Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924150

tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2070 : 19 November 2008, 08:54:12
Opsa, sele zdaj sem videla da je ze ovcka dala gor rezultate... ;D


Lp Anja



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2071 : 19 November 2008, 09:40:39
nerodovniška  :D
zato ker je premlada, jutr praznuje 10 mes, mora pa za ispit A imet min. 12 mes

sam je moja bejba tako pametna  ::) da gremo probat prej, sam pol pa za res, ko bo dovolj stara  ;)

Kako boš šla delat izpit z 10 meseci? A prav uraden izpit? Ker upam, da se zavedaš, da preveč tvegate (tudi društvo in inštruktor). Ker KZS preverja starost psa na VURSU (preko podatkov na čipu).



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2072 : 20 November 2008, 07:05:08
ne uraden, ne

sam gremo probat, če bi nam ratalo, nebo nikamor napisan to, pol pa drugo leto marcam pa gremo prav uradno delat A, pol pa spomladi bbh

sej jaz nebi šla, sam me je inštruktorica nafehtala, da gremo probat, ker res mala obvlada... bomo še videli kaj bo, ker ima inšt. en teden prej ipo1, pa bo pol vse dogovorjeno dokončno, sam midve vseeno se pripravljava, nemoremo počivat zdej  ::)



pupika

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2073 : 20 November 2008, 20:22:01
Lep pozdrav vsem!
Imam zelo velik problem.Doma (v stanovanju) imam nešolanega 2-leti starga samca zlatega prinašalca.Njegovo vedenje je postalo obupno in razmišljamo o tem,da nas bo moral zapustiti.Zelo rad ima vse tri družinske člane, vendar si ne pusti nikomur ukazovati.Vedno, ko ga želi kdo "kregati" zanče renčati. Brata je celo že hotel ugrizniti. Kregali smo ga, pa ni nič pomagalo. Sedaj je začel celo lulati po celem stanovanju. Uničil nam je parket in z mamo sva čisto obupani.Peljemo ga najmanj trikrat na dan na sprehod, ki je daljši kot 20 minut. Ko pridemo s sprehoda, se polula. Če mora ostati sam doma, se polula, pa čeprav smo ga, preden smo zapustili hišo, peljali ven.Nekega dne smo ga pustili zunaj pred hišo in je bil zelo priden.Ko smo ga spustili noter, se je polulal.Ko je bil še majhen nam je razgrizel omaro in vrata, ker je moral biti sam doma.Tudi na sprehodih je začel vlečti "kot norec".Če pa ga spustimo ne hodi več po travi, ampak skoči pred avto, ki mu pripelje nasproti.Vem,da smo naredili napako,ker ga nismo šolali in ker nismo bili bolj strogi z njimi.Ampak težave se samo stopnjujejo.Bi mu kastracija pomagala?Lahko karkoli storimo? Obstaja kakšna možnost, da ga ne "damo proč"?
PROSIM, SVETUJTE MI!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2074 : 20 November 2008, 21:45:15
pupika kot prvo, problemi so se zaceli pojavljati sele sedaj? Kaj pa pretekli dve leti???

Kot drugo, nikoli ni prepozno za pasjo solo. Pozanimajte se malo v vasi okolici, najdite dobro solo in ga peljite na tecaj (ce ga ze sami niste zmozni obvladati ocitno potrebujete pomoc). Kajti seveda je najlazja in najbolj enostavna resitev oddaja, ampak, dajte se malo potrudit?!

Kot tretje, trikrat na dan po 20 minut je premalo. Dvakrat po 20 minut in vsaj enouren aktiven sprehod (aktiven pomeni, laufanje za zogicami, ucenje, igranje), in bo doma veliko bolj priden. Pac treba ga je zaposlit, ni dovolj samo en sprehod okoli blokov. Ce skace pred avtomobile ga pac peljite nekam kjer ni ceste, ter ga zdivjajte.

Kot cetrto pa, ocitno vam je "mali" zrasel cez glavo. To pa je to, ko ljudje kupujejo zlate prinasalce, in mislijo da bojo dobili idealne druzinske clane, ki ze vse znajo. Ampak tudi z zlatkoti se je treba toliko ukvarjati kot s kaksno drugo bolj zahtevno pasmo. Kajti ceprav veljajo za druzinske pse so precej trmasti, in ob napacni vzgoji pride do ravno take situacije, kot jo imate sedaj doma. Zato pa tudi je najvec ugrizov ljudi v Sloveniji ravno od zlatih prinasalcev (no, vsaj bilo je par let nazaj).

Torej, povzetek: obvezno v solo, obvezno na daljse sprehode, psa utrudit, da doma ne bo uniceval in delal skode. Glede rencanja pa ne vem kaj naj recem. V drugacni situaciji bi rekla, da ko zarenci nad clana druzine dobi eno okol kepe, ampak, ker vasega ne poznam, ne vem kako bi odreagiral. Sploh ker ste mu rencanje ze dovolili. Tako da, v soli vam bodo tudi to vedeli svetovati.

Zaenkrat toliko. Pa veliko srece!


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2075 : 21 November 2008, 09:01:32
ja se v popolnosti strinjam z ovčko

pupika-mislim pa da se vaš pes tako obnaša do vas ker se ma za "gazdo", se pravi da vas obravnava tako, kot da niste vredni, da bi vas spoštoval,
 lulanje pa - on označuje svoj teritorij, kar se navezuje na to kar sem gor napisala.
 renčanje je pa čisto opozarjanje in spet dokazovanje svojega stava

ja nasvet, nujo poiščite pomoč strokovnjaka, boste pa v popolnosti mogli spremenit svoj stav do psa, pes vas mora spostovat, v vas videt nekaj več, nekoga vrednega in pametnega, ki se ga splača sledit, upam da vam uspe, pot bo trnova, ampak z voljo in doslednostjo vam do ratalo, nekarte obupat... 

želimo vama veliko uspeha



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2076 : 21 November 2008, 12:37:56
Mislim, da bi bil vse pse potrebno peljati vsaj v malo šolo, sploh pa pse, ki živijo v družinah. Da se naučijo manir in predvsem, da se vi naučite kako ravnati s psom. Pes ni igrača brez čustev, ki ko ti preraste čez glavo kar proda ali odda. Treba se je zavedati, da bo pes če bomo imeli srečo živel z nami vsaj 15 let.

Za malo šolo ni nikoli prepozno in mislim, da nad svojim psom ne smeš nikoli obupati. Seveda se ima vaš pes za glavnega v hiši in to je treba čimprej spremeniti. Vi ste vodja krdela in noben drug. Vas mora uboogati. Spet pa ne tako, da ga tepete in podobno. Ubogati vas mora iz spoštovanja, ker ste dober in pravičen vodja krdela in ne iz strahu.

Tako kot je Ovčka predlagala: obisk kvalitetne pasje šole ne more škoditi in mislim, da je pri vas že nujno potreben. Če nam poveste iz katerega konca ste vam mogoče pomagamo poiskati pravo in kvalitetno šolo.

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2077 : 21 November 2008, 22:55:58
Oj!

Končno je petek in jst sm danes po hitrem postopku prišibala iz Ljubljane, da sm vidla kako gre mojemu bolniku ::). Po pričakovanjih si je ze v prvi noči po operaciji uspel skor čisto odstranit povoje, tak da je šel ata zju3 namesto v službo nazaj na veterinarsko postajo :-\. Sicer mojima dvema ni blo najbolj jasno kako si je to uspel naredit, glede na to da je biu operiran na takem mestu, kjer z zobmi skor ni moglel zraven.Naša žvau pač ne prenese nič drugega na sebi kot svojo lastno dlako, pa se lohk mi vsi na glavo postavmo. Po pričakovanjih ga je nato doletel satelit in revež se je vdal v usodo. Po 2 dneh so mu vse skupaj še enkrat zamenjali (tokrat je bilo tako rečeno), ampak na žalost bolj slabo povili, tak da je biu večraj zvečer spet brez vsega. No pol sta ga pa starša vzela v svoje roke in mu tam kjer so ostali šivi nekako prelepla z obliži in stvar drži + ga sploh ne moti :). Sm pa opazla dans, da je en šiv malo slabši, ker mu je popoldne ko smo mu zamenjali obliže začelo malo ven kapljati. Je pa čisto nesrečen, ker ne sme hodit na daljše sprehode in še bolj počasi se more gibat, njega pa po 5 dneh "počitka" razganja od energije...

Takle mamo :)
Njegova bolniška soba: Jst čist srečna, da je pes lohk not, mami se pa sam za glavo drži ::)


Zaradi ene cevčice, ki jo je moral met notr še 2 dni po operaciji, ni mogel drugače ležati kot takole:


Bogi Tobi


Še bolj bogi Tobi... Srce parajoč pogled...


Tuki se malo vidi, kje je bila bunkica


Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2078 : 22 November 2008, 12:10:32
Ojoj, bogi bolnik  :-* :-* :-* Ampak glavno, da se pozdravite, pa ceprav mora sedaj mirovati..

Prenesi mu ful  :-* :-* od naju dveh  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2079 : 23 November 2008, 18:08:40

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2080 : 23 November 2008, 19:50:54
Ovcka, kok si naučila mačko dat tačko :o :o??? Ful sta the best  :D

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2081 : 24 November 2008, 14:45:17
jaaaa ovčka  :o super sta,full dobro za videt,res  :D


tiya, tobi pa res zgleda bogi,naj se čimprej pocajta

midve pa po tem vremenu takole zgledava,po sprehodu ::)


kaj previš,asem fajn ;D




LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2082 : 27 November 2008, 15:08:53
Ena fotka Aarona iz Vrtojbe:





mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2083 : 28 November 2008, 09:25:55
LIZA-Aaron pa čist s ponosom pozira,kot pravi dedc  ::)

no midve pa v tem ledenem jutru...
najprej en pozdravček vsem skupaj iz Bele kajine


sicer nimamo snega,je pa mraz,enako zanimivo... 



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2084 : 02 December 2008, 20:58:38
Nasa nova miselna igra Dog Fighter;D ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2085 : 05 December 2008, 17:44:38
Tiya- kako je Tobi, nelly mu pošilja :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2086 : 09 December 2008, 20:29:23
hej

Ena novicka iz Hoikerjevega tabora  ;)

V nedeljo na razstavi v Welsu v Avstriji je najmlajsa clanica Ulla (Hoiker's Exotic Sweet Dreams - sest mesecev in pol je komaj stara) lepo nadaljevala svojo razstavno pot.. Namrec v svojem razredu je dosegla odlicno oceno, na koncu si je pa prisluzila se naslov BIS!!  :o :o :o

Cestitke!!!  ;D ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Miss Teja.

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
Odgovori #2087 : 09 December 2008, 21:05:02
Živjo,
sem lastnica ZP-ja Oskarja, ki bo 12.4 dopolnil dve leti.

Fotka Oskarja dan po kastraciji


Oskar


Generalka za BBH izpit, ki smo ga uspešno opravili :) Foto: Ajda Straus


Lp,
Teja

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
~Josh Billings


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2088 : 09 December 2008, 21:59:35
Evo, prilagam se dve fotki Ulle iz Welsa  ;) ;)

Na stopnickah  ;D


 :-* :-*



Lp,
Maja :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2089 : 09 December 2008, 23:11:06
Teja zadnja slikca je fajn, vsi na snegu. :D Pridni!

Ulla je pa res cuker in pol. :-*



Miss Teja.

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
Odgovori #2090 : 09 December 2008, 23:56:35
Lep pozdrav vsem!
Imam zelo velik problem.Doma (v stanovanju) imam nešolanega 2-leti starga samca zlatega prinašalca.Njegovo vedenje je postalo obupno in razmišljamo o tem,da nas bo moral zapustiti.Zelo rad ima vse tri družinske člane, vendar si ne pusti nikomur ukazovati.Vedno, ko ga želi kdo "kregati" zanče renčati. Brata je celo že hotel ugrizniti. Kregali smo ga, pa ni nič pomagalo. Sedaj je začel celo lulati po celem stanovanju. Uničil nam je parket in z mamo sva čisto obupani.Peljemo ga najmanj trikrat na dan na sprehod, ki je daljši kot 20 minut. Ko pridemo s sprehoda, se polula. Če mora ostati sam doma, se polula, pa čeprav smo ga, preden smo zapustili hišo, peljali ven.Nekega dne smo ga pustili zunaj pred hišo in je bil zelo priden.Ko smo ga spustili noter, se je polulal.Ko je bil še majhen nam je razgrizel omaro in vrata, ker je moral biti sam doma.Tudi na sprehodih je začel vlečti "kot norec".Če pa ga spustimo ne hodi več po travi, ampak skoči pred avto, ki mu pripelje nasproti.Vem,da smo naredili napako,ker ga nismo šolali in ker nismo bili bolj strogi z njimi.Ampak težave se samo stopnjujejo.Bi mu kastracija pomagala?Lahko karkoli storimo? Obstaja kakšna možnost, da ga ne "damo proč"?
PROSIM, SVETUJTE MI!

pupika prvo kar bom napisala je to, da se psa ne da kar tako proč, ko pride do težav. Ker težave niste odpravljali sproti je čas, da to temeljito začnete, saj se je pes očitno povzpel po lestvici. Mislim, da je v vašem primeru največji problem vaša avtoriteta. In še nekaj, težav nikoli ne rešujemo s prisilo.
Najprej bi ti svetovala, da začneš nujno s šolanjem psa. Če boš veliko trenirala s psom, se ta zaposli, poleg tega pa si boš s šolanjem na nek način ustvarjala avtoriteto. Zagotovo je v tvoji bližini kakšna dobra pasja šola, kjer lahko tudi vaditelja vprašaš za nasvete glede vzgoje. Glede šolanja in upoštevanja morate biti vsi v družini dosledni, saj boste samo z vztrajanjem dosegli učinek. Avtoriteto si lahko pridobivaš na različne načine npr. psu ne dovoliš, da spi na sedežni, ne dovoliš mu na posteljo, ko gresta s psom ven ga daj na sedi, in šele ko boš ti prestopila prag in ga poklicala, lahko priteče... to seveda ne pomeni, da pes nikoli več ne bo smel na posteljo, temveč vsaj toliko časa, da dojame kam spada po lestvici. In pa seveda biti morate DOSLEDNI in vztrajni.
Glede sprehodov. Trikratni 20minutni sprehodi se mi zdijo premalo, vsaj enkrat na dan ga peljite na daljši, aktivni sprehod.
Se pes celotno polula notri, ali markira stanovanje? Je mogoče, da je kaj zdravstveno narobe? Mislim pa, da vaš pes lula notri iz protesta. Pa smo spet pri avtoriteti.
Glede grizenja. Normalno je, da ko je pes mladiček gloda stvari. Če nočemo imeti zglodanega pohištva, ga zaposlimo s kakšnimi govejimi kostmi, kongom itd., če še to ne pomaga mu kupimo hišni boks in ga začnemo privajati nanj. Hišni boks je super za več stvari, npr. pes ga vzame za svoj brlog, pes je varen, saj ne more zgristi kakšnih električnih žic, super je za potovanja itd.
Glede vlečenja, smo pa spet pri točki šolanja. Psa morate nujno začeti šolati. Naš Oskar je, ko je prišel v puberteto vlekel kot norc, vendar smo to takoj začeli odpravljati, obiskovali smo kvalitetno pasjo šolo in danes lepo hodi na flexiju.
NIKOLI, ampak res nikoli ne spuščajte svojega psa s povodca. Sploh v vašem primeru, kjer pes ne obvlada poklica in poleg. Sploh pa ne razumem kaj vam je, da ga spuščate ob cestah?? Kaj pa ko ga bo zbil avto? Bo pes kriv, ker je brez povodca ali vi, ki ste ga spustili? Ali je sprehod brez povodca res vreden njegovega življenja?

Kastracija je definitivno pozitivna stvar, vendar ne bo rešila tegob, vsaj vseh ne. Bo pa pomagala. Te težave boste prebrodili izključno z doslednim šolanjem in avtoriteto.

In za konec,
ogromno lahko storite. Vse je na vas, zato čimprej začnite s šolanjem in prevzgojo.

Veliko vztrajnosti vam želim!

Lp,
Teja

+1

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
~Josh Billings


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2091 : 10 December 2008, 20:54:30
mika-nelly Tobi je že v popolni formi :) Kakor hitro so mu odstranili šive, je biu čist vesel, da je lahk šel na svoj običajen sprehod. :D  Se še mu pa vedno pozna tam, kjer je bila bulica. Ima še vedno manjšo zatrdlino, ki pa naj bi izginila v roku 3 tednov.

Miss Teja, tvoj Oskar je pravi srček :-*!! Sploh tista slikca, k leži na kavču, kter pooogleddd :D Se pa popolnoma strinjam z vsem, kar si napisala v svojem zadnjem postu!! Tudi pri našmu pesjanarju se vidi, na katerih področjih smo bli vztrajni in kje smo mal preveč popuščali. Vztrajnost nam je zdej poplačana, tisto popuščanje pa počasi odpravlamo, čeprav čisto prov pa ne bo nikol vse, ker je zverina dost razvajena ::) :)

Je pa v ponedeljek, 8.12, moja "mala" zverinica dopolnila 3 leta :D :-* Kako hitro gre čas...


If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2092 : 10 December 2008, 21:09:29
Tiya super da je Toby spet v dobrem stanju ;) Torej ni blo tako hudo vse skupej :)

Oskar zgleda res fensi ja ;)...s kje pa prihaja?

In čisto mimogrede..imamo potrdilo da imamo psa ki se zna obnašat v urbanem okolju aka..nardili smo bbh :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Miss Teja.

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
Odgovori #2093 : 10 December 2008, 23:58:36
Tiya teme ne spremljam od začetka, pa me zanima kaj je bilo s Tobyjem? Me pa veseli, da je že vredu  :)

Pogled Tobyja z ovratnikom na glavi mi je pa zelo poznan ;D

Takole je Oskar gledal po kastraciji.

Ja, Oskar je naš prvi pes in priznam, da smo naredili veliko napak kar se popuščanja tiče, vendar smo hvala Bogu začeli to bolj kot ne postopoma odpravljati, tako, da zdaj ni kakšnih težav. Moram priznati, da sem kar ponosna na nas, glede na to, da smo bili popolnoma brez pasjih izkušenj.  Zna pa biti kar problem, sploh pri zlatkotih, ki jih včasih trma daje :) Je pa tudi naš Oskar močnoo razvajen. Hja, pa saj je tako tudi prav :P

Čestitke Tobyju za tretji rojstni dan :-*

*sara* Oskar je iz štajerskega konca, je pa na žalost eden iz med nerodovniških ZP oz. mešanček. Čeprav je Oskar zame najboljši in najlepši pes, vem, da nikdar več ne kupimo psa brez rodovnika. Hja, na napakah se učimo in nas je izučilo :)

Čestitke za opravljen BBH! :o Tudi mi smo ga opravljali 29.novembra in smo ga tudi uspešno opravili :D

Lp,
Teja

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
~Josh Billings


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2094 : 11 December 2008, 06:29:56
Tiya cestitaj Tobiju za tretjo svecko se v nasem imenu  :-* :-* :-*

Miss Teja. a si le nasla se ta forum  ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2095 : 11 December 2008, 06:51:41
...meni se pa zdi, da ma Ovčka neki za pokazat :D >:D >:D ane? :P

...sledi svojim sanjam


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2096 : 11 December 2008, 07:07:02
...meni se pa zdi, da ma Ovčka neki za pokazat :D >:D >:D ane? :P

No ja no.. Ce mislis postrizenega Kozmica, pol ne  :P Komu se ga pa da gledat  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2097 : 11 December 2008, 11:24:35
toby tako smo veseli da si OK, vse najboljše za 3. rojstni dan  :-* :-*

oskar je tud lepi...lepo da ste ga kastrirali  ;)

no ovčka, tebe je pa za po riti...veš da zmeraj rad pogledamo lepega Cosmota, ti ti...

no da se še ja malo pohvalim, kot sem že prej omenjala, 7.12.2008. smo v našem društvu organizirali izpite, sodnik je bil dobre volje, pa še cajt je mel...no je sodil še nam "premladim" dobili bomo priznanje od društva  ;)

nelly je neuradno naredila izpit A, 93 pik- bravo Nelly

s tem da je psica, ki je z njo delala, čist znorela na poligonu in mojo dvignila iz odlaganja  ::) jo čist razdražla, no vseeno kljub temu je pupika razturala...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2098 : 11 December 2008, 13:01:49
mika-nelly cestitke  ;)
 
No, pa da ne bom zleht, evo tri slikce postrizene posasti  ;) :P

No le poglejte me..


..a sem lep? Tudi s te strani?


Vazic  :P :P



Lp  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2099 : 11 December 2008, 13:50:15
Meni je bil z grivo bolj všeč. Prav smešni so mi ZPji ko so "oskubljeni" po vratu  :D Sorry ne morem se zadržat. Kdo ve zakaj so se začeli ZP strižt?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!