Cepljenje proti steklini

*LuNa* · 223534

k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #330 : 19 Maj 2011, 23:09:32
Te dni tudi hrvati mečejo vabe in to ne z enim aviončkom, kot pri nas ampak jih kar 5 leti v formaciji in grejo tudi malo čez mejo. Tako, da pozor tisti, ki ste ob južni meji, da ne dobite kakega paketka.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #331 : 20 Maj 2011, 09:03:19
Lepo!  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lilo

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #332 : 20 Maj 2011, 17:22:52
Bi mela še js eno vprašanje. Včeraj sem na sprehodu s psičko na bližnjih travnikih vidla, da je 20 metrov pred mano nekaj pojedla, potem sem jo opazovala, če je vse v redu in si mislila, da je šlo verjetno za kakšno kost..
Danes pa čist po naključju berem tole rubriko in me je panika.
Ali mislite, da je možno, da če bi pes pojedel virus in te polizal po roki, da bi prišlo do okužbe?
Sama sploh nisem zasledila, da je čas cepljenja lisic, še manj pa sem vedla, da se človek s tem lahko okuži  :-\




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #333 : 21 December 2011, 10:28:00
Kje se dajo kupiti granule oz. kapljice Thuja D30?  ??? Iščem pa ne najdem nikjer na spletu, v trgovinah za živali pa tudi nimajo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #334 : 21 December 2011, 14:07:51
Pri homeopatih za ljudi. Poguglaj in kakšnega pokliči.

Drugače pa, če se ne motim, dobiš tudi v Avstriji v lekarnah. ;)



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 21 December 2011, 20:01:48
Citiraj
Bi mela še js eno vprašanje. Včeraj sem na sprehodu s psičko na bližnjih travnikih vidla, da je 20 metrov pred mano nekaj pojedla, potem sem jo opazovala, če je vse v redu in si mislila, da je šlo verjetno za kakšno kost..
Danes pa čist po naključju berem tole rubriko in me je panika.
Ali mislite, da je možno, da če bi pes pojedel virus in te polizal po roki, da bi prišlo do okužbe?
Sama sploh nisem zasledila, da je čas cepljenja lisic, še manj pa sem vedla, da se človek s tem lahko okuži

lilo
Čas cepljenja lisic bi moral biti že mimo  ;) ponavadi se to počne jeseni, je pa seveda možno, da najdeš kakšno "vabo" še precej pozneje  :-\
Za Hrvate prvič slišim, da sploh cepijo na tak način! Ker našim niso dovolili, da bi ob meji leteli in jim zastonj pocepili lisice, sami jih pa takrat tudi tako ali tako niso  >:(

V vabi je živ a oslabljen virus stekline, ki naj nebi bil sposoben povzročiti bolezni! Ob zaužitju naj bi le sprožil produkcijo protiteles- tako kot vse podobne humane ali živalske vakcine  8)
Načeloma če pes poje tako vabo in je redno ceplejen proti steklini, nebi smelo iti nič narobe, morda le malo prebavnih težav, a zboleti nebi smel  ;D pri ljudeh je pa tako, da če zdravniku poveste, da ste bili morebiti v stiku z vabo za cepljenje lisic, vas bodo nemudoma poslali v antirabično ambulanto na eno špiko  :o (so pač previdni)
Če je pes pojedel vabo in vas nato polizal, je možnost prenosa zelooo majhna ampak teoretično obstaja, kaj več vam bodo pa znali v antirabični ambulanti povedat  :P



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #336 : 11 Marec 2012, 13:04:10
Zanima me, ce vsi date cepit tocno na datum? Ali vsaj isti mesec?
Se lahko da cepit kadarkoli pac v tistem letu, ko se ni cepljen? Ali so potem lahko problemi z redarji?

Mimi*


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #337 : 11 Marec 2012, 13:38:39
Se lahko da cepit kadarkoli pac v tistem letu, ko se ni cepljen?
Ne. Pes mora biti po zakonu cepljen vsako leto, torej na maksimalno 365/366 dni.
V praksi se sicer ne vsi drzijo (drzimo) datuma do pikice natanco, ampak to je tako kto z registracijo avta. Ko ti potece in ce se vozis naokrog in te ustavi policaj, pac placas kazen.

Citiraj
Ali so potem lahko problemi z redarji?
Z vet. inspektorji ali cariniki. Redar sam brez spremstva vet. inspektorja dvomim, da lahko preveri, ce je pes cepljen in vpisan v CRP - mislim, da nimajo dostopa do registra.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #338 : 11 Marec 2012, 14:25:04
Lahko sicer tvegaš in  malo pogoljufaš, če se s psom ne udeležuješ prireditev in nikamor ne potuješ. A vprašanje, če se splača: če se zgodi karkoli, pretep med psi, če pes koga ugrizne ali pride v stik s sumljivo živaljo imaš sranje veliko.


beauceron-dog

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #339 : 11 Marec 2012, 17:01:04
Lahko povem nekaj iz moje pretekle izkušnje. S Tjaro lansko leto nisva šle točno na datum, pač pa en teden kasneje. Sprehajali sva se pri treh ribnikih in sem dobila kazen. Zaradi 4 dni, ker nisem šla točno na datum. S tem se ni za igrati. Psu itak nič ni, lahko počakaš kakšen mesec, če pa želiš prišparati in se brez skrbi sprehajati, je boljše iti kar na datum.

Dogs laugh, but they laugh with their tails. ~ Max Eastman, Enjoyment of Laughter


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #340 : 11 Marec 2012, 17:09:29
Je pa ena "izjema".
Breje in doječe psice SE NE SMEJO CEPITI, cepimo jih lahko šele po odstavitvi mladičev. 

Me pa zanima nekaj drugega.  Vzreditelji, kakšne so vaši izkušnje glede gonitve pri psičkah?  Predvsem me zanima, ali so gonjo  zaradi cepljenja proti steklini kaj "premaknile"? 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #342 : 12 Marec 2012, 10:05:50
Izjema so tudi bolni psi. Ko je pes popolnoma zdrav, ni več na AB takrat se cepi. Jaz se trudim čimbolj na datum cepit, ampak priznam pa, da še nikoli nisem točno na tisti datum. Jaz cepim ob sobotah oz. petkih proti koncu delovnega dne veterine, da ni gužve.

Letos cvikam, ker je lani imela blago reakcijo, da ne bi bilo letos še slabše. Hmmm

Je tudi pri vas praksta ta, da izmerijo temperaturo pred cepljenjem? Ker lani sem to prvič doživela. Letos si moram na listek zapisat da še preverijo za čip, poslušajo srce.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #343 : 12 Marec 2012, 13:49:51
Pri nas nikoli ne preverijo temperature. Vedno pa pregledajo ritko ( pac tiste zleze). Pri tavecji ni bilo se nobenih reakcij (niti ji se za zleze niso pogledali), tamali pa vedno, ko prideva ven, se najprej pokaka, potem pa je vredu. No, razen to, da potem cel dan prespi in je psihicno utrujen (se zelo boji vet).

Mimi*


wayra

  • Gost
Odgovori #344 : 13 Marec 2012, 12:06:20
Samo teoretično sprašujem, kaj pa če nekdo pozabi na cepljenje, a mu pošljejo opozorilo ali že kar kazen?



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #345 : 13 Marec 2012, 13:08:00
Meni niso nic poslali. Dobim pa 1x letno vabilo na cepljenje, takrat, ko ga pac vsi dobijo. Ampak mi imamo cepljenje januar, februar. Zamujam, upam, da bom cimprej jih peljala, samo se kaksna kazen mi fali ja, pa se lahko pokopljem!  :(

Mimi*


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #346 : 13 Marec 2012, 14:01:44
Kdo veterinar ali inspektor?

Veterinarji praviloma posiljajo obvestila o tem da bo cepljenje poteklo/da je cepljenje poteklo/vabila na "cepilne akcije".

Inspektor ti seveda lahko napise kazen, ampak naceloma niso tolko, da bi gledali v CRP komu je cepljenje poteklo in pisali kazni.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #347 : 13 Marec 2012, 14:32:37
Maja, mi dobimo od veterinarske ambulante vabilo na cepljenje 1x letno. Dobimo pa vsi, v tistem tednu, ki "naj bi bila" cepljenja. Takrat sem klicala veterinarja, pa je rekel, da naj pridem na nas datum, naj ne upostevam tistega vabila,ce nimam na tisti mesec cepljenja.

Mimi*


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #348 : 14 Marec 2012, 12:35:01
Evo, ravno danes sem dobila vabilo na cepljenje za oba (od 17-24.3). V vabilu je tudi racun cepljenja, ki ga moram imet s sabo, da ga postempljajo, ko je cepljenje opravljeno. Je slo pa dol s ceno cepljenja?? 31€, se mi zdi, da je lani bilo vec.

Mimi*


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #349 : 18 Marec 2012, 15:06:00
Ali je res zelo nujno cepiti vsako leto?
Ali se lahko na 2leti? Pa da se z vetom zmeniš, da pač vse plača in da dobiš le nalepko v knjižico, da psa pa pač ne cepijo....



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #350 : 18 Marec 2012, 15:22:59
Zaenkrat je zakon tak. Če slučajno obstaja pri nas cepivo,ki drži eno leto-vprašaj veta. Veterinar je v prekršku, če samo nalima, tk da upam, da ti ne bo kdo na forumu povedal komu it, ker bo spravil veterinarja v hude težave.

Je pa splošno znano da se ne cepi bolnih živali...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #351 : 16 April 2012, 08:23:21
Na pa smo letos tudi mi začeli cepit. Vedno sem cepila svoje pse na različne datume, ker se bojim reakcij (da potem nimam vseh na enkrat za porihtat).

V petek sem peljala cepit 2 psice. Že v petek popoldne je bila ena zaspana. V soboto je začela driskat. Tadruga pa je začela učeraj zvečer.  :-\ K sreči sta vsaj drugače ok in nista apatični.

Je to možna reakcija na cepivo oz. je že kdo imel? In pa seveda, če to misli minat samo (z rižem, probiotiki...) ali je potrebno do veterinarja (za kakšno kontra cepivo ali kaj  ???). Ceplejni sta bili z Vanguard R, prav tako kot lani.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #352 : 16 April 2012, 09:25:58
Moj veterinar je rekel, da nobenega psa s tem cepivom ne cepi več. Ogromno psov je imelo reakcije in ogromne zatrdline pri mestu vboda in pa driskanje po en teden.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #353 : 16 April 2012, 10:00:06
 :-\ za zatrdlino me je opozorila, da se zna pojavit. Reakcije pa še ni bilo (do tokrat) pri nobenem od mojih (isto cepivo že parkarat pri vseh - dve različne veterine). Me pa skrbi, ker imam namen peljat še ostala dva na cepljenje (od tega enega, ki ima itak rad drisko za vsake đabe). Bom očitno mogla mal zatežit za drugo cepivo...čeprav ne vem katero je boljše.  :( Izkušnje koga? Kaj se bolj priporoča?

Se sprašujem, če je morda problem v tem, da se je to isto cepivo ponovilo v roku enega leta, čeprav držijo dlje, pa da je letos dobesedno ''overdose''  ???

Mah. Počasi jaz dobivam ''alergijo'' na težave.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #354 : 16 April 2012, 10:03:17
Saj Vanguard ni cepivo za steklino ..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 16 April 2012, 10:16:30
Nalepka je v kvadratku pri cepljenju za steklino. Na nalepki pa piše ''Vanguard R invactiated rabies virus min.2,0 IU''. Domnevam, da je za steklino. Že drugo leto zapored pri teh dveh psicah. Na dveh različnih veterinah.  ???
S tem da prvič ni bilo rekacije nobene (še zatrdline ni bilo). Letos pa kot da so overdosani. Preostala dva psa sta bila lani v drugo zaporedoma cepljena s to vakcino...brez reakcij. Samo se pa letos bojim ponovit (v tretje), ker očitno nekaj ne štima.

A bi bilo bolje, če bi cepila z Nobivacom?
A mine ta driska sama od sebe z dieto ali je potrebno kaj posebnega dodat, glede na to je reacija na cepivo? Predvsem me zanimajo teli homeopatski dodatki. Če se jih lahko. da tudi sedaj ko je organizem že reagiral na cepljenje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #356 : 16 April 2012, 10:42:06
Steklina: Rabisin, Defensor

Da niste cepili slučajno s kombiniranim cepivom za kužne in steklino  ???
Cena?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #357 : 16 April 2012, 10:56:19
Predvsem me zanimajo teli homeopatski dodatki. Če se jih lahko. da tudi sedaj ko je organizem že reagiral na cepljenje.

Lahko.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #358 : 16 April 2012, 11:33:52
Vanguard R je cepivo proti steklini. In samo proti steklini, ni kombinirano.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #359 : 16 April 2012, 11:49:40
Vanguard R je cepivo proti steklini. In samo proti steklini, ni kombinirano.
Še nikoli slišala.
Jaz dovolim samo s preverjenimi cepiti.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.