Pasji dokumenti

jenny3 · 20585

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
: 07 Julij 2006, 19:12:24
mene pa zanima kako je z potnim listom, moja vzrediteljica namreč še nikoli ni slišala, da bi v potnem listu pes potreboval slikico...Kako je s tem???


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1 : 07 Julij 2006, 19:15:26
Pod sliko v potnem listu piše neobvezno, se pravi jo daš tja samo, če želiš. ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 08 Julij 2006, 10:04:29
Aha hvala...


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #3 : 25 Marec 2008, 15:48:58
da ne odpiram nove teme, bom vprašala kar tule.
Kaj rabim za prestop meje s Hrvaško s psom seveda? Kuža je rojen 31.3.2002, se pravi, da mikročipa ne potrebuje, a ne? Je tetoviran, ampak se tatu dosti slabo vidi :-\. Ali so komu v praksi že kdaj gledali v uho? Cepljen proti steklini je pa tudi bil mesec dni nazaj. A sedaj potrebujem samo še potni list(modre barve)?Ali je poterbno še kakšno potrdilo da je pes zdrav?
lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 25 Marec 2008, 16:03:04
Mi gremo pogosto preko meje, rabiš samo potni list (modre barve), pa seveda da je pes cepljeni proti steklini. tetovirna številka nima tu nobene veze, ker to samo označuje da je pes rodovniški in nima veze z prehodom meje ali cepljenostjo psa...

Edino glede mikročipa mi ni jasno...jaz sem mislila da je to obvezno in da tudi starejše pse, ki nimajo čipa in so cepljeni proti steklini pač čipirajo... a so vsem kaj spreminjali zakone, verjetno.

Skratka, pri nas običajno niti knjižice niso pogledali, če pa že, so samo prelistali, nikoli pa niso pregledali čipa ali karkoli drugega.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 25 Marec 2008, 16:04:37
Meni še nikoli niso gledali potnega lista od psa, ali celo preverjali mikročipa (dobro, razen na letališču, ko sem psa uvozila in plačala DDV). Pomoje pa ti drugega kot potnega lista niti ne bodo gledali. tatuja pa sploh ne, saj niso vsi psi, ki jih peljejo na pošitnice čez mejo rodovniški :)
V potnem listu rabiš tisto nalepko, da je bil pes cepljen, to je pa tudi vse. vsaj pomoje.

lp

p.s - aha sem bila prepozna :D


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #6 : 26 Marec 2008, 10:26:29
a grem lahko po to modro knjižico h veterinarju brez psa? Sabo nesem verjetno samo knjižico o cepljenju.
Glede mikročipa je pa tako, da psom rojenim pred 2003 ga ni potrebno imeti v sloveniji, za prestop meje pa ja, edino če ima tetovirno številko, potemtakem, morejo biti mešančki definitivno čipirani za prestop meje, ne vem. Vsak mi pove nekaj drugega, na vursu so mi rekli, da če nima mikro čipa rabi dobrovidno tetovirno števiklo, mojemu se pa številka dosti slabo vidi  :-\, zato me je zanimalo če so komu v praksi že kdaj gledali uhlje  ::).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 26 Marec 2008, 10:38:23
m_tejch zakaj ga pa enostavno ne cipiras? Tudi lazje ga bos nasla, ce se (bohnedaj) kdaj izgubi..  ;) Drago pa tudi ni (takrat ko so mojega cipirali je bilo se zastonj celo oz. v okviru cepljenja proti steklini).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 26 Marec 2008, 11:12:17
Se strinjam, najlažje ga je čipirati in imaš mir.

Ne vem sicer kaj vrže ven ko čitalec prebere čip, kako se vidi ali je pes cepljen proti steklini ali ne... res recimo enkrat sem pozabila knjižico doma ko smo šli na razstavo in so mi predlagali, naj rečem veterinarju ki pregleduje, naj čip pogledajo. In so res in se je videlo da je pes cepljeni in smo šli dalje.
Tako da osebno se mi zdi čip vredu zaveda.


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 26 Marec 2008, 11:50:07
na čitalcu se pokaže ena taka dooolga številka, ki je btw nalepljena tudi v modri knjižici.
to številko potem vnesejo v centralni register, kamor je pes ob čipiranju prijavljen. potem se ob vsakoletnem cepljenju stekline ponovno prijavi ( to stori veterinar). v centralnem registru so podatki o psu, lastniku in cepljenju stekline.
dostop do centralnega registra imajo veterinarji, cariniki...

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 26 Marec 2008, 12:16:30
a grem lahko po to modro knjižico h veterinarju brez psa? Sabo nesem verjetno samo knjižico o cepljenju.
Glede mikročipa je pa tako, da psom rojenim pred 2003 ga ni potrebno imeti v sloveniji, za prestop meje pa ja, edino če ima tetovirno številko, potemtakem, morejo biti mešančki definitivno čipirani za prestop meje, ne vem. Vsak mi pove nekaj drugega, na vursu so mi rekli, da če nima mikro čipa rabi dobrovidno tetovirno števiklo, mojemu se pa številka dosti slabo vidi  :-\, zato me je zanimalo če so komu v praksi že kdaj gledali uhlje  ::).


Jaz sem se tudi pozanimala ker namreč letos grem na morje s psom na hrvaško. Na veterini so mi rekli da pes more imet mikročip(se mi zdi da je to celo od janurja naprej v zakonu,ker sem po radiu slišala da psi ki imajo tetovirano številko morajo dobiti mikročip). Potrebuješ pa potni list..ker namreč ponovem dajejo take kartonaste knjižice odkar smo v šengenu,tako da za na hrvaško rabiš potni list in da je cepljen proti steklini..



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #11 : 26 Marec 2008, 12:42:10
Mislim, da mora biti tudi potrjeno, da je bil pes veterinarsko pregledan v zadnje pol leta, čeprav načeloma če pogledajo pogledajo samo cepljenje proti steklini. Ni bilo to še pred kakšnim letom obvezno tudi za razstave? Ni bilo govora, da bo vsak pes, ki še ni mikročipiran, le tega dobil ob cepljenju proti steklini?



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 26 Marec 2008, 12:49:49
Ni bilo govora, da bo vsak pes, ki še ni mikročipiran, le tega dobil ob cepljenju proti steklini?
Ja tako mislim tudi jaz. Ampak z januarjem naj bi že vsi psi imeli čip. Tako je bilo rečeno,kar je zdaj res nevem..

Sam hrvati zmiri več zahtevajo tako da pri njih nikoli neveš.

Še ena off informacija..če nisi polnoleten po novem brez staršev oz. tvojega skrbnika ne moreš na hrvaško it brez  pisnega dovoljenja staršev,ki ga pri notarju narediš.



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 26 Marec 2008, 14:00:26
Ni bilo govora, da bo vsak pes, ki še ni mikročipiran, le tega dobil ob cepljenju proti steklini?

vsak pes, mlajši od 1 leta. torej ob prvem cepljenju.

če je starejši, pa je čip plačljiv, okoli 20 evrov.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 26 Marec 2008, 14:44:07


Še ena off informacija..če nisi polnoleten po novem brez staršev oz. tvojega skrbnika ne moreš na hrvaško it brez  pisnega dovoljenja staršev,ki ga pri notarju narediš.

čist off amapk kul  8)
prej je blo do 15 leta. itak pa grejo starši lahko po potrdilo na občino, da otrok pač lahko potuje sto in to osebo. se pa da tudi (in je veliko bolj enostavno) da otrok lahko potuje sam...

lp


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 26 Marec 2008, 16:05:55
m_tejch: rajsi si cipiraj psa..ce se ti slucajno izgubi je veliko vecja moznost da ga najdete ce je cipiran..



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 26 Marec 2008, 17:05:05
čist off amapk kul  8)
prej je blo do 15 leta. itak pa grejo starši lahko po potrdilo na občino, da otrok pač lahko potuje sto in to osebo. se pa da tudi (in je veliko bolj enostavno) da otrok lahko potuje sam...

lp

nene..ne moreš na občino morš h notarju!ni tako kot prej..to je nek drug sistem kot tisti za 15 let..



Freeplay

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 05 April 2008, 09:58:02
Imam majhno neznanko.
Kupil bom psa tu v Sloveniji, ampak je za darilo nekomu, ki živi na Hrvaškem.
Kuža bo star 8 tednov, ko bo za oddajo, pa ne vem kako je s prehodom čez mejo.
Kuža bo prvič cepljen in bo imel potni list.

A je to dovolj za prestop Hrvaške meje?... ???



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 05 April 2008, 11:55:28
Imam majhno neznanko.
Kupil bom psa tu v Sloveniji, ampak je za darilo nekomu, ki živi na Hrvaškem.
Kuža bo star 8 tednov, ko bo za oddajo, pa ne vem kako je s prehodom čez mejo.
Kuža bo prvič cepljen in bo imel potni list.

A je to dovolj za prestop Hrvaške meje?... ???

Moramo imeti potni list in more biti cepljen proti steklini..takrat pa še nebo cepljen proti steklini ane??



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 05 April 2008, 12:39:29
Psi do 3. mesecev ne rabijo biti cepljeni proti steklini, če prav vem.

Saj na meji itak ne vejo da je pes za darilo, tako da v bistu rabiš samo potni list za prehod meje, ...za cepljenje proti steklini bi pa vseeno poklicala na carino ali vet inšpekcijo, pač kjer imajo te zakone čez, za vsak slučaj.


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 05 April 2008, 13:04:08
S prvim januarjem  je zakon,da mora imet tud obvezno čip,za prehod na Hrvaško in baje ni dovolj samo potni list,pa tudi proti steklini mora bit cepljen(to so informacije od veterinarja,če je v praksi kaj drugač,se opravičujem)!!! ;) :-[

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 05 April 2008, 13:14:16
ok saj čipiraš že lahko, samo proti steklini pa jaz še nebi cepila, ker je pri 8.tednih premladi za to.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #22 : 05 April 2008, 13:18:48
Pred parimi leti sem tudi jaz morala čipirati svojega mešančka, da sem lahko šla na Hrvaško (potni list ni bil dovolj). Seveda še nikoli pri prestopu meje ni nihče pogledal knjižice, carinik naju je celo vprašal, zakaj sva dala pasjo knjižico zraven najinih potnih listov  :o. Včasih so bili mladi psi čipirani brezplačno, sedaj pa je treba čip plačat za vse pse.
Mladiči do treh mesecev pa morajo imeti čip in potni list, nobeno cepljenje ni potrebno.


aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #23 : 15 April 2008, 18:34:50
Že kakšen mesec velja tudi (nov) zakon, da se ne sme oddat psov pred dopolnjenim 12. tednom starosti.  ;)



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 15 April 2008, 22:54:57
Pred parimi leti sem tudi jaz morala čipirati svojega mešančka, da sem lahko šla na Hrvaško (potni list ni bil dovolj). Seveda še nikoli pri prestopu meje ni nihče pogledal knjižice, carinik naju je celo vprašal, zakaj sva dala pasjo knjižico zraven najinih potnih listov  :o. Včasih so bili mladi psi čipirani brezplačno, sedaj pa je treba čip plačat za vse pse.
Mladiči do treh mesecev pa morajo imeti čip in potni list, nobeno cepljenje ni potrebno.

čipi so po novem spet zastonj :D joj kak tile ne vejo kaj bi sami s sabo :D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #25 : 16 April 2008, 14:41:46
ja za mlade pse, tiste rojene pred 2003 pa ne, a ne?



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 16 April 2008, 14:53:26
vsi so zastonj :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 16 April 2008, 15:43:17
Tudi pomoje je najbolje, če ima pes čip. Saj ni nujno, da se pes izgubi, lahko se tudi lastniku kaj zgodi in potem pes tava okoli. jaz sem ga morala vzeti, ker sem jo pripeljala iz nemčije. Pa jev bistvu s psičko še nisva "rdo sedaj abile", edino Na prvem veterinarskem pregledu v Slo pač veterinar preveri, če se koda in podatki ujemajo. In pride kar prav čip in potni list. In ni nobenih komedij, če se na hitro odločiš skočit čez mejo. Psa daš v avto in to je to. V potni list se mi pa še ni noben carinik vtaknu (mogoče zato, ker je v nemščini vse napisan ;D )



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #28 : 17 April 2008, 09:14:35
vsi so zastonj :)
kje pa to piše?
Če mi bodo slučajno zaračunal, da jim povem  :P



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #29 : 17 April 2008, 09:38:33
vsi so zastonj :)

Od kdaj to velja? 26. marca je bilo s tvoje strani napisano drugače:


vsak pes, mlajši od 1 leta. torej ob prvem cepljenju.

če je starejši, pa je čip plačljiv, okoli 20 evrov.