Borelija

scythe · 177554

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #120 : 07 Avgust 2007, 20:43:41
ja, lahko je kri cist brez posebnosti.
Ampak kaj pa smatras za splosni krvni izvid - kaj ste gledali?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #121 : 07 Avgust 2007, 22:25:54
   Ojla!

   Jaz vam lahko povem moje izkusnje. Aribana je lani po gonitvi oktobra zacela hujsati in ni hotela jesti. Sli smo k vetu, kjer so ji vzeli kri in izvidi so pokazali, da ima borelijo. Dobili smo Clinofug- za tri tedne- 6 tab zjutraj, 6 zvecer. Ker je Bani zelo slabo jedla, smo ji s temi tabletami unicili zelodec. Clinofug je namrec zelo agresiven in ko pride na sluznico je tudi pekoc. Zato je dobro, da se Clinofug jemlje skupaj s hrano. Meni so tudi svetovali, da po tistem, ko pes vzema tablete ( pri velikih psih jih je kar precej) nekaj casa ne lezi in ne miruje. Sicer ne vem, a je to smiselno ali ne- ampak meni so tako rekli.  V glavnem, mi smo jemali zdravila 3 tedne- Bani pa ni prisla k sebi. Shujsala je za 13 kil in na koncu ni jedla cisto nic. Par dni sem jo hranila po zlici, potem pa tudi to ni slo vec. V tem casu sem bila z drugo psico v Franciji in njeni vzrediteljici povedala, kaj in kako in njen prvi odgovor je bil- Leismanioza !!!  Klicala sem v Slovenijo, ce je mozno pri nas delat test za to bolezen, pa so mi rekli, da ne, in da v Sloveniji tega ni, bla, bla..... Tako sem s sabo prinesla hitri test, ki samo pokaze, ce je pes pozitiven ali ne.  Tukaj smo ji vzeli kri in naredili test, ki je pokazal, da je BANI POZITIVNA. Kaj vec mi pa veterinarji v Slo niso zmanli pomagat in odpeljala sem jo v tujino. Tam so ji spet vzeli kri, naredili test za vse mogoce bolezni in Aribana je  NEGATIVNA za borelijo, erlihijo, babeziozo...... samo Leismanioza je pozitivna.   Ko smo cez nekaj casa delali kontrolo, je spet pokazalo isto- erlihija, borelija- NEGATIVNO !!!! 
  Se dva nasa psa sta se zdravila za erlihijo in borelijo, ker pa po jemanju Clinofuga ni bilo nic bolje, smo sli v tujino. TAM STA BILA OBA NEGATIVNA- problem v sepanju je bila pa natrgana vez v nartu in pa vnetje.

   TAKE SO MOJE IZKUSNJE S BORELIJO, ERLIHIJO IN CLINOFUGOM....

   Cao-Slavi



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #122 : 07 Avgust 2007, 22:42:22
Slavi - pri vas so se pa krepko motili s temi testi! In če so samo pri tvojih psih tolikokrat prišli rezultati napačni, koliko je šele napačnih testov narejenih nasploh... in koliko lastnikov misli, da ima njihov pes borelijo oziroma erlihijo, pa je v bistvu negativen... kriza... pa vsa potemtakem nepotrebna filanja s tistimi tableti Clinofug... grozno.. :-\
Če smem vprašati, kam v tujino si pa peljala svoje dogice na ponovno testiranje? :)



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #123 : 07 Avgust 2007, 22:45:43
   Ojla!

   Jaz imam vcasih obcutek, da je po obdobju vnetja pokostnice, kasneje pa brstenja kosti- zdaj na vrsti borelija in erlihija.

   Bili smo v Avstriji.

  CAO-sLAVI



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #124 : 08 Avgust 2007, 08:30:41
   Jaz imam vcasih obcutek, da je po obdobju vnetja pokostnice, kasneje pa brstenja kosti- zdaj na vrsti borelija in erlihija.
Mislim, da vem kaj si mislila s tem...

In pa hvala za odgovor! :)

Lp
Tina



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #125 : 10 Avgust 2007, 17:22:29
ja, lahko je kri cist brez posebnosti.
Ampak kaj pa smatras za splosni krvni izvid - kaj ste gledali?
m.

Zaradi driske, ki je trajala dalj časa, je veterinarka naredila celoten pregled, in pri tem tudi krvni izvid. Rekla je, da je vse v redu. Zato me zanima, če je možno, da se vidi ze na krvi ali ne, ker je baje driska tudi lahko simptom borelije.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #126 : 10 Avgust 2007, 21:34:58
Šnufi...

Ko sem jaz peljala Taja testirati, sem dala zraven seveda narediti še splošen test krvi in ta test je gotov v roku ene ure (vsaj v našem primeru je bil). Veterinarka me je klicala, ko smo ravno prišli domov iz veterinarske in je rekla, da je kri super, vse oh in sploh, da verjetno erlihija ni pozitivna, zato ker so trombocidi v redu. Potem so pa prišli testi pozitivno na oboje. :-\

Tako, da ni nujno, da kri pokaže, da je kaj narobe.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #127 : 10 Avgust 2007, 22:08:56
Zato me zanima, če je možno, da se vidi ze na krvi ali ne

Lahkos evidi, lahko pa tudi ne. Povsem odvisno od posameznega psa, ceprav jih vecina ima vsja kaksen parameter sumljiv, ki pa na prvi pogled ni nujno povezan z nobeno od klopnih bolezni ... Speli so na podlagi hemograma rekli, da je z njo vse ok, na podlagi biokemije pa postavili tudi sum na limfom in addisonovo bolezen ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #128 : 14 Avgust 2007, 10:14:45
   Ojla!

   Jaz vam lahko povem moje izkusnje. Aribana je lani po gonitvi oktobra zacela hujsati in ni hotela jesti. Sli smo k vetu, kjer so ji vzeli kri in izvidi so pokazali, da ima borelijo. Dobili smo Clinofug- za tri tedne- 6 tab zjutraj, 6 zvecer. Ker je Bani zelo slabo jedla, smo ji s temi tabletami unicili zelodec. Clinofug je namrec zelo agresiven in ko pride na sluznico je tudi pekoc. Zato je dobro, da se Clinofug jemlje skupaj s hrano. Meni so tudi svetovali, da po tistem, ko pes vzema tablete ( pri velikih psih jih je kar precej) nekaj casa ne lezi in ne miruje. Sicer ne vem, a je to smiselno ali ne- ampak meni so tako rekli.  V glavnem, mi smo jemali zdravila 3 tedne- Bani pa ni prisla k sebi. Shujsala je za 13 kil in na koncu ni jedla cisto nic. Par dni sem jo hranila po zlici, potem pa tudi to ni slo vec. V tem casu sem bila z drugo psico v Franciji in njeni vzrediteljici povedala, kaj in kako in njen prvi odgovor je bil- Leismanioza !!!  Klicala sem v Slovenijo, ce je mozno pri nas delat test za to bolezen, pa so mi rekli, da ne, in da v Sloveniji tega ni, bla, bla..... Tako sem s sabo prinesla hitri test, ki samo pokaze, ce je pes pozitiven ali ne.  Tukaj smo ji vzeli kri in naredili test, ki je pokazal, da je BANI POZITIVNA. Kaj vec mi pa veterinarji v Slo niso zmanli pomagat in odpeljala sem jo v tujino. Tam so ji spet vzeli kri, naredili test za vse mogoce bolezni in Aribana je  NEGATIVNA za borelijo, erlihijo, babeziozo...... samo Leismanioza je pozitivna.   Ko smo cez nekaj casa delali kontrolo, je spet pokazalo isto- erlihija, borelija- NEGATIVNO !!!! 
  Se dva nasa psa sta se zdravila za erlihijo in borelijo, ker pa po jemanju Clinofuga ni bilo nic bolje, smo sli v tujino. TAM STA BILA OBA NEGATIVNA- problem v sepanju je bila pa natrgana vez v nartu in pa vnetje.

   TAKE SO MOJE IZKUSNJE S BORELIJO, ERLIHIJO IN CLINOFUGOM....

   Cao-Slavi

Ali so testirali na klopne bolezni ali so gledali samo hemogram in če so testirali - so s hitrim testom? Ker se mi ne zdi pametno govorit, da kdove koliko testov pri nas je napačnih! Ker klopne bolezni pri na SO hud faktor, zelo veliko psov nastrada zaradi neznanja lastnikov ali veterinarjev! Nisem pa namreč slišala, da bi se tapravi testi pokazali za nezanesljive! In v razmislek, če pes po parih tednih kljub zdravljenju še vedno propada - zamenjajte veterinarja!

In JA, krvni testi (hemogram, biokemija) so LAHKO POPOLNOMA NORMALNI, pa je pes okužen! Ne se dat prepričat, da bi se kaj vidlo na krvi, prosim! In ne se slepit in ne mi s takimi, da je zdej obdobje erlihije in borelije. To je podcenjevanje zelo resnih in zelo smrtnih bolezni, katerih posledice lahko omilimo s hitrim postopanjem in naredimo ogromno škodo z omalovaževanjem. Poznam namreč interniste, ki sadijo točno take cvetke, kot tale zgornja. Če niso sposobni psa dat testirat sami od sebe in če ne vedo KAJ pravzaprav bolezen dela v organizmu in kaj so posledice, to še ni razlog, da se zadeve ne jemlje resno. Oziroma se jo, ko je PREPOZNO.

Maša



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #129 : 14 Avgust 2007, 10:28:35
Tudi moj veterinar je rekel, da se na podlagi krvi (hemogram in biokemija) vidi, ali se sploh splača dat delat preiskave za klopne bolezni ali ne. Ker po eni strani mi je skoraj brez veze dajat 3x po ene 35 eur, da mi povejo, da je pes pozitiven, pozna se mu pa itak nič ne. Tako da smo naredili samo pregled krvi, rekel je, da so vsi parametri OK in da glede na splošen videz psa on ne bi dajal testirat naprej. Ker potem lahko testiram vsakič, ko dobi klopa :(

Bučka: saj okuženih psov je res veliko. Ampak sama okužba ne pomeni nič. Saj okužen pes ne dobi zdravil. Dokler se mu ne pokažejo kakšni znaki. A ni temu tako? ???



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #130 : 14 Avgust 2007, 10:44:53
Okužen pes je okužen pes. Zdravi se glede na titer in glede na znake - če so. Če znakov ni, če je titer pod tistim pragom, ki naj bi veljal za merodajnega, se pač ne zdravi. Tudi testira se, če je kak znak. Nisem rekla, naj se testira vsevprek. Opozarjam pa še enkrat, da ni nujno, da se na običajnih krvnih izvidih kaj pozna.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #131 : 14 Avgust 2007, 10:49:39
ok, potem sem prav razumela.

Bučka, a imaš kakšne izkušnje glede klopnih bolezni pri mladičih? A se tam tudi pojavljajo ali ne?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #132 : 14 Avgust 2007, 10:53:29
ok, potem sem prav razumela.

Bučka, a imaš kakšne izkušnje glede klopnih bolezni pri mladičih? A se tam tudi pojavljajo ali ne?

Starost psa za okužbo z katero od bolezni ni pomembna.




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #133 : 14 Avgust 2007, 11:06:34
Kako je zdaj s tem hitrim testom - nekako sem v tej temi razumela, da ni 100% zanesljiv? :-\ Meni je namrec veterinarka zagotovila, da je precej zanesljiv...

battito animale


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #134 : 14 Avgust 2007, 11:14:53
Tudi moj veterinar je rekel, da se na podlagi krvi (hemogram in biokemija) vidi, ali se sploh splača dat delat preiskave za klopne bolezni ali ne.

Na zalost ni nujno, da se vidi. Res je, da dostikrat so znacilna odstopanja v hemogramu in biokemiji (predvsem trombocitopenija in spremembe pri parametrih, ki so markerski za ledvica), lahko jih pa ni, oz. so spremembe nespecificne. Ce jaz pri Speli ne bi vztrajala, da hocem test na erlihijo, bi doktorirali tako iz scitnice kot iz raznih "hecnih" limfomov in adisonovih bolezni. Moje mnenje je, da ce je zadeva "hecna", ful enih na videz nepovezanih simptomov, potem je smiselno testirat na klopne. Pa jasno, ob znacilnih znakih kot je sepanje, dolgotrajna utrujenost "brez razloga", ponavljajoca vnetja, ...

Kar se tice testov - ce se testira na MF (ali na Dunaju) in ne s hitrim testom, so pozitivni rezultati sigurno pravilni, saj se dela po PCR metodi. Ne morejo kar pricarat neke DNA, ce je ni ... Pa jasno, treba je vedet, da titer niha (meja, ko ga zaznajo je navadno 128, nizjega pac ne), sploh, ce je pes bil zdravljen. Hitri test - tako kot vecina njih, ni 100% zanesljiv, nekje 70 %. Ponavadi, ce se ga ze uporablja, se v primeru poz. rezultata dela se PCR. Meni ni simpaticen v nobenem primeru, ker je lahko lazno neg. ali pa za brezveze delas dva testa ...

Se strinjam, testiranje kar povprek je brezveze, saj lahko testiras potem pri vsakem klopu. Tudi zdravil se ne daje kar povprek, ker to dejansko so "konjske" doze "konjskih" antibiotikov, ki jih kar dosti zvali ne prenasa dobro. Tudi zivali, ki je bila pozitivna in zdravljena se potem naceloma brez klinicnih znakov ne testira in ne predpisuje ponovnih terapij. Jasno, ce se znaki ponovijo, se zopet zdravi z enako terapijo.

Starost psa pri okuzbi ni pomembna, saj tudi 2 mesecni mladic lahko dobi okuzenega klopa ... Je pa verjetnost verjetno manjsa, saj vecina mladicev - vsaj od zacetka, ne dela nekih hudih sprehodov in je moznost za klopa zato manjsa.

Je pa tudi res, da ima pes lahko znake, ki so podobni kot kaksni pri klopnih boleznih in se lahko s testom zadovo odkrije slucajno. Lahko tudi po terapiji se ostanejo posledice - odvisno kam "bolezen useka" in koliko skode je ze narejene...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #135 : 14 Avgust 2007, 11:28:53
Aja, se to. Teste na leishmaniozo delajo tudi pri nas - ne vem kam in kdaj si sprasevala Slavi, ampak na faksu jih zagotovo delajo, pa tudi Matko v Topolsici jih dela. Na faksu mislim, d adelajo teste sami, tetse delajo tudi na MF, Matko pa kri posilja na Dunaj. Ce ni nobena od teh opcij sprejelmjiva, pa s ekri lahko poslje tudi v katerikoli drug laboratorij v Evropi, "hrtasi", ki bi znali o tem sigurno povedati najvec, so mislim da, testirali tudi v Modeni. Je pa res, da pri nas ni hitrih testov. ampak kot sem napisala ze zgoraj za klopne - meni hitri testi itak niso simpaticni, ker niso 100% zanesljivi.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #136 : 14 Avgust 2007, 12:37:00
   oJLA!

  Bucka- kar sem napisala ni cvetka...kot ti pravis. Je na zalost zive resnica...

    Testi ki smo jih delali so bili tapravi in ne hitri testi, ali pa samo pregled krvi pod mikroskopom ( kot tudi delajo nekateri veterinarji). Hiter test, ki sem ga jaz prinesla iz Francije,  smo delali samo za leismaniozo- da smo potem lahko ukrepali naprej. Potem smo delali tapravi test. Kri smo poslali v mikro-lab   v Ljubljano. Tam smo cakali 4 dni, da bo test narejen in da bi vedeli kaksen je titer-potem pa  smo pa dobili odgovor, da je titer  " VEC kot 1: 80,  nismo pa dolocili tocnega stevila... "  ......
  To meni ni pomenilo nic, ker se mora dolocit tocno stevilo- zaradi zdravljenja. Pa so mi rekli, da to se pa naredi dodatno- ampak je treba to posebej placat. BUTASTO- KOT, DA SO MI PRVI TEST DELALI ZASTONJ- AL KAJ????  Toliko casa smo cakali in delali teste, da je blo za Bani ze skoraj prepozno.... da bi cakala pa se 3-4 dni, da mi naredijo nov test- Ne, hvala!
  Problem je pa sledec- ce pri psu pokaze ze najmanjsi titer katere od te bolezni- potem se takoj zdravi in zadeva je zakljucena. Noben ne gleda naprej, ce je mogoce prisotna se katera druga stvar....in med tem casom, ko se zdravi borelija ali erlihija, lahko druga bolezen hudo napreduje in nam unici psa.  Tako je bilo z enim od nasih psov-- zacel je sepat- tukaj je test pokazal, da je borelija in erlihij in 5 tednov je bil pes na Clinofugu. Po tem casu ni bilo nic bolje- sepal je se vedno...kontrola ( pregled krvi pod mikroskopom) pa je pokazal, da je zdravljenje uspesno..... Pes je bil pa isti - ni bolje !!!!  Tako smo se odlocili, da gremo spet v tujino...delali smo vse teste se enkrat in preslikali noge, kolke, hrbtenico..... Izvidi so pokazali, da je v prvi nogi prislo do poskodbe in da je zdaj tam vez zadebeljena in zaradi tega pes sepa...... vsi ostali izvidi so bili pa negativni !!! 
   

  Cao-Slavi



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #137 : 14 Avgust 2007, 12:59:52
   oJLA!

  Bucka- kar sem napisala ni cvetka...kot ti pravis. Je na zalost zive resnica...

    Testi ki smo jih delali so bili tapravi in ne hitri testi, ali pa samo pregled krvi pod mikroskopom ( kot tudi delajo nekateri veterinarji). Hiter test, ki sem ga jaz prinesla iz Francije,  smo delali samo za leismaniozo- da smo potem lahko ukrepali naprej. Potem smo delali tapravi test. Kri smo poslali v mikro-lab   v Ljubljano. Tam smo cakali 4 dni, da bo test narejen in da bi vedeli kaksen je titer-potem pa  smo pa dobili odgovor, da je titer  " VEC kot 1: 80,  nismo pa dolocili tocnega stevila... "  ......
  To meni ni pomenilo nic, ker se mora dolocit tocno stevilo- zaradi zdravljenja. Pa so mi rekli, da to se pa naredi dodatno- ampak je treba to posebej placat. BUTASTO- KOT, DA SO MI PRVI TEST DELALI ZASTONJ- AL KAJ????  Toliko casa smo cakali in delali teste, da je blo za Bani ze skoraj prepozno.... da bi cakala pa se 3-4 dni, da mi naredijo nov test- Ne, hvala!

sem delala že kar nekaj testov, pa poznam malo morje ljudi, ki so jih, pa prvič slišim kaj takega. če so določili titer, so ga določili, na ta način, da je večji od 1:80 pomeni samo, da so ga... zamolčali, zato, da bi ponovno kasirali? čudno.


 
Problem je pa sledec- ce pri psu pokaze ze najmanjsi titer katere od te bolezni- potem se takoj zdravi in zadeva je zakljucena.


tudi to prvič slišim! ve se kateri je prag, da se smatra, da je psa ob prisotnosti drugih znakov potrebno zdraviti.


Noben ne gleda naprej, ce je mogoce prisotna se katera druga stvar....in med tem casom, ko se zdravi borelija ali erlihija, lahko druga bolezen hudo napreduje in nam unici psa.


ja, se strinjam, ker testirajo, če že, samo na eno bolezen. kar je ravno tako narobe. kar pove nekaj o strokovnosti veterinarja.

 
Tako je bilo z enim od nasih psov-- zacel je sepat- tukaj je test pokazal, da je borelija in erlihij in 5 tednov je bil pes na Clinofugu. Po tem casu ni bilo nic bolje- sepal je se vedno...kontrola ( pregled krvi pod mikroskopom) pa je pokazal, da je zdravljenje uspesno..... Pes je bil pa isti - ni bolje !!!!  Tako smo se odlocili, da gremo spet v tujino...delali smo vse teste se enkrat in preslikali noge, kolke, hrbtenico..... Izvidi so pokazali, da je v prvi nogi prislo do poskodbe in da je zdaj tam vez zadebeljena in zaradi tega pes sepa...... vsi ostali izvidi so bili pa negativni !!! 


ja, spet, stara zgodba. kaj je bilo prej, kura ali jajce... saj menda poznamo posledice erlihije pa borelije, hm? Moja Bučka ima tak artritis povsod, da joj, operirano vse od hrbtenice do kolen, potrgane vezi.... S clinofugom pač ne zdravimo artritisa ali vezi, kar je posledica okužbe! Lahko morda ustavimo infekcijo sklepa, če je v štartu, če pa zamudimo smo pa pač zamudili.

Klopne bolezni nosijo s seboj mnogo posledic, patoloških stanj psa, bolezni... npr. odpoved ledvic, artritis, oftalmološki problemi, prebavni problemi... v organizmu se dela škoda, koliko pa je odvisno od tega, kdaj to ugotovimo. In če ima pes enkrat že napredovan artritis v nekem sklepu, mu pač clinofug ne bo pomagal. Bučka je bila na clinofugu 8 tednov. Šepa pa k pr norcih.
 



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #138 : 14 Avgust 2007, 13:02:36
   
 Tako je bilo z enim od nasih psov-- zacel je sepat- tukaj je test pokazal, da je borelija in erlihij in 5 tednov je bil pes na Clinofugu. Po tem casu ni bilo nic bolje- sepal je se vedno...kontrola ( pregled krvi pod mikroskopom) pa je pokazal, da je zdravljenje uspesno..... Pes je bil pa isti - ni bolje !!!!  Tako smo se odlocili, da gremo spet v tujino...delali smo vse teste se enkrat in preslikali noge, kolke, hrbtenico..... Izvidi so pokazali, da je v prvi nogi prislo do poskodbe in da je zdaj tam vez zadebeljena in zaradi tega pes sepa...... vsi ostali izvidi so bili pa negativni !!! 
   

  Cao-Slavi

aja, še to. kakšna kontrola krvi pod mikroskopom je pokazala, da je zdravljenje uspešno?



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #139 : 14 Avgust 2007, 13:14:59

 Ojla!

  Bucka- a si mogoce veterinar na kateri od nasih klinik, da me tako napadas????  Jaz sem samo napisala moje izkusnje in kaj se je zdravilo pri nas,kaksni so pa bili izvidi drugje. In o tem, da je Clinofug zelo agresivna zadeva in je treba bit previden. Lahko ti tudi povem, da v tujini tega zdravila  nikoli niso uporabljali za tovrstna zdravljenja.

  Sprasujes me kaksna kontrola krvi je bila delana pod mikroskopom?  To je bila kontrola po 5 tednih zdravljenja z Clinofugom v eni od nasih klinik.  Psu so vzeli kri- jo pogledali pod mikroskopom in ljudem rekli, da se vidi, da je zdravljenje uspesno in lahko nehajo s Clinofugom. Stanje psa pa je bilo isto.  Jaz sem si ustvarila svoje mnenje o tem.. ti si pa lahko svojega. 

  Verjamem da poznas morje ljudi, ki so delali test...a pa je kdo od teh ljudi delal test tudi kje drugje?

   Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #140 : 14 Avgust 2007, 13:37:22

  Pa se nekaj.... Bucka ce se enkrat preberes moj prvi post bos videla da nikejr ne pisem, da je pri nas en kup nepravilnih rezultatov. Pisem o tem,  da je mogoce vcasih pametno testirat se kje drugje...spšloh ce pes se kar naprej propada in ne gre na bolje.  Sama pises, da naj v tem primeru zamenjamo veterinarja- mi smo ga, dobili smo drugacne izvide- porihtali pse..... pa ti tudi to ni vsec.
   Ocitno nisi razumela namena mojega pisanja..... no ja, mogoce bo pa se kdo poiskal drugo mnenje in naredil se ene izvide in psu prihranil kako operacijo.

  Cao-Slavi
 
   

 



katka

  • Gost
Odgovori #141 : 14 Avgust 2007, 14:02:36
Živjo!!

Eno vprašanje, moram priznat, da nisem brala te teme od prve do zadnje strani, zato se ne bom čudila, če se bo izkazalo, da je to vprašanje in odgovor nanj že razčiščen.
Ok, pa k vprašanju: Ali je hropenje znakborelije? Bart včasih hrope, ampak je po nekaj sekundah že vredu. Katere ampule so najboljše?->Advantax?

Hvala za odgovore!!

Katja



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #142 : 14 Avgust 2007, 16:36:23

  Sprasujes me kaksna kontrola krvi je bila delana pod mikroskopom?  To je bila kontrola po 5 tednih zdravljenja z Clinofugom v eni od nasih klinik.  Psu so vzeli kri- jo pogledali pod mikroskopom in ljudem rekli, da se vidi, da je zdravljenje uspesno in lahko nehajo s Clinofugom. Stanje psa pa je bilo isto.  Jaz sem si ustvarila svoje mnenje o tem.. ti si pa lahko svojega. 

    Cao-Slavi

Ojla, me pa prav zanima, kje delajo tako površne teste. Sicer bila sem le na dveh klinikah (v Postojni in Prvi kliniki v LJ) a obakrat, ko so delali hemogram krvi oz. krvno sliko psice je bilo to narejeno z aparati oz. ne vem kako se temu reče, kamor se da kri in pridejo računalniški izviidi ven, ki ti jih veterinar tudi pokaže, vsaj meni so jih vedno. (izvid je v roku cca. 20 minut) Ne spoznam se na vse vrednosti, kaj so in kaj pomenijo, se pa jasno vidi kakšne so vrednosti določenih parametrov. Npr, v normali, pod njo ali nad njo (izgleda kot ena tabela)
Pod mikroskopom kolikor jaz vem, npr. naredijo teste kot je odvzem raznih brisov, kjer pogledajo, ali so prisotne bakterije, glivice.......

Je pa res, da navidez zelo zdrava psica, hemogram pokaže vse v meji normale ima zelo visoke titre (protitelesa) za erlihijo. Primer je moja psička, ki sem jo slučajno testirala za primer darovanja krvi, izkazalo pa se je, da je max titre za erlihijo..... se pa malo bojim začet s kuro Clinofuga, ravno zaradi njegove agresivnosti. Zraven bi itak dobivala zdravila za želodec, a kaj ko ni le to problem, ker lahko uničijo tudi jetra.
Ali ima mogoče kdo izkušnje ravno tako z zdravljenjem s Clinofugom, ampak ne tabletami, mislim predvsem na injekcije, katere se da le dvakrat v dveh tednih? Menda to delajo v Italiji!?

LP



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #143 : 14 Avgust 2007, 18:38:07
ce je tisti, ki krvni razmaz gleda, so na roko narejeni razmazi povsem primerljivi, vcasih se boljsi kot tisti narejeni na masino. Ker pa to vzame ful casa, da ti prestejes vse celice, zracunas procente, ... pa se, ce nimas izkusenj hitro kaj zbrkas - zato se navadno dela "masinsko". Ampak, ce je bilo pri prvem pregledu kaksno fuuuul odstopanje, lahko tudi tako pogledas kri in ocenis razliko. Saj pravim - odvisno kdo je delal ...

Drugace se pa meni neko hudo panicarjenje okrog raznih tablet ze kar takole vnaprej, ko sploh ne ves kako jih bo pes prenasal, zdi brezveze. Pac, zavedat se moras, kaksni so lahko stranski ucinki in je. Ce jih pes ne prenasa, se vedno lahko potem razmisljas o alternativi. Se pa skozi jetra presnavljajo tudi zdravila, ki se jih ne aplicira peroralno ampak kako drugace ... Mislim, da ima nezdravljena erlihija precej bolj zoprne posledice kot same tablete. V koncni fazi pes lahko pogine - in to se lahko zgodi hitro. Kdor ne verjame, naj vprasa sirtaki, ki zal to izkusnjo ima.

Slavi, sigurno tudi v tujini za zdravljene erlihije uporabljajo enaka zdravila - ista ucinkovina (doksiciklin), ker je to edino kar deluje, vsi ostali antibiotiki ne ucinkujejo, morda vse skupaj zamaskirajo, erlihija pa medtem veselo dela stalo. Se pa res morda bolj kot clinofug uporablja Vibramycin (pri nas ni vec registriran). Nekateri veterinarji pa antibioticni terapiji dodajo se imidacarb. Kar se tice vasih izvidov - to, da so bili po kuri ponovni testi neg., je precej logicno in pricakovano. Navadno se, naslednji test dela ne prej kot v pol leta ... Ker ce terapija deluje kot mora, se pricakuje, da je naslednji izvid negativen (kar ne pomeni, da erlihije ni vec, samo da je titer tako nizek, da se ga ne zazna), ali pa vsaj titer mocno znizan. Tezave, ki jih opisujes (taca) so lahko posledica erlihije, lahko pa gre za dve loceni zadevi, jasno. In navadno je postopek tak, da se naredi antibioticno terapijo, se potem pogleda kri (biokemija & hemogram) in se nato "z obicajnimi sredstvi" loteva zadev, ki so posledica (navadno poskodbe sklepov, razne artroze, poskodba ledvic, ...). Nekatere od teh stvari gredo lahko na boljse "same od sebe" po koncani terapiji, druge ne - odvisno kaksna skoda je ze bila narejena. Jasno, lahko ima zival poleg erlihije hkrati se borelijo (niti ne tako redko), pa babezijo, pa leismaniozo, pa se kar kaksno zadevo.

Veliko zdravja vsem skupaj, pa cim vec negativnih rezultatov na testih ...

katka - pri hropenju pa prej posumis na druge zadeve kot na klope ... Katere ampule so najboljse - tiste, ki pri tvojem psu delujejo. Namrec razlicni lastniki imamo razlicne izkusnje. Jaz konkretno sem zadovoljna s Frontline sprejem, drugi prisegajo na advantix, trteji na scalibor ovratnico, ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #144 : 14 Avgust 2007, 19:03:23
No, tudi meni sta dva veterinarja povedala (na različnih klinikah), da je bilo eno obdobje, ko v Ljubljani niso dobivali pravilnih rezultatov in je bila večina psov negativna na erlihijo in borelijo, potem pa so kri pošiljali še na Dunaj, kjer pa so bili pozitivni.....

Glede zdravljenja  Clinofugi, pa po tem, ko sem svojega psa zdravila z njimi dvakrat, zaradi panike, ker je to toliko nevarna bolezen in se nisem bolj poglobila v samo zdravilo, bi v prihodnje ubrala zdravljenje z nečim drugim....sem pozabila s čim, vem pa kam morem oditi, da mi bodo nudili ta način zdravljenja. Clinofug je za moje pojme vseeno malo preveč konjsko zdravilo, sploh za želodec  in moj pes je bil med jemanjem tablet tako uničen, da upam, da nima kakšnih trajnih posledic na želodcu. Zaenkrat kaže dobro. 

Sem pa v tem času preklicarila marsikatero veterinarsko kliniko in nisem dobila drugega odgovora kot clinofugi, tako da bi mogoče tudi za naše veterinarje bilo dobro, da najdejo kakšne druge rešitve in nam ne bi bilo potrebno hodit v tujino. Se mi zdi, da malo preveč zaspijo na tem, kar sami smatrajo za najboljše in ne želijo dodatnega izobraževanja in drugih možnosti, potem pa nasrkamo lastniki psov, če slučajno ne naletimo na korektenega in razgledanega veterinarja. Da ne govorim, kakšne vsote denarja se porabljajo iz naših žepov zaradi njihove nefleksibilnosti in neznanja iz tekočih novosti.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #145 : 14 Avgust 2007, 20:37:31

 ... Mislim, da ima nezdravljena erlihija precej bolj zoprne posledice kot same tablete. V koncni fazi pes lahko pogine - in to se lahko zgodi hitro. Kdor ne verjame, naj vprasa sirtaki, ki zal to izkusnjo ima.

se popolnoma strinjam, ampak vseeno tudi Clinofug lahko pusti posledice, a ne!? Sicer pa veterinarjev ne razumem, nekateri odsvetujej zdravljenje, če pes nima nobenih znakov bolezni kljub titrom, drugi pa v primeru visokih titrov dajo takoj preventivno clinofug, tretji priporočajo le kontroliranje krvi na pol leta in opazovanje psa..... Je pa res, da se lahko v pol leta marsikaj skuha.... Bomo pa najbrž na koncu pristali na Clinofugih, ampak tudi z Ranitalom, al kaj drugega za želodec + vitamini....

Glede zdravljenja  Clinofugi, pa po tem, ko sem svojega psa zdravila z njimi dvakrat, zaradi panike, ker je to toliko nevarna bolezen in se nisem bolj poglobila v samo zdravilo, bi v prihodnje ubrala zdravljenje z nečim drugim....sem pozabila s čim, vem pa kam morem oditi, da mi bodo nudili ta način zdravljenja.

Kam moraš oditi, če ni skrivnost? Homeopatsko zdravljenje?

Hvala!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #146 : 14 Avgust 2007, 22:01:14
Ja, v bistvu povezava s homeopatskim, ampak le toliko, da imunski sistem držiš pokonci.....drugače pa  v Moravskih Toplicah pri dr. Nabergoju, oz. pri njegovi ženi, ki me je z drugačnim pristopom popolnoma prepričala in tudi zdravi z drugimi zdravili (enkrat na teden z injekcijo pes dobi odmerek), zdravilo pa je tudi proti še tisti vrsti klopne bolezni, ki jo je omenila valvasor in ne pride do protiučinkov med boleznimi in do večjega izražanja ene ali druge zaradi zdravila, kar se pri clinofugih lahko zgodi, če nisi dal testirati vseh vrst klopnih bolezni (kar marsikateri veterinar pozabi omenit ali ne ve ali skupaj z lastnikom šparajo na psu). Tudi sami naredijo razmaz krvi itd. , za erlihijo in borelijo pa pošiljajo v Ljubljano. Všeč mi je tudi, da dokler ne poznajo vzroka, tudi ne zdravijo kar na vrat na nos in tudi antibiotikom za vsako malenkost se izogibajo.....res sem zadovoljna, žal mi je samo, da nisem vedela za njih prej in sem pustila resnično velike količine denarja povsod drugod, kjer so zdravili samo posledice in vzroki so vedno znova udarjali ven.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #147 : 15 Avgust 2007, 21:26:19
Imam še eno vprašanje, ali je driska lahko simptom kakšne klopne bolezni? Naš sicer šepa na prednjo taco, ko vstane, diagnosticirano ima vnetje pokostnice (baje da bo to po 2. letu prerasel), res pa je tudi to, da že pol leta ni imel klopov. V tem času pa bi se morali za klopne bolezni pokazati tudi resnejši znaki oz. bolj očitni?

Hvala, lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #148 : 21 Avgust 2007, 21:10:01
Tako, pa smo dali kri za vse tri klopne: boreliozo, erlihijo in babeziozo. Zdaj pa čakamo...

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #149 : 22 Avgust 2007, 11:34:23
Držim pesti, da bodo vsi trije rezultati negativni.