Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924317

LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2340 : 12 Oktober 2009, 16:19:26
Res je, svetovna je mimo. Jaz sem si šla malo nahitro zlatkote pogledat, kolikor sem pač imela časa. Enega sem uspela tudi razstavljat-mladega samčka iz psarne Ria Vella-od osmih fantov z najmlajših je bil 2.! Sem zelo vesela, ker ima mali šele 7 mesecev, konkurenca je bila pa kar huda.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2341 : 12 Oktober 2009, 23:08:21
sirtaki ne vem.. Se nismo se nic slisali..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tutti_frutti

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2342 : 13 Oktober 2009, 22:23:56
Žal je imel Tango smolo, več o tem na spletni strani: http://www.hoikergoldens.si

Lp Anja



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2343 : 19 Oktober 2009, 22:00:54
hej

Za tiste, ki ne berete najine teme, se tukaj porocilo iz letosnje finalne rally obedience tekme ;D

Tekma se je odvijala na "poligonu" KD Grosuplje (v narekovajih zato, ker imajo KD kar na enem travniku zraven zeleznice, nic ograjeno  ::)). Proge so imeli locene kar s tistimi reklamnimi trakovi, pa veter je ful pihal, in ker se moj mali tistih trakov enmau boji kadar spuscajo cudne zvoke (enkat na razstavi je skoraj nanj padel zelezni nosilec, ki je drzal tisti trak, in od takat se bolj stran od teh trakov drzi), sem ze vnaprej vedela, da bo pozornost bolj zanic. No in imela sem prav.. Proga je potekala po levi mimo teh trakov in po desni mimo, in takrat je slisal bolj malo, vaje delal nepozorno, malo po svoje, napol, in zato sva imela skoraj najslabse tocke v celi sezoni. Ampak ker je vse kuzke nekaj medlo vceraj, fantasticni so bili res samo prvi trije, sva kljub vsemu pristala na 4. mestu in se nama je se ta tekma stela v skupnem sestevku  ;)

Torej, v skupnem sestevku za leto 2009 sva skupno nabrala 86 tock (vseh tekem je bilo osem, ampak stejejo samo stiri najboljse tekme sezone, in midva sva imela 2x1.mesto in 2x4.mesto - se pravi 2x25+2x18 tock). Hkrati je imela tudi isto stevilo tock Melani z dalmatincem Maiem, ampak ker potem takrat kadar je izenacenje gledajo kdo je imel hitrejsi cas, je bila Melani boljsa, in tako sva pristala na (kljub vsemu) odlicnem 3.mestu (med 18 tekmovalci, ki so tekmovali v celi sezoni)  ;D ;D ;D Na prvo mesto se je pa uvrstila Rosana s snavcerko Uli, ki res fenomenalno delata, zmagujeta karnaprej, tako da res, blagor jima  ;D Aja, drugace nam je pa na finalno podelitev osebno prisel cestitat tudi sam predsednik KZSja g. Kavcic  :o

Fotke stopnick se pridejo.. Imam pa tukaj tri fotke poslikane doma, mojo zver s pokalcki  :D

Pokalcek za najino skupno uvrstitev - 3.mesto!!!  ;D


"Closeup" pokalcka  ;)


Pa se vse najine "trofeje" v letosnjem letu  :D :D


Verjetno ni treba posebno omenjati kok sem ponosna na mojo zvau, in malcek tudi nase, seveda  :P Konc koncev, se vedno trdim, da glede na to, da ga vse sama ucim, vadiva kar tako na prostem, nikoli v KDju, tako da se dobro nama tole ratuje, glede na vse..  8)

Sedaj pa koncno zasluzen pocitek za obadva, sicer bova se redno klikala posamezne vaje, ampak ne pretirano, lepo uizi  ;) Ce se pa se par dodatnih vaj pravi cas nauciva, greva pa mogoce novembra na izpit za RO III, ampak ce bova pa drugo leto ze v trojki tekmovala moram pa se premislit. Kajti ugotovila sem, da imava case ful pocasne, tako da morava izboljsat hitrost, drugace nama bo v trojki, ko so na tekmi dodatni dve vaji zmanjkovalo casa, in ce cas prekoracis si diskvalificiran..  :-[

Bomo videli..  ;)

Lp,
Maja in Kozmic  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


najvecjazelja

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #2344 : 25 Oktober 2009, 02:23:22
Oj.Jaz bi vas pa prosila za pomoč.Zelo so mi všeč pasme Border collie,Nemški ovčar,Zlati prinašalec,Bernski planšarski pes. Problem je v tem da mi starši ne dovolijo imeti psa.Enkrat sem jih že uspela prepričati in smo že iskali legla,vendar ker sem mislila da bom šla v šolo kjer bi morala biti v domu,sem raje rekla da ne bom psa imela,za njegovo dobro. Sedaj pa sem stoprocentna da grem v šolo ki je približno 30km oddaljena in bi bila vsak dan doma.Zakaj nočejo psa? Pravijo da bo dlako puščal če bo notri in da more biti zunaj.Ker pa imamo tukaj zeeeeeelo mrzle zime,mislim da to ne bi bilo pametno. No sicer bi bil lahko v enem prostoru ki je ogrevan,varen in ga ne uporabljamo za bivanja.Vedno ko jim omenim psa,pravijo ohh daj nehaj  Jaz si ga zelo želim,že nekaj let vedno gledam za psi in jih občudujem,ne glede na velikosti,bravo, lastnika ,karakter, so mi izjemna bitja.Mojo mami bi se nakako dalo prepričati,oči pa je bolj tako...On pravi da mu samo Nemški ovčar deluje kot pravi pes(to zato ker smo ga imeli ampak ko sem bila jaz zeeelo majhna,oz ga je imel moj dedek)
Mamici so ful uredu bernci. Jaz se enostavno ne morem odločiti med temi 4 pasmami. Naslednji problem je: Jaz vem da je boljše da ga kupim z rodovnikom,ga dam šolati,saj je le za dobro psa.Onedva pa pravita,da kaj mi bo rodovnik, da je tut brez rodovnika v redu pes.No saj je,ampak je manj možnosti za bolezni pri rodovniškem,oz. veš kakšne so bile bolezni in veš če je resnično čistokrven pes.Malo jih je tudi strah zaradi denarja,čeprav imam jaz nekaj denarja našparanega, pa tudi oni če bi jih prepričala bi ziher dala zraven.Če jim začnem kaj od rodovnika,me butasto gledata,čeprav jima skušam razložit da je to najboljše da psa.Pravita tudi da ne bi mogel z nami na morje(to je res,saj je avto polno zaseden,prtljažnik je poln) vendar bi se bila pripravljena žrtvovati in ne iti na morje.Upam da mi malo poveste kako ste vi prepričali starše in da mi poveste še nekaj karakternih značilnosti o zlatkotih ;)
Upam da ste razumeli kaj sem hotela povedati :) :-[



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2345 : 19 November 2009, 08:42:37
hej

Joj, kok se na tej strani nic ne dogaja  ::) :-[ No, pa naj vam napisem malo novick  ;)

In sicer, 10 dni nazaj je moj kosmatinec dobil nove polbratce in polsestrice!!  :o :-* :-* Ja, pri Hoikerjih imajo novo leglo!!

Mati Amy (Hoiker's Amy Ful of Fun) in ocetu Oliverju (Mitcharron Love Bug of Francosvaley) se je 8.11.2009 skotilo 11 prekrasnih mladickov!! Od tega je 6 fantov in 5 punck  :o :-* :-* :-* Vsi mladicki ze pridno rastejo, se redijo, Amy je ponovno dokazala da je skrbna in pridna mami, jaz pa komaj cakam, da bo mesec naokoli, da jih grem pogledat  ;) 8)

Slike obeh starsev..
Najprej Amy
   

in pa se Oliver


Pa se par slikc tamalih  ;)
      

      



Vec informacij o leglu lahko najdete na spletni strani, ali pa kontaktirate Viktorja na e-mail;)


Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2346 : 19 November 2009, 10:45:27
aaaaaaaaaaaaaaaa, kake bunke so tamalčki :o ...k bo mesec naokol bi šla js tud čohat, če bi me Maja vzela s seboj  ;D

...sledi svojim sanjam


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2347 : 21 November 2009, 22:17:20
aaaaaaaaaaaaaaaa, kake bunke so tamalčki :o ...k bo mesec naokol bi šla js tud čohat, če bi me Maja vzela s seboj  ;D

Ce bos pridna..  :P :P

Nene, itak da lohka  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2348 : 28 November 2009, 20:23:29
hej

Se ena novicka iz najine strani  ;) Danes sva na KD Krim opravljala izpit za Rally Obedience III in ga tudi uspesno opravila  ;D Dosegla sva kar 185 tock od 190 moznih, pokazala res lepo delo, tako da sem fuul ponosna na naju oba  :D ;) :P

Ce hocete si lahko pogledate najin filmcek iz tekme: KLIK  ;) ;) 8)


Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2349 : 28 November 2009, 21:43:31
Maja čestitke tebi in Cosmiču.  :o Ful lepo ti je delal!  :)

Glede z razliko nekaterih, ki so pozabili ušesa nekje ko se dela RO.  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2350 : 02 December 2009, 16:32:45
A mogoče kdo ve kje pridem do podatka o SLO plemenjakih? Sam firbcam neki.

Sem že našla :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2351 : 02 December 2009, 16:37:10
čara tista "baza" na strani SKRja ni niti priblizno taprava..  ::) ::) Dejansko nimamo baze, oz. ne mores vedeti kateri psi so plemenjaki..  ::) :-\ :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2352 : 04 December 2009, 19:50:56
Saj se mi je zdelo, da več kot 2 pa moreta biti. ::) Pa saj ni važno. Se bojo že sami dokopali do informacij, ne morjo vsega dobit servirano na pladnju >:D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2353 : 04 December 2009, 20:17:58
Ce koga zanima, naj poklice na KZS, tam morajo imet informacije o vseh z vzrejnim.. In ja, ziher sta vec kot 2  :P Jih jaz lahko takoj 5 nastejem, iz ozje zlahte  ;)

Ce bojo pa informacije iskali na SKRju, bojo pa dobili informacije o plemenjakih, ki so clani SKR (recimo mojega ni tam vmes, ker pac nisem placala clanarine, ker nimam nic od drustva).  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2354 : 04 December 2009, 20:20:44
KZS številko in e-mail sem jim pa dala. Tolk prijazna pa sem.  :P
Dela Kozmič kake lumparije? Kak trikec? Se na razstavah kdaj pojavi kak neostrižen (po vratu) ZP? Ali se zdaj vsi strižejo? Sodniki to periferirajo?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2355 : 04 December 2009, 21:32:40
Lumparije? Saj nebi vedla vseh nastet  :P :P Trikcev zna nekaj, imam seznam na spletni strani, ampak ze dolgo ni bil dopolnjen  ;)

Na razstavah se tudi pojavi kaksen nepostrizen.. Recimo v Gornji Radgoni pri sodnici Mariji Kavcic je dobil BOB en popolnoma nezgrooman, neshendlan zlatko.. Po eni strani mi je to kul, po drugi pa tudi ne.. Vsaj osnove ring dresure bi lahko obvladal, ce je ze zmagal..  :-\ Drugace pa na zadnjo razstavo sem ga peljala nepostrizenega, oz. ni bil cisto gol po vratu, je imel dlake kolikor mu jo je pac zrastlo od zadnjega strizenja. Samo popravila sem, kar je pac strlelo.. Sodnica zaradi tega ni imela pripomb. Je pa seveda odvisno od sodnika ane.. Se pravi, ponavadi preferirajo zgroomane.  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2356 : 04 December 2009, 21:49:29
Načeloma je tako, da če hočeš z zlatkotom dosešt kaj več kot morda CAC, mora biti urejen-postrižen tako kot je treba.
Meni se je že dooolgo nazaj (še z mojo Lizo-torej kakšnih 7 let nazaj) zgodilo, da me je finski sodnik prijazno potrepljal po rami in rekel, naj se oglasim pri njem,ko bo odsodil, da me nauči strišt  ;D
Meni je tudi precej bolj praktično postalo, če Aarona redno strižem, ker ima sicer pod vratom ogromno grivo in ga je težko razčesat. Tako je pa vedno (no, skoraj  :D) lepo urejen. Gospodu je zdaj v zrelejši dobi zraslo toliko dlake, da sploh ne morem verjet. Po trebuhu ima dlako dolgo nekje 15cm :o


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2357 : 04 December 2009, 21:51:04
Ovcka, čisto sem vama pozabila čestitat za vse uspehe... :-[ Čestitke! Stric pravi, da je ponosen ;)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2358 : 04 December 2009, 22:14:52
Hvala za cestitke!  ;)

A lahko kaksno novejso slikco stricka Aarona? Me prav zanima kako izgleda s tako dolgo dlako  :o Pa upam, da nam tudi kdaj tok zraste!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2359 : 04 December 2009, 22:17:46
A veš da me je kar sram, koliko časa se že spravljam poslikat Aarona in Bibo :-[ No, Biba bo še malo počakala, da ji dlaka zraste, pa jo bom potem fotkala, ker jo nikjer nič ni :D Aarona bom pa poslikala pa nalimala kakšno fotko. Drugače se mu pa malo poznajo počitnice, ki jih je preživel pri babi in sva zdaj skupaj na shujševalni  :D


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2360 : 16 December 2009, 11:51:56
hej

Spet malo novick  ;)

Najprej moram pohvaliti Hoikerje, spet so se na zadnjih dveh razstavah super odrezali.. V Zagrebu je Ulla postala klubska prvakinja, Tango pa BIS delovni pes razstave  :o Med pari sta dosegla pa tudi odlicno prvo mesto! No, v Nitri so imeli pa vsi trije s Figarom vred super rezultate, najbolj omembe vreden je pa verjetno BOB in BOG Tangota v osmi grupi  ;D Bravo vsem kosmatincem, Viktorju in Anji  ;)

Pa naj se prilepim par slikic nasih polbratcev in polsestric..  ;)







Vec slikic (tudi ze v razstavni pozi) si pa lahko pogledate tukaj;) Ze po slikcah so pravi mali cukri, upam, da jih grem kmalu pogledat  :)


Aja, z najine strani pa nic novega.. V nedeljo smo imeli na sporedu kopanje, ker je imela moja "Smrda" ze zelo cuden vonj, tako da je zdaj spet lep disec kuza  :D :D Pokazem kaksno slikco, ko jih nalozim na net.. Imamo tudi ze par sneznih, kajti cisto prevec smo veseli tegale snega, in greva (skoraj) vsak dan za kaksno uro noret po snegu..  8)

To je zaenkat to..

Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2361 : 16 December 2009, 17:55:22
Čestitke Maja za vse letošnje RO uspehe :) Res sta razturala sezono. Jaz sem Rivo uspela naučit vse like za enko, samo še mizo se mormo naučit. Tako da se spomladi vidmo na kaki tekmi :) Saj tisti, ki mamo narjen BBH lah gremo na katero koli tekmo začet ne?
Pa še 3 slike (že mal zastarele sicer ;))moje pupe, da vidite da še obstaja :D




pa da se vidi da je kdaj tudi čista :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2362 : 16 December 2009, 20:28:24
Hvala Sara  ;) Res sva bila pridna, ja  :P :-[

Drugace pa, ja, tisti ki imate bbh narejen greste lahko na kerokoli tekmo delat izpit. Nekaj se celo govori, da naj bi bila otvoritvena tekma sezone v KD Obala (to sem nekje zasledila ta teden). Tako da imas ze takoj sanso, da gresta naredit izpit za enko, potem pa pridno tekmovat.. Me veseli da se bomo videli na tekmah  ;D Tisto mizo se boste pa ze se naucile.. Jaz sem hodila na tekme pa ceprav se mize ni znal.. In ravno na tekmah mu je pocasi (koncno) postalo jasno kaj hocem od njega.. :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2363 : 22 December 2009, 22:27:49


Vsem želim lepe praznike in srečno 2010!  :)


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2364 : 23 December 2009, 20:35:30
VESELE BOŽIČNE PRAZNIKE IN VELIKO VESELJA IN ZDRAVLJA V LETU 2010



minela in nelly



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2365 : 23 December 2009, 23:04:05
Tudi midva zeliva vsem veselo, zdravo in srecno novo leto!!!


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2366 : 23 December 2009, 23:11:22
Kje si našla ozadje? Se da dobiti tudi večjih dimenzij?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2367 : 23 December 2009, 23:29:36
A mene mislis?  ;) Tule.. (klikni za vecjo slikco; tale user ima same ovckaste, in so mi tako prisrcne, da sem si eno "sposodila"  :-[)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2368 : 24 December 2009, 18:34:17

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #2369 : 02 Januar 2010, 13:04:38
Živjo!
Pišem v vašo temo, ker bi rabila mnenja različnih ljudi in da ne bom vsakemu posebej na zs bom kar tule. Zanima me, na kaj naj bom pri vzrediteljih zlatih prinašalcev pozorna, katere zdravstvene preglede itd. Ker jaz običajno gledam na socializacijo, okolje kjer živijo, tud na izgled in karakterje psov (kar se pač da vidit iz posnetkov in opisov...

Zdj v sloveniji sem zasledila tri psarne,: hoiker´s, grmajo, tohočinska, monte gerass
verjetno jih je še več, tele sem nekako do sedaj izbrskala
imate kakšne izkušnje, priporočila, nasvete?

lp