Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924510

sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2250 : 21 April 2009, 20:30:59
Liza: nimam kakih kosmatih aportov doma, razen dveh mačkov  :D :D...sicer pa se je že zgodilo ja, da je kater od tačrnih privleku iz grmovja kaj pernatega... ::)
Glede lovskih tekem pa...mislim da povsod piše, da so za vse pasme retrieverjev. Oziroma itak gredo v lovišča lahko samo lovski psi...bi bilo pa zanimivo sprobat ja lovsko tekmo z aussiejem. Mislim, da bi znalo biti zabavno  :). V coursingu recimo sta Tax in Blum "nascali" vse hrte...s taktiko lovljenja plena, ki sta ga ujeli celo  8)

Ovčka: doma imam Lučko. Potem pa še njeno mamo Kerry, ki pa že od vsega začetka živi pri Karmen.





Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2251 : 22 April 2009, 21:17:53
Aja, se tole sem dolzna..

Zlatko, ki je dobil BOB na CAC Gornja Radgona  :)



Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2252 : 23 April 2009, 13:20:16
hej

Upam, da mi ne boste zamerili, ce odprem malo bolj tako delikatno debato.. In sicer glede plemenjakov pri nas.. Ima mogoce kdo natancen podatek koliko jih je? Verjetno kdo, ki je bolj v tesni povezavi s klubom retrieverjev bi to vedel (mogoce sirtaki?)..

Zakaj me zanima? Predvsem zato, ker kakor slisim je stanje na "zlati" sceni pri nas porazno, tako s skoki kot z legli.. Imamo tiste dva/tri vzreditelje za katere se ve in imajo legla, en kup ostalih, ki se nikoli ne pokazejo na razstavah, tekmah, kjerkoli, ampak majo imalo vec legel, potem je pa se tu malo morje "cistokrvnih brez rodovnika" o katerih sploh nima smisla govorit.  ::) Sama kot veste imam doma plemenjaka, vzrejno dovoljenje ima ze eno leto, zanimanj za skok pa bore malo. Zato me zanima, ali je pri vseh tako, ali samo pac nimam za druge dovolj vsecnega psa, in zato pac ni povprasevanja.. Ker pac, nekoc sem upala, da bi lahko imel potomstvo (zato tudi vsi pregledi, ves trud vlozen, da ne govorim s strani financ - zame kot bozga brezposkota je bil tole kar financni zalogaj), ampak zadnje case se mi zdi, da do tega ne bo nikoli prislo.

Pa tudi, nima veze potomstvo. Zalostno je kam gre vzreja zlatih prinasalcev v Sloveniji, ce se perspektivne pse ne izkoristi v vzreji, ampak se gre vecini samo za profit, dobro pasme jih pa ne skrbi. Sicer do izpred dveh let nisem toliko spremljala scene, ampak kar se dogaja zadnje dve leti je pa katastrofa.  :-\ In ce bomo tako nadaljevali, ne vem kaj bo.. Je pa pasma prevec "zlata", da bi jo takole zanemarili in poslali v pogubo (skor res no).

Mnenja dobrodosla :)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2253 : 23 April 2009, 14:01:05
Ovčka, boš morala pa narediti malo več reklame za tvojega plemenjaka.  ::)
Imaš na voljo recimo bazo plemenjakov pri Slovenskem klubu retrieverjev...
Če pa si si dobro prebrala vzrejni pravilnik, potem veš da si lastniki psic praviloma sami izbirajo plemenjake (razen v primerih pogojnih vzrejnih dovoljenj, ki pa jih niti ni bilo podeljeno spet tako veliko, kar kaže na izboljšanje v pasmi). In to je to.
Tisti "zavedni" vzreditelji se bodo potrudili pri izbiri plemenjaka, ostali bodo še naprej raje izbrali psa v neposredni bližini.  Rodovniška legla pa so vedno rezultat psov, ki imajo vzrejna dovoljenja. In je volk sit ter koza cela. Potem je na ravni kupcev, da vedo iz kakega legla se bodo odločili kupiti mladiča.

Sicer pa če kdo spremlja legla goldnov v zadnjem letu, predvsem od septembra dalje, lahko opazi da jih niti ni bilo tako zelo veliko konec koncev. Prav tako na obeh vzrejnih pregledih v 2008 ni bilo ne vem kakega navala te pasme...
Pač tako obdobje. Tako da ja, začni mu delati reklamo Ovčka, tako kot to počnejo ostali  ;). Pa pamet v roke, ko te kontaktirajo lastniki psic. Sej veš, jabolk in hrušk ne gre mešati  :)









Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2254 : 23 April 2009, 14:31:39
Za bazo plemenjakov pri SKRju vem.. Ampak se vseeno to ni nic vidno recimo "online". Tisti seznam, ki je na spletni strani je prazen  :-[ No, pa tudi to mi je jasno, da lastnik plemenke izbira plemenjaka..  ;)
Kaksno reklamo pa imas ti v mislih? Recimo, za mojega imam spletno stran, ki se jo kamot najde (vpises v najdi.si "plemenjak zlati prinašalec"  :P), ce jo ze ne poklikas iz mojega profila na forumih.. Da bi pa ne vem, oglasevala na bolhi ali salamoncu se mi pa zdi brezveze, ker vem da lahko pricakujem sto in eno "ponudbo" tistih brez rodovnika, s takimi se pa niti ne mislim ukvarjat, od ostalih pa verjetno tok stikov kot sedaj (prakticno nic).

Jabolk in hrusk?  Priznam, ne razumem  :-[ Ce se je pa to nanasalo na ceno, pa niti ne vem kaj naj recem. Dokler T.H. racuna za skok svojega 100 eur, je verjetno vsaka druga cena proti temu smesna. Potem imamo pa se tu hinavscino, fousijo in zahrbtnost slovenjcelnov, nekaterih ki ti govorijo zgodbice, hkrati se ti pa smejijo in ti lazejo v obraz..  ::) ::) Ampak, to je ze povsem druga zgodba, katera ni za na forum  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2255 : 23 April 2009, 14:53:36
Online v SKR bazi so tisti psi/psice za katere se lastniki odločijo promovirati na ta način. Če jih pač ni, to lahko pomeni samo eno...
Jabolka in hruške prispodoba pa se nanaša na to, da četudi te kontaktirajo lastniki psic, s trezno glavo izbereš kateri dovoliš naskok kateri ne. Saj veš, potomci iz te kombinacije bodo 50% nato tudi tvoja odgovornost kar se tiče značaja, zdravja in videza  :). Zato pa ločimo tiste, ki trezno izberejo plemenjaka in tiste, ki gredo "oko čoška" in skušajo priti čez najceneje. Taki pa glede na tvoje pisanje, dvomim da te zanimajo? Ali pač...  ::)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2256 : 23 April 2009, 16:31:21
To je itak dejstvo, da ce hocemo naredit kaj dobrega za pasmo, ne smemo parit vsepovprek, ampak premisljeno. In tocno se zavedam odgovornosti, ki bi jo tudi sama nosila kot lastnica psa, ki je dal mladice. Zato se tudi jaz nebi sla vzreje z njim, ce bi vedela, da mu karkoli manjka. Ali zdravstveno, ali karakterno, ali kar se tice delovnih sposobnosti, itd. Ker itak mi vzreja ni prioriteta, in mi verjetno tudi nikoli ne bo. Prvotno je bil itak Kozmic nabavljen kot kavc pes, potem ko sem malo spoznala sceno so pa sledile razstave, tekme, poslusnost, agility, frizbi :)
In ne, tisti ki gledajo, da bojo prisparali 100 eur pri paritvi, me res ne zanimajo. Ker ocitno ne delujejo za dobro pasme, ce jim je glavna skrb kje bojo ceneje "skoz prisli". Ok, saj ne recem, se vseeno verjetno vsak pogleda na denar, ampak, ce sem lahko jaz dala kar nekaj denarja za nakup psa, lahko tudi nekdo odsteje malo vec za skok, sploh ce ve, da bo paril recimo z boljsim psom. Ce jim je pa vseeno in hocejo samo cimprej zasluzit, potem imajo pa se vedno "tistega", ki hoce za skok 100 eur  :P :P Ampak saj vsi vemo, kaj lahko potem od mladicev pricakuje. ::) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2257 : 23 April 2009, 16:55:30
Ovčka kaj pa oglaševanje v tujini? Pa obisk tujih razstav? Tuji forumi, spletne strani povezane s pasmo, lahko tuje "bolhe", ker tistim bez rodovnika bo Slovenija itak predaleč ... itd. ;)




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2258 : 23 April 2009, 18:32:12
Oglasevanje v tujino bi mogoce se slo.. Obisk tujih razstav pa nazalost ni v mojih financnih zmoznostih  :-[ Ok, kaksna Hrvaska se, potem se pa ze pocasi konca.. Enostavno predrago pride vse skupaj, tako da..

No saj, pa pustimo mene.. Nasplosno mi je tole zanimiva tema, ker pri tako popularni pasmi kot je zlati prinasalec lahko plemenjake v Sloveniji prestejem na prste leve roke (ce malo bolj premislim bi morala se desno zraven dat, ampak potem se pa res ze neha). Plemenk je potem verjetno malo vec, glede na to da imamo vsako leto vsaj par legel. Samo, se vseeno, tako majhna stevilka za tako popularno pasmo?  :-[

Torej nekaj je tu resno narobe... ???

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2259 : 23 April 2009, 19:22:20
Kaj pa kakšne lovske tekme? Če psa tu in tam pokažeš, da ima dobre zasnove, da zna. Pa ja, seveda, članstvo na tujih forumih ponavadi ni plačljivo. Kaj pa kaka Madžarska, AUT, ITA? Jaz bi recimo kako CAC razstavo izpustila in bi našparala novčiče za specialko v tujini pri priznanem sodniku, da si izbiraš tiste "glavne", ki imajo nekaj besede v evropskm in svetovnem merilo. Bo dobra reklama, sploh če pes dobi vredu oceno. Pa Kinolog, Mojpes revije.

Sem si ogledala stran. Jaz bi dodala še video kako se pes giba (razstavni kas, galop), tak ki to res nazorno pokaže, pa še kak video s fazani, ampak tak kjer bo pesjanko delal v nulo. Pa na stran dodaj dobre fotke, ki dobro pokažejo njegove močne stvari, glavo, okotenost tac, fotkan iz strani, iz kota 45.

Pa stopi v kontakt z vzreditelji, ki imajo tebi všečne psičke.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2260 : 23 April 2009, 20:07:18
čara to temo sem nacela ubistvu zato, ker me tako nasplosno zanima, ali je res tako malo zanimanja, ali je to samo pri meni..

Pa saj se meni ne gre fuuul za paritev. Po eni strani mi je cist kul, da moj pes ni cisto zmesan, kadar se kaksna psicka goni, ker zaenkrat se pac ne ve zakaj se gre  :P Po drugi bi mi bilo pa zanimivo videt kaksne potomce bi dal. Ker sej v koncni fazi ni slab pes, tako da, s primerno psicko bi dal pomoje zelo perspektivno leglo.. ;) Kot sem pa ze prej napisala, ni bil kupljen zato, ampak za moje veselje. Zato se tudi ukvarjam z njim in pocneva vse od agija do frizbija do rallyja.. Ker mi je pac fajn to, in uzivama v tem.  :D
Tudi to imas prav, lahko bi kaksen CAC izpustila, ampak kaj ko letos sploh ne bova sla na tok razstav. Ker enostavno nimam vec interesa. Poiskusila bom se toliko, da prilezeva do tistega sampionata (to samo zato, da ni bil ves denar vlozen v razstave stran vrzen), potem sem pa z razstavami zakljucila. Ker vidim kaj se na razstavah dogaja, kaksni psi zmagujejo, kam grejo linije, ki jih sodniki preferirajo, itd.. In ce pes ni vsaj malo podoben medvedu (kar moj ni), lahko samo sanjam o kaksnem vecjem uspehu.  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2261 : 23 April 2009, 20:19:33
Ena dobra rešitev je tudi članstvo v kakšnem tujem retriever klubu-naprimer avstrijski retriver klub je zelo aktiven, enkrat na leto imajo krasno specijalko, ki se jo res splača obiskat. Zdaj sicer že 2 leti nisem bila, ampak se mi zdi, da jo imajo še vedno na istem mestu-na travniku pred enim gradom. Pride ogromno ljudi iz tujine, vse je v sproščenem vzdušju. Sploh je pa lepo doživet zmago v razredu 25-ih psov :)


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #2262 : 23 April 2009, 22:54:20
Ovčka, pozdravljena .. Pravzaprav si načela zelo dobro debato, in me veseli, da kdo spoloh govori o tem na tak način. Če lahko,  bi samo povedala moje videnje cele zadeve.

Kot prvo, menim da vzreja Zlatkotov sploh ni tako katastrofalna pri nas .. treba je pogledat iz malo drugačne perspektive kot navadno gledamo. Poglej proporcionalno,  pa je mnogo stvari bolj jasnih. Mi smo pač majhni ampak tako kot povsod obstaja določen (majhen) odstotek pravih vzrediteljev, ki imajo dobre pse in ki si prizadevajo vzrejati kar najboljše ... potem imaš določen (prav tako relativno majhen) odstotek šteparjev, za katere vsi vemo kako gredo stvari (ne govorim o nerodovniških Bolha psih), in potem imaš veliko večino tistih, ki imajo mladiče iz različnih "razlogov", kot so npr., psica mora imet vsaj enkrat mladiče, imamo majhne otroke in se morajo naučit kako to gre, imamo jih ker so tolk luštni ... in podobno ... In tako je povsod. Samo v neki Italiji, Avstriji ali pa Nizozemski so številke pač toliko večje...

Vzreditelji, ki vedo kaj delajo imajo navadno v glavi začrtan načrt, kam in kako hočejo prit s svojo vzrejo, in se bodo tega držali. Če imaš psa iz njihove vzreje (kar je zate seveda samo dobro) je veliko vprašanje če ga bodo sploh mogli uporabit za svoje psice ...

Šteparji ga ne bodo hoteli, ker jim boš seveda postavila določeno ceno in določene pogoje (kar je edino pravilno) na katere ne bodo pristali in ker jim že iz samega principa ne daš psa, saj nimaš pojma kako bodo skrbeli za mladiče, v kakšne roke bodo prišli in podobno ...

In potem ti ostane tista večina ostalih... Ki jim je edino merilo (kilo)metrska razdalja do plemenjaka, čim nižja cena skoka in jim je pravzaprav čisto vseeno kateri pes skoči, samo da oni čim bolje skoz pridejo... Grdo rečeno, ampak največkrat je tako. Njih ne zanima niti ali ima tvoj pes tekmo, ali ima odlično oceno, ali je kdaj v življenju dobil kak CAC ... še za kolke in komolce navadno ne vprašajo ... Taki pokličejo v nedeljo zjutraj ko je treba it isti dan parit psico, pa rečejo"veste mi smo iz XXX pa naj bo pes tudi tu nekje,tam do 20 kilometrov, ostalo nam je predaleč" ... Takih ne moreš prepričat, da bi šli k plemenjaku, ki je res kvaliteten, oni so vidli pri sosedu fejst fanta, ki ima vzrejno pa bojo šli kar tja ... In ne moreš mu prav nič.

Ne bom govorila o tem, ali imaš kaj možnosti da ti pride na paritev psica iz tujine... iz Hrvaške morda še, večina Avstrijcev bi si pa raje čevellj pojedla kot pa šli parit k samcu kam ven, se raje držijo domačega škarta .-(
Načeloma moraš met tako superiornega psa, da pride nekdo k tebi v Slo parit, da glava boli ... ker zelo dobrih je zunaj naših meja precej .-)

Ovčka, ne se sekirat.. N a koncu koncev se vprašaš, zakaj bi tvoj pes sploh paril ... zato da se sekiraš ker so njegovi otroci prišli k ljudem, za katere misliš, da niso pravi lastniki za njih? Zato, ker bo za vsako potencialno sranje kriv tvoj plemenjak in nikoli psica? Zato da boš imela probleme z lastniki psic ker bodo imeli določene "čudne" ideje ... Zato da boš morala vstat ob 7 zjutraj in it seksat s psico, ki ne bo hotela stat, lastnik je tud prijet ne bo znal pa še cel trop otrok in sitno ženo bo imel s sabo .. ok malo se hecam, ampak life je lahko prijetnejši, če se ti niti ni treba ukvarjat s tem.

Jaz se ne in niti meni niti mojmu pesjanarju nič ne fali ... se greva raje zjutraj lajhat po gmajnah .-)

Lep pozdrav, pa vseeno želim Kosmiču kako fletno punco v prihodnje .-)

Tina


 







Black is beautiful ... and it goes with everything!


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #2263 : 24 April 2009, 09:30:37
Eh pa še en "problem" je ...
Če imaš srečo in pariš prvikrat s psico, ki "stoji kot pribita" in ki ima lastnika, ki ima dolgoletne izkušnje s temi stvarmi je mlademu samcu (in tebi) mnogo lažje.

Mlad, neizkušen samec z lastnikom, ki ne ve prav dobro kako se tem rečem streže v kombinaciji z neizkušeno psico, s prav takim lastnikom .... rezultat je mnogokrat porazen - psa se podita veselo naokrog, pes postane po nekaj neuspešnih poskusih naveličan in utrujen, do skoka ali ne pride, ali kočajo semenčice svojo pot na nepravem mestu (beri na tleh), in podobno .... .

Na žalost se potem o psu razširi govorica, da ne zna skakat, da ga psice ne zanimajo in podobne reči.

Mlad samec se mora tudi skakat naučit. Samo kje se bo pa naučil ???

"Tapravih" plemenjakov, ki "opravijo zadevo" kot bi mignil, ki se hočejo parit s psico le če ima ta res pravi dan, ki preizkušeno dajejo polna legla in podobno, ni veliko. In ljudje gredo potem raje k takemu samcu, saj vedo da bodo stvari potekale brez zapletov, kot da bi izbrali mladega in neizkušenega plemenjaka. Velikokrat ljudje rečejo "pa dajte mi takega, ki skače, da ne bom zastojn hodil ..."

Pravzaprav škoda, a ne?

Black is beautiful ... and it goes with everything!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2264 : 24 April 2009, 09:32:20
Chance05 zelo lepo napisano! Me veseli, da si se vkljucila v debato..  ;)

In ja, ocitno je stanje res taksno, kot sem ze jaz napisala.. Nekaj resnih vzrediteljev, ki jih lahko prestejes na eno roko, potem en kup steparjev, ki se jim gre samo za to da cimhitreje zasluzijo (pomoznosti s cim manj vkljucenimi stroski), in ostali, ki vzrejajo nerodovniske.  ::)

In potem res lahko recimo jaz samo sanjam o kaksni paritvi, ker bi sla lepo po reglcih, se tudi sama pozanimala kaksna je psicka, kako bo moj pes pasal nanjo, ce bo uredu kombinacija ali ne, potem pa povrhu vsega se zahtevala kaksen pregled veterinarja in bris, kot dokazilo, da je psicka zdrava, da mi ne bo psa okuzila s cim..  :-[ In s takimi "zahtevami", ki so verjetno v tujini pri priznanih vzrediteljih stalna praksa, verjetno izpadem cudna in (predvsem verjetno) predraga.

Pa saj, sedaj ko vidim, da dejansko je taksno stanje kot je, mi je cedalje manj do paritve. Ker tako se pa tudi ne grem (kot se je ze enkrat zgodilo), da me tri dni pred potrebnim skokom nekdo kontaktira, povrhu vsega zbija ceno, in nato odide parit k drugemu za 100 eur ceneje..  ::) Tak vzreditelj zame ni dovolj resen, zato sem ze takrat imela pomisleke, ce sem sploh za to ali ne. Ocitno je bilo boljse, da sem postavila tako ceno kot sem, in izpadla "predraga". Saj vem, da bi kamot dobila paritev za par sto eur, ampak kaj sem s tem naredila? Pomagala enemu steparju pri hitrem zasluzku, za mladice ga itak boli k****, sploh v kaksne domove bodo sli, itd.. To mi pa ni.. Ker mi ni vseeno za boge pse. Ker vidim, kako se pri nekaterih "vzrediteljih" ravna z mladici, in me mine, da bi enemu takemu cloveku pomagala do zasluzka, samo zato, da bi hkrati jaz imela pri tem par sto eur dobicka.

Kot si rekla Tina, boljse je it na kaksno divjanje po gmajni, na kaksno lustno RO ali agility tekmo, ali na kaksen frizbi trening. Bolj bova uzivala oba, pa se brez skrbi bom, kako sem zasustrala in pahnila pasmo v pogubo..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2265 : 24 April 2009, 12:09:06
Aja, se tole sem dolzna..

Zlatko, ki je dobil BOB na CAC Gornja Radgona  :)



Lp..

Danes sem izvedela, da je tale lepotec eden od unih kužkov, ki so lani tudi na tem forumu iskali dom (malo tudi z mojo pomočjo  ::)), njegova mamica je pa baje za nagrado kar kost dobila  :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2266 : 24 April 2009, 15:30:51
Chance05 ves da je to, ce bo znal skocit tudi mene ze skrbelo?  :-[ In po eni strani me bo spet skrbelo, ce bo kdaj prislo do tega.. Ker pac, kaj naj, izkusenj s tem nima, pokazat mu ne morem  :-\, lahko samo upam, da ima tok nagona, da bo znal in vedel kako  :P Sicer sem se tudi ze zanimala kaj v primeru da noce, ne zna, sploh ce psica ni mirna, pa ce nima zraven lastnika, ki bi jo bil pripravljen prijet. Je dilema, sploh ker v vzrejnem pravilniku pise, da naj bi bilo prvic naravno.. Ampak, to je lahko kopica problemov, in paritev ne uspe.. In ja, sigurno bi bil kriv moj pes, ker "ne zna", ker saj psici ni potrebno drugega, kot da je tam.  ::) Pa ceprav bi recimo moj ubistvu rabil samo malo vaje  (konec koncev, tudi nas "prvic" je bil verjetno bolj zanic, kot potem ko smo ze priblizno vedeli za kaj se gre) :P :P No, malo za salo, malo zares.. ;)
Je pa res tudi to, da ce je pes kvaliteten in lastnik psice hoce njegove mladice, bo tudi toliko potrpel, se mu ne bo mudilo prevec, ce slucajno ne uspe je pripravljen poiskusiti drug dan, itd.. Ampak takih pri nas verjetno ni veliko (ce sploh kdo)..

gulu jap, to je en "mladicek" iz tega legla  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2267 : 25 April 2009, 21:10:37
Ojla!
Zopet se vračamo z uspešnimi rezultati, tokrat s CAC razstave v Dugem Selu (Hrvaška). Nice Brad Happy Company - Tango je osvojil že svoj 35 BOB, v BISu je bil najlepši delovni pes in najlepši prinašalec razstave ;D
Hoiker's Exotic Sweet Dreams - Ulla je v razredu mladih osvojila PRM, in bila je najlepša med psičkami, v BISu je bila 2 med mladimi
Blue Sky Happy Company - Figaro je v razredu šampionov dosegel CAC, skupaj z Ullo pa sta bila najlepši par razstave ;D

Lp, Anja



Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #2268 : 26 April 2009, 21:49:48
WT Klam:




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2269 : 27 April 2009, 21:34:25
Dve "nasi" iz morja  ;) ;)






Lp..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Habba

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2270 : 01 Maj 2009, 22:13:42
Prosim za pomoč.
Berem po netu ....eni pravijo tako drugi drugače....Eni od 27-32Kg  drugi od 27 - 38Kg.Kolikšna je res idealna teža zlate prinašalke stare dve leti.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2271 : 01 Maj 2009, 23:04:35
Prosim za pomoč.
Berem po netu ....eni pravijo tako drugi drugače....Eni od 27-32Kg  drugi od 27 - 38Kg.Kolikšna je res idealna teža zlate prinašalke stare dve leti.

Cisto odvisno od konstitucije psicke.. Lahko ima mocnejse kosti, in je zato tezja, ali pa lahke in ima lahko tudi samo 27 kg. Za primerjavo, moj samec ima 36,5 kg, poznam pa par samckov, ki imajo ze cez 40. Tako da je tezko reci.. Ubistvu je vazno samo, da ni predebela ali presuha. Se pravi, ce stoji, da se rebra se vedno lepo cutijo (ne prevec, da so jo same kosti), in pa da nima par plasti mascobe cez rebra..  ;) :P Ce se rebra ne cutijo vec je sigurno predebela. :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Habba

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2272 : 02 Maj 2009, 15:48:54
Ima namreč 42 Kg pa se mi ne zdi debela.Nekje sem celo prebral,da imajo samci okoli 45 Kg samice pa 40 Kg.Kot si rekla ,rebra čutim.In ne vem ali naj začnem z dieto ali ne.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2273 : 02 Maj 2009, 15:52:32
Waw, to pa je kilaza  :o Samo, ce pravis, da se rebra cutijo, potem verjetno ni debela.. Pa saj to se tudi ze takoj vidi. Ce se ji speh veselo premika sem in tja ko tece v kasu recimo  :P :P Poglej slikco mojega par postov visje, pa presodi sam (moj se mi zdi da je trenutno idealne teze) :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Miss Teja.

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
Odgovori #2274 : 02 Maj 2009, 15:58:50
Habba koliko pa ima psica plečne višine? Prilepi kakšno slikco :) Glede na to, da se ji čutijo rebra verjetno ne bi smelo bit problema.

Za primer: Sama ima samca ZP. Čez zimo se je poredil in ima zdaj 42 kg, kar je pa zanj preveč. Se zdaj bolj rekreiramo, da pridemo na 37 - 38 kg.
Lp

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
~Josh Billings


Habba

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2275 : 02 Maj 2009, 19:23:31



tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2276 : 02 Maj 2009, 23:12:03
Malce zapoznelo, pa vendarle :):
Na specialni razstavi v Dugem Selu 25.4.09:
- Nice Brad Happy Company: CAC, BOS, BOB, BOG1, BIS delovni pes, BIS Retriever in postal Hrvaški šampion ;D
- Blue Sky Happy Company: CAC
- Hoiker's Exotic Sweet Dreams: PRM, BOS, Junior r.BIS

Tango in Ulla pa sta skupaj zmagala v parih ;D

Na klubski razstavi v Avstriji 1.5.09:

- Hoiker's Exotic Sweet Dreams: exc.3
- Hoiker's Abracadabra: CAC, BIS Working dog ;D
- Nice Brad Happy Company: CAC
- Blue Sky Happy Company: exc.3

Naj omenim še, da je Silva s svojo Abbo prvič nastopila v senior handlingu ;D Odlično je izvedla like, se držala zlatega pravila, Abba je bila zelo pridna, in skupaj sta prišli na odlično 2 mesto ;D!! BRAVO SILVA IN ABBA!!

Fotografije in ostalo pa je že objavljeno na spletni strani: http://www.hoikergoldens.si/
Čestitke pa seveda tudi Viktorju :)

Lp



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2277 : 03 Maj 2009, 14:01:18
Habba- lepo psičko imaš, meni se ne zdi predebela...kot sama praviš, če se čutijo rebra potem je OK, mogoče ima samo dost mišične mase, ki je sama po sebi težja od "špeha", al pa samo teške kosti...
če bi priložila slikico stoje, ob strani, bi se tudi bolje videlo ali ima tvoja lepotička kakšno kilico preveč  ;)

Moja je stara 1,3 leta im ima točno 30 kg  ;) ob prvi priložnosti priložimo nove slikice...



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2278 : 03 Maj 2009, 14:23:48
Hej!

Da se še midve malo oglasiva po dolgem času. Z Ajko sedaj trenirava agility pri Ivani v KD Barje. In nama gre vedno boljše. Seveda Ajka obvlada, jaz pa izboljšujem svoje vodenje. :)
Evo posnetek včerajšne tekme iz Ptuja:
http://www.youtube.com/watch?v=XBLPljgxbUE&feature=channel_page

Lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Habba

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2279 : 03 Maj 2009, 17:39:32
Nekaj slikc