Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 923989

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1860 : 25 Maj 2008, 19:19:47
Ovčka čestitam. Bosta kaj častila?  ;D

Hvala  ;) Hehe, bo Cosmo castil takrat, ko bo "zasluzil eurcke"  :P :P :P

aska hvala tudi tebi  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1861 : 25 Maj 2008, 19:28:35
Jaz sem mislila z slikicami. Če jih boš kaj priilepila.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1862 : 25 Maj 2008, 19:41:35
Nimam nic slikic  :-[ Sla sva sama, tako da, fotoaparat in psa drzat, pa se fotkat, to dvoje naenkrat ne gre, pa ga potem pac nisem vzela sabo.. Saj potem, ko sem videla kako lepo je tam, mi je bilo pa zal  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #1863 : 25 Maj 2008, 19:46:38
Čestitke še od naju z Žakom  8)



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1864 : 25 Maj 2008, 20:20:54
čestitke, pa sej nismo sumili  :P



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1865 : 25 Maj 2008, 20:24:56
Bravo še tle. Super da vam je to uspelo   ;)
Kako ap to gre drugače, ocena kot pri razstavi telesna al kaj? Kašni drugi kriteriji, kaj gledajo?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1866 : 25 Maj 2008, 20:32:37
Hvala vsem  ;)

*sara* tkole gre.. Na vzrejnem pregledu rabis met telesno oceno (velja tudi ocena iz klubske razstave - letos bo ta oktobra ali novembra) - isto pregledajo psa kot na razstavi, potem vzrejno preizkusnjo - prinasanje aporta iz suhega, iz vode, ter vodljivost na povodcu (namesto vzrejne preizkusnje velja tudi opravljen PNZ), potem pa se obnasanje na strel (strelomirnost/streloplahost). Midva sva vse to nasteto ze imela, oceno iz klubske, PNZ (kjer je zajeta tudi strelomirnost), tako da vse kar sva danes naredila je bilo to, da mu je pogledala zobe in zmerila visino, in pa ostale original dokumente sem prinesla na vpogled (slikanje kolkov, komolcev, pregled oci, PNZ, telesno oceno iz razstave).  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1867 : 25 Maj 2008, 20:50:26
Aha hvala ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1868 : 29 Maj 2008, 16:19:19
Ena naša slikca, po kopanju:


Drgač pa št. zlatkotov na CAC hrušica:
sobota: 7; 5 psov in 2 psici
nedelja: 5; 3 psi in 2 psici

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1869 : 04 Junij 2008, 11:08:23
*sara*-lepa je, sveti se kot sonček :P
meni pa noče slik naložit



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1870 : 17 Junij 2008, 17:00:01
hej

Jooooj, tale tema kar prevec "pociva"..  ::)  No, takole. Da se malo pohvalimo  :P :P

Pretekli vikend je bil zopet kar uspesen za Hoikerje  ;D Namrec, trije smo bili na treh razlicnih razstavah zelo uspesni!  :D

Mali Figaro je bil na CACIB Portoroz oba dneva zelo perspektiven, v nedeljo pa celo v BISu dosegel prvo mesto med najmlajsimi!!!  :-* :-*
Potem je tu se Tango, ki se je udelezil razstave v Nemciji.. Prvi dan je dobil CAC, drugi dan pa CAC, CACIB, BOB in zasedel tretje mesto v osmi grupi!! Bravo Tango!  :-* :-*
No, in nazadnje je tu se moja zverina. Odpravila sva se na CACIB Umag, kjer je v razredu vmesnih dosegel CAC in s tem drugi pogoj za prvastvo!!!  :D :D :D :-*

Evo se ena slikca moje zverinice  :-*


Lp..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1871 : 19 Junij 2008, 09:38:15
Čestitke, čestitke ;D!! Same luštne novičke!! Cosmo, Tango, Figaro  :-*

No, in nazadnje je tu se moja zverina. Odpravila sva se na CACIB Umag, kjer je v razredu vmesnih dosegel CAC in s tem drugi pogoj za prvastvo!!!  :D :D :D :-*

Ovcka, za kaj se gre pri teh pogojih???

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1872 : 19 Junij 2008, 18:04:46
Ovcka, za kaj se gre pri teh pogojih???

Hvala za cestitke!  ;) Teli pogoji so tako. Za delovne pasme (kar zlatkoti so) rabis za prvastvo (Ch) 3 nazive CAC, dva izmed treh morata biti iz mednarodnih razstav, in eden izmed treh mora biti v razredu delovnih (pa od prvega do zadnjega pridobljenega CACa mora preteci vmes eno leto). Sedaj imava na hrvaskem enega iz drzavne razstave, enega iz mednarodne razstave, rabiva se enega iz mednarodne iz razreda delovnih  ;) :P V Sloveniji so pogoji isti. Sicer imava tu pri nas ze dva iz drzavnih, ampak mi eden izmed teh nic ne koristi, tako da se vseeno rabiva dva iz mednarodnih, s tem da bo en v delovnih..

Upam, da je kolikortoliko razumljivo  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1873 : 23 Junij 2008, 16:07:44
Bom še jaz prilepila nekaj slik, da tema ne bo izumrla.  ;D Kako pa kaj vaši zlatkoti. Ajka komaj čaka v takšni vročini da najde kakšno vodo in se noter vleže, če je dovolj velika luknja z vodo pa celo zaplava.  ;D





Kdo je bolj umazan?


Moja palca:


Agilitaška ekipa:

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1874 : 23 Junij 2008, 16:10:57
Nadaljevanje:









Kje je kakšna srna ali zajec?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Anahí

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1875 : 24 Junij 2008, 11:33:44
No pa da še jaz povem nekaj o moji zlati prinašalki.

Ime ji je Rozi. Ima super karakter. Je zelo prijazna, ubogljiva, živi pa skupaj z nami v hiši in sploh ni problema z njo.

Bom še kakšno slikico prilepila. ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1876 : 24 Junij 2008, 11:44:09
hej

Tale tema res ful prevec miruje.. Kje ste vsi lastniki zlatkotov??? Se mi zdi, da samo eni trije/stirje redno pisemo novicke tu, ostali ste se pa kar poskrili  :P

Torej, tu se nisem napisala.. V soboto smo bili na obisku pri Viktorju na Ptuju, kjer smo si dodobra ogledali nase male stricke in tetke  :D :D

No, ena fotka za pokusino


Vec fotk si lahko pogledate v Hoikerjevi temi o leglih;) ;)

Anahí dobrodosla! Pa kar prilepi kaksno fotko tvoje Rozi, da jo vidimo  ;) Od kje pa prihaja, kok pa je stara?

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1877 : 24 Junij 2008, 13:04:27
Joj kako so luštni. Ovčka si pa dobra, da se upreš takim mladičkom.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1878 : 24 Junij 2008, 14:26:22
Hehe, dokler nimam dovolj €€€ nimam sploh kaj tuhtat na to  :P :P Razen ce bi jih zastonj talal, potem bi bila pa res taprava huuuuda skusnjava  ;) :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1879 : 25 Junij 2008, 09:34:36
ja lastniki ZP-jev doma ne pridemo do rač., žalostno, ker ta mali imajo konec šole in so zdej nonstop na igricah   ::)
pa se malo v službi švercam, da malo preberem, ker nimam preveč časa za kaj napisat, pa še slik nimam... :'(

evo od nas tudi ena novička, včeraj smo imeli v društvu izpite, je bil sodnik iz Grosuplja. midve nismo nič delale iz male šole, so imeli A, B-BH, IPO1 IN OBRAMBO, slikali smo dokler je bilo še svetlo, pol niso slike več ratale, bom dala gor čimprej, moram doma malo red naredit.
no ja, šle smo pokazat odpoklic in prostor z odmikanjem, samo nismo bile ocenjevane, so pa rekli 100 pik  :o , za tako mladega psa :P
toliko da so eni videli da ni mala šola samo za igranje  ;)
več pa prihodnjič, pa brez skrbi, nismo pozabili na vas forumovce
LP  :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1880 : 25 Junij 2008, 09:56:02
mika-nelly no super, da ste tako pridne  :o Kar lepo nadaljevat z ucenjem, nic pocivat, ceprav so za nekatere pocitnice  :P :P In sem prepricana, da se boste potem na izpitu super odrezale.. Upam, da nameravate it naprej v solo in opravit bbh?  :-[

Za slikce se pa le pobrigaj ja.. Da ne bo poln forum samo moje zverine  :P :P :P

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1881 : 25 Junij 2008, 10:04:33
midve bomo v šolo hodile, dokler bojo mene noge nosile, se pravi do konca  :P
sicer je tvojo zverino lepo gledat, tak da ni nč narobe :P



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1882 : 25 Junij 2008, 19:53:10
Hej, ni časa za compjuter  ;) da bi kaj napisali.

No, novička od nas - Luna ima super kolke in komolce, vse je tako kot mora biti; rezultati - HD - A ; ED - 0  ;D ;D ;D

Super vsem Hoikerjem za razstavne uspehe in seveda naši zlati Ovčki ter Cosmu - saj bo šampion boš videla  ;D :P :-* :-* :-*




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1883 : 25 Junij 2008, 20:35:28
No, novička od nas - Luna ima super kolke in komolce, vse je tako kot mora biti; rezultati - HD - A ; ED - 0  ;D ;D ;D

Se enkrat cestitke za super izvide!!!  ;D ;D :-*  Aja, pa priporocamo se za kaksno novo slikco od Lune  ;) ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1884 : 26 Junij 2008, 10:35:19
Same fajn novičke odkar sm bla zadnič v "naši" temi ;). Luna čestitke za super rezultate tudi z najine strani ;).

Tle pa še 2 naši slikci:








...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1885 : 26 Junij 2008, 12:44:49

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1886 : 27 Junij 2008, 09:25:16
bella*luna- čestitke
rapgirl- super sta, a vedno vidve delata na hrano, al tudi kaj drugega uporablaš, namreč sprašujem zato ker nelly tudi najbolj dela na hrano, sam inštruktom mi priporoča naj dela za igro, pač da je boljše, zdej nevem



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1887 : 27 Junij 2008, 09:31:23
Mika nelly če lahko še js pristavim mal svoj lonček ;)

Midve sva ves čas delali na hrano kot nagrado za trikce in to, šele zdaj, ko sva se začele bol aktivno s frizbijem ukvarjat pa ji je postala bolj všeč nagrada v stilu žogica/frisbee po uspešnem nizu vaj. Tako da za začetno učejne je bla pri naju samo hrana, sedaj ko lahko znano povežemo v neke elemente pa na koncu elementa igra ali priboljšek. Tako da bi rekla da se ti vse še lahko spremeni (vsaj pri nama se je ;))

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1888 : 27 Junij 2008, 11:25:18
Nekje uporabljam hrano, nekje igračo. Čisto odvisno od vaj. Je pa vseeno kaj uporabljaš kot priboljšek, samo da ti pes vredu dela. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1889 : 27 Junij 2008, 11:28:42
*sara*- hvala za odg., ja sej jaz tud ne vidim razloga zakaj jo "silit" da dela za igro, če ji je hrana bolj všeč  :P, no ja vse še pride. sej ko jaz videm da je ona razigrana to izkoristim za delo, če pa jaz nimam veliko časa oz.  je ona malo manj razpoložena, pol pa pride hrana v upoštev :D
dela pa za oboje, sam da sem jaz zraven  ::)