Kuhana hrana

ninci · 251051

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #180 : 07 Marec 2010, 09:08:55
Problem je v tem, da stroski s psom niso samo hrana. Od kje bos dobila denar za sterilizacijo (cca 200€) za solanje (cca 150€), za kaksno nepredvideno operacijo (ki lahko stanejo tudi 1000€ ali vec)?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #181 : 07 Marec 2010, 09:13:00
Jaz imam zdaj probleme z mackom, ki ima samo dobre 3 kg, pa sem pustila pri veterinarju ze cez 100€... ni vse v velikosti. Ce ze imas zival, si ji dolzen zagotovit primerno oskrbo, in ce nimas dovolj denarja, ne vem, kako ti bo to uspelo? :-\ Kaj bos naredila v takem primeru?

battito animale


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 07 Marec 2010, 09:35:25
Glej, ne gre se zato kar si TI želiš, ampak zato kar je najboljše za psa. Pri vsakem psu, majhnem ali velikem moraš računati tudi na nepredvidene stroške. Kaj če zboli, pride do nesreče? Vet je strašno draga zadeva, ampak moraš to vzeti v zakup, ko se odločiš za psa. Poleg tega, bo pes poleg čohanja potreboval tudi učenje in na splošno veliko tvojega časa, tako, da je hrana še tvoj najmanjši problem.
Ne vzemi tega kot napad nate, ker ti hočemo zgolj pomagati, da se pravilno odločiš. Raje še malo počakaj, razišči kaj vse sploh pes potrebuje in ko bo dovolj časa in denarja, si nabavi psa, kakršnega si resnično želiš. Bo lepše za oba ;).
Lp



TinaTina

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 07 Marec 2010, 10:03:38
Ja saj jaz vem, da niso stroški samo hrana  ::) . Hrana je pa tudi kar veliki strošek, sploh če je velik pes in hočeš psa hraniti kvalitetno. Pa ne samo psa, tudi druge živali.... Sterilizacija za psa je pa dvomim da 200 EUR  ::) . Mi smo dali za mačko 60 EUR. Pa za morskega prašička, pri katerem je vse 100x bolj zakomplcirano daš tudi 60 - 70 EUR. Za psa ziher ni 200 EUR, itak pa bo pes iz zavetišča, kjer daš 50 EUR in dobiš že steliriziranega psa in še dobro delo narediš ker ga rešiš... Drugače pa jaz tudi računam opremo (postelja, skodelice, krtača, povodci, oprsnica, ovratnica, šampon, glavnik) zraven  ::) . Ampak za malega psa bi ziher prišlo manj... Itak pa sem že povedala da mi je praktično vseeno če imam velikega ali malega psa. Za psa pa imam tudi kar veliko časa. Okoli 3 ure na dan med tednom, med vikendom pa se lahko najmnaj 6 ur z njim ukvarjam. Itak pa bi ga tudi učila trikce in ukaze, za pasjo šolo ne vem... Z njim bi obiskovala tudi agility, ali pa bi sama doma trenirala.... Aja, pa veterinarja za vse moje živali (morski prašički, ribe ne rabijo veterinarja) plačuje mama, pa za našo mačko (za katero drugače ne plačujem jaz) vse plačuje ona  ::) . Pa pri veterinarju za nas ni problem veliko pustiti, imam tudi vednobolanega morskega prašička, za katerega smo že veliko porabili, druga dva sta na srečo koliko toliko zdrava. Pa ribe sem tudi morala nekajkrat že zdraviti in mi ni bilo dati problem denarja ven  ;)



TinaTina

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 07 Marec 2010, 10:06:23
Aja, a mi lahko kdo pove koliko kuhane hrane približno mora dobiti pes na dan (glede na svoj 1 kg, na svojih 10 kg, ali kako se to že meri)?  :-[



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 07 Marec 2010, 10:14:19
Joj, hvala za prijaznost  ::) . Zdaj vidim da ste na vseh forumih enaki  :-\ . Če bi hotela imeti plišastega psa bi si ga že kupila in ne bi hodila tukaj gor, ampak jaz hočem imeti živega psa. V čem je zdaj problem, če imam jaz bolj malo denarja (ker sem še bolj otrok in imam še nekaj drugih živali) in sprašujem koliko pride hrana?  ??? . Itak pa mi je skoraj vseeno če imam velikega ali pa malega psa, glavno da pes :-\ je

1. Hrana za manjšega psa te bo stala približno isto, ker boš kupovala manjše količine, ki so dražje, torej je rezultat na koncu enak.
2. Oprema, igrače, veterinarska oskrba ipd. je enako draga za velike in male pse, oboje stane več kot hrana. Tako da, če cincaš pri hrani, potem ne imej psa, ker ostalega ne boš mogla krit.
3. Kot otrok ne moreš bit lastnik psa oz. katerekoli živali, kar prepoveduje tudi zakon. Žival lahko kupi /posvoji le polnoletna oseba in zanjo tudi odgovarja.
4. Če ti je vseeno, kaj imaš, samo, da je pes, boš imela kmalu ogromen problem. Pes je živo bitje, ki si ga za spremljevalca izberemo glede na njegove in naše potrebe, glede na to, kaj pričakujemo, kaj želimo, koliko imamo znanja, kaj bomo počeli.

Totalno zgrešen pristop in še vedno ti svetujem zgolj in samo plišasto žival.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 07 Marec 2010, 10:21:23
Ja saj jaz vem, da niso stroški samo hrana  ::) . Hrana je pa tudi kar veliki strošek, sploh če je velik pes in hočeš psa hraniti kvalitetno. Pa ne samo psa, tudi druge živali.... Sterilizacija za psa je pa dvomim da 200 EUR  ::) . Mi smo dali za mačko 60 EUR. Pa za morskega prašička, pri katerem je vse 100x bolj zakomplcirano daš tudi 60 - 70 EUR. Za psa ziher ni 200 EUR, itak pa bo pes iz zavetišča, kjer daš 50 EUR in dobiš že steliriziranega psa in še dobro delo narediš ker ga rešiš... Drugače pa jaz tudi računam opremo (postelja, skodelice, krtača, povodci, oprsnica, ovratnica, šampon, glavnik) zraven  ::) . Ampak za malega psa bi ziher prišlo manj... Itak pa sem že povedala da mi je praktično vseeno če imam velikega ali malega psa. Za psa pa imam tudi kar veliko časa. Okoli 3 ure na dan med tednom, med vikendom pa se lahko najmnaj 6 ur z njim ukvarjam. Itak pa bi ga tudi učila trikce in ukaze, za pasjo šolo ne vem... Z njim bi obiskovala tudi agility, ali pa bi sama doma trenirala.... Aja, pa veterinarja za vse moje živali (morski prašički, ribe ne rabijo veterinarja) plačuje mama, pa za našo mačko (za katero drugače ne plačujem jaz) vse plačuje ona  ::) . Pa pri veterinarju za nas ni problem veliko pustiti, imam tudi vednobolanega morskega prašička, za katerega smo že veliko porabili, druga dva sta na srečo koliko toliko zdrava. Pa ribe sem tudi morala nekajkrat že zdraviti in mi ni bilo dati problem denarja ven  ;)

Ha ha ha. V dobrem zavetišču na ta način psa ne boš dobila, kar verjemi mi. V slabem pa komot. Pa ti bom kar svoj primer povedala, kako zgleda posvojitev iz zavetišča - takega, kakršna so pri nas razen enega... Necepljen, bolan, do vratu usran pes, slep, gluh, z razbitimi zobmi, tumorjem v gobcu, čisto fertik psihično in fizično, podhranjen do kosti. Star kot zemlja. Veterinarja očitno ni videl niti od daleč. Ali pa psica, s tumorji, nezdravljena, z milijon travmami in strahovi

In psov se iz zavetišč ne rešuje in niso do konca lifa hvaležni, dajte si to 1x vcepit v glave!

Aja, a mi lahko kdo pove koliko kuhane hrane približno mora dobiti pes na dan (glede na svoj 1 kg, na svojih 10 kg, ali kako se to že meri)?  :-[

Odvisno od pasme, starosti, aktivnosti... Seveda primerne hrane.


TinaTina

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 07 Marec 2010, 10:28:56
1. Hrana za manjšega psa te bo stala približno isto, ker boš kupovala manjše količine, ki so dražje, torej je rezultat na koncu enak.
2. Oprema, igrače, veterinarska oskrba ipd. je enako draga za velike in male pse, oboje stane več kot hrana. Tako da, če cincaš pri hrani, potem ne imej psa, ker ostalega ne boš mogla krit.
3. Kot otrok ne moreš bit lastnik psa oz. katerekoli živali, kar prepoveduje tudi zakon. Žival lahko kupi /posvoji le polnoletna oseba in zanjo tudi odgovarja.
4. Če ti je vseeno, kaj imaš, samo, da je pes, boš imela kmalu ogromen problem. Pes je živo bitje, ki si ga za spremljevalca izberemo glede na njegove in naše potrebe, glede na to, kaj pričakujemo, kaj želimo, koliko imamo znanja, kaj bomo počeli.

Totalno zgrešen pristop in še vedno ti svetujem zgolj in samo plišasto žival.

1. Hrana me ziher ne bi prišla enako, ker bi kupila vsega manjše količine. V trgovini za ljudi bi kupila riž, kašo, testenine, zdrob za psa in me ziher ne bi prišlo enako kot pa za velikega psa, ker majhen pes poje dosti manj in mi nihče ne bo govoril, da majhen, 10 kg pes poje enako kot pa velik 50 kg pes  ??? . Meso bi itak jedel domače, kar pa ni preveč drago, zelenjavo bi tudi jedel domačo, to pa tudi ni preveč drago. Ne bi pa jedel NOBENIH briketov.

2. Veterinarsko oskrbo pri vseh živalih krijejo starši. Oprema ziher ni enako draga. Ziher ne pride velika oprsnica enako kot mala oprsnica, tudi mala posteljica ne pride toliko kot velika postelja, pa tudi plašč je bolj drag velik kot pa majhen, to je tako kot pri ljudeh. Sem že gledala po trgovinah, večje je, več pride. Dobro igrače so pri vseh enake, ampak tudi niso tako drage, pes pa tudi ne rabi 100 igrač, da bi dal celo prempženje ven. Jaz sem brala da lahko ima pes največ 3 igrače, ampak ne vem iz kakega razloga...

3. Uradni lastnik je mama, neuradni pa jaz  ::) . Jaz pač plačujem vse razen veterinarja za moje živali in s tem nimam problemov. Drugače pa mama za svoje živali (mačka) kopuje vse  ::) .

4. Zakaj bi pa imela velik problem?  ??? . Saj ne bi imela pasemskega psa, ki potrebuje točno določeno vzgojo, gibanje in ima točno določene potrebe. Ali še nisi slišala za mešančka? V zavetiščih jih je polno in hočem rešiti enega izmed njih... V zavetišču pa si bom izbrala psa, ki mi bo po velikosti in karakterju ustrezal.

Zakaj pa zgrešen pristop? Zakaj pa imam jaz zgrešen pristop? Jaz vsaj sprašujem po forumih in si berem po spletnih straneh, gledam koliko bi kaj prišlo in se za psa pripravljam. Nekateri pa gredo prvi dan ko se jim pes zahoče po psa in si prej nič ne preberejo in informirajo in tisti imajo resne probleme. Jaz jih po moje ne bom imela, če se bom prej informirala  ;)



TinaTina

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 07 Marec 2010, 10:31:51
Ha ha ha. V dobrem zavetišču na ta način psa ne boš dobila, kar verjemi mi. V slabem pa komot. Pa ti bom kar svoj primer povedala, kako zgleda posvojitev iz zavetišča - takega, kakršna so pri nas razen enega... Necepljen, bolan, do vratu usran pes, slep, gluh, z razbitimi zobmi, tumorjem v gobcu, čisto fertik psihično in fizično, podhranjen do kosti. Star kot zemlja. Veterinarja očitno ni videl niti od daleč. Ali pa psica, s tumorji, nezdravljena, z milijon travmami in strahovi

In psov se iz zavetišč ne rešuje in niso do konca lifa hvaležni, dajte si to 1x vcepit v glave!

Odvisno od pasme, starosti, aktivnosti... Seveda primerne hrane.

Zakaj pa psa ne bi dobila iz zavetišča?  ??? . Če ga iz zavetišča ne bom dobila, ga pa lahko dobim tudi na drugačen način. Ampak dvomim da mi ga ne bodo dali, ker niso vi takšni kot ti.

Kako pa to da se psov iz zavetišč ne rešuje? Psa iz zavetišča drugače po dveh ali treh mesecih uspavajo. Ali je to mogoče reševanje, ki je bolje kot pa če bi našel novega lastnika?  ??? ??? ??? ??? ??? ???



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #189 : 07 Marec 2010, 10:34:46
A mislis da mesancek pa ne potrebuje tocno dolocene vzgoje, gibanja in ima tocno dolocenih potreb?

Se zavedas, da bos pri kuhanju morala upostevati tocno dolocena razmerja, da bo pes dobil vse potrebne vitamine in minerale? Se zavedas, da mu bos mogoce morala dodajat prehranska dopolnila?

Vprasaj starse, ce so pripravljeni dajati tudi po 1000€ za operacije.

In ja, sterilizacije psice nad 15 kg pride malo cez 200€.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #190 : 07 Marec 2010, 10:38:14
Pohvalno, da se informiras :) samo moras tudi sprejet kaksno informacijo ;)

Tvoj pristop je napacen, ker izbiras psa glede na stroske, ki jih bos imela z njim... manjsi psi res da manj pojejo, ampak vsi ostali stroski (cepljenja, zdravljenja) so skoraj enaki. Zavetiscni psi so mogoce ze sterilizirani, ampak se zelo rado zgodi, da imajo druge zdravstvene tezave, ki pridejo drazje od sterilizacije (ja, sterilizacija psicke je res okoli 200€; jaz sem dala toliko samo za kastracijo vecjega psa).

Pri psu pac ne mores gledat na stroske, ker vedno bodo. To je to.

In mesancki isto rabijo gibanje in zaposlitev in vzgojo, kot pasemski... saj ce pa ne ves s cim je mesan, kako bos pa vedela, kaksne potrebe ima?

battito animale


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 07 Marec 2010, 10:40:17
1. Hrana me ziher ne bi prišla enako, ker bi kupila vsega manjše količine. V trgovini za ljudi bi kupila riž, kašo, testenine, zdrob za psa in me ziher ne bi prišlo enako kot pa za velikega psa, ker majhen pes poje dosti manj in mi nihče ne bo govoril, da majhen, 10 kg pes poje enako kot pa velik 50 kg pes  ??? . Meso bi itak jedel domače, kar pa ni preveč drago, zelenjavo bi tudi jedel domačo, to pa tudi ni preveč drago. Ne bi pa jedel NOBENIH briketov.

Hja, samo riž ipd. se daje v minimalnih količinah, zelenjavo za "pikico", ostalo je meso. Fajn, da ne bi dajala briketov, samo potem je treba kar fino naštudirat, kako se pripravi obrok za psa. In če je to dolgoročen projekt, kot ti praviš, je treba dodajat še dodatke, ki pa niso poceni... In vsak pes pač ne more ob tej hrani, sploh ker omenjaš pse iz zavetišč, ker imajo mnogi specifične potrebe - dietna hrana, ki stane...

4. Zakaj bi pa imela velik problem?  ??? . Saj ne bi imela pasemskega psa, ki potrebuje točno določeno vzgojo, gibanje in ima točno določene potrebe. Ali še nisi slišala za mešančka? V zavetiščih jih je polno in hočem rešiti enega izmed njih... V zavetišču pa si bom izbrala psa, ki mi bo po velikosti in karakterju ustrezal.

O ja, sem slišala za mešančke. Imam tudi sama vedno po vsaj enega doma. In veš kaj? Tudi mešanec potrebuje točno določeno vzgojo, gibanje in ima določene potrebe. In potrebuje točno isto kvalitetno prehrano kot najbolj pasemski pes. In točno enako veterinarsko oskrbo, ki stane enako. Jih imaš morda za manjvredne, al kako?


TinaTina

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 07 Marec 2010, 10:41:01
Ja vem da mešanček potrebuje vzgojo.  ::) . Se posvetujem z enimi, ki imajo mešančke, ampak mi ne znajo pomagati pri prehrani, ker vsi hranijo z briketi, meni pa se briketi ne zdijo zdravi, zato se sem odločila za kuhano hrano.

Za prehrano se zavedam, ja... Zato sem pa ravno začela pisati v tej temi ampak je tukaj postal en cel šmorn  :-[ . Sem si že vse tukaj prebrala, pa tudi na mojpes-u si tudi berem, nekaj angleških strani je že tudi prišlo v moje roke.



TinaTina

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 07 Marec 2010, 10:45:59
Hja, samo riž ipd. se daje v minimalnih količinah, zelenjavo za "pikico", ostalo je meso. Fajn, da ne bi dajala briketov, samo potem je treba kar fino naštudirat, kako se pripravi obrok za psa. In če je to dolgoročen projekt, kot ti praviš, je treba dodajat še dodatke, ki pa niso poceni... In vsak pes pač ne more ob tej hrani, sploh ker omenjaš pse iz zavetišč, ker imajo mnogi specifične potrebe - dietna hrana, ki stane...

O ja, sem slišala za mešančke. Imam tudi sama vedno po vsaj enega doma. In veš kaj? Tudi mešanec potrebuje točno določeno vzgojo, gibanje in ima določene potrebe. In potrebuje točno isto kvalitetno prehrano kot najbolj pasemski pes. In točno enako veterinarsko oskrbo, ki stane enako. Jih imaš morda za manjvredne, al kako?

Jaz sem brala tukaj in še drugje da se daje psu hrana razmerje 1/3 beljakovin, 1/3 ogljikovih hidratov in 1/3 zelenjave. Kako je zdaj z tem?  ??? .

Vem, da potrebuje mešanček enako prehrano kot pasemski. In tudi veterinarja in vse. Mešančkov nimam za manj vredne? Od kod ti ta ideja  ??? . Pri meni je vseeno ali mešanček, ali pasemski. Bo pa 100% zavetiščar, lahko se zgodi, da bo pasemski, ker so v zavetiščih tudi pasemski.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 07 Marec 2010, 10:55:09
Vem, da potrebuje mešanček enako prehrano kot pasemski. In tudi veterinarja in vse. Mešančkov nimam za manj vredne? Od kod ti ta ideja  ??? . Pri meni je vseeno ali mešanček, ali pasemski. Bo pa 100% zavetiščar, lahko se zgodi, da bo pasemski, ker so v zavetiščih tudi pasemski.

Od tu:

4. Zakaj bi pa imela velik problem?  ??? . Saj ne bi imela pasemskega psa, ki potrebuje točno določeno vzgojo, gibanje in ima točno določene potrebe. Ali še nisi slišala za mešančka?

Še nekaj me zanima. Ker si se napičila na mešance. Zakaj točno?


TinaTina

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #195 : 07 Marec 2010, 11:10:16
Zakaj sem se napičala na mešance? Ker so ti navadno v zavetiščih in jaz hočem imeti zavetiščarja, ker hočem rešiti enega psa, ne pa da bi imela pasemskega da bi zame delali še več psov, ki jih pa je itak že preveč



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #196 : 07 Marec 2010, 11:14:03
Čisto ste iz kuhane hrane >:(

TinaTina ob odločitvi za psa pomisli na vse stroške, ki so ti jih že naštele punce. Vsekakor pa pametno odločitev.  ;)



TinaTina

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 07 Marec 2010, 11:24:40
Saj računam vse stroške (zavno zdaj vse po netu gledam in računam)  ;)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #198 : 07 Marec 2010, 11:26:42
Še en moj sodoben (na brzino) recept.
Različno meso (jetra, hrbet, srce, požiralniki, kos vranice....skrata malo mešano po želji), na manjših kosih, pokuham v ne preveč vode (cca. 20min+malo soli).  Če je vode preveč jo odlijem v ostalo pa zamešam ovsene kosmiče, da dobim gostljato kašo. V to kašo naribam še korenček+malo olja, po potrebi odstranim (nekaj) kosti iz mesa in vse skupaj zmešam..........in v hladilnik, ker zmeraj skuham nekoliko več in mu tak obrok ponudim občasno namesto briketov................za 10,20s v mikro in mam, mam.

Zajtrk občasno:
kefir+ovseni kosmiči...................... ...........kakec je tak kot najlepša hrenovka :)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #199 : 07 Marec 2010, 11:59:44
Drobovina je OK, ampak cca 1-2x na teden. Ostali dnevi pa?

In še enkrat - zakaj bi rešila psa iz zavtišča? Oziroma kje je tle point.

Nina, oprosti, samo mi dviguje pritisk.


TinaTina

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 07 Marec 2010, 13:27:59
Zakaj bi psa rešila iz zavetišča? Zato ker pse v zavetišču po 2 ali 3 mesecih uspavajo, pa če je to mladič ali starejši pes. Če pa ga posvoji človek pa še ne umre tako hitro, torej jaz rešim psa pred smrtjo. Namesto da bi šel na drugo stran mavrice, gre v nov dober dom.

Yo, kaj tebi spet dviguje pritisk? Jaz sem brala vso to temo nazaj in še veliko drugih tem in prav tebi vedno vse dviguje pritisk  ???  :-\  . Pa skoraj nobenemu drugemu  ???



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 07 Marec 2010, 19:30:27
Dvigujejo mi pritisk ljudje, ki "rešujejo" pse iz zavetišč.


TinaTina

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 07 Marec 2010, 19:56:18
Zdaj pa mi samo prosim povej, zakaj se psa ne reši iz zavetišča?  ??? >:(



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 07 Marec 2010, 20:18:45
Glej, to da posvojiš psa iz zavetišča je tvoja odločitev. Vsak pes si zasluži dober dom in to, da mu ga nudiš bi moralo biti samoumevno. Zato ti pes ni nič dolžan, ker si se zanj odločila sama, prav tako kot npr. jaz za mojo cavalierko. V vsakem zavetišču bi morala povedat kaj pričakuješ od psa in glede na karakter (če bi sploh presodili, da si primeren lastnik) psa bi ti priporočili pravega. Ljudje, ki pse "rešujejo" (pazi na narekovaje), ponavadi pričakujejo brezmejno hvaležnost psa, pes pa kao nima potreb kot pasemski (ne razburjaj se, ker si to zapisala sama) in je po njihovem mnenju tako vseeno kaj se dejansko s psom dela, ker si ga pa ja rešila! ::) :-X
Vsak si izbere psa glede na neke kriterije, ki so mu pomembni. Tako sobivanje je potem bistveno prijetnejše tako za psa, kot človeka.

Posvojiti psa iz zavetišča, je vsaj tako odgovoren korak, kot nakup pasemskega, če ne še bolj!

PS: Ninci, sorry za OT :-[.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #204 : 07 Marec 2010, 20:57:34
Sam.. vzeti psa iz 3/4 slovenskih zavetišč je čist isto kot rešiti ga. Yo, se spomnim ko si pisala kak je bil tvoj škot, cel zanemarjen, v ranah. In si ga rešila iz nemogočih razmer. Nisi ga pa posvojila z namenom, da ga rešiš



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #205 : 07 Marec 2010, 21:14:47
Sam.. vzeti psa iz 3/4 slovenskih zavetišč je čist isto kot rešiti ga. Yo, se spomnim ko si pisala kak je bil tvoj škot, cel zanemarjen, v ranah. In si ga rešila iz nemogočih razmer. Nisi ga pa posvojila z namenom, da ga rešiš

V ranah je bila Layla. In brez dlake na določenih mestih. Pa nesterilizirana tudi. Habibi je bil podhranjen, usran, uscan in zavozljan (je visica vozila iz Celja do Ljubljane februarja z odprtimi šipami, ker je tako smrdel, da se dihat ni dalo). Aja, pa necepljen in nekastriran. Aja, pa razbite zobe je imel in tumor v gobcu. Pa niso bili toliko brihtni, da bi poštekali, da je slep in gluh... In še kaj bi lahko rekla.

Hočem povedat, da naj TinaTina dobro razmisli, kakšnega psa hoče, kaj bo z njim počela in predvsem, koliko ima financ na razpolago. Ker pes stane. Minimum je hrana. In še posebej pri posvojencih iz zavetišč, ki prinesejo (lahko) še dodatne težave, tudi zdravstvene. To pa stane...


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #206 : 07 Marec 2010, 21:48:27
No, pa pejmo nazaj na KUHANO HRANO in na stroške le-te.

Mogoče samo razmišljanje: kaj če kuža, ki je kuhano hrano (zaradi stroškov ali zaradi lastnega prepričanja da je to dobro) naenkrat postane alergičen? Kako je potem s stroški? Mu potem kuhaš npr. ribe? Te so FUL drage... Briketi ali kuhane ribe pa mislim, da bodo stroškovno kar tam-tam...
Tudi pogled v tej smeri ni za zanemarit.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 07 Marec 2010, 22:06:58
Jp. Potem si ornk v p****. Sem imela psa, ki je imel IBD. Je dnevna doza hrane, dokler je še jedel, stala toliko, kot zame tedenska. Zraven je seveda treba prištet še stroške veterinarja...
In tudi sicer, če kuhaš doma, ne prideš skozi tako zelo poceni. Namreč psu ne meš dajat vedno samo drobovine, polente in makaronov. Je treba še vse kaj drugega...


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #208 : 07 Marec 2010, 22:16:37
Mene pa čisto informativno zanima, kje kupujete meso in za kakšno ceno. Tudi sama sem ponovno začela kuhati za svoje pse (sicer samo čez vikend), ponavadi meso nabavim kar v mercatorju (govedina, piščanec, puran). V povprečju bi rekla, da dam za kg cca. 6 EUR.
Ko sem imela samo enega psa sem ga leta nazaj hranila tudi s surovo hrano (barf), kar se je takrat izkazalo za super, kasneje pri več psih sem prešla na brikete, opažam pa, da zdaj ko je ta pes že malce bolj star, surovega mesa ne prenaša več tako dobro in se za prebavo bolje odnese če mu dam kuhano in predvsem dodam še malce riža. Predvsem pa je kuhanje tudi veliko bolj preprosto (ker je lažje dodajati sestavine).
Ampak navdušenje psov, ko dobijo tak kuhan obrok namesto briketov je pa res neprecenljivo :)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 07 Marec 2010, 22:23:57
Perutnino jaz kupujem v PP, večje količine, ko je kaj na akciji. Ponavadi so to krače puranov ali puric. Zadnja akcija, ki sem jo ujela, je bila konec januarja, ko so bile krače puric in puranov po 1,65 eur/ kg. Nekaj tudi želodčkov, jetrc (v akciji cca 1,70 eur/kg)... Za ribe se splača zmenit v kakšni ribarnici, jaz sem jih hodila iskat po dogovoru določen dan, ko naj bi jih sicer dali v odpad - ker jih naslednji dan niso smeli več prodajat. Riž je najcenejši v Lidlu in Hoferju. Makaroni v Hoferju ali Sparu. Ostalo malo brskam, kje je kakšna akcija...