čipiranje, tetoviranje

jenny3 · 18871

Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #30 : 26 April 2009, 08:05:45
Kaj nalepka s številko čipa se nalepi tudi na rodovnik? Mora bit zraven kakšen štempelj ali lahko kar sam nalepim?

Nalepke s številko čipa ne smeš nalepiti v rodovnik, saj v rodovnik ne smeš ničesar sam "vnašat" in dvomim, da ti bodo to vnesli tudi na KZS.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 26 April 2009, 09:04:32
Aha, vredi  :)



Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 26 April 2009, 09:30:39
Mi smo do sedaj vedno nalepili številko čipa v rodovnik.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #33 : 26 April 2009, 09:54:04
Simply Perfect,
meni se zdi to edino smiselno. Zato mi ni jasno, kateri zakon predvideva, da se v rodovnik ne sme nalimati  nalepka stevilke cipa?
Vedno vec je evropskih razstav, kjer ti pred vhodom v ring preverijo cip na psu in s seboj moras imeti originalni rodovnik, kjer naj bi bila tudi nalepljena ta st. cipa. Koliko se jaz spominjam, smo na starih slovenskih rodovnikih imeli prav poseben prostor, kjer je bilo dovolj prostora za napisati ali nalepiti st. cipa.
Sicer pa je st.cipa ena od dvem moznih svetovno priznanih oznacb psov in po mojem mnenju kot take nujno sodijo tudi kot pomemben podatek v rodovnik.
Jaz imam za vse svoj pse eno nalepko prilepljeno v rodovnike. Tudi na tiste iz tujine.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 26 April 2009, 13:26:10
Jaz imam za vse svoj pse eno nalepko prilepljeno v rodovnike. Tudi na tiste iz tujine.

Enako :)


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 26 April 2009, 17:16:34
No to se je tudi meni zdelo, ko pa je tak lep plac na rodovniku za nalepko prilepit.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #36 : 26 April 2009, 18:43:09
mi pa nimamo placa na rodovniku za nalepko prilepit. :( je čisto zabasan.  :(
kaj potem, je to potrebno, priporočeno, ali ne? zakaj tega ne povejo?



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #37 : 26 April 2009, 20:22:36
V potni listi si tudi sami dopisujete ali v vozniško...? Kam pa pridemo če začne vsak sam dodajati karkoli v rodovnik ??? Po pravilniku FCI je priznan čip ali tetovaža, tako da lahko pokažeš eno ali drugo. Če se tetovaža ne vidi, se obrni na KZS ne pa da si vsak sam nekaj kraca. Če pa to dovoljujejo, potem pa res ne vem več kam smo prišli.



Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 26 April 2009, 21:44:25
V rodovnik se NALEPI številko čipa, lastnika se pa lahko NAPIŠE - tako so rekli na KZS (da za to pa res ni potrebno pošiljati rodovnika, da bodo vpisali lastnika).  Seveda se ime novega lastnika sporoči na KZS in ga oni vpišejo v register.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #39 : 26 April 2009, 21:58:06
V rodovnik se NALEPI številko čipa, lastnika se pa lahko NAPIŠE - tako so rekli na KZS (da za to pa res ni potrebno pošiljati rodovnika, da bodo vpisali lastnika).  Seveda se ime novega lastnika sporoči na KZS in ga oni vpišejo v register.

Če je to res, nimam besed. Zame je rodovnik uraden dokument in v tega lastnik sam, nima kaj pisati, lepiti... Pred kakšnim mesecem sem tudi sam želel prepisati psa, pa so mi rekli, da moram poslati original rodovnik, da vpišejo novega lastnika.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #40 : 26 April 2009, 22:07:09
Ne razumem zakaj bi nalepko z številko čipa lepili v rodovnik, če pa jo lahko nalepite v cepilno knjižico (potni list). Na razstavah, tekmah in na meji itak vedno pogledajo cepilno knjižico, za rodovnik pa me na meji ni še nikoli nihče vprašal.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #41 : 26 April 2009, 23:45:16
Ne razumem zakaj bi nalepko z številko čipa lepili v rodovnik, če pa jo lahko nalepite v cepilno knjižico (potni list). Na razstavah, tekmah in na meji itak vedno pogledajo cepilno knjižico, za rodovnik pa me na meji ni še nikoli nihče vprašal.
se strinjam. to tidi meni ni čisto jasno ???



Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 27 April 2009, 09:12:12
Pred kakšnim mesecem sem tudi sam želel prepisati psa, pa so mi rekli, da moram poslati original rodovnik, da vpišejo novega lastnika.

Če psa vpišejo v drugo rodovno knjigo to drži, saj ga s tem izpišejo iz naše. Če pa gre npr. za mladiča, ko je treba na KZS sporočiti novega lastnika, pa to ni potrebno.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #43 : 29 April 2009, 12:47:11
Ravnokar sem ponovno preveril:
prejšnji lastnik mora napisati izjavo, ki se jo skupaj z original rodovnikom pošlje na KZS.



Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 29 April 2009, 13:55:06
Tu očitno govorimo o 3 različnih stvareh:
1. vpis lastnika mladiča - je seveda 1. lastnik in tega njim ni potrebno vpisati v rodovnike, le v njihov register.
2. vpis 2. lastnika psa - pes ostane v naši rodovni knjigi - predvidevam, da naj bi bil postopek enak oz. lahko tudi oni vpišejolastnika na rodovnik
3. vpis 2. lastnika psa - pes gre v drugo rodovno knjigo - v tem primeru morajo oni nujno dobiti original rodovnik, saj s tem, ko nanj vpišejo tujca, psa tudi izpišejo iz naše rodovne knjige.

Kaj pa so povedali glede številke čipa?


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #45 : 29 April 2009, 14:18:23
Kaj pa so povedali glede številke čipa?

Nisem vprašal, saj me to ne zanima, ker imam psico iz Italije in ima čip že vpisan v rodovniku, naredil bi pa spremembo lastnika (jo delam že nekaj mesecev ::)). Res pa je, da nisem izrecno rekel, da je pes že vpisan v slo rodovni knjigi in bo tudi naprej ostal v njej.

Sem se pa o tem zanimal ko sem imel leglo (da bi jih samo čipiral oz. vsaj tiste ki gredo v tujino) in mi je bilo rečeno, da popravilniku KZS je priznana tetovaža in se mora le-ta narediti in se samo tetovažo vpiše v rodovnik, čip ne. So pa morali potem v tujini psa čipirati in dati njihov zvezi tudi številko čipa.



Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 29 April 2009, 16:23:34
Zanimivo. Očitno na zvezi dajejo različne informacije različnim ljudem. :-\
Doma imam psico s slovenskim rodovnikom, ki ni tetovirana - le čipirana. Namesto tetovirne številke ima vpisano številko čipa - stara je 4 leta.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #47 : 29 April 2009, 16:48:21
Slovenski rodovnik in ni tetovirana??
No, to pa kolikor vem, ni mogoče. :-\ KZS zahteva tetoviranje, če ne ni rodovnika.

Jaz imam psa  VDH rodovnik , vpisan v slo rodovno knjigo in je samo čipiran. To je pač mogoče star je 6 let +

moji mladiči, ki so šli v tujini pred 3 meseci starosti so imeli pač samo tetovirno številko, čipirali so jih v državi,kjer živijo. Sli so s slov potnim listom brez podatkov o čipu
 Enega sem čipirala tukaj.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 29 April 2009, 18:42:04
Pravilnik je napisan tako, da dovoljuje le tetoviranje, pa vendarle se je včasih naredilo kako izjemo.
Psička ima rodovnik, vzrejno dovoljenje, njeni mladiči pa tudi imajo rodovnik. Pa to sedaj ni bistvo, debata se je razvila v čisto napačno smer.

Hočem samo povedati, da je še kar nekaj zadev neurejenih in da je to, da nalepiš številko čipa in sam vpišeš lastnika na rodovnik, še najmanj.  ;)


wolfdang

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: -10
Odgovori #49 : 29 April 2009, 20:22:06
Se zgodi, da mladič ni tetoviran. Vzreditelj pač mladiča odda, preden ga vzrejni referent tetovira, saj novi lastniki mladiča hočejo čimprej v svoj dom. Se pa lahko pozneje pojavi problem, recimo na Kliniki pri slikanju kolkov, saj vsaj v Ljubljani preverjajo tetovirne številke, preden izdajo oceno kolkov.