Rodovniška /nerodovniška vzreja

Rinchy · 211827

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #360 : 05 Januar 2007, 18:07:13
Glede na to temo je bilo tudi veliko povedanega o nekaterih prevarantih in moram vam zagotoviti, da človek ki je imel take izkušnje in kasneje zopet nabavlja isto pasmo raje reskira manj denarja za nerodovniškega, saj je na koncu loterija kakovosti enaka, v kolikor ga ne misli voditi na rastave. Če bi se politika in zakoni spremenili v tej smeri in bi se take nevestne preprodajalce kaznovalo in jim prepovedalo prodajo psov, verjemite da bi tudi jaz imel doma rodovniškega ljubljenca.

Lahko pa ta isti clovek naslednjic pogleda malo dlje od najblizjega vogala, poklice na KZS, pobrska na internetu, obisce vec vzrediteljev in vidi, v kaksnih razmerah zivijo psi, se pogovori z ljudmi, ki imajo mladice teh vzrediteljev in si na koncu izbere psa, za katerega mu seveda nihce ne more garantirat, da bo 100% zdrav, mu pa vzreditelj garantira, da je naredil vse v svojih moceh, da je poiskal paritveno kombinacijo, ki bo zdrava. In tisti tadobri vzreditelji v primeru, da pes umre za dedno boleznijo, vrnejo denar oziroma dajo drugega mladicka.

Recimo.
Ne govori, da bi imel rodovniskega psa, ce ne bi bilo preprodajalcev, ker bluzis. Izhajas iz predpostavke, da ne mores dobit kvalitetnega rodovniskega psa, ker so itak vsi preprodajalci. Kar se zdalec ni res. Samo mogoce se moras naucit locit med kvalitetnim vzrediteljem in preprodajalcem. Kar sploh ni tezko. Samo malo se moras potrudit.

battito animale


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #361 : 05 Januar 2007, 18:17:44
Kupila sem rodovniškega škota. Uspavati sem ga dala pri 2 letih in 9 dneh (čez 11 dni bo spet dan spominov na njegovo prerano smrt). Kaj se je vmes dogajalo? Agonija za agonijo, na 100 in 100 tisoče stroškov, pes mi je hiral pred očmi, na koncu sem se zavedla, da sva bitko izgubila že takoj na začetku. In spoznala, da je na tem svetu samo še zato, ker sem jaz tak egoist, da si ga ne upam spustiti od sebe. In sem ga. Kako hudo je bilo, mi verjetno ni treba pisati...
 To je bistvo mojega pisanja. Nisem imel nikoli rodovniškega psa, morda ga tudi nikoli ne bom imel, sem posvojil v pasjem zavetiščuM.M. psičko mešanko kateri sem kljub njeni težki bolezni( rak na dojkah) nudil 12let in pol lepega življenja, ki ga je vračala z neverjetno ljubeznijo do nas do zadjega dne. Kaj smo v zadnjih 4 letih in dveh operacijah preživeli nima smisla opisovati. Ne bomo pa je nikoli pozabili, pa čeprav je bila pasme čistokrvni vaški potepuški mešanec. Zdaj pa posvajamo čistokrvnega Tibetanskega španjela sicer brez rodovnika, zakaj pa brez rodovnika je popolnoma druga zgodba in ni za to temo. Še enkrat povdarjam da se leglo iz katerega izhaja naš bodoči novi član družine ne prodaja, je pa nastalo čisto iz določenega razloga in vsi mladički že imajo novi dom. Ker pa ravno nimajo rodovnika, še ne pomeni, da jih je treba pokončati, saj še obstojamo ljudje ki smo pripravljeni za njih skrbeti čeprav morda obstoja riziko da nas bo to veliko stalo- morda več kot če bi kupili rodovniškega. Pa se za to sploh ne obremenjujem, saj nam je tako prirastel k srcu da nam ne bo za njega žal dati tudi zadnji EUR če bo to potrebno. Ker pa je pri nas vse več "nategovalcev in preprodajalcev" bo ta riziko manjši saj poznam tako očeta kot mamo mojega posvojenčka.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #362 : 05 Januar 2007, 18:22:19
Samice imajo seske, ne dojke ::)

Ti pa ne razumeš, kaj pravi Yo: dala ti je lepo primer, kako naj bi bili nerodovniški bolj zdravi, ampak očitno tega nočeš prebrat (razumet). Mama njenega psa je bila rodovniška in je imela mladičke Z rodovniko. Dokler niso ugotovili dedne bolezni, zaradi katere je bila psica ob vzrejno dovoljenje. In kaj potem? Nič, veselo pari naprej (tokrat brez rodovnika).
Torej, nauk je kakšen? Vprašaj se, zakaj so mladički brez rodovnika. Ker kar nekaj psov ne dobi vzrejnega dovoljenja (zaradi agresije, bolezni...), pa ljudje parijo, češ, da se jim ne gre za denar, za rodovnike... bla..bla...bla... eno samo nakladanje.

A lahko poveš, če ima oče vaše bodoče kepice rodovnik? Oz. kdo ga nima (mama ali oče)?



Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #363 : 05 Januar 2007, 18:30:36
 Ne vem zakaj je to zdaj za tebe tako pomembno. Če bi bral moje pisanje bi morda prišel do zaključka da zame to ni pomembno, ne vem pa zakaj bi moralo biti za ta forum. Če se zaradi tega ker bom posvojil nerodovniškega čistokrvnega psa, za kar niste tu merodajni da presojate ali to drži ali ne da je pes čistokrven moram nehati javljati, se rade volje odjavim in prosim moderatorja da mi prepove prijavo, v kolikor sem kogarkoli žalil z mojim pisanjem. Ker pa bom lastnik psa brez pedigreja nisem izmeček in človek ki ga je treba obsojati, saj psa nisem kupil upam pa da bom imel z njim isto veselje kot vsi lastniki rodovniških, ker pes ne ve da nima rodovnika.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #364 : 05 Januar 2007, 18:34:22
Kupila sem rodovniškega škota. Uspavati sem ga dala pri 2 letih in 9 dneh (čez 11 dni bo spet dan spominov na njegovo prerano smrt). Kaj se je vmes dogajalo? Agonija za agonijo, na 100 in 100 tisoče stroškov, pes mi je hiral pred očmi, na koncu sem se zavedla, da sva bitko izgubila že takoj na začetku. In spoznala, da je na tem svetu samo še zato, ker sem jaz tak egoist, da si ga ne upam spustiti od sebe. In sem ga. Kako hudo je bilo, mi verjetno ni treba pisati...
 To je bistvo mojega pisanja. Nisem imel nikoli rodovniškega psa, morda ga tudi nikoli ne bom imel, sem posvojil v pasjem zavetiščuM.M. psičko mešanko kateri sem kljub njeni težki bolezni( rak na dojkah) nudil 12let in pol lepega življenja, ki ga je vračala z neverjetno ljubeznijo do nas do zadjega dne. Kaj smo v zadnjih 4 letih in dveh operacijah preživeli nima smisla opisovati. Ne bomo pa je nikoli pozabili, pa čeprav je bila pasme čistokrvni vaški potepuški mešanec. Zdaj pa posvajamo čistokrvnega Tibetanskega španjela sicer brez rodovnika, zakaj pa brez rodovnika je popolnoma druga zgodba in ni za to temo. Še enkrat povdarjam da se leglo iz katerega izhaja naš bodoči novi član družine ne prodaja, je pa nastalo čisto iz določenega razloga in vsi mladički že imajo novi dom. Ker pa ravno nimajo rodovnika, še ne pomeni, da jih je treba pokončati, saj še obstojamo ljudje ki smo pripravljeni za njih skrbeti čeprav morda obstoja riziko da nas bo to veliko stalo- morda več kot če bi kupili rodovniškega. Pa se za to sploh ne obremenjujem, saj nam je tako prirastel k srcu da nam ne bo za njega žal dati tudi zadnji EUR če bo to potrebno. Ker pa je pri nas vse več "nategovalcev in preprodajalcev" bo ta riziko manjši saj poznam tako očeta kot mamo mojega posvojenčka.

Preberi si še enkrat moj post in dihaj vmes.

Tudi jaz imam doma posvojenko iz azila in mešanca, ki je pristal na cesti. Point je bil nekje drugje, se ti ne zdi?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #365 : 05 Januar 2007, 18:35:27
Če se zaradi tega ker bom posvojil nerodovniškega čistokrvnega psa...

Posvojil ali kupil?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #366 : 05 Januar 2007, 18:36:58
Aja, moja posvojenka iz azila je tam pristala ravno zaradi tega, ker je "odslužila svojemu namenu". V slabem stanju, s prikritim carskim rezom, rojevala je 2-3x letno - nerodovniške pse... A to pove dovolj?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #367 : 05 Januar 2007, 18:38:05
To je bistvo mojega pisanja.

Citiraj cel post, ne reži tam, kjer tebi ustreza, če že komentiraš.


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #368 : 05 Januar 2007, 18:45:21
Posvojil ali kupil?
Preberi vse moje poste in mi kopiraj tistega kjer sem napisal kupil.



Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #369 : 05 Januar 2007, 18:51:26
Aja, moja posvojenka iz azila je tam pristala ravno zaradi tega, ker je "odslužila svojemu namenu". V slabem stanju, s prikritim carskim rezom, rojevala je 2-3x letno - nerodovniške pse... A to pove dovolj?
Moja posvojenka je tudi bila iz azila gf. Milene Močilnik in je z nami preživela 12 let in pol 26.09.2006 smo jo pa morali uspavati po dveh operacijah raka na seskih, ker se je rak prenesel na jetra ki so na žalost odpovedala. Nisem 12 letni mulček da se ne bi zavedal kaj bomo dobili z posvojitvijo, saj nas je naša Pika veliko stala pa nam zato ni bilo žal nobenega porabljenega tolarja. Tudi za novega člana se nismo kar čez noč odločili, saj pes ni igrača ampak član družine. Kdor nabavi psa za krajšanje "dolgcajta" je zame mučitelj živali. Pes je veliko več kot samo igrača ko ne veš kaj bi počel sam z sabo.



Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #370 : 05 Januar 2007, 18:53:14
Preberi si še enkrat moj post in dihaj vmes.

Tudi jaz imam doma posvojenko iz azila in mešanca, ki je pristal na cesti. Point je bil nekje drugje, se ti ne zdi?
Ta del citata sem kopiral samo zato ker lepo pove kaj pomeni rodovnik pri nevestnem šteparju, pa kljub temu je pes ta rodovnik imel.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #371 : 05 Januar 2007, 18:54:31
Jaz sem pa pred kratkim nekje prebrala, pa ne vem točno kje ::)....
Da je treba še nekaj gledati pri nakupu kužka - tudi z rodovnikom, da vzreditelj nima preveč psov in pa različne pasme, ker naj bi to takoj pomenilo, da je to štepar.
In tudi jaz sem takega mnenja, da če nekdo vzreja neko pasmo, naj vzreja samo to pasmo, ne pa še dve ali tri zraven, ker se mi zdi, da se potem ne more posvetiti pasmi z vsem svojim časom ter ljubeznijo in vedeti o pasmi čim več kot je mogoče, kar pa se mi zdi za vzreditelja zelo pomembno.



Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #372 : 05 Januar 2007, 18:57:50
 In na koncu bi samo poudaril da rodovnik ni vedno garancija da si kupil zdravega vrhuskega psa. Bi pa to moral biti. Ne obsojam vestnih rejcev ki so priznani tudi izven naše domovine, samo pri nas je nažalost več preprodajalcev kot pravih rejcev. Pa zato ni še nihče nič naredil da se taki nevestneži kaznujejo. Da pa lahko rodovnik kupiš sem pa že napisal v enem od mojih postov in to drži kot pribito če pa rabiš dokaz prinesi denar in te odpeljem čez mejo po njega.



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #373 : 05 Januar 2007, 19:03:54
Da je treba še nekaj gledati pri nakupu kužka - tudi z rodovnikom, da vzreditelj nima preveč psov in pa različne pasme, ker naj bi to takoj pomenilo, da je to štepar.

Absolutno je potrebno gledati in biti previden tudi pri nakupu psa iz rodovniškega legla. Zato je treba kupovati pri preverjenem vzreditelju. In preverjen, dober vzreditelj bo vzrejal izključno in le rodovniška legla.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #374 : 05 Januar 2007, 19:06:01
Absolutno je potrebno gledati in biti previden tudi pri nakupu psa iz rodovniškega legla. Zato je treba kupovati pri preverjenem vzreditelju. In preverjen, dober vzreditelj bo vzrejal izključno in le rodovniška legla.

samo dodajam... In ne ponuja možnosti z rodovnikom ali brez, ampak samo Z

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #375 : 05 Januar 2007, 19:07:06
Absolutno je potrebno gledati in biti previden tudi pri nakupu psa iz rodovniškega legla. Zato je treba kupovati pri preverjenem vzreditelju. In preverjen, dober vzreditelj bo vzrejal izključno in le rodovniška legla.

Mel pa zraven dodam - izključno rodvniška legla ene pasme.



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #376 : 05 Januar 2007, 19:09:28
Miki - Kodeljevo, ali sedaj po vsem pisanju razumeš, zakaj ni dobro, da svojega psa pariš?

In se opravičujem zaradi tega, ker sem napisala, da ga kupuješ, čeprav ga boš v resnici posvojil. Vendar pa še vseeno nisem prepričana ali si iz vsega izvlekel tisto bistveno in ne samo takih nepomembnih lapsusov...

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #377 : 05 Januar 2007, 19:10:52
Ja, se strinjam s predhodnicama.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #378 : 05 Januar 2007, 19:23:41
Miki - Kodeljevo, ali sedaj po vsem pisanju razumeš, zakaj ni dobro, da svojega psa pariš?

In se opravičujem zaradi tega, ker sem napisala, da ga kupuješ, čeprav ga boš v resnici posvojil. Vendar pa še vseeno nisem prepričana ali si iz vsega izvlekel tisto bistveno in ne samo takih nepomembnih lapsusov...

Lp

 Newfka
Sem akvarist že mnogo let in imamo podobne probleme ko se med seboj parijo ribji bratje in sestre, ter se rojevajo genetski spački. Zelo mi je jasno kaj naj bi pomenila selektivna reja. Vendar razumi tudi moje pisanje, ki hoče samo povedati da nerodovniški psi še ne pomenijo da imajo genske napake in da so po lepoti zdravju in vsem ostalim kaj manj vredni. Nekateri psi niso dobili rodovnika samo zato ker so bili sedmo osmo ali deveto dete v leglu, pa so kljub temu zrastli v vrhunskega psa morda lepšega od bratov in sester ki pa so ta rodovnik dobili. Sem pa močno proti pobijanju nerodovniškega dela legla, saj sta mati in oče ista za vse mladiče. Pa se je to tudi dogajalo. Tako poznam tudi leglo labradorcev v katerem je bilo 9 mladičev, rodovnik pa je dobilo samo 6. Pa lastnik onih treh ni dal pokončati ampak jih je poklonil družinam ki so si psa želeli in jim je dal dom. Zato ne obsojajmo živali brez pedigreja še manj pa ljudi ki so za take živali pripravljeni poskrbeti, saj bom dobil občutek, da se rejci bojujejo za poboj vseh psov brez rodovnika in dovoljenje imeti samo psa z rodovnikom in s tem končno pognati mašinerijo dobičkarstva z vzgojo rasnih psov ki pa bo verjetno v taki situaciji selekcionirana in ne bo vsakemu dostopna ampak samo nekaterim izbrancem.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #379 : 05 Januar 2007, 19:26:24
V SLO dobijo rodovnik vsi mladiči iz legla!
lp


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #380 : 05 Januar 2007, 19:31:33
V SLO dobijo rodovnik vsi mladiči iz legla!
lp
Nekoč niso. Če pa zdaj dobijo vsi pa pomeni da je zopet veliki loto, saj kot je meni poznano ima lahko mladič dedno gensko napako od starševih prednikov ki so bili izločeni pa kljub temu dobi rodovnik. Kar pomeni da rodovnik ni nobena garancija za kakovost. Ko pa pri svojem kupljenem psu to napako ugotoviš pa zopet doživljaš travme ki te spominjajo na nateg.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #381 : 05 Januar 2007, 19:33:25
Nekoč niso. Če pa zdaj dobijo vsi pa pomeni da je zopet veliki loto, saj kot je meni poznano ima lahko mladič dedno gensko napako od starševih prednikov ki so bili izločeni pa kljub temu dobi rodovnik. Kar pomeni da rodovnik ni nobena garancija za kakovost.
Ni garancija, je pa manjša verjetnost, da pes zboli za dednimi boleznimi kot pa nerodovniški.


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #382 : 05 Januar 2007, 19:35:33
 Vse skupaj je en velik začaran krog ki pa je nastal ravno zaradi tega ker z zakonom ni urejeno kako morajo lastniki živali za njih poskrbeti. Amerikanci že imajo policijo ki pa je zelo neizprosna v primerih neprimerne oskrbe živali, če jo že imaš.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #383 : 05 Januar 2007, 19:35:41
Nekoč niso. Če pa zdaj dobijo vsi pa pomeni da je zopet veliki loto, saj kot je meni poznano ima lahko mladič dedno gensko napako od starševih prednikov ki so bili izločeni pa kljub temu dobi rodovnik. Kar pomeni da rodovnik ni nobena garancija za kakovost.

Zato so pa vzrejni pregledi.
Tudi, če ima pes rodovnik, ni nujno da bo dobil vzrejno dovoljenje. Recimo, če ima kakšno bolezen oziroma ne ustreza kriterijem zdravja psa in po izgledu ne izpolnjuje kriterijev ne bo dobil vzrejnega dovoljenja.
Se pravi, da njegovi mladiči ne bodo dobili rodovnika oziroma sploh ne sme imeti mladičev.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #384 : 05 Januar 2007, 19:38:39
Zato so pa vzrejni pregledi.
Tudi, če ima pes rodovnik, ni nujno da bo dobil vzrejno dovoljenje. Recimo, če ima kakšno bolezen oziroma ne ustreza kriterijem zdravja psa in po izgledu ne izpolnjuje kriterijev ne bo dobil vzrejnega dovoljenja.
Se pravi, da njegovi mladiči ne bodo dobili rodovnika oziroma sploh ne sme imeti mladičev.

Dodajam še, če pes nima izpolnjenih karakternih kriterijev tudi ne dobi vzrejnega dovoljenja.

Upam, da se nisem kje zmotila... :-[



Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #385 : 05 Januar 2007, 19:40:06
Zato so pa vzrejni pregledi.
Tudi, če ima pes rodovnik, ni nujno da bo dobil vzrejno dovoljenje. Recimo, če ima kakšno bolezen oziroma ne ustreza kriterijem zdravja psa in po izgledu ne izpolnjuje kriterijev ne bo dobil vzrejnega dovoljenja.
Se pravi, da njegovi mladiči ne bodo dobili rodovnika oziroma sploh ne sme imeti mladičev.
Kako pa to da je potem prišlo do tragične zgodbe YO če je bila psica pregledana in je imela vzrejno dovoljenje in celo mladiči so imeli rodovnik? Šele po njeni intervenciji je bilo vzrejno dovoljenje odvzeto psi pa se nekaznovano štepajo naprej kot čistokrvni brez rodovnika.



Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #386 : 05 Januar 2007, 19:43:35
 Mislim da se tule marsikdo brez smisla razburja, saj dokler se zakonsko stvar ne bo uredila lahko pametujemo kolikor hočemo in ne bomo rešili problematike dokler bo ta posel prinašal zaslužek.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #387 : 05 Januar 2007, 19:44:54
Ne plozaj, nadštevilnih mladičev ni že več kot 15 let. Pa kako morete vsi po vrsti  padati na isto finto že toliko let? In ko so nadštevilni mladiči še bili, jih je bilo treba pobiti in ne podarjati. Ker takrat še ni bilo prilagojenega mleka in visoko kvalitetnih briketov za zelo mlade pse. In je bilo zelo številne legla izredno težko spraviti gor tako, da niso bili oškodovani niti mladiči niti psica.

Rodovnik pomeni samo garancijo za to, da je pes čistopasemski. Vse ostalo pa moraš preveriti sam. Pri rodovniških lahko preveriš vse, če se dovolj potrudiš, pri nerodovniških pa nič.

Amerike pa nam ne dajaj za zgled, ker take svinjarije kot jo imajo tam nimajo nikjer. Pri nas so starši rodovniških psov pregledani (telesna ocena in vzrejni pregled), prav tako so pregledani mladiči ob popisu legla in ob tetoviranju. V ameriki pošlješ papirje od staršev in dobiš rodovnike za mladiče. Da o pasjih farmah ki po Ameriki cvetijo bolj kot kjerkoli drugot in miljonih pobitih živalih po zavetiščih ne govorim.

Dedne bolezni pa se žal ponavadi ne pokažejo takoj, prav tako lahko na videz zdravi starši dobijo bolne mladiče. Vsega se ne da predvideti. Se pa potem take pse izloči iz vzreje, da napake ne prenašajo naprej.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #388 : 05 Januar 2007, 19:46:24
Kaj pa veš, mogoče vzrejni pregled ni bil korekten, mogoče se je bolezen pojavila kasneje... kot si pa videl je pa potem psica izgubila vzrejno dovoljenje, ko je bila ugotovljena bolezen....

Rodovnik ne pomeni, da boš imel 100% zdravega psa, pomeni pa, da imaš sigurno več možnosti, da bo kuža zdrav, saj imaš vpogled v zgodovino njegovih prednikov in da vidiš, če so predniki imeli bolezni - kakšne, kakšne so imeli kolke in še in še zveš z rodovnika, če ga le znaš brati - kot pravijo punce... nisem prava, da  ti tole razlagam ampak napisala sem tako, kot to jaz nekako razumem - če se pa motim, bi pa prosila punce, da me popravijo in tudi meni mogoče kakšna stvar rata še bolj jasna... ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #389 : 05 Januar 2007, 19:52:02

Amerike pa nam ne dajaj za zgled, ker take svinjarije kot jo imajo tam nimajo nikjer. Pri nas so starši rodovniških psov pregledani (telesna ocena in vzrejni pregled), prav tako so pregledani mladiči ob popisu legla in ob tetoviranju. V ameriki pošlješ papirje od staršev in dobiš rodovnike za mladiče. Da o pasjih farmah ki po Ameriki cvetijo bolj kot kjerkoli drugot in miljonih pobitih živalih po zavetiščih ne govorim.



Sem videla en primer - pa ni edini - na Animal Planet-u, ko je imela ena grozna baba več kot 200 psov, ki so se fino med seboj razmnoževali in če nebi tega preprečila Animal Police, bi se to nadaljevalo v nedogled in do bogve kakšnega števila psov - Groza!
Te američani so res v vsakem primeru en idiotski narod.... so pa izjeme kot povsod - samo da jih je v ameriki zelo malo...