Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924042

mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2100 : 11 December 2008, 14:26:46
opa kakšen važiček  ::) zakaj se mu pa smrček ne nazaj obarva  :-\

čara, če so ti bolj všeč z grivo...evo ene...




*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2101 : 11 December 2008, 15:32:02
Bravo nelly!!  :o  :o

Ovčka..ap izdaj mi ti formulo kako ti ga rata tako naglih postrič..js se martram in martram pa se vedno kje dobi kašna "štenga"  :'(  :'(

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2102 : 11 December 2008, 17:26:04
čara pac, ker greva januarja na razstavo je tole nujno potrebno.. Sodniki (vsaj vecina) ne marajo ce pripeljes nepostrizenega. Jaz sem se takole oskubljenega ze navadila  ;)

mika-nelly ah, tale nas smrcek.. Prvo zimo je bil smrcek uredu, lansko zimo je malo posvetlil, cez poletje je malenkost nazaj potemnel ampak cisto do crnega ne, letosnjo zimo ko so pa res nizke temperature ima pa ze cist svetlega  :( Ne vem, men je ful bolj vsec crn smrcek, ampak nimamo kaj.. Fora pa je, da to menda ni nasplosno slaba pigmentacija, ker na jeziku ima se vedno crno liso (kot njufko), dlesni ima cisto crne, ampak samo malo mu pesa pigmentacija nosu. Sem pa danes eno stvarco narocila, ki baje pomaga ravno za to.. Bomo videli....

*sara* ej sorci, lahko ti samo povem kako izgleda.. Namrec bil je pri tazaresnem frizerju, nisem ga sama  :P Kakor sem gledala uporablja stiri stvari, navaden glavnik z zobmi, navaden trimer, trimer z vrtljivimi zobmi in pa nazobcane dvostranske skarje.. Najprej potrima z enim trimerjem, pol z drugim, potem pocese dlako navzgor, ter kar je ostalo viska poreze s skarjami (od spodaj navzgor, nikoli pocez). In to veckrat ponovi dokler ni vrat tak kot ga vidis na fotki  :)
Ce bi jaz imela vso to "orodje" bi mogoce tudi poiskusila, videla pa sem, da jaz z dvostranskimi skarjami nikoli ne naredim takega kot ona se s trimerjem zraven.. Pa seveda, rabis bit se malo umetnika zraven (kar pa ne vem ce jaz ravno sem).. :)


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2103 : 11 December 2008, 18:06:07
Oh groza..  ::)  ::)...to je pa res že cela ceremonjada  8).
Morebiti bi blo res vedno treba strič od spodi navzgor ...amapk js se potem tega naveličam in gremo tudi malo počez  :-[..zato najbrš ta rezultat. S trimerjem pa nevem kolk si kej upam provat..nič, še mal bom poeksperimentirala, potem bojo pa tudi pri meni verjetno morali profiji imet prste umes (Lana  :)). Se pa trudim med razstavami da sama rihtam vsaj približno, ker kot je ovčka povedla, prvič ti je res šok, potem pa ti rata prav smešno ko ni postrižen, kot nebi bil zrihtan (pač moč navade..ne mislim s tem da tisti ki ne strižejo nimajo urejenih ali poskrbljenih psov, da ne bo prišlo do napačnega razumevanja  :-[)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #2104 : 11 December 2008, 19:39:01
Hvala vsem za čestitke!! Jih sporočim Tobču, ko pridem jutri domov :D ;D

Men je Cosmič tud bolj všeč z grivo :D.Sam če pa hoče bit slaven, mora sledit modnim trendom :D :P Tako dlako, k jo ma Cosmo, jst pogrešam pri našmu Tobiju. Za zlatkota ma prekratko dlako, kar je verjetno posledica njegovega nerodovniškega porekla. Pa vsaj prišparamo pri frizerju :P :D

Miss Teja iz kterega dela Štajerske si? Sam je pa tale tvoj Oskar car, da takle kraljuje na sedežni. Naš ni tak daleč prišel, sta mela z mami vojno za kavč. Mami je zmagala ::)...
Kaj je pa blo Tobeku, si pa lahk prebereš na zadnji in predzadnji strani, da ne bom spet obnavljala cele zgodbe ;)


If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Miss Teja.

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
Odgovori #2105 : 11 December 2008, 22:12:56
Ovcka ja seveda, sem se vam morala pridružiti še tu :) .
Če bi se morala odločiti, bi se seveda odločila za "grivaste" zlatkote, vendar zaradi postriženega vratu pride še lepše do izraza Cosmotova elegantna glavica.  :-* lepotcu
Glede smrčka je pa pri nas tako, da ima Oskar čez zimo smrček za odtenek ali dva svetlejši. Lansko poletje se je obarval nazaj na črno, upam, da bo tako tudi letos.

mika - nelly
ja, sem tudi jaz vesela, da smo se odločili za kastracijo, saj res prinese same pozitivne lastnosti. Če bi se ponovno odločali, bi se še enkrat odločili ZA kastracijo. Je pa tako, da Oskarja tako ali tako ne bi imeli za razplod, saj je nerodovniški, nerodovniške vzreje pa niti pod razno ne podpiramo.

Tiya Jaz in Oskar sva iz Velenja. Iz kod pa ste ostali?
Hehe, glede sedežne je pa tako, da si jo je Oskar popolnoma prisvojil in čez dan ves čas lenari na njej, ponoči pa odide spat na svoj Comfort, ki je poleg moje postelje. Takrat ko Oskar še ni imel Comforta, se je pa ponoči razkomotil čez vso mojo posteljo, da sem se zjutraj zbujala popolnoma stiščana ob steni, gospod Oskar pa z vsemi štirimi od sebe. Sem vesela, da imamo zdaj Comfort :P

Kaj pa ostali? So vaši zlatkoti v stanovanju ali zunaj?



Takole še niti ni hudo, vendar ko se pa popolnoma raztegne, takrat je pa kriza :D


Oskar na svojem Comfortu


Zehanje :o

Lp,
Teja

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
~Josh Billings


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2106 : 12 December 2008, 08:48:49
ovčka, držimo pesti da bo smrček spek črn...
a si mogoče probala z vitaminčki, jaz sem brala da ko odornost pade, da se rad smrček razbarva, zdej moji so se vnela oči, smo uspešno pozdravili, ampak navmes so se ji po smrčku naredile kot ene roza pikice, pa smo z vitamini v enem tednu imeli spet črn normalen smrček...

miss Teja, vidim da je oskar že ok, ima lepo posteljco ::) važič, pa še tvoji si je prilastil  :P

*sara* hvala  ;)



Miss Teja.

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
Odgovori #2107 : 12 December 2008, 12:59:03
Oskar je bil kastriran že konec julija, tako, da je popolnoma vredu ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
~Josh Billings


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2108 : 12 December 2008, 17:16:27


Generalka za BBH izpit, ki smo ga uspešno opravili :) Foto: Ajda Straus


Lp,
Teja

Miss Teja, a je bil vajin sošolec nemški ovčar Dall? :o Ker mi je njegov lastnik ravno včeraj poslal čisto isto slikco, kot je tvoja :)

...sledi svojim sanjam


Miss Teja.

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
Odgovori #2109 : 12 December 2008, 22:14:59
Dina, nismo bili ravno sošolci, ker je bil on že v nadaljevalnem tečaju, smo pa skupaj opravljali izpit. :) Je pa Dall super dečko :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
~Josh Billings


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2110 : 12 December 2008, 22:24:21
:) Dall je bratec od moje Dinčke :) Saj se mormo enkrat zmenit, pa se zapeljat do šentjurja, da ga malo vidimo... ;D

...sledi svojim sanjam


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2111 : 13 December 2008, 11:17:25
Oskar je bil kastriran že konec julija, tako, da je popolnoma vredu ;D

aha  ;)

pa čestitke Oskar za opravljen bbh  :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2112 : 13 December 2008, 22:46:44
hej

Da se tukaj malo "reklame" naredim, ce kdo slucajno isce mladicka  ;)

V hrvaški psarni zlatih prinašalcev Happy Company se je včeraj 12.12.2008 skotilo 8 zlatih prinašalcev! Od tega je 5 fantkov in 3 punčke. Leglo je zelo perspektivno z zelo lepim rodovnikom.  ;D

Ce koga zanima, vec podatkov v njihovi temi.. :)


No, moja zvau je pa danes dobu malo zgodnje bozicno darilo  :D Pa da ne bom povsod lepila slikic, preberite si mojo temo.  8)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2113 : 21 December 2008, 20:22:41
Naša kekca...
Rumba




in Smart





Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2114 : 21 December 2008, 20:36:29
Vau Nina :o Kje ste pa našli toliko snega?

...sledi svojim sanjam


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2115 : 21 December 2008, 20:38:49
Vau Nina :o Kje ste pa našli toliko snega?

20 min. stran od doma... na Jezerskem ::) Saj ga ni bog ve kaj, ampak malo za posankat in za pse zlavfat pa je ;)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2116 : 21 December 2008, 20:40:45
Srečneži...mi smo ga imeli en cel dan malo za vzorec :( Na naslednjo porcijo pa še vedno čakamo... A se ga da kakšen kubik naročit na pasji.net? :D ;D ;D

...sledi svojim sanjam


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2117 : 25 December 2008, 19:08:56
Vesel božič in srečno novo leto vam vsem želimo Lana, Aaron in Biba  :-*



arhi

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2118 : 27 December 2008, 08:16:00
Najprej vsem vam in vašim goldijem vesele praznike, pa čim manj petard.

Sama sem pred dobrim tednom zaradi raka izgubila 8-letnega prinašalca Maja. Vse skupaj se je zgodilo zelo hitro. Novembra povečana ščitnica, pregledi, testi, operacija. In ko so odstranili ščitnico so med operacijo ugotovili, da ima zelo invazivnega raka. Druge izbire kot da ga pustim spati, nisem imela. Če bi ostal z mano, bi namreč živel še nekaj mesecev, maksimalno. In to v bolečinah. Tega pa ne privoščim niti deževniku, kaj šele mojemu najboljšemu prijatelju.
Ker pa brez pasje ljubezni pač noben pravi ljubitelj teh živali ne more živet, počasi razmišljam o tem, da bi si spomladi ali poleti nabavila novega. Seveda so prinašalci na prvem mestu.
Zanima pa me koliko dandanes stanejo rodovniški prinašalci? Da vem koliko na stran dajat.  ::)

Mimogrede, lepo je gledati vaše lepotce in lepotice. Ugotavljam, da imam sama skoraj identične slike.  :)
Uživajte z njimi maksimalno!



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2119 : 27 December 2008, 09:36:36
Po mojem stane rodovniški zlatko nekje med 800 in 1000 eur (govorim za Slovenijo). Če me spomin ne vara imajo ravno zdaj pri Hoikerjih mladino :)

...sledi svojim sanjam


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2120 : 27 December 2008, 10:37:23

:)


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #2121 : 02 Januar 2009, 18:38:52
Živjo!

sem nova na tem forumu in kot vsem vam tudi meni polni življenje zlata prinašalka :: Luna ;D
aprila bo stara že 4 leta. luna sicer ni rodovniška, ampak, če bi se zdaj odločala za psa bi ga ta definitivno imel.

lep pasji pozdrav
 :)

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #2122 : 02 Januar 2009, 18:43:43

no taka zgleda po včerajšnjem norenju po snegu ;D

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2123 : 03 Januar 2009, 11:27:42
Yaya, dobrodošla na forumu  ;D

Luna se pa tako 'modro' drži na spodnji fotki :) Še kakšno fotko prilimaj ;)


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #2124 : 03 Januar 2009, 12:58:52
Oila!



še dve slikci naše. ;D

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #2125 : 04 Januar 2009, 19:20:48
se spet javljam! :)

še ena slikca, kjer naša "kosmata rit" pozira :P
:::


no, temu snežaku smo naredili oči in usta iz pasje pašte. danes pa je pašta skrivnostno izginila.  ???sem vprašala Luno, če kaj ve o tem, pa je rekla, da ne. se mi zdi pa zelo nenavadno, saj sem v snežaku videla odtise, ki so zelo podobni tačkam naše kužike.. ;D :P nevem...bo treba še malo raziskat! ;) ;D

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2126 : 06 Januar 2009, 15:08:15
Dobrodošla med nami ;). Res posrečena tale tvoja Luna, a ji ne daste nič za jest da mora snežaku krasti  :o  :D.

Drugače pa..tisti ki se zanimate za nakup pasme, bivši, bodoči, sedanji ljubitelji, lastniki vseh vrst...17.in 18. 1. je odlična priložnostza eno dozo naše zlatnobe, če se zapeljete do ljubljanske razstave, saj se razstavlja kar 40, oz 39 zlatkotov  :o  :o

Se vidimo!!

Sara&Rif

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #2127 : 06 Januar 2009, 19:57:28
Oilaa :)

Citiraj
Res posrečena tale tvoja Luna, a ji ne daste nič za jest da mora snežaku krasti    .
  :D to reče tud moja stara mama, ko gremo k njej. Luna namreč, če se le da počisti vse sklede, ki jih imajo mački in kuža. ji poskusim to preprečit, saj večinomakrat mi to tudi uspe. samo učasih se tudi sama odpravi k nje in takrat ne morem nič :-[ :)
če se le da izprosi vsak grižljajček... meni že uspeva, da ne podležem več tistim očkam, samo drugi pa niso preveč uspešni :)
tko da priznam... res je suha, ima samo 37 kg. jo bo treba še malo napitat :P
dodam še eno slikco (se ji vidi, da ni pasemska, ker ji eno uho stoji pokonci ;D :P)



LP

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2128 : 06 Januar 2009, 21:26:34
tko da priznam... res je suha, ima samo 37 kg. jo bo treba še malo napitat :P

Upam, da je bilo tole v hecu receno? Ker ce ima 37 kil je ful pretezka? (sploh ker je psicka)  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2129 : 06 Januar 2009, 22:51:29
Glede na to, da ni rodovniška je najbeš tudi večja kot je v standardu zp-jev. Ker tudi po slikah sodeč ima večjo glavo. ;)