Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924148

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2370 : 02 Januar 2010, 13:22:10
Tohočinske ne priporočam! Ker imajo še druge pasme in psi niso ravno kvalitetni. ;)
Za zdravstvene preglede pa je obvezen za vzrejnega samo pregled kolkov, kolikor sem seznanjena. Mislim, da jih ima bolj malo pregledano tudi kaj drugega. Tisti, ki imajo, pa vsaka čast in kar tako naprej! ;)

Upam, da sem vsaj malo pomgala. :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2371 : 02 Januar 2010, 13:44:41
Izogibaj se Tohočinske in Boltvinski (so imeli prinašalce ne vem če jih imajo oboji še, ampak imajo še druge pasme itd. itd.). Jaz bi če bi danes kupovala prinašalca pogledala definitivno v tujini.
Zdr. težave - Kolki, komolci, oči. Velik problem danes pa je pomoje karakter. Obrni se na sirtaki ali Lizo pomoje ti bosta znali pomagat tudi z iskanjem psa v tujini.  ;)

BTW iščeš zase? In za kakšen poseben namen?

Lp, nina






čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2372 : 02 Januar 2010, 14:00:48
Kaj pa pregled oči? Mislim, da je obezen, pri goldnih se pojavlja PRA. Meni so kar všeč, čeprav opažam danes kar nekaj karakterno švoh, s slabimi nagoni in preobčutljivi zdravstveno (alergije)...Jaz bi pokukala pri skandinavcih.

Kaj pa boš delala s psom? Če misliš it v lovske vode, se pozanimaj pri delavcih, meni postaja ta panoga zanimiva-nekoč bom imela kakega prinašalca.
Me pa zanima, če kdo ve ali pa me lahko usmiri kar k lastnikom psice. Ali bo Lormar Calamity Jane imela še kakšno leglo?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2373 : 02 Januar 2010, 14:11:05
Ja PRA je problem ja.
Mislim, da boš goldna v slo. pri lovcih težko našla. Še pri reševalcih jih očitno izpodrinjajo druge pasme. ;)




polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2374 : 02 Januar 2010, 14:18:43
Mislim, da je v sloveniji tudi psarna nely goldy :)

:)


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #2375 : 02 Januar 2010, 14:21:57
S psom ne mislim it v lovske vode. Ne mislim ga imet za show ali vzrejo, bolj za kakšen agility pa še to zgolj za uživanje s psom, ne tekmovanje, trikce, učenje, terapevtskega psa. Zdaj imam zelo majhno pasmo (papillona) tko da v te vode terapevtskega psa nism mogla it..ima papilon preveč šibko konstitucijo... Tko da mam še zmer veliko željo, da bi se s psom tud v tem preizkusla.
Pa za hribolazenje, tekanje, igro.

Ima kdo kakšen dober link do kakšne strani kjer je dobro napisano o vseh pregledih in zdravstvenih težavah zlatih prinašalcev...

lp




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2376 : 02 Januar 2010, 17:42:54
hej

Ja, kot so ti ze ostali rekli, izogibaj se psarne Tohocinski in pa Boltvinski.. Ne vem kaksna psarna je Grmajo, ampak vzrejajo potomce Boltvinskih, tako da tudi to ze samo po sebi nekaj pove..  :-\

Drugace pa, moj nasvet: pojdi na obisk k vsem vzrediteljem in bos sama najbolje videla in ocenila kateri se res briga za svoje pse, in kateri ne.. Trenutno imas mladicke v treh slovenskih psarnah: Hoiker's (leglo se nahaja v Lj), Monte Gerass in Neli Goldy (kjer imajo hkrati eno leglo zlatkotov ter dve legli labradorcev  ???). Poklici jih in pojdi pogledat mladino, pa ceprav se ne mislis nabaviti.. Ampak glede na mladice in na odrasle pse si lahko ustvaris precej jasno sliko kdo je vredu vzreditelj in kdo ne..

Obvezni zdravstveni pregledi za vzrejni pregled so (po tanovem) slikanje kolkov in komolcev ter klinicni pregled oci za PRA, HC in RD. Priporocljiv je genski test za pcrd-PRA. Vse to si lahko preberes v vzrejnem pravilniku na stranki Kluba retrieverjev.

Glede dednih bolezni in o testih imas pa kar nekaj napisanega recimo tukaj:)

Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #2377 : 02 Januar 2010, 21:17:35
Hvala za linke... Ja tole neli goldy sem tud jaz prej mal pregledala in mene so kuj odbila tale tri legla naenkrat.
Bomo se zmenil za kšne oglede... Je pa res da še ne kupujemo zdjle zdj  ;) Moram domače mal bolj še naučit pa spoznat s pasmo in delom s psom. Pa tud sama si moram malo več prebrat še o telih pregledih in boleznih...

Hvala za pomoč, se še oglasim kaj!

p.s. Maja oz. Ovcka, tvoj cosmo je iz hooiker´s, vem da imamo različna merila, toda kako si bila ti zadovoljna z njihovim odnosmo do legla in psov in tudi do tebe?

lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2378 : 03 Januar 2010, 12:34:55
p.s. Maja oz. Ovcka, tvoj cosmo je iz hooiker´s, vem da imamo različna merila, toda kako si bila ti zadovoljna z njihovim odnosmo do legla in psov in tudi do tebe?

Jaz sem bila zelo zadovoljna.. Z Viktorjem se ze od zacetka krasno razumeva, ko sem se odlocila da vzamem mladicka pri njemu mi je rekel naj povem svoje zelje, zakaj hocem imeti psa, kaj bom pocela z njim, naj si izberem spol, lahko sem si tudi izbrala rodovnisko ime (omejitev je bila samo pac crka C in spredaj ime psarne), poklical me je takoj po kotitvi, celo dovolil mi je obisk mladicev ko so bili stari komaj 6 dni, vsega skupaj sem bila na obisku 5x preden smo ga odpeljali domov.. Za mladicke je bilo krasno poskrbljeno, imeli so dovolj socializacije od obiskov in od drugih psov, bili so tudi zunaj ko je bilo lepo vreme, na dan odhoda so bili skopani.. Uglavnem res lepo.. Tudi potem ko smo ga odpeljali domov sva z Viktorjem ostala v stiku, kamot sem ga poklicala in vprasala za kaksen nasveta ali kaj podobnega. In tudi sedaj po treh letih sva se vedno redno v kontaktu..  ;)
Njegovi psi pa, tudi ce hodijo dosti po razstavah (kar mogoce kaksnega, ki ni pristas razstav takoj odvrne) je za njih krasno poskrbljeno, povsod grejo z njim, jasno, tudi na dopust, hodijo na sprehode, spijo v hisi (ceprav ima zadaj za hiso narejene bokse). Uglavnem, nic jim ne manjka  ;) Tudi za mamo od mojega je bilo med brejostjo in tudi kasneje ko je dojila krasno poskrbljeno, imela je super prehrano (velike kolicine mesa), in psici se sploh videlo ni, da je imela mlade, tako super se je drzala :)

Drugace je meni ravno to pomembno, da je za mladice lepo poskrbljeno, da niso nekje na enem kozolcu cel dan sami in prepusceni psici, da imajo kaj socializacije, pa tudi potem se vidi, kaksen je vzreditelj, ko ti gra proda, ce ga sploh se zanima kaj se z mladickom dogaja, ali je pac to za njega to.. In jaz bolj zadovoljna nebi mogla bit.. In ko bom kupovala naslednjega psa bo moral biti vzreditelj vsaj tako dober kot Viktor, ali se boljsi (ce bom vsela aussieja bi hotela videt se kaksen karakter test mladickov ane :P). 

Lp..

p.s.
Zdaj ko sem sla brat tole se slisi, kot da delam reklamo..  :-[ Ampak to so dejstva, napisala sem tako kot je, in to je to :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2379 : 03 Januar 2010, 15:52:25
Živjo Mai the Little :-)

Jaz bi bila na tvojem mestu pri nakupu še posebno pozorna na tele stvari:
- Kolki (A ali B, C bi se jaz raje izognila, čeprav ni kritično)
- Komolci 0/0
- Pregledane oči
- Karakter-žal se pojavljajo agresivni in plašni zlatkoti
- Telesna ocena 4 ali 5 (če že kupuješ zlatkota, naj tako tudi izgleda:-), seveda takšen tip kot je tebi všeč)

Glede psarne Hoiker's...moj Aaron je iz tam, z njim sem zadovoljna, vendar nikdar ne bi vzela psa več tam. Ne bom pisala tukaj zakaj, ker se ne spodobi.

Za dobrega kužka s karakterjem bi jaz pogledala v Avstriji... Morda tule: http://goldenretrieverzuechter.at/ Avstrijci imajo obvezen 'karakter test' za pridobitev vzrejnega pregleda. V tej psarni imajo pse z (vsaj meni) odličnim karakterjem, sploh če imaš v mislih kakšen agility ali terapevtski psi-živahni, poslušni, zaupljivi,...Poznam kužke tudi osebno, ker jih razstavljam in sem jih imela nekaj časa tudi pri meni doma.
V tujini je ogromno super psarn, samo je treba bit pripravljen malo dalj se peljat in mogoče malo več plačat za psa (ponekod se pa cene sploh ne razlikujejo od naših).


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #2380 : 03 Januar 2010, 16:49:10
Hvala za zelo koristne odgovore! Sploh tole abc s kolki nism vedla kaj je dobr in kaj ne :-[

bom pregledala tole avstrijsko stran...

hvala za vse nasvete!

tea


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2381 : 03 Januar 2010, 22:54:31
tea pri paritvi psa s kolki C mora imeti drugi kolke A. Pa C je že displazija tako da bolje, da gledaš take z A in B. Čeprav ni nujno, da bodo mladiči v tem primeru brez displazije, ali da jo bodo tisti, ki imajo starše s C kolki imeli - 100% garancije pač ni. Komolci (ED) pa morajo biti 0.



Ron_landseer

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #2382 : 05 Januar 2010, 16:34:27
Pozdrav!
Jaz sem imela tudi zlatega prinašalca, ki pa mi je poginil sredi poletja. Res je bila velika žalost med domačimi, zdaj imam sicer landseerja, ampak še zmeri mi je ta pasma prečudovita.
To je pa slika mojga Luxa.

LP SABINA

Psi so zakon!!


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2383 : 06 Januar 2010, 11:32:30
Lux je krasen :) Pa še takšno rutko ima, kot jo imam jaz (nekje  ::)).


Ron_landseer

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #2384 : 11 Januar 2010, 12:48:43
A ta na sliki je tvoj zaltko??

Psi so zakon!!


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2385 : 11 Januar 2010, 14:25:15
Ja, tole je moj drugi zlatko-Aaron. Moja prejšnja psička Liza je žal že med pasjimi angelčki...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2386 : 17 Januar 2010, 18:09:42
Ima kdo kaj rezultatov iz CACIBov mogoce?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2387 : 18 Januar 2010, 20:05:46
Ovcka, jaz vem par rezultatov.

Pri mladi samčkih je oba dni zmagal Blue Angel of Golden Duck, BOB junior je oba dni dobila mlada psička iz psarne Pinkerly.

BOB v soboto je, če se ne motim dobil samček iz razreda vmesnih, ki prihaja z Madžarske-malo temnejši kuža. V nedeljo pa je BOB dobila psička iz Italije-Pinkerly.
Žal rodovniških imen na pamet ne vem...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2388 : 18 Januar 2010, 21:36:23
Lana hvala! Se mi je kar zdelo, da bo Pinkerly spet uspesna..  ::)

Ima mogoce kdo katalog, da bi prepisal vse zlatkote? Da jih malo zgooglam..  ;)

Drugace pa, da se jaz pristavim svoj loncek, in pokazem par fotk moje zvauce  :P
Ena nasa jesenska  ;)


Pa se ena zimska fotka  ;)


Moj lep glavcek  ;) :-*


Se mi zdi, da se moj Kozmic se vedno "dela".. Glava se mu se vedno spreminja, ceprav je star ze 3 leta in 4 mesce  :) V telo se je tudi se malo naredil, se mi zdi da ima malo bolj vidne misice, dlako zdajle pocasi dobiva zimsko, ampak ni pa pac tisti "medved", katere lahko vidimo na razstavah. Je pac bolj "atletski" tip  ;)

Me prav zanima kaksen bo pri recimo enih petih letih..  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2389 : 21 Januar 2010, 09:13:52
ovčka...pri petih letih...lep...še lepši...tejle naši zlatkoti...ma samo lepši...

cosmo je pravi fant!!! lepo postavo ma, pa tale njegova glava, ja..zdi se mi da je malenkost širša...no skratka...lepiii :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2390 : 21 Januar 2010, 10:19:13
Hihi, hvala!  ;) ;D

Ja, ni kej, moj fant odrasca..  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2391 : 02 Februar 2010, 10:09:35
Po dolgem času še malo mojih zlatih riti :P





Sankanje je zakon :D








In trio adio





Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2392 : 02 Februar 2010, 10:24:42
Kok so dobri  :o :-* :-* :-*

Drugace mi ima pa Smart fuuul resen pogled, tako, kot da ful razmislja..  ;) Mimogrede ninci, koliko kg ima? Mi izgledata oba z Rumbo tako atletsko suha..  :-[  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2393 : 02 Februar 2010, 11:02:42
Ja, res so ful dobri. Ajka tudi obožuje sankanje. Žal si je na zadnjem poškodovala blazinco in smo bili nekaj časa na bolniški, zdej je pa že veliko bolje. :)


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2394 : 02 Februar 2010, 11:12:56
Kok so dobri  :o :-* :-* :-*

Drugace mi ima pa Smart fuuul resen pogled, tako, kot da ful razmislja..  ;) Mimogrede ninci, koliko kg ima? Mi izgledata oba z Rumbo tako atletsko suha..  :-[  :P

Saj sta atletsko suha :P Zame bi golden tak moral bit :-[ Mi pujski niso všeč :-[ Rumba jih ima 25 , Smart pa tam cca. 33-35.  8) Pa še to Črt kadar jamra, da ju preveč pitam ::)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2395 : 02 Februar 2010, 12:48:45
Aha, no pol moj s svojimi 36/37 kilami se ni pujsek  :P Ceprav se mi je zdel pri 35 kilah presuh  :-[

Uglavnem, lepe fotke so, se vidi da ful uzivajo na snegu  ;D Moj je cisto nor na sneg, divja ko norc, koplje luknje, se vala, dela prevale, me jezi ko zre sneg  >:( Fajna je tale zima..  ;)  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2396 : 03 Februar 2010, 11:13:55
Ninci, super so :D :-* :-* Se prav vidi, da uživajo v snegu! Aaron in Biba sta čisto nora, Aaron se tudi tako valja po snegu, Biba pa kar izgine, ker se ji tako vdira, potem pa skače kot zajec  ;D

Ovcka, a prideta kaj pogledat v Celje?


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2397 : 03 Februar 2010, 11:57:36
Ovcka, a prideta kaj pogledat v Celje?

Razstavljat sigurno ne, ce bom, bom prisla sama malo pofirbcat  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2398 : 03 Februar 2010, 12:59:45
Še nekaj včerajšnih slik od Cosmota in Ajke:






lp
maja

p.s.: mi lahko kdo pove zakaj mi ne pokaže slik?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Majetka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Luna
Odgovori #2399 : 09 Februar 2010, 19:03:46
Zdravo sem nova na forumu čeprav ga že lep čas prebiram. Tudi mi imamo doma šest mesecev staro zlato prinašalko, na žalost nima rodovnika ampak je vseeno naš sonček. Ta forum mi je v veliko pomoč, ko sem pred novimi vprašanji saj mi skoraj vedno ponudi tak ali drugačen odgovor. To je moj drugi kuža in ker je že trinajst let od kar je bil naš Roni mladiček si je potrebno osvežiti spomin, zato pridno berem knjige in vaš forum.
Naši psički smo dali ime Luna je nagajiva kot verjetno vsi mladički. Seveda si je izborila da živi z nami v hiši čeprav jo čaka zunaj čudovita hišica. Ker živimo v hiši, ki ima ograjeno parcelo je lahko seveda veliko časa zunaj. Najbolj pa uživa v naših sprehodih, ki so vsaj trije na dan. Se hitro uči in tako nama je že uspelo da pozna nekaj ukazov, naprimer sedi, prostor, poleg, čakaj pa še kaj bi se našlo. Zdaj me pa že ruka v roko in mi daje njeno igračko, le kaj to pomeni , hahah. Se vam še kaj oglasim, pa slikice bom poskusla tudi čimprej dodat.