Royal Canin

scythe · 83364

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
: 06 Januar 2006, 15:20:03
No, ker ima že veliko vrst hrane za pse svojo temo, pa sem odprla še za to.  :)

Da malo vidimo kakšne izkušnje imate z njo... ;)

Jaz osebno sem zaenkrat zelo zadovoljna. Astor ima dlako v redu, nobenih alergij, "lep" kakec, nič izpušnih plinov  ;D, rad jih je... V glavnem - super.
Stvar, ki me pri tej hrani najbolj navdušuje pa je, da imajo za različne velikosti psov, različne vrste hrane (mini, medium, maxi in giant). Pa seveda znotraj tega še za starost psa primerno (baby, puppy, junior, adult).

Astor je sedaj prešel na junior (giant) in sem bila prav prijetno presenečena kako veliki briketi so!  :o Sicer že dolgo hrane ne golta več, vendar sedaj prežvekuje 1 obrok skoraj 100 let!  ;D
Pa še preveč kalcija ne vsebuje, ker ga velike pasme pri rasti ne potrebujejo toliko (v bistvu je lahko prej škodljiv), ker hitra rast ni zaželjena.


Torej, kakšne so vaše izkušnje s to hrano?


+1


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 07 Januar 2006, 10:42:42
Ja naše iskušnje so bile kar dobre, dlaka je bila vredu, brez prhljaja, kakal je pa preveč  :-X tako da smo potem šaltali nazaj na puppy choice (NUTRO) .. drugače smo pa imeli Royal Canin Puppy (se mi zdi) in so briketki kar precej veliki, kocke, če se prav spominjam.
Je pa Royal Canin vredu hrana, saj se mi zdi da ima izmed vseh hran največ mesa (34%, ker če primerjamo z Arden Grange ali Nutrom imasta Nutro in Ag 27%). Je pa še vedno bolje od Pedigreeja, ki vsebuje 6% mesa.
Briketki (Royal Canin) so tudi vlažni mislim tko kot je Ninci povedala v temi AG, da ti usta ne ostanejo suha ko ga poješ, pa še ogabni niso tako kot Pedigre (mam izkušnje .. cel dan pucanje zob, voda, pucaje zob, voda, pucanje zob (mojih da ne bo pomote)).
Pa še lepo diši, tako da se je Indi vedno zagnal, povohal in popapcal, vendar je bilo kakanja preveč in smo šaltali nazaj na Nutro, tu pa je zdaj vse super.



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 17 Februar 2006, 10:57:38
Mene pa zanima, ce je kdo ze mogoce uporabljal hrano Royal canine - labrador retriever?
Glede na to da sta skoraj enaka (no vsaj zame laika), ne vem, ali je ta hrana primerna tudi za zlatega prinasalca.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 17 Februar 2006, 11:51:14
Ojla

Posebnost hrane 'Labrador Retriever' je v tem da je malo lažja, ker so pač labradorci nagnjeni k prekomerni teži, drugače pa mislim da se ne razlikuje dosti od ostalih ... verjetno ma še kako 'formulo za zdravo dlako' notri pa verjetno je bolj prilagojena za velike pasme ... seveda pa se človek vpraša če res delajo toliko različnih vrst briketirane hrane, ali je le drugačno embaliranje.

Lp, Črt

P.s.: drugače pa mislim da veliko piše tudi na sami vreči



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4 : 17 Februar 2006, 13:04:54
Kakor sem uspela do sedaj razumeti (preko pogovorov z drugimi uporabniki RCja in prebiranju opisov posameznih briketov) niso nobeni briketi, ki naj bi bili namenjeni posamezni pasmi, škodljivi za druge pasme. Gre se zgolj za to, da so pri določenih briketih upoštevali posebnosti nekaterih pasem. Kar drugim ne more škoditi, dotični pa lahko kvečjemu "pomaga".


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #5 : 17 Februar 2006, 16:57:08
royal canin je zakon hrana saj za mojo psičko! :o(saj ena hrana ki jo je)
Ima sijočo dlako lep izterbek.....
Prej smo imele nutro vendar mi jo ni htela jest, le če jo je morala :-[ :'(
mamo pa adult od 40-100kg saj ima psička 50kg pri 9 mesecih :)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 23 Marec 2006, 06:59:09
No mi smo spet šaltali po 30kg Pro Paca na Royal Canin, ker pač naš kraljevski Indi ni hotel več jesti ProPaca razen ko je bil reeees lačen. Mi je začel puščati pol sklede hrane. No pa smo menjali oz. smo v obdobju mešanja hrane. Prešli smo na Royal Canin GIANT Junior (Prehranjevalni program za pse največljih pasem, ki bodo kot odrasle tehtale od 45 do 100 kg).

RC Baby Dog - do 5 mesecev
RC Puppy - od 5 mesecev do 8 mesecev
RC Junior - od 8 mesecev do (priporočljivo) 24 (lahko do 18)
RC Adult - od 18 priporočljivo od 24 mesecev dalje

No kot sem že povedala, da smo mi na Juniorju.

VELIKOST BRIKETOV: Ja me je kar presenetila, ja. Se mi zdi da so mere nekako takšne: 1, 5 cm × 1, 5 cm. Ampak so kar mehki. No če jih lahko komot zgrizem jaz, jih pes še lažje. So pa zelo sočni, ampak se mi še vseeno zdi, da niso primerni za človeško prehrano.  :) Pa povedal mi je, da je s to obliko olajšano žvečenje psu in pa tudi, da si s tem drgne zobe in da si jih tako tudi sčisti.




Indi: "A lahko enega, sej bom sam enega"


Teli miniji pa zanj niso več dobriiii  :D

Sestavine v RC GIANT Junior:
Proteini - sodelujejo pri gradnji celic, mišic, hormonov - 32%
Maščoba - daje energijo, koža, dlaka - 16%
   Omega 6 maščobne kisline - 3.3%
   Omega 3 maščobne kisline - 0.66%
Vlaknine - črevesje - 7.3%
Minerali - okostje, mišice, zobje - 29.5%
Škrob - energija - 6.2%

Minerali: Kalcij, Fosfor, Magnezij, Kalij, Natrij, Klor, Cink, Mangan, Jod, Selen, Železo, Baker.

Vitamini: A, D3, E, C, B1, B2, B5, B3, B6, H biotin, Folna kislina, B12.

Ostale sestavine: Lutein, Tavrin, Glucosamine, L-Karnitin

+1



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 23 Marec 2006, 07:41:12
Jaz sem pa bila poducena da je treba z 6. meseci dol z junior briketov; oz. briketov za mladice.
Ker imajo prevec kalcija! (to kako dolgo uporabljat, naj bi bila bolj marketinska poteza)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 23 Marec 2006, 07:42:11
In ko sem preverjala sestavine na vreci in pri hrani za odrasle, sem res videla, da je veliko vec kalcija v briketih za mladicke.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #9 : 23 Marec 2006, 08:38:12
Mene pa zanima če imajo Royal Canin tudi kakšne brikete, ki so prilagojeni posebej majhnim terrierjem (cairn terrier, norfolški terrier,norwiški terrier..) ?



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #10 : 23 Marec 2006, 10:05:27
http://trgovec.mojedelo.com/zoo-preis/index.php?cPath=22_231_45 To je ena izmed posebnih.

Vec o tem katere obstajajo imas tudi na tej spletni strani! ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #11 : 23 Marec 2006, 11:17:21
Jaz sem pa bila poducena da je treba z 6. meseci dol z junior briketov; oz. briketov za mladice.
Ker imajo prevec kalcija! (to kako dolgo uporabljat, naj bi bila bolj marketinska poteza)

Rosa - RC ima za velike pasme (Giant) posebno linijo in hrana Junior ni junior v klasičnem stilu (kakor pri drugih hranah), ampak je namensko za pse med 8 mesecem in tja do 24 (odvisno od velikosti psa - večja pasma, dlje hraniš z Junior). Tako ima RC Giant Junior še vedno primerno vsebnost kalcija - 1,2%, kar še zdaleč ni preveč, kajti vse kar je kalcija 1,2% ali manj je za mladiče velikih pasem baje odlično.
Torej jaz govorim zgolj za linijo Giant (za pse, ki bodo v odrasli fazi imeli več kakor 45 kg) in ne vem za katero linijo si ti primerjala podatke o vsebnosti kalcija (RC ima veliko linij - mini, medium, maxi, giant in še specialne hrane za posamezne pasme).

Sama sem z njo izjemno zadovoljna - predvsem zaradi velikih briketov, kajti posledično Astor dlje "obdeluje" svoj obrok. Me prav zanima, če bodo pri Adult še večji briketi.  ::) No ja, do 18. meseca, ko naj bi Astor prenehal z Junior hrano, je še daleč.... Po vsej verjetnosti bomo takrat že na kakšni "anti-alergenski" hrani.  :'( (pa ne zaradi RCja - da ne bo pomote  ;) ).


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 23 Marec 2006, 14:37:35
Adult briketi so tudi veliki in omogočajo daljše žvečenje in s tem tudi upočasnjeno prebavo. Torej pes je dlje in to bi bilo super za našega Indi, ker je ponavadi hrano kar goltal.
Potem Adult hrana vsebuje malo fosforja in baje tako ščiti ledvice. Potem pa vsebuje tudi L-karnitin in tavrin, ki zagotavljata dobro delovanje srca.

Rosa: včasih je bilo tako, da se je, vsa pri RC, vse začelo z RC Puppy in potem Junior in potem Adult. Zdaj pa so uvedli Baby Dog in se s tem vse začne. Torej od tistega časa, ko psiček neha piti mleko in do 5 mesecev potem pa naprej Puppy in nato Junior. Drugače pa se tudi meni ne zdi vsebnost kalcija velika. Recimo če primerjamo z Pro planom, ki ima 1.1% kalcija (Large Breed Formula),

**Jackie**: Priporočam Mini Sensible - pač za male pase. Z njo pa hraniš od 8 meseca do 8 leta. V hrani so maščobne kisline, ki vplivajo na izgled pač samega psa, dlake. Je pa oblika briketov prilagojena čeljustim malih psov.

Aja pa še nekaj sem izvedela. Pač kako izdelujejo te brikete Royal Canin. No pač briketi se sušijo s toploto. Royal Canina pa ne sušijo s toploto ampak je pod pritiskom in tako briket ne izgubi vitaminov, tako kot tisti briketi, ki jih sušijo pod toploto.






Lp, Nastja



T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #13 : 25 Maj 2006, 09:35:13
A mi lahko pomagate in poveste kdo je zastopnik v sloveniji za hrano od proizvajalca Royal Canin in za Hill's?

lp




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #14 : 25 Maj 2006, 10:00:08
A mi lahko pomagate in poveste kdo je zastopnik v sloveniji za hrano od proizvajalca Royal Canin in za Hill's?

lp



Za Royal Canin je zastopnik ZOO Preis, za Hill's pa VetPet (www.vetpet.si)


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #15 : 25 Maj 2006, 16:34:27
Ima mogoče ta ZOO Preis svoji spletno stran?



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #16 : 25 Maj 2006, 16:46:48

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #17 : 12 Junij 2006, 18:22:59
No danes sem zvedela, da je Pedigree kupil Royal canin  :o .  Kaj mislite, bo ostal isti ali se bo poslabšal? Jžš kaj bomo pa zdej papal  :(

8)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #18 : 12 Junij 2006, 23:01:14
Po moje bo kvaliteta ostala enaka, kajti različna podjetja imajo različno kakovostne hrane. Tako ima npr: Purina ProPlan (ki naj bi bil zelo kakovosten) in hkrati tudi Friskies (meni se zdi), ki je najnižji cenovni razred in hkrati tudi nekvalitetna hrana. 


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #19 : 12 Junij 2006, 23:14:43
Močno upam  ;) . Naša ritka namreč hitro driska in do zdaj je bil RC edina zanjo ustrezna hrana...  ::)

8)


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 13 Junij 2006, 14:09:53
Močno upam  ;) . Naša ritka namreč hitro driska in do zdaj je bil RC edina zanjo ustrezna hrana...  ::)

Po čem pa ima drisko? Ima vedno prebavne težave?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #21 : 14 Junij 2006, 15:43:31
No danes sem zvedela, da je Pedigree kupil Royal canin  :o .  Kaj mislite, bo ostal isti ali se bo poslabšal? Jžš kaj bomo pa zdej papal  :(


Naslednje vprašanje bi bilo, koliko časa nazaj je Masterfoods (ne Pedigree) kupil RC? To se je namreč zgodilo pred nekaj leti :P

Vprašanje pa je enako nesmiselno kot tisto, da če veste, da Masterfoods proizvaja Pedigree, Chappi, Cesar, Frolic in Whiskas, Kitekat, Sheba, kaj to pomeni, da ne boste uživali tudi Uncle Ben's riža in omak ali pa Mars, Twix, Bounty, Milky Way, Snickers, M&M's ipd. zadev istega proizvajalca?


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #22 : 15 Junij 2006, 00:09:33
andariell: ne vedno, je bilo pa kar nekaj neuspelih poskusov z iskanjem primernih briket zanjo. Zdaj ni več težav. Zato so me pa takšne novice malo prestrašile.
Urška: hvala za informacijo  :) . Jaz tega nisem vedela in sem se pač ustrašila, da se bo spremenila kvaliteta briket (na slabše). Ubistvu mi je vseeno kdo je proizvajalec, če so briketi kvalitetni in moji pesjanki ustrezajo.

8)


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 28 Junij 2006, 19:10:29
Hay,
mene pa zanima koliko hrane potrebuje pes, ki ima 30 kg v 1 tednu. Ali je enako kot pedigree. Ker imamo mi zdaj pedigree in jo bomo zamenjali na kvalitetnejšo hrano. Samo škoda, da že prej nismo vedeli, daq je pedigree škodljiva.

lp,
Anja


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #24 : 28 Junij 2006, 19:23:40
Zorek: odvisno od hrane. Vsaka hrana ima na embalaži tabelo, na kateri piše koliko hrane na dan naj dobi pes, ki je težak "toliko pa toliko". In resnično je vse odvisno od znamke hrane (npr: moj pes je jedel 660g briketov na dan, kasneje sem zamenjala hrano in je bilo samo cca 300g hrane).


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 28 Junij 2006, 20:04:04
Hay,
no bom šla zdaj enkrat mal po trgovinah pa bom pogledala katera hrana bo najbolj primerna za našega Zora potem pa se bom še z drugimi posvetovala če je hrana vredu. Samo mene najbolj skrbi to, da je ne bo jedel, ker je Zoro zelo izbirčen glede briketov. Pomoje jih bi mogla še jaz jesti, da jih bo potem on, ker če vidi, da jaz kaj jem more on tudi jesti to.

lp,
Anja


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #26 : 28 Junij 2006, 21:01:17
Lahko na spletni strani od te vrste hrane preveris koliko gramov potrebuje pes za dnevni obrok.
http://www.royal-canin.de/

Ponavadi proizvajalci skoraj vedno tudi sami na svojih spletnih straneh objavijo te tabele.   ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #27 : 28 Junij 2006, 21:47:43
Zorek: pridobi si kakšne testerje, s katerimi lahko sprobaš ali bo tvoj kuža jedel hrano ali ne. Povprašaj po trgovinah...


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #28 : 08 Julij 2006, 17:49:06
Je slučajno kdo, ki daje svojemu psu Royal Canin Giant (junior) opazil, da ima pes bolj rumene zobe kot pa bi jih moral imeti? Namreč Astor je že od malega na RC. In drugače je super. Vendar je sedaj, ko je imel dieto in bil na Eukanubi Dermatosis, dobil spet skoraj čisto bele zobke. Zadnjih 14dni, ko je pa spet na RC se že pojavlja večja obarvanost zob. Nekako imam občutek, da so krivi briketi.... Žal pri odstranjevanju teh oblog ne pomaga ščetkanje, kosti...nič (smo se trudili več kot pol leta).


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #29 : 20 Avgust 2006, 12:46:09
Smo menjali iz Tehni-cal na RC in smo zelo zadovoljni.  :)

papa