Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924111

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2400 : 10 Februar 2010, 18:16:14
Majetka dobrodosla na forumu!  ;) Pa le pokazi kaj slikc tvoje Lune  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2401 : 14 Februar 2010, 21:05:43
TAKOLE smo pa mi ta vikend uzivali v hribih  ;D Bilo je fuul lustno, Kozmic pa zmatran do konca.. Pomoje bo cel teden samo se spal  :D :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Majetka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Luna
Odgovori #2402 : 21 Februar 2010, 17:04:09
 
  Luna





pikaa@

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #2403 : 21 Februar 2010, 18:38:11
prava lepotička!  ;D



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2404 : 22 Februar 2010, 11:59:38
Majetka, dobrodošla na forumu ;)
Luna je pa prav simpatična! Sploh njena barva mi je všeč :)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2405 : 22 Februar 2010, 12:07:03
Marjetka, ste Lunomogoče dobili na Vranskem?



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Majetka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Luna
Odgovori #2406 : 22 Februar 2010, 12:26:55

 Tudi meni je njena barva všeč ni tako svetla kot so zdaj moderni, čeprav so meni všeč prav vsi zlatkoti so mi malo temnejši še posebaj lepi  :-[.
 Luna prihaja iz goričkega  ;).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2407 : 24 Februar 2010, 20:19:23
hej

Nihce ni nic napisal rezultatov iz Celjske razstave, zato se bom jaz malo pohvalila z rezultati nase zlahte..  ;) :P

In sicer, prijavljenih je bilo vsega skupaj 10 zlatkotov, od njih so bili trije Hoikerji..
Sky (Hoiker's Easy Dancing Boy) je dobil odl.1 in CAC, Figaro (Blue Sky Happy Company) tudi odl.1 in CAC, Ulla (Hoiker's Exotic Sweet Dreams) pa odl.1, CAC, BOB in BOG!!!  ;D ;D Premagala je vse samce, potem pa se grupo pobrala, kar je za samicko super uspeh! Bravo Ulla, Viktor in Anja!  :-*  :-*

Slikce sledijo..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2408 : 04 Marec 2010, 16:10:53
Ovcka, tebi dolgujem (že zelooo dolgo časa) sliko Cosmotovega strica...Tukajle sem našla par zimskih:







Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2409 : 04 Marec 2010, 22:05:23
Jooj Aaron  :-* :-*

Ampak, na vseh teh fotkah ima tako resen pogled! A je tudi v resnici tako resen, sedaj pri skoraj sestih letih?  :) Z Bibo se pa verjetno super razumeta, ane? Kako pa prenasa njen nacin igre (mislim tisto aussie style igro z zobmi in grizenjem ter obesanjem za vrat  :D)? Verjetno ga tamala tudi kaj pase? Pa v kolicini hiperaktivnosti in energije, a ko je zmatran obupa, ceprav tamala se vedno nori?  ;D

Zato toliko vprasanj, da vidim kako se obnese kombinacija zlatko/aussie, sploh sedaj, ko je Biba ze malo vecja  ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2410 : 05 Marec 2010, 13:14:23
Aussie&Goldi=zmagovalna kombinacija!
Biba tako super vpliva na Aarona, da se verjetno še 10 let ne bo postaral  ;D
Na začetku mu je šla malo na živce, sploh ker ga je kar naprej ščipala v rit  :D Zdaj se je pa Biba malo (ampak res malo :D) umirila, Aaron jo je naučil malo bolj mirne igre in sta super par! Aaron je kar oživel zadnje leto, prej je bil malo zdolgočasen. Biba tudi ve, kdaj ima Aaron dovolj, čeprav malo še proba, potem se pa rajši umakne in si najde kakšno drugo zaposlitev.

Na teh fotkah izgleda res kar precej resen...v resnici je še vedno en velik klovn. In (moram potrkat) se super drži, sploh ne opaziš, da ima 6 let. To mi je pri zlatkotih najbolj všeč, da so kot eni otroci  ;D


Majetka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Luna
Odgovori #2411 : 05 Marec 2010, 19:07:42

Mi smo prejšnji teden našo Luno dali sterilizirat. Seveda smo o tem razmišljali že od kar smo jo dobili ampak je bila odločitev vseeno težka  :'( . Veterinar nam je svetoval, da to opravimo po dopolnjenem šestem mesecu starosti. Sem bila pa vesela da si je hitro upomogla in je že spet polna energije.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2412 : 14 Marec 2010, 21:18:34
Zlatko, ki je dobil BOB na Cruft'su:



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2413 : 18 Marec 2010, 18:43:49
hej

LIZA tegale sem gledala v BISu.. Drugace mi je bil kar soliden (malo medvedast sicer), tekel je tudi lepo, samo ni mi vsec kako je postrizen spredaj na prsnem kosu.. :-[ Pa teli zadnji koti ne vem ce so mi prevec vsec..

Drugace sem pa danes dobila tanovega Kinologa, v katerem je statistika psov polezenih ali uvozenih v letu 2009. Pa me je presenetilo stevilo legel zlatih prinasalcev, katerih je bilo kar 16 (jaz vem samo za tri), od tega kar 115 mladicev!  :o  :o  Pa mi ni cisto jasno od kje tok veliko legel in psov?  :-[

sirtaki a se da kje videt koliko imamo v Sloveniji dejansko registriranih plemenjakov in plemenk? A je ta podatek sploh dosegljiv javnosti, ali je vmes kaksno varstvo osebnih podatkov?  :-[ Samo se mi zdi, da ce bi bilo stevilcno to objavljeno nebi bilo nic narobe.. Nam lahko mogoce ti kot referent za vzrejo zlatih prinasalcev postrezes s tem podatkom?  ;)


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2414 : 18 Marec 2010, 23:55:13
Ovčka že od januarja nisem več v Komisiji (ker pač ne živim več v SLO), torej se boš za pojasnila na tvoja vprašanja morala obrniti kar na Komisijo samo...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2415 : 19 Marec 2010, 00:04:46
Aja, oprosti, nisem vedela..  :-[ Sem ravno prej gledala spletno stran, pa si tam napisana, zato sem sklepala..

Kdo pa je sedaj namesto tebe? Mogoce ves poimensko?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2416 : 19 Marec 2010, 13:32:45






Nisi skopirala pravega naslova. Ali daš copy URL, ali lokacijo slike. Povezave ti pa ne pokaže.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


xxy

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2417 : 24 Marec 2010, 16:03:22
Lep pozdrav usem skupi ! :)
Tudi jaz sem pred 3.tedni dobila prinašaučka. Sicer nisem preveč brala, kakšne so zmožnosti za šolanje pa kako poslušni so..
Zanima pa me kakšne so možnosti, da pes ve, da si njegov gospodar in te uboga, čeprav je dopoldne oz. do 2h, 3h popoldan z ostalo družino in ga tudi peljejo ven pa tako? (glede na to da je družinski pes)  Je to sploh možno ali ga sploh ne bo mogoče naučiti, da uboga mene? Bojim se, da bi se preveč navadil na druge in se zame nebi več brigal, kaj šele ubogal...
Hvala za odgovor!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2418 : 24 Marec 2010, 19:05:56
Najprej bom jezna, pol bom pa kaj uporabnega napisala.

TO BI SE MORALA ŽE DAVNO PREJ POZANIMATI IN VEDET DA NI PASEMSKO POGOJENA ZMOŽNOST ŠOLANJA, AMPAK JE TO OD SPOSOBNOSTI VODNIKA!

Pojdi v pasje igralne urice in malo šolo, ter nadaljuj s kakim agilityem, RO, frizbijem...ker pač ne veš nič o psih in njihovi vzgoji, a ne. Nekaj linkov od šol, ki so meni osebno všeč.
http://www.bajka.si/
http://ilirija.agility-slo.net/ PREBERI ZANIMIVOSTI
http://www.kd-krim.si/
http://www.skd-celeia.si/drustvo.php
http://www.kinolosko-drustvo-mb.si/

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


xxy

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2419 : 24 Marec 2010, 20:51:57
Kako te kar napadejo...super :)
U nedeljo gremo u malo šolo, jutri imam prvo srečanje, vendar brez psa.
Vem, da je veliko odvisno od vodnika, sam ne moreš rečt, da ni tudi od pasme. Nekateri psi so bolj za agility, nekateri so terapevtski, reševalni.
Moje vprašanje je bilo koliko se naveže zlati prinašalec na drugo družino če je pač z njimi veliko časa (dopoldan, kot sem napisala) ?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2420 : 24 Marec 2010, 21:02:38
16 let imaš, lahko bi se bolj temeljito pozanimala, a ne. In bi že vedela odgovor na tvoje vrašanje.
Pes bo upošteval tistega, ki se z njim pravilno ukvarja. Pa ni važno če ga imaš v varstvu 8h na dan. Moja psica mene najbolj upošteva, pa čeprav jo vidim zaenkrat samo 2x tedensko.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


xxy

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2421 : 24 Marec 2010, 21:15:37
Ja zakaj pa so taki forumi sploh?  Sam uprašala sm (se pozanimala) ..



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2422 : 25 Marec 2010, 00:11:42
S praktično vsako pasmo lahko delaš mnogo stvari. Po svojih izkušnjah bi rekla da so goldni nekakšni "univerzalci" :D. Najdeš jih praktično povsod, konkretno z mojo delamo na osnovni poslušnosti, RO, agility, terapija s psom in frizbi, imaš pa še reševanje, dog dancing (to dela Lana-Liza s svojim zlatkotom ;)) , lov...zakaj univerzalci? Zaradi te palete stvari, ki jih lahko počneš. Kar sledim, niso povsem v vrhu (kar se naprimer agilitija, frizbija tiče), ampak so vsekakor primerni za tovrstne aktivnosti. Kaj boš s svojim zlatkotom delala, pa je povsem tvoja odločitev. Prvi korak je že odločitev da ga boš šolala, seveda pa je ta smiselen le v primeru, da izbereš kvalitetno pasjo šolo, kjer res gradijo na dolgoročno dobrem odnosu vodnik/pes.
V kakšen namen si ga pa kupila? Pa kje, če ni skrivnost :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


xxy

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2423 : 25 Marec 2010, 10:31:12
Kupila sem ga blizu Celja, nima rodovnika.
Mislim, da bomo šle po mali šoli agility trenirat.Ali se kdo s tem ukvarja tu?
Upam, da bo to kinološko društvo vredu, saj na žalost nimam še izpita in bi težko šla u drugo, bolj oddaljeno. (Škd Ajdovščina, če kdo pozna?)



xxy

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2424 : 25 Marec 2010, 10:39:03
Še nekaj slikc :)







*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2425 : 25 Marec 2010, 11:14:22
Jaz sem hodila z Ri v Ajdovščino. Hodile smo v malo šolo in opravile bbh tečaj in izpit ter 2 tečaja frizbija z Jean McCollister. Po vsem tem zaključenem, sem hodila še v malo šolo (z 2 letno psičko) k Silvii Trkman v kd Agility ilirija, ki jo res cenim.  Z drugo psičko se niso odločili za škd Ajdovščina, šolamo jo doma, sama pa hodim k Silvii v malo šolo se učit učenja ;). Tolko o pasjih šolah. Sem pa drugače iz Dobravelj pri Ajdovščini, tako da sem se za ta klub odločila prav zaradi bližine domu, kar pa včasih ni najbolši način izbiranja ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2426 : 25 Marec 2010, 11:55:40
Kupila sem ga blizu Celja, nima rodovnika.


Če nima rodovnika, imaš mešanca. Mešance se posvojijo v zavetiščah. Ni priporočljivo, da jih kupuješ pri šteparjih, ker s tem prispevaš k problemu.

A se nisi lani zanimala za samojeda?



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2427 : 25 Marec 2010, 12:48:02

Upam, da bo to kinološko društvo vredu, saj na žalost nimam še izpita in bi težko šla u drugo, bolj oddaljeno. (Škd Ajdovščina, če kdo pozna?)


Nekateri se vozijo od tam v Silvino malo šolo, mogoče bi lahko pri drugih dobila prevoz? Se splača, mala šola je zelo pomembno obdobje. Pred leti smo se mi vozili iz Krasa k Silvii z našo mladičko. BBH sem pa potem delala pri njeni kolegici Polona Bonač. Obe sta odlični in uspešni kinologinji, inštruktorici, in tekmovalki.



xxy

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2428 : 25 Marec 2010, 14:58:52
Če nima rodovnika, imaš mešanca. Mešance se posvojijo v zavetiščah. Ni priporočljivo, da jih kupuješ pri šteparjih, ker s tem prispevaš k problemu.

A se nisi lani zanimala za samojeda?

Sem se, a na žalost ni zneslo. Sama moram skrbeti za psa in bi pes z rodovnikom bil nemogoča stvar. Ko bom starejša (pa z usaj malo izkušnjami) pa bom definitivno kupila psa z rodovnikom. Mogoče je to še boljša odločitev za prvega psa, ker res nimam izkušenj.

Glede te pasje šole sem pogledala kaj vse znajo ja..  :o Super so. Kdo pa se naprimer vozi z našega konca? In kakšne so cene če kdo ve?



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2429 : 25 Marec 2010, 15:52:34
Živjo xxy!
Kako je luškan, škoda, da je brez rodovnika...Upam, da bo vse v redu z njegovim zdravjem!

Drugače pa ne skrbi glede tega, da je kuža dopoldan s tvojo družino-pri meni je bilo zelo podobno. Ni pomembno koliko ti osebno časa preživiš s psom, ampak predvsem kako ga preživiš. Če boš ti hodila z njim v šolo, ga popoldan ti peljala na sprehod, mu predvsem ti dajala za jest, mu postavila meje kaj sme in česa ne, te bo brez problemov ubogal. Zlatkoti so zelo vsestranski-navežejo se lahko na več ljudi, ugobajo jih prav tako lahko več. Pri njih je 'car' tisti, ki ima hrano ali pa kakšno zanimivo igračo v rokah  ;D Zelo hitro jih lahko podkupiš.

Jaz sem delala agility s svojo psičko Lizo in pa kolikor vem, še ena gospodična dela z zlatim prinašalcem in tudi tekmujeta. Če misliš agility bolj rekreativno delat je super-če bo kuža lažje konstitucije. Če bo močnejše, pa pazi, da bosta trenirala z ovirami, nastavljenimi nižje, saj drugače preveč sklepi trpijo.
Zlatkoti drugače zelo radi delajo, če imajo od tega kakšno korist. Vmes jih včasih primer trma, da se pa njim ne da-takrat je boljše nehat in ne silit, drugače se mu zameri. Dokaj lahko jih je zmotivirat s hrano ali raznimi žogicami.
 
Drugače je pa dobra stvar tudi Rally obedience-kaj več o tem pa lahko Majo (Ovcka na forumu) povprašaš. Midve z Lizo sva ga delali pred leti in je zelo zanimiv: neka mešanica agilitya in klasične poslušnosti.