Borelija

scythe · 177579

Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #150 : 22 Avgust 2007, 12:10:04
Jaz tudi!


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #151 : 22 Avgust 2007, 12:40:31
Lahko kdo na kratko in jedrnato opiše, kaj točno je leismanioza? 
Hvala!  :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #152 : 22 Avgust 2007, 13:38:52
Lahko kdo na kratko in jedrnato opiše, kaj točno je leismanioza? 
Hvala!  :)

Tema o Leishmaniozi. Glede na to, da ni dolga bo pomoje ok ;)

Lp nina



Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #153 : 22 Avgust 2007, 15:39:09
ninci, hvala - sem vtipkala v iskanje popaceno ime, pa ni nic vrglo ven..  ;)

Oh, sem kar "vesela", da ni to še ena v šopku klopnih zadev.. ::)



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #154 : 22 Avgust 2007, 17:36:19
Tako, pa smo dali kri za vse tri klopne: boreliozo, erlihijo in babeziozo. Zdaj pa čakamo...

Tudi jaz držim pesti za negativni izvid.

LP
Helena


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #155 : 22 Avgust 2007, 22:50:26
Šnufi - držimo pesti za negativne rezultate!!! :)



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #156 : 24 Avgust 2007, 09:30:22
Hvala vsem za držanje pesti. Upam, da bodo res negativni. Sicer smo zdaj z eucanubinimi dietnimi briketi riba&krompir zaustavili drisko, tak da je možno, da je vseeno alergija?

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #157 : 28 Avgust 2007, 17:34:48
Za erlihijo smo že dobili izvide in so negativni  :). Zdaj čakamo samo še na ostala dva in upamo, da bo situacija enaka. Jupi.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #158 : 28 Avgust 2007, 19:15:05
Šnufi - SUPEEEEER! :o Jeeeej! :o Sem zeloooo vesela za vaju! :-* :)

Zdaj pa držimo pesti naprej za ostala dva testa! ;)



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #159 : 28 Avgust 2007, 21:05:44
Šnufi, najhuje je za tabo...držim pesti, da bo tudi na ostalo Janko negativen.  :-* Jaz sem pa ravno danes poslala Sočino blato v Moravske Toplice, kjer zdravi vet. homeopat z bioresonanco, kako bo naprej šlo pa bom sporočila v temi erlihije.

lp


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #160 : 30 Avgust 2007, 16:44:22
Zdaj se pa res lahko veselimo  :) :). Vsi izvidi so negativni, tako da klopnih bolezni nimamo. JEJ!!

Kast, ti pa res javi, kaj so ugotovili na bioresonanci!

Hvala vsem, ki ste držali pesti in tačke, očitno je pomagalo.  :)

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #161 : 30 Avgust 2007, 17:38:52
Superca, da nima klopnih bolezni  :-*


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #162 : 30 Avgust 2007, 19:09:22
Super novica ;D!



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #163 : 30 Avgust 2007, 19:21:12
Jaz mam še eno vprašanje: glede na to, da smo zdaj delali teste je to zdaj ziher, da do naslednjega klopa ni nobene možnosti več za klopne bolezni? Tudi, če je bolezen zdaj še v latentnem stanju, bi jo izvid pokazal?

Hvala, lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #164 : 30 Avgust 2007, 19:56:37
Če so pri erlihiji naredili PCR bi ta moral pokazat prisotnost antigena, tudi če protiteles še ni... Če ga niso pol ti je pa itak jasno :-[.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #165 : 31 Avgust 2007, 13:28:47
Šnufi - Juheeeeej! :o :) Super! ;D Ful sem vesela za vaju!  :-*



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 04 September 2007, 20:12:25
Pozna mogoče kdo cepivo proti boreliozi MERILYM, proizvajalec Merial??

Me zanima če se splača cepit psa za  boreliozo.
Smo imeli v nedeljo na srečanju hovijev predavanje o boreliji in je predaval dr. Matko. Zelo dobro in poučno je bilo.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #167 : 04 September 2007, 20:31:55
Dve let nazaj smo imeli tudi mi v sklopu kluba za brnske planšarske pse predavanje dr. Matka.
Tudi jaz sem takrat prvič slišala za cepljenje. On je zagovornik tega.



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #168 : 01 Marec 2008, 10:13:50
Ciao! Mojmu pesjanu sem danes prvič odkrila klopa za vratom in opazila rdečo oteklino na istem mestu. Ali to kaj pomeni?
Hvala za odgovor!

love animals


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #169 : 01 Marec 2008, 11:22:08
O šit,a klopi so že?  :-\
A si klopa že odstranila al je bulica zdaj,ko je še notri?
Včasih se naredi bulica,ko klopa odstraniš,včasih je celo gola. Ampak ponavadi ni nič hujšega,izgine sama od sebe.
Uporabi posebno pinceto za odstranjevanje klopov,s katero klopa odstraniš celega,tako da ne ostane nič v koži.



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 01 Marec 2008, 12:47:08
ja klopi so že  :-\ js sm jih letos že štiri dobila na tari  >:(


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #171 : 01 Marec 2008, 12:51:03
Omg,kriza  :-\
Se pravi,ko pridemo nazaj na Obalo,obvezno frontline...



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 01 Marec 2008, 13:52:23
nyssa,nam frontline ne pomaga nič.Js sm lani provala uno ovratnico scalibor-pa je blo tko tko,malo boljše.


rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #173 : 01 Marec 2008, 21:38:01
bulica je bila že, ko je bil klop še notri. zdej k so tok tople zime je res noro, da so že sred februarja klopi :-\

love animals


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #174 : 10 Marec 2008, 12:19:30
Živio!

Meni je pa včeraj popoldne Nelly, ko je po počitku vstala, zašepala. Tako da zadnje desne noge sploh ni obremenjevala.
Na otip izgleda okostje celo, tudi prstki so okej. Ko se je malo razhodila, je bilo malenkost bolje. Počasi je začela tudi teči po vseh nogicah. Sem si mislila, da ji je verjetno noga "zaspala".
Ampak ko smo zopet prišli domov, in je šla spat...no vmes je parkrat vstala in mi sledila po stanovanju - ampak je šepala kot da bi bila brez noge (tačko je imela sproščeno, dvignjeno kak cm od tal...).

Tako da zdaj razmišljam, kaj bi bil lahko vzrok temu, in sem pomislila na borelijo. Nelly je stara 6mesecev in je imela enega in edinega klopa, ki sem ga našla pred 4 meseci na robu ušesa.

Mislite, da bi lahko bilo to? Če bi bilo kaj drugega-npr.vezi-pomoje ne bi mogla kar potem lepo hoditi in tekati po travniku... :'(
Mislim, sej tako, ko se razhodi, in se ustavi, da povoha, včasih desna tačka ni toliko obremenjena kot leva.ampak potem stopi dalje, lepo na obe enakomerno.

Mah jz res nevem....sam ko jo tako vidim doma, ko skuša it za mano, se mi zasmili, ker nevem s čim nej ji pomagam.

Hvala za odgovore!



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #175 : 10 Marec 2008, 12:33:00
mayča poleg borelije je lahko vzrok za šepanje tudi erlihija, lahko pa je šlo samo za preobremenitev mišice, nateg mišice ali pa nateg  kake vezi. Glede tega kdaj ste našli klopa na njej to sploh ni kaka garancija da se pes ni okužil, ker se lahko bolezen pokaže kmalu ali pa čez kako leto, pri erlihiji pa če imaš neznansko srečo pa lahko tvoj pes nikoli ne doživi izbruha bolezni. Glede tega ali je mala okužena z eno od teh bolezni, ti bo znal povedati šele veterinar po opravljenih krvnih testih na te dve bolezni, lahko pa je tudi babezioza, nisem pa prepričana če je tudi zanjo značilno šepanje. Upam da ni nobena od zgoraj naštetih bolezni in da bo vse ok ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #176 : 10 Marec 2008, 12:42:04
Mayč, sm ti že po telefonu povedala vse ;D
Ne delaj panike prehitro, imaš energično psičko, ki ne gleda kaj dela in velikokrat lahko pride do takih situacij. Če bi jst za mojga vsakič ko je šepal norela in paniko delala, bi lahko vsak teden delala teste. Žal je tako, da je moj zelo velik štor ::) in mu zaletavanje, norenje in ostalo ni tuje.
Počakaj par dni, pa boš videla, če bo vse ok. Jst mislim da si je tamala le nategnila kako mišico ali vez, da je kej narobe stopila ali v kako luknjo...
Par dni počitka pa bo vse jasno ;)

p.s. paranoja je huda stvar (vem osebno) :D



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #177 : 10 Marec 2008, 13:00:46
Glede na starost, je z lahkoto tudi vnetje pokostnice. Kot je rekla cacy -par dni pocitka, potem boste pa videli kako in kaj in ce se ti bo obisk veta se zdel potreben.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #178 : 10 Marec 2008, 13:26:18
ja sej vem, da znam hitro paniko zagrabst... :-[ samo, to je tko, ko ne veš kaj sploh je...vem in vidim, da se Nelly kaj dosti ne sekira, zato mi je še toliko bolj čudno vse skupaj...bom počakala nekaj dni da vidim, kako in kaj bo iz tega nastalo.
Rabim pač nekoga, ki me malo postavi na realna tla :-\ ko sem v procesu zaganjanja panike...


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 18 Avgust 2008, 23:23:47
Najprej en lep pozdrav vsem skupaj. Vesela sem, da sem našla vaš forum, kjer lahko najdem veliko koristnih informacij pri zdravljenju naših kužkov. Imam briarda, starega 8 let in pred enim mesecom so mu diagnosticirali erlihijo. Sedaj mu že tri tedne dajemo tablete clinofug, ki mu zelo pomagajo. Edine nevšečnosti, ki so se pojavile je bruhanje in neješčnost. Ob ranitalu so minile tudi slednje težave. Predpisano terapijo ima za dobo 4 tednov in upam, da se bo pozdravil. Pogovarjala sem se z številnimi veterinarji in vsak mi pove svojo različico. Namreč zanimalo me je kaj predvsem vpliva na boljšo ali slabšo ozdravitev psa. Nekateri veterinarji zagovarjajo teorijo, da na popolno ozdravitev vpliva kdaj se je zdravljenje začelo, v kateri fazi, spet drugi pa zagovarjajo teorijo, da je ozdravitev verjetneja pri mešančkih, kot pri pasemskih psih, zaradi boljšega imunskega sistema. No, sedaj pa me zanima vaše mnenje o tem.
Hvala vam za vašo pomoč in lep pozdrav vam in vašim ljubljenčkom.
Tina