eukanuba briketi zaradi nasveta in priporočila veterinarke. Samo jo hranimo s tistimi, ki imajo najmanj maščob v sebi . Restricted calorie - nekaj takega, ne vem kako se točno napiše. Je pa odkar jo hranimo z Eukanobo postala za odtenek bolj rjava - zlata.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1719 : 03 April 2008, 20:18:19
Mi pa se ta vikend odpravljamo na frizbi seminar :). V petek in soboto bomo se učili, v nedeljo pa gledadli tekmo. (oz. bova z Rivo pomagale pr organizaciji itd..). No misite kaj na naju, da nama bo šlo kolkor tolko solidno in bo delala kakor zna :).

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1720 : 05 April 2008, 09:40:37
Uuu, sara super! Poročaj, kako bo kaj ;) Saj verjetno bosta Ovčka in Cosmo tudi tam...Natipkajta kaj, kako je bilo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1721 : 05 April 2008, 09:46:30
Saj verjetno bosta Ovčka in Cosmo tudi tam...Natipkajta kaj, kako je bilo!

Nope, na zalost nisva dol..  :( Je mali se vedno "v bolniski", tako da sem naju morala odjavit..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1722 : 05 April 2008, 09:48:21
Škoda... :(
Ovčka in ostali, a se kaj vidimo v Celju? Person, pride Pluto?


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1723 : 05 April 2008, 10:07:01
Jaz sem pa zdajle brskala po bolhi in našla tole  :-\



prijazen čuvaj išče dobrega lastnika star 3 leta tel.051 252 383

Očitno kužata podarjajo...ne vem pa, iz kakšnih razlogov.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1724 : 05 April 2008, 13:16:42
LIZA midva prideva v Celje v nedeljo  ;)

Tale zlatko na slikci izgleda pa lepotec.. Upam, da najde dober dom.. :-* Ceprav je tistale izjava "prijazen cuvaj" malo smesna..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1725 : 06 April 2008, 09:41:15
Jst vas pridem pogledat v Celje, če mi bo čas dopuščal :)

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1726 : 06 April 2008, 09:43:32
Super, upam, da se kaj vidimo!!

Za tegale zlatkota sem pa malo poizvedovala...star je tri leta, nima papirjev in še vedno išče nov dom...Upam, da ga bo našel.


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1727 : 06 April 2008, 09:55:19
Ta njegov pogled ti seže do srca :-\ Upam, da mu bo uspelo najti dober dom in prijazne lastnike!

LIZA, ti boš v Celju oba dneva?

Uživajte na sončku!!!

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1728 : 06 April 2008, 10:02:03
Tiya, jap, pridem oba dni!

Ma mene je kar prijelo, da bi šla tja in ga posvojila, samo sem žal trenutno daleč od tega, da bi lahko imela še enega kosmatinčka...


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1729 : 06 April 2008, 10:14:48
Hvala enako! Jst bi ga tut kr mela, sam pri nas pravijo, da je en štirinožec čist zadosti...


If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1730 : 06 April 2008, 20:31:10
Hojla! Na seminarju je blo felomenalno! Ne samo za frizbi, čehi so nam dali ogromno idej in nasvetov tudi za povsem običajno živjenje s psom in nas naučili nove trikce in ideje za različne igre s psom in tudi med seboj ;). Podrobnejša dnevna poročila pa v moji temi pod pesjanarji se predstavijo :)
****
Pa še eni zlati ptinašalci ki bodo kmalu lahko odšli v nov dom (ok..če je cca 2 mesca kmalu  :P). Na svet je namreč pricvililo novo leglo v psarni Monte gerass. Mama je Vana (Vanda), očka pa nihče drug kot Catch (Hoike`s Catch the victory Gerass). Torej so to rivini polbratci&polsestrice ter nečakinje in nečaki Hoikerjevega C legla (Torej od Cosmota, Didi, Lune...)  V leglu je 9 mladičkov in nekateri so še na voljo. Tako da...leglo je perspektivno  in mladički definitivno tudi ;). Podrobnejše informacije tukaj:

http://www.monte-gerass.com/index_slo.html

Bom pa najbrš tudi še tule kaj povedala :)

Seveda pa še nekaj tistega kar najbolj čakamo...slike  :P













...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1731 : 06 April 2008, 22:35:45
Opa, prvi necaki in necakinje  :o :o :o

Se priporocamo za fotke odrascanja malih  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1732 : 07 April 2008, 10:01:08
hej

Tale nasa Tango in Viktor me vedno znova presenecata z uspesnimi rezultati  :o :o Zadnjic sem napisala, da je bil Tango uspesen na razstavi v Luxemburgu, nisem pa napisala da je s tem postal sampion Luxemburga ter osvojil kvalifikacije za Crufts 2009!  :D :D

No, ta vikend sta se pa odpravila na razstavo v Italiji, kjer sta bila (kljub hudi italijanski konkurenci) zopet zelo uspesna.. V soboto je Tangec dobil CAC, vceraj pa CAC, CACIB in BOB ter na koncu bil se drugi najboljsi v osmi skupini  :o :o :o  Cestitke bratrancku in Viktorju!  :-* :-*

Upam, da se moje financno stanje v kratkem popravi, da bova lahko zacela malo bolj redno hodit na razstave, in da se bojo pokazali tudi kaksni podobni uspehi  :D


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1733 : 07 April 2008, 10:54:18
čestitamo :)
za vse vesele novičke :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1734 : 09 April 2008, 13:12:33
hej

Pri naju je pa prislo do spremembe plana  :) V Celju na razstavi sva v soboto 19. aprila, kajti bbh izpit so nam prestavili na nedeljo 20.  ;D Tako da, se boljse, kajti sobotna sodnica je baje boljsa  ;D ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1735 : 09 April 2008, 14:20:03
Aja, pa se to sem pozabila napisat.. Cosmo bo naslednji mesec dobil polbratce/polsestrice in pa strice/tete!!!  :o :o :o :o :o :o

In sicer pri Hoikerjevih meseca maja pricakujejo mladicke iz kombinacij:

Cheek to Cheek Blue Sequins x Hoiker's Amy Ful of Fun


in pa

Meloak Dancing Storm x Galans Hot Love
.


Mamici Amy in babici Lenciki zelim mirno brejost.. Joj, to bo se veselja z malimi zlatkoti!!  :D :D :D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1736 : 10 April 2008, 08:10:25
evo obljubljene slikice



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1737 : 10 April 2008, 13:19:09
LP
bomo prej po tleh linolej dali, pol pa uto noter, uta je pa tudi že gotova :), no ko bo vse fertik, dam slikico gor
driska se je umirila, sumim na brikete, če bo sum potrjen, grem nazaj na eukanubo

Luna je linolej čist raztrgala v pesjaku - smo samo eurčke stran vrgli  :o :P

Smo tudi mi v daljnem sorodu - Luna je Sestrica Ovčkinega Cosma  ;D



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1738 : 10 April 2008, 13:21:18
hej


Midva bova imela pa ta mesec tudi dve razstavi na sporedu, prva bo 20. v Celju, potem pa se 26. specialka retrieverjev v Dugem selu na hrvaskem  :D Prej imava napovedan se B-Bh izpit 19. (sicer datum se ni od KZSja potrjen, tako da se ni cisto sigurno ali bo, ali ne). Tako da bo tale april kar pester za naju dva  :D Ampak seveda prej morava se tace v red spraviti, pa malo delati na kondiciji, kajti po teli "bolniski" je tamau cisto prevec len postal.  :-\

Lp..

Srečno bratec. Mi ne gremo nikamor na razstavo  :(



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1739 : 10 April 2008, 13:29:24
Aja, pa se to sem pozabila napisat.. Cosmo bo naslednji mesec dobil polbratce/polsestrice in pa strice/tete!!!  :o :o :o :o :o :o

In sicer pri Hoikerjevih meseca maja pricakujejo mladicke iz kombinacij:

Cheek to Cheek Blue Sequins x Hoiker's Amy Ful of Fun


in pa

Meloak Dancing Storm x Galans Hot Love
.


Mamici Amy in babici Lenciki zelim mirno brejost.. Joj, to bo se veselja z malimi zlatkoti!!  :D :D :D

Lp..


A mamica Amy bo imela leglo? Pa babica Lencika???  :o :o :o Ja super, držimo tačke - da bo z obema bodočima mamicama - vse ok.
To bo veselje ob novih kosmatinčkih  :) ;D

Ovčka - malo sem zaspala s sodelovanjem na forumu - služba, študij,.....Nina  :D :o
Drugače pa smo ta vikend bili na celodnevnem okoliškem pohodu in tudi Luna se ga je udeležila - kar ni in ni bila nič utrujena - šele proti koncu poti, full je bila ves čas polna energije. Seveda smo se vstavljali, pili vodo, za nagrado pa je dobila svoj del klobase  :o