Rodovniška /nerodovniška vzreja

Rinchy · 211824

Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #420 : 06 Januar 2007, 10:53:00
Petra ustavila se bom pri temle delu tvojega pisanja. in ti bom razložila mojo zgodbo lepo počasi in upam, da dovolj nazorno da boš razumela tudi moj pogled na rodovnik, vzrejo takšno ali drugačno.  In to da morda ne spadamo vsi v isti koš 8).

Rumba je nerodovniška psička potomka dveh rodovniških psov. Mama je Markotova Gana, oče pa je prav moj Smart. Oba imata slikane kolke in komolce. Smart ima kolke C, komolci brez displazije, Ganini kolki in komolci so po oceni, najbolj priznanega veterinarja z tega področja pri nas Dr. Matka, brez dispalzije.
Zakaj smo parili brez vzrejnega dovoljenja? Ker nam rodovnik predstavlja samo list papirja. in zakaj je tako? Zaradi vzrediteljev, ki so prodali Gano Markotu in vzreditelja, ki je prodal Smarta meni. Kaj, zakaj, kako rodovnik sploh je, ni obrazložil ne en, ne drug, čeprav sta oba imela rodovniško leglo. Zdaj lahko rečeš ja lahko je kriviti vzreditelja, saj niti ni dolžan povedati vsega tega... jaz pa sem mnenja, da bi morali ravno vzreditelji biti tisti, ki bi osveščali nove kupce in preprečevali tako vzrejo, če so seveda nasprotniki temu.
Gremo dalje... začela se je Ganina gonitev in vožnja do veterinarja na odvzem brisa, da je določil dan D. In to je bilo 2.Maja lansko leto. Mi smo se peljali v Velenje kjer smo opravili paritev.. 1. Julija... je ...Gana skotila 10 mladičkov, 6 samičk in 4 samčke. Vsi so imeli popolno oskrbo, kotilnico, nadomestno mleko, ker ga Gana ni imela dovolj za vseh 10. Marko je imel dopust, za mladičke so skrbeli še njegovi starši in Katya.  Bili so razglisteni, cepljeni in veterinarsko pregledani in vsi so dobili potne liste.  Iz Ganinega in nadomestnega mleka so prešli na kozje mleko, rižolino, mleto meso in zelenjavo in nato puppy brikete Pro-Plan. Aja pa seveda je tudi Gana med brejostjo dobivala brikete za breje samičke oz. puppy. Kot popotnico so dobili vsi vrečko Pro-Plan briketov, ovratnico, igračko, ki je bila pred tem med mladički, da se je navzela vonja in je bil prehod v nov dom lažji, podpisali so pogodbo in dobili družinsko drevo, v katerem imajo zapisano za kar nekaj generacij nazaj (več kot 3 generacije) kdo so njihovi predniki. Poleg vsega so dobili navodila kot popotnica v svet (ki bodo kmalu objavljena tudi na strani!), o ovratnicah, povodcih, krtačah, umivanju zob in zobnih pastah, prehrani, vzgoji, sobni čistoči in še kaj. in kaj je danes narobe z temi mladiči?? Samo to, da nimajo rodovnika. Vsi so zrasli v prinašalce in vsi zgledajo kot prinašalci. Z lastniki sem v kontaktu, pošljejo mail, sms, pokličejo, se dogovorimo za skupne sprehode in izlete, ko imajo prehlajene oči, prebavne težave itd. se obrnejo name. Ne boš verjela in vsi so nerodovniški. Če bi seveda imeli rodovnike bi se lahko prištevala med boljše vzreditelje v Sloveniji ::) ;D
To je bilo Smartovo prvo in tudi zadnje leglo, paril ne bo več. Rumba ni sterilizirana zaradi nagona in volje do dela, Črt ne bi rad da bi se polenila če bo delavna psička (ruševine).
Aja pa še to, kot lastnica samca imam pregleda nad vsemi mladički in sem tudi z večino lastnikov v kontaktu. Je mene kdaj poklical lastnik Smartovega očeta in vprašal kako je z kužkom? Ga je kdaj zanimalo če je vse ok? Ne... pa mislim da bi moralo biti to resnemu vzreditelju v interesu, da bi vsaj vedel kakšne mladiče daje njegov pes, a ne.

Moj naslednji pes bo rodovniški in najbrž namenjen( beri.. če bo ustrezal vsem zahtevam!) rodovniški vzreji. Zakaj??
Ker je tudi napaka teh mladičkov ta, da se ne morajo pokazati svetu, ker niso rodovniški, pa bi se morda kdo rad. Vsekakor sem za rodovniško vzrejo če ni vzreditelj tak, da da psa in rodovik, pobere denar in te pošlje nevednega domov. Žena Smartovega vzreditelja je moji mamic, celo zagotovila, da jim dlaka ne odpada, Danes bi jo rada povabila na obisk... mogoče je pa Smart izjemen primer ::)
Kot vidiš iz pisanja mi je malo žal, da nismo šli opavljati še vzrejnega dovoljenja, ker kot sem rekla bi bili pohvaljeni kako dobro smo skrbeli za maldičke, tako pa smo grajani ne glede na oskrbo, samo zato ker nimajo lista papirja :P.


Vsekakor pa pohvale tebi, da se zavzemaš za zdrave pse in preučuješ paritvene kombinacije. Upam, da ti bo uspelo doseči zastavljeni cilj.

Lanyca tebi pa samo eno priporočilo. Če misliš Lano parit, ji najprej slikaj kolke in komolce, prav tako pa naj jih slika tudi sosed svojemu psu, saj najbrž ne bi rada imela na vesti kakšnega mladička z groznimi problemi a ne? Pa še izkušnja... težko je najti mladičkom dobre domove, mi smo se z iskanjem 10-ih dobrih domov kar pošteno namučili.


Lp nina




 Tukaj sem pa prebral da je bilo leglo dveh rodovniških psov z mladiči brez rodovnika in po tvojem pisanju so ti psi naemkrat postali namesto čistokrvi eni navadni mešanci. Vedi da sem dovolj dolgo na svetu da se zavedam kaj berem in zakaj tudi kaj napišem. Rad mam da je rdeča barva za vse rdeča ne pa samo za nekatere drugi pa vidijo celo mavrico.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #421 : 06 Januar 2007, 11:07:45
Miki odgovorila sem ti na vprašaje ko si rekel da ne razumeš zakaj so čistokrvni samo psi z rodovnikom.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #422 : 06 Januar 2007, 11:11:25
Miki odgovorila sem ti na vprašaje ko si rekel da ne razumeš zakaj so čistokrvni samo psi z rodovnikom.
En post višje imaš nekaj napisano pa mi prosim razloži zakaj mladiči niso več čistokrvni.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #423 : 06 Januar 2007, 11:23:20
Miki čistokrvni so samo rodovniški iz preprostega razloga. Velika večina ti čistih brez rodovnika je mešancev (dokaži da psice ni naskočil sosedov cucek) ampak ker so podobni neki pasmi so seveda čistokrvni. Če je pes rodovniški iz pravih linij imaš vsaj izgled in karakter neke pasme.

Nebi pa sama imela psa niti iz legla Nincinega Smarta (poznanstvo gor dol). 1. kolki (očetovi C mama nima uradne ocene) 2. oba starša sta rodovniška - vzrejni ne stane veliko (se mi vedno postavi vprašanje zakaj se jim ne da it na vzrejnega, da pa se ljudem skrbet za celo leglo). Verjetno bi našla še marsikaj kar me moti. Lepo da so poskrbeli za mladiče, jih oddali in oh in sploh ampak če nebi imela zgornje obrazložitve bi imela pred očmi šteparje, ki se jim ne da na vzrejnega/ga starši niso naredili/....

pozabla prej...k,r,b eno je tvoja situacija, eno pa situacija ko je psička zraven tebe na povodcu ali če si doma in paziš nanjo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #424 : 06 Januar 2007, 11:33:19
Nebi pa sama imela psa niti iz legla Nincinega Smarta (poznanstvo gor dol). 1. kolki (očetovi C mama nima uradne ocene) 2. oba starša sta rodovniška - vzrejni ne stane veliko (se mi vedno postavi vprašanje zakaj se jim ne da it na vzrejnega, da pa se ljudem skrbet za celo leglo). Verjetno bi našla še marsikaj kar me moti. Lepo da so poskrbeli za mladiče, jih oddali in oh in sploh ampak če nebi imela zgornje obrazložitve bi imela pred očmi šteparje, ki se jim ne da na vzrejnega/ga starši niso naredili/....

pozabla prej...k,r,b eno je tvoja situacija, eno pa situacija ko je psička zraven tebe na povodcu ali če si doma in paziš nanjo.
No končno si sama priznala da si veliki nacionalist. Vse kar ni v tvojem prepričanju ni nič vredno in je to treba preprečiti, iztrebiti in vse kar ni po tvoje je ničvredno. Dokazal sem ti da so legla čistokrvna, pa že iščeš razloge zopet drugje, da nekoga prepričaš da je ta zgodba zgodba navadnih šteparjev samo ti imaš pa vrhunskega psa z garancijo in samo rodovnik je potrdilo da je to res. Daj se malo skuliraj in premisli predno kaj napišeš saj takoj v naslednjem postu samo sebe demantiraš potem pa bluziš z nekaterimi brezveznimi dejstvi ki so že nekajkrat dokazana da ne držijo, bi pa bilo zelo lepo če bi držala, saj zato tudi obstojajo. To dejstvo je ravno naslov rodovniška in nerodovniška vzreja. Rodovnik je samo list papirja za dvig cene nategovalcem. Šele pri pravih rejcih je rodovnik certifikat kakovosti. Tu pa se ne pogovarjamo o pravih rejcih ampak o rodovniških in nerodovniških psih in pa kaj pomeni čistokrvni in nečistokrvni pes. Otrok ki se je rodil v koruznem zakonu zato še ni mulat.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #425 : 06 Januar 2007, 11:47:22
Hm a mi lahko Ninci razloži, zakaj pri vsem trudu za mladiče in itd niso uspeli narest še te malenkosti, da bi se odpeljali na vzrejni pregled? Morda ga zaradi C kolkov ne bi opravili?
In seveda poleg tega ,da je prav vsakemu , pa če to prizna ali ne in se s psom ukvarja slej ko prej žal,da nima rodovnika.
Se pravi,da so lastniki mladičev le prikrajšani in da bi bilo za njih usluga ,če ne bi dobili teh nerodovniških mladičev in bi zato "morali" vzeti rodovniške.
Nadaljna napaka- med temi 10 mi mladiči brez rodovnika bo zagotovo najmanj en še bolj verjetno pa več takih,ki bodo zaplodili oz imeli nova legla. In nad njimi nimaš več nobenega vpliva. Ker so pri ljudeh,ki jim rodovnik itak nič ne pomeni saj so vendar kupili takega mladiča, so že korak bliže slabi oskrbi in štepanju. In potem vsaka naslednja generacija samo še bliže tipični nerodovniški vzreji- vse pa se začne s prvim , še nakako spackanim leglaom. In iz takih linij so najpogosteje pobrane psice ,ki končajo v tovarnah šteparjev- ker še nekako zgledajo in so primerno poceni. In česa takega jaz ne privoščim ne prvi ne tretji generaciji ,ki izvira iz mojih psov.
V glavnem - ko plaz enkrat sprožiš morda res zgleda kot nepomembna kepa snega, a čeprav si domišljaš da je neškodljiv, ga ne moreš več ustaviti. Rasel bo in na poti podiral in uničeval vse pred seboj. In za uničenje tudi v dolini je kriv tisti, ki je sprožil majhno kepico na vrhu zasnežene gore.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #426 : 06 Januar 2007, 11:54:21
 ;D Moj pes ni vrhunski in oh in sploh je pet pes z rodovnikom.

Pa počasi bi že lahko nehal pisati nasprotja

Tu pa se ne pogovarjamo o pravih rejcih ampak o rodovniških in nerodovniških psih in pa kaj pomeni čistokrvni in nečistokrvni pes. Otrok ki se je rodil v koruznem zakonu zato še ni mulat.

Govorimo o nategovalcih z kupljenim rodovnikom brez garancije, ti pa mi zdaj bluziš da je čistokrvni pes samo z rodovnikom.

Ko pišem o rodovnikih govorimo o nategovalcih, ko pišem o nategovalcih pišemo o rodovnikih.

O tem, kako pa ljudje še vedno gledajo na nezkanske otroke pa tule ne bom debatirala - lahko rečem samo bedna primerjava psa in človeka prav tako kot psa in avta itd.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #427 : 06 Januar 2007, 11:59:26
 Rad bi samo še dodal da živimo dve vrste ljudi. Eni ki jim je pomembno da se vozijo z avtomobilom ki ima renome in vse kar imajo mora imeti zveneče ime, ter ljudje ki imamo avto zato da se lahko kam odpeljemo ker ne zaslužimo dovolj za renome in imamo kar imamo zato ker si samo to lahko privoščimo pa zato nismo manj vredna rasa ljudi. So pa tudi ljudje ki ljubijo svoje ljubimce samo zato ker imajo visok pedigre in ljudje ki imajo navadne pse pa jih zato resnično ljubijo ne da bi se ozirali in spraševali zakaj pa moj pes nima renomeja. In ti ljudje ki so drago plačali svoje ljubljence z renomejem najbolj tolčejo po naših ljubljenčkih brez renomeja in si prizadevajo da bi preprečili nam revnejšim sploh imeti ljubljenčke, saj po njihovem nismo v stanju lepo poskrbeti za naše prijatelje. Zdaj vem da se bojo zopet pojavili tudi tisti ki bojo rekli: Zdaj pa spet bluziš. Vsak ki hoče imeti psa bo za njega tudi našparal denar. Ampak smo pa tudi ljudje, ki pa za takega psa nočemo šparati denarja, zato pa nič slabše ne poskbimo za psa ki ga dobimo zastonj. Pa ta pes je meni osebno več vreden kot najlepši in najdražji rodovniški. Nekdo bo našel smisel mojega pisanja in tudi razumel kaj sem hotel povedati, nekateri pa bojo samo dejali:Poglej trmastega cepca ki noče razumeti bit mojega pisanja saj je več kot očitno da nima tri čiste v glavi. Vsake oči imajo svojega malarja in vsi mamo pravico izraziti svoje mišljenje ne da bi zato nekoga obsojali če je njegovo mišljenje drugačno. Toliko z moje strani in vsem ljubiteljem svojih štirinožnih  prijateljev lep dan veliko sreče naprej da se ne bi srečevali po klinikah ampak na sprehodih neglede na raso naših prijateljev.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #428 : 06 Januar 2007, 12:00:13
Miki - glede paritev v parku in itd- prvič resen lastnik psice jo pazi in bluzi okoli ,ko se goni. Tipično za povzročitelje nerodovniških psov je, da so neresni- tako ali drugače, navadno pa povsem.
Torej pes rabi najnanj 20 minut da uspešno opravi paritev.
Če si normalen v 20 minutah opziš, da ti nekaj visi na psici in če paritev ni bila planirana, se čez 2 dni odpelješ k veterinarju in dobiš hormonsko inekcijo za 10 EUR in zadeva je rešena.
o naključnih paritvah dveh psov iste pasme v Tivoliju pa jaz vejamem toliko kot v Božička. Neplanirane paritve so namreč vedno z najbolj iznajdlivim cuckom, ki obvezno ni pasemski.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #429 : 06 Januar 2007, 12:05:59
Rad bi samo še dodal da živimo dve vrste ljudi. Eni ki jim je pomembno da se vozijo z avtomobilom ki ima renome in vse kar imajo mora imeti zveneče ime, ter ljudje ki imamo avto zato da se lahko kam odpeljemo ker ne zaslužimo dovolj za renome in imamo kar imamo zato ker si samo to lahko privoščimo pa zato nismo manj vredna rasa ljudi. So pa tudi ljudje ki ljubijo svoje ljubimce samo zato ker imajo visok pedigre in ljudje ki imajo navadne pse pa jih zato resnično ljubijo ne da bi se ozirali in spraševali zakaj pa moj pes nima renomeja. In ti ljudje ki so drago plačali svoje ljubljence z renomejem najbolj tolčejo po naših ljubljenčkih brez renomeja in si prizadevajo da bi preprečili nam revnejšim sploh imeti ljubljenčke, saj po njihovem nismo v stanju lepo poskrbeti za naše prijatelje. Zdaj vem da se bojo zopet pojavili tudi tisti ki bojo rekli: Zdaj pa spet bluziš. Vsak ki hoče imeti psa bo za njega tudi našparal denar. Ampak smo pa tudi ljudje, ki pa za takega psa nočemo šparati denarja, zato pa nič slabše ne poskbimo za psa ki ga dobimo zastonj. Pa ta pes je meni osebno več vreden kot najlepši in najdražji rodovniški. Nekdo bo našel smisel mojega pisanja in tudi razumel kaj sem hotel povedati, nekateri pa bojo samo dejali:Poglej trmastega cepca ki noče razumeti bit mojega pisanja saj je več kot očitno da nima tri čiste v glavi. Vsake oči imajo svojega malarja in vsi mamo pravico izraziti svoje mišljenje ne da bi zato nekoga obsojali če je njegovo mišljenje drugačno. Toliko z moje strani in vsem ljubiteljem svojih štirinožnih  prijateljev lep dan veliko sreče naprej da se ne bi srečevali po klinikah ampak na sprehodih neglede na raso naših prijateljev.

Taki ljudje (judje ki imajo navadne pse pa jih zato resnično ljubijo ne da bi se ozirali in spraševali zakaj pa moj pes nima renomeja) dragi dečko imajo mešance iz zavetišč.

Hohštaplaji in šminkerji , brez zavesti in odgovornosti pa imajo "pasemske brez rodovnika" oz fičake z lažno znamko mercedesa.

Ljudje pa ,ki ses psi resno ukvarjajo in si prizadevajo za odgovoren odnos vse od spočetja do smrti in še vmes, ki se tudi izobražujejo in vedo,da živali poleg ljubezni potrebujejo tudi znanje in strokovno podkovanost tako vzreditelja kot lastnika pa imajo in kupujejo samo rodovniške pse dobrih vzrediteljev.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #430 : 06 Januar 2007, 12:15:16
Miki - glede paritev v parku in itd- prvič resen lastnik psice jo pazi in bluzi okoli ,ko se goni. Tipično za povzročitelje nerodovniških psov je, da so neresni- tako ali drugače, navadno pa povsem.
Torej pes rabi najnanj 20 minut da uspešno opravi paritev.
Če si normalen v 20 minutah opziš, da ti nekaj visi na psici in če paritev ni bila planirana, se čez 2 dni odpelješ k veterinarju in dobiš hormonsko inekcijo za 10 EUR in zadeva je rešena.
o naključnih paritvah dveh psov iste pasme v Tivoliju pa jaz vejamem toliko kot v Božička. Neplanirane paritve so namreč vedno z najbolj iznajdlivim cuckom, ki obvezno ni pasemski.

Deteljica.
Sem se že mislil posloviti od te teme pa si me zopet potegnila. Če bi brala vse teme povrsti, bi morda zaledila da je zgodba o Tivoliju samo teoretični primer kako lahko dobiš čistokrvnega psa brez rodovnika saj je bila o tem debata. Tu zopet povdarjam da beri celotno temo in ne samo določen post ki si ga takoj po svoje interpretiraš da odpiraš brezvezno pisanje naprej. Tudi sem kopiral post kjer sem dokazal da sta psa čistokrvna z rodovnikom imela mladiče brez rodovnika in takoj ste začeli iskati razloge, zakaj pa res niso šli iskat vzrejno dovoljenje če zgodba drži in ste raztegnili zgodbo o čeju, saj če čebula ne bi imela če bi bila samo navadna bula in ne čebula. In tako so čistokrvni psi naenkrat postali po vaših izjavah navadni mešanci. Zdaj pa dovolj o tej temi. Če kdo želi z menoj polemizirati o tej temi naprej me lahko pokliče na gsm - izrbisan (uporabnik pod lupo) se dogovorimo za obisk pri meni na kavici pa lahko o temi polemiziramo pozno v jutranje ure ampak samo iz sobote na nedeljo, ker med tednom zgodaj vstajam ker imam tako službo.

http://www.moj-album.com/uredi/miki-kodeljevo/3706363/?stran=1

Pa še link da ne boš mislila da o določenih temah samo bluzim ko si nekje omenila da sem duhovit tudi v temah o mojem 30 letnem hobiju.
Jaz se nikjer ne skrivam za svojim nickom apak so moji podatki dostopni vsakemu ki se z menoj želi srečati in se osebno pogovoriti o mojem hobiju.



Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #431 : 06 Januar 2007, 12:36:44
Taki ljudje (judje ki imajo navadne pse pa jih zato resnično ljubijo ne da bi se ozirali in spraševali zakaj pa moj pes nima renomeja) dragi dečko imajo mešance iz zavetišč.

Hohštaplaji in šminkerji , brez zavesti in odgovornosti pa imajo "pasemske brez rodovnika" oz fičake z lažno znamko mercedesa.

Ljudje pa ,ki ses psi resno ukvarjajo in si prizadevajo za odgovoren odnos vse od spočetja do smrti in še vmes, ki se tudi izobražujejo in vedo,da živali poleg ljubezni potrebujejo tudi znanje in strokovno podkovanost tako vzreditelja kot lastnika pa imajo in kupujejo samo rodovniške pse dobrih vzrediteljev.
Ne vem od kje ti ta teza da tisti ki imajo navadne pse imajo pse iz zavetišča? Zakaj pa bi ga vzel iz zavetišča če sem ga pa lahko dobil drugje? In ker moj ne bo iz zavetišča sem že Hohštaplaj in šminkerj? In če imam psa brez rodovnika sem že laični cepec ki je neodgovoren in brez znanja o svojem prijatelju? Daj se malo umiri deklica in ne trobezljaj neumnosti.



leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #432 : 06 Januar 2007, 12:39:25
Ama si ti trd  >:D .Spremljam temo od začetka in upam,a smo sedaj prišli do konca.Pa sem se hotela zadržati,ampakne gre.Ker tako rad primerjaš rodovniške in mešance z otroci rojenimi v zakonu in izven zakona ti bom povedala kaj je rodovnik.
Otrok ki ni rojen v zakonu je verjetno ljubljen kot tisti,ki ni.V posameznih primerih mogoče celo bolj,pa še poskrbljeno je v večini primerov za oba enako.
Zdaj pa od začetka-kaj je rodovnik?
Primer-v moji ožji družini imamo strica,ki je mongoloid.Jaz pa želim otroka!Verjetnost,da bo moj otrok mongoloiden je velika.In kot odgovoren roditelj se otroku odpovem in ga posvojim(primer zavetišča).Pa sem poročena!Torej bi bil otrok rojen v zakonu!Če pa jaz svojega sorodstva ne bi poznala(primer čistokrven pes brez rodovnika),bi otroka rodila.In imela vse možnosti,da se rodi bolan,ali pa bi bili bolani njegovi otroci.
Če pa se kljub temu,da vse to vem,odločim,da imam otroka,je to od mene skrajno neodgovorno in egoistično,in res bi bila vredna prezira.Kot je to v tvojem primeru.Skrajno ste neodgovorni,da imate mladičke,če ne poznate njihovega sorodstva.
V tem je pomen rodovnika,ne v listu papirja.
Da,pa kljub temu,da sva z možem oba zdrava in tudi v najini družini ni dednih bolezni bi se nama lahko zgodilo,da bi bil kdo od najinih treh otrok bolan.Ampak s tem,da sva se pozanimala o dednih boleznih v najini družini sva to možnost zmanjšala na minimum.
In zato je rodovnik in v tem je njegov pomen,ne v nekem prestižu.


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #433 : 06 Januar 2007, 12:39:57
Miki - Kodeljevo, ali sedaj po vsem pisanju razumeš, zakaj ni dobro, da svojega psa pariš?

Zdaj sem opazila, da konkretnega in jasnega odgovora na tole preprosto zastavljeno vprašanje še vedno ni...


Lp


Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #434 : 06 Januar 2007, 12:55:13
Ama si ti trd  >:D .Spremljam temo od začetka in upam,a smo sedaj prišli do konca.Pa sem se hotela zadržati,ampakne gre.Ker tako rad primerjaš rodovniške in mešance z otroci rojenimi v zakonu in izven zakona ti bom povedala kaj je rodovnik.
Otrok ki ni rojen v zakonu je verjetno ljubljen kot tisti,ki ni.V posameznih primerih mogoče celo bolj,pa še poskrbljeno je v večini primerov za oba enako.
Zdaj pa od začetka-kaj je rodovnik?
Primer-v moji ožji družini imamo strica,ki je mongoloid.Jaz pa želim otroka!Verjetnost,da bo moj otrok mongoloiden je velika.In kot odgovoren roditelj se otroku odpovem in ga posvojim(primer zavetišča).Pa sem poročena!Torej bi bil otrok rojen v zakonu!Če pa jaz svojega sorodstva ne bi poznala(primer čistokrven pes brez rodovnika),bi otroka rodila.In imela vse možnosti,da se rodi bolan,ali pa bi bili bolani njegovi otroci.
Če pa se kljub temu,da vse to vem,odločim,da imam otroka,je to od mene skrajno neodgovorno in egoistično,in res bi bila vredna prezira.Kot je to v tvojem primeru.Skrajno ste neodgovorni,da imate mladičke,če ne poznate njihovega sorodstva.
V tem je pomen rodovnika,ne v listu papirja.
Da,pa kljub temu,da sva z možem oba zdrava in tudi v najini družini ni dednih bolezni bi se nama lahko zgodilo,da bi bil kdo od najinih treh otrok bolan.Ampak s tem,da sva se pozanimala o dednih boleznih v najini družini sva to možnost zmanjšala na minimum.
In zato je rodovnik in v tem je njegov pomen,ne v nekem prestižu.

Leonora.
Res sem trd. Kje sem napisal da ne poznam staršev? Tudi zgodba ki sem jo prekopiral od ninci ne govori da rodovniška veja ni poznana in zato ker so ustvarili leglo brez rodovnika so neodgovorni? Kaj pa kvazi prodajalci nategovalci ki prodajajo pse z rodovnikom ki pa ne povejo nič o psu in njegovih prednikih in tudi ne garantirajo zdravo vejo pasme naprej? Točno vem kaj bi moral rodovnik biti, samo nažalost v današnjem času rodovnik vse bolj izgublja pomen. Kar pa se tiče zmanjševanja možnosti dednih hib,mislim da je rodovniški pes z lažnim rodovnikom lahko bolj škodljiv za določeno pasmo kot nerodovniški, saj tisti ki bo dal veliko denarja za svojega psa dobil pa bo škart ki bo veliko večji od mojega nerodovniškega mislim da mu ne bo vseeno je pa zmerom več takih revežev ki verjamejo papirju. In tudi mislim da si človek z vrhunskim psom z pedigrejem ne bo dovolil paritve z nerodovniškim. Če pa bo je trd in neumen kot jaz. Se opravičujem ker sem nekaj let starejši od tebe pa mi že težko kaj pametnega stopi v mojo trdo bučo. Pozabil se da nisem primerjal rodovniške pse in mešance, saj moj novi prijatelj ne bo noben mešanec, bo pa brez rodovnika. Ne mešaj mešancev iz azila z debato o čistokrvnem psu z in brez rodovnika.



Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #435 : 06 Januar 2007, 12:58:08
Zdaj sem opazila, da konkretnega in jasnega odgovora na tole preprosto zastavljeno vprašanje še vedno ni...


Lp


Ne vem zakaj ne? Ker jaz svojega ne parim. Pa si ti dojela zakaj je pa dobro pariti pse z rodovnikom ki je lažen? Vzrejno dovoljenje se pa z lahkoto da kupiti. Dokazano že iz par zgodb ki sem jih tu prebral.



leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #436 : 06 Januar 2007, 13:05:43
Da,skrajno neodgovorno je to.Zato,ker se veja teh kao čistokrvnih mladičkov konča-bog ve kje.Pa poznaš razen staršev svojega psička še kakšnega njunega sorodnika?Pa bratce in sestrice?Oja,verjamem,da ga boste imeli radi,tako kot mi naše!
Zato,da dobi psa s ponarejenim rodovnikom je pa kupec kriv sam.So ti že drugi vse našteli,na kakšne načine lahko vse to preveriš,zato se jaz ne bom ponavljala.
Zaradi let se pa ne opravičuj,sva tako malo narazen,da ni omembe vredno.


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #437 : 06 Januar 2007, 13:10:42
Citiraj
Ne vem zakaj ne? Ker jaz svojega ne parim
.
Dobro potem. Če ga ne boš paril in tudi veš, zakaj ga ne boš, potem je vse OK in mene več kot to ne zanima.

Citiraj
Pa si ti dojela zakaj je pa dobro pariti pse z rodovnikom ki je lažen?
Ja, sem dojela, zakaj je to dobro. Zaradi denarja!  >:D  >:(  ...seveda gledano z vidika tistih, ki to delajo. Zakaj pa ni dobro, pa mislim da je bilo napisano že ene 125-krat. Ampak razlogi proti, tistih ki to delajo itak ne zanimajo. To bi moralo zanimati vse potencialne kupce, takih je pa bolj malo. Je pa dosti takih, ki pridejo jokat na forum in TV takrat, ko je že prepozno.

Vse se da kupiti in ponarediti, saj vem.  In žrtve so zopet tisti, ki se ne pozanimajo dovolj oz. tisti, ki želijo psa od danes na jutri ---> z eno besedo - EGOISTI.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #438 : 06 Januar 2007, 13:25:56
Da,skrajno neodgovorno je to.Zato,ker se veja teh kao čistokrvnih mladičkov konča-bog ve kje.Pa poznaš razen staršev svojega psička še kakšnega njunega sorodnika?Pa bratce in sestrice?Oja,verjamem,da ga boste imeli radi,tako kot mi naše!
Zato,da dobi psa s ponarejenim rodovnikom je pa kupec kriv sam.So ti že drugi vse našteli,na kakšne načine lahko vse to preveriš,zato se jaz ne bom ponavljala.
Zaradi let se pa ne opravičuj,sva tako malo narazen,da ni omembe vredno.
Leonora.
Sem samo dobil ponudbo za nuditi dostojno življenje psičku ki ne bo imel rodovnika čeprav so starši rodovniški. Ne vem zakaj je tako pomembno širši javnoti obrazlagati zakaj je do tega prišlo in zakaj je moje dejanje ker sem se odločil nuditi moj dom enemu ta kemu psičku skrajno neodgovorno in obsojanja vredno dejanje. Sem pa prebral to temo od prve do zadnje in tema ni bila kaj je rodovnik ampak obsodba zakaj se je neki član foruma odločil da bo imel leglo nerodovniških psov kjer je že v naprej bilo določen koliko bo stroškov za spraviti ničvredno leglo psov in od tu debata in metanje v škart posodo vse pse ki nimajo papirja, jih je pa krepko več kot tistih z papirjem in negdo mora tudi za take pse poskrbeti saj psi niso sami krivi da so prišli nasvet. Poglej v temi rodovnik ali nateg kjer se omenjajo že neki od nategovalcev in od tu tudi  moje mišljenje da mi rodovnik nič ne garantira. Ne kupujem psa ampak mu samo ponujam dom in dostojno življenje če že mora biti na tem svetu, ne dovolim pa pljuvati po mojem čistokrvnem novem prijatelju samo zato ker nima nekega papirja ki se mu reče rodovnik. In nihče nima pravice govoriti kaj je čistokrvnost če o tem nima pojma in je za njega to ravno ta papir ki se mu reče rodovnik. WV je tudi čistokrven pa ima veliko delov made in Espanija sestavljajo ga pa na Poljskem. Pa je še vedno Nemški WV. Oprosti ker spet dajem za primerjavo avto ampak moj osnovni poklic je avtomehanik-voznik v mednarodnem prometu ki je pred letom in pol iztopil iz mednarodne spedicije kot hobi pa mi je že iz otroštva ljubezen do vseh živali ne glede na vrsto in pedigre. Sam pa se že 30 let ukvarjam tudi z akvaristiko in verjemi da je za moje ljubimce zelo dobro bilo vedno in je še vedno zelo dobro poskrbljeno. Klikni mojo galerijo, se o tem prepričaj, si pa tudi dobrodošla na kako kavico kjer si vse lahko ogledaš tudi v živo, če imaš kakega akvarista v svoji bližini je pa še toliko bolj dobrodošel obisk, saj bom lahko podaril višek rib ki jih ne prodajam.



Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #439 : 06 Januar 2007, 13:27:49
.
Dobro potem. Če ga ne boš paril in tudi veš, zakaj ga ne boš, potem je vse OK in mene več kot to ne zanima.
Ja, sem dojela, zakaj je to dobro. Zaradi denarja!  >:D  >:(  ...seveda gledano z vidika tistih, ki to delajo. Zakaj pa ni dobro, pa mislim da je bilo napisano že ene 125-krat. Ampak razlogi proti, tistih ki to delajo itak ne zanimajo. To bi moralo zanimati vse potencialne kupce, takih je pa bolj malo. Je pa dosti takih, ki pridejo jokat na forum in TV takrat, ko je že prepozno.

Vse se da kupiti in ponarediti, saj vem.  In žrtve so zopet tisti, ki se ne pozanimajo dovolj oz. tisti, ki želijo psa od danes na jutri ---> z eno besedo - EGOISTI.

Lp
Končno sva na isti valovni dolžini.
Denar je sveta vladar in dokler bojo naivci ki bojo nasedali prevarantom ne bo nič drugače. Nažalost je to pokopalo tudi našo lepo akvaristiko.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #440 : 06 Januar 2007, 13:29:29
Citiraj
Če se psica goni blazno hitro. Našo Piko bi mi skoraj naskočil putepuh ko sem debatiral z sosedom pred blokom in je bila na vrvici. Zadnji moment me je sosed opomnil, ker je cucek že skočil, Pika pa fletno nastavila.

Sicer se lahko zgodi, ampak kar tako na hitro pa tudi ne. Najprej: psica je godna mogoče en teden. In tisti teden je pač ne nastavljaš samcem niti v parkih niti na zelenici pred hišo. In jo imaš na očeh tudi če malo poklepetaš s sosedom. Preprosto a ne. Naslednja možnost je, da ti psica pobegne ali pa da ti samec pride v hišo (goneča psica zunaj brez nadzora nima kaj iskati, niti na ograjenem vrtu ne). To se zgodi - ampak da bi bil slučajni snubec iste pasme je pa bolj znanstvena fantastika. In potem lahko pelješ psico po hormonsko injekcijo (se je treba malo potruditi, ker veliko veterinarjev tega noče delati, ponavadi zadeve nimajo na zalogi, jo pa lahko dovolj hitro nabavijo. Da pa bi kdaj obstajale tablete a la "dan po tem" za pse pa še nisem zasledila) Laho daš psico sterilizirat čez tri tedne ali pa imaš leglo mešancev. O kakšnih pasemskih psih pridobljenih na tak način lahko samo sanjaš.

Resnično neplanirane paritve psov iste pasme se lahko zgodijo samo če imamo tako psa kot psico, pa nam po nesreči prideta skupaj. Kar se zgodi. In v tem primeru lahko zaprosimo za izreden vzrejni pregled za tistega partnerja, ki ga še ni opravil. Če oba psa ustrezata vsaj minimalnim zahtevam mladiči dobijo rodovnike, čeprav je bila mogoče psica premlada ali kaj podobnega. Ampak to je treba narediti takoj po paritvi.
Tako da so razne zgodbice o izjemno kvalitetnih nerodovniških leglih navaden lari fari.

Kar pa se tiče čistokrvnosti nerodovniških psov: ja seveda so čistokrvni. Tudi vsi mešanci do zadnjega vaškega cucka so. Ali ima kateri umazano kri ali kaj. Govorimo lahko samo o pasemskih in nepasemskih psih. In pasemski so samo tisti, ki imajo za to tudi verodostojno potrdilo. Vsi ostali so lahko določeni pasmi samo bolj ali manj podobni

Pa izgovor, da si za eno leglo nočejo delati revelikih stroškov je tudi navaden lari fari. Telesna ocena in vzrejni pregled  staneta tako od oka 50 evrov( razen pri pasmah, kjer je obvezno prej narediti kakšne izpite - tam seveda vsa zadeva pride dražja). RTG kolkov pri pasmah kjer je to obvezno je nekje 100 evrov. edina velika razlika je skočnina, vsi ostali stroški pa bi morali biti enaki (pa niso, ker se nerodovniške v večini primerov oddaja pred določeno starostjo, necepljene in polne parazitov)

O lažnih rodovnikih pa samo toliko: psi od prekupčevalcev večinoma res imajo lažne rodovnike. S takim psom lahko mirno hodiš na razstave in se bahaš, ampak vzrejnega dovoljnja pa ni tako lahko dobiti. Sicer vse vzrejne komisije niso enako stroge, ampak sem na lastne oči videla primere, ko so zavrnili psice z sumljivimi rodovniki. In odkar so DNA testi dovolj lahko dostopni, se da goljufijo tudi dokazati. Ponavadi se da goljufijo dokazati celo veliko preprosteje.

+1


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #441 : 06 Januar 2007, 13:35:23
Aho!
Glede teh tablet je meni veterinar rekel da se jih dobi v lekarni, in kot takrat 14-letna smrklja sem mu pač verjela,  ker sem samo hotla da Kali ne bi bilo potrebno trpeti in posledično tudi njenim mladičom. Zakaj pa že veste.

Lp
Ana


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #442 : 06 Januar 2007, 13:44:45
Leonora.
Sem samo dobil ponudbo za nuditi dostojno življenje psičku ki ne bo imel rodovnika čeprav so starši rodovniški. Ne vem zakaj je tako pomembno širši javnoti obrazlagati zakaj je do tega prišlo in zakaj je moje dejanje ker sem se odločil nuditi moj dom enemu ta kemu psičku skrajno neodgovorno in obsojanja vredno dejanje. Sem pa prebral to temo od prve do zadnje in tema ni bila kaj je rodovnik ampak obsodba zakaj se je neki član foruma odločil da bo imel leglo nerodovniških psov kjer je že v naprej bilo določen koliko bo stroškov za spraviti ničvredno leglo psov in od tu debata in metanje v škart posodo vse pse ki nimajo papirja, jih je pa krepko več kot tistih z papirjem in negdo mora tudi za take pse poskrbeti saj psi niso sami krivi da so prišli nasvet. Poglej v temi rodovnik ali nateg kjer se omenjajo že neki od nategovalcev in od tu tudi  moje mišljenje da mi rodovnik nič ne garantira. Ne kupujem psa ampak mu samo ponujam dom in dostojno življenje če že mora biti na tem svetu, ne dovolim pa pljuvati po mojem čistokrvnem novem prijatelju samo zato ker nima nekega papirja ki se mu reče rodovnik. In nihče nima pravice govoriti kaj je čistokrvnost če o tem nima pojma in je za njega to ravno ta papir ki se mu reče rodovnik. WV je tudi čistokrven pa ima veliko delov made in Espanija sestavljajo ga pa na Poljskem. Pa je še vedno Nemški WV. Oprosti ker spet dajem za primerjavo avto ampak moj osnovni poklic je avtomehanik-voznik v mednarodnem prometu ki je pred letom in pol iztopil iz mednarodne spedicije kot hobi pa mi je že iz otroštva ljubezen do vseh živali ne glede na vrsto in pedigre. Sam pa se že 30 let ukvarjam tudi z akvaristiko in verjemi da je za moje ljubimce zelo dobro bilo vedno in je še vedno zelo dobro poskrbljeno. Klikni mojo galerijo, se o tem prepričaj, si pa tudi dobrodošla na kako kavico kjer si vse lahko ogledaš tudi v živo, če imaš kakega akvarista v svoji bližini je pa še toliko bolj dobrodošel obisk, saj bom lahko podaril višek rib ki jih ne prodajam.
>:( prav trudim se biti prijazna in kulturna,pa ...
Kje za vraga si videl,da se na tem forumu pljuva čez kužke  >:(  >:( Prosim,da takoj prilepiš ta citat,kjer kdo pljuva čez pse.Pljuvamo čez kvazivzredidelje in neodgovorne ljudi,ki to podpirajo.Tudi ti med drugimi,ne glede na to,da boš kužka dobil podarjenega.Da,lepo od tebe,da mu boš nudil dom in ljubezen.Lastnika mamice pa prav en mandi gleda.Kakor vidim v tvojem albumu je mladičkov več,ne samo tvoj.Kako bodo pa končali ti,pa njihovi potomci,pa potem znova potomci,....Seveda,bodo čistokrvni,papir je pa tako samo papir.Slabo slediš temi,če nisi zasledil,da nikjer ne pljuvamo ne po tvojem psu,pa ne po drugih.VSE imamo radi,tudi tvojega,najbolj pa tiste,ki spijo pri nas doma.
Žal smo akvarij oddali naprej,ker smo se selili,tako da ribic ne potrebujem,vseeno hvala za ponudbo.Kavica?Ni problema,v soboto je v Lj.razstava,pridi pa bomo poslušali argumente za in proti.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #443 : 06 Januar 2007, 13:55:22
Kaj pa veš, mogoče vzrejni pregled ni bil korekten, mogoče se je bolezen pojavila kasneje... kot si pa videl je pa potem psica izgubila vzrejno dovoljenje, ko je bila ugotovljena bolezen....

Rodovnik ne pomeni, da boš imel 100% zdravega psa, pomeni pa, da imaš sigurno več možnosti, da bo kuža zdrav, saj imaš vpogled v zgodovino njegovih prednikov in da vidiš, če so predniki imeli bolezni - kakšne, kakšne so imeli kolke in še in še zveš z rodovnika, če ga le znaš brati - kot pravijo punce... nisem prava, da  ti tole razlagam ampak napisala sem tako, kot to jaz nekako razumem - če se pa motim, bi pa prosila punce, da me popravijo in tudi meni mogoče kakšna stvar rata še bolj jasna... ;)

Vzrejni pregled je bil opravljen korektno. Bolezen? Hm, veliko lastnikov škotov še vedno pisari, kako so psi občutljivi in morajo zelo zelo paziti pri prehrani.
Jaz sem zadevo samo dala naprej, ko je bilo ugoto9vljeno, kar je pač bilo.
Dejstvo je, da sem izgubila psa, dejstvo je tudi, da sem zaradi rodovnika lahko ugotovila, kdo je prenašalec bolezni. Vi, ki kupujete pse brez rodovnikov, tega ne boste mogli ugotoviti nikoli, saj se predniki vaših psov parijo za vsakim čoškom. Pika.
Iz vse zgodbe imamo pač prepoved vzreje, vzrediteljico, ki naprej štepa pse in zagovarja nerodovniško vzrejo, nekateri pa pač to kupujete.
Izvolite. Imate 2 možnosti: da razmislite ali pa da greste z glavo skozi zid.


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #444 : 06 Januar 2007, 14:02:28
 Sem že napisal v enem postu da imajo že vsi svojega novega lastnika. Nikjer ni napisano da bo šla veja mladičev naprej, če pa bo šla je to skrb novega lastnika. In če je pes zastonj zakaj bi se ga moral odpovedati ker nima rodovnika saj ista pasma se prodaja po 170 000 sit pa ne vem če so mladički kaj boljši, razen da imajo papir. In tudi zakaj bi moral obsojati lastnika tega legla in razlagati zakaj je do njega prišlo, če ni šlo za komercialni namen - zaslužkarstvo. Bi se pa vprašal o upravičenosti tega legla če bi se kužki prodajali po polovični ceni z izgovorom, so  čistokrvni samo nimajo rodovnika. Morda si ena od lastnic rodovniškega psa z katerim hodiš na rastave pa je tvoj pogled na živa bitja drugačen. S tem ne mislim samo na psa ampak vse živali nasplošno.  Ampak ne zamerim ti, upam pa, da se nekoč nekje srečamo, popijemo kako kavico in se skupaj sprehodimo z našimi ljubljenci. Če se ne boš počutila manjvredno sprehajati se z lastnikom nerodovniškega psa.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #445 : 06 Januar 2007, 14:04:23
Pes je pes, nepasemski načeloma ni nič slabši od pasemskega, ima enake potrebe in z njim imamo enako veselje in težave. Če upoštevamo dejstvo, da je končni rezultat bistveno manj predvidljiv kot pri pasemskemu. Samo za eno stvar je pa tak pes povsem neprimeren. Za razmnoževanje. In če bi Miki naznanil, da bo sicer vzel mladiča brez rodovnika, da pa bo poskrbel za to, da se ne bo naprej razmnoževal - prav. Ampak že zdaj, ko mladiča sploh še nima naznanja, da bo lahko naskočil katero koli kuzlo ki jo bo našel. Tako kot po svojih lastnih besedah vzreja ribe, ki so defektne zaradi paritve v sorodstvu in mešance, za katere bi bilo bolje, da jih ne bi bilo.


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #446 : 06 Januar 2007, 14:06:55
Torej če bo nerodovniški boš iskala drugega vzreditelja?

dala bom  samo  primer: na tržnici ne bomo nakupovali sadja ampak bomo raje šli v trgovino in ga kpovali tam saj je bolj kvalitetno!!! upam da razumeš!


lp



Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #447 : 06 Januar 2007, 14:20:43
Pes je pes, nepasemski načeloma ni nič slabši od pasemskega, ima enake potrebe in z njim imamo enako veselje in težave. Če upoštevamo dejstvo, da je končni rezultat bistveno manj predvidljiv kot pri pasemskemu. Samo za eno stvar je pa tak pes povsem neprimeren. Za razmnoževanje. In če bi Miki naznanil, da bo sicer vzel mladiča brez rodovnika, da pa bo poskrbel za to, da se ne bo naprej razmnoževal - prav. Ampak že zdaj, ko mladiča sploh še nima naznanja, da bo lahko naskočil katero koli kuzlo ki jo bo našel. Tako kot po svojih lastnih besedah vzreja ribe, ki so defektne zaradi paritve v sorodstvu in mešance, za katere bi bilo bolje, da jih ne bi bilo.
Lanabela.
Ne klevetaj neumnost. Nisem napisal da bo naskočil vsako ki mu bo dostopna. Ampak samo rodovniško ki mu bo dostopna da ne bodte tako trdili kako je dobiti z rodovniškim psom nemogoče neželjeno leglo. Zopet po svoje interpretiraš zgodbo. Kar se pa rib tiče če jih že komentiraš, kopiraj celotno zgodbo in ne  samo del za pljuvanje po meni. Če si prebrala in nisi razbrala pomena nisi vredna sploh še kakršne koli debate, saj sva čisto na različnih valovnih dolžinah ki nikoli niti približno ne bojo prišle skupaj.Konec koncev se pa niti ni potrebno več debatirati saj do sedaj še nihče ni povedal konkretno za laika kako priti in preveriti vse informacije o rodovniku in rejcu da laiki ne bojo nasedali prekupčevalcem ampak se poudarja da ima vsak to možnost če hoče, nategi se pa dnevno dogajajo in na bolhi je ogromno oglasov prodam čistokrvnega psa brez rodovnika.. Nisem in nikoli ne bom kupec rodovniškega psa, pa ti odpiram veliko možnost da zdaj po tej izjavi uživaš z pljuvanjem po meni, saj mi je tako vse eno ker mi še dolgo ne boš dorasla. Lepo uživaj v tvojem prepričanju in iskanju privržencev tvojega mišljenja.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #448 : 06 Januar 2007, 14:23:04
TYASHY: Obratno. V trgovini je ceneje, grem pa rajši na bio tržnico in kupim sicer veliko dražje a bolj zdravo in kvalitetno sadje  ;).

8)


Miki-Kodeljevo

  • Gost
Odgovori #449 : 06 Januar 2007, 14:30:35
Glede na to da imaš psičko, si jo verjetno dala sterelizirati. Če jo pa slučajno nisi, se pa mirkaj ko se bova z mojim đekijem sprehajala mimo tvojega doma ko se bo psica gonila, saj če bo prilika bom prav vesel, če bo đeki imel priložnost tvojo psico naskočiti. Nobena stvar ni nemogoča. Kar pa se tiče Tivolija bi pa lahko razbrala da je bila samo napisana teoretična pravljica kako lahko pride do čistokrvnih nerodovniških mladičkov.
Toliko o tvoji interpretaciji kako bomo naskakovali vse goneče psice.
Pa še to me je nekdo potegnil za jezik.