Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924126

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2220 : 07 April 2009, 20:15:56
en samček je na voljo tudi v monte gerass D leglu.  Kuža je krasen, (moj favorit mimogrede) in super oh in sploh. Več informacij, pa kot vedno, dobite pri vzreditelju :)





...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2221 : 11 April 2009, 16:08:46
Pako je našel nov dom  ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2222 : 11 April 2009, 16:37:01
Pako je našel nov dom  ;D
Super! :)


tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2223 : 14 April 2009, 08:45:55
Še ena uspešna razstava je zopet za nami ;D Tokrat smo se odpravili na pot do Madžarske, natančneje v Szilvasvarad. Sama razstava je trajala 3 dni, vsi pa jo bomo imeli v lepem spominu, saj je bila ena lepših. Vse dni je bilo lepo sončno vreme, in ker mesto slovi po konjih, so imeli predstavitev raznih akrobacij na konjih, v ponedeljek pa nas je pred začetkom razstave presenetila velikonočna maša :) . Mi smo se zopet odlično odrezali, rezultati pa so bili sledeči:

Sobota 11.4.2009, pse je sodil Mr. R.M. Scholes, psičke pa Mrs. Rachel Rains, oba iz Anglije:

Nice Brad Happy Company - working class - exc. 1, CAC, BOS, Club Winner, BIS working dog
Blue Sky Happy Company - intermediate class - exc. 1 , CAC
Hoiker's Exotic Sweet Dreams - junior class - exc. 1, Junior Winner, Best Junior, BIS Junior Winner
Hoiker's Amy Ful Of Fun - working class - exc. 2, R.CAC
Hoiker's Abracadabra - champion class - exc. 2, R.CAC

Blue Sky Happy Company & Hoiker's Abracadabra - BIS couple
Nice Brad Happy Company & Hoiker's Exotic Sweet Dreams - R.BIS couple

Nedelja 12.4.2009, sodil je Mr. Ole Staunskjaer iz Danske:

Nice Brad Happy Company - champion class - exc. 2, R.CAC, R.CACIB
Hoiker's Exotic Sweet Dreams - junior class - exc. 4
Hoiker's Amy Ful Of Fun - working class - exc. 2, R.CAC
Hoiker's Abracadabra - champion class - exc. 2, R.CAC, R.CACIB

Ponedeljek 13.4.2009, sodil je Mr. Colin Mackay iz Anglije:

Nice Brad Happy Company - working class - exc. 1, CAC and became Ch. of Hungary
Blue Sky Happy Company - intermediate class - exc. 1 , CAC
Hoiker's Exotic Sweet Dreams - junior class - exc. 1, Junior Winner
Hoiker's Amy Ful Of Fun - working class - exc. 2, R.CAC
Hoiker's Abracadabra - champion class - exc. 2, R.CAC

Well done Silva & Viktor! :)

Slike pa so že na spletni strani: http://www.hoikergoldens.si
Lp



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2224 : 19 April 2009, 22:08:47
Bravo Hoikerji!!!  ;D ;D ;D

No, da ta tema ne bo tako samevala, naj se jaz pristavim svoj loncek  :P
Vceraj sva se udelezila razstave lovskih pasem CAC Radgona, kjer sva dobila kar lep opis (brez kritik glave, ampak celo pohvalo :o), ter oceno Odlicno 1 in CAC  ;D Danes sva sla pa v Ljubljano na prvo letosnjo Rally Obedience tekmo, ker sva opravljala izpit za RO II in ga uspesno opravila!  ;) Uvrscena sva bila pa na 9. mesto (od 11 prijavljenih). Lahko bi bilo boljse, ce jaz ene vaje nebi narobe izvedla, Cosmo pa ene druge, ampak dobro, glavno da je izpit pod streho, sedaj pa veselo naprej na tekme..  ;D

Vec podrobnosti o vceraj in danes najdete v MOJI TEMI..  ;) :P


Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2225 : 20 April 2009, 09:29:24
Ovcka, cestitke!! A so bili v Radgoni res samo 4 zlatkoti prijavljeni? No, saj v Mariboru jih ni bilo dosti več-samo 5.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2226 : 20 April 2009, 09:35:45
LIZA hvala  ;) V Radgoni nas je bilo 5, stirje samcki (trije med mladimi in midva med delovnimi) in ena samicka (ki je bila tudi v MBju - v mladih se mi zdi).. Res zalostno..
Mogoce kaj ves kdo kaj pride v Portoroz? Sem slisala, da je zaenkrat na splosno fuul malo psov prijavljenih..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2227 : 20 April 2009, 09:41:01
Najboljse da vprasam kar tule..moja znanka isce zlatkota, rodovnisko samicko. Psicko zeli imeti samo za na "kavc" in jo namerava sterilizirati. Mi lahko kdo svetuje kaksno dobro psarno? (lahko tudi na ZS)

Hvala in lp!

Sasa



tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2228 : 20 April 2009, 09:48:48
Ovcka čestitke  :)

No pa da še jaz pripišem zopet zelo uspešne rezultate ;D Tokrat  iz Italije, razstava pa je potekala v Ponte a Tressa, CAC Siena. Sodila pa je sodnica iz Italije, Manoli Pogessi.

Nice Brad Happy Company: CAC, BOB, BOG2! ;D  ( V Italiji je tako, da se podeli samo en CAC, v FCI skupinah pa prva tri mesta iz 6,7 in 8 skupine skupaj)

Hoiker's Exotic Sweet Dreams: PRM   :)

Skupaj pa sta Tango in Ulla zasedla 2 mesto v parih   :)

Bravo Silva, bravo Viktor! ;D



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2229 : 20 April 2009, 15:37:14
Ovcka, mogoče veš, kdo je dobil BOB pri zlatkotih v soboto?
Hm...za Portorož tudi nič ne vem. Samo za dve psički, ena med mladimi in ena med delavnimi.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2230 : 20 April 2009, 16:20:28
tutti_frutti hvala tudi tebi, in cestitke nazaj!!  :)

LIZA ja, BOB je pobrala nasa daljna zlahta, kuza iz razreda mladih iz kombinacije Elga Neli Goldy x Nice Brad Happy Company, ime mu je pa Ares.. :)
Kdo ga je pa vceraj dobil? Kaksen Boltovinski ali una psicka?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2231 : 20 April 2009, 16:23:53
Ovcka, hvala za info!

Včeraj je pa dobila BOB psička iz Hrvaške-žal ne vem imena na pamet, če se ne motim je bila prijavljena v razredu mladih.

mimgrede, kaj to berem v aussie temi, da bo Cosmo dobil avstralsko družbo?  ;D


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2232 : 20 April 2009, 16:34:23
mimgrede, kaj to berem v aussie temi, da bo Cosmo dobil avstralsko družbo? ;D

Hehe, ja, to je sedaj moja (mogoce nekoc uresnicljiva) zelja.. Ubistvu od Alpine Riverjevega L legla, ko sem se zaljubila v lepoticko Terro  :-[ Ko sem koncno bolje spoznala pasmo so mi prirasli k srcu zaradi neverjetnega karakterja in z voljo do dela (katere pri zlatkotih vcasih kar malo fali). Tako da, nic se ni za zihr, ampak mogoce nekoc..  :P :P Pa ce bo, bo sigurno red merle  :D :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2233 : 20 April 2009, 16:36:31
uuu, fajn barva-paše k zlati  ;D :P
Drugače ti lahko 'izdam', da naveza aussie-golden odlično deluje ;D Sploh je fino, če imaš goldna, ki nauči avstralca prinašat stvari in tako prihraniš čas-malo za šalo malo zares :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2234 : 20 April 2009, 16:41:12
Hehe.. Ja, pa potem uibr brihtnega in prefriganega avstralca, ki nauci goldna vseh moznih lumparij..  :D :D

Kakorkoli ze, vsekakor ne dvomim, da ti pri tej kombinaciji pasem nikoli vec ni dolgcas  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2235 : 20 April 2009, 16:42:07
Hehe, ja, to je sedaj moja (mogoce nekoc uresnicljiva) zelja.. Ubistvu od Alpine Riverjevega L legla, ko sem se zaljubila v lepoticko Terro  :-[ Ko sem koncno bolje spoznala pasmo so mi prirasli k srcu zaradi neverjetnega karakterja in z voljo do dela (katere pri zlatkotih vcasih kar malo fali). Tako da, nic se ni za zihr, ampak mogoce nekoc..  :P :P Pa ce bo, bo sigurno red merle  :D :-* :-*

Tole je najbrž napaka vzreje. Sigurno se da predvsem v tujini dobit tudi dobre delavne zlatkote, zgleda pa se čezdalje bolj gleda na to, da so lepi delavne lastnosti pa niso več pomembne. In se gre spet v take skrajnosti o katerih smo pred časom debatirali pri labradorcih. Slike ene baje fajn psičke z veliko volje do dela je pred časom objavila zoe iz reševalskih izpitov.






Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2236 : 20 April 2009, 16:46:42
No, saj mogoce sem se jaz malo nerodno izrazila.. Saj voljo do dela recimo moj ima (sploh ce mu pokazem frizbi  ::)).. Ampak nima tisto kar majo avstralci, "will to please". Recimo moj ce je zmatran bo raje sel pocivat (recimo pri frizbiju se to lepo vidi, ko se uleze s frizbijem v gobcu in pociva) in ga moram sfehtat, da se kaj naredi. Pa saj potem mi nekako ustreze, ampak vse bolj naizi, pocasneje.. Medtem ko pri avstralcu pomoje tega nebi dozivela.. Ne vem no  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #2237 : 20 April 2009, 16:49:32
Je treba pa zato (vsaj pri Žaku) včasih sam postaviti meje. Ker enostavno ne znajo odnehati.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2238 : 20 April 2009, 16:56:35
Zlatkoti definitivno nimajo tega kar je ovčka napisala-'will to please'. Oni sicer radi delajo, ampak tako kot avstralec pa zlati prinašalec ne bo nikoli delal-ker ni bil narejen za čuvanje, kjer se je treba izredno hitro odzivat in imeti hitre reakcije, pri zlatih se je pa pričakovalo, da se znajo tudi umiriti, sicer bi splašili vso divjad.
Se pa definitivno strinjam s tabo, ninci, da se na žalost premalo gleda na karakter zlatkov-v Sloveniji pa tudi drugod je žal vse preveč zlatih prinašalcev, ki so plašni, agresivni, atipični itd.
Še nekaj se ne sme mešati pri zlatkotih-karakter in naravne sposobnosti za delo (oz. nagon). Lahko ima golden odličen karakter, pa mu čisto nič ne pomaga, če je streloplah, noče plavat, ali ne prinese divjadi. Ali pa obratno-je krasen delavni pes, pa ima obupen karakter. Meni osebno, je pomembno oboje. Zlati prinašalci so danes večinoma družinski psi, zato je zelo pomembno, da imajo takšen karakter, s kakršnim se da živeti, kljub temu, pa je pomembno, da ohranijo sposobnosti in voljo za delo, ki so ga prvotno opravljali.
Zlatkoti so definitivno malo bolj 'leni' po naravi in se jim včasih pač ne ljubi delat. To ni napaka vzreje, takšni pač so-saj so po naravi nekoliko svojeglavi. Aussiju dvomim, da se kdaj ne bi dalo delat ali noret  ::) ;D


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2239 : 20 April 2009, 21:19:13
Se popolnoma strinjam.. :)

Mimogrede, LIZA, sedaj ko je Biba ze toliko stara, katere so tiste bistvene razlike med Aaronom in tamalo, recimo pri ucenju in pri delu? Pa a je, kljub temu, da je bolj razstavne linije vseeno tako hiperaktivna in polna energije, da jo moras (kot pravi Tamara za Zakca) nazaj drzat? Pa ce je mali hiperaktivec, kako jo Aaron dohaja?  :D

Res me avstralcki fuul mikajo, se vseeno me pa skrbi ane. Ker recimo, pri Cosmotu ni nic narobe, ce se mi kaksen dan ne da na dolg sprehod, ce sem prevec utrujena in greva kar na hitro ven ali samo malo tu okoli, brez fuul aktivnosti. Pa je vseeno srecen, doma miren in lepo spi, ce se nic pametnega ne dogaja. Pri avstralcu pa kakor berem to skoraj ni mogoce.. Zato sem v dvomih, ce bi bil avstralec zame. Da pa nebi potem imela "raztur" doma, ce bi kaksen dan preskocila aktiven sprehod..  ::) Nekateri potem v takem primeru odsvetujejo to pasmo.. Ceprav vseeno bi se pomoje ukvarjala z njim s poslusnostjo, agijem, frizbijem... Ampak se vseeno, treningi le niso vsak dan, tako da me resno skrbi kaj bi bilo ob tistih "neaktivnih" dnevih..  ???

Je pa verjetno res to, da zlatkoti super shajajo z avstralcki.. Ko je Cosmo prvic videl Terro, sta si kar skocila v objem, dobesedno  :D :D Ljubezen na prvi pogled ocitno  :P Pa tudi z Zakcem se je vedno dobro razumel.. In pomoje potem, ce bi dobil avstralsko druzbo bi se moj gospodic malo zamislil in se zacel borit za mojo pozornost, s tem bi postal bolj poslusen, bolj ustrezljiv (ali so pa to spet samo moje pobozne zelje)  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2240 : 20 April 2009, 22:51:30
Pravi karakter zlatkota v pravih rokah lahko tudi raztura 8)

http://www.youtube.com/watch?v=_HxA7YAn0uw&feature=channel_page

Na posnetku je Sila, ki mi je ful všeč :-*

In glede avstralcev.. nimajo vsi "will to please" vsaj ne tako, kot si ga verjetno predstavljate. Ginny ne bo hodila poleg eno uro samo zato, da bi mi ustregla - če mal karikiram. Je pa sposobna, zaradi pravega načina dela, dolgo držati koncentracijo in se na koncu sprostiti ob nagradi (hrana, igrača). Kot opažam je ona zelo pozorna na vse kar se dogaja okoli nje. Vidi letalo na nebu, sprehajalca 1km stran, sliši zapiranje avtomobilsih vrat, vidi psa, ki teče in vse to želi spremljati in nadzirati. Super za delo čuvaja na ranču, a toliko večji izziv za učenje pozornosti - treba ji je narediti vaje tako zanimive in dobre, da bo znala vse to ignorirati in sodelovati z mano. In prav fajn občutek je, ko vidiš da je s treningom pes tega res sposoben. Takrat prav občudujem njeno energijo in izvajanje vaj :-*
Niso pa vsi taki, zato je fajn, da se jih spozna čimveč, da približno veš kaj boš dobil.

No, potem je pa še itak vprašanje, ki si ga večkrat postavim: kaj bi bilo, če bi bil določen pes v drugih, bolj izkušenih rokah.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2241 : 21 April 2009, 12:01:34
zoe, se strinjam, da je ogromno odvisno od tega, v kakšnih rokah je pes! Če nič drugega, je že drugačen odnos lastnika do psa, drug način dela, pa konec koncev tudi to drži, da je pes lastniku zelo podoben :) (ali pa lastnik psu  ;D ).
Tako kot so si aussiji različni so si tudi zlatkoti-in meni se zdi ravno to privlačno, da ni dveh enakih psov.

Ovcka, prva razlika med Bibo in Aaronom je ta, da je tamala vedno pripravljena za akcijo. Lahko jo zbudim iz globokega spanca, pokažem kliker in bo že popolnoma pripravljena na delo. Aaron bi me pa medlo pogledal v stilu: "A se ti blede, da me zbujaš sredi noči?"
Drugače Aaron tudi zelo rad dela, sploh kakšne trikce in prinašanje žogic ali pa delo z divjadjo in je tudi sam ponosen na sebe, če dobro opravi stvar. Sem pa opazila, da Aaron rajši dela enkrat ali največ dvakrat na dan, pa lahko takrat dela tudi po eno uro skupaj, Biba bi pa lahko delala cel dan. Sicer z vmesnimi pavzami, ker pri sedmih mesecih ne premore tolikšne koncentracije, ampak pripravljena je pa vedno.
Druga stvar, ki mi je pri Bibi zelo všeč je ta, da nima tako hudega nagona po plenu. Če se kaj premika oziroma teče čez polje jo seveda na smrt zanima in bi zašibala za tem, ampak če jo pokličem takoj pride. Na sprehodu jo imam spuščeno že od prvega dne in je vedno okrog svoje 'črede'. Teka okrog nas v krogih, mogoče gre 5 metrov stran za Aaronom, potem pa se obrne in pride nazaj. Aaron gre pa tudi precej dalj stran, ampak ga pustim, ker ima zelo dobro narejen odpoklic.
Tretja stvar v katerem se razlikujeta je ta, da se me Biba vedno na smrt razveseli, pa ni važno a me je videla 5 minut nazaj ali pa 5 dni. Aaron se tako razveseli samo, kadar me ne vidi par dni, drugače pa malo pomaha z repom, to pa je to. Bibi pa skoraj rit stran pade, kadarkoli me zagleda  :D
Četrta stvar-Biba ima neomejeno količino energije, medtem ko se Aaron po triurnem sprehodu do večera ne premakne ;D Biba bi pa še  :D Res je tako kot je Tamara napisala, da jo moram zaradi toliko energije včasih nazaj držat. Sem ter tja je zaradi te svoje energije kar malo pregroba-zadnjič sem vse zvezde videla, ko sem ležala na postelji, ona je pa v galopu skočila na moj trebuh  :)
Peta razlika je pa ta, da je pri Bibi precej bolj kot pri Aaronu razvita želja po sodelovanju. Aaron se rad uči in rad dela, vendar sodeluje z mano samo v času dela. Kadar je pa prepuščen sam sebi, pa ne bo hodil za mano in gledal, kaj počnem, ampak bo nekje ležal in imel vse na očeh. Biba bi pa ves čas kaj pomagala, z mano je čisto na vsakem koraku.

Glede sprehodov je pa takole: tudi pri meni se kdaj pa kdaj zgodi, da jih ne peljem ven. Imam to srečo, da imamo ograjen vrt in se vsaj tam malo znorita. Super je, da je Biba spet malo 'dvignila' Aarona in spet nori okrog kot 10 mesecev star mladič  :D
Se ji pa takoj pozna, da ji manjka sprehod, ker malo bolj šiba po stanovanju-čisto nič ni pri miru. Ni pa zato ničesar več uničila. Jaz to rešujem tako, da jo takrat, kadar ne gremo na sprehod, vsaj umsko zaposlim. Delava kakšne vaje s klikerjem, ali pa ji dam eno cunjo, v katero skrijem brikete ali pa igračo, ki jo potem išče. Včasih, ko je bila majhna, jo je to še bolj utrudilo kot pa sprehod.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2242 : 21 April 2009, 13:51:40
To z akcijo se pa strinjam. Kadar nimam časa se ukvarjati z njo moram prav paziti, da vstanem iz stola ali pa hodim počasi, drugače je že v pogonu ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2243 : 21 April 2009, 16:01:25
Se zabavam, ko primerjate aussieje z goldiji. kot veste imam sama to kombinacijo doma že 9 let (ufff kako čas leti).
In v tem času sem seveda naštudirala podobnosti in razlike med pasmama v nulo. Konec koncev sem v teh letih tako z goldiji kot aussieji tekmovala v agility, opravljala reševalne izpite, jih razstavljala, z goldiji delala lovske tekme, z aussieji se zabavala z ovcami in kravam itd itd.

Najbolj bleščeči momenti? Ko se 5mesečna aussiejka "skrije" v kotitveni zaboj s 4tedenskimi goldiji in čaka kaj se bo zgodilo, ko jo odkrijemo mi oziroma mama tamalih  :D. Ko nekaj tednov kasneje "pase" leglo po vrtu in pazi, da so "vsi na broju", medtem ko njihova mama pač uživa nekje v hiši na kavču  :-\
Ko 6mesečna goldenca "scufa" 5letnega aussieja iz maščevanja, ker ji je sunil igračo in se ne pusti zbuzerirat niti 8letni aussiejki. Ko taista goldenca pri enem letu brez težav ujame oba aussieja v dirkah po gozdu in jima krade palce iz gobca  :o

In ni lepšega, ko greš z vso bando h konjem, in ne glede na pasmo vsi delujejo v sožitju z njimi.

Nič čudnega, da je kombinacija golden+aussie zelo pogosta v ZDA. Pa tudi v Evropi ni redkost.
So podobnosti med pasmama, hkrati pa tudi tiste razlike, ki dajo ves čar vsemu skupaj.
Učijo pa en drugega vseh neumnosti pa tudi "pametnih stvari". Tako se je goldenca naučila od aussiejev vseh prefriganih trikov. Od njiju se je naučila tudi osnovne poslušnosti (ne da bi jo zares učila je začela hoditi na vrvici na poleg, odpoklic delat z usedanjem itd). Aussieja pa sta začela veselo izkoriščati njeno ljubezen do čimbolj mlakužaste vode, saj je blazno težko z enim parom oči spremljati 3 pse, ki praviloma v bližini vode niso na kupu  :D
Pa še kaj bi se našlo.











LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2244 : 21 April 2009, 17:51:07
sirtaki, zelo lepo napisano  :) Me prav zanima, kaj bo še prineslo življenje z 'goldaus' kombinacijo  :D

Hehe, glede mlakužaste vode pa....hja Biba je navdušena nad lužami že na začetku, ni bila pa pretirano navdušena nad plavanjem. Bomo vidli poleti, a se bo namakala v vodi tako kot Aarona ali ne bo tako navdušena.

Tale kraja palce iz gobca je pa pri nas ravno obrnjena. In včasih je Aaronu dovolj in se kar uleže na tamalo  :D

Sirtaki, a si kdaj zalotila tvoja2 aussija pri prinašanju kakšne divjadi (zajci, race)? Včeraj je Biba privlekla Aaronov aport iz zajčje kože, ker ve v katerem predalu je skrit in ga zna odpret  ::) ::)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2245 : 21 April 2009, 18:14:54
Hihi, kok je fajn prebrat, da je tole kar dobra kombinacija in se super obnese  :D :D

Mogoce pa...  ;)


Pa se to, LIZA, ali nameravas z Bibo tudi kaj na pasnjo hodit (ali pa mogoce na lovsko tekmo, glede na to, da je mahnjena na divjad  :D :D)?  ;) Ne, resno, pasnja pa to? Meni izgleda zanimivo, samo je malo kriza, ker nimamo nic primerno blizu.. Kamorkoli gres se moras ful peljat, in kakor sem slisala se moras s pasnjo resno ukvarjat, ne samo kdaj pa kdaj tu pa tam..  :-\

sirtaki kok goldnov/aussijev mas sploh ti doma?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2246 : 21 April 2009, 18:24:04
Ovcka, ful me mika vsaj enkrat pašnjo probat. Ker me zanima, kako vse to izgleda, pa zanima me tudi kako bi Biba odreagirala, na kakšen način bi pasla, itd.
Tako da če bo kdaj kakšna priložnost, jo bom skušala izkoristit. Bolj resno se pa s pašo verjetno ne bom ukvarjala ravno zaradi razloga, ki si ga navedla-če se hočeš res iti pašo, se moraš gotovo temu zelo posvetiti. Med razstavami, faksom, (morda agilityjem nekoč) in vsem ostalim pa enostavno vem, da ni več časa.
Hehe, ti se kar hecaj, čakaj da pride Biba na PNZ pa na lovsko tekmo :P :P :P (hec, hec  :D )

Zdajle se mi je porodilo eno (malo neumno) vprašanje, mogoče bi sirtaki vedela odgovor-a je pri retriverskih tekmah kakšna omejitev glede pasem-mislim tudi napisana omejitev, ali samo nepisano pravilo, da pač pridejo samo retriverji na takšne tekme?


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2247 : 21 April 2009, 18:36:30
Sožitje goldnov in aussijev v sliki:







Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2248 : 21 April 2009, 19:14:21
Ful sta lustna na prvi fotki  :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2249 : 21 April 2009, 20:29:25
Liza: nimam kakih kosmatih aportov doma, razen dveh mačkov  :D :D...sicer pa se je že zgodilo ja, da je kater od tačrnih privleku iz grmovja kaj pernatega... ::)
Glede lovskih tekem pa...mislim da povsod piše, da so za vse pasme retrieverjev. Oziroma itak gredo v lovišča lahko samo lovski psi...bi bilo pa zanimivo sprobat ja lovsko tekmo z aussiejem. Mislim, da bi znalo biti zabavno  :)

Ovčka: doma imam Lučko. Potem pa še njeno mamo Kerry, ki pa že od vsega začetka živi pri Karmen.