Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924113

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1890 : 27 Junij 2008, 18:26:22
mika-nelly da se jaz napisem kako je pri nama.. Od zacetka sva zacela vse na hrano (trikce, osnovno poslusnost), potem v soli smo se pa bolj skoncentrirali na igro, in kmalu so postali briketi nepomembni, ce sem imela v roki igraco (jih je ven pljuval).. Zdaj jo pa ni cez igraco.. On samo da vidi da kdo kaj po ruzaku isce (ane rapgirl  :P :P) bo hitro tekel k njemu in cakal na zogo  ;D ;D Cisto je nor.. Ok, sej na hrano tudi se dela, ampak mora bit res kaj slastnega (vsaj pri agilityju), recimo hrenovke, mleto meso, sircek ze ne vec tok  :P Pri poslusnosti pa ze ce mu obljubim, da bo dobil zogo po izvedeni vaji, bo pozornost na visku in dela super  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1891 : 28 Junij 2008, 10:03:04
Hellow :)

Evo pa še par fotk iz naše strani ;D













Uživajte v sončku  :)

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1892 : 28 Junij 2008, 21:31:50
Tiya super slikice.

Še ena današnja Ajkina s tekme.



lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1893 : 28 Junij 2008, 21:43:30
A ona ima modre oči al je sam taka slika, da zgleda?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1894 : 28 Junij 2008, 21:45:10
Tiya matr je Tobi tak suhcan maneken  :D :P

rapgirl se tukaj cestitke!  :D Aja, pa super pokalcek  ;)

No, sedaj vsaj vidim, da se tudi z zlatkotom DA kaj narest v agilityju, tako da bova se z vecjim veseljem hodila na treninge  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1895 : 28 Junij 2008, 21:57:19
Mucika: Na očeh se ji nabirajo neki kristalčki. Se je sedaj ustavilo, ko smo zamenjali hrano. ;)
Ovčka: hvala še tukaj. Ja seveda se da nardit, samo trenirat je treba. :) Pokalčki so bili pa res lepi.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1896 : 30 Junij 2008, 08:11:08
Cestitke rapgirl!!

Ovcka, ti ne veš kaj bi jst dala, da bi moja zverina mela še kak dodaten kilogramček. In očitno se ma res za manekena, ker on poje na dan svojo porcijo in če je en košček prevč, ga pač ne bo pojedel. Poje pa na dan pol do 1 skodelo briketov, 1 taveliko piksno, poleg tega pa še vedno od kod prileti kak priboljšek. Je pa res da se kr dost giblje. Na dan sva zunaj 2x po 45 min, pa plava kot nor, laufa na polno, pa še hodma kr neki časa. Pa vsake tolk časa gre v hribe z očetom, tak da ma res precej gibanja. Ja pa še fora od zadnjič...ima moj stric mopsa, pa sva bila na obisku in je njihov pes lih večerjal. Pa reče teta, ja Tobi boš ti tut kj jedel...in mu prinese kr velik kos belega piščančjega mesa. A mislite da ga je pojedel? Model ga je lepo povohal in obrnil glavo za 90 stopinj stran...šele ko je videl, da prihaja stričev pes je počasi, ampak res počas,i požru tist kos mesa...Jah tak je to pri naši hiši...Edina stvar v katero je pa naravnost zaljubljen je čokolada. Zj mu kupujemo tisto pasjo, pa je čist nor nanjo.

Lp ;)

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1897 : 30 Junij 2008, 10:50:45
Tiya hvala. Lahko si srečna, da tvoj pes ne je veliko. Moja je prava požeruhinja. In ko kdo pride na obisk mu povem, da ji ne sme nič dati. ;) Pa še potem ni varno.  ::)

Pa še filmček iz tekme: http://www.youtube.com/watch?v=2eTPFNwfm28

lp


maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1898 : 30 Junij 2008, 14:24:42
ovčka- hva za inf.  ;)
rapgirl-res sta super  :o, a si sigurna da je tole na očesu od hrane :-\
nažalost nemorem slik naložit  :( bom probala še enkrat pozneje, upam da mi rata
tiya- pravi lepotec je,lepe slike.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1899 : 30 Junij 2008, 14:43:10
Ja verjetno je. Odkar smo po nasvetu veterinarke prešli na manj kalorično hrano se je širjenje kristalčkov ustavilo. Sicer pa prejšni post nisem pisala o tem, temveč tudi o debelosti. Ker je Ajka sterilizirana moram zelo paziti na prehrano in gibanje. Se pravi vsak dan prilagajam gibanje in hrano. Tako, da če je dež in se ne zdivja veliko potem tudi zvečer dobi manjši obrok. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1900 : 30 Junij 2008, 15:17:48
mika-nelly hvala!

Drugače sem pa prej mislila še nekaj napisat, pa mi je zletelo iz glave. Včasih ponoči Tobi začne lajat, pa smo mislili, da so spet ježi na pohodu, smo šli gledat pa nič ni blo nikjer.Pa tuhtamo kaj ga moti ponoč...no potem pa v nedeljo zjutraj moj oči nič hudega sluteč gre proti pesjaku in dobrih 5 metrov stran se je nemoteno pasel srnjak!!!!Iin tist srnjak očeta sploh ni opazil, še manj se je zmenil za Tobija, ki je bil revež skor tik pred infarktom. Šele ko je oči zažvižgal je srnjak dvignil glavo in elegantno odkorakal proti gozdu. Pa to se ni zgodilo prvič, pred dobrim tednom se je malo bolj stran pasla srna, katero mi je uspelo ujeti na sliko. Fotka je slikana iz pesjaka in je čist mal zoomirana.



Našemu kosmatincu pa res ni nikol dolgčas :P

LP

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1901 : 30 Junij 2008, 16:55:21
tiya- res mu ni dolgčas, naša pa na ptiče laja,ko ji pridejo vodo pit, pa je včasih prav nadležna ::)



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1902 : 30 Junij 2008, 22:38:49
Pri nas tudi kdaj nalaja kakega ptiča, ki mu leti nad glavo. Drugače pa so ježi njegov največji problem :-\. Lansko leto poleti smo jih hodli iskat okol pesjaka tut ob 2 zju3, ker je mel pes že histeričen lajež. Katastrofa je bila še največja takrat, ko je bil še travnik okoli nepokošen in tega malega vraga nisi mogu najdit, pes ga je pa slišal tut k je bil že kr par metru stran od pesjaka. Pol pa psa ven, da ga je zvohu in ga pravočasno potegnt nazaj, da ni prišlo do prebližnega srečanja. Se je pa tut to ene 2x zgodlo in na žalost je takrat kratko potegnil jež. Mi pa tud zram njega, ker smo meli sredi noči cel rompompom.Da bi pa stvar čisto ignoriral, je bilo pa popolnoma nemogoče, ker je zbudu še pol vasi zram.Letos pa - morm potrkat- še ni bilo takih večjih nočnih posredovanj.

.

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1903 : 03 Julij 2008, 21:02:14
Če kdo pogreša samičko ZP, odraslo v okolici SG, z roza rdečo Hunterjevo ovratnico naj se mi javi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1904 : 04 Julij 2008, 10:15:28
Edina fotka ki jo imam. Je pa psička prijazna, cartliva, lepo vodjiva, ne podi mačk ampak jo zanimajo. Nihče v mestu ni vedel čigava je.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1905 : 04 Julij 2008, 10:38:01
Čipa in/ali tetovaže nima?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1906 : 04 Julij 2008, 11:13:28
Tetovaže ni, veterinar je po zobovju ocenil da je že starejša, za čip pa je otipal in rekel da ga ni. Če bi bil bi že iskali lastnike. Bi jo večkrat fotknila pa sem vmes klicalirla po veterinarjih, DPMŽ in zavetišče. Zdaj  je v zavetišču v Razborci.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #1907 : 04 Julij 2008, 11:22:12
No, na otip pa res ne bo ugotovil ali čip je ali ga ni ....  ???

Black is beautiful ... and it goes with everything!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1908 : 04 Julij 2008, 11:32:43
No, na otip pa res ne bo ugotovil ali čip je ali ga ni ....  ???

Jaz se z tole izjavo popolnoma strinjam. Čip pa zna tudi se kdaj premakniti in ni na tistem mestu, ki bi moral biti. Sicer pa se preveri z napravo (ne vem kako se točno reče) za preverjanje čipov.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1909 : 04 Julij 2008, 11:34:27
Vem ja. saj bodo v zvetišču skenirali. Ordinacijo je sicer ta veterinar že imel zaprto, če bi se šlo za mladega psa,bi  verjetno šel skenirat za čip, tako pa ker je psička že starejša je tipal, če bi kje čip sploh začutil. Na vet. kliniki so me pa tako ali tko zavrnili, ker sem bila prepozna. Delajo do 18h jaz sm pa psico pobrala ob 19h in če ne bi psice že prej redno videvala same, bi jo pustla, tako pa se mi ni zdelo prav, da sama bega po mestu. In ker pač psica ni šla na kliniko in občina ni odobrila prevzem psa v zavetišče-je bilo še tam malo komplikacij-no pač razlagal mi je kako deluje, ker pa  psice nisem mogla peljat nikamor drugam, jo je seveda namestil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1910 : 05 Julij 2008, 12:06:51
Ooo, to je pa lepa psička. Izgleda dobro negovana, pa tudi ovratnico ma dobro, po moje jo nekdo že zavzeto išče. Škoda, da ne da več lastnikov na ovratnice tablice z telefonsko št., bi si tako on kot tisti, ki najde psa prihranil nekaj časa. Upam, da se bo našel gospodar tele zlate lepotičke :-*

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1911 : 05 Julij 2008, 13:55:07
Imela je vozlje, ki jih je bilo potrebno odrezati-tako da pretirano negovana ni bila. Sicer ni imela kakšnega klopa-ampak tistih 5 vozljev je bilo tam že nekaj časa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1912 : 06 Julij 2008, 18:04:57
Rezultati z WDS 2008:

http://test.skk.se/finalresultat/results_WDS.aspx?ras=811&visa=ALL

Mi smo ponosni na naše tamaučke, njihov dedek je postal veteranski svetovni prvak, njihova babica pa tudi veteranska svetovna prvakinja + BOB  8)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1913 : 09 Julij 2008, 14:35:34
Očitno se vsi že na morju?!
No mi smo za enkrat še doma. Pa nam je malo dolgčas: http://www.youtube.com/watch?v=dnhl42IkUAI

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1914 : 09 Julij 2008, 19:15:29
Očitno se vsi že na morju?!
No mi smo za enkrat še doma. Pa nam je malo dolgčas: http://www.youtube.com/watch?v=dnhl42IkUAI

O lej, se Kozmic je vmes  :o ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1915 : 10 Julij 2008, 22:37:32
Prejle sem si KONCNO pogledala rezultate iz svetovne razstave v Stockholmu..

Od Cosmota polsestrica Sequins Sequidilla (Charlize) po ocetovi strani (Inassicas Coriander) je dobila CACIB in je World Winner!!!  :o :o :o :-* :-* Bravo familija!  ;D ;D

Evo se slikca lepoticke  :-* :-*

Slikca linkana iz http://landseerect.nl/charlize.htm

Lp..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1916 : 11 Julij 2008, 22:26:36
Pa še malo novic iz naše strani! Tobi je - končno :o, dobil sosedo, ki mu bo konkurirala v velikosti!!Do sedaj so mu družbo delali mops, tibetanska terierka ter en pritlikavi mešanček, sedaj pa je dobil za prjatlco eno konkretno deklco!!In sicer je to zaenkrat še 3-mesečna bernska planšarka Timba. Moja žvau je bla dans čist navdušena nad njo. Verjetn je velik poudark na tem, da je psica in to mu je čist zmešalo glavo. Prvi stik je biu bolj tak tak, ta micena se ga je mal bala, ker naša zverina bi to kr naenkrat vse prevohala...pol čez ene par minutk sta pa že bla čist cool. Naš jo je sicer prešnofal od repa do gobčka, tamala se pa niti ni dosti branila. Za dokaz pa par fotk ::)

Enga lubčka

Pes kot pes ::)

Yeahhh

Dve žvalci spita


Slikce so bolj tak tak, ker nista bla čisto nič pri miru in je vse megleno. Edino tele so kolikor toliko f-redu :D

Tiya, Tobi, Timba ( T-črka je naravnost zakon :P)

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1917 : 14 Julij 2008, 15:29:41
Tiya vidim, da ima Tobi veliko lubic.  :D

No takole se mi valjamo po travi:


Grizemo storže in jih spremenimo v prafaktorje:



lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1918 : 15 Julij 2008, 06:25:59
Zanimiv filmček o goldnih: http://www.youtube.com/watch?v=z6xZdcUvu0I

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1919 : 15 Julij 2008, 12:42:31
Še filmček naju z Ajko iz sobotne tekme v Portorožu: http://www.youtube.com/watch?v=6VA8XYr5C78

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."