Borelija

scythe · 177575

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #90 : 14 Junij 2007, 11:15:57
Super!  :)  Za vsak slučaj pa mu lahko vseeno enkrat na sredi dneva (če dobiva antibiotik zjutraj in zvečer) dajete kakšne probiotične zadeve (jogurt, aktimel...). Nikakor ne hkrati z zdravilom, nekaj ur prej oz. po pa lahko, zna pomagat pri ohranjanju normalne črevesne situacije. To zdravljenje je namreč precej agresivno.

LP, Maša

Ojej! :-\

Meni so rekli, da mu dajem tablete zjutraj in zvečer na 12 ur.... po hrani in ko poje tablete, mu dam nekaj bolj tekočega za čez, da bodo tablete sigurno šle tja kamor je treba. In sem vprašala, če lahko dam za čez navaden jogurt, ki ga Taj obožuje in so rekli da ja!
In zdaj sem mu vsakič po turi tablet dala še pol tistega plastičnega kozarčka navadnega jogurta... je to narobe! :-\

Imaš potem mogoče še kakšen predlog kaj naj mu dam po zaužitju tablet, da bi bilo tekoče... vodo ga ravno ne morem silit, da pije.

Bom šla pa kupit še Actimel! Za opoldnasko Tajevo malico.... ;)



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #91 : 14 Junij 2007, 11:16:24
Bučka, res lepo, da smo slišali še eno strokovno mnenje. Včasih je veterinarjem tudi odveč, da bi razložili na tako razumljiv način, kot si napisala ti. Vsaj pri Tini (Taj) je bilo tako, da je zvedela samo rezultate, za dodatna vprašanja pa so jo prav po hitrem postopku odslovili.

Tudi jaz sem vse kar vem prebrala sama. Mene so poklicali, povedali, da imam bolnega psa in ko sem vprašala, če moram še kaj vedet je veterinarka gladko rekla, da ne. Potem sem dva dni jokala, ker bolj ko sem brala o erlihiji, bolj mi je bilo hudo, potem pa smo začeli sami brat in se učit. Glede na stanje moje Bučke bi rekla, da nam gre dobro, kljub vsemu kar jo pesti. Pesti jo pa res hudo veliko reči.

Še eno vprašanje imam. Če testiram psa in je negative na borelijo, ali ga je smiselno cepiti proti njej?

Lp, Miša

Mislim, da pri nas ne obstaja cepivo za povzročitelje, ki prevladujejo tu.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #92 : 14 Junij 2007, 11:21:29
Mislim, da pri nas ne obstaja cepivo za povzročitelje, ki prevladujejo tu.
Vem, da cepivo obstaja in da se ga poslužuje vedno več lastnihov psov.

Bila sem tudi na predavanjih nekega veterinarja, ki ga je priporočal.



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #93 : 14 Junij 2007, 11:21:35
Ojej! :-\

Meni so rekli, da mu dajem tablete zjutraj in zvečer na 12 ur.... po hrani in ko poje tablete, mu dam nekaj bolj tekočega za čez, da bodo tablete sigurno šle tja kamor je treba. In sem vprašala, če lahko dam za čez navaden jogurt, ki ga Taj obožuje in so rekli da ja!
In zdaj sem mu vsakič po turi tablet dala še pol tistega plastičnega kozarčka navadnega jogurta... je to narobe! :-\

Imaš potem mogoče še kakšen predlog kaj naj mu dam po zaužitju tablet, da bi bilo tekoče... vodo ga ravno ne morem silit, da pije.

Bom šla pa kupit še Actimel! Za opoldnasko Tajevo malico.... ;)

Ne vem zakaj bi moral dobiti nekaj tekočega, da gre res tja tablet kamor mora, to pravzaprav prvič slišim  :) Predvsem pa mlečni izdelki ne gredo ravno z roko v roki z antibiotiki. Če pa že mora dobit kaj za splaknit grlo po tableti pa mu daj košček salame, bo slina tudi dovolj dobro spravila tablet tja, kamor mora it  :) Bučka je za nagrado vedno dobila svoj piškot in si je že pred tabletom namočila gobec...



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #94 : 14 Junij 2007, 11:23:09
Vem, da cepivo obstaja in da se ga poslužuje vedno več lastnihov psov.

Bila sem tudi na predavanjih nekega veterinarja, ki ga je priporočal.

cepivo obstaja, vendar ne za naše razmere. Morda bi na naslednjem predavanju kdo tega veterinarja malo povprašal o tem.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #95 : 14 Junij 2007, 11:25:55
Vem za katerega veterinarja gre. On je trdil, da je cepivo učinkovito. Povedal pa je tudi, da mu to oporekajo nekateri kolegi. On je cepil veliko psov in jih nato tudi opazoval. Nobeden od cepljenih ni obolel.

Se bom prav pozanimala.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #96 : 14 Junij 2007, 11:26:43
Aha, pa še nekaj. Cepivo ne pride v poštev za tiste, ki imajo bakterijo že v sebi.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #97 : 14 Junij 2007, 11:36:26
Ne vem zakaj bi moral dobiti nekaj tekočega, da gre res tja tablet kamor mora, to pravzaprav prvič slišim  :) Predvsem pa mlečni izdelki ne gredo ravno z roko v roki z antibiotiki. Če pa že mora dobit kaj za splaknit grlo po tableti pa mu daj košček salame, bo slina tudi dovolj dobro spravila tablet tja, kamor mora it  :) Bučka je za nagrado vedno dobila svoj piškot in si je že pred tabletom namočila gobec...

A misliš, da sem naredila že kako bedarijo, ker sem mu dala včeraj in danes.. jogurt po tabletah - se pravi trikrat? ???

Nič bomo pa s salamco splahnili... ;)
Čeprav mu dam tablete jaz takole:
Narežem kolobarčke hrenovke in jim naredim zarezo na sredi, kamor potisnem tabletek in Taj to z veseljem popapca - enga za drugim... mogoče je tudi to že dovolj?

Jogurte in Actimel bo pa od zdaj dobival opoldne.... ;)



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #98 : 14 Junij 2007, 11:39:54
Taj, sploh ni panike, od štirih tednov trikrat pa res ni nič  ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #99 : 14 Junij 2007, 11:41:06
No super.... :)

Bom pa jaz glede tega jogurta malo povprašala še pri različnih veterinarjih....da vidim kaj mi bodo odgovorili... bom pa poročala ;)



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #100 : 14 Junij 2007, 12:12:47
Pa fajn je, da pes pred tem Clinofugom kaj poje, da ne bo želodec trpel... Ti antibiotiki so precej močni, tako da bo kakšen probiotik, kot je Bučka rekla, res prav prišel.

Glede cepljenja pa kolikor jaz vem, to cepivo deluje samo na eno vrsto borelioze, pri nas pa jih je ogromno, tako da ni nujno, da pes, če je bil cepljen ne bo zbolel. Poleg tega je bilo v tujini kar precej nasprotovanj proti temu cepivu, ker se je kar pogosto zgodilo, da je pes zbolel ravno od cepiva... Vsak pa se naj sam odloči. Ampak po moje je vseeno najboljša preventiva čimboljša in večkratna zaščita proti klopom (ampule + spreji...) in seveda redno pregledovanje psa takoj po sprehodu.

Taj, tisti PCR test je kot je že Bučka povedala test prisotnosti DNK-ja za eno vrsto borelioze, ki jo pri nas testirajo, in je izredno redko pozitiven, saj to zadevo najdejo v krvi menda samo v nekem določenem stadiju bolezni... se mi zdi. No, pri nas je bil tudi ta test pozitiven...

Glede letnega testiranja: po mojem za pse, katerih lastniki ne opazijo nobene spremembe, ni potrebno. Pa tudi zdravljenja kar tako, pri mejnih titrih in brez znakov bolezni, jaz ne bi priporočala, ker kot sem že rekla, ti antibiotiki niso tako nedolžni... Poleg tega je za aktivacijo klopnih bolezni precej pomemben tudi imunski sistem psa. Psi z močnim imunskim sistemom morda nikoli ne bodo zboleli, če pa takim psom dajemo tako dolgo ful močne doze antibotikov, jim bomo imunski sistem porušili... Po nekih raziskavah naj bi bilo v Ameriki večina divjadi okuženih, pa le-ti nikoli ne zbolijo... Mogoče to dovolj pove o tem. Psi, ki pa so že od majhnega tretirani z vsemi mogočimi cepivi in antibiotiki za vsako malenkost, pa zbolevajo... Samo za premislek.

LP, Darja



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #101 : 14 Junij 2007, 12:18:10
Ojla!
No, pa še moja izkušnja. Jaz sem Rona peljala k veterinarju v sredini decembra, ker je bil nerazpoložen, apatičen in ni hotel jesti. Na mojo željo smo dali kri testirat še za borelijo in erlihijo. Bil je pozitiven na borelijo in sva takoj začela 4-tedensko kuro s Clinofugom. Ves ta čas ni bilo opaznega izboljšanja. Največ težav je bilo ker je zavračal hrano, če sem mu dala tablete na prazen želodec pa je pogosto bruhal - ko je imel "slabše" dneve sem ga skoraj prisilno hranila. Briketov se ni niti dotaknil, tako da smo mu ponujali dobesedno vse, samo da je nekaj pojedel. Edino živilo, ki ga je skoraj vedno zaužil je bilo mleko. Po končani kuri z antibiotiki je začel počasi jesti, vendar ni nikoli imel takšnega apetita kot pred boleznijo. V času od decembra do januarja je shujšal 5kg, potem pridobil dobro kilo, nato pa je teža začela stagnirati. Zadnji mesec pa ima "dobra" in "slaba" obdobja - par dni je in je živahen, par dni noče jesti, občasno bruha in samo spi, potem je spet kakšen teden ok. Tako sva bila prejšnji teden spet pri veterinarju. Krvna slika je kot decembra - vse ok, razen enega povišanega ledvičnega encima. Kri smo dali spet testirat za vse tri klopne bolezni, poleg tega so mu naredili še ultrazvok ledvic in slikanje pljuč. Zdaj čakava le še izvide za klopne bolezni, potem bomo pa videli kaj naprej...a gremo spet na antibiotike, ali je potrebno iskati vzroke še kje drugje.
Lp



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #102 : 14 Junij 2007, 13:24:40
Gaya, torej ste zdaj dali testirati tudi za babeziozo? Pri moji psici je bilo enako kot praviš sama, pa smo na koncu ugotovili, da ima tudi babeziozo, ki pa se ne zdravi s  Clinofugom... Po zdravljenju babezioze pa se je stanje začelo izboljševati.

Želim vam, da čimprej najdete težavo in jo rešite.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #103 : 14 Junij 2007, 13:43:31
Pa fajn je, da pes pred tem Clinofugom kaj poje, da ne bo želodec trpel... Ti antibiotiki so precej močni, tako da bo kakšen probiotik, kot je Bučka rekla, res prav prišel.
Ja saj tablete dobi po vsakem obroku, se pravi zjutraj po obroku in zvečer po obroku. Tako, da jih vedno zaužije na poln želodec. ;)


Taj, tisti PCR test je kot je že Bučka povedala test prisotnosti DNK-ja za eno vrsto borelioze, ki jo pri nas testirajo, in je izredno redko pozitiven, saj to zadevo najdejo v krvi menda samo v nekem določenem stadiju bolezni... se mi zdi. No, pri nas je bil tudi ta test pozitiven...
Zgoraj navedeni testi so za erlihijo.... a si se zmotila, ali misliš prav na borelijo?



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #104 : 14 Junij 2007, 14:18:32
Zgoraj navedeni testi so za erlihijo.... a si se zmotila, ali misliš prav na borelijo?
Mi smo imeli pozitiven PCR test za erlihijo. Sicer pa to velja za obe bolezni, tako borelijo kot erlihijo.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #105 : 14 Junij 2007, 15:32:44
Njaprej da razjasnimo - nisem veterinar in do tega mi manjka se kar nekaj ... Vse kar povem je moje mnenje, nekaj je na podlagi izkusenj, nekaj na podlagi prebranega in nastudiranga, ni pa to strokovno mnenje. Da ne bo kdo mojih besed slucajno vzel za 100% in da ne bo kdaj kje kaj narobe ...
 
Če testiram psa in je negative na borelijo, ali ga je smiselno cepiti proti njej?

Mislim, da smo o cepljenju proti boreliji pisali tudi ze tukaj, malo pobrskaj po temah. Na hitro pa - cepljeje pravzaprav ni smiselno (moje mnenje), namrec ima se veliko vec stranskih ucinkov - registrirani, na to temo so bile delane studije in pisani strokovni clanki, komur se da, naj malo pogugla. druga stvare je, da je povzrociteljev borelije vec in cepivo sciti le proti dvem, ki pa sta pri nas v zelo majhnem odtotku, oz. mislim, da ene sploh ni (oz. je odstotek zanemarljiv). tretja stvar pa je, da povzrocitelji proti katerim aj bi cepivo scitilo, mutirajo izredno hitro in tako ni nujno, da ce cepis in ce se pes okuzi s tem istim povzrociteljem, cepivo sploh dela.
V razmislek tistim, ki jih cepljenje se vedno mika - zakaj mislite, da se cepivo proti boreliji ne uporablja v humani medicini? Vemo, da je borelija hudo zoprna zadeva ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #106 : 14 Junij 2007, 15:39:48
Veliko sem že slišala na temo cepljenja in tudi sama sem že brala o teh zadevah. Ravno zato me zanima, kaj si še kdo o tem misli (predvsem tisti, ki so prav tako že marsikaj prebrali in slišali). Jaz zelo rada izvem čimveč drugih mnenj in agumentov, tako se lažje odločam. ;)

lp, miša



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #107 : 14 Junij 2007, 15:48:19
Ne vem zakaj bi moral dobiti nekaj tekočega, da gre res tja tablet kamor mora, to pravzaprav prvič slišim  :) Predvsem pa mlečni izdelki ne gredo ravno z roko v roki z antibiotiki.

sploh pa ne clinofug. Naceloma ni problem pri vesh, pri tistih, ki pa je, pa to izrecno pise in clinofug je en takih. Mu pa dajaj jogurt vmes.
m

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #108 : 14 Junij 2007, 16:22:01
sploh pa ne clinofug. Naceloma ni problem pri vesh, pri tistih, ki pa je, pa to izrecno pise in clinofug je en takih. Mu pa dajaj jogurt vmes.

Maja01 - ne razumem točno kaj si hotela povedati... :-[

A glede jemanja tablet, da ni potrebno "splakovati" z tekočino..... ali
da se Clinofug ne sme jemati z jogurtnom....

Mu pa dajaj jogurt vmes.
A misliš tekom dneva oziroma med jemanjem prve in druge ture tablet?


Njaprej da razjasnimo - nisem veterinar in do tega mi manjka se kar nekaj ... Vse kar povem je moje mnenje, nekaj je na podlagi izkusenj, nekaj na podlagi prebranega in nastudiranga, ni pa to strokovno mnenje. Da ne bo kdo mojih besed slucajno vzel za 100% in da ne bo kdaj kje kaj narobe ...
 
Mogoče res nisi veterinarka.... oziroma ti manjka do tega naziva še nekaj študija ali pa kakorkoli že.... ampak veliko stvari pa lahko izve človek od tebe... veliko veš in imam občutek, da ko pišeš - veš kaj pišeš... ;)
Drugače, pa se jaz (in verjamem, da tudi ostali) odločim, kaj in kako bom naredila sama - po lastni presoji... in vedno probam dobiti še druga mnenja za primerjavo, potem se pa po lastnem občutku odločim, kaj je najbolje... :)

Lp
Tina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #109 : 14 Junij 2007, 17:50:46
Maja01 - ne razumem točno kaj si hotela povedati... :-[

A glede jemanja tablet, da ni potrebno "splakovati" z tekočino..... ali
da se Clinofug ne sme jemati z jogurtnom....
A misliš tekom dneva oziroma med jemanjem prve in druge ture tablet?

Clinofug je eden od antibiotikov, ki se jih ne sme mesati z melkom in mlecnimi izdelki, saj motijo absorpcijo zdravila. Nekateri antibiotiki so okrog tega "bollj obcutljivi", drugi manj, clinofug je med prvimi. Je pa, ker je zdarvilo "konjsko", priporocljivo med terapijo dodajati probiotike (v obliki probioticnih past, linex kapsu, probioticnih jogurtov), ce se odlocis za slednje, moras pac upostevat, da mora med zauzitjem tablet in mlecnih izdelkov miniti dolocen cas. Ce das jogurt med obema odmerkoma (torej popoldan), ni nic narobe.
Kar se tice tekocine - bistvo je, da se jih ne daje ravno na prazen zelodec. Ce mora biti pa tekocina ravno zato, da "grejo tablete tja kot morajo", pa jaz ne vem ... Prvic slisim za kaj takega.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #110 : 14 Junij 2007, 18:12:54
Maja01 - najlepša hvala za obrazložitev. :)

Saj se je meni zdelo, da če mu dam tablete v hrenovko oziroma v kolobarček od hrenovke ga tako ali tako poje in je to dovolj. Mislim, da je s tem poplakovanjem bolj fora v tem, da če pes pljuva ven tablete oziroma se mu jih daje na silo. Mislim, da v bistvu sploh ni treba nič dajati za čez.... sem pa tudi sama prvič to slišala, da je treba poplakniti z nečim tekočim, da tablet pride kamor je treba...



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #111 : 14 Junij 2007, 18:18:27
Gaya, torej ste zdaj dali testirati tudi za babeziozo?
Ja, tokrat smo dali tudi za babeziozo, prvič pa le za borelijo in erlihijo.



sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #112 : 15 Junij 2007, 11:31:41
Mi smo imeli pozitiven PCR test za erlihijo.

Hvala enako. Moje revše tudi  :(. Nisem pa vedela, da je test redkokdaj oz. v manj %-ih pozitiven. Fanj, še to. Moj se sedaj kar dobro drži...3 x tok.

Lp, Saša



sassi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 15 Junij 2007, 13:59:33
hej!

prej sem nekje zasledila vprašanje o serumu - serum je pravzaprav kri, ki ji odstranijo rdeče krvne celice (eritrocite), zato se ne čudit, ko dobite v izvidih serum, kužeku pa so vzeli kri. namreč večina preiskav se opravlja v serumu, možna pa je tudi plazma, ki pa ji poleg eritrocitov odstranijo tudi fibrin ( ta pa je protein, ki omogoča strjevanje krvi ) ....

lp



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #114 : 15 Junij 2007, 15:58:42
Sassi - hvala za pojasnilo glede seruma.... :)



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #115 : 19 Junij 2007, 15:17:18
No, pa sem dočakala izvide. Titer za borelijo 1:400, erlihija 1:128, za babeziozo smo negativni. Zdaj grem po izvide k prejšnjemu veterinarju, da bomo lahko primerjali titer. Veterinarka mi je rekla, da je titer 1:400 sam po sebi relativno visok, vendar ga moramo primerjati z decembrskim, da vidimo ali se je kaj spremenil.
Glede na to, da je Ron že prvič slabo prenašal Clinofug in je stanje začelo počasi izboljševati kar dober čas po koncu jemanja Clinofuga, ves ta čas pa je zelo neješč (včasih je pojedel kar je videl) me zanima, ali mislite da je to (relativno trajna) posledica  borelije? Jutri grem k veterinarju, da vidimo kako naprej.
Lp



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #116 : 19 Junij 2007, 15:51:01
Gaya - super, da sta negativna vsaj na babeziozo. Drugače ima pa titre popolnoma enake kot Taj, pri boreliji 1:400 in erlihji 1:128, vendar se Taj počuti dobro in ne kaže nobenih znakov slabega počutja ali česarkoli, kar bi namigovalo na slabo počutje. Pa točno vem, kdaj se počuti slabo in kdaj ne - dobi drugačen izraz na obrazu, verjetno tega kdo drug nebi opazil, vendar jaz to zelo dobro opazim.

Joj ampak kako je to različno, Taj pa zelo dobro prenaša tablete Clinofug - nobenih stranskih učinkov.

Gaya - resnično upam, da bo tudi Ron tokrat dobro prenašal tablete in da se vsi njegovi problemi končajo.

Sporoči, kakšni so rezultati prejšnega testiranja in kaj vam je rekla veterinarka. Upam, da vama gre na bolje!

Držita se! Vse bo v redu! :-*

Lp
Tina



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #117 : 19 Junij 2007, 20:49:25
Ron je kar dober cas neješč, ko se pa še slabo počuti, pa ima tudi on tak žalosten izraz na obrazu, poležava in na sprehodih noče veliko hoditi. Bova že kako s Clinofugom, bolj me skrbi to, če po kuri z antibiotiki ne bo veliko boljše ali pa je vzrok vsemu skupaj kaj drugega.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #118 : 19 Junij 2007, 22:35:53
prej sem nekje zasledila vprašanje o serumu - serum je pravzaprav kri, ki ji odstranijo rdeče krvne celice (eritrocite), zato se ne čudit, ko dobite v izvidih serum, kužeku pa so vzeli kri. namreč večina preiskav se opravlja v serumu, možna pa je tudi plazma, ki pa ji poleg eritrocitov odstranijo tudi fibrin ( ta pa je protein, ki omogoča strjevanje krvi ) ....

v bistvu gre stvar malce drugace ... Plazma je tekocina (raztopina proteinov in anorganskih ionov), ki ostane, ko iz krvi odstranimo (vse, ne samo rdece) krvne celice, serum je pa plazma, ki ji odstranijo faktorje za strjevanje (npr. fibrin)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #119 : 07 Avgust 2007, 19:05:52
Jaz bi mela eno vprašanje: je možno, da ima pes katero od klopnih bolezni, če je splošni krvni izvid povsem v redu?

Hvala, lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)