Royal Canin

scythe · 83376

Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 04 November 2006, 19:31:28
Mi smo Eukanubo zamenjali za Royal Canin in smo zadovoljni. Danes smo začeli in smo dali 75% Eukanube in 25% RC in sem opazila na kakcu da je "lepši" kot prej in skledo je lizal še pet minut, ko je že zdavnaj vse pojedel. prej tega nikoli ni počel  ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #31 : 18 Marec 2007, 09:31:28
hej

Mi hranimo naso 6 mesecno zverinico z royal caninom. Sedaj imava zaenkrat se Labrador retriever junior, naslednji teden pa mislim preiti na adult hrano (ker mi vsi svetujejo, da je tako boljse za psa). Sedaj me zanima, kaksno kolicino adult hrane mu naj dajem? Ker pac na vreci ni nic oznaceno, ker je hrana misljena od 15 mesecev naprej.. Recimo sedaj mora dobivati 500g na dan, za 15 mesecnega psa pa komaj 440g adulta. Tako da res ne vem. Pa se to me zanima. A je treba tudi pri prehodu iz junior na adult iste firme psa vseeno uvajati na novo hrano?

Hvala za odgovore!

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #32 : 18 Marec 2007, 12:24:47
Tudi prehod iz junior na adault je treba opraviti postopoma. Mislim da na RC hrani to celo piše (lahko pa da na njihovem prospektu).
lp
T.

8)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #33 : 18 Marec 2007, 21:46:23
Tudi prehod iz junior na adault je treba opraviti postopoma. Mislim da na RC hrani to celo piše (lahko pa da na njihovem prospektu).

Aha, sem nasla v prospektu. Ocitno sem zjutraj spregledala to tabelo  :-[

Hvala!  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 20 Marec 2007, 09:38:26
Naša pupa je tudi dobivala Labrador retriever Junior hrano, pa smo gledali po tabeli, da naj bi kot odrasla tehtala 26 kg (najmanj po tabeli), pa je še vedno malce preokrogla. Ko smo bili pred 2 mesecema pri veterinarju, nam je rekel, naj najprej to hrano malo zmanjšamo, potem, ko bomo prešli na hrano za odrasle, pa kupimo različico Light.

Tako da zdaj v našem hodniku že stoji vreča Maxi Adult Light in čaka, da porabimo prejšnjo hrano (še za kak teden jo je) in preidemo na to.
Sedaj pa ne vem, ali naj tudi na tej Light hrani gledamo, da bi mogla imeti 26 kg - glede na to, da je pri Junior dobivala količino "kao" za psa, ki kot odrasel tehta 26 kg, ona pa jih ima 28 in je to preveč zanjo (glede na njeno konstitucijo)?? Upam, da nisem preveč zakomplicirala :-[

Pa še nekaj me bega - vet je rekel, naj ima potem to Light hrano kar za celo življenje. Jaz pa ne vem, kaj pa če bi potem, ko pupa shujša za kakšne 3 kilce, vseeno šla na normalno Maxi Adullt hrano?
Jooooj, prav skrbi me, kako naj naredim.

Giba se pa redno, vsak dan parkrat okrog hiše lulat in pa 1x na dan na ta dolg sprehod (hitra hoja 1 uro), kadar pa niti dopoldne ne grem na fax, greve pa še takrat na potep. Tako da mislim, da je problem pri nas samo v tem, da ji količinsko damo preveč hrane. Ta LIght različica upam da ni namenjena neaktivnim psom ???

Be happy :)


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #35 : 20 Marec 2007, 12:13:52
Jaz light različice (katere koli hrane) ne bi dajala psu v dobi razvoja. Meni so jo celo še pri enem letu odsvetovali.

Sama imam labradorko, pa imamo povsem običajno hrano, je pa res, da ji količino prilagajam po občutku. Te tabelce so zelo okvirne in je potrebno vsakemu psu posebej prilagodit. Jaz trenutno svojo hranim s polovično dozo, ki je predpisana za njeno težo, ker vedno dobi še razne priboljške, pa še rada bi jo za 1 kilco shujšala. Recimo poleti je dobivala pa skoraj dvojno dozo.

Jaz priporočam zmanjšanje obrokov (naj dobi isto število obrokov, samo količinsko manj), veliko gibanja in učenja, pa bo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #36 : 20 Marec 2007, 12:35:11
No jaz moji tudi dajem RC labrador retriever 30, ped tem je pa dobivala 33 (junior) in nisem mel nobenih problemov z tezo. Pa sem gledal bolj zgornje meje za tezo (za odraslega psa). Se malo presuha je bila. Je pa res da midva kr veliko delava in sma vsak dan na polju in aportira. Jaz sem zelo zadovoljen s hrano. Blato normalno, dlaka super, skratka nobenih tezav. Je pa res da sem moral nekaj casa iskat, da sem nasel pravo merico. Pa se to spreminjam glede na kolicino gibanja cez teden ali dan. Torej ce se kak teden dela malo manj dobi standardno kolicino. Ko pa veliko delava pa malo vec.
Se pa strnijam z luno, da se nebi dajal light hrane.
Je pa res, da je tezko posplosevat. Od psa do psa je odvisno koliksna je dejanska poraba hrane. Trixy dobi kr veliko in nimam probleme z tezo. Trenutno ima okoli 31kg, dobi pa okoli 450-500g hrane dnevno.

Lp



majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 20 Marec 2007, 14:48:06
Ja pupa je že stara 1 leto ;D -  5. marca je imela RD :P
Ma saj tudi jaz mislim, da je vzrok samo v tem, da dobi preveč glede na njeno postavo, konstitucijo.
Samo kaj, ko imamo zdaj to LIght hrano že doma :-\ (sem ful težila, da so jo kupili, ker mi je vet tako "ukazal").

A mislite, da bo preveč tega menjanja, če imamo zdaj nekaj časa light, potem pa prešaltamo kar na normalno Labrador retriever adult hrano?

Be happy :)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #38 : 05 Avgust 2007, 12:02:49
Mi imamo tudi Royal Canin(2-10kg in 2-10 meseev).
Sprva jih je lepo sprejel,a zdaj jih je samo še kot priboljške,včasih še kaj poje,a celo "porcijo"(dajemo mu dvakrat na dan)je pojedel le 2 ali 3x!
Upam da bo potem ko bo dobil briketke za "višjo starost" bolje!
Brikete dobiva vsak dan,1 ali 2x na teden pa tudi kakšno meso.

PS:k briketom sem dodajala tudi dodatke,ki jih naravnost obožuje!Takrat je bilo kar malo bolje...



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 05 Avgust 2007, 12:21:24
Mi tudi zdaj kupujemo Royal Canin (26-44kg  Adult). Brikete mu dajemo 2× na dan.
In jih z veseljem vse poje.
Pa prej ko smo bili na Hill's-u je imel veliko driske zadnje čase, zdaj ima pa iztrebek čisto normalen.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #40 : 05 Avgust 2007, 13:49:14
Mi imamo tudi Royal Canin(2-10kg in 2-10 meseev).
Sprva jih je lepo sprejel,a zdaj jih je samo še kot priboljške,včasih še kaj poje,a celo "porcijo"(dajemo mu dvakrat na dan)je pojedel le 2 ali 3x!
Upam da bo potem ko bo dobil briketke za "višjo starost" bolje!

Upam, da nima hrane skoz na voljo - to je lahko eden od vzrokov, da noče jesti. To lahko rešiš tako, da mu pustiš hrano v skledi za kakšnih 10-15 minut, če kaj pusti, mu hrano vzameš in mu daš šele, ko je čas za naslednji obrok. Nekaj dni bo mogoče še "štrajkal", večina pa jih začne normalno jesti že naslednji dan. ;)
Drugače pa se ponavljam - je to bilo že večkrat napisano.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #41 : 05 Avgust 2007, 14:24:34
Ne,hrane nima skoz na voljo!Ima svojo uro in takrat ga nekaj minut pustim,a noče jesti.
Moram pa priznati da ga ne pustim tako dolgo.Bom še malo dlje počakala. :)



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #42 : 09 Avgust 2007, 13:20:55
moj labi je zdej star že skor 4 mesce in sem tud najprej probala z nečim x ki baje ni ravno kvalitetno, a sem želela da bi bil (vsaj) proizvajalec isti kot ga je uporabljal vzreditelj (purina pro plan namreč-pa kjer sem iskala nisem dobila). Potem sem mu kupla Eukanubo-pa mu ni bla ravno všeč, prhljaj je dobu, pol sm pa začela z Royal Caninom Junior - ta mu pa ful paše, lepo diši, pa še ko bo odrasel majo hrano prav za labradorce
po drugi strani pa mu bom še kdaj skuhala makarone in meso.....kr je toooook dobr :D :D :D

love animals


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #43 : 09 Avgust 2007, 19:01:03
pol sm pa začela z Royal Caninom Junior - ta mu pa ful paše, lepo diši, pa še ko bo odrasel majo hrano prav za labradorce
po drugi strani pa mu bom še kdaj skuhala makarone in meso.....kr je toooook dobr :D :D :D
Saj Royal Canin ima tudi junior varianto za labradorce. Je pa drugače to hrana, ki jo veliko uporabljajo vzreditelji labijev v tujini.
Iz kje pa je tvoj labi in kako mu je ime?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #44 : 10 Avgust 2007, 08:58:51
Ciao Luna!
moj labi je iz psarne Danubian Blues iz Dalja na Hrvaškem, ime pa mu je Go Rush Danubian Blues. Kličemo ga "raš", "raško",...ipd. ;D Ja veš de sm po prebiranju na forumu ugotovila de majo RC tud za labije junior varianto pa ne vem-nisem opazla, trgovka mi je pa svetovala te-k je nemški ovčar gor...tko de ne vem
Smil se mi pa cel cajt da bi menjala brikete k se mi zdi da zaradi tega dobi prhljaj (mogoče ga ima zgolj zato ker raste...?) če bi pa vidla da imajo junior za labije bi pa itak ono vzela sam po mojem mnenju kakšne velike razlike tudi ni-kaj pa ti meniš? Poje/požre jih namreč u sekundi tko da grem vedno nazaj u skledo gledat če je res tko hit pojedu al je polovico pustu 8)
A vi brikete namakate za mladičke ali ne? In če-do koliko mesecev?

love animals


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #45 : 10 Avgust 2007, 11:43:55
Haj!

Moj kuža tudi je Royal Canin hrano  :)  sem zelo zadovoljna s to hrano, za bele pse je še posebej super ker ne povzroča obarvanosti dlake (kot npr. eukanuba).  No midva uporabljama verzijo mini Light, zato ker te light verzije lahko več poje in dobi na dan več kot en običajen obrok hrane iz roke kot nagrado za razne trikce itd..  ;D


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #46 : 10 Avgust 2007, 15:25:40
Mogoče trgovka ni imela na zalogi junior variante in ti je zato predlagala drugo. Jaz sem jo vsaj v teh bolje založenih trgovinah vedno videla, čeprav velike razlike v sestavi hrane najbrž ni.
Kar se pa namakanja briketov tiče, jih pa jaz Luni nikoli nisem namakala (vsaj ne s tem namenom). Tako da že od malega dobiva suhe brikete, če pa imam slučajno kakšno juhico ali omako, pa ji seveda ulijem zraven.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #47 : 26 Avgust 2007, 19:09:10
jaz sem pa danes ugotovila, da je to ena boljših hran, ki uporablja konzervanse in mi je kar malo žal 12 kilske vreče, ki je sedaj doma, ko tole poje, gremo sigurno nazaj na arden grange... :-\



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #48 : 26 Avgust 2007, 19:19:04
Ali kdo pozna hrano Best Choice?


LP


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #49 : 26 Avgust 2007, 19:23:40
Tukaj je tema o Royal Caninu.
Če te zanima kaj o Best Choice hrani,to napiši v Best Choice-temo,če pa je ni,jo odpri. ;)



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #50 : 26 Avgust 2007, 19:30:36
Jaz sem sicer kupila Royal Canin, pa sem nato slišala da je tudi ta hrana dobra.

Hvala

lp


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #51 : 26 Avgust 2007, 23:37:52
Jaz sem bila z RC zelo zadovoljna  8)



gala

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 27 Avgust 2007, 15:13:25
Do sedaj je Gala dobivala RC Junior 32 in smo bili s hrano res zadovoljni...Diši, lepa dlaka, nič prebavnih motenj...

Sedaj je dobila vnetje pokostnice in v veliko virih navajajo, naj pse ne hranimo preveč dolgo z junior hrano, ker je preveč beljakovinska...Gala je stara 11 mesecev - velika 54 cm in tehta 25 kg.

Definitivno grem na adult hrano - samo ne vem, kaj je zanjo boljše - Labrador Retriver adult ali normalna adult hrana za velike pse?
Je kaka bistvena razlika???

Trgovec mi je namreč rekel, da je Labrador retriver adult tudi za uravnavanje teže...Lahko tako hrano je psička v obdobju rasti?

Hvala, lp :)









rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #53 : 14 Oktober 2007, 16:02:04
m_tejch: če maš kakšen žakel RC odveč se priporočam :D :D :D
lp

love animals


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #54 : 14 Oktober 2007, 16:20:52
Mi smo zdaj šli na adult hrano.(10 months-..........) :) In smo zelo zadovoljni!
Briketki so večji in v obliki kosti,mali jih pa obožuje bolj kot junior-je. 8)

Lp



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #55 : 14 Oktober 2007, 18:19:18
m_tejch: če maš kakšen žakel RC odveč se priporočam :D :D :D
lp
ni več ;), smo ga ravno včeraj popapcali do konca, danes sem pa kupila eno brez konzervansov ::)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #56 : 15 Oktober 2007, 07:23:57
Hja, tudi na našem koncu se to hrano malo težje dobi. Lahko pa greš v mr pet ali pa povprašaš v kakšni veterinarski ambulanti in ti jo naročijo (pa še malo ceneje je    ;) )

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 01 November 2007, 17:56:59
Čaw,

no kot vidim vam vsem ta hrana odgovarja oz. vašim ljubljenčkom. No, našemu pa ne. In to vidim po tem, da ne kakec ni vredu. Ful je mehko, ni driska ampak mehko, da ne morem pobrati. Zdaj ne vem ali je kriva hrana ali kaj drugega, mogoče to, da prehitro po hranjenju popije veliko vode,

L.P.P. Špela



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #58 : 01 November 2007, 18:36:34
mi smo tut zadovolni z to hrano.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #59 : 01 November 2007, 19:26:44
Čaw,

no kot vidim vam vsem ta hrana odgovarja oz. vašim ljubljenčkom. No, našemu pa ne. In to vidim po tem, da ne kakec ni vredu. Ful je mehko, ni driska ampak mehko, da ne morem pobrati. Zdaj ne vem ali je kriva hrana ali kaj drugega, mogoče to, da prehitro po hranjenju popije veliko vode,

L.P.P. Špela
Te težave sem imela z 10 mesečnim avstralcem, pa mi nihče ni znal pojasniti vzroka (niti veterinarji). Zamenjala sem hrano, vendar še vedno junior, ker so me vsi prepričevali, da nekateri dajejo junior tudi do 18.meseca in nič ni bilo boljše.  Sedaj sem kupila RC CC Adult in v nekaj dnevih se je stanje popravilo, pes ima normalno blato, prej pa je imel normalno samo zjutraj, potem pa vedno svetlejše, mehkejše in smrdeče, čeprav driske ni imel nikoli, pa tudi zelo napenjalo ga je. Mislim, da sem prišla do zaključka, da ne potrebuje več  toliko maščob, kot jih ima Junior hrana.