Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924504

mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2160 : 05 Februar 2009, 14:15:55
še naših snežnih vragolij  :P

leteča nelly  ::)


nelly vampir  :o bi rada pojela Lasa


in treniramo hrvanje  :D


nelly in mala Liza


dve firbčne babe  ;) nelly in Aja



yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #2161 : 05 Februar 2009, 18:07:33
iiiii lepotička :-* :-* :-*
se je res za smejat, če poslikaš kakšno fotko medtem, ko se dva psa ravsata. ;D :)
res luštna

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2162 : 06 Februar 2009, 09:07:53
...zglead kot da se bosta poklala  :o a same bedarije so jih... 

ma tiste " zlobne " face so mi pa tak  :-*  :-* cukrčki...

Laas je sicer že mal v letih(6) ampak vseeno, kot vsak zlatko, vedno pripravljen za bedarije  :D



tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2163 : 09 Februar 2009, 12:14:25
Pozdravljeni vsi skupaj!
 
Ta vikend (7,8.2) smo se z zlatkoti zelo uspešno odrezali na razstavi psov v Brnu. Sojenje je potekalo v dveh razstavnih krogih, sodila sta pa zelo priznana angleška sodnika gospod in gospa Lane. V soboto smo v konkurenci 149 zlatih prinašalcev dosegli naslednje rezultate:
 - v razredu najmlajših je v konkurenci 11 psičk zmagala Exotic Sweet Dreams Hoiker`s 
  - v vmesnem razredu je v konkurenci 18 psov četrto mesto pripadlo Blue Sky Happy Company
   - v delovnem razredu pa je v konkurenci 9 psov prvo mesto (CAC) zasedel Nice Brad Happy Company, kasneje pa še R.CACIB!!!

V nedeljo, prav tako v isto številčni konkurenci smo pometli z vso konkurenco: - Blue Sky Happy Compani ( "Tango" ) je dosegel naslednje zavidljive rezultate: CAC, CACIB in še BOB!!! V FCI 8 pa je pristal na 5 mestu ;D !
- med najmlajšimi je zopet zmagala Exotic Sweet Dreams Hoiker`s ( " Ula" )  - Blue Sky Happy Company pa je v vmesem razredu zasedel prvo mesto ( CAC )

V tolikšni konkurenci so takšni rezultati naravnost fantastični, Hoiker Viktorju in Bodanec Silvi pa mnogo tako uspešnih rezultatov želim(o) tudi na prihodnjih razstavah.
Slike iz razstave pa sledijo kmalu :)

Lp Anja




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2164 : 09 Februar 2009, 13:05:19
Ah, pa si me prehitela s temi rezultati  :P

Se tukaj cestitke Viktorju za dosezen BOB v konkurenci 149 zlatih prinasalcev!!! To je res odlicen uspeh!! Bravo Viktor, bravo Tango!!!  ;D ;D ;D

Pa seveda cestitke tudi Figaru in mali Ulli, pa seveda tudi Silvi!  ;) ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2165 : 09 Februar 2009, 13:28:33
Čestitke Viktorju tudi iz naše strani. :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2166 : 10 Februar 2009, 08:48:40
čestitamo  :-* :-*



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2167 : 10 Februar 2009, 18:31:36
kdo bo pa kej zastopal zlate barve v Celju?  8)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2168 : 11 Februar 2009, 11:05:46

V nedeljo, prav tako v isto številčni konkurenci smo pometli z vso konkurenco: - Nice Brad Happy Company ( "Tango" ) je dosegel naslednje zavidljive rezultate: CAC, CACIB in še BOB!!! V FCI 8 pa je pristal na 5 mestu ;D !
- med najmlajšimi je zopet zmagala Exotic Sweet Dreams Hoiker`s ( " Ula" )  - Blue Sky Happy Company pa je v vmesem razredu zasedel prvo mesto ( CAC )


Samo en mali popravek :)

Mi pridemo v Celje, kdo bo pa kaj od zlatih barv pa ne bi vedela. Z mano pride zlati prinašalec Karvin Proudlypresents, ki je trenutno pri meni na treningu in razstavljanju :) Upam, da se kaj vidimo ;)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2169 : 11 Februar 2009, 18:11:56
Pa se dodatek k zgornjim rezultatom.. Tango je tako sampion Ceske, odprl je pa ze drugi Int Ch  :D, Figaro je pa odprl ceski sampionat  ;)

Mi pridemo pa v Celje samo pogledat (ne vem se ali bo Cosmo z mano, ampak ce bo razstava samo v eni hali bo zagotovo doma - pac, prevelika guzva). :)

LIZA a tega imas na novo ali smo ga ze kje videli? Kaksna slikca?  ;) Pa hvala za zgornji popravek :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2170 : 11 Februar 2009, 19:21:08
Ovcka, Paco je pri meni od Ljubljane, tako da je bolj na novo ja :) Zaenkrat še ni bil z mano na nobeni razstavi, njegova prva razstava bo v Celju. Hmm...bom poskusila poiskat kakšno fotko, sicer bi pa že bil čas, da tudi jaz svoje pse začnem malo fotkat, ane? :D
Mimogrede sem se spomnila, da ti dolgujem še fotko od tistega plaščka, ki je pa tudi še nisem uspela narest. Če ne prej, pride plašček s Pacom vred v Celju, pa ga lahko tam vidiš v živo, pa ga še pofotkamo za na forum ;)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2171 : 11 Februar 2009, 19:41:10
Hehe, Paco.. Kok mehisko  :D :D Drugace pa, res je ze cas, da nas zacnes kaj zalagat s fotkami..  :) Sploh ker imas tok psov na cuvanju skoz, pa nikoli ne pokazes nic slikic  :P

Za plascek pa super, kar prinesi sabo, da si v zivo to rec pogledam  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2172 : 12 Februar 2009, 08:14:11
Samo en mali popravek :)

Mi pridemo v Celje, kdo bo pa kaj od zlatih barv pa ne bi vedela. Z mano pride zlati prinašalec Karvin Proudlypresents, ki je trenutno pri meni na treningu in razstavljanju :) Upam, da se kaj vidimo ;)

Sej js bom tudi brez Rive, in ja, definitivno se vidimo, da vidim kuže s psarne s katere je oče od Ri

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2173 : 12 Februar 2009, 12:17:45
O Sara, super da prides.. Mogoce bo tokrat vec casa, da kaksno recemo (zadnjic v lj je blo bolj tko tko :-[;)

Drugace pa, danes sem dobila po mailu par slikic iz Brna.. Pa me je kar presenetilo, kaksen "dec" je figaro postal  :o

Tango z Viktorjem :)


Figaro z Anjo  :)


Pa se ena



Drugace me pa prav firbec matra, kok bo sploh zlatkotov v Celju.. Pustimo se presenetiti  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2174 : 16 Februar 2009, 09:49:31
No pa sem se končno spravila pofotkat malo  :D

Par slikic Pacota, ki je včeraj takole norel z žogo in prazno flašo:









Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2175 : 16 Februar 2009, 11:29:18
Drugace me pa prav firbec matra, kok bo sploh zlatkotov v Celju.. Pustimo se presenetiti  :)

No, pa smo dobili odgovor.. Celih 5  :o ::) Katastrofa...

LIZA je Paco malo temnejsi? Kok je pa star? (tkole na uc bi mu dala samo kaksnih 7, 8 mescov  :-[)
Drugace pa tistole s flaso poznamo  ::) :P Res ne vem zakaj so zlatkoti taki flasomanijaki  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #2176 : 16 Februar 2009, 13:33:29
LIZA, zadnja slikca je  :-* :-* :-*

LP

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2177 : 16 Februar 2009, 17:17:54
Ovcka, jap, Paco je malo temnejši-približno takšne barve je zdaj Aaron. Meni je prav všeč, ko ni več tako zelo svetel, ampak je postal bolj 'jesenske' barve ;D
Paco ima zdaj 16 mesecev, je pa še čisto otročji  ::) :D Z Bibo ju držim malo narazen, ker če ne počneta razne neumnosti.... :P

Yaya, hvala :) Nisem vedela, kako bi ga slikala, ko sva vadila za razstavo, pa sem ga kar takole  ;D


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2178 : 16 Februar 2009, 17:46:04
16 mesecev?!  :o Pa mu ne zgleda  :-[ Zgleda tak baby  :P

Drugace smo pa mi tudi potemneli, smo lepi kremasti (cisto po mojem okusu)  :D :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2179 : 19 Februar 2009, 09:02:13
 potemneli...od česa pa to??

no moja je pa vse bolj bela, ko en jagenček, sem šla en dan na sprehod, pa je travo jedla, pa je šel en možakar mimo, pa mi reče, da od daleč je mislil da mam jagenčka na povodcu  :D

tudi nebi Pacotu dala 16 mes, prej 6...je pa pravi sonček  :-* :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2180 : 19 Februar 2009, 09:43:32
mika-nelly s starostjo potemnijo  :P Ne veliko, ampak za odtenek/dva..  ;)

Recimo, Cosmo je bil kot mladicek cisto svetel (marsikdo je rekel, da je bel) - SLIKCA, sedaj se mu pa vidi (sploh tam na hrbtu, ko ima skravzljano dlako in pa na usesih), da je temnejsi - TADRUGA SLIKCA  ;D

Sicer je takole po slikcah tezko, ampak v zivo se lepo vidi razlika.. Podlanko ima cisto svetlo, krovna dlaka je pa kremasta  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2181 : 19 Februar 2009, 17:17:33
mika-nelly s starostjo potemnijo  :P Ne veliko, ampak za odtenek/dva..  ;)

Recimo, Cosmo je bil kot mladicek cisto svetel (marsikdo je rekel, da je bel) - SLIKCA, sedaj se mu pa vidi (sploh tam na hrbtu, ko ima skravzljano dlako in pa na usesih), da je temnejsi - TADRUGA SLIKCA  ;D

Sicer je takole po slikcah tezko, ampak v zivo se lepo vidi razlika.. Podlanko ima cisto svetlo, krovna dlaka je pa kremasta  :P

Se mu pa že na mladičkasti sliki vidi, da ima kremasta ušesa ;) Meni se zdi, da so nekateri svetli že kar preveč svetli. Tako, da mi ima Paco čisto lepo barvo ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2182 : 19 Februar 2009, 20:01:33
Se mu pa že na mladičkasti sliki vidi, da ima kremasta ušesa ;)

Jap, res je  :) Ceprav so mu v tem casu se potemnela.. (nazalost nisem nasla boljsih fotk :-[)
Pa nekateri pravijo, taka usesa kot ima mladicek, take barve bo, ko bo odrasel.. Delno drzi, delno pa ne. Nekteri so se temnejsi  :P

Ja, se strinjam da so nekateri presvetli (mojega ne stejem zraven, ker pac meni ni  :P 8)). Tako da sem kar vesela, da smo sedaj "cremissimo", ne vec "beli"  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2183 : 20 Februar 2009, 10:09:14
Meni so itak prav zlati najbolj všeč. Nimam nič proti krem, sem pa že kdaj opazila res zelo svetle pse, skoraj bele, to se mi zdi pa premalo pigmentirano. Cosmo mi je bil tudi preveč svtel kot baby.

Evo takšna barva mije zeelooo všeč  http://anjar.moj-album.com/slike/205669/o00mog_bX6glGwkZ.v.jpg Lana so to tvoje noge? Nekako se mi zdi, da si ga ti hendlala, hrvaški pes.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #2184 : 20 Februar 2009, 10:33:12
Meni so tudi zlati najbolj lepi ker jih je tudi bolj malo za videt na razstavah in nasploh.
Nekaj slik našega "zp-ja" iz današnjega sprehoda:

Oli in mala Mi


Nor na žogice


(:


Še ena skupinska


Pozira na štoru  8)


 :-*


Sedaj ima pa že dosti slikanja in poziranja.

To bo to.

Je bil pa Cosmo kot mladiček pravi mali jagenjček.  :-*


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2185 : 20 Februar 2009, 12:57:01
hej

Jaz sem se v prvega zlatega prinasalca zaljubila, ko sem spoznala od kolega zlatkota Rona. On je bil tudi temnejsi in za moje pojme najlepsi pes, kar sem jih kdaj videla  :-[ :P Ampak potem, ko sem raziskovala in iskala svojega zlatkota, sem odkrila svetlejse in so mi bili prav tako vsec in nekaj posebnega. Zato sem se tudi odlocila za "svetlejso verzijo". Sem pa drugace zelo zbircna, so nekateri, ki so temni, in prav lepe zlate barve, pri nekaterih so mi pa odtenki prevec rjavkasti in mi niso vsec..  :-[

No, sem izbrskala par slikic Rona  :-* :-*





Lp..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2186 : 20 Februar 2009, 13:28:22
Čara, hehe so moje noge ja  :D Kuža prihaja z Hrvaške, ime mu je Daf.

Meni se zdi, da se je na splošno zlata barva pri zlatkotih kar preveč izgubila...Sama nisem pristaš čisto svetle barve, glede ostalih odtenkov pa ne preferiram ne enega ne drugega-odvisno od psa do psa, kaj mu paše, in od odtenka. Prav tako pa ne maram mahagonij barve (ki tako ali tako ni dovoljena, čeprav sem videla že kar nekaj zlatkotov take barve-predvsem brez rodovnika). Rada imam tako barvo, kakršno ima sedaj Aaron (približno tako kot Paco), zelo všeč mi je pa zlata barva z malo svetlejšo dlako na zastavicah, nekaj takega:


Je pa škoda, da je vedno manj zlatih zlatkotov, jih kar malo pogrešam... :)


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2187 : 21 Februar 2009, 11:21:35
ma sej so vsi lepi, sej barva ne igra nobene vloge...meni je pri nakupu bilo glavno zdravje...



Teenah

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2188 : 21 Februar 2009, 13:58:02
No tole je pa moja zlata Lina.

Me pa nekaj zanima... Ko greva na sprehod se blazno boji tujcev. Nap. ko prehitevava ljudi, se Lina vedno ustavi za njimi in na vsak način noče naprej. Kdo ve kako bi jo lahko odbadila? Upam da ta tema že kje ne obstaja  :-[



SCORPION

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2189 : 26 Februar 2009, 21:00:47
No tole je pa moja zlata Lina.

Me pa nekaj zanima... Ko greva na sprehod se blazno boji tujcev. Nap. ko prehitevava ljudi, se Lina vedno ustavi za njimi in na vsak način noče naprej. Kdo ve kako bi jo lahko odbadila? Upam da ta tema že kje ne obstaja  :-[

Ja,sj se moj tud še kar malo boji tistih ki jih ne pozna.Čeprov od takrat ko sm ga dobil iz psarne pa zdj je 100 procentno bolje.Najbolje ga je čim več vozit na sprehod tam kjer je čim več ljudi in psov da se navadi na druge.Ker zdj recimo je plašn pa pač uide proč,problem bo če bo isti ko bo velik,takrat verjetno ne bo ušel preč in se bo postavil zase.