Cepljenje proti steklini

*LuNa* · 223567

Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #360 : 16 April 2012, 12:02:06
martina o.,ja tudi Vanguard R je po novem registrirana vakcina na območju republike Slovenije.V tujini je že dolgo znana.Sicer se pa večinoma uporabljajo Defensor,Vanguard R,Rabisin R, Nobivac in pa Eurican DHPPI2LR.
Tjaša



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #361 : 16 April 2012, 12:03:20
Martina.o - cepili smo samo steklino. Cena predpisana nekaj manj kot 32eur. Prav tako cepivo kot lani (ista lot št.). Proti kužnim trenutno ne cepim. Tako da se kombiniranim cepivom že lep čas izogibam.

Kalsang, thuja 30d ali kako se že reče pripravku? Nekje vem da se je že pisalo o tem pa nisem prav iskala.


Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #362 : 16 April 2012, 12:20:41
ja, ja. To je tudi na mojem spisku nakupa. Iščem in iščem pa ne najdem.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #363 : 16 April 2012, 12:25:25
martina o.,ja tudi Vanguard R je po novem registrirana vakcina na območju republike Slovenije.V tujini je že dolgo znana.Sicer se pa večinoma uporabljajo Defensor,Vanguard R,Rabisin R, Nobivac in pa Eurican DHPPI2LR.
Tjaša
Po kakšnem ključu se pa veterinarji odločajo s čim bodo cepili? Jaz mislim, da imam v potnem listu vsa tale cepiva razen Rabisina. Vse razen zadnjega cepljenja sem cepila na isti veterini. Cepim pa kar vse skupaj (ker ni nič občutljiva na cepiva), ampak od kužnih samo lepto čisto vsako leto. Se mi zdi, da mi glede na to potem dajejo istega proizvajalca skupaj.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #364 : 16 April 2012, 12:43:12
Običajno po ključu najboljše ponudbe in najhitrejše dostave. ;)
Roxy,če imaš v potnem listu med vakcinami tudi Eurican DHPPI2LR si tisto leto cepila vse kužne bolezni.DHPPI2LR namreč pomeni-Distemper(kuga),Hepatitis,Parvoviroza,Parainfluenza tip 2,Leptospiroza in Rabies(steklina).



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #365 : 16 April 2012, 12:50:27
Kalsang, thuja 30d ali kako se že reče pripravku? Nekje vem da se je že pisalo o tem pa nisem prav iskala.

Ja, thuja 30d. Čara, pri nas je homeopatijo res težko dobiti, se pa dobi v vsaki boljši lekarni v Avstriji, Nemčiji itd. ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #366 : 16 April 2012, 12:51:59
Ker je ponudba pestra - obojih - se lahko vsak lastnik psa sam odloči, s katerim cepivom bo cepil.
S preverjenim pač - zakaj neki bi eksperimentirali na  psih??

Ni tako?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #367 : 16 April 2012, 13:00:39
Hvala. Bom pogledala čez mejo za drugič. Tokrat zna biti da bomo mogli kar brez zdržati.  :-\

Tole za Eurican mi je pa novo. Torej me je vet. prvo leto gladko malo okol prinesel  oz. psa dodatno precepil >:( ker sem prvo hotla cepit samo steklino in kasneje še ostale kužne. Torej mi je potem takem kljub moji želji, da ne želim koktajla cepil kombinirano, čez tri tedne pa še enkrat  kužne  ??? A joj.
Se sprašujem kdaj bom lahko šla do veta čist nepoučena pa, da ne bo bučke useku pri klasiki, ki se izvaja vsako leto.  :-\

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #368 : 16 April 2012, 13:10:07
Te oznake so mi pa jasne, ja. Pravzaprav nisem še nikoli sploh pomislila na to, da bi veterinarju zatežila za določenega proizvajalca cepiva... Vedno pa povem, če želim cepiti samo lepto in steklino, se mi še ni zgodilo, da bi mi kar tako vse cepili. Tudi vedno pogledajo v potni list kako je bila do sedaj cepljena.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #369 : 16 April 2012, 13:16:51
Sej ne rečem, če bi šla na kr eno veterino...je bila ena bolj poznanih. Pa vse je bilo pogledano, pes pregledan...tako zelo korekten pregled v splošnem. Ter seveda naprošeno, da se mi psa ne precepi. Cena je bila normalna za steklino (ampak cepivo je pa kombinirano torej ???). Oh, a ja na tej isti veterini so lani poleg normalne predpisane cene zraven dodatno računali tabletko za gliste  ::)

A tole z drisko je že mel kdo pri vanguardu r?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #370 : 16 April 2012, 13:21:41
Hm, meni ob cepljenju vsega vedno računajo kužne posebaj.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #371 : 16 April 2012, 13:36:53
Ker je ponudba pestra - obojih - se lahko vsak lastnik psa sam odloči, s katerim cepivom bo cepil.
S preverjenim pač - zakaj neki bi eksperimentirali na  psih??

Ni tako?

Tako sem se jaz letos. Pa je bila reakcija, sicer blaga, ampak je bila. Prej dve leti BP, sedaj pa...ne vem kaj si naj mislim.


kalsang-koliko pa približno stane, da vidim, če mi bo lahko ena sorodnica v Avstriji to prinesla.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #372 : 16 April 2012, 13:41:57

kalsang-koliko pa približno stane, da vidim, če mi bo lahko ena sorodnica v Avstriji to prinesla.

Ne spomnim se točno, ker sem jaz kupila granule že pred nekaj leti in jih imam še za letos, ampak ni drago. Homeopatska zdravila niso draga. ;)



aya

  • spacey
  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Enkrat AmStaff - vedno AmStaff !
Odgovori #373 : 16 April 2012, 20:20:08
martina o.,ja tudi Vanguard R je po novem registrirana vakcina na območju republike Slovenije.V tujini je že dolgo znana.Sicer se pa večinoma uporabljajo Defensor,Vanguard R,Rabisin R, Nobivac in pa Eurican DHPPI2LR.
Tjaša
A po tem takem, lahko jaz kot lastnik psa izbiram s katerim cepivom bo moj pes cepljen? A prav razumem? :-[

Se pravi je tale Eurican DHPPI2LR kombinirano cepivo? A je fajn tole ali ni?
Namreč naslednji mesec je na seznamu steklina, pa me zanima če je bolje kombinirat s kužnimi ali ne? :-\

Hvala za vsako nasvet in info. :)

R.I.P. Aya
LunAya


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #374 : 16 April 2012, 22:08:59
Če nič ne rečeš, potem bo pač nekaj zagrabil. Če pa poveš kaj želiš, to upoštevajo.
Težko je reči ali je Eurican OK, vem za dva psa, ki sta imela zoprno reakcijo in s tem ne bodo več cepili.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #375 : 17 April 2012, 07:15:27
Pri nas nismo z Euricanom imeli nikoli nobenih problemov,pa tudi stranke niso imele pripomb nanj.
Aya,vprašanje je, če lahko izbiraš.Odvisno ali ima tvoj veterinar več vakcin na zalogi.Običajno naročijo samo eno,maximum dve različni.Eurican pa imajo skoraj vsi na zalogi.Naši starejši psi bodo letos vsi pocepljeni z Euricanom.Do sedaj sem ločeno cepila steklino in kužne bolezni,letos gremo pa na eno vakcinacijo letno.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #376 : 17 April 2012, 09:38:42
No, jaz sem preverila nalepke v potnem listu. Večinoma je Eurican kadar sem cepila vse skupaj, samo enkrat kombinacija Defensorja in Nobivaca. Kadar sem cepila poleg stekline samo lepto pa je kombinacija Defensor in Nobivac ali Rabisin in Nobivac.
Vanguarda še nisva imeli in bom, glede na napisano, naslednjič omenila naj uporabijo ta cepiva, ki smo jih že uporabili, ker po njih ni bilo težav in upam, da tako tudi ostane.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #377 : 17 April 2012, 10:33:12
No pri nas še kar sračkamo  :-\ Tamala je vsaj apetit nazaj dobila.

Berem po netu, da se bojda v nekaterih lekarnah v SLO že dobijo homeopatski pripravki. Samo kolikor sem na hitro pogledala nikjer ne najdem prav Thuja 30d. Imajo pa neko thujo ocidenttalis. A je to isto? Oz se priporočam za kak link tiste ''taprave'' thuje. Bi morda lahko dala tadrugim dvem, da ne bo tudi take reakcije (za vsak slučaj).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #378 : 17 April 2012, 11:40:00
Pri nas že par let cepimo s kombiniranim in ni popolnoma nič narobe.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #379 : 17 April 2012, 12:08:50
Berem po netu, da se bojda v nekaterih lekarnah v SLO že dobijo homeopatski pripravki. Samo kolikor sem na hitro pogledala nikjer ne najdem prav Thuja 30d. Imajo pa neko thujo ocidenttalis. A je to isto? Oz se priporočam za kak link tiste ''taprave'' thuje. Bi morda lahko dala tadrugim dvem, da ne bo tudi take reakcije (za vsak slučaj).

Ne vem, če je isto. Thujo 30d sem začela uporabljat potem, ko sem v Nemčiji šla k veterinarju in se pogovorila o zadevi. Tam veterinarji v svoji praksi uporabljajo tudi homeopatijo. Nemška veterinarka mi je točno povedala, kaj naj vzamem v lekarni in kako naj uporabljam. Thuja je ime homeopatskega zdravila, 30d je pa valenca. Kolikor vem, pomaga točno to. Linka nimam, ker se homeopatije na splošno z izjemo redkih pripravkov ne kupuje prek spleta. Thujo 30d boš ziher dobila v Avstriji/Nemčiji v lekarni, za naše lekarne ne vem. Najbolje da vprašaš.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #380 : 21 April 2012, 08:24:19
No evo. Po enem tednu driske pri eni (in kak dan manj pri drugi) smo danes končno ok. Bojda lahko pride do preobčutljivosti na večkratno vakcino, ki ima bazo na isti beljakovini (tudi zaradi dolgotrajnega delovanja vakcin). Tako nekako mi je veterinarka to obrazložila. Drži al ne... ne vem.
Sem pa ziher, da drugo leto prej preverim kaj bodo imeli na zalogi.

Druga dva psa sta bila cepljena z drugim cepivom pa sta ok (nobivac). Kaj točno je bilo najbolj krivo, ne vem, sem pa jaz danes vesela da trdo kakajo. Ker take BV reakcije pa še nismo imeli v zgodovini našega cepljenja. Za drugo leto pa je v planu tale Thuja. Če najdem kje blizu pa sporočim.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #381 : 21 April 2012, 10:43:33
Z Nobivacom smo tudi mi več let cepili in se je izkazal za kul. Če boš drugo leto uporabljala Thujo 30d, moraš dati eno granulo psu v gobec dan pred cepljenjem in potem daješ granulo na dan še en teden. Jaz sem eno leto preprosto pozabila dati, pa je bila štala. Če dajem, pa ni nobenih stranskih učinkov, pogosto tudi zatrdlinice na mestu vboda ne. Smo ravno včeraj cepili, z Rabisinom in psica (prav tista, ki je imela reakcijo) je popolnoma normalna, seveda ob homeopatski podpori. :)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #382 : 19 Maj 2012, 13:52:48
hahahahahahaha, spet so nas naciljali :o

Leto dni nazaj so zadeli nas ograjen vrt pred dnevno sobo, letos pa manezo za konje. Lani jo je nasla Boji in mi ga na povelje splunila pregriznjenega direkt na roko polno ranic (Hahaha, toliko o tem kako se splaca psa naucit, da ti prinese, ce ima kaj v ustih  ;) ), posledicno sem pocepljena vsaj za pet let naprej  8) Letos pa malo ves srece, ker je vabo nasel konj in jo je samo poduhal  :P
Smo jo odnesli v hosto, tam kamor sodi.

Skratka res nas imajo radi tile clovecki na avijonckih :D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #383 : 19 Maj 2012, 17:05:34
hja... če pa živite v divjini  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Martinka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #384 : 22 Maj 2012, 08:00:06
Kaj mogoče kdo ve kdaj je prvo cepljenje proti steklini veljavno (za vstop na Hrvaško) – ali je to 21. dan ali 30. dan po cepljenju?



Martinka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #385 : 23 Maj 2012, 07:51:15
Najdla - vsaj 21 dni (preverila v Slo. in Hr. pravilniku).



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #386 : 15 Oktober 2012, 22:22:37
Zanima me, ali je že komu od vas prišlo na "uho", da bo v kratkem napisan novi "zakon" v zvezi s cepljenjem stekline...

Danes sem slišala (iz dokaj  verodostojnih virov), da ne bo več zakonsko potrebno letno cepljenje psov proti steklini, ampak bomo svoje pse cepili proti steklini cepili  "le" vsako drugo leto... Tako kot je to že utečena praksa marsikje  v tujini...

Ve kdo kaj o tem?

Hvala.

,



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #387 : 16 November 2012, 14:24:41
Zanima me, ali je že komu od vas prišlo na "uho", da bo v kratkem napisan novi "zakon" v zvezi s cepljenjem stekline...

Danes sem slišala (iz dokaj  verodostojnih virov), da ne bo več zakonsko potrebno letno cepljenje psov proti steklini, ampak bomo svoje pse cepili proti steklini cepili  "le" vsako drugo leto... Tako kot je to že utečena praksa marsikje  v tujini...

Ve kdo kaj o tem?

Hvala.

,

Če so tvoji viri verodostojni, potem kvečjemu ti nam lahko kaj več poveš. ;)
Osebno dvomim, da bi se država odpovedala vsakoletnemu davku. Zelo dvomim.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #388 : 16 November 2012, 14:59:54
Tudi sam slišal, da bo po novem cepljenej vsako drugo leto.................dobro za kakšen sladoled več, predvsem pa za pse  8)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #389 : 16 November 2012, 16:14:22
To bi bilo pa super  :) da bo cena ostala iste skoraj da dvomim pa mislim, da otrokom ne bo ostalo za sladoled. Bo pa vsekakor to bolje za pse pri uporabi teh cepiv.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.