Kašelj

scythe · 153464

Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 11 November 2006, 09:50:25
No naša Luna se je samo 2 dni napravljala kot, da ima kašelj. Sedaj pa že nekaj dni nič.
Zgleda da smo imeli srečo.

Vsem bolnikom pa čimprejšnje okrevanje.

Blond


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #91 : 12 November 2006, 15:08:15
Neon je v petek začel kašljati - danes je že zdrav tako da smo na srečo fasali neko blažjo obliko  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #92 : 12 November 2006, 20:17:01
Tudi Lenny je že včeraj nehala kašljat...ja...tudi mi smo imeli na srečo blažjo obliko  ;)



mark

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #93 : 29 November 2006, 11:01:56
Lepo pozdravljeni!
Včeraj smo bili tudi mi pri veterinarju, ker kiha in hrka in ko kihne smo stuširani in ima rjav izcedek iz nosu in 39.5 vročine. To se je začelo 3 dni nazaj. Vzeli so mu kri in bris izcedka iz nosu, čez dvajset minut so bili izvidi, dejal je da so vrednosti v krvi povečane, da je neka infekcija in nam je dal antibiotike Synulox 2,5 na dvanajst ur za 10 dni. Pravijo da naj bi bilo po teh antibiotikih po 3-4 dneh bolje, če pa ne pa v ponedeljek na slikanje pluč. Upam da ni to kar razsaja kužni kašelj, ker se čudim, veterinar ga ni omenil. Kaj mi lahko kdo svetuje, ali naj grem še h kakšnem drugem veterinarju po mnenje. Mark



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #94 : 13 December 2006, 21:53:15
Zdaj pa vprašanje, kdaj cepiti proti kužnim boleznim, če je psica prebolela kašelj? Mogla bi biti cepljena ravno takrat po pesjanarskem srečanju, pa sem zaradi nevarnosti okužbe raje počakala, če ne bi dvojno dozo dobila, in še dobro, ker je potem kašelj res staknila, zdaj pa ne vem kako dolgo čakati, da jo ponovno cepim.

Lp


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #95 : 13 December 2006, 22:27:11
meni na veterini niso nič rekli, da bi mogla kaj čakat, ko je kašelj prebolela (imela ga je le en teden), ampak jim lih ne zaupam preveč kar se tiče strokovnosti.
 Mark, meni so pa rekli, da je bilo septembra in začetek oktobra ogromno psov, ki so prišli na veterino (v PO) z znaki kašlja. Kakšne vrste pa je bil ne vem, vem le da vsaj v PO ni noben poginil zaradi tega. Na srečo!

LP


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #96 : 13 December 2006, 23:55:06
Zdaj pa vprašanje, kdaj cepiti proti kužnim boleznim, če je psica prebolela kašelj? Mogla bi biti cepljena ravno takrat po pesjanarskem srečanju, pa sem zaradi nevarnosti okužbe raje počakala, če ne bi dvojno dozo dobila, in še dobro, ker je potem kašelj res staknila, zdaj pa ne vem kako dolgo čakati, da jo ponovno cepim.

Lp

od takrat, ko so minili znaki okuzbe oz. ko je zadnjic dobila zdravilo, bi jaz pocakala vsaj 14 dni.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #97 : 19 December 2006, 17:12:31
Huh... Kot kaže sezona kužnega kašlja še ni mimo! >:( >:( >:( Včeraj je zbolela psička mojega fanta, danes je začela kašljat še Nuba. :-[ Obe sta bili na razstavi v Celju in ker od takrat nista bili v stiku in ker sta bili prej obe zdravi (inkubacijska doba pa je bila pri obeh približno enaka) sumim, da sta se okužili tam!!! No sem praktično 100%! Kaj še komu pes kašlja (no če bo sploh kdo pripravljen povedat zaradi preteklih dogodkov in debat)? Popazite na svoje pse, še posebej tisti, ki imate v tem času doma tudi legla! :'(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #98 : 19 December 2006, 17:24:34
Upam, da bosta obe čim prej ok. Mogoče bi bilo pametno objavit tudi v CAC Celje, da bodo ljudje, ki so bili tam bolj pozorni. :-\

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #99 : 19 December 2006, 17:54:58
Apollo upam, da se Nuba in fantova psička čimprej pozdravita. Na mojem koncu nisem opazila nobenih bolehnih psov za kašljem, bom pa bolj pozorna sedaj...lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #100 : 19 December 2006, 20:57:47
Apollo naj se Nuba in fantova psička čimprej pozdravita.  :-* :-* :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #101 : 20 December 2006, 08:46:35
Kašljati je začel tudi Atos. Tudi on je bil na razstavi v Celju.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #102 : 20 December 2006, 10:29:02
Ojla!

Me je pa prav začel skrbeti tale kašelj ???. Mi lahko poveste kakšni so simptomi in še nekaj je kar se mi zdi čudno, ali ni tako, da se psa cepi proti kužnemu kašlju s tistim cepivom proti petim boleznim, kako je potem mogoče, da ga kuža dobi :-\?
Predvidevam, da imate vsi cepljene svoje kužate, tako da mi res ni jasno, kako lahko potem faše to bolezen,  če je cepljen?
Ali je mogoče cepivo nedelujoče - ali pa se motim, res ne vem kaj dosti o tem kašlju, pa sem imela pred Tajem dva nemška ovčarja, pa nikoli nismo imeli težav s tem...

Lp, Tina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #103 : 20 December 2006, 10:31:19
Atos je bil cepljen oktobra, pa je vseeno zbolel. Verjetno da cepivo ne deluje proti vsem možnim virusom kašlja (tako si jaz razlagam). Znakov pa ne moreš spregledat, ker se očitno sliši, ko kuža kašlja. Opazuj Taja, ker smo bili v soboto na srečanju, in se je lahko tam nalezel od Atosa.  :(

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #104 : 20 December 2006, 10:40:24
Zaenkrat Taj nič ne kašlja, je pa res da je včeraj in predvčerajšnim ko sva šla na sprehod enkrat kihnil - je to vzrok za skrbi? :-\
Drugače pa Taja še nikoli nisem slišala kašljati, na srečo! :) Skrbi me samo ker, kot sem prebrala v tej temi ste imeli kar nekaj takih primerov in nisem vedela, da je to dokaj pogosta bolezen.... :-\

Kaj pa ko kuža zboli za kašljem, potem se ga verjetno pelje zdravniku in dobi antibiotike, kaj?
In pa ali je to lahko nevarna bolezen ali je tako kot pri nas prehlad? ???

Mogoče imam neumna vprašanja ::), ampak res skoraj nič ne vem o tem, ker kot pravim nismo imeli še nobenih izkušenj s tem - na srečo - si bom mogoče morala prebrati kakšen članek na internetu o tem...

Aja.... pa mogoče obstaja še kakšna preventiva proti temu kašlju ali je samo cepljenje....



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #105 : 20 December 2006, 10:42:57
Kašelj ima inkubacijsko dobo 10 do 14 dni, tako da se sedaj še ne bi pokazal.

Pomembno je, da kuža počiva, da ni na hladnem, da ne nori in da se ne utrudi. Mislim, da antibiotikov ne dajejo.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #106 : 20 December 2006, 10:45:39
Taj preberi kakšni dve strani za nazaj. Je vse dokaj lepo napisano. Tudi kdaj pridejo v poštev antibiotiki itd.

Lp nina



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #107 : 20 December 2006, 10:48:26
Že cel dopoldne dobivam klice znancev, ki so bili na razstavi in jim psi kašljajo! :-[ Tudi bernki od moje sošolke že močno kašljata (eno je razstavljala, druga se je kot kaže okužila od nje), kašljajo hovawarti,... Pomoje bo tale okužba dobila kar široke razsežnosti...  :'(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #108 : 20 December 2006, 16:02:16
Rožica in Ninci - hvala za odgovore! ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #109 : 20 December 2006, 19:08:45
Že cel dopoldne dobivam klice znancev, ki so bili na razstavi in jim psi kašljajo! :-[ Tudi bernki od moje sošolke že močno kašljata (eno je razstavljala, druga se je kot kaže okužila od nje), kašljajo hovawarti,... Pomoje bo tale okužba dobila kar široke razsežnosti...  :'(

bi bil res že čas, da se tole letos konča. Kakorkoli držimo pesti, da jo vsi, ki ste okužbo staknili čim bolje odnesete. Pa upajmo, da se zadeva pomiri do razstave v Lj.  :-\

Lp nina



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #110 : 20 December 2006, 20:06:53
Kaj ve mogoče kdo če se je ta kašelj že razširil na obalo?

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #111 : 20 December 2006, 23:10:44
Ojej... pa ne spet.  >:( Upam, da bo z vsemi kužki kmalu vse v redu in upam, da se ni Astor ponovno nalezel tega zoprnega kašlja.  :-\ Je lahko preveč potuhnjen in po vseh telih pasjih smrtih me malo skrbi (čeprav sem si to temo že 20x prebrala...  :-[ ).


Lp,
M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #112 : 21 December 2006, 07:48:06
Kaj ve mogoče kdo če se je ta kašelj že razširil na obalo?
Težko je rečt. Sigurno je bil kakšen primorec na razstavi v Celju, v tem primeru je njegov pes okužen, lahko da se bolezen pri njem ne bo pokazala, okužil pa bo ostale pse. In tale okužba se zna zelo hitro razširit, smo videli prejšnjič :-\

Lp nina



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #113 : 21 December 2006, 08:57:43
OPOZORILO VSEM, KI STE BILI V CELJU NA RAZSTAVI

Klical me je kolega vet, da ni samo kužni kašelj tisti, ki bi ga lahko prinesli z razstave, ampak tudi gastritis.

Oboje se je že pojavilo pri psih in vsi psi so bili v Celju na razstavi!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #114 : 21 December 2006, 08:58:47
OPOZORILO VSEM, KI STE BILI V CELJU NA RAZSTAVI

Klical me je kolega vet, da ni samo kužni kašelj tisti, ki bi ga lahko prinesli z razstave, ampak tudi gastritis.

Oboje se je že pojavilo pri psih in vsi psi so bili v Celju na razstavi!

Super  :( :( :-\

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #115 : 21 December 2006, 08:59:41
OPOZORILO VSEM, KI STE BILI V CELJU NA RAZSTAVI

Klical me je kolega vet, da ni samo kužni kašelj tisti, ki bi ga lahko prinesli z razstave, ampak tudi gastritis.

Oboje se je že pojavilo pri psih in vsi psi so bili v Celju na razstavi!

 :-\

Kopirano še v CAC Celje.

Lp nina




dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #116 : 21 December 2006, 09:01:44
in gastritis je kaj?



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #117 : 21 December 2006, 09:18:56
in gastritis je kaj?
Vnetje želodčne sluznice


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #118 : 21 December 2006, 09:22:16
OPOZORILO VSEM, KI STE BILI V CELJU NA RAZSTAVI

Klical me je kolega vet, da ni samo kužni kašelj tisti, ki bi ga lahko prinesli z razstave, ampak tudi gastritis.

Oboje se je že pojavilo pri psih in vsi psi so bili v Celju na razstavi!

Joj, kaj še ne bo konec te morije ? Ubogi kužki in njihovi lastniki !

Počasi se bo pojavilo vprašanje koliko še razstave sploh služijo svojemu namenu. In tisto pregledovanje knjižic na vhodnih vratih je čista neumnost. Veterinarji bi na vhodu morali gledati stanje psov, ki prihajajo na razstavo, ne pa kos papirja, ki se ga da celo ponarediti - kar počne večina tistih, ki pse sami cepijo doma al pa se grejo veterinarje do te mere, da jih celo sami zdravijo brez veterinarskega posvetovanja.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #119 : 21 December 2006, 09:51:37
Res ubogi kužki!
Sicer še nisem bila na razstavi, vendar je tole zgleda res ena grozna šlamparija! Čeprav verjamem, da če je kuža ne kašlja in zgleda zdrav (ker je pač samo prenašalec), kakšni neposredni pregledi tudi ne bi pomagali.
Predvsem je neodgovorno od tisith lastnikov, ki jim je kuža začel kašljati, da niso obvetili vseh, s katerimi se je pred tem družil (verjetno bi bilo okužb vsaj malo manj, četudi ne moreš obvsetiti ravno vseh mimoidočih na sprehodih).

Držim pesti, da se vse mrcinice čimprej pozdravijo in upam, da zadeva le ne bo šla naokoli v vseoljnih razsežnostih!

P. S. Kakšne znake ima pa gastritis?