Jež

Mašy · 4857

Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
: 02 Julij 2006, 13:15:17
Evo, tudi okoli naše hiše se zadnje čase radi sprehajao ježi. Zgleda pridejo z gozda vse do nas.
No, kakšne dva tedna nazaj sem ježa srečala ko sem imela Tysa na travniku. Seveda sem tekla po fotoaparat da naredim nekaj slikic. Žal je bila že tema in sem bolj malo videla, a na srečo imajo digitalci tudi fleš tako da se ježa brez problema vidi.


Ko sem ga opazovala je bil sprva prestrašen in se niti ni upal gibati. Ko sem se pa oddaljevala je hitro stekel med višjo travo in najbrž čakal da odidem.

Ta petek pa me je okoli deste ure zvečer nanj "opozoril" Mike, ki je lajal na drugo stran kot nor. Sama sem mislila da je kakšna muca in sem se odpravila tja da jo napodim stran. Našla sem seveda ježa. Poklicala sem brata ki ga je odnesel na dvorišče kjer sem ga spet malo poslikala. Seveda je bil ježek ponovno prestrašen, a smo ga vseeno nesli do bokserjev da sta si ga malce ogledala. Potem smo ga dali v škatlo in ga odpeljali v bližji gozd, kjer smo ga spustili skupaj z jabolkom (upam, da jabolka je).
Evo, slikca z dvorišča:


Več slikic tegale ježka, za katerega mislim da se v novem okolju dobro znajde pa najdete TuKaJ.

V tej temi pa prosim za kakšne podatke o ježih. Sploh kaj jedo, da vem kaj naj mu dam če spet kakšnega najdemo.

Lp



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10

chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Avgust 2006, 16:58:44
tudi k nam je skoraj vsak večer prišel kak jež(ko smo imeli še fidota), in je šel do njegove posode kjer je imel brikete ker nikoli ni takoj pojedel večerje.fido je zmerjal lajal parkrat pa ga je celo dau v gobec in ga prinesel na svoj ''prostor'' na tepih pred vrata=)...ježi so se pustili da jih božam po trebuhu in bili so res prijazni...majo pa tut zelo lep gobček, sm ga ''čohala'' pa je blo vidt da se me nič ne boji :)



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 22 Avgust 2006, 11:10:49
Ježa se da lepo udomačiti. Samo pozimi mora imeti zimsko spanje. Tudi po našem vrtu stalno hodijo ježki, kar vidim po drekcih. Včasih, ko smo imeli psičko, jih je ta tudi  ujela. Sem nesla enega ježka v kopalnico, da ga bolje vidim, pa sem ga hitro nasla nazaj ven. Imel je polno bolh v kožuščku. So pravi revčki, ko se jim zaredijo. Sem brala, če ga hočeš imeti doma, ga moraš nekako tako kot mucka tretirati : šampon, tablete proti zajedalcem,...
Lp, T.



chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Avgust 2006, 22:41:43
jaz sem ga pa umila.pa je šlo povhno bolhic od njega vn.potem je pa zelo smrdel.pa klopa je imel, samo ni pustil da mu ga vzamem ven :-\



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 03 September 2006, 13:45:44
Hay,
jaz sem tudi enkrat videla pri nam enega ježka. Zoro ga je izkopal izpod drevesa. Samo se mi zdi malo čudno, da je bil v našem gozdu, ker rastejo večinoma samo iglavci. No pol sem ga pa takrat malo pogledala, Zora pa odpeljala stran in potem sem ga večkrat šla pogledat in je bil tako prestrašen, da je bil skozi v kepo zvit in se sploh ni odvil nazaj. No potem sem pa naslednji dan to dedanu povedala, ker je bil lovec in mi je povedal, da je ježka tisti dan videl povoženega na cesti.
lp,
Anja