"Elektronske" Ovratnice

trigi · 151675

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #120 : 01 Avgust 2009, 10:59:08
Nihče mi še ni razložil, zakaj ljudje ne uporabljamo takih ovratnic med seboj?

Ovratnica je narejena za psa.
Podobne naprave ki jih uporabljamo ljudje med seboj so : Mobilni telefon, CB postaje- walki taly ::), pager,Navigacija itd ...... ::)

Mogoče kdo uporablja tudi napravo ,ki deluje podobno kot ta ovratnica....( npr nekdo ki je slep in gluh 8).... )

Citiraj
Zakj otrok ne vzgajamo z njimi?
....... kolikor je meni znano, ... predvsem iz stališča kontrole/ komunikacije ima danes že vsak mulček mobilni telefon.

Citiraj
Ob vsej tehnologiji, ki jo imamo, res ni treba, da se živali trenira s tresenjem okoli vratu.   
(off topic- ob vseh potrebnih descih na svetu tud ni potrebno, da nekatere babe uporabljajo vibrator- pa ga vseeno)  ja po tvoje,  se je očino treba dreti na žival...... ali jo psihirati s hrano.... al kaj? ???..... a to je zate vzgoja ??? :-X .... kakšna si šele ti, ki zagovarjaš ovratnice, ki psu špricajo tekočino- To pa je mučenje! dej sama sebi špricaj vodo v ksiht! :-X

Citiraj
nič ne dam na mnenje nekoga, ki me bi rad prepričal, da je grobost pravi odgovor na vedenjske motnje
Pa kaj tebi ni jasno  ???
 kakšna grobost? a si pismena?.... a znaš brat? ali si samo zabita? ???

Tvoja mama  naj bi bila psiholog?

torej rek, da je kovačeva kobila  zmeraj bosa še kako drži.
p.s.
Se te pa spomnim iz teme kjer si vneto branila punčaro, ki se je valila po vseh širnih pasjih forumih pod imenom patrišk, maia love, princ simba itd.
In jo zagovarjala, čeprav smo jo vsi dobili na laži ,ko je klamfala da je posvojila hendikepirano psičko iz Horjula.....da ne omenjam da so bili njeno izpadi zelo podobni kot so tvoji, s tem da sledilo je še žaljenje..... ti tudi nisi daleč od tega.
takrat sem te imela sicer na sumu ,da si ena te ista oseba in glede na tvoje poste  sem še vedno 80% da si ali ona ali pa njena kompanjonica.
Tako da s teboj sem jaz zaključila. Ker taki sogovorniki kot si ti , so zame manjvredni, kot ostali normalni sogovorniki na tem forumu( neglede na leta).
Sploh pa take punčare  ki po vrhu že žalijo. Kar ti vsekkaor delaš.



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #121 : 01 Avgust 2009, 13:03:25
Zakaj ljudje ne uporabljamo teh ovratnic? Preprosto zato, ker lahko komuniciramo preko mobilcev... itd., ker se ljudje med seboj razumemo...ne razumem kako bi ti psu, ki je 500 al pa še več metrov oddaljen povedala da bo lovec streljal??? A ti bi mu dala mobilca al kaj?? Bwo ??? ???

Jaz sem v tej temi končala, ker se mi ne da več zaje*** ;)

:)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 03 Avgust 2009, 15:11:36
Haha...**Abby**, sedaj mi pa ti povej, kako naj jaz mojo psičko naučim, da mi ne pobegne za zajcem ali čemur koli z klikerjem in hrano, če je to takrat niti najmanj ne zanima...? Da psa takole učiš, najprej od njega potrebuješ, da je pozoren nate. Sem 1000% da še nikoli v življenju nisi imela lovskega psa in sigurno ne veš kako to zgleda, ko kužek kar odkoraka, pa se ti lahko dereš za njim na vso moč pa še porajtal ne bo da ga kličeš =) :)
Tudi jaz sem imela prejšnji teden na "počitnicah" psičko pasme bernski planšar. Psička je cel dan ležala na dvorišču odvezana in se ni premaknila nikamor...če bi jaz tako pustila mojo jo je vidim več. Pač lovski psi imajo pač zelo močan nagon..
Tudi jaz sem mojo psičko učila z pozitivno motivacijo, malo šolo sva naredili kot najboljši učenki ampak vseeno, sedaj ko je malo bolj začela uporabljati nosek, sem jo morala malo bolj na trdo prijeti, ker ji je bilo mar, kaj sem ji rekla...
Na tvojem mestu nebi solila pameti nekomu, ki ima že veliko izkušenj s psi in njihovo vzgojo.
Pa tudi...ali bolj podpiraš (v mojem primeru da ne pobegne iz dvorišča) da jo pošteno "nalomim" kot delajo nekateri ali pa da ji nataknem ovratnico, ki ga opozarja do kam lahko gre?
LP ;)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #123 : 03 Avgust 2009, 20:05:53
Haha...**Abby**, sedaj mi pa ti povej, kako naj jaz mojo psičko naučim, da mi ne pobegne za zajcem ali čemur koli z klikerjem in hrano,

Vržeš in kliker in hrano za psom  :D še prej pa potreniraš 100-500m mete v daljavo  :D obenem se še za olimpijo lahko prijaviš :P


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 04 Avgust 2009, 13:22:04
Ali pa natakneš ovratnico sebi okoli vratu, vključiš fen, ga primeš z eno roko, z drugo odpreš tuš in se fajn stuširaš!!!!! Zanimivo, kako so bili dve leti nazaj večinsko ljudje proti...in se jim pač ni dalo prepirati s tistimi, ki so bili za. In zdaj sem nenadoma samo jaz proti? Lepo. In bdw...kako lahko nekdo primerja kastracijo in sterilizacijo ter rezanje glasilk? KAKO?? Tudi nekatere ženske se dajo sterilizirati, ko se odločijo, da ne želijo (več) otrok. In NIHČE si ne prereže glasilk. Ljude se izražamo z govorom, psi pa z laježem. Če vi (mi) ne razumete(mo), zakaj kuža laja, a potem je pa prav, da se ga za vedno utiša s prerezanjem glasilk? In tisti, ki ste tako zaverovano razlagali o mobilnih teledonih in njih neškodljivosti in kako jih uporabljamo že vsi...a)mobitel ni pripomoček za vzgojo, b)mobilni telefon oddaja sevanje, ki je zdravju škodljivo, c)nihče ga ne nosi pripetega na vrat, da ti na grlu vibrira, d)nihče ga ne nastavlja na jakost vibriranja, ki je neprijetna.
Pa saj...brezveze...za vas sem tako in tako neumna, karkoli že rečem, na argumentacije nimate odgovorov, ker je ''neumno primerjati vzgojo in šolanje'' in ker je še bolj neumno primerjati ''otroka in psa.'' Ne bi rekla, da se sekiram, dokler te poste pišejo ljudje, ki ne vedo kako se pravilno rabi slovenski jezik in delajo v svojih postih tako pomilovanja vredne napake, da je očitno, na kakšnem nivoju pismenosti so. Če sklepam po tem, najbrž tudi malo težje dojamejo napisano, tako da je  kakšno diskusijo na nivoju boj težko pričakovati.

Tresite svoje pse po lastnih željah, za njih mi je žal, za vas še bolj, pa lep pozdrav.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #125 : 04 Avgust 2009, 15:20:32
Ali pa natakneš ovratnico sebi okoli vratu, vključiš fen, ga primeš z eno roko, z drugo odpreš tuš in se fajn stuširaš!!!!! Zanimivo, kako so bili dve leti nazaj večinsko ljudje proti...in se jim pač ni dalo prepirati s tistimi, ki so bili za. In zdaj sem nenadoma samo jaz proti? Lepo. In bdw...kako lahko nekdo primerja kastracijo in sterilizacijo ter rezanje glasilk? KAKO?? Tudi nekatere ženske se dajo sterilizirati, ko se odločijo, da ne želijo (več) otrok. In NIHČE si ne prereže glasilk. Ljude se izražamo z govorom, psi pa z laježem. Če vi (mi) ne razumete(mo), zakaj kuža laja, a potem je pa prav, da se ga za vedno utiša s prerezanjem glasilk? In tisti, ki ste tako zaverovano razlagali o mobilnih teledonih in njih neškodljivosti in kako jih uporabljamo že vsi...a)mobitel ni pripomoček za vzgojo, b)mobilni telefon oddaja sevanje, ki je zdravju škodljivo, c)nihče ga ne nosi pripetega na vrat, da ti na grlu vibrira, d)nihče ga ne nastavlja na jakost vibriranja, ki je neprijetna.
Pa saj...brezveze...za vas sem tako in tako neumna, karkoli že rečem, na argumentacije nimate odgovorov, ker je ''neumno primerjati vzgojo in šolanje'' in ker je še bolj neumno primerjati ''otroka in psa.'' Ne bi rekla, da se sekiram, dokler te poste pišejo ljudje, ki ne vedo kako se pravilno rabi slovenski jezik in delajo v svojih postih tako pomilovanja vredne napake, da je očitno, na kakšnem nivoju pismenosti so. Če sklepam po tem, najbrž tudi malo težje dojamejo napisano, tako da je  kakšno diskusijo na nivoju boj težko pričakovati.

Tresite svoje pse po lastnih željah, za njih mi je žal, za vas še bolj, pa lep pozdrav.

Dobro poglej odebeljeni del tvoje trditve. Psi komunicirajo z laježem?  ::)  V izogib postavljanju tako zgrešenih trditev je dobro najprej poznati vsaj osnove. Osnova komunikacije pri psih pa brez dvoma ni lajež, njihova glasovna komunikativnost je večja v komunikaciji s človekom, v pasjih tropih pa po mojem opažanju bistveno manjša. Lanabela bi pomoje znala na to temo napisati največ.

Psi komunicirajo najprej z mimiko, tako telesno, obrazno... Mimiko tudi bolje razumejo kot glasovna sporočila. Najlepše se to vidi, ko psi pri poslušnosti preberejo svoje vodnike in vaje izdelajo praktično na pamet, ker prepoznajo v vodenju znake, ko se pripravljamo na izrek iztočnic za vajo (npr. za sedi...). Pa psi, ki jih vodniki ne morejo priklicati v trenutku, ko so jezni, pa tisti, ki na tekmi začutijo vodnikovo nesigurnost in se ne premaknejo več nikamor. Takih primerov je nešteto in dokazujejo ravno obratno od napisanega.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #126 : 04 Avgust 2009, 15:51:44
Psi so začeli lajati zato, da so se lažje sporazumevali z ljudmi. Volkovom ni treba lajati. Tako kot je Urška napisala: psi se sporazumevajo z mimiko, telesno držo (v takih in drugačnih kombinacijah) + zelo pomembno vlogo ima voh - pes recimo strah ali živčnost itd zavoha. Pri drugih psih, pri ljudeh in pri plenu.

Pes, ki se mu prereže glasilke ni utišan - on še vedno laja, samo sliši se ga manj. Ne ve, da je kaj narobe sploh. Utišan je pes, ki ne sme lajati.
O primerjavi žensk in psic raje ne bi... Če pa že ravno želiš: psic ne sterilizirmo ampak jih kastriramo. Ženske, ki so zaradi bolezni  kastrirane, pa imajo zaradi tega hude težave. Ampak saj smo rekli, da ne bomo primerjali, ane.

Nekatere el. ovratnice je dejansko mogoče primerjati z mobiteli. (psu se jih obesi za vrat, ker ga v rokah ne morejo držati) Ampak verjetno v tej temi ne mislimo nanje, ampak na tiste, ki psa pošteno užgejo. Moje mnenje: enako kot za rezanje glasilk - v nekaterih primerih je uporaba el. ovratnice še najboljša (včasih celo edina možna) rešitev za psa.  večina pa jo uporablja brez potrebe in ponavadi še narobe povrhu vsega.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #127 : 04 Avgust 2009, 16:30:54
ni kaj...tale abby je res cvet inteligence :o
Citiraj
Ali pa natakneš ovratnico sebi okoli vratu, vključiš fen, ga primeš z eno roko, z drugo odpreš tuš in se fajn stuširaš!!!!!

Mislim , da otroci v osnovni šoli ločijo 1.40 V in 220 V
pa dobro pustimo fiziko in elektroniko.
Citiraj
Ljude se izražamo z govorom, psi pa z laježem
Tale je vsekakor Izjava leta ::) :D

Sezona kislih kumaric pač. Če ne greš na morje, pa provociraš  po forumih. ::)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


delfinčika

  • Gost
Odgovori #128 : 25 Avgust 2009, 19:24:24
Tyashy in Urssky, najbolj me zabava, kadar se obupno zgražajo nad kakšnim pripomočkom ljudje , ki ga niso še niso niti videli, kaj šele z njim delali in torej po domače rečeno o neki temi vedo samo to, kar so prebrali v rumenem tisku.
Drugače pa ja- e ovratnice so za odvajanje lajanja v primeru ločitvene tesnobe slab pripmoček, saj navadno (ne pa vedno)poslabša vzrok za tako vedenje.
E ovratnice za šolanje so lahko dober pripomoček in čist normalno human, če jih le uporablja kdo , ki zna šolati in ve kdaj in zakaj pa na kakšni dozi.
Odstranitev glasilk se meni ne zdi mučenje in je čisto bedsto, da je prepovedano. Res ne odpravi vzroka neposredno, mnogokrat pa posredno, ker pes pač ugotovi, da nikogar ne briga če "laja", po drugi strani pa lahko "laja" kolikr želi, če mi je to v veselje in mu pomaga sproščati stres. Ampak kot ponavadi_ kdo bi razumel zakonodajo ? Sprejemajo jo populistično izvoljeni preračunljivci, podpora zakonodajonastaja med neumnimi množicami , ki pobirajo svoje mnjee iz filmov in časopisov - slikanic, napišejo pa jih pokvarjeni plačanci- kvazi strokovnjaki.


kako morš reč da je odstranitev glasilk humano :'( :'( :'( :'( :'(
kako so lahko taki ljudje tukaj na forumu ki je namenjen ljubiteljem živali????????? ??? ??? :'( :'(
Pa nj jih teb odstranjo če si tok pametna.Vsj ne boš tok flancala.
pa sori če sem te užalila ampak mensezdi da noben pravi ljubitelj živali ne bi rekel kj tazga.
To je isto kt to k mački operirajo tm čis korenino kremplev (al neki tazga) in pol ji ne rastejo več.Niti najmanjši.Mačka brez krempljev je isto k pes brez glasilk.Pri nas je tako operacija krempljev prepovedana v Ameriki pa žal še obstaja



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #129 : 26 Avgust 2009, 07:53:15
Ne delfinčica - mačka brez krempljev nikakor ni isto niti primerljivo kot pes brez glasilk. Kremplji so mačkam bistveni za življnje in gibanje. Brez krempljev ne morejo splezat na drevje, niti kam drugam, ne morejo nič ujet, ne morejo se igrat po mačje.
Pes brez glasilk (oz z operiranimi , itak ni brez) pa ni okrnjen v nobeni svoji funkciji. Celo popolnoma nem ni. Tudi sliši se ga, samo potiho. Tako, da vztrajam pri svojem mnenju, da ta poseg ni mučenje oz da psa ne moti. Vsaj nič bolj kot sterilizacija ali kastracija in mnogo manj kot kupiranje uhljev ali repa, od česar mnogi prvo podpirajo, tudi kadar ni zdravstveno utemeljeno,zgolj za podpiraje udobja lastnikov, zadnje pa tolerirajo (tudi moja psica ima še kupiran rep- žal sem se prepozno odločila za nakup in ga ni bilo več).
Je pa seveda popolnoma neprimerno ravnanje, da namesto, da bi nekdo odpravil vzrok zaradi katerega pes laja, takoj pohiti k tej rešitvi. Ampak govorimo o tem, da nekateri psi so neozdravljivi lajavci in jim operacija pomeni manjši stres kakor neusprešno odvajanje, zapiranje v izolirane prostora ali menjava lastnika.


Glede mojih glasilk pa te moram razočarati- tekst na ekranu bi bil vseeno viden  :P.

Zdaj me pa še zanima,kako utemeljuješ svojo predpostavko, da so nepoboljšljivi lajavci srečni samo, kadar se slišijo?
Ob tem bi te spomnila še na to nekateri posamezni psi in nekatere pasme (npr basenji) pa jim ni opaziti,da bi v življenju kaj zamujali.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 26 Avgust 2009, 08:34:40
Očitno je, da nas večina ne ve ravno veliko o teh ovratnicah, pa vendar ste se v prejšnjih postih dovolj razgovorili, da so vidne prednosti in slabosti.
Meni se zdi to dokaj dobra opcija pri usmerjanju več psov na lovu (pri uporabi nižjih stopenj). Nekdo, ki je preizkusil ovratnico na svojih prstih je sam povedal, da pa najvišja intenziteta le ni tako nedolžna. Torej sama ovratnica, zna biti uporabna, ko je v strokovnih rokah, čeprav v večini primerov obstajajo boljše alternative. Problem pa je, da so ovratnice dostopne vsem, ki jih blagovolijo kupiti in jih pri tem tudi zlorabljajo.
Sama je sicer ne bi uporabila.

Veliko govorite tudi o lovskem nagonu. S pravilno vzgojo od samega začetka bi bili problemi veliko manjši. Pa brez zamere, ker ni mišljeno žaljivo. Pri nas so bili večinoma lovski psi pa nismo lovci, vendar nekih hudih problemov ni bilo...

Kako pa izgleda to rezanje glasilk? Priznam, da se ne sliši ravno humano, ker pa o samem postopku nimam pojma, bi bilo fajn, če bi mi nekdo prosim razložil za kaj se gre?

Lp

Nina



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #131 : 26 Avgust 2009, 08:55:51
Kolikor vem psu seveda v narkozi , kot za vsako opracijo, opno glasilk prerežejo. Okrevanje je zelo hitro.

Poznala pa sem psa,ki so mu glasilke odstanili zaradi zdravstvenih razlogov (novotvorba), kar je večji poseg. Pes je bil po tem posegu popolnoma enak kot prej, samo slišalo se ga ni, ko je lajal oz je bilo lajanje slišat čist potiho na nek poseben način. Psa ni nič motilo in "lajal" ob istih prilikah kot prej. Ras ni kazalo,da se bi sploh zavedal "zvočne pomanjkljivosti".

Bi pa poudalila ,da sem načelo proti vsakemu kirurškemu poseganju v domače živali iz estetskih ali drugih nepotrebnih razlogov.
Pod nepotrebne sodijo zame tudi vsi posegi, ki se jim da izgogniti z ustreznim šolanjem in rokovanjem ( vključno trenutno vedno bolj popularne SK). Toda obstajajo okoliščine , ko so taki posegi boljša rešitev -enako velja za sterilizacije in kastracije ob pogojih, ko lastnik ne more zagotoviti zanesljivega čuvanja med gonitvijo, ali pa ima npr mešane pse po spolih in zaradi gonitev zdravstvene teževe pri psici ali samcu, ki z živi z gonečimi psicami, kakor debarkanje za primere, ko se z običanimi prijemi nikakor ne da zagotoviti,da pes svojim prekomernim lajanjem ne bi povzročal stresa svojim ali sosedom.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 26 Avgust 2009, 09:47:06
Aha... Torej pes ne more več proizvajati zvoka? Niti renčati ali cviliti ne?
Saj verjamem, da je lajanje lahko moteče in da ni primaren način sporazumevanja, samo kaj ni to vseeno malo nevarno. Recimo, da se srečata 2 psa, ki nista ravno prijateljsko razpoložena drug do drugega. En pes sploh ne more zarenčati in tako opozoriti drugega.
Pa še npr. sestrin pes začne ful cvilit, ko mu je slabo. Tako veš, da bo v parih sekundah bruhal. Če ne more proizvajati zvoka, kako to veš (mislim, preden bruha)?
Lp
NIna



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #133 : 26 Avgust 2009, 10:04:00
Pes za sporazumevanje z drugimi psi veliko bolj potrebuje rep in ušesa, ki jih estetsko navdahnjeni lastniki še vedno brez pomislekov in povsem nekaznovano režejo. Da o tem, kakšen vpliv ima hormonsko stanje, ki se po kastraciji povsem spremeni, ne izgubljam besed.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #134 : 26 Avgust 2009, 10:23:26
PS: Moja glasno renči samo na ljudi, psom pa kaže zobe. Renčanje doda samo, če je pes "nepismen"  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #135 : 26 Avgust 2009, 10:31:53
Eni psi so tako nepismeni, da greben po celem hrbtu visok do Triglava in še glasno renčanje ne pomaga :o

Zadnjič me je tako ujezila ena psička... Z Ginny se je lepo povohala, nato pa smo šli vsak svojo pot. Ginny sem pohvalila, ker je bila pridna, nakar psica prileti za nama in se kljub zgoraj opisanim znakom ne pusti odgnati :-\ Lastnica pa 100 metrov naprej neuspešno prepričuje psa naj gre z njo.  >:( >:(

Malo izven teme, ampak sem morala napisati.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #136 : 26 Avgust 2009, 10:42:36
Na žalost je takih vedno več...  :-\
Izven teme je bilo že prej hihi :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #137 : 26 Avgust 2009, 10:44:54
Škoda je, ker taki primeri otežujejo navajanje na ignoriranje tujih psov na sprehodu.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #138 : 26 Avgust 2009, 10:47:02
Operiranega psa, ki sem ga poznala nisem nikoli slišala cvilit, ker pač nii mel razloga za cviljenje, sem ga pa slišala lajat in se ga je slišalo povsem dovolj da veš da laja, če si bil v istem prostoru . Ampak zvok je bil, kot da bi bil hripav. Predvidevam, da se sliši tudi cviljenje, samo ne vsi toni. Vem pa žal/na srečo ne.

Se mi pa zdi popolnoma nebistveno, če se psa sliši ali ne. Tudi gluhi ljudje nimajo nobenih težav pri komuniciranju s svojim psom, pa jih prav tako ne slišijo.

Lajanje so psi razvili izključno zaradi komunikacije z ljudmi- prvenstveno zaradi čuvanja/najavljanja in glasne gonje na lovu. Volkovi in tudi mnogi pratpski psi se ne oglašajo z lajanjem.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #139 : 26 Avgust 2009, 10:56:53
Izven teme je bilo že prej hihi :P
Prej ni ni bilo izven teme. Osnovna tema se je namreč nanašala na učinkovitost in utemljenost uporabe različnih elektronskih ovratnic :P.
Debata se o glasilkah je razvnela zato, ker smo nekateri mnenja, da je v primeru, ko ne uspe psa z običajnimi prijemi prepričat naj ne laja v tri krasne ali odstranit vzroka za lajanje in ta razvada začne ogoržati pasje normalno življnje (ali celo možnost ostatai v družni ) bolj humano, manj stresno in bolj učinkovito psa debarkati, kakor ga k molčanju pripravljati z električno ovratnico.
Kakor sem tudi mnenja, da je bolj primerno psa dati v pesajak kakor uporabljati elektronske ograde  ;).
Obenem pa nisem apriori proti uprabi elektronskih ovratnic za šolanje- če kdo ve zakaj in kako in ima primeren občutek.




Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #140 : 26 Avgust 2009, 11:00:47
povrhu vsega pa se pri večini operiranih psov lajanje z leti obnovi, tako da lastniki pogosto celo  večkrat "pečejo jabolčno pito"(izraz, ki se je udomačil pri ameriških lastnikih samojedov, ker so psom po operaciji ponavadi privoščili pito). Slaba stran tega, da je rezanje glasilk tam ne samo dovoljeno ampak ponekod tudi skorajda rutinsko in da se operirane pse lahko celo razstavlja, je ta, da ni prav nobene selekcije in se skoti neverjetno veliko neobvladljivih bevskačev.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #141 : 26 Avgust 2009, 11:07:03
menim kakor za vse posege ,da tako ob najmanjšem problemu ali za vsak slučaj ni sprejemljivo.
Poleg tega bi morali ti psi dobiti vzrejno prepoved, saj v primeru, da se psa ne da vzgojiti do primernega vedenja , kaže na veliko značajsko napako, ki pa ima poleg lajanja skoraj obvezno še druge dimenzije.
Razstavljanje pa ni vprašljivo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #142 : 26 Avgust 2009, 11:09:50
Razstavljanje je vprašljivo, ker se tam uspeh na razstavah enači z vzrejno vrednostjo, druge kontrole pa nimajo


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #143 : 26 Avgust 2009, 11:16:23
Razstavljanje je vprašljivo, ker se tam uspeh na razstavah enači z vzrejno vrednostjo, druge kontrole pa nimajo

ja vem  ::) ,ampak to, da so razstave neposredno povezane z vzrejo  je itak ena globalna bedarija, ki bi jo jaz takoj ukinila  ;).
Moja pripomba se torej nanaša na moj pogled na stvari in vsaka podobnost z realnim stanjem je "zgolj naključna in nenamerna"  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


delfinčika

  • Gost
Odgovori #144 : 26 Avgust 2009, 16:03:16
no fino sm mislna da pes pol sploh ne laja oz. se ne oglaša več.
Sori no.
Samo neki me zanima:
Po tem kopiranju uhljev ki jih naredijo dobermanu in še kakšni pasmi pol z uhlji ne more več migat?
Pa še neki čeprou bom zdele daleč od te teme ampak k sm lih pr uhljih:
A je kaj narobe če ma nemški ovčar mal povešene uhlje?
Mislm ne čis povešene ampak če ma once mal povešene?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #145 : 26 Avgust 2009, 16:14:12
Psu ne manjka nič, ni pa ravno za vzrejo.

Pri kupiranju repov, navadno pustijo glih en štrcelj, s tistim pa si veliko ne more pomagat. Pri uhljih maš različne reze glede na pasmo (ene čist ob školjki, ene pa čisto špičaste). Višji kot je uhelj, dlje časa mora pes navadno nosit opornice. In večja je verjetnost za zaplete, ker je rana daljša. Rezultat je pa važen samo za izgled. Nič drugega.
Nekateri poskušajo opravičit kupiranje uhljev z manj unetji ušes (pri dolgodlakih pasmah), ampak če pravilno skrbimo za uhlje, nebi smelo biti razlike. Sicer lahko začnemo krajšat uhlje vsem psom s kroničnimi unetji ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #146 : 27 Avgust 2009, 07:29:44
Prvi so na vrsti španjeli  :P :P :P!
Ko pomislim na kupirane uhlje, najprej pomislim na doge in dobermane. katere dolgodlake pasme pa jih imajo kupirane  :-[?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #147 : 30 Avgust 2009, 16:15:34
Veliki šnavcer, pa razni pastriski, ki seveda niso več pastirski, ampak družinski... Pa verjetno še kaj, na kar nisem pomislila.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #148 : 30 Avgust 2009, 16:54:19
Marsikatera francoska pasma (briard, pirenejski ovcar itd.)

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #149 : 01 Marec 2010, 14:53:02
Zanima me če ima  kdo dejansko izkušnje z temle, kot pripomoček šolanja psa, bodisi tudi za lov ? pa brez moraliziranja prosim zanima me dejanska praktična vrednost / korist z vidika kvalitetnega šolanja psa na podlagi izkušenj uporabe te ovratnice. Ali takšne zadev vplivajo na spremembo vedenje psa ko je izven poligona / ovratnice ? Se recimo, lahko pojavi lajež ali agresija ? Imamo sploh kakšen uraden test tega

tkole informativno, so zadeve koliko vidim konkretno drage , sploh z kakšnim solidnim dometom

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.