Kuhana hrana

ninci · 251085

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #300 : 18 Marec 2010, 12:29:42
tule se vsekakor strinjam z kodr; industrijska hrana  služi primarno v dobro (lagodja) človeku kot pa živali. Pač manjek časa za pripravo hrane, tudi znanja pa se da tista mera briketov in to je to. 
Vse ostalo tule je sprenavedanje in j,a tudi sam dajem brikete (sicer vedno v kombinaciji z kuhano hrano) iz razloga ki ga je damayanti poudarila.  Manjek znanja in časa.
Tekom rasti, sem toliko bolj vztrajal na briketih, ker nimam pojma kakšna bi bila kuhana hrana pravilna za mladiča. Sedaj so sicer briketi manjši del obroka so pa vedno prisotni.

Me pa kjlub temu zanima od kod domneva fiziološke potrebe psov spremenile? na podlagi kakšnih dejstev. zgolj zato ker ljudje živimo bolj dinamično in tehnološko dostopno življenje ?
mimogrede domesticirani psi so prisotni že z 15.000 let, ne vem čemu vključevat tule vokove


Citiraj
, če se le da kaj skuham posebej za "pocrkllat" zverjasca.
 

Sam sem se že preden je sploh prišla v hiši odločil, da bom kombiniral ; kuhano hrano tako predstavljajo žganci,  riž, testenine (tudi tiste pasje), čičerika.,..včasih z dodatki mal zalenjave, nemastni kosi mesa (ostanki on prepravi hrane)...kar dobi pomešano z briketi 2x na dan; do tega trenutkan (potrkam) ni imela niti enkrat driske,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kodr

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
Odgovori #301 : 18 Marec 2010, 13:34:20
Še nekaj malega o koprofagiji. Psi niso koprofagi. Iztrebki katerekoli živali zanje niso normalna hrana. Uživanje iztrebkov običajno kaže, da s prebavo nekaj ni v redu. Zlasti pri mladičih je pogosto prav hlastno žretje iztrebkov, če le pridejo do njih. Seveda zelo moteče za lastnike, posebej če si kuža takoj zatem zaželi dati lupčka svojemu človeku. Mladiči pogosto jedo iztrebke, ker njihova prebavila še ne izločajo dovolj prebavnih sokov (pomanjkanje encimov) in želodčna kislina še ni dovolj močna.

Ko so mladiči še pri psici in začenjajo jesti poleg mleka še drugo hrano, jim psica izbljuva delno prebavljeno hrano. Na tak način mladiči hrano lažje prebavijo in izkoristijo, saj je že "predpripravljena", hkrati pa za pomoč dobijo še prebavne sokove. Encimi, ki so jih tako dobili, v njihovih prebavilih spodbudijo lastno proizvodnjo in izločanje. Mladiček je tako kmalu pripravljen na svoj lastni obrok - brez "predpriprave". Žal se večini lastnikov zdi nesprejemljivo, da psice hranijo svoje mladiče na tak način, češ saj imate vsak svojo polno posodo, pa res ni treba, da ste take packe. Pa niso packe, zanje je to naravno in tudi potrebno.

Z uživanjem iztrebkov si psi (zlasti mladiči) poskušajo urediti stanje v prebavilih. Pogosto jim to tudi uspe in čez čas sami od sebe prenehajo s tem. Lahko pa se stvari tudi drugače obrnejo: infekcije, bruhanje, driske.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #302 : 22 Marec 2010, 19:10:10
Da se malo vrnemo h kuhani hrani.  ;) 
Zanima me, kako dolgo kuhate meso? Za riž, testenine, zelenjavo mi je jasno, ampak meso hmmm imam občutek, da ga kuham predolgo.  ::)  Sploh pri divjačini si nisem na jasnem kako dolgo. Kako dolgo kuhate ostali? Je odvisno tudi od vrste mesa?

Kristinca & Florinca


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #303 : 23 Marec 2010, 17:39:47
Vse. Normalno dolgo, da se pač skuha, na pol surovo ali nič. Bolj kot od mesa je pri meni odvisno kateri del in kako se ga bo postreglo pasji gospodi. Če jetrca popečeš samo na pol, dobiš pate'. Se RioMare lahko skrije  ;) In recimo zaradi tega niso primerne za v žep  ::) Piščanec gre pa v žep lahko tudi surov ali na pol pečen. Kuham jaz bolj malo. Raje na hitro popečem na olivnem olju tisto, kar ne dobita takoj, da se ne pokvari, če stoji dan ali dva.

Divjačino bi pa tudi jaz dobro pokuhala ali pa prej zmrznila.

PS: Danes so na sporedi surove ribe. Že vidim/voham kako bo lepo dišalo po bajti.  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #304 : 23 Marec 2010, 17:47:16
V čem je fora divjačino prej zamrznit? Če dobim svežo, jo skuham in v skrinjo z njo (običajno dobim kar velike porcije). Samo nimam občutka kako dolgo kuhat. Enkrat sem kuhala pljuča, mislim, da od srnjadi ali pa divjega prašiča in se kar ni in ni skuhalo.  ::)  Al pa samo jaz ne znam... 

Kristinca & Florinca


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #305 : 23 Marec 2010, 17:53:36
Predvsem je odvisno kakšne razvajene pasje riti imaš doma  :P :D
Jaz če kuham, da je meso s kostjo vred, potem kuham toliko časa, da gre lepo od kosti, ker mi ne prenašajo lih v redu kosti in se mi zdi brezveze da polovica mesa ostane na kosti, če ni fajn kuhano. Če pa že prej surovo obrežem od kosti pa kuham v bistvu na tri dele  ::) Marshallu ali skuham lih toliko da je na zunaj kuhano, notri pa je še bolj kot ne surovo, da mora mal žvečit, ali pa mu na hitro popečem na olivnem olju, za Bello ga skuham nekje na polovico, Kali pa moram skuhat čist do konca, da je fajn mehko - aja to govorim  za ovčetino, divjačino, govedino oziroma za meso, ki že v principu rabi daljši čas priprave, ostale vrste mesa ( puran, piščanec, jagnjetina) dam sam toliko da prevrem ali pa na hitro popečem.

Najbolje, da ko kuhaš divjačino, da naprimer po eni uri kuhanja, vzameš ven en kos in poskusiš odrezat, boš hitro ugotovila ali je še ''trdo'' ali ne. Je pa spet odvisno od starosti živali, bolj ko je žival bila stara bolj žilasto je meso in rabi daljši čas priprave. Če kuhaš s kostmi vred boš najprej videla ali je faj nkuhano takrat ko bo meso enostavno šlo od kosti, ne da ti polovica še gor ostane. Kot se mže prej rekla čas kuhanja za pse je predvsem odvisna od razvajenosti psa ;)

Kakšna pa so bila pljuča ko si prerezala, je še tekla kri ven, ali so bila pač enostavno bolj trdljata. Ker pluča se ti v bistvu nikoli ne bodo toliko skuhale da bi bial stvar mehka, čeprav ti deluje tako  ;)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #306 : 23 Marec 2010, 17:58:33
Zaradi zajedalcev! Pol ni panike, tudi če ni skuhano. Sej kuhaš za psa ne ;)

Če prav razumem, ti najprej skuhaš in pol zamrzneš?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #307 : 23 Marec 2010, 18:30:17
V čem je fora divjačino prej zamrznit? Če dobim svežo, jo skuham in v skrinjo z njo (običajno dobim kar velike porcije). Samo nimam občutka kako dolgo kuhat. Enkrat sem kuhala pljuča, mislim, da od srnjadi ali pa divjega prašiča in se kar ni in ni skuhalo.  ::)  Al pa samo jaz ne znam... 

Fora je za ljudi ;)... zato, da je mehkejša. Za pse pa.. briga te, naj se malo matrajo sej so zveri ;D

Je pa fora  vseeno da jo prekuhaš ;)... kar dodobra. Razen če jim kupuješ isto kot zase. Jaz ne ;)... za pse je  slabša kvaliteta narežem na kocke( zato da lahko v kakšno polento zamiksam.. drugače itak meso pojesta ostalo pa pustita), nagoniš v lonec, zraven zelenjavo( recimo kot za juho... jaz dam kar imam... kolerabo korenje, kakšno cvetačo ne preveč estetsko, kolerabo) in kuham... pustim da vre na zmerno počasnem ognju tam cca 45 minut.

Potem pa ven ohladim , zelenjavo pretlačim, makarone, malo briketov in  jedi banda. Vsa umetnost... svinjine ne dobita, govedino pa tudi isto časa kuham.
Včasih malo manj.... včasih ko pa malo pozabim.. pa še dlje :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #308 : 23 Marec 2010, 18:32:04
kala,runo,bella hvala za izčrpen odgovor.  :o  Meso dobim brez kosti, tako, da se ne morem ozirat na to tehniko, da gre meso od kosti.  ;)  Divjačina se mi zdi bolj trda od drugega mesa - je pa res odvisno od starosti živali. Pljuča so bila spužvasta in voda je večkrat povrela, pa so bila še vedno dost trda.  ???  

andreja, ja, jaz najprej očistim, en malo narežem (ker so veliki kosi), potem skuham, ohladim, narežem na koščke in potem male porcije (za 1x) v vrečko in v skrinjo. Potem pa po potrebi iz skrinje in tajam. Trenutno pa ni sezone lova, zato je skrinja prazna.  :'(  Dobim namreč čist sveže (max 2, 3 dni) in ne razumem zakaj bi zamrznila, odtajala, skuhala in še enkrat zamrznila. Veliko preveč dela.  ;)  Drugače pa itak dajo lovci vso kri od ustreljene živali na testiranje na veterino. Če ni OK, meso zavržejo.

Kristinca & Florinca


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #309 : 23 Marec 2010, 18:35:36
Pol pa po moje ni panike. Kot pravi Damayanti, naj se matrajo hi hi >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 23 Marec 2010, 18:36:08
Fora je za ljudi ;)... zato, da je mehkejša. Za pse pa.. briga te, naj se malo matrajo sej so zveri ;D

Je pa fora  vseeno da jo prekuhaš ;)... kar dodobra. Razen če jim kupuješ isto kot zase. Jaz ne ;)... za pse je  slabša kvaliteta narežem na kocke( zato da lahko v kakšno polento zamiksam.. drugače itak meso pojesta ostalo pa pustita), nagoniš v lonec, zraven zelenjavo( recimo kot za juho... jaz dam kar imam... kolerabo korenje, kakšno cvetačo ne preveč estetsko, kolerabo) in kuham... pustim da vre na zmerno počasnem ognju tam cca 45 minut.

Potem pa ven ohladim , zelenjavo pretlačim, makarone, malo briketov in  jedi banda. Vsa umetnost... svinjine ne dobita, govedino pa tudi isto časa kuham.
Včasih malo manj.... včasih ko pa malo pozabim.. pa še dlje :D

Samo zakaj pa miksaš in pretlačiš?


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #311 : 23 Marec 2010, 18:38:12
Mislim, da zato, ker bi psi sicer samo meso pojedli.  ;)  Jaz dam dovolj majhne koščke in ni problema - gre vse v promet.  ;D

Kristinca & Florinca


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #312 : 23 Marec 2010, 18:56:44
Samo zakaj pa miksaš in pretlačiš?

zelenjavo ;)... zato ker imam dve presrane riti, ki jima ne gre v rit  zelenjava..potem pa pretlačim ali zmiksam.. zato da lažje v makarone ali riž ali polento zamešam. Če bi v kosih pustla bi jo ven iz sklede zmetala. makarone imata rada, riž tudi( polenta je že tako tako)..meso sploh , brikete pa tudi...

Florinca;
drugače pa jaz tudi dobim tavelike konce( kadar jih, seveda)... razrežem skuham na enkrat z zelenjavo, potem pa dam meso in zelenjavo v vrečke in v skrinjo.
ravno zato ,da ko skuham makarone( te sproti kuham, ker zmrde  morajo imet aldente :-X) samo še tisto odtajano vmes zmešam.
najbolj simpl ;D

kaj pa divjega prasca? a ga tudi ne dobiš?
jaz sem ga ravno prejšnji teden......  tega isto, šibnem.. edino da  meso na manjše kose narežem..pa manjše porcije. Malo več briketov :-9 pa je isto ok.  Aja pa česen dam zraven...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #313 : 23 Marec 2010, 18:57:43
Poklicna deformacija  ;) :D
Divjačina velja za eno izmed najbolj žilavih. Če bi si rada skrajšala čas priprave, jo daj en dan prej v kvašo ( različna zelišča, pač tista, ki jo psi lahko jedo, kar so pretežna itak vsa zelišča, vmes malo korenja, preliješ z olivnim oljem, pa fajn je če stisneš še ene dve limoni ali več, fajn zmehča meso), čas priprave se ti zmanjša na polovico  ;)

Glede pljuč, če jih zrežeš, še surove bi v času kuhanja morala postati bolj mehka  ;)

Drugače pa če bi rada bila sigurna, da je meso kuhano, najboljš da kupiš vbodni termometer in preverjaš temperaturo na sredini kosa mesa  :P ( temperatura mora biti med 75°C pa 85°C ). Drugače pa res vzameš kos mesa iz vode, na desko in poskusiš odrezat, če ti gre nož fajn mehko v meso je kuhano, drugače pa še mal dlje kuhaj, aja pa imeti moraš fajn nabrušen nož, s kakšnim slabim, tudi fajn kuhano ne boš mogla zrezat  :P :D


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #314 : 23 Marec 2010, 19:03:50
Poklicna deformacija  ;) :D
Divjačina velja za eno izmed najbolj žilavih. Če bi si rada skrajšala čas priprave, jo daj en dan prej v kvašo ( različna zelišča, pač tista, ki jo psi lahko jedo, kar so pretežna itak vsa zelišča, vmes malo korenja, preliješ z olivnim oljem, pa fajn je če stisneš še ene dve limoni ali več, fajn zmehča meso), čas priprave se ti zmanjša na polovico  ;)

Glede pljuč, če jih zrežeš, še surove bi v času kuhanja morala postati bolj mehka  ;)

Drugače pa če bi rada bila sigurna, da je meso kuhano, najboljš da kupiš vbodni termometer in preverjaš temperaturo na sredini kosa mesa  :P ( temperatura mora biti med 75°C pa 85°C ). Drugače pa res vzameš kos mesa iz vode, na desko in poskusiš odrezat, če ti gre nož fajn mehko v meso je kuhano, drugače pa še mal dlje kuhaj, aja pa imeti moraš fajn nabrušen nož, s kakšnim slabim, tudi fajn kuhano ne boš mogla zrezat  :P :D

Pa ti imaš to celo ceramonijo :o... Kaj pa imaš to za ene petične "protokolarne" pse...da jim še v kvašo daješ divjačino? :D :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #315 : 23 Marec 2010, 19:07:00
damayanti, divjih prascev trenutno v lovišču ni  :'(  in tudi sicer jih prav dosti na leto ne ustrelijo (žal, ker mi je od divjačine divji prašič najboljš).  :'(  Imajo več srnjadi in male divjadi.  ;)

kala,runo,bella, a lahko še malo izkoristim tvojo poklicno deformacijo?  :o  Očitno se spoznaš na stvar (kuho).  ;D  Katera zelišča pa lahko dam? In za kako dolgo? 1 dan? Verjetno moram prej vso kri sprat? In koliko želišč, limone? Na kg mesa recimo?

Drugače pa sem tudi jaz meso malo prerezala, ampak sem dala poudarek na to, da ni bilo več krvavo.  ;)

Kristinca & Florinca


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #316 : 23 Marec 2010, 19:20:11
Damayanti : Saj veš kako je to, če si po poklicu kuhar, pol že težko slabo kuhaš oziroma bom tako rekla, me boli srce, če hrana ni tako pripravljena kot mora biti. Sem še poskusila, da bi za pse samo skuhala, jao meni, ko je bilo kuhano in sem jim že pripravila v posodo, je še nekaj manjkalo vsemu, pa sem potem naknadno dodala še par stvari, ki je izbolšalo okus  ::) :D

Florinca : Lahko daš samo čez noč, ali pa daš v kvašo zjutraj pa potem zvečer narediš, lahko daš pa tudi za dva dni. Če bi delala za ljudi je divjačino fajn imeti v kvaši 2-3 dni, za pse jaz dam zvečer v kvašo in potem naslednji večer naredim, tako da je 1 dan pa pol v kvaši.  V bistvu je tako več časa kot je v kvaši bolj mehko bo meso in bo prej toplotno obdelano.
Joj zdaj si me pa dobila koliko količinsko vsega  :D
Jaz od zelišč dam : majaron, baziliko, timijan, šatraj in rožmarin.... da si boš lažje prestavljala koliko česa ti bom kar v žlicah oziroma v žličkah govorila, ker če ti bom jaz profi izraze dajala boš vedela mal več kot prej  :D... skratka za kg mesa : majarona pol čajne žličke, baziliko 1 in pol čajne žličke, timijan 1/3 čajne žličke, šatraj 1/3 čajne žličke, rožmarin 1/3 čajne žličke, dve limoni in cca 1dl do 2 dl olivnega olja, pa na rezine narezan eden ali dva srednje velika korenjčka, potem pa samo fajn premešaš in daš na hladno
Jaz mesa nič ne perem, če je v posodi kjer je meso veliko krvi, lahko meso sam mal obrišeš z kakšnimi serveti al pa samo otreseš meso, da gre odvečna kri dol.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 23 Marec 2010, 19:30:34
Mene pa zanima, kje dobite divjačino oz. po kakšni ceni? Namreč v trgovini je precej draga, še posebej, če imaš doma toliko lačnih ust  ::) Aja, pa isto me za recimo drobnico ipd. zanima...


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #318 : 23 Marec 2010, 19:35:52
Jaz divjačino bolj poredko uporabljam, tako da jo takrat kar kupim v trgovini. Ovčetino, jagnjetino pa imamo doma  ;)


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 23 Marec 2010, 19:36:48
Vidim, da ste tukaj zbrani vsi ta pravi divjačinarji in meskarji. Tako da kljub temu, da je tema kuhana hrana: ali kdo od vas daje surovo divjačino? Kako je pri nas, a jo je treba za 2 tedna zamrzniti (zaradi nekega zajedalca)?

In drugo: lahko poveste za kak link, mail, kjer kupujete divjačino?

Kako pa se da kaj dobiti kozje meso (in kje, pri komu)?  Kala, runo, bela, v katerem koncu Slo ste pa vi?




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #320 : 23 Marec 2010, 19:37:53
Taar : Soča pri Bovcu , oziroma Trenta, če je kaj bolj znano  ;)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #321 : 23 Marec 2010, 19:39:05
Taar : Soča pri Bovcu , oziroma Trenta, če je kaj bolj znano  ;)

Spet predaleč  :(


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #322 : 23 Marec 2010, 19:39:22
Uf, tole jagnjetino bi pa jaz imela. A ste pred kakim letom tukaj tudi nabavljali kozje meso, če se prav spomnim?

A svojo jagnjetino kdaj kam pripeljete prodajati slučajno?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #323 : 23 Marec 2010, 19:41:57
Jaz divjačino dobim od lovcev zastonj.  ;)  Tisto, kar je drugorazredno dajo svojim jagrom za pse in se jaz malo uštulim zraven, veze in to.  :D  ;)  Ni pa to redno. Kadar je, je veliko, drugič nič. Zdaj nimam nič. Čakam sezono.  :'(

kala,runo,bella, hvala za recept, zlata si  :-*  :-*

Kristinca & Florinca


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #324 : 23 Marec 2010, 19:42:25
Yo in Taar : meso lahko jaz dostavim do Ljubljane, ni nobenega problema ( cena za jagnječje meso je 6,50€ za kg, v ceni je tudi všet zakol in grobi razsek mesa, za ceno ovčetine bi pa morala vprašati po kolk jo prodajamo, je pa cena manjša kot za jagnečje meso)  ;)

p.s. ovčetine žal trenutno ni, bo pa ponovno v jesenskem času oziroma ena ovca je še na voljo cca 20 23 kg mesa  ;)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #325 : 23 Marec 2010, 19:48:58
čak a to sedaj vidve o človeških receptih? ;D..
moja kvaša; :D majaron, timijan, bazilika, rožmarin ( svež dve vejici), namesto limone pa  belo vino, in eno žlico balzamičnega kisa, pa obvezno poper v zrnih zelen.

Mene pa zanima, kje dobite divjačino oz. po kakšni ceni? Namreč v trgovini je precej draga, še posebej, če imaš doma toliko lačnih ust  ::) Aja, pa isto me za recimo drobnico ipd. zanima...

Divjačino jaz kar preko ViP :D... naveze so pa še iz pasje šole... je fajn , ker so bili iz različnih koncev...tako da jelenjad nekje , pujsa, drugje...sem ter tja  me pa včasih tudi pokličejo( itak pa vzamem vse kar ponudijo... meso je meso, za pse pa sploh)... cene pa iz glave sedajle res ne vem... ceneje kot v štacuni ..itak.. tudi kvaliteta mesa  za pse ni ravno štacunska ;). Jo pa vedno plačam, tudi če nočejo nič...ker nočem bit nobenemu nič dolžna.... ( včasih pa odslužim... no ne jaz Dina race aportira >:D...jaz pa samo zraven sedim, pa pametujem >:D)
Čeprav... se bom morala tole leto malo bolj angažirat... letos je bilo za pse kar ... sama pa do tistega teleta nisem prišla :(



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #326 : 23 Marec 2010, 19:50:36
Damayanti jaz sem sedaj dala recept za pasjo kuho, tako jaz mojim delam  :-[


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #327 : 23 Marec 2010, 19:55:54
Jaz sem do sedaj v Novem mestu odkrila zlato jamo: razsekalnico mesa naše kmetijske zadruge. Sem priipeljejo cele kadavre živali, zaklane pri mesarju. Od ovčetine sem do zdaj vzela par šopov notranjih organov (srce+jetra+pljuča+traheje), sploh ne vem, koliko so mi zaračunali, bilo je skoraj zastonj. Sem kot Alicav čudežni deželi, samo stojim, se čudim in s prstom pokažem, kaj bi (mestni otrok...)  Za ceno jagnječjega mesa sem pa pozabila vprašati, ker prodajajo le po pol živali in mi je bilo preveč za naenkrat. Je pa ta jagnjetina iz Bele krajine, kjer poleti vidim, da imajo ovce po pašnikih. Ne veš pa s katere kmetije konkretno je pošiljka, seveda bi raje tisto iz Trente:))

Uf, a za divjačino recimo jaz nimam nobenih vez, lovcev. Je v redu, če kontaktiraš lovsko društvo in se postaviš na čakalno listo?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #328 : 23 Marec 2010, 19:59:06
Ja, saj ne pričakujem 1. kvalitete mesa, zanimalo me je za popestritev jedilnika  8) Pa seveda iščem cenejše oz. ugodne variante, ker kadar kuham oz. pripravljam za moje in "manj moje", to pomeni cca vsaj 5kg mesa na dan...

Damayanti jaz sem sedaj dala recept za pasjo kuho, tako jaz mojim delam  :-[

Jaz tudi  ::) 8)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #329 : 23 Marec 2010, 20:03:31
Taar lahko se zmenite več oseb skupaj, poveste koliko bi, pa mi doma razsekamo in zapakiramo tako dobi vsak približno enako, če ti je količinsko eno jagnje preveč.
Ta dostava do Ljubljane je pa sicer sedaj  možna še v mesecu aprilu, potem se meni začne turistična sezona in ne bom mogla več okoli hoditi, potem pa spet od septembra naprej, ko bo ovčetina  ;)

Yo me veseli, da nisem edina  ;) :D