Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924452

nina_

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2040 : 31 Oktober 2008, 08:27:18
Mucika:

Hvala!

Lp, Nina



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2041 : 02 November 2008, 13:44:25
Ojla družba!

Malo naših slikc iz danešnjega jesenskega vandranja po okolišhih hribih :)

Tobi, skoraj takšnih barv kot jesensko listje :)

V diru skozi drn in strn :P :D

Tole je že rutina, nimam več besed...ista mlaka, isti cajt, vednooo

Midva mal pozirava :P

Na travci...


LP, Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2042 : 02 November 2008, 21:03:37
Tiya vidim da kar lepo uzivate  ;D Super super  :D

Midva sva bila danes tudi v hribih.. Pri ocetu na vikendu, in sva sla malo na sprehod okoli po gozdu..

Evo dve slikce (sicer slabe kvalitete, nazalost fotkane s phonom)
Tkole visoko sva bila (skoraj na Kal-u)


Tkole lustna idilicna potka je pa mimo travnikov



Lp.. ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2043 : 03 November 2008, 09:55:51
Naša mrcina ne uživa nikjer bolj kot v hribih in v vodi (če izpustimo blatne mlake)  ;D

Cosmo pa kot vedno - pravi lepotec :-*

Mi se drugo nedeljo odpravljamo na Mrzlico. Upam samo, da bo lepo vreme  :D

Lp, Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2044 : 04 November 2008, 12:02:41
Jaz imam pa eno lepo novičko :)

Ta vikend sva bila z Aaronom v Nitri na mednarodni razstavi. Aaron Baron je raztural in pobral CAC, CACIB, BOB, BOG in BEST OF DAY!!! Tako da smo namesto en dan, v Nitri ostali dva dni  ;D V BIS-u ga je potem premagal njegov 'kolega mops' iz Češke :)


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2045 : 04 November 2008, 12:16:25
ooooo :o liza- čestitke tebi pa Aaronu, res lepi rezultati, dej še kakšno slikico  ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2046 : 04 November 2008, 13:57:11
Lana, čestitke!! :o

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2047 : 04 November 2008, 14:56:54
Aron in Lana..odlična kot vedno! Čestitke  :-*
Bomo pa v živo še lakho kakšno rekli če prideta v Vrtojbo ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #2048 : 04 November 2008, 15:33:54
Čestitke!  :o



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #2049 : 05 November 2008, 09:46:09

Lana, čestitke!!

Ko sem brskala med španjeli sem našla eno slikco iz BIG.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2050 : 06 November 2008, 12:03:33
hvala za čestitke!

oo, suzica, kje si našla tole fotko?


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2051 : 12 November 2008, 21:55:08
Spet nekaj razstavnih novičk:

v nedeljo je Aaron ponovno osvojil CAC, CACIB in BOB, kasneje pa še BOG3. V Bis-ringu sva imela smolo,ker je bila pred Aaronom goneča psička, in mi je skoraj roko izpulil  :)

Imava pa z Aaronom trenutno eno novo pasjo družbo-Isabell iz Avstrije, ki bo na obisku kar nekaj mesecev :)
http://www.goldenretrieverzuechter.at/isabell.html
http://www.goldenretrieverzuechter.at/huendin.html


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2052 : 12 November 2008, 23:10:08
Cestitke Aaroncku  :)


Pa da pohvalim se ostale Hoikerje  ;) V soboto v Vrtojbi so se namrec spet super odrezali!  :o

- najmlajsa clanica Ulla je dobila zelo perspektivno in bila tretji najlepsi mladic razstave  :-* :-*
- Tango je med prvaki osvojill CAC, potem pa se CACIB, BOB in bil tretji v osmi grupi  :-*
- Figaro pa tudi lepo nadaljuje svojo razstavno pot, namrec v mladih je dobil PRM, ter povrhu vsega je bil se najlepsi mladi pes razstave  :o :-* :-* :-*

Cestitke Viktorju in njegovim zlatim  :-* :-* :-*


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2053 : 13 November 2008, 15:57:41
Lana te je bilo lepo je spet srečat (Ri je bla tudi navdušena  :D). Še enkrat čestitke tebi tako z Aaronom kot v SH (nič se ne pohvališ  :P). Seveda pa en velik bravo tudi vsem ostalim zlatkotom ki so paradirali po Vrtojbi  :-*

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2054 : 14 November 2008, 18:09:28
Čestitkeeee za vse lepeee rezultate :-* :-*!!

Na žalost pa iz moje strani ena slabša novička :( Včeraj zjutraj sm pri Tobiju na področju prsnice otipala bunko, veliko kar za dobro pest. Občutek je biu, kot bi potipala vodni balonček. Lepo mi je pustil vse pretipat, tudi ko sm malo stisnila ga ni nič zabolelo. Je pa tolko bolj meni nagnalo strah v kosti, saj je drugače norčav in igriv kot po navadi. No in sva šla dans k veterinarju, ki je ugotovil, da se je moral nekje malo bolj udarit in je ratala neke vrste oteklina, notri je prišlo še neki krvi in stvar se je povečala. Zj so mu vzeli ven vzorec te tekočine, v pondeljek imava pregled in če se stvar ne zmanjša tudi operacijo, da mu spunktirajo to tekočino ven....No, je pa dobil Tobi tud lepe pohvala za svoj izgled in dlako ::), kar me je po vsem tem spravilo v mičken boljš voljo.

Me pa kr vsakič strese, ko ga avtomatsko pobožam tam in upam, da ne bo stvar še bolj narastla.

Tak da držte pesti do ponedeljka za mojga kosmatinca.

Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2055 : 14 November 2008, 19:11:10
ohjoj..pa res nimajo sreče naši zlatkoti s tem. Ri je imela poleti tumor..žal se ni dalo rešit drugače kot z operacijo, potem pa ni in ni šlo z zdravljenjem rane...tako da vam res priželim čimboljšo rešitev, ker tega kar smo mi prenašali ne priželim prav nobenemu.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #2056 : 14 November 2008, 22:40:13
Tiya,

če te lahko kako pomirim s sledečim: moja LeeLoo (isto prinašalka) je imela podobno bunko takoj za sprednjo desno tačko.
Veterinar je vzel vzorec in potegnil ven vse, notri je bla tekočina pomešana s krvjo. Laboratorij je pokazal brez bakterij ali karkoli drugega.
Takoj mi je povedal, da se bo zadeva napolnila nazaj in če ne ob ok, da bomo dali drenažo.
Čez vikend sem ji sam potegnil še ven (imam opremo in izkušnje to početi) med tednom ji je ponovno veterinarka, ampak zadeva se je začela manjšati, vendar tako, da je najprej ratala okoli bolj trda. Veterinarka mi je lepo razložila, da vsakič, ko ji potegnemo tekočino ven, se okoli naredi kot nek ovoj, ki je trd, ampak posledično je lahko notri vsakič manj tekočine. Na koncu tekočine več ne more biti in otrdlina izgine. Pri LeeLoo je vse skupaj trajalo 3 tedne, ampak je zginilo popolnoma.

Razlog zakaj je do tega prišel nismo mogli ugotoviti, predvidevanja pa so: oprsnica (žulila), udarec med igro z Ayyo (druga psička, ki jo imam).

Upam, da te vse skupaj pomiri ali vsaj malo pomaga.

Lp.,
A.

Čestitkeeee za vse lepeee rezultate :-* :-*!!

Na žalost pa iz moje strani ena slabša novička :( Včeraj zjutraj sm pri Tobiju na področju prsnice otipala bunko, veliko kar za dobro pest. Občutek je biu, kot bi potipala vodni balonček. Lepo mi je pustil vse pretipat, tudi ko sm malo stisnila ga ni nič zabolelo. Je pa tolko bolj meni nagnalo strah v kosti, saj je drugače norčav in igriv kot po navadi. No in sva šla dans k veterinarju, ki je ugotovil, da se je moral nekje malo bolj udarit in je ratala neke vrste oteklina, notri je prišlo še neki krvi in stvar se je povečala. Zj so mu vzeli ven vzorec te tekočine, v pondeljek imava pregled in če se stvar ne zmanjša tudi operacijo, da mu spunktirajo to tekočino ven....No, je pa dobil Tobi tud lepe pohvala za svoj izgled in dlako ::), kar me je po vsem tem spravilo v mičken boljš voljo.

Me pa kr vsakič strese, ko ga avtomatsko pobožam tam in upam, da ne bo stvar še bolj narastla.

Tak da držte pesti do ponedeljka za mojga kosmatinca.

Tiya



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2057 : 15 November 2008, 11:03:22
alesh666 najlepša ti hvala za tale post!! Izgleda da sta problema popolnoma enaka. Tudi naš ima notri tekočino pomešano s krvjo. Sicer pa sem dans tudi sama opazila, da se je bunkica na mestu, kjer mu je veterinarka včeraj odvzela vzorec zmanjšala. Niso pa mi predlagali, da bi stvar lahko rešili tako kot ste jo vi, da bi mu potegnili tekočino ven še na ta način(večkrat). So pa rekli, da samo od sebe zagotovo ne bo izginilo. Če bi že imela kake izkušne s tem, bi verjetno tudi sama ukrepala, tako pa bomo počakali do ponedeljka, ko imava pregled in po potrebi tudi drenažo (bi mi mogoče hotel povedati kaj o tem postopku, lahko na pm, da ne bomo šli čist ven iz teme :) ). Drugače pa še 1x hvala!

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2058 : 15 November 2008, 12:34:24
tiya-držimo pesti da se Tobi čimprej pozdravi, bošček, sam upam da ga ne boli  ???



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2059 : 17 November 2008, 18:01:33
Oj!

Tobi je prestal operacijo. Se ni čez vikend bulica dovolj zmanjšala in so mu danes naredili drenažo. Revež je zj v povojih, ma pa spet to čast, da ostane v hiši. Zj je edini problem samo to, da ga ata in mama prepričata, da si bo pustil ne miru te obveze, kar pa je lažje reči kot narditi, saj ga moti vse kar je odvečnega na njem. ::) Z zobmi sicer ne more zraven, upam pa d se ne bo spomnu na zadnje tace in se začel praskat :-\ Bomo videli kak bojo preživeli noč :)

mika-nelly- pred operacijo ga bulica ni nič bolela, po moje se sploh ni zavedu da ma kj tam ker je pustil po mili volji vse pretipat in preiskat. Zj pa ga bo po moje malo bolelo, ko se mu bo zdravilo. Sam ga bota starša tak al tak po rokah nosla, tak d ne bi smelo biti prevelike panike ;) :)

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2060 : 17 November 2008, 20:16:46
Jooj, bogi Tobi..  :-* :-* Drzimo pesti, da bo sedaj vse ok, pa da se cimprej pozdravi  :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2061 : 18 November 2008, 12:27:14
no ja, upam da ga nebo bolelo, ko se bo zdravilo, prej bi ga znalo srbet, tak da bi znala zgaga bit, ja  ::)  samo da bo vse OK, sej se bo potrpelo  ::)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2062 : 18 November 2008, 12:35:47
mika-nelly kaj pa ti, bos pokazala kaksno novejso fotko tvoje lepoticke?  ;)

Aja no, pa da se se jaz malo pohvalim, pozivim tole temo z rezultati iz frizbija.. Pretekli vikend je bila 4 Fun tekma v Tivoliju, ki sva se je udelezila. Imeli smo dve disciplini, Timetrial in Minidistance. Sodelovala sta dva zlatkota, Ajka in Cosmo, in enemu je slo bolje v Minidistancu, drugemu v Timetrialu. Za Ajko lahko rapgirl napise rezultate, za Cosmota jih bom pa jaz  :D In sicer, od 17 prijavljenih v Timetrialu sva pristala na (nehvaleznem ampak odlicnem) cetrtem mestu!!!  ;D ;D

Evo par fotk (slikala je zoe)
Oba


"Ga ze imam!"  :D


Moja posast / krokodil / hud pes  :D :D :D



Lp..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2063 : 18 November 2008, 15:29:44
wow,cosmo v akciji,ovčka zakon slikice... :o
ja midve se zadnje čase pripravljamo za izpit A,gremo probat,mamo 7.12. datum,bomo prijavljene pod nerodovniške  ::)

evo slikice,najprej ena pozerska  ::)


pol pamalo akcije... 8)


in še malo...



ine še malo poziranja...z nasmeškom



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2064 : 18 November 2008, 15:31:49
no ni nam vse v en post stalo  ::)

ja,kje smo ostali,ena pozerska,z nasmeškom  8)



in  :-* :-* žogica za konec




*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2065 : 18 November 2008, 15:41:08
Zakon, vedno več frisbee goldens tlele ;) :D.

Mika nelly tudi mi2 se pripravljava na izpit..bbh sicer :). Zakaj pa bo prijavljena kot nerodovniška?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2066 : 18 November 2008, 17:32:12
Zakaj pa bo prijavljena kot nerodovniška?

To tudi mene zanima?  ???

Drugace pa, lepa punca je..  :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2067 : 18 November 2008, 21:19:06
Sara, hvala za čestitke ;) Tudi vaju je bilo lepo videt po dolgem času!!

Ovcka:fotke so the best, sploh tista 'krokodil'  ;D ;D ;D

Veliko sreče vsem na prihajajočih izpitih!Bomo stiskali pesti;)

Tiya:želim čimprejšnje okrevanje Tobiju!


tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2068 : 19 November 2008, 08:45:12
Tudi mi smo bili z  Hoikerjem v soboto na razstavi CACIB Sempeter, in smo se odrezali vec kot odlicno!
- Hoiker's Exotic Sweet Dreams - baby class - very promising 1, BIS3 puppy
- Blue Sky Happy Company - junior class - exc.1, PRM, BIS junior
- Nice Brad Happy Company - champion class - exc.1, CAC, CACIB, BOB, BOG3

LIZA cestitke tudi tebi za dosezen R.CAC v razredu sampionov :)

V nedeljo nas pa ni bilo, saj sta Viktor in Silva nadeljevala uspesno razstavno ^^turnejo^^  in sta sla v Italijo ;D ;D

LP Anja



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2069 : 19 November 2008, 08:47:59
nerodovniška  :D
zato ker je premlada, jutr praznuje 10 mes, mora pa za ispit A imet min. 12 mes

sam je moja bejba tako pametna  ::) da gremo probat prej, sam pol pa za res, ko bo dovolj stara  ;)