Vrečke (z mesom)

KamI · 8391

KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
: 10 Junij 2006, 20:58:29
Zanima me, če obstajajo še kake druge znamke teh vrečk za mačkone (tako, kot so Whiskas, Kitekat) -  bolj kvalitetne in če so, kje se jih da dobit? Ker Tom jih naravnost obužuje, pa imam slabo vest, če je Kitekat  :-[

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #1 : 10 Junij 2006, 21:02:48
Jaz našemu mačku dvakrat na dan zmešam pol Whiskas vrečke s Hills briketi in pomoje dobi vse kar rabi... To res obožuje... Za druge znamke, ki bi bile bolj kvalitetne pa razen konzerv ne vem. Ampak meni se te vrečke ravno ne zdijo slabe... Pa saj tudi cena ni ravno nizka! Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 10 Junij 2006, 21:07:29
Pa saj tudi cena ni ravno nizka!
100sit je visoka cena?  ???

za bolj kvalitetne vrečke vprašaj pri vetu na gorkičevi. imajo neke dietne, ki jih mački res obožujejo. :)



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #3 : 10 Junij 2006, 21:57:01
Na Gorkičevi  :-[ Sem s Koroške, tako da... (gorkičeva je verjetno v Lj)
Drugače bomo pač probali s konzervami.

Ps. Kitekat dobiš tudi pod 100 sit   :-\

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 10 Junij 2006, 22:17:17
potem pa vprašaj pri svojem vetu  ;) mogoče jih imjo..



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #5 : 10 Junij 2006, 23:42:17
No če maček požre vsak dan eno tako vrečko, včasih dve (+ seveda kvalitetne brikete) tudi kar dosti nanese. Men se za tisto majhno vrečko to zdi kar dosti. So pa ene 130 SIT :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 10 Junij 2006, 23:45:40
če mene vprašaš je še 10sit preveč za to svinjarijo  ::)  dam raje 200sit zraven pa kupim kakšno bolj kvalitetno konzervo. ali pa dam 400sit zraven in kupim sveže meso. je veliko bolj zdravo, kot pa tisti preslani odpadki...



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 11 Junij 2006, 11:45:29
meni se sicer hrana v vreckah zdi manj kvalitetna kot npr. tista v konzervah (primerjam porizvoda od istega proizvajalca), jih imajo pa zivali navadno rajsi. Jaz jih kot edino hrano ne bi dajala. Dosti kvalitetne so Miamor, s tem, da moras na vsakem posameznem okusu prebrat sestavine, ker se precej razlikujejo, ce se prav spomnim, so ta boljse tiste z okusom purana in piscanca - se mi zdi. Precej ok so tudi Animonda (velja enako kot pri miamor, s tem, da imajo, se mi zdi, tudi vsaj dva cenovna razreda) in Nutro. RC ima sigurno tudi hrano v vreckah, ki pa je bolj zdravniska dieta.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 11 Junij 2006, 12:58:17
te vrečke, ki so zdravniška dieta so super. moji mački so jih dobesedno oboževali.. samo nimam pojma od katerega proizvajalca so. vem, da je vrečka bele barve  :-\



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 11 Junij 2006, 18:07:40
Hahahaha, kakšne vrečke... Vrečka stane cca 100 sit (10 dag omakice ali želeja in malo mesa). Samo ideja, 100 krat bolj zdrava, cenovno pa tam nekje...

Jaz kupim govedino (kilo ali malo več), jo zrežem na male kockice (grižljaj velike), dodam malo zelenjave, malo solim, dodam še kakšno kost za aromo in vse skupaj skuham v zelo malo vode (toliko, da je meso komaj pokrito). Pustim, da vre vsaj pol ure in se mali koščki zmehčajo in začnejo razkuhavati. Nalijem v jogurtove lončke in pustim do jutra, da se naredi žele. Domače "vrečke" so pripravljene. Zmečem jih v skrinjo in jih jemljem ven po potrebi.

Meso je lahko tudi perutnina.

Imam pa 15 let staro mačko, ki tole obožuje.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #10 : 11 Junij 2006, 18:26:49
Urška se da te domače vrečke uporabljati tudi za pse?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 11 Junij 2006, 21:15:38
Ne, za pse kuham posebej meso in posebej zelenjavo, ker dajem vedno tople domače obroke. Pax tudi ni nevemkakšen ljubitelj želeja, je pa nor na juhico, tako, da sčaram drugače.

Pa preveč je (računaj, da naenkrat skuham 15-20 kg mesa), pa bi bilo preveč vsega, če bi istočasno kuhala še zelenjavo.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 23 Junij 2006, 18:16:49
Tudi meni se zdi bedno dajati denar za to packarijo. Zdaj, ko sem doma, grem lepo vsako jutro do našega mesarja, ki mi lepo zmelje ali zreže na kocke goveje ali perutninsko meso in to je to (ko sem v službi pač kupim za 2 ali 3 dni, ker moram tako tudi zase v trgovino). Mnogo bolj zdravo, cenovno pride isto, sicer pa imajo za isto ceno tako veliko kvalitetnejši obrok.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 23 Junij 2006, 21:46:05
seveda je doma pripravljena hrana mnogo bolj zdrava, ampak jz imam doma eno tako malo zmrduljo, ki mora jesti in ce se gospodicna "naprdne", da pa ne bo drugega kot vrecke, bodo vsaj vrecke... (se pa potrudim, da izberem tiste, ki so bolj kvalitetne, seveda). So se pa meni vrecke krasno obnesle za prehod z briketov (samo briketov) na meso. Za ilustracijo, ko sem prehod zacela, je Kuna, ko sem ji ponudila koscek mesa, naredila tak fris kot da jo hocem zastrupit, potem pa hitro naredila veliiik ovinek okrog mene in odbrzela na drugo stran stanovanja. Pri tamalih zverinah je namrec, ko niso vec mladi, precej tezko uvajati novo vrsto hrane.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


UnderEja

  • Gost
Odgovori #14 : 15 November 2006, 11:24:28
Ravno s tem vprašanjem sem se namenila spraševat...
Naš muc Oscar (6 let) je samo "mokro" hrano, čeprav ima kvalitetne brikete ves čas na razpolago (brikete ga vidim jesti enkrat na teden).
Že vse življenje je na raznoraznih vrečkah, konzervicah, ... iz hiper-super marketov. Najraje ima Sheebo. Ko sem mu dala vrečkico od Nutro, se je obrnil stran in si šel ujeti miš (ja, še dobro, da je tak. Če mu hrana ni všeč, si gre ujet miš, dve, tri in jih potem na pragu hiše poje, češ, poglej, to je hrana).
Ampak mene moti to, ker je Sheeba, pa Whiskas... slaba prehrana zanj, vsaj če na deklaracijo pogledam.
Rada bi mu dala kaj bolj kvalitetnega, ampak so vse kvalitetne hrane v obliki briketov, ki jih pa ne bo jedel, ...
Tudi meso mu skuham, ki ga ima rad, ampak meso verjetno ni vse, kar mačka potrebuje...
Kaj mi predlagate, katero "mokro" hrano naj še poizkusim, ki bo veljala za kvalitetnejšo? In kje se jo dobi? Smo z obale ;)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #15 : 15 November 2006, 11:28:28
Poskusi z Almo Natur, baje je vse kar leze in gre navdušeno nad tem. Dobiš v Mr. Petu, pa tudi v drugih trgovinah za male živali jo tudi večinoma že imajo. Pa še kaj drugega, če mu to ne bo všeč.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 15 November 2006, 11:44:17
UnderEja, na dnu strani imaš reklamo za Almo nature, oglej si stran kakor vem imajo tudi spletno prodajalno oz. lahko tam naročiš in ti pošljejo hrano na dom.

Lp nina



UnderEja

  • Gost
Odgovori #17 : 08 Julij 2008, 18:53:13
Po dolgem času sem odkrila novo hrano za muce iz vrečk ;)
In to Hills. Se mi zdi, da je to nekaj novejšega od Hillsa. Skratka sem kupila kar cel karton (mislim, da je 12 vrečk v njem) in so različni okusi. Oscarju je šlo vse v slast. Končno, da je še kaj drugega, kot samo Whiskas :)



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #18 : 10 Julij 2008, 11:23:27
Tudi Schessir ima vrečke ;)

8)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 17 Julij 2008, 16:55:03
Pa Almo Nature tud - celo več vrst, nek Jelly pa Patte pa navadno.