Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 924075

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2460 : 13 Maj 2010, 11:52:27
 :o vav... obvladata! Kwa maš pa kej v žepu? ;D

...sledi svojim sanjam


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2461 : 13 Maj 2010, 12:10:43
Super  :o, kakšna pozornost pri tako dolgi vaji! Bravo.
A pri RO je dovoljeno držati roko pred telesom? Kot se spomnim iz bbh so morale biti roke ves čas ob telesu.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2462 : 13 Maj 2010, 12:17:50
Maja super sta! :D

Super  :o, kakšna pozornost pri tako dolgi vaji! Bravo.
A pri RO je dovoljeno držati roko pred telesom? Kot se spomnim iz bbh so morale biti roke ves čas ob telesu.

Pri RO lahko daješ glasovna povelja in povelja z rokami istočasno in se to šteje kot eno povelje. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2463 : 13 Maj 2010, 17:05:16
Punce hvala za pohvale!!  ;) ;)

Dina v zepu so ble (na konc za nagrado) une mesne palcke iz hoferja :) :P Ampak zdej po tanovem dela tut takle poleg ce ve, da nc nimam  :o

isla ja, kot ti je ze rapgirl povedala, pri rally obediencu lahko kazes z rokami kolikor ti pase, mora pa bit hkrati z glasovno komando. Ce pa recimo za primer, reces prostor, pa ne naredi, pa mu se naknadno pokazes, se pa steje za dvojko povelje (tudi dvakrat mu rect ne smes, ker se prav tako steje za dvojno povelje, lahko ga pa vzpodbujas - recimo "se se, dajmo" itd :) Veliko bolj sproscen je tale RO od navadnega BBhja  8)

rapgirl kdaj pa vaju ponovno vidimo v ROju??  ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2464 : 13 Maj 2010, 17:31:21
Super sta! ;D
Čeprav sta na tazadnji tekmi oz. celo na izpitih, saj se ne spomnim točno kdaj smo se nazadnje videli na RO :-[, tudi razturala!
Se prav spomnim kakšno pozornost je imel, pa tole repkanje zraven, superca! :o  Najboljši pa je itak, ko prišiba z mize, hihi, cela sreča ga je. :-*

RO je superca, imaš odprte roke (dobesedno, hehe) in lahko vsak dela tako kot mu najbolj paše, eni kažejo, drugi držijo roke spet drugače, nekater bolj glasovno,
bolj svobodno torej, kar je meni super všeč!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2465 : 13 Maj 2010, 17:57:24
sibila tisto je bilo novembra na izpitu za trojko, ko sva na koncu imela 185 pik od 190  :D :D :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2466 : 13 Maj 2010, 21:27:39
Ovčka: ko moja ne bo mogla več skakat agilitya. Ker ji je pa agility zaenkrat večje veselje, pač to delava. Potem pa vrjetno prideva še malo v RO.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2467 : 13 Maj 2010, 22:47:16
Tale Cosmo pa uživa :) Super sta!

lp ž & l & h


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2468 : 14 Maj 2010, 19:33:04
rapgirl pa saj lahko oboje naenkrat  :P :P :P

idefix ja, fuul uziva (kdobisimislu :P) Hvala!  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2469 : 15 Maj 2010, 20:10:32
Ne morem oboje trenirat + frisbee. Mi ne znese! ;) Plus tega je za Ajko bolj zabaven frisbee in agility kot RO. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Habba

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2470 : 20 Maj 2010, 09:03:33
Nekaj prispevkov nazaj sem zasledil da teče pogovor o vzrejiteljih. Kateri so dobri in kateri slabi. A vseeno natančnega odgovora nisem zasledil zakaj so nekateri slabi. Edini argument,ki sem ga lahko prebral je ta ,da ima vzrejitelj več pasm kar po mojem ne pije vode. Sam imam prinašalko Tohočinsko pa je njeno zdravstveno stanje odlično. Mislim da veliko pomeni koliko damo na zdravje psa, na njegovo prehrano,in konec koncev koliko in kako kvalitetno se z njim ukvarjamo. Če pa kupimo psa z namenom zato da ga imamo zaprtega v pesjaku in enkrat letno cepimo proti steklini ter mogoče enkrat na dan za pol ure peljemo na sprehod potem bomo iz psa, ki je po vseh proporcih ustrezen ,uničili.

Tudi otroci (oprostite primerjavi) se rodijo v inkubatorju pa so kasneje odlični športniki,ljudje,očetje in matere.

Po mojem opažanju se je začelo pretiravati z rodovniki,raznimi nagradami,razstavami,kdo je boljši kdo je kaj dosegel,kdo ne sodi tja in kdo ne sem... In tudi forum o zlatkotih bi bil boljši,če bi se znali pogovarjati o problemih,ki jih imamo s psi ,o njihovih navadah...

Sam sem imel nedavno problem z debelostjo ker naši zlatkoti prav radi jedo a sem moral preleteti prav vseh 50 strani pa nisem našel konkretnega odgovora.
Bilo bi dobro razdeliti forum na podskupine,ki bi mnogim pomagale pri vzgoji naših zlatkotov.

Naprimer:
Zlati prinašalci
 - hrana
 - zdravje
 - nega
 - razstave
 - agiliti
 - foto

in tako naprej. Pa oprostite če sem bil nekoliko grob.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2471 : 20 Maj 2010, 16:38:14
Dober ali slab-tukaj je predvsem subjektivno mnenje gede na zahtevnost kupca, poznavanje pasme, namen s katerim kupuješ psa.

Iz Tohočinske je ogromno švoh psov, tako karakterno kot zdravstveno. Žal.

Super, da je tvoja psica zdrava! Jaz pod to razumem, da nima alergij, brez dispilazije kolkov in komolcev (oz. max B) in da nima PRA, brez prebavnih težav, kožnih in ne epilepsije.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2472 : 21 Maj 2010, 15:47:49

Po mojem opažanju se je začelo pretiravati z rodovniki,raznimi nagradami,razstavami,kdo je boljši kdo je kaj dosegel,kdo ne sodi tja in kdo ne sem... In tudi forum o zlatkotih bi bil boljši,če bi se znali pogovarjati o problemih,ki jih imamo s psi ,o njihovih navadah...


S temle bi se strinjala. Vendar ne za vse primere in ne za vse vzreditelje. Opažam pa tudi sama, da se prevečkrat pari na podlagi titul in nazivov z razstav. Sem tudi sama zelo aktivna razstavljalka, vendar sem mnenja, da je treba pri vzreji pa v prvi vrsti gledati na zdravje, pasemsko značilen karakter in pasemsko tipičen videz. Žal se predvsem prvi dve stvari včasih preveč zanemarjata.
Zato pa je tako pomembno se posvetovati pred nakupom in preučiti tudi kakšen rodovnik, pregledati vzreditelje, tudi vprašati za pomoč. Pes ni par čevljev, ki ga vidiš v izložbi in kupiš 'ker mi je všeč'.


spelannnn

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2473 : 29 Junij 2010, 20:31:29
Jst pa se zanimam zato pasmo.Ali mogoče gdo pozna dobro psarno v tujini?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2474 : 29 Junij 2010, 21:19:02
Kje v tujini te pa zanima? Kje blizje ali bolj dalec? Svetlejse barve ali temnejse?  Imas namen razstavljat ali bolj ljubiteljsko?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


spelannnn

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2475 : 29 Junij 2010, 21:57:11
Bolj bližje.Svetlejse.Ja imam namen rastavljati.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2476 : 30 Junij 2010, 15:24:33
Hej!

Da malo obudimo to temo, še najin zadnji filmček iz agility tekme v Domžalih: http://www.youtube.com/watch?v=v0B-Ds_WaDo  ;D
Sem vedno bolj zadovoljna kako tečemo. Samo jaz moram še malo izboljšati svoje vodenje.  :-[


lp maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2477 : 06 Julij 2010, 07:45:03
spelannn, v Avstriji in na Hrvaškem se obetata dve zelo perspektivni legli zlatkotov. Lahko mi pišeš na mail ali na privat ;)

Rapgirl, super sta!! Prav užitek vaju je gledat  :-*


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2478 : 06 Julij 2010, 13:09:51
No, se morema spet malo pohvaliti. To soboto sva na tekmi odtekli čisti tek in pridobili prvi pogoj za A3. Zelo sem ponosna na Ajko in vesela, ker nama je uspelo v takšni konkurenci. Filmčka žal ni. Sva pa za las zgrešili 3 mesto. Vendar mi je bolj važen pogoj.  :P

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2479 : 06 Julij 2010, 21:22:26
rapgirl se tukaj cestitke za pogoj!  ;D ;D Se enega, pa grete se parkrat v trojko laufat, drugo leto pa med veterane, pa bo..  ;) Potem bo pa ze res skrajni cas za novega papija  :P 8)

Drugace se moram pa se jaz pohvalit..  :-[ Od maja naprej sva bila ze na treh RO tekmah, kjer sva bila dvakrat cetrta in enkrat deveta  :P Ponovno sva zacela trenirat agility, po vec kot letu in pol pavze, in nama gre presenetljivo dobro (no, vsaj Kozmicu, meni malo manj, ker se zapletam  :-[ ::)). Ce bova dovolj natrenirala vse ovire greva mogoce v jeseni celo na kaksno tekmo.. Bomo videli kako nama bo slo.. Drugace imam pa tudi par posnetkov iz prvega treninga po dolgem casu, ampak jih moram se zmontirat.. Bom objavila. ko bo filmcek pripravljen  ;)

Ker pa je tu poletje pa tudi uzivama v "pocitnicah", bila sva tudi ze na morju (pa se greva avgusta), kjer je zvau seveda uzival na polno  :D Najine novejse slikce si lahko pogledate tukaj..  ;) ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2480 : 07 Julij 2010, 07:10:15
Ovčka agility vama gre super. Še par treningov pa bo!  ;D

Ammm, pa malo te morem popravit, rabiva še 2 pogoja. Ja če bi se izšlo kakor si napisala bi bilo res super.  ;D

lp maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2481 : 11 Julij 2010, 16:18:36
Ovcka, hocemo filmcek-cimprej  ;D

Jaz sem za hec z Aaronom poskusila, pa je tako štorast in še ničesar se ne boji-enkrat je padel s palisade, ker se ga sploh ne da prepričat, da bi počasi tekel gor, kadar gre po mostu me je pa kar groza, ker se tako trese most  :-[ Tako da par skokcev in tunel narediva, kaj več pa skoraj ne upam. Gre pa Bibi zato boljše :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2482 : 13 Julij 2010, 14:40:58
Evo ga..

M U V I  ;D ;D ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2483 : 19 Julij 2010, 23:16:25
Kako je dober, ko gre v tunel in mora kar malo počepnit, da pride noter  ;D


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2484 : 25 Avgust 2010, 11:02:57
Da vsaj malo osvežim temo....

V psarni Host of Angels so na voljo še 4 samčki, skoteni 17.7. Več podatkov o leglu in fotke pa najdete tukaj:
http://www.goldenretrieverzuechter.at/wwwroot/111,0,aktuelle-wuerfe-current-litters,index,0.html

Z leglom sem preživela cel mesec, tako da lahko iz prve roke povem, da so zelo živahni, radovedni, prijetni kužki. V leglu je 10 mladičkov, 9 fantov in samo 1 punčka  :-*


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #2485 : 25 Avgust 2010, 12:27:18
Evo pa dam še jaz par fotk prijateljičinega zlatkota Švejka, ki je bil pred dobrim tednom star 13 let.  :)








LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2486 : 25 Avgust 2010, 15:40:13
Waw, tale kuža se pa dobro drži :) A ima kaj sive mrene?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2487 : 25 Avgust 2010, 17:03:23
Waw, tale kuža se pa dobro drži :) A ima kaj sive mrene?

Pomoje se jo celo malo vidi na desnem učku.  ;)



Alaskan

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2488 : 07 September 2010, 14:19:51
Je res, da imajo zlatkoti veliko bolezni? Sprašujem za prijateljico, ker se še odloča pri pasmi in bi si izbrala drugo, če imajo zlatkoti kar nekaj bolezni.

Lp, Anja



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2489 : 07 September 2010, 14:30:12
Lahko se pojavijo potencialne težave s kolki, očmi...pa tudi karakterjem. Zato je pomembno izbrati pravo leglo, kjer se te težave ne predvidevajo.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...