Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924127

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1800 : 29 April 2008, 18:01:29
hej

No, da napisem novico.  ;D Danes smo bili na pregledu oci za vzrejni pregled pri dr. Zlati Cop v Lescah. Klinika je enkratna, osebje prijazno, dr. Copova se posebaj.  :) Najprej ga je podkupila z briketki, ker je videla da se malo boji - pac ga je malo strah veterinarjev od zadnjic, ko je bilo treba krempelj dol vlect  :-\ No, ze takoj ko mu je prvic pogledala je rekla "jooj kok se tebi lepo vidi". No, kasneje ko je bil pa na mizi in je se enkrat pogledala se z razlicnimi lupami pa spet "ampak ti imas oci kot primer iz knjige, res krasno, super!!" in nato je sibala po kolega dohtarja, da je se on pogledu kok ma moja zvau fajn ucke  :o :o  Meni se je pa na siroko smejalo  :D :D

Tako da, oci so ciste, brez sprememb!  ;D ;D Za nagrado smo se potem na poti domov ustavili v Lj, kjer je dobil nov flexi in pa eno super novo fajno igraco, ki prdi  :D :D :D

Slikca


Sedaj sicer ves utrujen od voznje spi, kasneje pa bo verjetno celo veselje ob glasnih zvokih Bad Cuz-a (tako je ime igraci)  :D :D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1801 : 01 Maj 2008, 21:37:41
Hellow družba!

Da se še jst malo javim! Mi smo pa kot veleva družinska tradicija danes za 1.maj, tako kot vsako leto, šli na Mrzlico. Pohod je biu super, nekje sredi poti nazaj nas je sicer malo dohitel dež, pa vseeno preživeli smo ful lep dan. Tobi je biu extra priden, užival na polno, od samega veselja je izumil celo nov trik. Letel je dol po hribu, se vrgel po tleh in se zakotalil :o. In to je naredu kr ene parkrat. Nas pa skoraj pobralo od smeha :D Seveda ni šlo brez namakanja v največjih mlakah, tako da je že predn smo sploh priši na sam vrh, skoču v eno blatno lužo - tak da mu je na Mrzlici po vsej pravici pripadla lenta za najbolj blatnega psa ::) Spoznal pa je tudi dva nova pasja prijatelja...

SLIKCE ;D

Takole nas je razveselil že na začetku poti... >:( :o


Najbolj umazan pes...


En dolgi jezik...


Sredi poti...


Tobi in Best


Kje pa ste ostali preživeli 1.maj :)?

Tiya in Tobi

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1802 : 02 Maj 2008, 17:57:27
Haha, Tiya, taprva slika je svetovna!!!  :o :o :o :D :D Keri packi so tile zlatkoti, jaz moram mojega prav extra vsakic ko greva mimo kaksne luze opozorit, da naj ne zabrede vanjo, ker komaj caka, da bi se povaljal ali skakal po njej  ::) No, kdaj pa kdaj mu celo pustim, da se spomni kaksna uzivancija je to.. Ampak to samo takrat, kadar imam potem voljo doma ga pod tus vrzt  ;) ;D

Drugace pa midva nisva nikamor sla za 1. maja, kajti obcasno je se malo posepal na zadnjo taco. Ampak danes ni vec sledu o sepanju, tako da ce bo jutri kolikortoliko zdrzalo vreme, bomo sli na kaksen krajsi izletek  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1803 : 02 Maj 2008, 18:47:58
ce bo jutri kolikortoliko zdrzalo vreme, bomo sli na kaksen krajsi izletek  ;)

a tuki smo midve zraven vštete? :D kaka ideja?

...sledi svojim sanjam


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1804 : 02 Maj 2008, 18:49:38
a tuki smo midve zraven vštete? :D kaka ideja?

A seveda  ;) Se bomo se zmenle kam pa kako  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1805 : 02 Maj 2008, 22:15:21
Haj!

Mi pa smo bili  na morju in Ajka se vodi ni nikakor mogla upreti.   ;D

Najprej plavamo:


Nato smo važni:


Na koncu se še dobro otresemo:


lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1806 : 02 Maj 2008, 22:56:06
Super slikce ;)
Tiya..nevem kako vam uspe da je na prvi sliki samo tolko v blatu..moja smotka bi se valjala in skakala po njem in bla cela umazana  ::)  ::)
rapgirl to izgleda res fajn.  Mi kopanje in prinašanje z vode prakticiramo v vsakem sončnem dnevu. Čeprav moram pazit kje jo dam z vrvice..ker res ne zna ocenit vode, ona skoči noter tudi kjer je zelo močen tok in me je blo enkrat že presneto strah da je ne bom dobila več nazaj..in jast tisti histerični "Riva PLAVIIIIII", ona pa itak z največjo mero elegance in največjo palco ki jo lahko dobi na obrežju priplava k meni. Tako da sedaj res pazim kam gre (pač moj strah..ki pa zgleda da nje ne glih kaj dosti briga  ::)  :-\). Kje pa ste vi bli. Kr načrtujem tudi jast en izlet na obalo, pa me zanima kje bi bla kakšna plaža kjer se da it tudi s psom v vodo (bolj poleti..torej čez kakšen mesec ko se gremo lahko tudi "tamrzli" že namakat ;))?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4

Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1808 : 03 Maj 2008, 08:50:26
Ovcka jst sem tut ful pazla na njega, da bi vsaj na vrh prišel lep...Ampak potem je bila potrebna samo ena sekunda, da se je znašel v tem blatu :-\ Mojo mami je tak skor kap, ko je prišu ven oz še to smo ga mogli nagnat ven, tak da *sara*, če bi ga pustila noter, ne bi od zlatega prinašalca ostalo popolnoma nič. Sj pol se je do konca poti uspel mal posušit, ampak po trebuhu je imel pa vso dlako zlepljeno še včeraj, tak da je imel zjutraj prvo postanko v reki, takoj za tem pa še drugo rundo z šamponom doma :P

rapgirl ful luštne slikce! Se vidi da uživa tvoja Ajka ;D.

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1809 : 03 Maj 2008, 14:01:41
sara bili smo v Umagu, oz malo ven. Plaža se imenuje Zlatorog.  ;) Ja res je neskončno uživala.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1810 : 04 Maj 2008, 20:53:58
Naš Tobi zna pa nov trikec. Na smrček mu dam keks, potem ga pa ulovi z gobčkom ;D Tolk posrečeno zgleda :D

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1811 : 05 Maj 2008, 12:12:37
hej

Tiya ce imas moznost posnemi ta nov trikec, da vidimo  ;D

No, v zadnjih dveh dneh je moj kosmatinec dokazal, da je frizbi za njega tudi zanimiva igraca  :o :o  Vedno leti za njim, prinese ga tko, najvec 5m stran, res super  :D :D :D Tako da, par slikc mojega "frizbi psa"  :P :P Aja, se prej pa en muvi, kako primerjata moci nemska ovcarka in zlati prinasalec  :o :o :D

Malo ponesrecen prvi prijem  :-[


Aha, ze znamo..


Moj "Dumbo"  :D


Malo smo ze utrujeni


Dva frizbi psa  ;)


Ampak palice so se vedno zakon!!!


Lp..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1812 : 05 Maj 2008, 18:46:40
Kak je posrečen Cosmo s temlem frizbijem :-*!!!

Ovcka bom poskusila posnet, sam bom vidla, če mi bo uspelo dat na you tube, ker se še nikoli nisem poglabljala v to :-\ Drugače pa mislim, da bi to znal vsak pes. Jst ga dam na sedi, pa mu malo dvignem gobček, dam na smrček piškotek (seveda mora met glavo na miru) in spustim. On potem nekako zamakne glavo in ulovi keks. Je pa ful posrečeno. Mi2 sva to izumla kar tako sproti, ko se je smukal okol mene, k sm mela piškote ;D

P.S. Ali je smo moj računalnik ali pa so moje slikce, k sm jih nalepila 2 svoja odgovora nazaj izginile ???

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1813 : 05 Maj 2008, 19:51:54
P.S. Ali je smo moj računalnik ali pa so moje slikce, k sm jih nalepila 2 svoja odgovora nazaj izginile ???

Tudi jaz jih ne vidim  :-[

Bom pa jutri poiskusila tole s keksom, da vidimo ce moj tudi zna  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1814 : 05 Maj 2008, 21:11:40
ja tud ne vidim :-\



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1815 : 05 Maj 2008, 21:39:42
par slikic



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1816 : 05 Maj 2008, 21:45:25
Hmmm....le kaj se je zgodilo z njimi :-\

Ovcka ja dj poskus, pa mi sporoč kako je ratalo :P

Mika-nelly tvoje slikce so luštne! Sploh tista z mačko :)

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1817 : 06 Maj 2008, 17:00:14
Ful super slikce :D.
Mika-nelly..vidim da že vadite stoj...zelo pohvalno ;) , se bomo lahko srečali na kakšni razstavi?  :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1818 : 07 Maj 2008, 08:47:52
*sara*- hvala, midve sva kar pridne ja, upam da se srečamo, ja  ;)
evo, danes gremo v šolo, pa bomo malo poslikali  ;)



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1819 : 07 Maj 2008, 21:32:39
smo maloprej iz šole, danes smo imeli malo kasneje, sva obedve utrujeni, ampak evo obljubljenih slikic  :P
žal, na moj album nemorem shranit slikic, ker nekaj ne dela, zašteka mi takoj, pa dajam pol tak slikice gor



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1820 : 08 Maj 2008, 21:55:41
Hojla!
Dobre slike (meni je še zdaj žal da nimam nobene z male šole  :'().
Tukaj pa še ena igrica..poprovajte s svojimi šnjofkoti če nimaste kaj delat. Zabava ;) :D.

http://www.mojvideo.com/video-se-ena-igra-tokrat-bolj-vohljalna/3bec2190cee1548b9b93

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1821 : 08 Maj 2008, 22:17:17
mika-nelly super slikce  ;) Kako pa kaj v soli, kaj se ucite?

*sara* fuul dobr video  :o :o :o Midva sva se to ze parkrat sla, ampak ko je uganil, mi je z smrckom drezal v roko. Kako si Rivo naucila, da s tacko pokaze??  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1822 : 08 Maj 2008, 23:59:18
Heh, mau preveč vesel Pluto & "njegova" Čiva :)



Tiyč:
Če ne bo šlo dat videa gor, pa povprašaj strokovnjaka ;D

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1823 : 09 Maj 2008, 08:54:44
 HVALA  ;D
evo do zdej smo se učili; SEDI, PROSTOR, ODPOKLIC, POLEG
pol smo šli čez različne ovire in spoznali veliko novih prijateljev, to itak, a ne  :P
s tem da smo doma zvadile še GLAS, TAČKO, zdej pa še vadimo STOJ pa HOP  ( v avto )  :D



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1824 : 09 Maj 2008, 09:11:22
A  ja, pa še to sem pozabila, kako se pravilno igrat se tudi učimo, pa prehajamo počasi z hrane, kot motivacija, na igro. pa odmikanje od sede pa  prostor, no zaenkrat samo stopim na stran, dok ona še sedi in je na prostoru.
pa moram se pohvalit, je najbolj pridna v skupini  :P



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1825 : 10 Maj 2008, 09:24:58
Ful ste pridni..mi smo 3/4 teh stvari začeli delat šele v bbh (če odštejem zadnjo uro m.š. ::) ).

Ovčka nič posebej jo nisem učila...je tudi ona v začetku po vsej sili rinila v roko, in ko je videla da nebo tako nikamor prišla je (pomojem iz čiste ihte) dala tačko na roko. In takoj klik+roka se odpre. Po 3 poskusih je ugotovila za kaj se gre in ni več mahala kar tako brez veze, ampak je prej povohala "razmislila" :D in nakazala .

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1826 : 10 Maj 2008, 13:41:43
mika-nelly kot je ze Sara rekla, ful dobr da se to vse ucite ze v mali soli  :o :D Jaz zase recimo vem, da sem pozornost ful prepozno zacela nagrajevat, ker pac tega v mali soli niso toliko poudarjali  :-\

Mimogrede, kako to da si se odlocila za razstave in za sterilizacijo obenem? Te razstave veselijo, mladickov pa nebi imela?

*sara* nisem vedela, da jo ucis s klikerjem  :-[ Jaz sem ga ze parkrat probala "naklikat", ampak se mi zdi, kot da mu ni do priboljskov po kliku - nesmiselno mi je pa za vsako malenkost ki bi jo kliknila ga potem vrzt v igro, katera mu je se najbolj pri srcu (no, mogoce pa enostavno jaz ne znam)  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1827 : 10 Maj 2008, 17:22:52
Kako pa si ga drugače naučila sedi, taco in te fore..na igro? Midve sva se ves čas učile s priboljški take trikce, in takoj ko recimo da tačko na mojo roko klik in normalno nagrada. To se dela malo časa..dokler ne pošteka trikca, potem pa stop, ne klikam več. (tako zdaj recimo učim pravilni sedi za bbh, ko se usede na najboljšo možno pozicijo kliknem in nagrada, sicer pač ne ..če jo moram popravljat ali je preveč odmaknjena..po parih seansah nam tako zdaj gre že prav uredu ;))

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1828 : 10 Maj 2008, 17:27:48
Kako pa si ga drugače naučila sedi, taco in te fore..na igro?

Na hrano vse.. V soli pa pol na hrano+igraco (na konc sam se na igraco, k hrane ne je*e kadar vid igraco).. S klikerjem se nikol nobenga trikca  :P

Drugace pa, prebrala sem ze vse mozno o klikanju in tem, ampak sej pravim.. Ko pisejo da zacnes tako, da kar klikas pa nagrajujes. Njega po minuti mine, pa gre stran, pa ce dobi briket alpa ne.. Tako da sem potem poiskusila klikat za trikce, ki jih ze zna.. Samo se mi zdi da tudi ni pokazal, da je vesel klika in komaj caka nanjga in na nagrado, ki bo sledila..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1829 : 11 Maj 2008, 11:44:11
Film bo takoj, ko dobim fotoaparat v roke in čas, da ga posnamem.

*sara* kako oblikuješ ti filmčke (tisti napis na začetku, pa glasba zraven)? Maš kak poseben program? Ker mi je ful luštno :)

Lp, Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER