Ena pametna (mogoče poučna igra) za te dni

T.M.T · 207984

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #390 : 02 Januar 2007, 21:04:01
scythe, boš ti zastavila naslednjega?


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #391 : 02 Januar 2007, 21:16:53
Že hitim. ;) Nisem vedela potem ali sem imela vse prav.  :-[

Kdo je "ustvaril" pasmo doberman, kdaj (približni časovni okvir v obliki približne letnice) in s kakšnim namenom? :o


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #392 : 02 Januar 2007, 21:22:01
Louis Dobermann - 1890 - za osebno zaščito ker je nosil nek denar(pobiral je davke) in se je bal da bi ga oropali, je hotu ustvarit takega psa ki bi vzbujal strah, bil lahek za negovat(kratka dlaka), bil močen in pameten.

sicer pa to nisem sigurna da je vse prav?

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #393 : 02 Januar 2007, 21:26:45
Bugz, mislim, da bo kar prav:

Doberman klub:
Citiraj
O nastanku dobermana lahko preberemo veliko različnih podatkov, vendar najzaneslivejši je ta, da doberman nosi ime svojega "stvaritelja"- Friderich Louis Dobermann ( 2.1.1834 + 9.6.1894 ). Ta poznan mož vsem, ki so živeli v mestecu Apolda v Nemčiji je opravljal dela kot davčni izterjevalec , revirski upravitelj in konjederec , z zakonsko pravico , da polovi vse prosto tekajoče pse. Ob izterjavi davkov je večkrat nosil večje zneske denarja, kar ga je pripeljalo k ideji ustvariti psa, ki bo oster, hiter in karakterno močan. Poskušal je s paritvijo več različnih pasem psov. Katere pasme ali mešanci so odgovorni za nastanek dobermana, ne vemo zagotovo.

Ponekod so navedeni podatki, da so bili to tako imenovani »mesarski psi«, ki so že takrat veljali kot relativno vzrejena »pasma«. Ti psi so bili nekako predniki današnjega rottweilerja , pomešani z neko vrsto ovčarja , v črni barvi z rdeče - rjavimi ožigi. V tistih časih namreč ni bilo tako dosti pasemskih psov, katere poznamo danes.Takrat je bil edini cilj imeti psa, ki bo zadovoljeval potrebe lastnika. Po več desetletjih vzrejanja imamo dobermana, kakšnega poznamo danes.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #394 : 02 Januar 2007, 21:32:39
Joup... Bugz si imela prav. :) Nekje je bil sicer podatek, da naj bi pasma nastala konec 1860ih, ampak ok. Malenkostno.  ;)
Tole za zaščito pri pobiranju davkov mi je bilo najbolj všečno.  :o

Lahko nadaljuješ Bugz. :)


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #395 : 02 Januar 2007, 21:34:13
Za kaj so rottweilerje uporabljali skozi zgodovino in za kaj jih uporabljajo danes?

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #396 : 02 Januar 2007, 21:40:02
Kopirano iz PeSjanarja:
Citiraj
Rottweiler se je razvil iz psa tipa mastif, ki so ga vzrejali za boj z levi v rimskih amfiteatrih. Psi so potovali z rimskimi legijami, kjer so čuvali ljudi in gonili njihove črede. V pokrajini Rottweil v Nemčiji je prišlo do naravnega križanja z lokalnimi psi, kjer so bili rott1kasneje poznani pod imenom “Rottweil mesarski pes”. Psi so prignali čredo do mesarja za prodajo in nazaj grede čuvali denar, ki so jim ga zavezali okrog vratu. Mesarji so to pasmo psov rabili za vleko vozičkov naloženih z mesom in tako izoblikovali večji tip psa za vprego, vendar je danes vseeno bolj popularen nižji tip rottweilerja

Leta 1910 je pasma ponovno oživela in bila uradno priznana kot policijski pes, zaradi svoje inteligence, zvestobe in moči. Danes je to delovni pes, ki se ga lahko uporablja za marsikaj (policija, reševanje...).


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #397 : 02 Januar 2007, 21:41:04
Pravilno...Nadaljuj!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #398 : 02 Januar 2007, 21:41:15
No, ja... Sem se trudila z odgovorom pa me je scythe prehitela.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #399 : 02 Januar 2007, 21:45:26
No, ja... Sem se trudila z odgovorom pa me je scythe prehitela.
:-[ :-[ Evo, še tole vprašanje, potem pa zaključim....  ::) Se moram it naprej učit.   :-\ Upam no...  :-[

Kateri ptič  lahko leti "vzratno" oz. nazaj?


Lp,
M


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #400 : 02 Januar 2007, 21:48:20
Kolibri?

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #401 : 02 Januar 2007, 21:49:27
Khm,khm ;)

Citiraj
2. Vprašanja morajo biti iz sveta kinologije in takšna, da so odgovori splošno preverljivi.Ne velja naprimer vpr. koliko povodcev ima moj pes,velja pa kje je bila specialna razstava retriverjev 1.4.2006,koliko FCI skupin poznamo,katero ceplejenje je vsako leto obvezno pri psih itd.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #402 : 02 Januar 2007, 21:56:34
Khm,khm ;)

TMT hvala.  :-[ Se opravičujem. Bugz, imela si prav.... ampak moram ponovno postaviti vprašanje.  :-[ Oprosti.  :-[

Kje je edini "pasji muzej", kdo ga je ustanovil, katera so 4 stalno razstavljena dela (ime avtorja in naslov dela) ter kdaj je odprt? (čeprav ni podatek uporaben za nas, ampak da ne bo prelahko  :P ).


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #403 : 02 Januar 2007, 22:04:04
Missouri,The American Kennel Club,odprt je čez celo leto, od torka do sobote-od 10 am do 4 pm( pondeljek in prazniki zaprt) in nedelja od 1 pm do 5 pm.
dela: Sir Edwin Landseer - oil on canvas of a Deerhound and Recumbent Foxhound and many Maud Earl portraits of various terrier breeds.

Konkretno 4 dela pa ne najdem...

Vem da so razstavljena dela od Sir Edwin Landseer, Jean-Baptiste Oudry, William Wegman, Kathy Jakobsen

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #404 : 02 Januar 2007, 22:13:02
Missouri,The American Kennel Club,odprt je čez celo leto, od torka do sobote-od 10 am do 4 pm( pondeljek in prazniki zaprt) in nedelja od 1 pm do 5 pm.
dela: Sir Edwin Landseer - oil on canvas of a Deerhound and Recumbent Foxhound and many Maud Earl portraits of various terrier breeds.

Konkretno 4 dela pa ne najdem...
Vse je prav. Tudi naštela si 2 stalno razstavljeni deli in 1 slikarko, katere delo še potrebuješ.  :) Mislim, razstavljenih stalno je več del... treba je našteti 4. Če pomagam - se vse najde na spletni strani tega muzeja (ki me je blazno navdušil  :-[ ).


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #405 : 02 Januar 2007, 22:17:08
William Luker, Sr.
Mastiff on Steps, 1863

Francois Bernard
The Bumblebee
Oil on canvas

maud earl
Ch. Christopher of Notts and Ch. Cackler of Notts
Oil on canvas

evo

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #406 : 02 Januar 2007, 22:19:04
Bravo!  :o A sem bila malo preveč zahtevna?  :-[ Bugz...beseda je tvoja. :)


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #407 : 02 Januar 2007, 22:24:51
Ne ne sej je prav da si malo zahtevnejša - je bolj zanimivo :)

jaz pa nimam nobene ideje....hmmm

kolikokrat na minuto zabije pasje srce?


"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #408 : 02 Januar 2007, 22:27:58
Moji v ležečem položaju okrog 100krat.  :D :D :D


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #409 : 02 Januar 2007, 22:32:50
No pravilno! Je nekje med 70  in 120 - 5rca nadaljuj!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #410 : 02 Januar 2007, 22:39:53
Haha... Moj odgovor je bil bolj neresne narave.  :D Verjetno je dosti odvisno tudi od velikosti psa a ne...  ;D

Kdo je lansko leto zmagal na svetovnem agility prvenstvu (polno ime) v largu?


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #411 : 02 Januar 2007, 22:44:49
Sylvia Vaanholt, Amazing Gill of Granting Pleasure

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #412 : 02 Januar 2007, 22:46:04
Lansko leto, ne predlani.  :P :P :P :P 8) ;)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...

Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #414 : 02 Januar 2007, 22:50:56
Aja sem pozabla da smo že 2007 :P
1. Lorentzen Sarah with  Simic vor der Ungarin -> Denmark mogoče kej zarila...buuu

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #415 : 02 Januar 2007, 23:03:16
Aja sem pozabla da smo že 2007 :P
1. Lorentzen Sarah with  Simic vor der Ungarin -> Denmark mogoče kej zarila...buuu

Mislim, da psu ni tako ime.

Če sklepaš po tem:

Citiraj
n einem spannenden Finale gewinnt die Dänin Sarah Lorentzen mit Simic vor der Ungarin Anna Eifert mit Nevian und Titelverteidigerin Sylvia Vanhhoolt mit ...

potem se vor der Ungarin navezuje na Anno Eifert...


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #416 : 02 Januar 2007, 23:04:15
Jaz sem povsod najdla samo Simic edino nekje je blo še to zraven ..

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #417 : 02 Januar 2007, 23:05:19
Asasara Attractive Thunderbird - Simic
Mislim da je to pravo ime

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #418 : 02 Januar 2007, 23:05:52
Jaz sem povsod najdla samo Simic edino nekje je blo še to zraven ..

Simic je klicno ime. Sem pa nekako pričakovala, da nas je še dosti v letu 2006.  ;)

Namig: Išči po lastnici.  ;)

PS: Asasara Attractive Thunderbird - Simic je pravilno.  ;)

PS1: Čisto smo spet razturili s tole temo.  ;) :o


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #419 : 02 Januar 2007, 23:07:52
Samo trenutek da si spomnem eno vprašanje...

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."