Kuhana hrana

ninci · 251040

isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #210 : 07 Marec 2010, 22:40:48
Yo glede na to, da ti redno kuhaš in si preučila vsa razmerja mi lahko prosim napišeš razmerja za 20kg aktivnega psa. Koliko hrane dnevno? A se ta hrana lahko zamrzne?

Ves čas v tej temi govorite, da je pri kuhani hrani potrebno dodajati prehranske dodatke, kateri dodatki so to? Kakšen link?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #211 : 09 Marec 2010, 21:26:38
Yo glede na to, da ti redno kuhaš in si preučila vsa razmerja mi lahko prosim napišeš razmerja za 20kg aktivnega psa. Koliko hrane dnevno? A se ta hrana lahko zamrzne?

Ves čas v tej temi govorite, da je pri kuhani hrani potrebno dodajati prehranske dodatke, kateri dodatki so to? Kakšen link?

Isla, oj, sem šele zdaj videla.
Žal nimam neke recepture za psa z zgoraj omenjenimi potrebami... Daj pobrskaj si po tem in sosednjem forumu, ker je precej odvisno od aktivnosti, pasme, starosti... Osebno takega nisem imela in ga nimam, tako da...
Kar se tiče dodatkov jih dajem jaz spet glede na potrebe posameznega psa... Različna olja, občasno kakšna kura z vitamini, kompliciram pa ravno ne.
Zmrzneš seveda lahko, čeprav jaz raje pripravljam svežo hrano (pa itak nimam dovolj velikih piskrov in zamrzovalnika  ;D ).


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #212 : 09 Marec 2010, 22:36:14
Oj,

mene pa zanima konkretno koliko mesa dobijo vaši psi na dan, pa seveda tudi kok so te psi težki? Da si narišem nekakšno povprečno dnevno dozo mesa na 10kg psa. Vem da je potem to ful odvisno... aktivnost, starost itd, ampak mene zanima res neko tako povprečje oz. splošno pravilo.


Los je car!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 09 Marec 2010, 22:53:55
Perujci v odrasli dobi po 1-1,5kg na dan (teža od 32-36kg) - tudi sicer drugačna prehrana, zelo aktivni
Škota v odrasli dobi cca 0.5kg na dan (teža cca 32 kg) - srednje aktivni, en s posebnimi potrebami (dieta), drug senior
Pitbullka cca 1kg na dan (teža cca 25kg) - srednje aktivna
Mešanka, stara 5 mesecev, cca 20 dag na dan (teža 2kg) - hiperaktivna

V meso sem približno vštela tako meso kot drobovino, ribe ipd.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #214 : 10 Marec 2010, 14:18:06
SBT, 15kg - cca 40dkg mesa + 10dkg zelenjave, dodatkov,.. na dan v dveh obrokih (cca 20dkg na obrok)



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 10 Marec 2010, 15:16:48
VŠPP - 53kg; 1,2kg mesa (5% jeter, 5% drugih organov)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #216 : 10 Marec 2010, 15:29:52
Za 4 kitajske ritke (do 5 kg teže), cca pol kile mesa na dan, kdaj malo manj, odvisno + riž, ajdova ali prosena kaša+zelenjava glede na to kaj se kuha za nas. Dodatki so: dorwes herbs zeleni prašek, pivski kvas, olje pšeničnih kalčkov, občasno še ribje olje.

V sparu se da dobiti piščančja prsa najcene, sicer kupuje piščančje krače mercator, pa pakirane piščančje vratove.

Ne vem, meni se ne zdi da bi bila ta hrana cenejša, kvečjemu dražja :) Ker razmerja so tako, da je vsaj pol mesa, pol ostalo. če pa so vratovi na meniju pa nikoli ne mešam. v bistvu je vedno več mesa kot drugih zadev, (čistega mesa) .


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #217 : 10 Marec 2010, 17:24:13
Hvala! :)

Los je car!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 10 Marec 2010, 18:38:32
Ne vem, meni se ne zdi da bi bila ta hrana cenejša, kvečjemu dražja :)

Jaz lovim akcije in nabavljam takrat večje količine ;) No, samo je pa res, da tudi porabim kar precej tega...


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #219 : 10 Marec 2010, 20:11:47
Ja saj jaz tudi, samo vseeno se kar pozna sedaj ko so 4 psi :) Je potrebna organizacija. no če glih zmanjka imam pri roki vedno kakšne konzerve, natures diet ali kaj podobnega, pa sardine :)
si ne predstavljam kako bi bilo če bi bili večji psi :)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 10 Marec 2010, 21:19:32
si ne predstavljam kako bi bilo če bi bili večji psi :)

Jaz perutnino kupujem v PP, ker pride ceneje - še posebej, ko so akcje. Za testenine, riž ipd. pa sledim prek neta in kupim večje količine, ko je ceneje (Spar, Hofer, Lidl, Eurospin). Enako za konzerve tunine. Zelenjavo tudi nakupim, ko je kje akcija, sadje isto. Poleti dobim nekaj od mame, ki se vedno znova čudi, kako mi uspe toliko zelenjave pojest  8) . Za ribe se splača s kakšno ribarnico zmenit...


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #221 : 11 Marec 2010, 09:28:11
Naša dva imata itak kar svojo zmrzovalno skrinjo :)( čeprav imam zadnje čase občutek , da ni ravno preveč ekonomična... ker žre štrom :D)

Dobivata kuharijo + brikete. ( včasih tudi samo brikete...  če se mi ravno ne da kuhat... ali zmanjka časa)
Govedina- domača( tašča)
Perutnina- domača( stare kure :D)
Ovco- kupim od enega modela tukaj ki jih ima( staro... tako, ki je drugi nočejo... scenkam ceno na minimum >:D.... )
Divjačino- mi zrihta en lovec.. čeprav ni več  preveč ugodna... nazadnje mi jo je kar solidno zacolal

Občasno kupim v akcijah kakašna jetra, mlinčke srčke ipd. ( ali pa pogledam v stranski del skrinje- pred iztekom roka)
Ribe- večina pozimi konzerve ( moj pripelje iz Francije Lider-price štacuna..po 15 centov konzerva sardin...tuna 20... kadar je akcija)Poleti pa ko zase kupujem , še kakšno zraven dobita..
Riž, makarone- eurospin

Zelenjava... tašča( letos bom  mogoče celo preštihala in vrt naredila.. če mi ne bo vse pocrkalo ^-^)... spakiram v vrečke( kot za juho) in v skrinjo... ko zmanjka... štacuna poje ;)

Brikete..po novem mi jih pripelje iz Nemčije Fressnapf( neki pasji diskont)Isto  priboljške... so precej bolj ugodni kot pri nas.( pa čokote imajo tadobre- dišeče ... ne une smrduhe kot pri nas)
Koliko točno  pride računica ... pa niti ne vem

Potem so pa tukaj še šamponi, pa balzami, pa ampule, pa...vitamini.... aja pa prepečenec... (pa kar klepto pokrade... nazadnje cel prekajen svinjski vrat) pa oglje za rit zaštopat :-X...itd







kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #222 : 12 Marec 2010, 18:13:08
Evo še moj današnji update po šopingu:
govedina v MDK (tovarniška prodajalna Zalog) za cca. 5 EUR na kg
piščanec bedra 2,50 EUR na kg
kupila sem tudi drobovino, želodčke, pa vampe, rep itd... povprečje pa je prišlo cca. 3 EUR na kg mesa, kar se mi zdi popolnoma sprejemljiva cena.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #223 : 12 Marec 2010, 18:42:55
kupila sem tudi drobovino, želodčke, pa vampe, rep itd... povprečje pa je prišlo cca. 3 EUR na kg mesa, kar se mi zdi popolnoma sprejemljiva cena.


V PP so piščančja jetra in srca trenutno po 1,70 eur/kg, če komu prav pride.


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #224 : 12 Marec 2010, 18:48:55
Yo smo nabavili :) je itak vse v zalogu...
Mi je pa žal da piščančjih vratov več ne prodajajo, prodajalec mi je omenil le, da lahko dobim piščančje hrbte po naročilu (za ceno pa ne vem).



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #225 : 12 Marec 2010, 18:49:47
Kje pa je kakšna trgovina PP v ljubljani?

Sicer sem pa jaz tud nabavila danes v sparu akcijsko meso :) Mi je že malo žal da nisem več kupila, ... no mogoče se še jutri ali v nedeljo zapeljem :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #226 : 12 Marec 2010, 18:51:57
Tudi piščančje vratove prodajajo, mi smo našli še najceneje v hipermarketu mercator v domžalah, samo si jih moral naročiti predhodno. je bila pa najugodnejša cena. res pa da jih razen v lokalnih manjših trgovinah v večjih centrih ne dobiš vratov... ker pač ne naročajo, no tak odgovor sem jaz dobila ko sem težila vsepovprek zakaj nimajo :) So pa lahko ful različne cene, tudi znotraj posameznih trgovin recimo Mercator - različne poslovalnice različna cena...


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #227 : 12 Marec 2010, 18:56:46
Kakšna pa je akcijska cena v šparu? A za vratove greš samo do mesarja in naročiš?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #228 : 12 Marec 2010, 19:53:15
Piščančja bedra so bila v šparu danes 2,5 € na kilo... kolikor jaz vem so običajno okoli 4 evra na kilo.

teža okoli 2-3 kile, cena 1,74 € na kilo.  Ja do mesarja in naročijo. mi smo kupovali prej po 10 paketov skupaj. samo po mojem ti tudi manj lahko naročijo.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 12 Marec 2010, 20:22:47
Kje pa je kakšna trgovina PP v ljubljani?

http://www.perutnina.com/maloprodajne

Hrbte dobiš v Mercatorjih, kjer imajo mesarja, zihr.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #230 : 12 Marec 2010, 21:44:21
Kako pa hrbte hraniš tvojim pesjanom? Jaz kosti sploh piščančje ne dajem, v hrbtih jih je pa ful. Tudi z bedri je ful dela, da dobiš ven samo meso brez kosti... hmmm... to je ful dela vse zrofkat ven.
bi mi bili zato ljubši srčki in jetrca. ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 12 Marec 2010, 22:40:06
Piščančjih beder ne dajem, imamo preveliko porabo. Dajem puranja, kjer je glede na težo manj odpadka. Kuham do razkuhanega, ko res dobiš vse dol.
Surove hrbte dajem cele.

p.s. Srčki, jetrca, vranica so 1x tedensko, niso za vsak dan.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #232 : 13 Marec 2010, 04:46:35
Srce je mišica in bi ga načeloma lahko jedel "vsak dan". Jetra.....kot pri ljudeh; s pametjo. Vranca, je lahko bolj problematičana, seveda odvisno od psa (od nekaterih nato kar teče iz "zadnjega dela") in če imate psa v stanovanju je boljše, da prej probate :)
Tudi pri nas kar dosti krat dobi prepečenec ali kos posušenega kruha (kvas), ki je kar dobra igrača..........za glodanje in metanje po "luftu"



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #233 : 13 Marec 2010, 04:50:26
Predvsem pozimi je perutnina priporočljiva (tudi za ljudi)....................ni potrebe po nobeni "gripa vakcinaciji" več ;D ;D ;D



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 13 Marec 2010, 10:29:57
Ja, pitdog, se strinjam glede srca. Jaz sem mislila srčke piščancev ali puranov, ki jih dobiš skupaj z jetri in vranicami  ;)
Drugače mi veliko prakticiramo tudi tuno in sardele iz konzerv, če ni za dobit ugodno svežih rib.
Od zelenjave in sadja pa v bistvu vse, razen npr. grozdja, čebule, pa stročnic se malo izogibamo, pa še to ne 100%.
Aja, za tiste, ki boste kuhali... Pazite npr. pri ječmenu, ker pri nekaterih zna povzročit drisko.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #235 : 13 Marec 2010, 11:14:46
Ne vem, meni se ne zdi tako zamudno zrezati meso s kosti. Porabimo pa tudi končne dele votlih kosti, se pravi tam kjer je hrustanec gor - ali odrežem dol, ali pa pes pogrize dol (tako da držim kost v roki in samo odgrizne hrustanec dol :)).
Je pa res da je eni vse kar je več kot nasuti brikete v skledo že preveč dela... saj se djao kupiti tudi že piščančja bedra ali prsa z odstranjeno kostjo, če se komu neda :) je pa dražje seveda. Pač tistih 10 minut da razkosam meso ki ga imam pol za 2 dni ni nič takega, vmes pa itak dnevnik poslušam :) Na štedilniku se kuha kaša, 10 min, ugasnem in pustim v loncu da se zmehča do konca. Mislim res ni nobena panika...

Sicer glede OH delam pa jaz tako, da dam skodelico riža in skodelco kaše (ajdova ali prosena) in skuham skupaj. Se mi zdi mnogo bolje kot samo riž.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 13 Marec 2010, 11:22:31
botticelli, to je vse res, samo je čisto odvisno koliko in kakšne odjemalce imaš  ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #237 : 13 Marec 2010, 12:06:43
Ja verjamem :) Kot sem napisala, si ne predstavljam da bi imela 4 velike pse in bi jim to delala :) Čeprav verjetno se spet navadiš. Bolj se mi zdi problematično ker je to veliko mesa in bi rabili še en hladilnik in zmrzovalnik + da ne omenjam finančne plati. :)

Nikoli nisem gledala, koliko pa je kila puranjega bedra? Jaz občasno kupim te puranje peruti, ki se mi zdijo kar poceni.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #238 : 13 Marec 2010, 12:15:32
Nikoli nisem gledala, koliko pa je kila puranjega bedra? Jaz občasno kupim te puranje peruti, ki se mi zdijo kar poceni.

Jaz lovim akcije v PP, nazadnje so bile krače puric in puranov po 1,65 eur/ kg. So pa kosti zelo lahke, tako da se splača.


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #239 : 13 Marec 2010, 22:31:49
A je mogoče že kdaj kdo vprašal v PP, če zmeljejo cele piščance? tako bi blo najmanj dela, pa še celi piščanci so zelo poceni.