Kašelj

scythe · 153410

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #240 : 18 Januar 2009, 10:25:51
Naš mali Dropsi je tudi imel kužni kašelj, pa sploh ne vemo, od koga je dobil, morda je prinesel iz legla. Izgledalo pa je tako, da je najprej kot kihnil, potem pa zakašljal, kot se mu je kaj zataknilo v grlu. Veterinar mu je dal VMP vitamine, minilo je v nekaj dneh. ?e bi pa trajalo ve? kot teden, bi morali zopet k veterinarju. Vro?ine in ote?enih bezgavk ni imel.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #241 : 18 Januar 2009, 13:01:18
Kužni kašelj se, koliko jaz vem, ne zdravi z antibiotiki, ker je virusna bolezen kot prehlad in mine sam od sebe.

Kužni kašelj je mešana okužba razli?nih virusov in bakterij.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #242 : 18 Januar 2009, 18:21:36
Kužni kašelj je mešana okužba razli?nih virusov in bakterij.

Ja, zato lahko psi zbolijo kljub cepivu.To se je vsaj moji pripetilo.
Druga?e pa sem jaz bolj laik glede zdravstvenega podro?ja :-[ :P



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #243 : 18 Januar 2009, 20:19:11
Ja, zato lahko psi zbolijo kljub cepivu.To se je vsaj moji pripetilo.
Druga?e pa sem jaz bolj laik glede zdravstvenega podro?ja :-[ :P
Kljub cepljenju zbolijo zato, ker se lahko okužijo s povzro?iteljem, ki ga cepivo ne vsebuje, ali pa ker cepivo ne "drži" ve?. Kot vem, naj bi cepivo za kužni kašelj držalo le pol leta, cepimo pa ponavadi na eno leto.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #244 : 18 Januar 2009, 21:13:32
Kljub cepljenju zbolijo zato, ker se lahko okužijo s povzro?iteljem, ki ga cepivo ne vsebuje, ali pa ker cepivo ne "drži" ve?. Kot vem, naj bi cepivo za kužni kašelj držalo le pol leta, cepimo pa ponavadi na eno leto.

Ja, saj.Ravno zato, ker je toliko razli?nih.Pri moji je bilo manj kot pol leta po cepljenju, pa do takrat je bila že kar nekajkrat cepljena redno, pa je vseeno zbolela.
Ampak ni bilo posebej hudo, je hitro minilo.



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #245 : 14 Oktober 2009, 17:51:06
A mi lahko kdo svetuje, koliko panatusa forte 50 mg lahko dam psički s težo okoli 25 kg?


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #246 : 14 Oktober 2009, 22:01:29
Zakaj pa bi ji dala panatus? Kašelj bo minil v max enem tednu.



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 15 Oktober 2009, 08:08:36
Ker se davi in sem jo že včeraj zjutraj videla, da je nekaj izbljuvala ven. Verjetno je bila slina, je pa takoj vse požrla, tako da ni bilo časa raziskovati, kaj je tista reč bila.
Sem ji pa dala 0,5 tabletke in je bil 12 ur mir, potem pa sem ji dala še drugo polovičko.
Misliš, da lahko škoduje?


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #248 : 15 Oktober 2009, 08:19:10
Poglej kakšno odmerjanje je za otroke in ji dajaj po tej shemi ;)



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 15 Oktober 2009, 08:42:13
Piše, da naj se otrokom pod 12 let tega ne daje. Ljudje nad 12 let pa lahko vzamejo 3 tablete na dan. Ker je pisalo, da se otrokom tega ne daje, ji dajem samo 1 tableto na dan. Takoj, ko je dobila tisto polovičko pa se je stanje izboljšalo. Pred tem pa se je dobesedno davila.  :(


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #250 : 15 Oktober 2009, 20:55:44
Panatus obstaja tudi za otroke v obliki sirupa. Jaz se s tabletami ne bi hecala, ker je panatus kemično zdravilo proti kašlju. Ne vem če mu lahko škodi, vem pa, da ga svojemu psu ne bi dajala, brez da bi se prej posvetovala z veterinarjem.
Tudi pedijatri ne predpisujejo več sirupov proti kašlju ali za izkašljevanje, morajo že imeti kakšen tehten razlog ne?!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #251 : 15 Oktober 2009, 21:00:43
Gala-V saj ji lahko das tudi kaj drugega, recimo sirup iz smrekovih vrsickov, slezov sirup je tudi zelo ucinkovit, ali pa celo samo navaden med. To ji nima kaj skodit, je vse naravno  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #252 : 16 Oktober 2009, 11:53:21
Proti panatus sirupu veterinarji nimajo nič. Od tistega, kar dobiš v lekarni, je naravno in preverjeno zelo lepo  deluje trpotčev sirup. Janežev tudi, samo okus mojim psom ni bil všeč.
Pri kužnem kašlu se res splača dajati kakšen sirup. Tisti, ki ne dobijo samo simbolične oblike, ki mine z nekaj hrkanja so kar bogi. Da o tem, kako prijetno je čistiti izplunke ne govorim.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #253 : 16 Oktober 2009, 12:18:54
Gala-V je psu dajala panatus tablete za odrasle.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #254 : 16 Oktober 2009, 12:32:15
saj sestava je enaka, samo dozo je treba preračunati. Škode ni bilo. Je pa res in velja si zapomniti: tudi pri zdravilih brez recepta in tudi pri naravnih zdravilih je treba vprašati veterinarja, še posebej če s tem zdravilom pri psu še nimamo izkušenj. saj se lahko vpraša tudi po telefonu, ni treba kužnega psa brez potrebe voditi v ambulanto. Doze, ki se jih daje psom niso vedno preprosto preračunane "človeške" na težo psa.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #255 : 17 Oktober 2009, 08:11:09
Tudi pri nas smo pred leti,ko sta naša dva psa dobila kužni kašelj dajali Panatus sirup.Pri Berry je takoj zalegel in ni bilo problema,pri pokojnemu Lojzu pa je bilo tako hudo,da mu ni nič pomagal,ampak je mogel dobiti injekcijo opiata,da se je njegov kašelj umiril.Po tej injekciji pa smo nadaljevali z Panatusom in je bilo potem v redu.Sem pa jaz takrat dajala po 1 priloženo žlico 3x dnevno(psa sta imela cca.35 kg).
LP Tjaša



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 20 Oktober 2009, 10:25:29
Prejšnji teden sem ji dala 2,5 tabletke in se je vse skupaj umirilo. Čez vikend je dobila še malo medu in to je bilo to. Sedaj še občasno malo pokašlja, ampak se je stanje lepo pomirilo.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0

inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 26 Januar 2010, 14:35:51
Hm, tale pasja gripa je zanimiva, še nisem slišala zanjo, ampak očitno traja lahko kar nekaj časa, vsekakor dlje kot "prehlad", ki je tudi lahko viroza.
Naš Taras je bil sredi novembra pravzaprav prvič bolan. Po večernem sprehodu je začel doma močno hrkati in se daviti, skoraj neprestano je izkašljeval ogromno bele in prozorne sluzi. To je trajalo celo noč in je izgledalo in se slišalo prav grozno. Drugi dan je veterinar ugotovil samo rahlo povečane bezgavke na vratu in rahlo vnete, pordele oči ter grlo. Vročine pa ni imel. Diagnoza je bila prehlad in ne kužni kašelj ali celo gripa. Priporočili so samo sirup proti kašlju (za otroke). Ta sicer Tarasu ni bil preveč všeč in je dobil po njem celo malo driske. Kašelj in tudi izkašljevanje se je po dveh dneh skoraj čisto umirilo in je postopoma izginilo v petih dneh.
Sicer je bil vsako leto cepljen tudi proti kužnemu kašlju, letos pa sem rekla ne, ker po mojem res nima smisla toliko teh cepljenj ponavljat.



NikitaMena

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 07 Avgust 2010, 14:08:06
No, sedaj pa je zbolela naša Lina :'(. Ima vročino (včeraj sem jo peljala k veterinarju, ker se je začela dušiti), kašlja in je čisto brez "volje do življenja". Dobila je inekcijo in "pasje lekadole" (Rimadyl). Upam da se bo čim prej pozdravla.
Kot mi je omenil veterinar je sedaj precej psov obolelo. :-\

Papa,
Nika


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 07 Avgust 2010, 14:32:25
Pred tremi tedni je tudi moja kuža začela kašljati, slišalo se je, kot da bi se ji je nekaj zataknilo. Dajala sem ji slezov sirup, nekajkrat izkašljala tudi nekaj bele sluzi. Sklepala sem, da je to navaden kužni kašelj. Po enem tednu pa je nenadoma dobila vročino in bila čisto podrta ter težko je dihala. V tistem času sem ravno brala o klopnih boleznih in tudi tam je omenjen kašelj kot možen simptom, zato sem jo dala testirati še za to. Hitri test je pokazal na anaplazmozo (nekateri ji pravijo tudi erlihija). To sem napisala zato, da bodite pozorni še na druge znake (tudi srbenje, razne alergije, vnetja ušes, izcedek iz nosu, rahlo šepanje itd. - nespecifični znaki, pri katerih ne pomisliš na klopno bolezen). Testa ne bi delali, če ga jaz posebej ne bi zahtevala.



nicole

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #261 : 07 Avgust 2010, 20:48:51
Pred tremi tedni je tudi moja kuža začela kašljati, slišalo se je, kot da bi se ji je nekaj zataknilo. Dajala sem ji slezov sirup, nekajkrat izkašljala tudi nekaj bele sluzi. Sklepala sem, da je to navaden kužni kašelj. Po enem tednu pa je nenadoma dobila vročino in bila čisto podrta ter težko je dihala. V tistem času sem ravno brala o klopnih boleznih in tudi tam je omenjen kašelj kot možen simptom, zato sem jo dala testirati še za to. Hitri test je pokazal na anaplazmozo (nekateri ji pravijo tudi erlihija). To sem napisala zato, da bodite pozorni še na druge znake (tudi srbenje, razne alergije, vnetja ušes, izcedek iz nosu, rahlo šepanje itd. - nespecifični znaki, pri katerih ne pomisliš na klopno bolezen). Testa ne bi delali, če ga jaz posebej ne bi zahtevala.

Kako se je pa to dalje nadaljevalo?Ali ste ga peljali k veterinarju?Ali je ta anaplazmoza kaj nevarna za pse?No ne zameri če se radovedna.Res pa me zanima :-[ .

Pes je človekov najboljši prijatelj. *--*
Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse. (:
Kakršen gospodar, takšen pes. ^.^
Pes ostane pes, čeprav zraste med levi. :$
Leni pastirji imajo dobre pse. xD
---------------------------------------------------------
I love you Mia ッ


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 08 Avgust 2010, 07:38:39
Tukaj http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1578.0 in tukaj http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5161.0.html lahko prebereš debate o tem. Saj nočem strašiti, ampak problem je v tem, če se morebitna klopna bolezen ne ugotovi (to je lahko tudi borelija) in se simptomi zdravijo z drugimi zdravili (antibiotiki), potem je lahko vse skupaj še slabše.

Ko se je moji psički poslabšalo (podrtost, težko dihanje) sem jo peljala k veterinarju, kjer je dobila infuzijo in so ji vzeli kri za krvno sliko in test za klopne bolezni. Potem smo nadaljevali z antibiotiki. Na srečo se je že čez dva dni počutila bolje. Vendar nikoli ne veš, kdaj bo spet izbruhnilo na dan.



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #263 : 02 November 2010, 08:31:19
Živjo

Tudi pri nas se je pojavil, vsaj mislim tako, kužni kašelj  :( Izgledalo je pa tako da se je prve dni samo mali davil, izbljunka ni bilo, zadnje dni pa kašlja ko en star čiko, in iz nosa mu teče zelen sluz (smrkelj). Najbolj kašlja zutraj ko vstane, potem se pa počasi umiri. Kar se hrane tiče in ječnosti, nimava problema tudi igriv je! Sedaj sta začela tudi sosedova psa kašljati :( Peljal ga nisem še k veterinarju, in upam da se zadeva umiri. Sedaj ko kašlja se sliši kot da se mu je kašelj začel trgati, in ni suh kašelj! Me pa skrbi ker je mali star šele dobre 3 mesece!

Mogoče kakšen nasvet?

Lp jure



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #264 : 03 November 2010, 00:35:09
Da ga, glede na napisano, pelji k veterinarju. Eno je odrasel, sicer zdrav pes, drugo trimesecni mladic. Eno je pes s seroznim izcedkom, drugo pes z gnojnim, ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


phobia

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #265 : 22 Junij 2011, 01:27:57
Zdravo!
Moja nemška doga je, glede na prebrano v tem forumu, zbolela za kužnim kašljem. Prebrala sem celoten forum in na začetku (na drugi strani te teme) zasledila nekaj o žalostnih koncih nemških dog, ki so prav tako zbolele za kužnim kašljem. Da bi odkrila še druge simptome sem to temo iskala na tem forumu, vendar je nisem našla. Če se kdo še spomni kje se ta tema nahaja, bi ga res lepo prosila za link.

Najlepša hvala!



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 22 Junij 2011, 07:18:23
Svetujem obisk veterinarja. Še en link o kužnem kašlju: http://www.veterinarskabolnica-ptuj.si/index.php?option=com_content&task=view&id=86&Itemid=111.

Pa srečno!



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #267 : 22 Junij 2011, 19:23:45
Iz katerega konca Slo ste in kje ga je najverjetneje staknila?
V opozorilo drugim lastnikom psov ;)


phobia

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 23 Junij 2011, 14:00:31
Sem iz Škofje Loke, ponavadi se sprehajava okoli loškega gradu ali pa pri reki Sori. Od psov s katerimi se druži ni noben okužen, tako da res ne vem kje je dobila virus. Dva dni ji dajem trpotčev sirup in je že mnogo bolje, kašelj ni več tako suh in tudi davi se ne več, je pa tudi že bolj živahna.



samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 21 November 2011, 19:06:19
Pred razstavo v Vrtojbi sem brala, da spet razsaja kužni kašelj. No, danes je 8. dan po razstavi, in imamo kašljanje, davljenje in bruhanje pene oz. sline. S tem, da je bil pes včeraj in predvčerajšnjim še na razstavah v Zagrebu. Tako da bodite pozorni na znake! Sedaj dobiva trpotčev sirup, na srečo mu je všeč :)