Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 923990

Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2010 : 06 Oktober 2008, 13:00:41
Oh jeeeej, koliko jst zamudim na forumu...to je čist faks kriv....no pa sj zj je mimo :P

Čestitke vsem za vse lepe rezultate na razstavah!!! ;D

*******************************************************************

Lana, iskrene sožalje za Liziko! :'( :'(


*******************************************************************


Tiya


If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2011 : 07 Oktober 2008, 10:21:01
nelly je pa bila na obisku pri sestrici in mamici, bilo je super, samo je vreme bilo  :( z nikko sta si tako podobni,sam da ima nelly malo ožjo glavo, nikka pa malenkost bolj gost kožuh (pomoje zato ker živijo v bolj mrzlih krajih) mamica neli je pa tako mila, kot je bila, seveda...

slikice so v albumu...

rapgirl - čestitke za 3.mesto  :o moraš se naučit pustit presenetit   :D



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2012 : 07 Oktober 2008, 13:26:27
no smo bili  v trgovini :D

nisem na prodaj!!! sem samo na obisku...



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2013 : 07 Oktober 2008, 18:36:59
Tiya:hvala tudi tebi;)

Mi smo bili pa ta vikend na evropski razstavi v Budimpešti in glede na konkurenco so 'naši' Goldni razturali!
Tele štiri smo pa razstavljali:
- Aaron je v razredu šampionov dobil oceno Odlično in prišel v ožji izbor-kaj več ni bilo za pričakovat, ker so v šampionih psi iz najmočnejših psarn-CAC in R. CAC psa iz šampionov sta dobila tudi naslov evropskega in vice-evropskega prvaka, kasneje pa je CAC-šampion dobil še BOB in BOG3(Dewmist Silk Screen)
- Daymler (VeryIrresistible de Ria Vela,Nemčija) je v velikem razredu odprtih (če se prav spomnim 43 psov) dobil oceno Odlično
- Daf (Novi Dvori Legend, Hrvaška) je v razredu delavnih dobil oceno Odlično in zasedel 3 mesto!
- Luke (Dutch Consolidation Ice Coffee) pa je v razredu vmesnih (28prijavljenih) prav tako osvojil oceno Odlično in presenetljivo 3 mesto!!!

Tako da smo vsi (tako lastniki kot jaz, ki sem imela kužke čast razstavljat;) )ponosni na naše zlatkote!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2014 : 07 Oktober 2008, 19:40:10
Lana, čestitke tebi in tvojim "varovancem" :)

...sledi svojim sanjam


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2015 : 07 Oktober 2008, 19:41:01
Lana, čestitke!

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #2016 : 07 Oktober 2008, 20:08:41
no smo bili  v trgovini :D
http://mika-nelly.moj-album.com/slike/11634812/PaORyV8_nRpOy4V5.jpg
nisem na prodaj!!! sem samo na obisku...
Hehe, bela faca  :)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2017 : 08 Oktober 2008, 14:15:32
Čestitke za izredno lepe rezultate v Budimpešti :D!

Čist tak, mal ven iz teme:
Liza, mislim da sm te vidla včeri na faxu, sm te hotla pozdravt, pa nism bla 100% če si ti ::). A si spremenila frizuro :)??

Lep sončen pozdravček iz Lj ;D!

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2018 : 08 Oktober 2008, 15:58:17
Takole izgleda Liza sedaj, upam da ne zameri, slučajno sem gledala fotke in brskala po pesjanarju.

http://www.mojpes.net/galerija/displayimage.php?album=942&pos=67

Tole je pa iz MB

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2019 : 08 Oktober 2008, 21:59:06
Takole izgleda Liza sedaj, upam da ne zameri, slučajno sem gledala fotke in brskala po pesjanarju.



AAAAAAAAAAAAAAAAA :o kam so šli pa tisti lepi dolgi lasje? ;D ...k sem jo jaz nazadnje (ne spomnim se kje) videla je imela še dolge... 8)

...sledi svojim sanjam


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2020 : 09 Oktober 2008, 11:57:50
malo norenja po dežju...



in še malo...



no zdej bo dovolj, greva...




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2021 : 11 Oktober 2008, 21:53:57
mika-nelly kdo je pa tadrug zlatko?? In pa, kero veselje  :D Zadnja fotka je sploh lustna..  :-*

Aja, drugace pa, za vse tiste ki ne spremljate moje teme.. Moram se pohvalit!!  :P Prejsnji vikend sva z mojim Kozmičem uspesno opravila delovni izpit - tekmo v prinasanju  ;D ;D Vec o tem si lahko preberete v moji temi  ;) ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2022 : 12 Oktober 2008, 10:55:15
ta druga zlatka je od nelly sestrica nikka :D



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2023 : 14 Oktober 2008, 10:57:49
Hvala vsem za čestitke!

Tiya: Hehe ja če si videla eno tako kot je na sliki, ki jo je čara pripela, potem sem to jaz  ;D
Malo spremenila frizuro, ker še nikoli nisem imela kratkih las  :P Zdaj pa si spet puščam dolge  :D


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2024 : 14 Oktober 2008, 19:18:16
Oj!

LIZA, pa si bla ta prava! No, če te naslednič kdo pocuka za rokav ::) :)...

Drugače smo pa šli po doooolgemmm času, v nedeljo, malo pohajkovat po hribih. Tobi je biu ves navdušen, jesensko listje je bilo idealno za valjanje, da o namakanju kakšnih mlakah sploh ne govorim. Kot da so se mu odprla nebesa :P Slikce sledijo konec tedna ;)

Tina


If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2025 : 21 Oktober 2008, 21:02:03
hej

Pretekla dva vikenda se je Viktor s Tangotom in Figarom potepal po Nemciji. Udelezili so se stirih razstav, na vsaki drug sodnik, ogromna konkurenca, ampak kljub temu so dosegli same uspesne rezultate in enkratne opise  ;D Sploh Figaro je totalno raztural!  :o Namrec med mladimi je bil zmeraj kljub hudi konkurenci VP1, na eni izmed razstav je bil BIS v mladih, in pa enkrat je osvojil BOB  :D :-* Tango ni za njim prav nic zaostajal, namrec na vseh razstavah je dobil CAC in en RCACIB..  :-* :-* Na eni izmed razstav je v razredu prvakov pometel z vso konkurenco, in celo premagal svojega starejsega stricka Aarona  ;) 8)

Uglavnem, cestitke Viktor, Tango in Figaro  :-* :-* :-*


Lp..



p.s.
Pa naj se kdo rece, da ni vse zlato, kar se sveti
  ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2026 : 21 Oktober 2008, 21:12:14
Ojla

Čestitke vsem za pretekle razstavne uspehe  :-*  :)
Glede na to da je danes pri nas malo turobno vreme in imam čas za razmišljat in v sosednji temi preberem da NE BO pesjanar koledarjev  :'(   :'( ...me zanima kaj se vam zdi ideja o Golden koledarju. Skratka, da bi ga sestavljale slike naših zlatkotov (po možnosti 12 ;)). Bi imeli koledar, bi sodelovali, imeli...? Vsako mnenje in ideja je dobrodošla ;)


Lep dan

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2027 : 22 Oktober 2008, 11:59:47
Ovcka, da te malo popravim, Tango ni bil v razredu šampionov, pač pa v razredu delavnih. Prav tako Aaron.

In ja, lahko rečem, da ni vse zlato kar se sveti, ne bom pa navajala razlogov zakaj, ker se mi zdi brezveze :) Čisto dovolj, da jih jaz vem pri sebi  :)


Drugače pa tule nekaj fotk z Evropske razstave:
http://picasaweb.google.nl/geertjanrijskamp/EuroDogShow2008Budapest#


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2028 : 22 Oktober 2008, 19:35:32
*sara* ma kaj pa vem.. Pomoje niti ni dovolj udelezencev na forumu, da bi spravili 12 komadov zlatkotov skupaj (pac enega za vsak mesec v letu).. Ce se bo pa realiziralo, pa seveda bomo sodelovali in ga tudi kupili  ;)


Ovcka, da te malo popravim, Tango ni bil v razredu šampionov, pač pa v razredu delavnih. Prav tako Aaron.

Malo sem narobe napisala  :-[ Ja, obakrat ko je Aaroncka premagal sta bila oba v delovnih.. Enkrat se je pa Tango razstavljal tudi v sampionih ter prav tako dobil CAC..  ;) Sicer pa, ce koga zanimajo natancni rezultati in pri katerih sodnikih so bili si lahko preberete na Viktorjevi spletni strani  :P

Glavno je, da so vsi Hoikerji dobro uvrsceni (vkljucno z Aaronckom)  :D Se enkrat cestitke vsem!  :-* :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2029 : 23 Oktober 2008, 11:06:48
*sara* ma kaj pa vem.. Pomoje niti ni dovolj udelezencev na forumu, da bi spravili 12 komadov zlatkotov skupaj (pac enega za vsak mesec v letu).. Ce se bo pa realiziralo, pa seveda bomo sodelovali in ga tudi kupili  ;)


he he, sam tisti ki smo, imamo dovolj slikovnega materijala  :D

ja če bo kaj iz tega, midve sva za...

ovčka, prek tebe čestitamo Viktorjevim zverinicam  :D



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2030 : 24 Oktober 2008, 07:05:17

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2031 : 24 Oktober 2008, 07:29:29
SKY glede tega tipa sploh ne bom komentirala, se ne splaca.. Pa tudi tale forum pridno spremlja..  ::)

Lahko pa samo napisem, da je tole leglo nerodovnisko samo zato, ker od prvega se ni preteklo eno leto, in uradno ne sme imeti spet rodovniskega (ampak, to ti je pa lahko iz ene druge pasme znano, kajne?) Ocitno je pri vseh isto  >:(

In neeee, sploh ni preprodajalec, je fuuuul ljubitelj psov, ki svojo psicko ponovno muci in izkorisca, tako kot jo je njen prvi lastnik  ::) ::) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2032 : 24 Oktober 2008, 15:32:22
ja tole psičko poznamo........

......in zato nebon in nisem nič komentirala, lahko si samo predstavljate mojo reakcijo, ko sem vidla da je spet breja  :-\



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #2033 : 24 Oktober 2008, 18:27:49
Grozljivooooooooooo nakladanje ::) ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2034 : 24 Oktober 2008, 19:01:57
ma ajd zdej, zakaj si smetimo temo ???

evo par slikic za poživitev
takole moja meni greje postelj... :D


 tukaj pa pozira v gozdu...


in še malo...


in firbca na vsaki gib ::)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2035 : 24 Oktober 2008, 19:03:57
Lustna pupika  :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


nina_

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2036 : 29 Oktober 2008, 13:09:16
Hej!

Lep pozdravček vsem. sem še nova v tem, tako da se zna zgoditi, da bom kaj zašuštrala  :)


Zelo, zelo lepe fotke Nelly. Če sem iskrena, so mi svetlejši prinašalčki lepši kot temnejši in tole tvoje bitjece je za pojest :)
Jaz sem tudi imela svetlo prinašalko 12 lepih (lepših, najlepših) let, v septembru pa je zbolela in smo jo marali uspavat. Še kar se ne navadimo, da je ni več. In sedaj gledamo in razmišlamo, za kakšnega kužka naj se tokrat odločimo, ker se kot ljubitelji hišnih ljubljenčkov (velikih in majhnih) ne moremo sprijazniti s praznim in pustim stanovanjem brez migajočih repkov. Moram pa priznat, da karkoli preberem, o katerikoli pasmi, mi je zlatko še najbolj pisan na kožo. In bila bi vam hvaležna, če bi mi kdo predlagal kakšne vzreditelje prinašalčkov. Pa ne moti me (oziroma bi mi bilo celo ljubše), če mi zna kdo predlagati, koga, ki ima nerodovniške prinašalčke, vendar da je vreden zaupanja.

Hvala za odgovore...

Nina



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #2037 : 29 Oktober 2008, 15:34:20
Psarna Taralinska? Moja LeeLoo je iz drugega legla.
Matejka je kot oseba izredno fajn in smo ostali dobri prijatelji.



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #2038 : 29 Oktober 2008, 17:06:58
malo pozno...pa vseno...sožalje za Lizo  :'(  :(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2039 : 29 Oktober 2008, 20:08:13
Hej!

Lep pozdravček vsem. sem še nova v tem, tako da se zna zgoditi, da bom kaj zašuštrala  :)


Zelo, zelo lepe fotke Nelly. Če sem iskrena, so mi svetlejši prinašalčki lepši kot temnejši in tole tvoje bitjece je za pojest :)
Jaz sem tudi imela svetlo prinašalko 12 lepih (lepših, najlepših) let, v septembru pa je zbolela in smo jo marali uspavat. Še kar se ne navadimo, da je ni več. In sedaj gledamo in razmišlamo, za kakšnega kužka naj se tokrat odločimo, ker se kot ljubitelji hišnih ljubljenčkov (velikih in majhnih) ne moremo sprijazniti s praznim in pustim stanovanjem brez migajočih repkov. Moram pa priznat, da karkoli preberem, o katerikoli pasmi, mi je zlatko še najbolj pisan na kožo. In bila bi vam hvaležna, če bi mi kdo predlagal kakšne vzreditelje prinašalčkov. Pa ne moti me (oziroma bi mi bilo celo ljubše), če mi zna kdo predlagati, koga, ki ima nerodovniške prinašalčke, vendar da je vreden zaupanja.

Hvala za odgovore...

Nina

Najprej si malo preberi teme rodovniški vs nerodovniški, ker je o tem tooliko napisanega. Da se ne boš prenaglila z nakupom.

Drugače pa najboljši psarni v Sloveniji sta Hoiker`s in Monte Gerass.