Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924161

LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2310 : 20 Maj 2009, 21:15:27
Ovcka, jap iz Velenja je.
V tipu so si precej podobni! Tudi z Aaronom se vidi, da imata skupne gene. Dallas ima trenutno sicer malo bolj dolge tace še, ampak ko se bo do konca naredil mislim, da bo krasen kuža. Glavo ima tudi zelo lepo, čeprav ima malo ožji gobček kot Aaron.
Ga je pa Biba čisto okupirala-ju moram včasih kar malo ločit, ker samo norita okrog  ::) ;D


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2311 : 21 Maj 2009, 06:20:25
Bella*Luna- ČESTITKE še iz naših koncev  :-* :-* :-*



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2312 : 21 Maj 2009, 09:57:08
Tudi v teku je imel rit skoraj cisto pri tleh, gibanje me je mocno spominjalo na nemskega ovcarja..  ::)



 >:( >:( >:(

...tudi no nimajo kaj riti po tleh vlačit!

...sledi svojim sanjam


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #2313 : 30 Maj 2009, 22:22:32
Nekaj slik sosedove psičke Tare.



















 :) :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #2314 : 01 Junij 2009, 18:48:09
Pozdavljeni.

Kolegica išče ZP, žal nisem zasledila nobenega legla, mi lahko daste kak kontakt ali link, če veste za kakšno...

Hvala  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2315 : 01 Junij 2009, 19:54:39
Pozdavljeni.

Kolegica išče ZP, žal nisem zasledila nobenega legla, mi lahko daste kak kontakt ali link, če veste za kakšno...

Hvala  ;D

http://www.pesjanar.si/index.php/2009/1222  ;)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2316 : 01 Junij 2009, 21:12:34
doro, vem za perspektivno leglo v Avstriji, skotili so se pred dobrim tednom. Imajo prosta še 2 samčka. Več lahko na privat  :)


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #2317 : 02 Junij 2009, 09:22:01
Joj se opravičujem, tega sem čisto spregledala  :-[ ;D

Ja Liza, prosim za kontakt, informacij ni nikoli dovolj.  ;D



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #2318 : 02 Junij 2009, 09:39:15
Na zgornjem linku vse lepotičke in lepotci oddani  ;D :(



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2319 : 02 Junij 2009, 10:16:31
http://www.goldenretrieverzuechter.at/wwwroot/25,0,aktuelle-wuerfe,index,0.html

Tole je povezava do informacij o leglu :)
Poslala sem še nekaj na privat  ;)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #2320 : 11 Junij 2009, 13:21:50
Oddaja se rodovniška zlata prinašalka - več o tem na tem linku

http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,8357.0.html

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2321 : 14 Junij 2009, 22:16:05
Slikca iz danasnje rally obedience tekme v KD Pluton, kategorija RO II  ;D ;D



Lp,
Maja in Kozmic ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #2322 : 15 Junij 2009, 14:13:50
čestitke :)

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2323 : 15 Junij 2009, 19:59:21
Hvala :) :)

Bolj obsirno porocilo in se rezultati iz frizbi tekme pa v moji temi..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2324 : 23 Junij 2009, 18:00:19
Ovcka, zapoznele čestitke :)

A gre kdo na specijalko retrieverjev 5.7. v Lendavo?


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2325 : 23 Junij 2009, 18:20:49
Hvala  :)

Mi ne gremo.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2326 : 24 Junij 2009, 09:50:49
Če ne grem na MC pridem tudi js malo pogledat :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2327 : 05 Julij 2009, 21:07:19
Mogoce kdo ve kaj rezultatov iz danasnje specialke?? Lana? Sara?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2328 : 08 Julij 2009, 11:15:26
Evo nas z razstave v Lendavi. 'Moji' zlati trije fantje so super razturali na cacib razstavi in na specijalki.
V soboto na cacibu je Blue Angel of Golden Duck (v lasti Ulrike Greimel) osvojil ZP1 in BIS Puppy, v nedeljo na specijalki pa Zelo perspektivno1.
Aaronov nečak Dallas (v lasti družine Lubarda-Stropnik) si je v soboto po mnenju gospoda Miroslava Zidarja prislužil PRM (in tako postal mladinski šampion Slovenije v lepoti :) ) in pa svoj prvi BOB! Kasneje si je prislužil še Junior BOG1 in R. BOG. V nedeljo je postal še klubski mladinski prvak in osvojil PRM.
Aaron Baron, ki že od februarja ni bil na razstavi, se je razstavljal le v nedeljo-čisto tako, 'da se malo spomni' :) In osvojil CAC, postal Klubski prvak in osvojil BOB!

Zdaj sem uspela oba 'nemoja' zlata fanta okrog razvozit in že uživata doma. Dallasa kar malo pogrešam po dveh mesecih bivanja pri meni :) Buddy se pa vrne avgusta.
Aaron, Biba in jaz se pa jutri odpravljamo v Bohinj. Upam, da bo kakšna priložnost za fotke narest :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2329 : 08 Julij 2009, 12:40:56
LIZA cestitke!!  :o

Drugace pa, lahko fehtam se za ostale prijavljene na specialki?? Pa mogoce za kaksen rezultat?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2330 : 09 Julij 2009, 09:48:13
Evo, tule so rezultati specijalke, upam, da se nisem kje preveč zmotila...

SAMCI
Najmlajši
Blue Angel of GOlden Duck-ZP1

Mladi
Hoiker's Dallas-Odlično1, PRM, Klubski mladinski, BIS Junior
Bonett Bride Double Decker-Odlično2

Vmesni
Della Fiumana Jack Sparrow-CAC

Odprti
Fiveshill Sea Hawk-CAC
Goldenlines Fire Cracker-R.CAC

Delovni
Imperium Salonae Tom Ford-CAC

Prvaki
HOiker's A Round The Clock-CAC, Klubski, BOB

SAMICE
Odprti
Imperium Salonae Silba-CAC, Klubska

Delovni
Fora Neli GOldy-CAC
Xanthos Blessing-odsotna


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2331 : 18 Julij 2009, 18:23:54
Novega lastnika iščeta samček in psička zlata prinašalca. Prihajata iz Avstrije in sta bila skotena 22.5.2009
Mamica je Fun Cup v.d. Beerse Hoeve


Očka pa Chicago Down Town v.d. Beerse Hoeve


Oba sta potencialna razstavna psa.

Več informacij na zs.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2332 : 07 September 2009, 15:56:27
hej

Jooooj, kok tale tema sameva  ::) :-[

No, pa da napisem novicko.. Vceraj je bila RO tekma na Barju, prva po poletnih pocitnicah. Proge so bile precej zahtevne, dosti zahtevnih vaj, ampak nekako smo jo opravili. Kljub biksanju na moji in Kozmicevi strani sva pristala na 4. mestu  :) Posnetek je mozno videti TUKAJ;D No, upam, da bova bila bolj pridna v nedeljo v Mariboru  ;)

Potem pa se ena malo vecja novicka iz Hoikerjevega tabora.. Najnovejsi neverjeten rezultat nasega bratrancka Tangota (Nice Brad Happy Company)!!! Vec o tem si lahko preberete tukaj..  ;) ;) Bravo Tango, bravo Viktor!!  ;D


Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2333 : 07 September 2009, 17:51:04
Maja, čestitke za 4. mesto! :D

Midve z Ajko pa sva imele freestaly (frisbee) nastop v Ribnici. Glede na to, da nisva mogle zaradi vremena veliko vaditi, nama je šlo kar dobro, plus tega sem imela malo treme tako, da nisem najlepše metala.  :-[ Drugače pa še malo izpiliva vse skupaj pa bo super!

lp
maja & ajka

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2334 : 08 September 2009, 07:48:14
rapgirl hvala!  ;)
Drugace sem pa gledala video ja  :) Lustni sta bili, samo meti so bili res malo tezko ulovljivi.. :P Ampak za prvic, pa pred mnozico ljudi je blo super!  ;D Kar tako naprej!  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2335 : 24 September 2009, 10:30:44
malo smo si zaprašili temo....

evo malo popestritve...


hm, le kaj je to...


pa niti ni tako slabo...


...no coment... :P



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2336 : 06 Oktober 2009, 13:54:06
mika-nelly: dobre slikce. Ajka pa niti slučajno ne mara piva. Se vidi, da je ženska.

Sicer pa sva z Ajko sodelovali na svetovnem dnevu živali v Tivoliju. :)

Najin posnetek frisbee nastopa: http://www.youtube.com/user/majaajka#play/all/uploads-all/1/42d7k_9hmmY
Agilityja ni žal nihče snemal. Je pa zato posneta še predstavitev poslušnosti: http://www.youtube.com/user/majaajka#play/all/uploads-all/0/dREcxt1FYdI

Lp
maja &ajka

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pikaa@

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #2337 : 10 Oktober 2009, 22:44:20
Pozdravljeni! Kupujem zlatega prinašalca zato bi prosila, če mi lahko priporočite vzreditelje (ampak res tiste, za katere veste da so OK, da so psi zdravi in da ni vedenjskih težav) oz. da mi odsvetujete morda kakšnega vzreditelja, če imate slabe izkušnje... Bilo bi tudi super, če se mi kdo javi, ki ima zlatega prinašalca, da pove o tej pasmi še kaj več (iz prve roke), kaj kar ne piše v knjigah in na internetu (ker večinoma pišejo same dobre lastnosti, nič pa ne omenjajo slabosti oz kakšnih vedenjskih posebnosti!).

Vnaprej se zahvaljujem za kakršnekoli informacije!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2338 : 11 Oktober 2009, 22:47:30
Pozdravljeni! Kupujem zlatega prinašalca zato bi prosila, če mi lahko priporočite vzreditelje (ampak res tiste, za katere veste da so OK, da so psi zdravi in da ni vedenjskih težav) oz. da mi odsvetujete morda kakšnega vzreditelja, če imate slabe izkušnje... Bilo bi tudi super, če se mi kdo javi, ki ima zlatega prinašalca, da pove o tej pasmi še kaj več (iz prve roke), kaj kar ne piše v knjigah in na internetu (ker večinoma pišejo same dobre lastnosti, nič pa ne omenjajo slabosti oz kakšnih vedenjskih posebnosti!).

Vnaprej se zahvaljujem za kakršnekoli informacije!

Najprej dobrodosla na forumu!  :)

No takole, moj zlatko je septembra dopolnil 3 leta.. Ker sva v vseh teh letih imela dosti prigod in zgodb, bi zapravila prevec casa da napisem vse pluse in minuse pasme, ampak ce imas cas in voljo si lahko preberes najino temo tu na forumu. Tam je prakticno napisano vse kar se nama je dogajalo v teh letih  ;)

Ampak ce naredim kratek povzetek: kot si ze sama rekla, vsi o zlatih prinasalcih pisejo samo dobre lastnosti, noben ne omenja nobenih slabih. No, ena izmed slabih bi jaz rekla da je predvsem njihova trma. Ja, trma. Ko on nekaj hoce, mora bit po njegovem, in je vztrajen v nedogled.  ::) Tudi ko sem jaz kupovala zlatkota si niti mislila nisem, da bo to trmast pes. Ampak je (no, vsaj moj) :) Vsi pravjo, jooj, zlatko je tok fajn druzinski kuza, ja, to ze, ampak seveda ob pravilni vzgoji. Ker pa je to hkrati delovna pasma, je treba z njim delat. To ni navaden kavc kuza, kdor hoce takega naj si nabavi kaksnega maltezana. Zlatko pa more delat, pa ni vazno kaj, poslusnost, prinasanje, agility, frizbi, resevanje... Vse se da z njim delat, ampak vazno je, da se nekaj dela.  ;)

Toliko na hitro. Vec se mi zdajle niti ne da pisat.. Ce te pa kaj zanima pa kar vprasaj! :)
Aja, se na vprasanje glede vzrediteljev ti lahko odgovorim. Sicer v Sloveniji ni pretirano veliko tapravih vzrediteljev zlatkotov. Ubistvu jih je bore malo. No, ampak vseeno se najde kaksen uredu. Recimo jaz sem mojega vzela v slovenski psarni Hoiker's, in sem z njim blazno zadovoljna  ;D Karakter ima taprav, brez kakrsnih zdravstvenih tezav, pa sva dala vse teste skozi, tako da..  ;)


No, pa da se tukaj pokazem rezultat prejsnjega vikenda in tekme - rally obedience II, 1. mesto!! :D :D



Lusten "pokalcek"


Pa se ena pozerska  :D


Lp..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2339 : 12 Oktober 2009, 12:58:25
No svetovna razstava je mimo. Me pa zanima če ti Ovčka, ker si pač že povezana z njimi, veš zakaj je slovenski predstavnik v razredu delovnih dobil oceno "insufficient" ?!  ???