Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924683

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2190 : 06 Marec 2009, 13:49:54
http://www.cruftslive.tv/

trenutno Southern Golden Retriever Display Team   :o  :o  :o

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2191 : 06 Marec 2009, 21:39:48
*sara* a je bilo za kej? Nisem imela casa gledat..  :-[ Je pa jutri ponovno, tako da, se splaca cas vzet?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2192 : 08 Marec 2009, 16:26:30
Pozdravljeni!

Včeraj 7.3. je potekala mednarodna razstava psov v Grazu, goldne je sodila Ligite Zake iz Latvije, zopet pa smo pometli s konkurenco, saj je kar 80 zlatkotov premagala prav Hoiker's Abracadabra, ki je bila po oceni sodnice najlepši zlati prinašalec, v 8 fci pa je v močni konkurenci dosegla 2 mesto!!! ;D ;D ;D
Tudi ostali so bili več kot uspešni:
- Nice Brad Happy Company - champion class - exc. 1, CAC, CACIB
- Blue Sky Happy Company - intermediate class - exc. 1, CAC
- Hoiker's Exotic Sweet Dreams - junior class - exc. 2

Med pari pa sta Tango (Nice Brad Happy Company) in Abba (Hoiker's Abracadabra) zasedla 2 mesto! ;D
Slike sledijo kmalu...

Hoiker Viktorju in Bodanec Silvi pa veliko tako lepih uspehov še v prihodnje!

Lp anja





Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2193 : 08 Marec 2009, 18:35:08
Waw, spet fantasticni rezultati!!!  :o :o :o Bravo!  :D

Cestitke Viktorju in Silvi, se posebej pa tebi, Anja!  ;) ;) Sem slisala, da je bila sodnica navdusena nad tabo in nad tvojim hendlanjem  :D ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2194 : 09 Marec 2009, 09:37:50
Ovcka, hvala za čestitke :)
Slike z razstave so že na spletni strani  ( http://www.hoikergoldens.si ), nekako pa jih ne znam dati gor na forum...
lp anja



yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #2195 : 09 Marec 2009, 18:54:48
 :D luštne slikce, še bolj luštni zlatkoti :-*

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2196 : 09 Marec 2009, 21:21:00
No, bom jaz prilepila par slikic (sploh od Abbe jih ze dolgo nismo videli  ;) ;))

Anja z Abbo in Viktor s Tangotom


Pa se Figaro


 ;) ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2197 : 10 Marec 2009, 14:42:41
Evo eno javljanje s Cruft'sa :-)

Zlatkoti so bili tokrat na vrsti v soboto, prijavljenih pa je bilo kar 270 psov in 271 samičk! Prava paša za oči! Kamorkoli se obrneš, samo zlatkoti! Veliko je bilo temnih, nekaj svetlih in veliko takih 'vmes'.Nekateri so bili malo lažjega tipa, drugi bolj kompaktni. Videla sem veliko prekrasnih glav in psov s fantastičnim predprsjem (tega v Evropi manjka!). Večina prijavljenih zlatkotov je bila iz Anglije, nekaj pa iz tujine, celo dva zlatkota iz Amerike!
Tudi sama sem imela čast razstavljat in občutek je fantastičen! V razredu odprtih samčkov (28 prijavljenih) sem razstavljala zlatega prinašalca iz Hrvaške. Žal sva ostala brez uvrstitve, sva pa dobila pohvale vodje ringa za handling  ;D
Najbolj zanimivo pa je, da v ringu tebi ob boku razstavlja vsa retrieverska 'smetana'. Tako na primer v ringu stojiš skupaj z Lynn Kipps, pa z gospo Collins in drugimi sodniki, ki so ti prej sodili  :D


Da o stojnicah sploh ne izgubljam besed  :o :o


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2198 : 10 Marec 2009, 14:55:06
Jaz imam posnetek iz izbora za BOB, pa nekaj slik iz sojenja. Bom objavila enkrat v teh dneh  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2199 : 10 Marec 2009, 14:57:42
Nina, si me spomnila, da sem pozabila napisat, kdo je bil BOB. Zmagal je pes iz razreda odprtih, LYNGALEE NORTHERN LIGHTS.
Tule je fotka zmagovalca in rezultati vseh razredov:
http://crufts.fossedata.co.uk/Breed.asp?ShowYear=2009&GroupID=GUN&ScheduleID=127


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2200 : 10 Marec 2009, 16:14:58
Zanimivo. BOB pes prihaja iz škotske psarne, ki vzreja že dolgo dolgo.
Psička CC pa iz Nizozemske, in ko pogledaš njen rodovnik vidiš že v drugi generaciji po mami pse, ki že zdavnaj niso med živimi, so pa zaznamovali evropsko sceno 10+ let nazaj. Lepo lepo  ;)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2201 : 11 Marec 2009, 19:23:21
sirtaki, a veš da sem bila jaz tudi navdušena nad izborom! Psička drugače prihaja iz Nizozemske (Dutch Consolidation) in me je očarala z gibanjem, samček pa ima meni osebno prekrasno glavo!


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2202 : 12 Marec 2009, 15:06:52
Lana ti kar verjamem, super poročilo!


sicer pa..tukej je nekaj novega: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,7821.0.html

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2203 : 17 Marec 2009, 14:27:53
Pozdravljeni!!

po dolgem času se vam spet malo oglašamo...
midve  ;D


kopanje, kopanje, kopanje... ::)


in seveda, zbiranje drv, za naslednjo zimo  :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2204 : 19 Marec 2009, 18:05:18
tale zlata dušca je pa že nekaj časa v Zonzaniju.

samček, 3 leta, v okolici Plintovec Kungota

V Zonzaniju je tudi tale capinček, samček, 1 leto, Šmarje pri Jelšah


In KUP ostalih štirinožcev, ki iščejo odgovorne skrbnike.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2205 : 26 Marec 2009, 18:39:11
Se eno majhno obvestilce in zahvala s strani Viktorja Hoikerja.

NICE BRAD HAPPY COMPANY - TANGO

V mesecu februarju je pri starosti dveh let in pol postal MEDNARODNI PRVAK V LEPOTI.
V svoji dosedanji karieri je zbral kar 49 CAC-ov, 22 CACIB-ov, 31 BOB-jev in mnogo drugih naslovov (BOG, BIS).

Zahvalil bi se vsem sodnikom, ki so mu sodili, vsem "obozevalcem", ki navijajo za naju in naju podpirajo, ter vsem, ki mi iskreno cestitajo za njegov uspeh.

HVALA VSEM!

Viktor Hoiker





Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2206 : 30 Marec 2009, 14:57:52
Pozdravljeni!

Evo še en uspešen vikend je za nami ;D Tokrat smo šli na dolgo pot do mednarodne razstave v Bitoli (Makedonija), vzdušje na sami razstavi je bilo fantastično, pršli pa so tudi iz Rusije, kar cel avtobus je bilo razstavljalcev  :)  Tudi iz drugih držav po Evropi jih je bilo kar nekaj, bili pa smo edini, ki smo prišli iz Slovenije...

Zopet smo pometli s konkurenco, rezultati pa so bili sledeči:
- Blue Sky Happy Company, razred vmesnih: odl.1, CAC, R.CACIB in postal Ch. Macedonia
- Hoiker's Exotic Sweet Dreams, razred mladih: odl.1, JB v BIS pa je med mladimi zasedla 3 mesto! Prav tako pa je tudi postala Junior Ch. Macedonia
- Nice Brad Happy Company, razred prvakov: odl.1, CAC, CACIB, BOB, BOG1 in BIS 2 mesto!!! (Tudi Tango je postal Ch. Macedonia)

Odlično smo se pa odrezali tudi v razredu parov, kjer sta Tango in Ulla zasedla 2 mesto, med vzrejnimi skupinami so pa vsi trije prišli na 1 mesto ;D!!!

Seveda, čestitke Viktorju in pa Silvi ;D !
Slike pa sledijo kmalu...
lp



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2207 : 30 Marec 2009, 19:05:51
Se mi zdi, da sem že nekaj časa nazaj obljubila fotke iz Cruft'sa, pa sem jih potem pozabila objavit  :-[
Tule je par fotk (za katere se zahvaljujem Rinchy :) ):





Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2208 : 04 April 2009, 22:20:25
hej

Nase danasnje frizbi fotke si lahko pogledate tukaj..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2209 : 05 April 2009, 22:55:32
Danes me je na reševalskih izpitih v Celju ful navdušila psička Sila. Delala je super, konstantno je bila polna energije in zagona ter tako z vodnico prikazala res lepo poslušnost in ovire. Iskanje je bilo menda še boljše, a ga žal nisem videla.








vaja naprej


lestev

Ostale fotke so tukaj.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2210 : 06 April 2009, 09:08:18
A kdo ve za kakšno dobro leglo prinašalcev v bližnji prihodnosti ? Na strani kluba zlatih prinašalcev, sta samo dva hoikerjeva legla pa še ta oba oddana.

Lp, nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2211 : 06 April 2009, 09:39:03
A kdo ve za kakšno dobro leglo prinašalcev v bližnji prihodnosti ? Na strani kluba zlatih prinašalcev, sta samo dva hoikerjeva legla pa še ta oba oddana.
Lp, nina

Pa še ta dva sta iz 2008  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2212 : 06 April 2009, 09:40:15
Pa še ta dva sta iz 2008  :)

 :-[ :-[ Ah to pa sploh nisem pogledala. No pač od znanke kolega išče prinašalca, ne iščemo pa nekaj hudo razstavnega ampak družinskega psa.

Lp, nina



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2213 : 06 April 2009, 09:53:13
:-[ :-[ Ah to pa sploh nisem pogledala. No pač od znanke kolega išče prinašalca, ne iščemo pa nekaj hudo razstavnega ampak družinskega psa.

Lp, nina

Nina, vem da bo imela rodovniško leglo ga. Irena Oman v Stražišču čez približno 2-3 tedne. Tel. 031/ 344-193. Daj pokličite jo pa vprašajte.

Lp


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2214 : 06 April 2009, 11:20:48
Nina, če bi slučajno prijatelji želeli imet malo starejšega zlatega prinašalca...

Oddaja se samček, star 15 mesecev, z rodovnikom, kupljen je bil na Finskem, živi v Avstriji (trenutno je pri meni na treningu). Kuža ima kolke A/A in komolce 0/0, žal pa mu manjkata 2 zobka, zato ga ne morejo uporabiti v vzreji in za razstave.
Kuža ima krasen karakter, je živahen, poslušen, uboga na odpoklic. Idealen bi bil za družino ali nekoga, ki bi se dosti ukvarjal z njim. Potrebuje veliko pozornosti, neizmerno rad se crklja. Super bi bil za kakšen agility, poslušnost, frizbee ali kaj podobnega, saj ima ogromno energije, seveda pa to ni pogoj. Kuža se dobro razume z drugimi psi, tudi s samci (z Aaronom sta kar dobra kolega  :) ), obožuje otroke in ljudi, ki ga čohajo :) Lastniki bi ga prodali za simbolično ceno, ali pa celo podarili, vendar bi radi našli nekoga res dobrega, pri komur bi kuža užival. Če bi bil kdo zainteresiran ali pa pozna nekoga, me lahko pokliče na 051 213 155 za kaj več informacij.
Par fotk:







ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2215 : 06 April 2009, 17:02:02
Mundus, Liza hvala.

Liza tale tvoj pesjanko se mu zdi baje simpatičen. Tako da upam da te pokliče, pa se bosta zmenila za kakšen ogled.

Lp, nina



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2216 : 07 April 2009, 12:30:41
Ninci, hvala za predano informacijo :)

Par novejših Aaronovih fotk:

Takole poležavamo, ko zunaj pada dežek:








Manca

  • Gost
Odgovori #2217 : 07 April 2009, 12:56:50
Super slikce, lepotec uživa 100 na uro  :-* ;D

Sploh ta zadnja mi je všeč. Njegova glava je res krasna :-*, takih se ne vidi več veliko.



tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2218 : 07 April 2009, 16:15:17
Pozdravljeni vsi skupaj!

Zopet se oglašam z odličnimi rezultati! Tokrat smo šli na dolgooo pot do Švedske, in sicer na klubsko razstavo 8FCI skupine, ki je bila v manjšem mestu Bohus, 20 km ven iz Goteborga. Sama razstava je bila super (edino dvorana je bila bolj mrzla), psov je prišlo zelo veliko (blizu 600), je pa na Švedskem malce drugače, saj se podeljuje samo en CAC, tako da je še toliko težje... Sojenje zlatkotov je potekalo v dveh razstavnih krogih, mi pa smo dosegli več kot smo si želeli ;D

Sobota:
- Blue Sky Happy Company,razred vmesnih odl2
- Nice Brad Happy Company, razred delovnih, odl1, CAC! S tem je tudi izpolnil pogoje in dobili smo Švedskega šampiona! ;D ;D

Nedelja:
- Hoiker's Exotic Sweet Dreams, razred mladih,odl3
 - Blue Sky Happy Company,razred vmesnih odl3
- Nice Brad Happy Company, razred šampionov, odl1, najboljši samec ( BOS)! ;D

Sva pa oba dni z Blue Sky Happy Company nastopala v Junior Handlingu, in ker se je zelo potrudil in je bil zelo priden, sva oba dni bila skupna zmagovalca ;D

Tako odlični rezultati, v takšni in tolikšni konkurenci so naravnost odlični, tako da Viktor in Silva, le tako naprej!  ;D
Slike sledijo kmalu :)

Nina, kvalitetno leglo zlatkotov imajo zdaj na Hrvaškem, očka mladičkov (zdaj so stari 4 tedne) je Nice Brad Happy Company, za več info pa se lahko obrneš na Viktorja (http://www.hoikergoldens.si).

lp Anja



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2219 : 07 April 2009, 18:03:10
Waaaw, svedski sampionat, to pa ni kar tako!!  :o :o :o Bravo Tango in Viktor!!!  ;D :-* :-* Pa tudi tistle BOS ni od muh!  :D

Cestitke vsem, tudi tebi Anja in Silva!  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album